Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #271 (permalink)  
Vechi 08 apr 2010, 09:56:27
Sabine_28's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.610
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 869 ori in 498 mesaje
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul
Mi-am incalcat promisiunea aseara, doar va spusesem ca ma intorc cu poze si povesti. M-am intors doar pe la 11 acasa de la intalnirea cu rasul, si asta pentru ca am fost conditionate de mijloacele de transport. Inutil sa spun ca s-a consumat alcool, s-a ajuns acasa, s-a picat pe pat. Plus minus niste facut rau. Dar ne-am simtit tare bine, un fel de fericire amestecata cu tristete constientizand ca e ultima zi de nastere pe care ne-o vom petrece impreuna (cel putin in calitate de studente).
Tocmai am luat o cana de ceai verde cu lamaie in brate, azi incepe purificarea trupului dupa zilele trecute. Culmea - zile in care m-am simtit mai mult rau decat bine din punct de vedere alimentar. Ba eram trista ca mananc, ba mi se facea rau de la ceva cu ulei, ba de la carne. E clar. Am fost facuta sa mananc fructe si legume si trebuie sa imi accept destinul.
Vad ca afara s-a facut frumos, dar nu mai am nicio scuza sa ies afara. Urmeaza sa scriu un eseu pentru scoala intitulat "Religion vs. science". Cand o sa-l termin o sa am 100% o durere de cap.

Am atasat si niste pozici cu ce am gatit mai dietetic.
Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul
Tocmai am primit o veste nu prea buna. De fapt asta a fost ziua vestilor proaste, se pare. Prima - nasul meu, un om extraordinar, a fost diagnosticat cu o forma ciudata de cancer extinsa de la plamani in sus, aproape ii sufoca inima si doctorii se uita unul la altul nestiind ce sa faca. Deocamdata sper sa poata fi operat, macar dincolo daca nu aici. A doua - colega mea de garsoniera vrea sa se mute la apartament cu inca doua prietene de-ale ei. Eu logic nu pot ramane aici, unde sa plec? Sa plec cu ea desi nu o suport? Sa fiu singura cu 3 straine, eventual si intr-o zona departe de iubitul meu? Chiar nu ma asteptam la asta si speram sa stau linistita pana termin licenta si vor veni niste prietene in iulie din Ardeal cu care sa ma pot muta. Se pare ca nu, linistea nu este o optiune. Sper sa am parte de ceva inspiratie divina in urmatoarele 2 saptamani si sa iau cea mai buna decizie. Banii conteaza foarte mult, ai mei saracii sunt disperati. Mutat = bani in plus, intretinere in plus, factura la curent mai mare. Nici nu vreau sa ma gandesc. Parca mi s-a blocat mintea cand mi-a spus. Urmeaza sa ma uit la un film desi aveam ceva proiecte de facut, parca nu ma mai simt in stare de nimic.

Ah, cat de mancare (pentru ca totusi este un jurnal de slabit si eu sunt mereu off-topic cu problemele mele) azi am mancat foarte bun si foarte sanatos. Mi-am descoperit o dragoste noua pentru broccoli, am de gand sa il mananc cat mai des. Si tenisul (dupa o ora jucata azi) ramane in top in ceea ce priveste sportul. E atat de antrenant, parca nici nu simti cand trece ora de alergat in toate partile. Il recomand cu caldura amatorilor.

Noapte buna fetelor, sper sa fie si a mea asa, against all odds.
Neata Diana,
M-a luat ameteala de la bunatatile de Paste..esti o adevarata gospodina, si daca ii dai bataie, o sa fuga repede kilogramele acumulate!
Despre mutat la iubit, din ce inteleg eu, te-ai muta, dar n-ati sta in aceeasi camera?
Greu si cu parintii astia, chiar nu-nteleg, de parca nu e logic ca nu mai aveti secrete unul fata de celalalt
Daca parintii sunt ok si te-ntelegi cu soacra, eu zic s-o faci, chiar daca va fi si numai pt cateva luni, pana dai licenta!
Orice ai decide, te sustinem!
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2409 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1892 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1635 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Sabine_28; 08 apr 2010 at 09:59:13.
  #272 (permalink)  
Vechi 08 apr 2010, 17:32:21
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Sa vedeeem. Ce am facut azi. Pai a fost cam asa - mult plimbat cu iubitul, cumparat un trening frumos (ca sa am un motiv sa merg la alergat) si o pereche de pantaloni negri, evident. Batoane nu am mai facut, am zis ca de maine incep South Beach (ca tare invidioasa sunt pe rezultatele voastre! ) si culmea ca am fost azi si la cumparaturi si am luat tot ce imi trebuie. Mi-am vandut si bananele cumparate colegei, am mai recuperat din bani. Urmeaza relaxare prin sport, ori alerg, ori start walking 5 mile, orice. Cert e ca nu am stare! Asadar... o noua zi, bani cheltuiti, sport facut, mancare sanatoasa, iubire multa. Cam asa mi se desfasoara zilele si nu-mi displace deloc.- Asteptam rezultate.
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #273 (permalink)  
Vechi 09 apr 2010, 07:32:34
bebelusha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 28 ian 2010
Locaţie: bacau, Romania
Vârsta: 38
Dieta: vine barza :)
Date: 160cm, 69kg
Mesaje: 4.359
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 24 mesaje
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

  #274 (permalink)  
Vechi 09 apr 2010, 15:50:51
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Pe principiul "fericirea completa ramane in continuare intangibila", iubitul imi spune ca a vorbit cu ai lui. Concluzia - nevasta tatalui sau e de acord, el se pare ca nu. Nu i-ar placea sa aiba inca o persoana in casa, ar fi ciudat pentru vecini, are el tabieturi pe care si le poate manifesta doar in familie si asa mai departe. Si ai mei spun la fel - ca nu sunt maritata sa ma duc cu iubitul, ca ii deranjez, ca toate cele. Am inteles. Din pacate celelalte optiuni cu mutatul sunt jalnice si toate implica locuitul cu persoane dubioase, asa ca stiu de pe acum ca urmatoarele 3 luni vor fi la fel de jalnice si semi-tragice pentru evolutia licentei/vietii mele. O minunatie. Nici nu mai stiu ce sa zic, lacrimi nu cred ca mai am. Ma simt ca un copil orfan nedorit de nimeni. Trecand peste asta... Azi e prima zi de South Beach si totul merge bine, de dimineata am mancat o omleta cu branza si acum am pus la aburi niste conopida si broccoli. Viata e minunata, nu-i asa?

O seara linistita!
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #275 (permalink)  
Vechi 09 apr 2010, 17:39:25
Sabine_28's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.610
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 869 ori in 498 mesaje
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul
Pe principiul "fericirea completa ramane in continuare intangibila", iubitul imi spune ca a vorbit cu ai lui. Concluzia - nevasta tatalui sau e de acord, el se pare ca nu. Nu i-ar placea sa aiba inca o persoana in casa, ar fi ciudat pentru vecini, are el tabieturi pe care si le poate manifesta doar in familie si asa mai departe. Si ai mei spun la fel - ca nu sunt maritata sa ma duc cu iubitul, ca ii deranjez, ca toate cele. Am inteles. Din pacate celelalte optiuni cu mutatul sunt jalnice si toate implica locuitul cu persoane dubioase, asa ca stiu de pe acum ca urmatoarele 3 luni vor fi la fel de jalnice si semi-tragice pentru evolutia licentei/vietii mele. O minunatie. Nici nu mai stiu ce sa zic, lacrimi nu cred ca mai am. Ma simt ca un copil orfan nedorit de nimeni. Trecand peste asta... Azi e prima zi de South Beach si totul merge bine, de dimineata am mancat o omleta cu branza si acum am pus la aburi niste conopida si broccoli. Viata e minunata, nu-i asa?

O seara linistita!
Buna Diana,
Deci ai intrat si tu in clubul SB, la mine se anunta rezultate f bune deja, m-am cantarit acum si imi arata 58.9 ( de obicei seara am mai mult cu 1 sau 1,5 kg ), sa nu mai zic de tranzitul lipsa de 3 zile.
Despe mutat, am vazut ca au scazut f mult chiriile la apart, nu ar fi mai convenabil sa cauti un ap. de 2 camere pe care sa-l imparti cu inca o fata?
pupici
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2409 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1892 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1635 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #276 (permalink)  
Vechi 09 apr 2010, 19:06:18
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Citat:
Anterior postat de Sabine_28 Vezi mesajul
Buna Diana,
Deci ai intrat si tu in clubul SB, la mine se anunta rezultate f bune deja, m-am cantarit acum si imi arata 58.9 ( de obicei seara am mai mult cu 1 sau 1,5 kg ), sa nu mai zic de tranzitul lipsa de 3 zile.
Despe mutat, am vazut ca au scazut f mult chiriile la apart, nu ar fi mai convenabil sa cauti un ap. de 2 camere pe care sa-l imparti cu inca o fata?
pupici

Am intrat in club, da. Si imi place. Dupa cateva ore de SB deja ma simt mai usoara. Desi cred ca e doar autosugestie. Tu deja esti o slabuta, daca mai dai jos si ce te nemultumeste va fi perfect. Abia astept sa treaca saptamanile astea doua si sa observam rezultatele.

Chiriile au scazut ele... insa problema la mine ca nu stiu cu ce fata sa ma mut. O sa caut... asta e. Deodamdata ma lamentez si ma obisnuiesc cu gandul.
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #277 (permalink)  
Vechi 09 apr 2010, 19:27:58
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul
Am intrat in club, da. Si imi place. Dupa cateva ore de SB deja ma simt mai usoara. Desi cred ca e doar autosugestie. Tu deja esti o slabuta, daca mai dai jos si ce te nemultumeste va fi perfect. Abia astept sa treaca saptamanile astea doua si sa observam rezultatele.

Chiriile au scazut ele... insa problema la mine ca nu stiu cu ce fata sa ma mut. O sa caut... asta e. Deodamdata ma lamentez si ma obisnuiesc cu gandul.

Succes la SB...vad ca s-a marit grupul binisor acu dupa sarbatori...sa vedem fiecare cu ce rezultate vine
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #278 (permalink)  
Vechi 09 apr 2010, 19:39:06
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Citat:
Anterior postat de ianna Vezi mesajul
Succes la SB...vad ca s-a marit grupul binisor acu dupa sarbatori...sa vedem fiecare cu ce rezultate vine
Dupa sarbatori cand conditiile sunt propice pentru panica: vine vara, au trecut zilele de rasfat, muierile se dezbraca, hainele se stramteaza, toate cele. Desi nu am prea pacatuit eu de Pasti, s-a pus. Intru in categoria oamenilor care se ingrasa respirand, daca respira cu pofta. Nu-i bai, dam jos, ne luptam, invingem (parca as fi un antrenor de fotbal incurajandu-si echipa). Aici am invatat optimismul (ma gandeam ca oamenii sunt fie pesimisti, fie optimisti) si nu-i mai dau drumul.

Si ca sa fiu si pe langa subiect ca si asta imi sta in fire... de mult te tot citesc, cum fac si cu alte slabute intimidante care au slabit mult si frumos. Numai laude si respect, in orice caz.

Voi fi aici cu raportul South Beach, de asta nu mai mai las ca-mi si place, mananc bine, beau bine... Pe principiul basescian "sa traiti bine", reformulez si spun.. sa slabim bine!

Am iesit la o plimbare de trestie ganditoare, poate gasesc si solutia magica pentru spatiul de locuit.
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #279 (permalink)  
Vechi 09 apr 2010, 21:11:19
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Gata si plimbarea. Cam repede, intr-adevar. Insa numai dispozitie de plimbare nu am. Mi-e si greu sa zambesc si sa fiu calma, Ionut parca ma simte. N-as fi vrut sa ii arat cat de trista si dezamagita sunt pentru faptul ca nu pot sa stau la el, e nervos la randul lui si probleme cu tatal sau are de mai mult timp. Tin minte ca acum vreo 2 ani cand l-a refuzat cand l-a intrebat daca poate sa vina la mine acasa in Medias si nu a mai vorbit cu el mai multe zile de teama sa nu spuna/faca ceva gresit. Are un defect iubitul asta... desi nu stiu in ce masura e defect. Daca ceva ma supara, deranjeaza, intristeaza... e atat de contagios incat sufera de doua ori mai mult decat mine si se zbate sufleteste intr-un hal... Asa mai bine stiu ca tac si-l las linistit, desi cat stateam la masa langa el acum cand am iesit (a mai mancat si un sandwich delicios si eu salivam intern) imi tot dadeau lacrimile. Ori trebuie sa imi vina, ori nu stiu ce am. Poate lipsa carbohidratilor. Oricum sunt o fire plangacioasa de felul meu, ma apuca peste tot, n-am treaba. In metrou, autobuz, restaurante. Daca e ceva ce ma emotioneaza, torn galeti. Eh. All in all... not a good day for science. Una buna pentru dieta in schimb, nu mai am niciun fel de pofta de nimic, deci presimt ca lucrurile vor merge ca unse.

Noapte buna, slabute.ro!
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #280 (permalink)  
Vechi 10 apr 2010, 00:00:40
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul
Gata si plimbarea. Cam repede, intr-adevar. Insa numai dispozitie de plimbare nu am. Mi-e si greu sa zambesc si sa fiu calma, Ionut parca ma simte. N-as fi vrut sa ii arat cat de trista si dezamagita sunt pentru faptul ca nu pot sa stau la el, e nervos la randul lui si probleme cu tatal sau are de mai mult timp. Tin minte ca acum vreo 2 ani cand l-a refuzat cand l-a intrebat daca poate sa vina la mine acasa in Medias si nu a mai vorbit cu el mai multe zile de teama sa nu spuna/faca ceva gresit. Are un defect iubitul asta... desi nu stiu in ce masura e defect. Daca ceva ma supara, deranjeaza, intristeaza... e atat de contagios incat sufera de doua ori mai mult decat mine si se zbate sufleteste intr-un hal... Asa mai bine stiu ca tac si-l las linistit, desi cat stateam la masa langa el acum cand am iesit (a mai mancat si un sandwich delicios si eu salivam intern) imi tot dadeau lacrimile. Ori trebuie sa imi vina, ori nu stiu ce am. Poate lipsa carbohidratilor. Oricum sunt o fire plangacioasa de felul meu, ma apuca peste tot, n-am treaba. In metrou, autobuz, restaurante. Daca e ceva ce ma emotioneaza, torn galeti. Eh. All in all... not a good day for science. Una buna pentru dieta in schimb, nu mai am niciun fel de pofta de nimic, deci presimt ca lucrurile vor merge ca unse.

Noapte buna, slabute.ro!
Are Ionut asta un suflet de aur bravo voua
Si tu nu mai plange atata, muiere... ti-am zis ca o sa fie bine. Poate nu chiar maine, dar curand scapi de toate nimicurile astea. Asa ca fruntea sus, gandul la patrie. Nu de alta, da' superi frumusete de baiat... si zau de nu e pacat !
N B
__________________
 

Informatii despre slabit
dieta, jurnal, motivatie, sanatos, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Regimul nr.7 al dr.Oshawa Slabuta Detoxifiere 60 20 iun 2013 18:11:43
“TRUCUL MAGIC” al lui Mihai Voropchievici andreyutza Alimentatia 4 05 mai 2012 02:33:22
Jurnalul Roz al lui Suzume Suzume Arhiva jurnale slabit 936 25 dec 2010 17:32:32
jurnalul de indreptare al meu,dya35 dya35 Arhiva jurnale slabit 71 19 iun 2010 00:41:18
Lecitina sau spirulina ingrasa? Sau nu? isza Suplimente 5 17 oct 2009 15:38:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole