Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul slabutei ambitioase - yasemin :)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #51 (permalink)  
Vechi 25 mar 2012, 23:15:03
eliff's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 dec 2011
Locaţie: Leopoldsburg, Belgia
Vârsta: 42
Date: 168cm, 108kg
Mesaje: 1.296
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnalul slabutei ambitioase :)

Citat:
Anterior postat de yasemin Vezi mesajul
Esti o draguta si ma bucur ca te-am intalnit aici :* imi imaginez cata lume curioasa plina de intrebari a venit la tine, iar la noi problema e ca informarea e putin cam "deficitara", adica ni se spun unele lucruri care defapt nu sunt asa in realitate etc. Te pup si acum o sa ma pun la somn...maine o sa am o zi plina si voi fi rupta Noapte buna draga mea!!!
Ai dreptate lumea este prost informata ,si nu doar in ro sa stii! si aici si peste tot pentru ca este manipulata de media! ori viata unei familii musulmane practicante nu este nici pe departe ce vedem la televizor. Dar cum fiecare padure are uscaturile ei ,asa si islamul are...uscaturi!
Te pup si eu draguta si noapte buna
  #52 (permalink)  
Vechi 26 mar 2012, 06:28:17
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnalul slabutei ambitioase :)

Citat:
Anterior postat de yasemin Vezi mesajul
Stiu ca nu e bine, mai ales ca am sarit peste micul dejun si poate cu el mi se mai adunau ceva calorii acolo am uitat sa spun ca am mai mancat si o bucatica de peste acum seara, dar caloriile tot astea sunt Vreau sa iti spun planul meu pe maine si sa imi spui daca e ok asa. La md: 2 oua fierte cu putina branza si ardei gras (ma gandeam sa nu mananc rosie ca e acida si nu e bine dimineata). La pranza voi fi la facultate dar ma gandeam sa imi fierb niste legume mexicane si sa imi iau la mine intr-o caserola mica, iar seara....aici e problema.. maine merg sa ma inscriu la sala sa fac cateva sedinte de aerobic/fitness si nu stiu ce sa mananc cand vin acasa(la sala voi merge dupa 18 ca pana atunci am cursuri). Mi-am mai cumparat azi baton fitness care are 94 kcal...in ce perioada a zilei ar trebui sa il mananc? :*
Buna, Larisuca!
Imi cer scuze, abia acum am vazut mesajul tau, aseara deja intrasem in camaruta din spate, la tv, nu m-am simtit chiar bine.
La pranz ai putea sa iei pe langa acele legume niste peste la gratar sau puiut, o pulpa sau o jumatate de piept de pui.Iar la cina mananca o supa sau o ciorba cu un bucatica de branza(e cam ciudata combinatia,dar imiplace) sau fa-ti carnita la cuptor cu legume, la fel ca la pranz.Sau o salata de legume, cu varza, morcovi, rosii, castraveti, telina si papa cu o omleta (desi fetele mi-au spus la un moment dat ca ouale nu se mananca searaDar de asta nu m mai tinut cont...Aia nu se mananca, aia nu se mananca...Mananc si eu ce am prin frigider)
Batonul fitness mananca-l in prima parte a zilei, are carbo destui de multi si nu cred ca e prea bine sa il mananci seara.

E bine si dupa 18 la sala, ai grija sa mananci inainte de sala cu 2 ore si dupa sala la fel.

Despre cantar, eu am un catnar electronic, l-am gasit pe la parinti prin Spania, cand am fost in vizita.Atunci nu cantaream nimic, nu tineam cont de ce mananc,dar pana la urma s-a dovedit a fi folositor
Nu conteaza ca e cantar electronic sau mecanic, important e sa ai idee cam cat mananci, ca poate nici mie cel electronic nu imi arata 100% adevarul.
Citat:
Anterior postat de yasemin Vezi mesajul
Nici eu nu verau sa ma infometez si sa nu mananc cat trebuie si ai dreptate, ca la un moment sat nu o sa mai am de unde sa reduc calorii...dar uneori nu prea am pofta de mancare si mananc foarte putin. Iar in legatura cu apa....tu bei 2 l pe zi? eu la calculator nici nu mai trec apa ca abia beau 1 l si stiu ca e ffff putina
Daca nu ai pofta de mancare si mananci putin, cumpara migdale ,seminte de dovleac, de floarea soarelui, nuci sau alune.Astea sunt fructe oleaginoase si sunt foarte sanatoase pentru corp si minte.Au multe calorii dar daca mananci 20-30 de grame de migdale, sa zicem, iti strangi nr de calorii necesar si mananci si alimetne sanatoase.Dar sa nu faci asa zi de zi, pentru ca nu poti sa mananci zi de zi 600-700 de calorii iar pana la 1200 sa mananci migdale sau nuci

Eu beam 2 litri de lichide pe zi dar de la un timp iar am probleme cu hidratarea si mai mult de 1 litru, 1 litru jum nu intra.Nu e musai sa bei 2 litri de apa.Lichide, la modul genereal, apa ,ceai,supe, sucuri naturale facute de tine in casa(grija mar ca au zahar mult, din fructe).

Pup o Larisuca frumoasa!
Azi o sa fiu mai mult pe aici, poate stam de vorbaAseara eram la munac
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #53 (permalink)  
Vechi 26 mar 2012, 06:28:48
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnalul slabutei ambitioase :)

Citat:
Anterior postat de yasemin Vezi mesajul
Stiu ca nu e bine, mai ales ca am sarit peste micul dejun si poate cu el mi se mai adunau ceva calorii acolo am uitat sa spun ca am mai mancat si o bucatica de peste acum seara, dar caloriile tot astea sunt Vreau sa iti spun planul meu pe maine si sa imi spui daca e ok asa. La md: 2 oua fierte cu putina branza si ardei gras (ma gandeam sa nu mananc rosie ca e acida si nu e bine dimineata). La pranza voi fi la facultate dar ma gandeam sa imi fierb niste legume mexicane si sa imi iau la mine intr-o caserola mica, iar seara....aici e problema.. maine merg sa ma inscriu la sala sa fac cateva sedinte de aerobic/fitness si nu stiu ce sa mananc cand vin acasa(la sala voi merge dupa 18 ca pana atunci am cursuri). Mi-am mai cumparat azi baton fitness care are 94 kcal...in ce perioada a zilei ar trebui sa il mananc? :*
Buna, Larisuca!
Imi cer scuze, abia acum am vazut mesajul tau, aseara deja intrasem in camaruta din spate, la tv, nu m-am simtit chiar bine.
La pranz ai putea sa iei pe langa acele legume niste peste la gratar sau puiut, o pulpa sau o jumatate de piept de pui.Iar la cina mananca o supa sau o ciorba cu un bucatica de branza(e cam ciudata combinatia,dar imiplace) sau fa-ti carnita la cuptor cu legume, la fel ca la pranz.Sau o salata de legume, cu varza, morcovi, rosii, castraveti, telina si papa cu o omleta (desi fetele mi-au spus la un moment dat ca ouale nu se mananca searaDar de asta nu m mai tinut cont...Aia nu se mananca, aia nu se mananca...Mananc si eu ce am prin frigider)
Batonul fitness mananca-l in prima parte a zilei, are carbo destui de multi si nu cred ca e prea bine sa il mananci seara.

E bine si dupa 18 la sala, ai grija sa mananci inainte de sala cu 2 ore si dupa sala la fel.

Despre cantar, eu am un catnar electronic, l-am gasit pe la parinti prin Spania, cand am fost in vizita.Atunci nu cantaream nimic, nu tineam cont de ce mananc,dar pana la urma s-a dovedit a fi folositor
Nu conteaza ca e cantar electronic sau mecanic, important e sa ai idee cam cat mananci, ca poate nici mie cel electronic nu imi arata 100% adevarul.
Citat:
Anterior postat de yasemin Vezi mesajul
Nici eu nu verau sa ma infometez si sa nu mananc cat trebuie si ai dreptate, ca la un moment sat nu o sa mai am de unde sa reduc calorii...dar uneori nu prea am pofta de mancare si mananc foarte putin. Iar in legatura cu apa....tu bei 2 l pe zi? eu la calculator nici nu mai trec apa ca abia beau 1 l si stiu ca e ffff putina
Daca nu ai pofta de mancare si mananci putin, cumpara migdale ,seminte de dovleac, de floarea soarelui, nuci sau alune.Astea sunt fructe oleaginoase si sunt foarte sanatoase pentru corp si minte.Au multe calorii dar daca mananci 20-30 de grame de migdale, sa zicem, iti strangi nr de calorii necesar si mananci si alimetne sanatoase.Dar sa nu faci asa zi de zi, pentru ca nu poti sa mananci zi de zi 600-700 de calorii iar pana la 1200 sa mananci migdale sau nuci

Eu beam 2 litri de lichide pe zi dar de la un timp iar am probleme cu hidratarea si mai mult de 1 litru, 1 litru jum nu intra.Nu e musai sa bei 2 litri de apa.Lichide, la modul genereal, apa ,ceai,supe, sucuri naturale facute de tine in casa(grija mar ca au zahar mult, din fructe).

Pup o Larisuca frumoasa!
Azi o sa fiu mai mult pe aici, poate stam de vorbaAseara eram la munca
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #54 (permalink)  
Vechi 26 mar 2012, 12:50:27
eliff's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 dec 2011
Locaţie: Leopoldsburg, Belgia
Vârsta: 42
Date: 168cm, 108kg
Mesaje: 1.296
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnalul slabutei ambitioase :)

Buna frumusico ce faci? cum merge azi dieta?
  #55 (permalink)  
Vechi 26 mar 2012, 20:23:51
yasemin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mar 2011
Locaţie: deva, Romania
Dieta: hipocalorica/hiperproteica
Date: 160cm, 55kg
Mesaje: 70
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnalul slabutei ambitioase :)

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Buna, Larisuca!
Imi cer scuze, abia acum am vazut mesajul tau, aseara deja intrasem in camaruta din spate, la tv, nu m-am simtit chiar bine.
La pranz ai putea sa iei pe langa acele legume niste peste la gratar sau puiut, o pulpa sau o jumatate de piept de pui.Iar la cina mananca o supa sau o ciorba cu un bucatica de branza(e cam ciudata combinatia,dar imiplace) sau fa-ti carnita la cuptor cu legume, la fel ca la pranz.Sau o salata de legume, cu varza, morcovi, rosii, castraveti, telina si papa cu o omleta (desi fetele mi-au spus la un moment dat ca ouale nu se mananca searaDar de asta nu m mai tinut cont...Aia nu se mananca, aia nu se mananca...Mananc si eu ce am prin frigider)
Batonul fitness mananca-l in prima parte a zilei, are carbo destui de multi si nu cred ca e prea bine sa il mananci seara.

E bine si dupa 18 la sala, ai grija sa mananci inainte de sala cu 2 ore si dupa sala la fel.

Despre cantar, eu am un catnar electronic, l-am gasit pe la parinti prin Spania, cand am fost in vizita.Atunci nu cantaream nimic, nu tineam cont de ce mananc,dar pana la urma s-a dovedit a fi folositor
Nu conteaza ca e cantar electronic sau mecanic, important e sa ai idee cam cat mananci, ca poate nici mie cel electronic nu imi arata 100% adevarul.


Daca nu ai pofta de mancare si mananci putin, cumpara migdale ,seminte de dovleac, de floarea soarelui, nuci sau alune.Astea sunt fructe oleaginoase si sunt foarte sanatoase pentru corp si minte.Au multe calorii dar daca mananci 20-30 de grame de migdale, sa zicem, iti strangi nr de calorii necesar si mananci si alimetne sanatoase.Dar sa nu faci asa zi de zi, pentru ca nu poti sa mananci zi de zi 600-700 de calorii iar pana la 1200 sa mananci migdale sau nuci

Eu beam 2 litri de lichide pe zi dar de la un timp iar am probleme cu hidratarea si mai mult de 1 litru, 1 litru jum nu intra.Nu e musai sa bei 2 litri de apa.Lichide, la modul genereal, apa ,ceai,supe, sucuri naturale facute de tine in casa(grija mar ca au zahar mult, din fructe).

Pup o Larisuca frumoasa!
Azi o sa fiu mai mult pe aici, poate stam de vorbaAseara eram la munac

Buna draguta! acum am reusit si eu sa intru, sa imi calculez siiii...azi am fost cuminte, am papat 1204 calorii iar la sala a fost atat de bine,am facut aerobic si dupa calcule am dar jos vreo 350 kcal Nu mi-am luat decat legumele la pranz desi ar fi fost tare bine sa am si putina carne , mai ales ca am fost si la sala si na...era mai bine dar pe viitor o sa stiu cxe am de facut batonul intr-adevar l-am mancat la g1 iar inainte de sala am papat 2 bucatele de ciocolata amaruie si un mar..nu stiu cat de buna e combinatia dar daca tot nu am mancat calumea la pranz am zis sa am cat de cat energie si a fost bine seara...hm...cum spuneai si tu..am mancat cam ce am avut in frigider , mai ales ca nu mai aveam niciun chef sa imi fac ceva...branza cu rosii si ardei gras tu ce ai papat azi bun? :* eu fug la un dus ca sunt si rupta de oboseala
yasemin, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2124 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1607 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 833 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #56 (permalink)  
Vechi 26 mar 2012, 21:44:56
yasemin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mar 2011
Locaţie: deva, Romania
Dieta: hipocalorica/hiperproteica
Date: 160cm, 55kg
Mesaje: 70
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnalul slabutei ambitioase :)

Citat:
Anterior postat de eliff Vezi mesajul
Buna frumusico ce faci? cum merge azi dieta?
Buna draga mea! a fost bine azi, am mancat 1204 kcal am fost si la o ora de aerobic si gata ziua, plina pana peste cap. Acum sunt rupta de somn si ma bag direct in pat, maine iar trezirea dimineata si ajung acasa dupa ora 20 . La tine cum e , ce ai mancat bun azi? :*:*
yasemin, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2124 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1607 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 833 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #57 (permalink)  
Vechi 27 mar 2012, 00:28:42
eliff's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 dec 2011
Locaţie: Leopoldsburg, Belgia
Vârsta: 42
Date: 168cm, 108kg
Mesaje: 1.296
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnalul slabutei ambitioase :)

Citat:
Anterior postat de yasemin Vezi mesajul
Buna draga mea! a fost bine azi, am mancat 1204 kcal am fost si la o ora de aerobic si gata ziua, plina pana peste cap. Acum sunt rupta de somn si ma bag direct in pat, maine iar trezirea dimineata si ajung acasa dupa ora 20 . La tine cum e , ce ai mancat bun azi? :*:*
Harnicuta harnicuta
Buna scumpa,ma bucur ca ai avut o zii incarcata de lucruri bune. Bravo pentru meniu (la prinz sa papi mai bine insa,astfel evitind sa papi nesanatos sau nepermis seara )
Eu azi nu am fost asa cuminte,cred ca am papat putin ,dar nu m-am simmtit prea bine,maine insa revin cu forte proaspete
De papat am papat ciuperci umplute si o lingura de orez la prinz+ un bol ciorbica de varza La md am papat mozarela si ardei uns cu pateu iar la cina piept de curcan la gratar si salata verde cu multa lamaie (asta pt ca imi era rau )
Atit draguta,sa fii cuminte in continuare si sa vedem rezultate cit de curind. Te pup si noapte buna
  #58 (permalink)  
Vechi 27 mar 2012, 09:48:17
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnalul slabutei ambitioase :)

Buna, Lari!
Dap,asa da, zi buna ai avut!Imi place ca ai mancat cat si cum trebuie si ai facut sport.Incet incet inveti si inveti si organismul cu hrana sanatoasa si de calitate
Sper ca azi sa ai o zi si mai buna decat cea de ieri si sa nu renunti la scopul tau orice ar fi!
Te pup! SI merci de vizita!Am vazut ca mi-ai gasit jurnalul
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #59 (permalink)  
Vechi 27 mar 2012, 23:51:09
eliff's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 dec 2011
Locaţie: Leopoldsburg, Belgia
Vârsta: 42
Date: 168cm, 108kg
Mesaje: 1.296
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnalul slabutei ambitioase :)

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Buna, Lari!
Dap,asa da, zi buna ai avut!Imi place ca ai mancat cat si cum trebuie si ai facut sport.Incet incet inveti si inveti si organismul cu hrana sanatoasa si de calitate
Sper ca azi sa ai o zi si mai buna decat cea de ieri si sa nu renunti la scopul tau orice ar fi!
Te pup! SI merci de vizita!Am vazut ca mi-ai gasit jurnalul
Unde esti Larisa draga? Azi nu ne povestesti ce ai facut ce ai papat? Sper ca ai fost cumintica de nu......bataita scrie pe funfuletul tau ..
Te pup draga mea si o noapte frumoasa sa ai
(si multumesc si eu de vizita )
  #60 (permalink)  
Vechi 28 mar 2012, 07:46:52
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnalul slabutei ambitioase :)

Larisuca, ce faci slabutico?Buna dimineata!Cafea bei?Daca da, te astept la o ceasca buna e cafea

Pup mare pentru tine
Sa ai o zi buna si frumoasa!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
ambitioase, calorii, dieta, jurnale, jurnalul, ro, sanatos, slabit, slabute, slabutei, yasemin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
"Academia Craciunitelor Ambitioase" Slabuta Concurs de slabit sanatos - Slabute de Craciun! 499 15 feb 2012 11:53:05
Jurnalul slabutei Viktorita viktoria Arhiva jurnale slabit 245 11 mai 2011 19:03:47
Chiftele "Mingiutele Slabutei" Slabuta Retete culinare 0 12 iul 2010 18:03:14
Inghetata de menta "Visul Slabutei" Slabuta Retete culinare 0 12 iul 2010 16:53:58
de trei ori ura pentru brasovencele ambitioase:) Iris66 Judetul Brasov 2 20 apr 2010 14:28:42

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole