Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #5541 (permalink)  
Vechi 16 dec 2011, 12:36:53
Polux's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
schimbare de plan.....aman curatenia si plec la tara.taiem porcul in afara de faptul ca nu am cum sa fac sport, nu ma mai vad cu iubi o saptamana chiar daca eu vin maine de la tara maine pleaca el, se intoarce luni cand intru eu de seara la serviciu.....

pe de-o parte e mai bine ca taiem azi porcul pentru ca raman cu curatenie pe 21 si 22, la fel si cu prajiturile si salata

Andreea, ca sa iti raspund, o sa fac, cred, cele 2 cheesecake-uri postate de SLabuta, unul cu lamaie si mac si altul cu cacao.Arata demential si sunt si si mai sanatoase decat alte alegeri Salata boeuf o sa fac, fara boeufsi fara maioneza gratarel de pui si porc si atat

Tot ce sper este sa ma abtin, sa reusesc sa ma abtin cat sunt la tara, chiar daca e vorba de o zi doar....si chiar daca ma abtin atat spun: bunica-mea sigur prajeste carnea in ulei sau in untura, nu se apuca ea sa faca separat pentru mine si nici eu nu ma bag pentru ca stiu ca nu ii convine, e foarte zgarcita din orice punct de vedere!pana si cu oalele/uleiul/buteliaPoate suna exagerat dar nu e. Cand mergeam acasa si imi pregateam separat mancarea, mereu se uita cu coada ochiului....Asadar, mai mult ca sigur o sa mananc ceva nepermis.Macar de la paine sa ma abtin, ca face o paine bunaaaaa care merge asa bine cu pomana porcului

si sunt obositaaaa, doar o ora juma; de somn
Buna Diana!
Un pic de carnita prajita fara paine nu e bai, mie imi place muult spata de porc la gratar sau la tigaie, e super! Desi imi pica si o diger greu!

Trebuie sa o intelegi pe bunica ta, a trait alte vremuri si cred ca s-a obisnuit sa economiseasca si sa fie mai zgarcita cu toate. Stai doar o zi - 2 acolo, mamanca la pranz si micul dejun ce e de mancat pe acolo si ia-ti un iaurt/un fibrobar (stiu ca nu sunt recomandate, dar mie imi plac, tin loc de dulce si de masa si nu sunt chiar asa nocive) sa mananci la cina.

Wewekend placut!
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5542 (permalink)  
Vechi 16 dec 2011, 17:54:01
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Little diary,
Am venit de la tara, imbuibata mai rau decat de sarbatori si fara vointa, ambitie si alte astfel de calitati. Asa cum ma asteptam, am mancat suuuper aiurea la tara si nu mai pot de ciuda. Una la mina, ciuda pe mine pentru ca sunt o mare purcea si nu ma pot abtine nici in momentul de fata, dupa mii si mii de kixuri!Doi la mana, ciuda pe cei din jur care stiu ca tin un nenorocit de regim pentru a nu mai fi cat porcul pe care l-am taiat si ma ispitesc, ma indeamna, ma atata! Nici eu nu mai tin minte de cate i-am spus bunicii mele ca nu mananc carne prajita, ca una ca alta!Au asa un stil de a ma scoate din milioane de sarite, dar exact dupa ce ma fac sa mananc. Biiine, e vina mea c am mancat, ca as fi putut fain frumos sa ies dracului din casa sau sa mananc o bucatica de carne si gata.

Bun, sa spun: am mancat de dimineata niste gogosi din paine cu dulceata. Daca nu au 1000 de calorii, eu nu sunt Diana.
La pranz am mancat paine, paine si iar paine cu 3 bucatele mici de carne PRAJITA. Intre mese nu se putea sa nu mananc sorici si un pic de ureche. Si cand am ajuns acasa am zis sa rectific cat de cat si am mancat un mar si o para.
Concluzia?Sun o fiinta demna de mila!Dar mila in sens rau. Pentru ca mananc, mananc si iar mananc cand am cate o iesire din asta asa.
Nu zic, ultimele 2 saptamani au fost superbe, am fost eu, am tinut dieta, am facut sport, m-am hidratat, am avut si o stare psihica buna....Eram convinsa ca daca plec la tara la fel o sa fie.

Si mai spun un lucru. SImt ca degeaba fac ce fac. si chiar cred ca e degeaba. Dupa saptamana trecuta, dupa sport si dieta sa am asa rezultat, inseamna ca fac eforturi degeaba si ca ceva se intampla cu organismul meu de pune asa kg. Mi se pre imposibil si mi se pare de pe alta lume. Eu ma simt jalnic din cauza asta, imi vine sa urlu de dezamagire si de ciuda dar si de nedumerire!Ma rog....

Am facut sport cica, pentru a...pentru a ce?Pentu a arde macar o bucatica de sorici?Naspa.....Am facut 40 de min de Zumba care urmau a continua cu 30 de Tj insa la Zumba am alunecat pe gresie si am cazut, mi-am sucit spatele si mana.Piciorul nu se resimte asa rau.Primul lucru spus la ridicare a fostoamne ajuta ca mana sa nu fie rupta, pentru ca exact asa am cazut cand mi-am rupt mana si mi-am operat-o. Nevermind.

Vroiam ca maine sa tin zi de fructe.Nu mai tin.Mananc normal.Desi imi vine sa renunt, pentru ca am obosit de tot. Numara calorii, fa sport, alearga de coclo, colo, cantareste totul, bea apa si rezultate: CUCU!Pentru ca stiu ca nici saptamana asta nu o sa fie nimic la cantar. Ma simt tot umflata si cantarul seara arata mult prea mult in plus ca sa fie o scadere la mijloc. Poate in plus,da.
Regret ca m-am inscris in concurs,mai mult le incurc pe colege, sunt singura care nu a dat o suta de grame jos pana acum. Mi-e jena, mi-e rusine si imi vine sa intru in pamant!Si mai vin si sarbatorile.Atunci cat pun?Pana la 84?
Ma gandesc ca mi s-a stricat cantarul si ca atunci cand a aratat 70,7 a gresit, pentru ca se pare ca eu am mult mai mult!probabil greutatea de la inceputul saptamanii a fost reala. He he...si aveam 66 de kile...Prosu'nu e prost destul pana cand nu se pune pe imbuibat!

Gata am incheiat!Merg sa fac un amarat de dus si apoi merg la iubi, desi am o stare de spirit de....
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de happygirldiana; 16 dec 2011 at 17:59:43.
  #5543 (permalink)  
Vechi 16 dec 2011, 19:58:34
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Wake up Happy girl!!!
Nici eu nu am tinut 3 zile sucuri pe muchie. Am mancat ieri la pranz o bucata de piept de pui si astazi niste crenwusti, in rest doar sucuri....
Ai mei prajesc carnati, fac friptura la ora asta dar de al naibii nu pun gura. MAine visez la un cantar zambaret!!!
Important este sa stii sa te ridici!!!
Maine e o noua zi...pana marti cand ar trb sa setezi greutatea, ai toate sansele sa revii
Multa bafta!!!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5544 (permalink)  
Vechi 16 dec 2011, 22:18:27
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

In sfarsit s-a incheiat ziua!
O sa ma bag sub plapuma, sper sa adorm cat mai repede!
Maine o sa am zi de fructe, chiar daca am zis ca nu mai tin. Nu neaparat sa ma minta cantarul.Pentru ca daca e sa o faca, o face pentru o zi, iar dupa o sa arate iar altceva. O tin doar ca sa ma pedepsesc, pentru ca asta e:o pedeapsa.Desi imi plac fructele ;a nebunie, zo zi de fructe e cam aiurea pentru mine.O tin si basta!Deci maine am fructe, ceai verde si apa. La md probabil sa mananc un iaurt si fulgi de ovaz. Sport o sa fac daca mai am putere, sper sa da, macar un pic de bicicleta cand ma intorc acasa, de la serviciu.
Noapte buna!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5545 (permalink)  
Vechi 17 dec 2011, 08:53:14
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna dimineata!
Am ajuns la serviciu, ma simt tare adormita si foarte moale.Lucrez si azi si maine....Naspa....
Mi-am adus fructe:mere, pere, banane, mandarina si dovleac copt.La asta adaug ceaiul negru si apa.
Sper sa fie un weekend usor...
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5546 (permalink)  
Vechi 17 dec 2011, 14:08:20
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5547 (permalink)  
Vechi 17 dec 2011, 15:31:02
Niculae Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Little diary,
Am venit de la tara, imbuibata mai rau decat de sarbatori si fara vointa, ambitie si alte astfel de calitati. Asa cum ma asteptam, am mancat suuuper aiurea la tara si nu mai pot de ciuda. Una la mina, ciuda pe mine pentru ca sunt o mare purcea si nu ma pot abtine nici in momentul de fata, dupa mii si mii de kixuri!Doi la mana, ciuda pe cei din jur care stiu ca tin un nenorocit de regim pentru a nu mai fi cat porcul pe care l-am taiat si ma ispitesc, ma indeamna, ma atata! Nici eu nu mai tin minte de cate i-am spus bunicii mele ca nu mananc carne prajita, ca una ca alta!Au asa un stil de a ma scoate din milioane de sarite, dar exact dupa ce ma fac sa mananc. Biiine, e vina mea c am mancat, ca as fi putut fain frumos sa ies dracului din casa sau sa mananc o bucatica de carne si gata.

Bun, sa spun: am mancat de dimineata niste gogosi din paine cu dulceata. Daca nu au 1000 de calorii, eu nu sunt Diana.
La pranz am mancat paine, paine si iar paine cu 3 bucatele mici de carne PRAJITA. Intre mese nu se putea sa nu mananc sorici si un pic de ureche. Si cand am ajuns acasa am zis sa rectific cat de cat si am mancat un mar si o para.
Concluzia?Sun o fiinta demna de mila!Dar mila in sens rau. Pentru ca mananc, mananc si iar mananc cand am cate o iesire din asta asa.
Nu zic, ultimele 2 saptamani au fost superbe, am fost eu, am tinut dieta, am facut sport, m-am hidratat, am avut si o stare psihica buna....Eram convinsa ca daca plec la tara la fel o sa fie.

Si mai spun un lucru. SImt ca degeaba fac ce fac. si chiar cred ca e degeaba. Dupa saptamana trecuta, dupa sport si dieta sa am asa rezultat, inseamna ca fac eforturi degeaba si ca ceva se intampla cu organismul meu de pune asa kg. Mi se pre imposibil si mi se pare de pe alta lume. Eu ma simt jalnic din cauza asta, imi vine sa urlu de dezamagire si de ciuda dar si de nedumerire!Ma rog....

Am facut sport cica, pentru a...pentru a ce?Pentu a arde macar o bucatica de sorici?Naspa.....Am facut 40 de min de Zumba care urmau a continua cu 30 de Tj insa la Zumba am alunecat pe gresie si am cazut, mi-am sucit spatele si mana.Piciorul nu se resimte asa rau.Primul lucru spus la ridicare a fostoamne ajuta ca mana sa nu fie rupta, pentru ca exact asa am cazut cand mi-am rupt mana si mi-am operat-o. Nevermind.

Vroiam ca maine sa tin zi de fructe.Nu mai tin.Mananc normal.Desi imi vine sa renunt, pentru ca am obosit de tot. Numara calorii, fa sport, alearga de coclo, colo, cantareste totul, bea apa si rezultate: CUCU!Pentru ca stiu ca nici saptamana asta nu o sa fie nimic la cantar. Ma simt tot umflata si cantarul seara arata mult prea mult in plus ca sa fie o scadere la mijloc. Poate in plus,da.
Regret ca m-am inscris in concurs,mai mult le incurc pe colege, sunt singura care nu a dat o suta de grame jos pana acum. Mi-e jena, mi-e rusine si imi vine sa intru in pamant!Si mai vin si sarbatorile.Atunci cat pun?Pana la 84?
Ma gandesc ca mi s-a stricat cantarul si ca atunci cand a aratat 70,7 a gresit, pentru ca se pare ca eu am mult mai mult!probabil greutatea de la inceputul saptamanii a fost reala. He he...si aveam 66 de kile...Prosu'nu e prost destul pana cand nu se pune pe imbuibat!

Gata am incheiat!Merg sa fac un amarat de dus si apoi merg la iubi, desi am o stare de spirit de....
Buna Dia! Offf...nici nu stiu cu ce sa incep.....ce pot sa-ti scriu ca sa te scot din starea asta...sa te incurajez.......dar...cel mai bn este sa iti spun ce faceam eu cand ma aflam in aceeasi situatie...deci...sa incep cu inceputul...cand m-am apucat prima data de dieta serios...adik nu ca de celelate ori cand tineam o saptamana si ma lasam ca nu mai aveam vointa....am tinut disociata...toate bune si frumoase...vedeam cum se duc kg...chiar daca ma chinuiam..mancam cam 800 calorii pe zi...dureri de cap mari...de stomac...lipsa de vlaga...ameteli...eram fericita ca se duceau kg...toate bune si frumoase pana cand...la un moment dat a aparut starea de platou...si nu am mai dat nici un kg jos...ce m-am gandit eu...fac pauza o zi...bag in mine cat pot...bulversez organismul....cu cartofi prajiti..pizza etc...si dupa aia schimb dieta...zis si facut...si culmea...chiar am avut rezultate...am tinut ziua aia de haos...apoi m-am apucat de hipocalorica...am slabit si cu aia...si cand am ajuns iar in starea de platou..la fel am procedat si am dat-o iar pe disociata...uite asa am slabit eu 15 kg...in 3 luni...de a ramas toata lumea care ma cunostea cu gura cascata....ce vreau sa-ti zic prin asta???????...ca poate si tu aveai nevoie de o zi din asta sa-ti bulversezi organismul si apoi ...ori sa schimbi dieta..ori continui cu asta...tot raul spre bn....poate chiar asta trebuia sa faci....deci nu te da batuta stiu ca te-ai saturat...toate suntem in situatia ta....sa-ti mai spun ceva....acum dupa ce am slabit prima oara sunt mult mai hotarata...si am mai mare vointa..pt ca stiu exact ce sa fac si cum sa fac....si eu am multe tentatii in jurul meu....de exemplu...eu stau intr-un birou mic...cu inca 7 persoane...care mananca toata ziua...fastfood...pizza...dulciuri...in principal pt ca sunt barbati si nu-i intereseaza kg....si rezist...si am ambitie sa nu mananc...daca chiar mi se face pofta imi comand si eu ceva...piept de pui grill +ciupercute grill si am terminat....aks la fel...al meu este un mancacios si jumatate...mananca toata ziua...cartofi prajiti...carne porc prajita...sa nu mai zic de dulciuri...dar...gatesc separat pt el...eu pap altceva...deci...iti spun...am un scop exact...vreau sa fiu mandra de corpul meu...vreau ca sotul meu sa mearga pe strada cu mn...si sa fie mandru de ce are langa el....chiar daca el zice ca ma iubeste oricum....cand simt ca imi vine sa cedez....ma uit pe net la site-uri de haine...care sunt prezentate de niste manechine cu trup de viespe...si-mi trece...sau intru pe forum si stau ore intregi de vb cu voi...si gata imi revin....ai incredere in tn...si mergi dupa premiza mea...MANANC PT A TRAII...NU TRAIESC PT A MANCA...imi doresc f mult...ca prin cuvintele mele..sa gasesti un sprijin si sa nu uiti ca eu sunt aici pt tine
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5548 (permalink)  
Vechi 17 dec 2011, 15:48:36
Niculae Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana


Sa ai un weekend placut!
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5549 (permalink)  
Vechi 17 dec 2011, 17:12:36
Niculae Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana



Poate te motiveaza si pe tn ca si pe mn...
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5550 (permalink)  
Vechi 17 dec 2011, 19:25:08
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna Didi...sper ca nu te deranjeaza ca te ”alint” asa....tocmai am revenit din oras cu al meu pui si tin sa anunt ca dupa 3 zile de chinuiala cu suc de fructe, am mancat cartofi prajiti...cu un mix de friptura la gratar(porc, vita, pui)..nu a fost mult ca si cantitate, dar a fost...dar nu regret...a fost pana in ora 18, m-am bucurat de ei...si nu ramane decat sa ma tin departe de alte alimente ins eara asta.
Nu trebuie sa iti faci mea culpa, pt orice inghititura, ci doar sa ti-o asumi si sa corectezi restul meniului pana la finele zilei. Chiar daca nu va fi o zi de ”slabeala”, poti face sa fie una de stagnare Iar daca a doua zi cantarul nu reactioneaza cum trebuie, e pentru ca digestia nu a fost una completa si organismul are nevoie sa isi revina!!!
Deci, fruntea sus, si mergi mai departe!!!Doar nu vei sta de Craciun cu gandul la orice imbucatura?!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta, dieta hipocalorica, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce va doriti cel mai mult de la viata? Slabuta Discutii off-topic 26 23 iun 2012 10:10:34
Fii mai frumoasa peste noapte! Roxana Ingrijire corporala 31 29 apr 2012 16:32:26
O noua viata - jurnal de sarcina Mailin mailin Sunt insarcinata 268 18 aug 2011 22:26:12
Viata noua...jurnal nou! - Dienusha dienusha Arhiva jurnale slabit 164 14 mar 2011 00:20:22
Jurnal Molive - Pentru o viata sanatoasa! molive Arhiva jurnale slabit 12 20 aug 2010 23:19:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole