Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul lui Roxii

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #2421 (permalink)  
Vechi 27 nov 2011, 19:14:48
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Roxii

Nu sunt bau-bau antibebele. Daca sunt potrivite pt tine si pt problema ta nu o sa te ingrasi sau n-o sa ai alte probleme. Cat le iei o sa ti se rareasca parul. Eu am luat 2 ani yasmin, in 2 ture de cate un an, pt protectie, si m-am epilat cu ceara. De atunci am goluri mari de par pe picioare. Creste mult mai rar.
  #2422 (permalink)  
Vechi 27 nov 2011, 20:18:08
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Roxii

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul
Roxi, scumpa mea surioara mai mare, imi pare rau ca ai dat acum de atatea probleme Imi cer scuze ca nu ti-am mai raspuns la mesaje; citesc zilnic ce scrii aici in jurnal dar nu am timp sa pot sa dezbat subiectul asa cum ar trebui.Imi doresc sa te faci bine si sa scapi de probleme!Sper totusi nici cu tiroida sa nu fie foarte grav.Imi pare rau Si mie doctorul mi-a prescris Ca+Mg+Zn pentru caderea parului.Sper sa dea rezultate!Incerc totusi saptamana asta sa iti raspund la mesaje; inca o data imi cer scuze
Te pup!Multa sanatate
Nu`i nimic scumpa Te inteleg Mie mi`a dat o masca de la plafar pt par, sa vedem dak are vreun efect Imi raspunzi cand poti, nu ma supar

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Nu sunt bau-bau antibebele. Daca sunt potrivite pt tine si pt problema ta nu o sa te ingrasi sau n-o sa ai alte probleme. Cat le iei o sa ti se rareasca parul. Eu am luat 2 ani yasmin, in 2 ture de cate un an, pt protectie, si m-am epilat cu ceara. De atunci am goluri mari de par pe picioare. Creste mult mai rar.
Nu sunt bau`bau, dar stiu multe fete care cu antibb recomandate de medic s`au ingrasat in conditiile in care mancau exact la fel ca inainte. La fel a patit si mama si la ea stiu sigur ce si cat manca si chiar n`a exagerat cu mancarea asa ca a renuntat la ele. Mai stiu si cazuri in care au slabit ca niste aschii, nici asa nu vreau Dar la urma urmei degeaba imi fac planul ca tiganul pana n`o sa vad eu, nu? Daca trebuie sa iau o sa iau si gata, cu restul vad eu ce fac
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2423 (permalink)  
Vechi 28 nov 2011, 00:10:29
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Roxii

ciao Roxii...in legatura cu anticonceptionalele...eu le iau de aprox 3 ani cu unele pauze...iau marvelon 21...si eu personal sunt f multumita de ele...normal inainte de a lua am auzit si eu tot felul de povesti, sunt mii si sute de povesti, insa eu m-am dus frumos la un planning familial, mi-a pus niste intrebari acolo(gresit e faptul ca nu m-o pus sa fac si un examen ginecologic inainte)si mi-au dat anticonceptionalele astea...normal pe vremea aceea inca eram la faculta si nu le plateam, dupa ce am inceput sa lucrez a trebuit sa mi le cumpar singura...ceea ce stiu cu exactitate e ca anticonceptionalele nu sunt recomandate in combinatie cu antibioticele si inca cateva chestii, nu stiu daca e valabil la toate anti dar la mine mi-a interzis si combinatia lor cu grepfruitul si ceaiul de sunatoare...oricum nu imi plac mie fructele astea acre...ideea e urmatoarea:fiecare organism in parte reactioneaza diferit, pe mine nici nu m-au ingrasat, nici nu m-au slabit...deci nu poti sa sti ce efecte vor avea decat daca le vei experimenta pe corpul tau...am multe prietene carora le-a fost chiar f rau de la ele, ceea ce denota faptul ca nu li se potiveau...din cate am citit eu pe niste forumuri de specialitate despre ele in legatura cu ingrasatul...ele nu ingrasa propriu-zis, eventual doar cresc apetitul...normal daca unele fete iau anti ce nu li se potriveste perfect cu organismul lor, vor avea tot felul de reactii urate...insa anti au si f multe beneficii, si o sa-ti enumar cateva care sunt valabile la mine:
1.mi-a reglat ciclul astfel incat acum nu doar ca stiu data in care imi vine, ci stiu chiar si ora, si nu exagerez cand spun asta
2.mi-a diminuat durerile...daca altadata umblam cu algocalminele fiola dupa mine si nu ma puteam ridica din pat, acum am doar asa o mica senzatie de durere
3.normal, pt actul sexual, pt partener, caci carui baiat ii place prezervativul?
4.diminuarea cantitatii ciclului si al duratei
si mai sunt cateva, nu mi le amintesc acum, eu merg pe ideea ca fiecare organism e diferit si reactioneaza diferit, e adevarat ca anti produc schimbari in organism, dar acestea nu trebuie sa fie neaparat negative
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2424 (permalink)  
Vechi 28 nov 2011, 00:36:02
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Roxii

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul
ciao Roxii...in legatura cu anticonceptionalele...eu le iau de aprox 3 ani cu unele pauze...iau marvelon 21...si eu personal sunt f multumita de ele...normal inainte de a lua am auzit si eu tot felul de povesti, sunt mii si sute de povesti, insa eu m-am dus frumos la un planning familial, mi-a pus niste intrebari acolo(gresit e faptul ca nu m-o pus sa fac si un examen ginecologic inainte)si mi-au dat anticonceptionalele astea...normal pe vremea aceea inca eram la faculta si nu le plateam, dupa ce am inceput sa lucrez a trebuit sa mi le cumpar singura...ceea ce stiu cu exactitate e ca anticonceptionalele nu sunt recomandate in combinatie cu antibioticele si inca cateva chestii, nu stiu daca e valabil la toate anti dar la mine mi-a interzis si combinatia lor cu grepfruitul si ceaiul de sunatoare...oricum nu imi plac mie fructele astea acre...ideea e urmatoarea:fiecare organism in parte reactioneaza diferit, pe mine nici nu m-au ingrasat, nici nu m-au slabit...deci nu poti sa sti ce efecte vor avea decat daca le vei experimenta pe corpul tau...am multe prietene carora le-a fost chiar f rau de la ele, ceea ce denota faptul ca nu li se potiveau...din cate am citit eu pe niste forumuri de specialitate despre ele in legatura cu ingrasatul...ele nu ingrasa propriu-zis, eventual doar cresc apetitul...normal daca unele fete iau anti ce nu li se potriveste perfect cu organismul lor, vor avea tot felul de reactii urate...insa anti au si f multe beneficii, si o sa-ti enumar cateva care sunt valabile la mine:
1.mi-a reglat ciclul astfel incat acum nu doar ca stiu data in care imi vine, ci stiu chiar si ora, si nu exagerez cand spun asta
2.mi-a diminuat durerile...daca altadata umblam cu algocalminele fiola dupa mine si nu ma puteam ridica din pat, acum am doar asa o mica senzatie de durere
3.normal, pt actul sexual, pt partener, caci carui baiat ii place prezervativul?
4.diminuarea cantitatii ciclului si al duratei
si mai sunt cateva, nu mi le amintesc acum, eu merg pe ideea ca fiecare organism e diferit si reactioneaza diferit, e adevarat ca anti produc schimbari in organism, dar acestea nu trebuie sa fie neaparat negative
Hello iubita! Multumesc ca iti impartasesti experienta cu mn! Da, nu neg ca ar putea sa aiba si aspecte pozitive, dar e normal ca pana vad pe pielea mea ce efecte vor avea sa fiu putin reticenta. Cu pofta de mancare nu ar fi o problema, adica totusi, cred ca mananc destul acum, cat sa mai bag in mine? Si chiar de mi`ar da pofta de mancare stiu sa ma abtin. Eh, la asta cu partenerul nu e valabila momentan la mine ca sunt pe uscat de ceva timp Nah, acum oi vedea eu dak imi da ce efecte vor avea.
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2425 (permalink)  
Vechi 28 nov 2011, 00:51:08
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Roxii

Citat:
Anterior postat de Roxii Vezi mesajul


Hello iubita! Multumesc ca iti impartasesti experienta cu mn! Da, nu neg ca ar putea sa aiba si aspecte pozitive, dar e normal ca pana vad pe pielea mea ce efecte vor avea sa fiu putin reticenta. Cu pofta de mancare nu ar fi o problema, adica totusi, cred ca mananc destul acum, cat sa mai bag in mine? Si chiar de mi`ar da pofta de mancare stiu sa ma abtin. Eh, la asta cu partenerul nu e valabila momentan la mine ca sunt pe uscat de ceva timp Nah, acum oi vedea eu dak imi da ce efecte vor avea.
pai cum sa nu imi impartasesc, tu ai fost de atatea ori langa mine atat cu sfaturi alimentare cat si cu sfaturi in legatura cu viata mea personala...si acuma sar de la un subiect la altul...am reusit si eu azi cat de cat sa intru pe forum mai devreme adica pe la 21 si de abia asteptam sa vorbesc cu fetele...si ghici ce?nici una nimic, decat f slabutz, tot ghinion din asta am in ultimul timp...ti-am zis ca de maine incep cu sala, nu?de la 10 am un curs de ultimate pilates cica, am zis sa o iau cu usurelul...asa am o foame in mine acum, ca proasta de mine o sarit peste cina, ca am mancat la pranz mai mult, am mancat varza calita cu soia, stiu ca nu iti place soia asa ca nu face pe fetze, mie imi place, si no, am crezut ca mi-e suficient, si chiar mi-o fost pana pe la vreo 11 noaptea, dar acum incepe sa mi se faca foame, si sper sa scap de data asta sa nu bag iara o banana in mine, ca cica e o obsesie deja faza cu banana noaptea, mereu ma linisteste...si ma enerveaza ca nici nu prea am somn......o sa vad ce mai fac eu pe aici pana una alta
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2426 (permalink)  
Vechi 28 nov 2011, 18:10:58
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Roxii

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul

pai cum sa nu imi impartasesc, tu ai fost de atatea ori langa mine atat cu sfaturi alimentare cat si cu sfaturi in legatura cu viata mea personala...si acuma sar de la un subiect la altul...am reusit si eu azi cat de cat sa intru pe forum mai devreme adica pe la 21 si de abia asteptam sa vorbesc cu fetele...si ghici ce?nici una nimic, decat f slabutz, tot ghinion din asta am in ultimul timp...ti-am zis ca de maine incep cu sala, nu?de la 10 am un curs de ultimate pilates cica, am zis sa o iau cu usurelul...asa am o foame in mine acum, ca proasta de mine o sarit peste cina, ca am mancat la pranz mai mult, am mancat varza calita cu soia, stiu ca nu iti place soia asa ca nu face pe fetze, mie imi place, si no, am crezut ca mi-e suficient, si chiar mi-o fost pana pe la vreo 11 noaptea, dar acum incepe sa mi se faca foame, si sper sa scap de data asta sa nu bag iara o banana in mine, ca cica e o obsesie deja faza cu banana noaptea, mereu ma linisteste...si ma enerveaza ca nici nu prea am somn......o sa vad ce mai fac eu pe aici pana una alta


Si mie mi se intampla de multe ori sa am chef de vb si tocmai atunci sa nu am cu cine Da, sper ca ai fost azi Cum a fost? Eiii, ce ti`am zis eu sa nu mai sari peste cina? Chiar dak te simti full, nu zice nimeni sa bagi aiurea in tine, dar puteai sa papi ceva usor acolo. Pe mine cand ma ia foamea rau beau 2-3 guri de lapte rece. De ce nu te`ai bagat la un film? Eu tocmai am vazut something borrowed. Tare filmul
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2427 (permalink)  
Vechi 29 nov 2011, 00:27:00
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Roxii

Citat:
Anterior postat de Roxii Vezi mesajul


Si mie mi se intampla de multe ori sa am chef de vb si tocmai atunci sa nu am cu cine Da, sper ca ai fost azi Cum a fost? Eiii, ce ti`am zis eu sa nu mai sari peste cina? Chiar dak te simti full, nu zice nimeni sa bagi aiurea in tine, dar puteai sa papi ceva usor acolo. Pe mine cand ma ia foamea rau beau 2-3 guri de lapte rece. De ce nu te`ai bagat la un film? Eu tocmai am vazut something borrowed. Tare filmul
da Roxii, ai avut dreptate in legatura cu cina, jos palaria, chiar nu am ce comenta in privinta asta, pt ca ieri seara precum am preconizat, mi-a fost f foame si am bagat 2 banane, nu stiu sincer care e faza cu bananele astea la mine in miez de noapte, poate mi insulina scazuta, iar bananele prin glucoza mi-o ridica?nu stiu, posibil...da, normal ca azi am fost la sala, "mi-am mai dezmortit oasele" cu pilatesul, dar totusi am simtit cum mi-au lucrat fesierii, azi pot sa zic ca la meniu am fost cumintica...dimi am papat musli cu lapte de soia, si am bagat si putina cioco neagra, ca normal e dimi si mergeam si la sala, apoi la pranz am mancat bine de tot...nu stiu, mi-am facut o mica obsesie cand merg in mall sa mananc legume la gratar, si am am bagat 2 portii mari si grase de s-o speriat iubi de mine, plus inca o salata mare cu ton, si 2 lipii mici, bag la legume ca un iepure...tu ce parere ai?sunt ok ca le consum in cantitati asa mari?trebuie musai sa mai reduc din paine si lipii, ca un pic cam exagerez...apoi la gustare am mancat alune braziliene, mama da ce satura alea si normal ca se apropia ora cinei si mie nu imi mai era foame, dar m-am gandit ca mai bine bag ceva decat sa imi fie foame la noapte si am bagat un iaurt si cateva alune din alea....al naibii de alune braziliene ca au 700 cal pe 100g, am observat ca daca exagerez mai ales seara cu ele e bai, dar dimineatza si la pranz daca le consum nu am nimic...mi-am pus niste poze noi, daca vrei poti sa arunci o geana, pupic si noapte buna
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2428 (permalink)  
Vechi 29 nov 2011, 08:52:40
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Roxii

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul


da Roxii, ai avut dreptate in legatura cu cina, jos palaria, chiar nu am ce comenta in privinta asta, pt ca ieri seara precum am preconizat, mi-a fost f foame si am bagat 2 banane, nu stiu sincer care e faza cu bananele astea la mine in miez de noapte, poate mi insulina scazuta, iar bananele prin glucoza mi-o ridica?nu stiu, posibil...da, normal ca azi am fost la sala, "mi-am mai dezmortit oasele" cu pilatesul, dar totusi am simtit cum mi-au lucrat fesierii, azi pot sa zic ca la meniu am fost cumintica...dimi am papat musli cu lapte de soia, si am bagat si putina cioco neagra, ca normal e dimi si mergeam si la sala, apoi la pranz am mancat bine de tot...nu stiu, mi-am facut o mica obsesie cand merg in mall sa mananc legume la gratar, si am am bagat 2 portii mari si grase de s-o speriat iubi de mine, plus inca o salata mare cu ton, si 2 lipii mici, bag la legume ca un iepure...tu ce parere ai?sunt ok ca le consum in cantitati asa mari?trebuie musai sa mai reduc din paine si lipii, ca un pic cam exagerez...apoi la gustare am mancat alune braziliene, mama da ce satura alea si normal ca se apropia ora cinei si mie nu imi mai era foame, dar m-am gandit ca mai bine bag ceva decat sa imi fie foame la noapte si am bagat un iaurt si cateva alune din alea....al naibii de alune braziliene ca au 700 cal pe 100g, am observat ca daca exagerez mai ales seara cu ele e bai, dar dimineatza si la pranz daca le consum nu am nimic...mi-am pus niste poze noi, daca vrei poti sa arunci o geana, pupic si noapte buna
Hai ca iar nu ne`am sincronizat Se poate sa fie de la glicemie, si mie mi se intampla uneori sa`mi scada seara, mai ales dak la cina nu pap cum trebuie. Hehe, ai papat, nu gluma Dar legumele nu au ce sa`ti faca rau Si eu mananc lipii aproape zilnic, deci te inteleg dc nu te poti abtine Dar eu mi le fac singurica, macar stiu ce pun in ele Vezi ca ti`a prins bine dak ai luat cina? Asta sa`ti fie invatare de minte de acum incolo M`am uitat la poze, esti o frumoasa Si in sfarsit il vedem si noi pe faimosul"iubi"
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2429 (permalink)  
Vechi 29 nov 2011, 09:28:16
coco23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 155cm, 45kg
Mesaje: 2.262
Aprecieri acordate: 324
Am fost apreciat(a) de 441 ori in 276 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Roxii

Roxanici, gata, e sus moralul? mereu te pomenesc in gand cu iaurtul cu stevie? mananc zilnic si pfota de dulce nesanatos a scazut considerabil

He he he

Ai rezolvat cu doctorul? tu ce ai de fapt la tiroida, hipo sau hiper?

Aaa, si cum iti faci lipiile ca as papa si eu
coco23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1297 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 780 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2430 (permalink)  
Vechi 29 nov 2011, 10:05:23
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Roxii

Citat:
Anterior postat de coco23 Vezi mesajul
Roxanici, gata, e sus moralul? mereu te pomenesc in gand cu iaurtul cu stevie? mananc zilnic si pfota de dulce nesanatos a scazut considerabil

He he he

Ai rezolvat cu doctorul? tu ce ai de fapt la tiroida, hipo sau hiper?

Aaa, si cum iti faci lipiile ca as papa si eu
Eh, nu e sus, dar incerc sa imi tin mintea ocupata. Plus ca nu prea arat cand sunt suparata dekt cand se aduna prea multe si rabufnesc Hehe, ma bucur ca iti place

Hipo a spus doctora. Ieri am fost la doctora de fam si mi`a dat trimitere. O s`o sun azi pe doctora sa`i spun ca am trimiterea sa vedem cand imi zice sa ma duc la analize. Momentan nu cred ca pot.. pt ca am impresia ca mi`a venit Adica asa cred Ca trebuia sa`mi vina si vad ca am usoare sangerari, dar nush ce sa zic

Apa caldutza+ faina integrala+ bicarbonat/praf de copt+ cativa stropi de ulei. Le amestec, le las jumatate de ora la crescut si apoi le coc in tigaia de teflon. Dar sa apesi cu o paleta pe ele ca au tendinta sa faca bule de aer.

PS: Am facut ieri o negresa, yammy E fara faina sau zahar Acum nu mai am timp sa pun reteta si poza pt ca tre sa fug la sala, dar cand ma intorc daca vrei o postez
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, jurnal slabit, slabit adolescente, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnalul Roz al lui Suzume Suzume Arhiva jurnale slabit 936 25 dec 2010 17:32:32
Jurnalul lui Rosse Rosse Arhiva jurnale slabit 55 22 iul 2010 16:21:12
Jurnalul lui Bia :) Bia:) Arhiva jurnale slabit 68 15 mai 2010 09:14:01
:) jurnalul lui wadaa wadaa21 Arhiva jurnale slabit 31 21 apr 2010 11:36:58
Jurnalul lui feliutza FELIUTZA Arhiva jurnale slabit 15 06 nov 2009 14:53:55

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole