Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #3881 (permalink)  
Vechi 11 iun 2012, 16:37:57
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul
Cum a zis şi Diana... şi eu te simt ca un suflet geamăn. Şi aceleaşi gânduri au trecut şi prin căpşorul meu pe parcursul ultimilor 5 ani. În care, cu toate că n-am fost slabă ori atrăgătoare, cumva au reuşit, mai mult sau mai puţin magnetic, să atrag. Un tip foarte romantic, altul foarte aventurier, altul spontan. Cu toţi erau palpitante discuţiile, cu toţi erau deosebite, deşi n-am mers mai departe de simple discuţii. Mereu m-am întrebat cum ar fi dacă? Oare ce ratez? Dar după m-am gândit că ar fi cazul să "give the two of us some credit". Fiind o persoana romantică, dar şi impulsivă, ce acţionează mai degrabă pe seama inimii, spiritului decât a raţiunii, ştiu că dacă nu ar fi omul potrivit pentru mine nu aş mai fi lângă el. M-aş căra, l-aş alunga cumva, oricum, măcar inconştient. Aşa că sfatul meu e să ai încredere în voi doi, va fi copleşitor de frumos să te trezeşti lângă el în fiecare zi. Observ în zilele noastre tendinţa de dispariţie a relaţiilor de lungă durată, cel puţin printre tineri şi e păcat. Trebuie să ne gândim că aceşti 5 ani înseamnă mai mult decât timp trecut şi că am clădit ceva tare frumos împreună. N-aş da asta pentru niciun gagic misterios, nemisterios, amuzant, deprimat, top-model ori tocilar.
Mă bucur că mi-am regăsit gândurile aici, e atât de frumos să ai de-a face cu gradul ăsta de sinceritate şi de cunoaştere de sine însuşi.

O zi frumoasă, Simi!
Si pentru Dia no.2 (dar cu nimic mai prejos )... imi spun de fiecare daca sa singura concluzie logica este ca renuntam de mult la Andrei si nu ma mai intorceam la el daca nu era ceva ce ma atragea tare inspre el. Imi place sa cred ca nu e doar vorba de proximitate, disponibilitate, sau comoditate (Desi, cu siguranta, si astea au fost argumente in momente de restriste).

Adevarul e ca numai langa el ma simt in siguranta (Sentimental vorbind). Il simt atat de sincer si de aproape de mine, incat nu ma tem de viitorul relatiei noastre. Nu m-am simtit langa nimeni altcineva asa. Si, recunosc, si gradul ala de incertitudine are un appeal bolnavicios.

Sunt convinsa ca ce imi ofera el si ce ne oferim reciproc e unic si irepetabil, si ca s-a conturat si mai frumos in ultimul an. Numai ca, toate "pauzele" si certurile de pana acum fiind numai vina mea, stiu ca eu nu ii ofer lui aceeasi siguranta, si stiu ca nici nu am destul autocontrol (nici in ceea ce priveste mancarea, nici barbatii si relatiile mai mult decat platonice) cat sa fiu cuminte pentru viitor. Sper doar sa ma maturizez si linistesc destul (intotdeauna am fost curioasa si prea usor "tentata" sa vad ce poate sa imi ofere altul, desi risc mult sa pierd ceva trainic pentru o aventura trecatoare, desi satisfacatoare)
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3882 (permalink)  
Vechi 11 iun 2012, 16:41:15
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul
Cum a zis şi Diana... şi eu te simt ca un suflet geamăn. Şi aceleaşi gânduri au trecut şi prin căpşorul meu pe parcursul ultimilor 5 ani. În care, cu toate că n-am fost slabă ori atrăgătoare, cumva au reuşit, mai mult sau mai puţin magnetic, să atrag. Un tip foarte romantic, altul foarte aventurier, altul spontan. Cu toţi erau palpitante discuţiile, cu toţi erau deosebite, deşi n-am mers mai departe de simple discuţii. Mereu m-am întrebat cum ar fi dacă? Oare ce ratez? Dar după m-am gândit că ar fi cazul să "give the two of us some credit". Fiind o persoana romantică, dar şi impulsivă, ce acţionează mai degrabă pe seama inimii, spiritului decât a raţiunii, ştiu că dacă nu ar fi omul potrivit pentru mine nu aş mai fi lângă el. M-aş căra, l-aş alunga cumva, oricum, măcar inconştient. Aşa că sfatul meu e să ai încredere în voi doi, va fi copleşitor de frumos să te trezeşti lângă el în fiecare zi. Observ în zilele noastre tendinţa de dispariţie a relaţiilor de lungă durată, cel puţin printre tineri şi e păcat. Trebuie să ne gândim că aceşti 5 ani înseamnă mai mult decât timp trecut şi că am clădit ceva tare frumos împreună. N-aş da asta pentru niciun gagic misterios, nemisterios, amuzant, deprimat, top-model ori tocilar.
Mă bucur că mi-am regăsit gândurile aici, e atât de frumos să ai de-a face cu gradul ăsta de sinceritate şi de cunoaştere de sine însuşi.

O zi frumoasă, Simi!
Asa ma trezesc si eu din prostia care ma ameteste de vreo 2 saptamani....E ceva puternic si rezista in fata oricarui obstacol, oricarei copilarii de-ale mele!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3883 (permalink)  
Vechi 11 iun 2012, 16:41:17
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul


Bine zici, puterea de a mentine o legatura din nimic. Doar zambete, vorbe si priviri....Eu nu iti spun ca s-a dat peste cap de 3 ori si deja ma are in lista de mess.Nu stiu cum, nu stiu de unde, din cate stiu pe fb nu am adresa de email publica.Acum ma cauta ori de cate ori e online. SI cand zic si eu gata, i'm over him, nu e asaaaaa!

Eu chiar ma intreb daca e normal sa ni se intample asta.Serios....Adica....cred ca normal ar fi cu all the eggs in one basket....
Eu pe mama mea o credeam mai cerebrala si mai categorica. Dar din sfaturile pe care mi le-a dat, mi-a zis intotdeauna sa fac ce simt si ce imi doresc, numai sa incerc sa nu ii ranesc pe altii. Pentru ca, si in opinia ei, e normal sa ai sentimente (mai mult sau mai putin diferite) pentru mai multi oameni in acelasi timp.

Mai e o problema: am mai avut relatii intense si valoroase, dar alea nu ma urmaresc, pentru ca le-am declarat incheiate. Adica, am avut parte de ce numesc englezii "closure", nu stiu cum se spune in romana. Dar nici cu fostul, nici cu englezul, nu am terminat nimic. Relatiile au ramas in aer, fara un verdict, asa ca eu nu pot sa inchid dosarul ala si sa trec mai departe, pana nu scriu ceva clar in sertarasul meu la concluzie...
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3884 (permalink)  
Vechi 11 iun 2012, 16:46:55
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Si pentru Dia no.2 (dar cu nimic mai prejos )... imi spun de fiecare daca sa singura concluzie logica este ca renuntam de mult la Andrei si nu ma mai intorceam la el daca nu era ceva ce ma atragea tare inspre el. Imi place sa cred ca nu e doar vorba de proximitate, disponibilitate, sau comoditate (Desi, cu siguranta, si astea au fost argumente in momente de restriste).

Adevarul e ca numai langa el ma simt in siguranta (Sentimental vorbind). Il simt atat de sincer si de aproape de mine, incat nu ma tem de viitorul relatiei noastre. Nu m-am simtit langa nimeni altcineva asa. Si, recunosc, si gradul ala de incertitudine are un appeal bolnavicios.

Sunt convinsa ca ce imi ofera el si ce ne oferim reciproc e unic si irepetabil, si ca s-a conturat si mai frumos in ultimul an. Numai ca, toate "pauzele" si certurile de pana acum fiind numai vina mea, stiu ca eu nu ii ofer lui aceeasi siguranta, si stiu ca nici nu am destul autocontrol (nici in ceea ce priveste mancarea, nici barbatii si relatiile mai mult decat platonice) cat sa fiu cuminte pentru viitor. Sper doar sa ma maturizez si linistesc destul (intotdeauna am fost curioasa si prea usor "tentata" sa vad ce poate sa imi ofere altul, desi risc mult sa pierd ceva trainic pentru o aventura trecatoare, desi satisfacatoare)
EXACT!Si cred ca simtit asta pentru ca pe el il cunoastem.Cu el ne-am trait ultimii ani, fiecare clipa, buna, rea.EL ne-a fost alaturi mereu, de-asta simtim siguranta doar langa el (ma rog, tu langa al tau, eu langa al meu ).Sunt constienta ca nu as putea simti asa pentru misterul despre care iti povesteam, nu as avea cum, miar mai trebui inca vreo 6 ani ca sa reusesc sa il cunosc ca pe ppropria-mi palma, dar ideea e ca e totusi ceva.Nu stiu daca neaparat fizic, ca nu e cine stie. Probabil si faptul ca a aparut intr-un moment in care era cam tensionata relatia mea din cauza timpului petrecut impreuna (care e inexistent din cauza programului)m-a facut sa fiu asa incantata si "vulnerabila".
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3885 (permalink)  
Vechi 11 iun 2012, 16:53:52
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Acel "ce-ar fi fost daca" mereu e in creierasul nostru. Cateodata imi dau seama ca creierul uman este prea complex pentru a putea fi inteles vreodata. Mereu vor exista oameni de care suntem atrase, dar eu m-am hotarat ca in principiu sa nu actionez. Prefer sa raman cu o fantezie, dar pana acum am reusit sa fiu fidela. Nu sunt sigura ca asa va fi mereu pentru ca sunt genul de om care nu baga mana in foc pentru nimic. O fantezie mica nu strica, un flirt mic, de asemenea nu strica pentru ca oricum astea, in principiu sunt mici pasiuni trecatoare si daca nu le alimentam prea mult vor trece. Poate peste un an, doi sau chiar mai multi ne vom aminti de aceste pasiuni, dar asta nu inseamna ca vom fi fost nefericite de alegerea noastra.

Persoana pe care o alegem pentru a ne petrece viata cu ea nu va fi niciodata acea persoana care sa ne ofere in proportie de 100% ce ne dorim la respectivul capitol. S-ar putea sa ma insel, s-ar putea sa nu ma insel. Tot ce vreau sa zic este ca respectiva persoana trebuie sa ne ofere pe termen lung ce ne dorim de la viata. Si noi suntem schimbatori, sau cel putin eu asa sunt, azi imi doresc o viata linistita, maine imi doresc mai multa pasiune ca mi se pare ca e prea monotonie ca poimaine sa ma trezesc ca am obosit si ca nu mai vreau atata pasiune.

Viata este complicata si niciodata nu va fi o poveste alba sau neagra, multitudinea nuantelor de gri este prea mare pentru a fi mereu 100% convinsi de alegerile noastre
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3886 (permalink)  
Vechi 11 iun 2012, 16:54:03
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Eu pe mama mea o credeam mai cerebrala si mai categorica. Dar din sfaturile pe care mi le-a dat, mi-a zis intotdeauna sa fac ce simt si ce imi doresc, numai sa incerc sa nu ii ranesc pe altii. Pentru ca, si in opinia ei, e normal sa ai sentimente (mai mult sau mai putin diferite) pentru mai multi oameni in acelasi timp.

Mai e o problema: am mai avut relatii intense si valoroase, dar alea nu ma urmaresc, pentru ca le-am declarat incheiate. Adica, am avut parte de ce numesc englezii "closure", nu stiu cum se spune in romana. Dar nici cu fostul, nici cu englezul, nu am terminat nimic. Relatiile au ramas in aer, fara un verdict, asa ca eu nu pot sa inchid dosarul ala si sa trec mai departe, pana nu scriu ceva clar in sertarasul meu la concluzie...
Probabil asta e inca un motiv pentru gandurile tale: povestile respective nu au concluzie, nu au incheiere, a ramas totul in aer si asta te face sa te gandesti in "partile alea"

sunt de acord cu mama ta, sa nu ii ranesti pe altii.dar cum ma stiu eu pe mine, as fi in stare sa nu inchei o relatie doar pentru a nu-l face sa sufere.desi....nu ar fi corect nici fata de mine nici fata de el.nu spun ca asta mi se intampla acum, dar chiar stateam si ma gandeam ca in cazul in care s-ar intampla ceva, nu stiu , orice, nu as putea sa termin relatia asta, nu o relatie de 6 ani. as putea numai daca m-ar insela
nu stiu motivele, habar nu am de ce nu as putea, poate pentru ca nu ma vad langa altcineva, poate pentru ca nu as vrea sa sufere, poate pentru ca nu as vrea sa raman singura, poate obisnuinta, habar nu am.
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3887 (permalink)  
Vechi 11 iun 2012, 16:57:18
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul
Acel "ce-ar fi fost daca" mereu e in creierasul nostru. Cateodata imi dau seama ca creierul uman este prea complex pentru a putea fi inteles vreodata. Mereu vor exista oameni de care suntem atrase, dar eu m-am hotarat ca in principiu sa nu actionez. Prefer sa raman cu o fantezie, dar pana acum am reusit sa fiu fidela. Nu sunt sigura ca asa va fi mereu pentru ca sunt genul de om care nu baga mana in foc pentru nimic. O fantezie mica nu strica, un flirt mic, de asemenea nu strica pentru ca oricum astea, in principiu sunt mici pasiuni trecatoare si daca nu le alimentam prea mult vor trece. Poate peste un an, doi sau chiar mai multi ne vom aminti de aceste pasiuni, dar asta nu inseamna ca vom fi fost nefericite de alegerea noastra.

Persoana pe care o alegem pentru a ne petrece viata cu ea nu va fi niciodata acea persoana care sa ne ofere in proportie de 100% ce ne dorim la respectivul capitol. S-ar putea sa ma insel, s-ar putea sa nu ma insel. Tot ce vreau sa zic este ca respectiva persoana trebuie sa ne ofere pe termen lung ce ne dorim de la viata. Si noi suntem schimbatori, sau cel putin eu asa sunt, azi imi doresc o viata linistita, maine imi doresc mai multa pasiune ca mi se pare ca e prea monotonie ca poimaine sa ma trezesc ca am obosit si ca nu mai vreau atata pasiune.

Viata este complicata si niciodata nu va fi o poveste alba sau neagra, multitudinea nuantelor de gri este prea mare pentru a fi mereu 100% convinsi de alegerile noastre
Slava Domnului, si eu am fost si o sa fiu fidela!De cand ma stiu am fost anti tradareAtat ca creierasul meu se simte tradator din cauza ca a fost gadilat, vorba Siminei, cu vorbe frumoase venite din partea unui alt "mascul"in afara de iubi
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3888 (permalink)  
Vechi 11 iun 2012, 17:02:00
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul
Acel "ce-ar fi fost daca" mereu e in creierasul nostru. Cateodata imi dau seama ca creierul uman este prea complex pentru a putea fi inteles vreodata. Mereu vor exista oameni de care suntem atrase, dar eu m-am hotarat ca in principiu sa nu actionez. Prefer sa raman cu o fantezie, dar pana acum am reusit sa fiu fidela. Nu sunt sigura ca asa va fi mereu pentru ca sunt genul de om care nu baga mana in foc pentru nimic. O fantezie mica nu strica, un flirt mic, de asemenea nu strica pentru ca oricum astea, in principiu sunt mici pasiuni trecatoare si daca nu le alimentam prea mult vor trece. Poate peste un an, doi sau chiar mai multi ne vom aminti de aceste pasiuni, dar asta nu inseamna ca vom fi fost nefericite de alegerea noastra.

Persoana pe care o alegem pentru a ne petrece viata cu ea nu va fi niciodata acea persoana care sa ne ofere in proportie de 100% ce ne dorim la respectivul capitol. S-ar putea sa ma insel, s-ar putea sa nu ma insel. Tot ce vreau sa zic este ca respectiva persoana trebuie sa ne ofere pe termen lung ce ne dorim de la viata. Si noi suntem schimbatori, sau cel putin eu asa sunt, azi imi doresc o viata linistita, maine imi doresc mai multa pasiune ca mi se pare ca e prea monotonie ca poimaine sa ma trezesc ca am obosit si ca nu mai vreau atata pasiune.

Viata este complicata si niciodata nu va fi o poveste alba sau neagra, multitudinea nuantelor de gri este prea mare pentru a fi mereu 100% convinsi de alegerile noastre
Tot mama ne-a zis si mie si surorii sa nu ne batem capul cautand la infinit barbatul perfect, pentru ca nu exista. Trebuie doar sa gasesti o persoana cu care sa ai destule in comun, cu care sa te intelegi bine si cu care sa ai valori comune, restul se poate construi in timp. Si ca a alege sa traiesti cu cineva forever, este (desi o idee destul de cinica) un compromis. Intre "ceea ce ar putea fi " cu diversi domni x, si ceea ce ai reusit deja sa construiesti, si mai poti modifica cu omul tau, nu perfect, dar close enough.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3889 (permalink)  
Vechi 11 iun 2012, 17:04:18
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Probabil asta e inca un motiv pentru gandurile tale: povestile respective nu au concluzie, nu au incheiere, a ramas totul in aer si asta te face sa te gandesti in "partile alea"

sunt de acord cu mama ta, sa nu ii ranesti pe altii.dar cum ma stiu eu pe mine, as fi in stare sa nu inchei o relatie doar pentru a nu-l face sa sufere.desi....nu ar fi corect nici fata de mine nici fata de el.nu spun ca asta mi se intampla acum, dar chiar stateam si ma gandeam ca in cazul in care s-ar intampla ceva, nu stiu , orice, nu as putea sa termin relatia asta, nu o relatie de 6 ani. as putea numai daca m-ar insela
nu stiu motivele, habar nu am de ce nu as putea, poate pentru ca nu ma vad langa altcineva, poate pentru ca nu as vrea sa sufere, poate pentru ca nu as vrea sa raman singura, poate obisnuinta, habar nu am.
Desi eram mai mica, am renuntat la o relatie buna, de aproape 2 ani, pentru relatia mea cu iubi. Desi era o necunoscuta completa. Si eram o copila. Dar am crescut impreuna si a functionat. Dar bazandu-ma pe acest principiu, de unde as putea sti ca daca renunt la relatia asta pentru alta nu e, din nou, o alegere corecta? (Nu ca as avea de gand sa fac asta...)

Fetelor, am plecat in oras, dar mai astept pareri, idei, confesiuni. Mie imi plac la nebunie genul asta de discutii. Am senzatia ca suntem la un pyjama party , si e way past our bedtime
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3890 (permalink)  
Vechi 11 iun 2012, 17:11:07
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Desi eram mai mica, am renuntat la o relatie buna, de aproape 2 ani, pentru relatia mea cu iubi. Desi era o necunoscuta completa. Si eram o copila. Dar am crescut impreuna si a functionat. Dar bazandu-ma pe acest principiu, de unde as putea sti ca daca renunt la relatia asta pentru alta nu e, din nou, o alegere corecta? (Nu ca as avea de gand sa fac asta...)

Fetelor, am plecat in oras, dar mai astept pareri, idei, confesiuni. Mie imi plac la nebunie genul asta de discutii. Am senzatia ca suntem la un pyjama party , si e way past our bedtime
Same question here!(chiar daca am spus ce am spus in mesajul precedent.oricum traiesc niste chestii contracditorii, mai nou )
Distractie placuta!Da, si eu eram foarte absorbita de discutie
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
animis23, calorii, dieta, jurnale, jurnalul, ocupate, ro, sanatos, slabit, slabute, studentei


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Afumat sau nu?! Slabuta Aditivi Alimentari 5 01 aug 2012 13:19:32
Da sau nu carbohidratilor ? micutza1 Pregatirea pentru slabire 16 27 oct 2011 18:56:38
Sarmalele ingrasa sau nu? minouse Alimentatia 13 29 iun 2010 21:27:56
Votati sau nu? Sheba Discutii off-topic 5 06 dec 2009 19:01:42
Lecitina sau spirulina ingrasa? Sau nu? isza Suplimente 5 17 oct 2009 15:38:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole