Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #4131 (permalink)  
Vechi 14 sep 2011, 17:01:30
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Tina Vezi mesajul
vreau sa spun ca daca iti e foarte foame sa mananci mai bine migdale decat mere pt. ca tin de foame, nu ingrasa, nu au atatia carbo, nu-s acide ca merele. Nu e bine nici sa stai nemancata prea mult, fie ca e noapte, fie ca e zi. Dar normal, noaptea mananci mai putin.
Problema e ca eu nu simt ca m-ar hrani migdalele.Eu le mananc atunci cand am puine calorii si trebuie sa completez cu ceva si pentru ca stiu ca sunt santoase.Dar chiar nu simt ca mi-ar potoli vreun pic foamea Chiar nu stiu pe cine sa intreb legatd e asta....Nu stiu daca se schimba metabolismul,daca sa iau noaptea drept zi pentru ca nu dorm.Habar nu am.Cert e ca mi-e teama sa mananc noaptea.Am spus-o si ma repet!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4132 (permalink)  
Vechi 14 sep 2011, 17:09:29
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Eu am fugit la dus.Asa m-a apucat un somn de numa',acum m-as pune sa dormDar ma revigoreaza dusulDaca am timp,il iau pe pretenu'relax and tone si ma joc olecuta si cu elPe mai tarziu!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4133 (permalink)  
Vechi 14 sep 2011, 18:40:11
lonely's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Hipocalorica zic eu
Date: 170cm, 96kg
Mesaje: 3.233
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 81 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Eu am fugit la dus.Asa m-a apucat un somn de numa',acum m-as pune sa dormDar ma revigoreaza dusulDaca am timp,il iau pe pretenu'relax and tone si ma joc olecuta si cu elPe mai tarziu!
Hai ca ai avut spor mare azi. Si nu numai spor, ai facut o gramada de lucruri benefice pentru tine,
Abia astept sa fie si maine o zi la fel
lonely, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1397 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 881 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4134 (permalink)  
Vechi 14 sep 2011, 19:25:35
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de lonely Vezi mesajul
Hai ca ai avut spor mare azi. Si nu numai spor, ai facut o gramada de lucruri benefice pentru tine,
Abia astept sa fie si maine o zi la fel
Ionely,maine,avand in vedere ca sunt la serviciu pana poimaine,o sa am spor dar acolo
Am terminat cu dus,cina,acum am o masca cu argila pe fata,ast sa se ususce si ies cu iubi
A venit sorela de la tara,a adus must si struguri.As gusta,as gusta,nu stiu ce sa fac

In sfarsit un meniu bun de postat aici.De cand nu am mai facut asta....CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:24
Fulgi de cereale, Sanovita, 40g - 133 calorii, 4.6 proteine, 1.3 grasimi, 0 colesterol, 24.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Lapte de vaca integral, 250ml - 163 calorii, 8.8 proteine, 8.8 grasimi, 0 colesterol, 11.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 1, ora 13:14
Nectarine, 305g - 135 calorii, 3.4 proteine, 0.9 grasimi, 0 colesterol, 32.3 carbohidrati, 5.2 fibre, 0 sodiu, 24.1 zaharuri

Prânz, ora 14:09
Carne de pui, broiler sau fryer (pui intre 7 - 13 saptamani), pulpa de pui, carne macra, gatita, la cuptor, fripta, 84g - 161 calorii, 22.7 proteine, 7.1 grasimi, 79 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 76.4 sodiu, 0 zaharuri
Salata de vinete a la Slabuta, 90g - 38 calorii, 0.5 proteine, 1.8 grasimi, 0 colesterol, 5.2 carbohidrati, 0.1 fibre, 151.7 sodiu, 0 zaharuri
Telemea de vaca, 42g - 115 calorii, 8.1 proteine, 8.6 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 0 zaharuri
Rondele din orez expandat, SanoVita, 30g - 120 calorii, 2.4 proteine, 0.9 grasimi, - colesterol, 25.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 2, ora 14:11
Mere verzi, 163g - 84 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 20.7 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Cina, ora 14:12
Ciorba delicioasa de legume, 400g - 92 calorii, 4 proteine, 1.2 grasimi, - colesterol, 15.6 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Crema de branza Almette, Hochland, 30g - 81 calorii, 1.8 proteine, 7.8 grasimi, - colesterol, 0.9 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1122 calorii, (mic)56.3 proteine, (mult)38.4 grasimi, 79 colesterol, 135.7 carbohidrati, 5.3 fibre, 228.1 sodiu, 24.1 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Bicicleta stationar, moderat, 15min - 115 calorii
Hip Hop Abs / Turbo Jam, 20min - 150 calorii
Stepper, fara suport maini, 15min - 83 calorii
Metabolism bazal - 1471 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1819 calorii

happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de happygirldiana; 14 sep 2011 at 19:27:52.
  #4135 (permalink)  
Vechi 14 sep 2011, 19:29:02
lonely's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Hipocalorica zic eu
Date: 170cm, 96kg
Mesaje: 3.233
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 81 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Ionely,maine,avand in vedere ca sunt la serviciu pana poimaine,o sa am spor dar acolo
Am terminat cu dus,cina,acum am o masca cu argila pe fata,ast sa se ususce si ies cu iubi
A venit sorela de la tara,a adus must si struguri.As gusta,as gusta,nu stiu ce sa fac
A propos de masca de argila.... face bine?
Eu i-am dat fetei si parca mai rau i-a facut..... intr-o saptamana parca avea mai multe cosuri decat in mod normal.
Ce sa gusti? Struguri sau must?
Vezi ca-i 8.30..... o boaba de strugure de pofta nu cred sa-ti dauneze dupa o astfel de zi....... iar o gura de must la fel. Dar nu mai mult, zic eu
lonely, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1397 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 881 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de lonely; 14 sep 2011 at 19:31:14.
  #4136 (permalink)  
Vechi 14 sep 2011, 19:31:14
Georgii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 22 iun 2011
Locaţie: B., Spania
Vârsta: 29
Dieta: Limitare + sport= dieta perfecta :))
Date: 169cm, 52kg
Mesaje: 3.349
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Ionely,maine,avand in vedere ca sunt la serviciu pana poimaine,o sa am spor dar acolo
Am terminat cu dus,cina,acum am o masca cu argila pe fata,ast sa se ususce si ies cu iubi
A venit sorela de la tara,a adus must si struguri.As gusta,as gusta,nu stiu ce sa fac

In sfarsit un meniu bun de postat aici.De cand nu am mai facut asta....CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:24
Fulgi de cereale, Sanovita, 40g - 133 calorii, 4.6 proteine, 1.3 grasimi, 0 colesterol, 24.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Lapte de vaca integral, 250ml - 163 calorii, 8.8 proteine, 8.8 grasimi, 0 colesterol, 11.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 1, ora 13:14
Nectarine, 305g - 135 calorii, 3.4 proteine, 0.9 grasimi, 0 colesterol, 32.3 carbohidrati, 5.2 fibre, 0 sodiu, 24.1 zaharuri

Prânz, ora 14:09
Carne de pui, broiler sau fryer (pui intre 7 - 13 saptamani), pulpa de pui, carne macra, gatita, la cuptor, fripta, 84g - 161 calorii, 22.7 proteine, 7.1 grasimi, 79 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 76.4 sodiu, 0 zaharuri
Salata de vinete a la Slabuta, 90g - 38 calorii, 0.5 proteine, 1.8 grasimi, 0 colesterol, 5.2 carbohidrati, 0.1 fibre, 151.7 sodiu, 0 zaharuri
Telemea de vaca, 42g - 115 calorii, 8.1 proteine, 8.6 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 0 zaharuri
Rondele din orez expandat, SanoVita, 30g - 120 calorii, 2.4 proteine, 0.9 grasimi, - colesterol, 25.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 2, ora 14:11
Mere verzi, 163g - 84 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 20.7 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Cina, ora 14:12
Ciorba delicioasa de legume, 400g - 92 calorii, 4 proteine, 1.2 grasimi, - colesterol, 15.6 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Crema de branza Almette, Hochland, 30g - 81 calorii, 1.8 proteine, 7.8 grasimi, - colesterol, 0.9 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1122 calorii, (mic)56.3 proteine, (mult)38.4 grasimi, 79 colesterol, 135.7 carbohidrati, 5.3 fibre, 228.1 sodiu, 24.1 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Bicicleta stationar, moderat, 15min - 115 calorii
Hip Hop Abs / Turbo Jam, 20min - 150 calorii
Stepper, fara suport maini, 15min - 83 calorii
Metabolism bazal - 1471 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1819 calorii

Felicitari pentru meniu si pentru sport.Ce frumos.
Doar eu am facut doar 20min de sport azi si am mancat doar 1000calorii.Asta e,a fost zi de post.
__________________


Atunci când este dificil să înduri, poţi să înduri. Atunci când este imposibil să faci, este posibil să fie făcut."
Georgii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1972 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1455 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4137 (permalink)  
Vechi 14 sep 2011, 19:31:42
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de lonely Vezi mesajul
A propos de masca de argila.... face bine?
Eu i-am dat fetei si parca mai rau i-a facut..... intr-o saptamana parca avea mai multe cosuri decat in mod normal.
Ce sa gusti? Struguri sau must?
Vezi ca-i 8.30..... o boaba de strugure de pofta nu cred sa-ti dauneze dupa o astfel de zi....... iar o gura de must la fel. Dac nu mai mult, zic eu
Scumpa,mie imi face bine,desi nu mi-am mai pus de mult....Pentru acnee trebuie facuta cu apa,nu cu alte sucuri sau zemi
Si must si struguri Imi lasa gura apa la gandul ca sunt acolo Dar nu gust!Iau maine struguri la mine si cred ca din must gust o data,pentru ca asta fermeneteaza foarte repede si mie nu imi place acrisor
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4138 (permalink)  
Vechi 14 sep 2011, 19:33:22
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Georgii Vezi mesajul


Felicitari pentru meniu si pentru sport.Ce frumos.
Doar eu am facut doar 20min de sport azi si am mancat doar 1000calorii.Asta e,a fost zi de post.
Multumesc,Georgi!Da,in sfarsit reusesc si eu sa am un meniu cat de cat ok si sport ca lumea la activ.Am mai avut eu meniuri dar mai adaugam cate ceva la finalul zilei.Asta e ok zic eu,poate mai adaug 2 guri de must si atat!
Lasa,e bine si cu 20 de min.Cam putine calorii,ce e drept,mai ales ca esti la mentinere.Dar daca zici ca ai tinut post,trecem peste
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4139 (permalink)  
Vechi 14 sep 2011, 19:35:07
lonely's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Hipocalorica zic eu
Date: 170cm, 96kg
Mesaje: 3.233
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 81 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Scumpa,mie imi face bine,desi nu mi-am mai pus de mult....Pentru acnee trebuie facuta cu apa,nu cu alte sucuri sau zemi
Si must si struguri Imi lasa gura apa la gandul ca sunt acolo Dar nu gust!Iau maine struguri la mine si cred ca din must gust o data,pentru ca asta fermeneteaza foarte repede si mie nu imi place acrisor
Cu apa l-am facut...... Am inteles mai tarziu de la o tipa de la drogherie ca in prima faza scoate tot la suprafata si-apoi se vindeca....... N-am mai ajuns la faza aia...... cand a vazut ca s-a umplut a zis "Nu mai dau cu de-aia". si acolo am ramas.
Buna idee cu strugurii maine..... si mie imi place mustul dulce dar n-am de unde ))
lonely, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1397 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 881 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4140 (permalink)  
Vechi 14 sep 2011, 19:36:56
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de lonely Vezi mesajul
Cu apa l-am facut...... Am inteles mai tarziu de la o tipa de la drogherie ca in prima faza scoate tot la suprafata si-apoi se vindeca....... N-am mai ajuns la faza aia...... cand a vazut ca s-a umplut a zis "Nu mai dau cu de-aia". si acolo am ramas.
Buna idee cu strugurii maine..... si mie imi place mustul dulce dar n-am de unde ))
o scoate,nu stiu,nu am observatStiu ca imi face bine.In prima faza lasa fata cam uscata dar apoi se catifeleaza,poate depinde si de ten,eu stiu?
eu sunt innebunita dupa must!mmmm,fug sa il gust!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta, dieta hipocalorica, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce va doriti cel mai mult de la viata? Slabuta Discutii off-topic 26 23 iun 2012 10:10:34
Fii mai frumoasa peste noapte! Roxana Ingrijire corporala 31 29 apr 2012 16:32:26
O noua viata - jurnal de sarcina Mailin mailin Sunt insarcinata 268 18 aug 2011 22:26:12
Viata noua...jurnal nou! - Dienusha dienusha Arhiva jurnale slabit 164 14 mar 2011 00:20:22
Jurnal Molive - Pentru o viata sanatoasa! molive Arhiva jurnale slabit 12 20 aug 2010 23:19:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole