Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Clubul Atkins

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #3411 (permalink)  
Vechi 05 feb 2013, 12:31:24
mara_merkel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: den haag, Olanda
Vârsta: 35
Dieta: dieta personalizata
Date: 167.5cm, 67.7kg
Mesaje: 440
Aprecieri acordate: 165
Am fost apreciat(a) de 225 ori in 165 mesaje
Implicit Re: Clubul Atkins

Citat:
Anterior postat de mateod Vezi mesajul
Buna dimineata slabute,

Mara, nu m-am suparat, de ce m-as supara ca ai alocat din timpul tau ca sa ma ajuti pe mine? MULTUMESC!!!! Am plecat ieri de la birou si ca deobicei seara numai intru pe net.

Acum sa le iau pas cu pas. Ma enerveaza ca atat de repede organismul meu a inceput sa se obisnuiasca cu aceasta dieta... Apropo dimineata m-am masurat si fata de 16.01, cand aveam 72 kg, acum am 71.5, centimetri au scazut cu 1/1.5 cm pe loc masurat. Asta e de bine si zic ca e multumita sportului.
"Dieta balansata inseamna 45-60% carbo,20-35% grasimi si 25-35% proteine. In cazul tau ai putea tine 45-50% carbo 25-30% grasimi 25-30% proteine."
Intrebare: Procentele de mai sus, cum se calculeaza, adica din ce , din total calorii? sau din gramele alimentelor?
Revin
Neata,

Ma bucur ca ai scazut in centimetri.Sportul te modeleaza frumos. Procentele se calculeaza in functie de total calorii. Am sa iti dau un exemplu pt 1000 kcal ca e mai usor de calculat: 450-500kcal din carbo; 250-333 kcal din proteine;250-333 kcal din grasimi. Daca imparti mai departe aceste numere la nr.de calorii corespunzator fiecarui macronutrient pe gram iti iese: 112-125 grame carbo; 63-83 grame proteine; 28-37 grame grasimi.
Aceste calcule se fac tinind cont ca 1 g de carbohidrat are 4 kcal
1 g de proteine are tot 4 kcal
1 g de grasimi are 9 kcal
Acum poti sa iti dai seama de ce ne ingrasam atunci cand mancam prajeli si prajituri.Grasimile contin cele mai multe calorii.Atunci cand esti la o dieta saraca in calorii cum e cazul tau.Ar fi mai indicat sa alegi alimente low fat pentru a putea manca mai mult.Stomacul nu are nici un senzor de calorii, nu poate sa spuna: tocmai am primit un sandwich de 500 kcal, hai sa trimit semnal de satietate creierului. El trimite semnalul dupa volum(ex:cand mananci un castron mare de ciorba , o friptura cu o salata mare langa).Iti recomand sa aplici o dieta low fat in zilele de low calorie.Trebuie sa pacalesti stomacul prin volum, nu sa mananci un carnat de poc si apoi sa suferi de foame toata ziua.
__________________
The difference between reaching your goal and not reaching your goal is equal to the difference between doing and trying.

"If you fail to plan,you are planning to fail"
Benjamin Frenklin
Răspuns cu citat
  #3412 (permalink)  
Vechi 05 feb 2013, 12:47:03
mara_merkel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: den haag, Olanda
Vârsta: 35
Dieta: dieta personalizata
Date: 167.5cm, 67.7kg
Mesaje: 440
Aprecieri acordate: 165
Am fost apreciat(a) de 225 ori in 165 mesaje
Implicit Re: Clubul Atkins

[QUOTE=mateod;1218083]
Citat:
Anterior postat de mara_merkel Vezi mesajul
Teo, m-am uitat pe meniurile tale si am observat ca majoritatea kg pierdute a fost in luna noiembrie.Atunci ai pierdut multe kg de apa pentru din cauza scaderii drastice a carbohidratilor.In lunile urmatoare dieta ta a inceput sa fie din ce in ce mai grea pentru ca consumai calorii foarte putine( sub metabolismul tau bazal). Din luna decembrie ai inceput sa cresti putin caloriile dar cresterea in mare parte a fost alcatuita din grasimi.Meniul tau e destul de monoton, chiar ma mir cum de ai rezistat.In momentul de fata cantitatea de proteine este buna. Trebuie doar sa scazi grasimile si sa adaugi carbo.

MI-a luat juma de ora sa imi dau seama cam cum stai cu caloriile.Dupa putina matematica am ajuns la o concluzie.Momentan consumi intre 8500-9500 kcal pe saptamana .Media este de 1215-1350kcal pe zi sau altfel spus:1282 kcal pe zi.
Tu mananci mai putin decat mine cu toate ca ai mai multe kg. Asta nu este bine deloc,pentru ca metabolismul scade si el odata cu kilogramele pierdute.Ca sa continuie slabirea acum corpul tau are nevoie de mai putine calorii decat avea nevoie in luna noiembrie de exemplu.Eu mananc 10.000-10.500 kcal pe saptamana si slabesc (asta ca sa poti face o comparatie).
Unul dintre motivele pentru care nu mai slabesti este ca corpul s-a adaptat la dieta(adica a scazut metabolismul pentru a face fata bugetului caloric).
Ca sa nu ma mai lungesc, am sa trec direct la sfaturi concrete:

-Continua sa mananci 9000-9500 kcal pe saptamana( deocamdata nu vrem sa riscam cu caloriile).Dar sa nu fie mai jos de atat.
-Scade din grasimi si introdu multa mancare voluminoasa gen legume
-Mananca 2 zile consecutiv low calorie urmat de 5 zile mancat normal.Exemplu:

2 x 750= 1500 kcal
5 x1600= 8000
kcal

Total calorii pe saptamana
9500 kcal.

Daca ti se par multe calorii poti ajusta gen: (2x600)+(5x1600)=9200 kcal.Cu exemplul asta iti pot garanta rezultate.Eu tin momentan 2 zile 600kcal si 5 zile mancat normal(aici mananc intre 1700 si 2200 kcal ).

-Continua sa te duci la sala, mai putin in zilele de low(in prima zi de low este ok sa te duci caci mai ai energie din ziua precedenta).

Iti garantez ca vei iesi din platou.

Am revenit in noiembrie am slabit mult pt ca am inceput si sala in 7 noiembrie, pe langa faptul ca mancam mult mai putin caloric decat acum.
Mie mi se pare ca mananc destul de mult, chiar ma gandeam sa mai scad din calorii, asa ca mi se pare buna ideea cu cele 2 zile de low calorie, sa vad daca rezist..daca nu ar fi consecutive? Totusi prin asta ma gandesc ca nu scad si mai mult metabolismul? In principiu ar putea sa fie luni si marti sau marti si miercuri. In celelalte zile 1600 cal e ff mult, cred ca va fi necesar sa gatesc zilnic.
In moemntul acesta ma gandesc la 2 variante:
1.Zic si eu ca e ok sa incep sa mananc mai multi carbo, dar nu ff multi, ii voi creste treptat, maxim 45-50 g carbo net/zi. Pe langa legume mai multe, introduc 50-100 g fructe zilnic. Nu vreau sa adaug cartofi, orez, zahar sau cereale, probabil peste 1-2 luni fulgi de ovaz. Voi incerca sa mai reduc din grasimi, dar sa vad cum .., carnea+semintele mele au destul de multe grasimi.

2.
Sa mananc tot cum mananc acum ca si structura,cam 30 carbo net, doar sa respect cele 2 zile low si in cele 5, sa incep sa mananc mai mult caloric.
Ma gandeam ca facand sport, voi reusi ca pacalesc si sa nu scad metabolismul, dar se pare ca n-am reusit. Sincer nu imi place sportul, deloc, dar ma gandesc, ca daca totusi continuu si lucrez si cu greutati, voi creste masa musculara, care poate poate..va incepe sa arda mai mult, ca sa nu cad, iar, in capcana yo-yo.
Sfarsitul de saptamana se anunta plin de aniversari, vreo 4, asa ca voi fi cam pe langa regim. Pana saptamana viitoare ma hotarasc asupra variantei urmate si trec la treaba
Iti multumesc, foarte mult, sa fie cu "-" cat mai curand





Metabolismul nu o sa scada daca mananci minim 1600 kcal in cele 5 zile de mancat normal.Tine cont ca toata treaba cu ingrasat sau slabit este matematic. Pentru a slabi 0.5 grame pe saptamana trebuie sa creezi un deficit de aproximativ 3500 kcal, adica 500 kcal pe zi Acelasi lucru se aplica si la ingrasat. Daca mananci 500 kcal mai mult in fiecare zi, ai sa te ingrasi cu 0.5 grame pe saptamana.
Eu ti-am dat un program care nu depaseste numarul de calorii care il consumi la momentul de fata pe saptamana.Incearca, nu ai ce pierde, in cel mai rau caz vei stagna in continuare, dar de ingrasat nu poate fi vorba pentru ca nu am introdus cele 3500 kcal pe saptamana.
__________________
The difference between reaching your goal and not reaching your goal is equal to the difference between doing and trying.

"If you fail to plan,you are planning to fail"
Benjamin Frenklin
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui mara_merkel:
mateod (05 feb 2013)
  #3413 (permalink)  
Vechi 05 feb 2013, 12:48:38
mateod's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 19 apr 2012
Locaţie: ---, Romania
Date: 166cm, 84kg
Mesaje: 200
Aprecieri acordate: 56
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 54 mesaje
Implicit Re: Clubul Atkins

Citat:
Anterior postat de mara_merkel Vezi mesajul
Neata,

Ma bucur ca ai scazut in centimetri.Sportul te modeleaza frumos. Procentele se calculeaza in functie de total calorii. Am sa iti dau un exemplu pt 1000 kcal ca e mai usor de calculat: 450-500kcal din carbo; 250-333 kcal din proteine;250-333 kcal din grasimi. Daca imparti mai departe aceste numere la nr.de calorii corespunzator fiecarui macronutrient pe gram iti iese: 112-125 grame carbo; 63-83 grame proteine; 28-37 grame grasimi. Acum am inteles, era cam ceata pentru mine, caloriile pe macronutrienti le stiam, dar nu n-am gandit sa le corelez..
Aceste calcule se fac tinind cont ca 1 g de carbohidrat are 4 kcal
1 g de proteine are tot 4 kcal
1 g de grasimi are 9 kcal
Acum poti sa iti dai seama de ce ne ingrasam atunci cand mancam prajeli si prajituri.Grasimile contin cele mai multe calorii.Atunci cand esti la o dieta saraca in calorii cum e cazul tau.Ar fi mai indicat sa alegi alimente low fat pentru a putea manca mai mult.Stomacul nu are nici un senzor de calorii, nu poate sa spuna: tocmai am primit un sandwich de 500 kcal, hai sa trimit semnal de satietate creierului. El trimite semnalul dupa volum(ex:cand mananci un castron mare de ciorba , o friptura cu o salata mare langa).Iti recomand sa aplici o dieta low fat in zilele de low calorie.Trebuie sa pacalesti stomacul prin volum, nu sa mananci un carnat de poc si apoi sa suferi de foame toata ziua.
-ok , voi manca low fat in acele zile, ca sa pot manca cate ceva... Klar daca vrei cura de ingrasare mananci grasimi si multi carbo sau dulce, e cel mai rau lucru posibil...nu ca nu l-as fi facut din pacate

Am raspuns mai sus cu rosu
__________________

Daca vrei cu adevarat POTI!

Ultima dată editat de mateod; 05 feb 2013 at 12:52:41.
Răspuns cu citat
  #3414 (permalink)  
Vechi 05 feb 2013, 13:04:19
mara_merkel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: den haag, Olanda
Vârsta: 35
Dieta: dieta personalizata
Date: 167.5cm, 67.7kg
Mesaje: 440
Aprecieri acordate: 165
Am fost apreciat(a) de 225 ori in 165 mesaje
Implicit Re: Clubul Atkins


Am revenit in noiembrie am slabit mult pt ca am inceput si sala in 7 noiembrie, pe langa faptul ca mancam mult mai putin caloric decat acum.
Mie mi se pare ca mananc destul de mult, chiar ma gandeam sa mai scad din calorii, asa ca mi se pare buna ideea cu cele 2 zile de low calorie, sa vad daca rezist..daca nu ar fi consecutive? Totusi prin asta ma gandesc ca nu scad si mai mult metabolismul? In principiu ar putea sa fie luni si marti sau marti si miercuri. In celelalte zile 1600 cal e ff mult, cred ca va fi necesar sa gatesc zilnic.
In moemntul acesta ma gandesc la 2 variante:
1.Zic si eu ca e ok sa incep sa mananc mai multi carbo, dar nu ff multi, ii voi creste treptat, maxim 45-50 g carbo net/zi. Pe langa legume mai multe, introduc 50-100 g fructe zilnic. Nu vreau sa adaug cartofi, orez, zahar sau cereale, probabil peste 1-2 luni fulgi de ovaz. Voi incerca sa mai reduc din grasimi, dar sa vad cum .., carnea+semintele mele au destul de multe grasimi.

2.
Sa mananc tot cum mananc acum ca si structura,cam 30 carbo net, doar sa respect cele 2 zile low si in cele 5, sa incep sa mananc mai mult caloric.

Ma gandeam ca facand sport, voi reusi ca pacalesc si sa nu scad metabolismul, dar se pare ca n-am reusit. Sincer nu imi place sportul, deloc, dar ma gandesc, ca daca totusi continuu si lucrez si cu greutati, voi creste masa musculara, care poate poate..va incepe sa arda mai mult, ca sa nu cad, iar, in capcana yo-yo.
Sfarsitul de saptamana se anunta plin de aniversari, vreo 4, asa ca voi fi cam pe langa regim. Pana saptamana viitoare ma hotarasc asupra variantei urmate si trec la treaba
Iti multumesc, foarte mult, sa fie cu "-" cat mai curand


Hmmm, vad ca nu scapi de frica de carbo...Organismul are nevoie de carbo pt sport.Daca nu ii dai suficienti carbohidrati, urmatorul lucru care il prefera sunt proteinele,nu grasimile...Deci gandestete, pt ca nici numarul de proteine pe care il consumi nu este foarte mare.Atunci de unde o sa mai ia energie? Din muschi in primul rand si apoi daca ai noroc din depozitele de grasimi.Pentru ati mentine metabolismul pe care il ai acum , trebuie sa mentii si muschii. Daca vrei sa cresti metabolismul, creste-ti masa musculara prin exercitii de forta.Daca nu iti place sportul, fa fitness minim 30 de minute si putin cardio 10-15 minute.




[/QUOTE]
__________________
The difference between reaching your goal and not reaching your goal is equal to the difference between doing and trying.

"If you fail to plan,you are planning to fail"
Benjamin Frenklin
Răspuns cu citat
  #3415 (permalink)  
Vechi 05 feb 2013, 13:14:46
mara_merkel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: den haag, Olanda
Vârsta: 35
Dieta: dieta personalizata
Date: 167.5cm, 67.7kg
Mesaje: 440
Aprecieri acordate: 165
Am fost apreciat(a) de 225 ori in 165 mesaje
Implicit Re: Clubul Atkins

Teo, de ce nu incepi sa mananci low maine si poimaine ca sa poti manca 1600 kcal in weekend la aniversari? Sa stii ca in zilele de mancat normal,ai loc si de desert in cele 1600 kcal. Eu mananc desert la fiecare masa.Cei drept, facut de mine in casa cu multe fibre si putin zahar.
__________________
The difference between reaching your goal and not reaching your goal is equal to the difference between doing and trying.

"If you fail to plan,you are planning to fail"
Benjamin Frenklin
Răspuns cu citat
  #3416 (permalink)  
Vechi 05 feb 2013, 13:26:16
mateod's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 19 apr 2012
Locaţie: ---, Romania
Date: 166cm, 84kg
Mesaje: 200
Aprecieri acordate: 56
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 54 mesaje
Implicit Re: Clubul Atkins

Citat:
Anterior postat de mara_merkel Vezi mesajul
Teo, de ce nu incepi sa mananci low maine si poimaine ca sa poti manca 1600 kcal in weekend la aniversari? Sa stii ca in zilele de mancat normal,ai loc si de desert in cele 1600 kcal. Eu mananc desert la fiecare masa.Cei drept, facut de mine in casa cu multe fibre si putin zahar.
mhhhh, zici tu ceva,iau in calcul varianta, nu e rea, dar sa vad... ce mai visez azi .... Habar n-am ce sa mananc, ca sa ma incadrez in 500-600 kcal..am simulat un meniu, dar nu ma va satura deloc.........
Carbohidratii, chiar nu vreau sa ii cresc brusc, pt ca ar fi un soc prea mare pt organism, iau lucrurile incetisorr...
Multumesc mult draga mea,
__________________

Daca vrei cu adevarat POTI!
Răspuns cu citat
  #3417 (permalink)  
Vechi 05 feb 2013, 13:56:09
mara_merkel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: den haag, Olanda
Vârsta: 35
Dieta: dieta personalizata
Date: 167.5cm, 67.7kg
Mesaje: 440
Aprecieri acordate: 165
Am fost apreciat(a) de 225 ori in 165 mesaje
Implicit Re: Clubul Atkins

Citat:
Anterior postat de mateod Vezi mesajul
mhhhh, zici tu ceva,iau in calcul varianta, nu e rea, dar sa vad... ce mai visez azi .... Habar n-am ce sa mananc, ca sa ma incadrez in 500-600 kcal..am simulat un meniu, dar nu ma va satura deloc.........
Carbohidratii, chiar nu vreau sa ii cresc brusc, pt ca ar fi un soc prea mare pt organism, iau lucrurile incetisorr...
Multumesc mult draga mea,
Uite cum faci:

Te trezesti si in loc de obisnuitul mic dejun, bei un ceai negru de fructe cu f putin lapte si 2 picaturi de stevia. Sau, o cafea cu un pahar de apa.
Continui sa bei multa apa pana la ora pranzului.
La pranz iti poti face o fasole cu sos rosu(in moldova se cheama fasole prajita, e fasolea aia de post).O poti servi cu o salata mare de varza rosie sau alba cu otet si sare.Varza are multe fibre si tine de foame. Nu mai zic de fasole...
La cina poti manca peste alb cu legume verzi( mie imi plac pastaile,le gasesti congelate si sunt ieftine). Sau daca nu vrei peste, poti manca carne macra gen de curcan sau piept de pui cu o salata mare sau legume gatite.

Sper ca te-am inspirat cu meniul asta
__________________
The difference between reaching your goal and not reaching your goal is equal to the difference between doing and trying.

"If you fail to plan,you are planning to fail"
Benjamin Frenklin
Răspuns cu citat
  #3418 (permalink)  
Vechi 05 feb 2013, 14:01:35
mara_merkel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: den haag, Olanda
Vârsta: 35
Dieta: dieta personalizata
Date: 167.5cm, 67.7kg
Mesaje: 440
Aprecieri acordate: 165
Am fost apreciat(a) de 225 ori in 165 mesaje
Implicit Re: Clubul Atkins

Apropo de diete sanatoase.
Dieta South Beach este una dintre ele.Este facuta de un doctor cardiologist.Este una dintre putinile diete cu care sunt de acord si nutritionistii. Se vede ca urmez un curs de nutritie. Am aflat lucruri folositoare pt cei adepti de diete.
__________________
The difference between reaching your goal and not reaching your goal is equal to the difference between doing and trying.

"If you fail to plan,you are planning to fail"
Benjamin Frenklin
Răspuns cu citat
  #3419 (permalink)  
Vechi 05 feb 2013, 14:19:39
mara_merkel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: den haag, Olanda
Vârsta: 35
Dieta: dieta personalizata
Date: 167.5cm, 67.7kg
Mesaje: 440
Aprecieri acordate: 165
Am fost apreciat(a) de 225 ori in 165 mesaje
Implicit Re: Clubul Atkins

Teo, si eu am in program maine si poimaine low day....Am fi amandoua la post( asa ii spun eu cu toate ca bag proteine animale) E un post din punct de vedere caloric...
__________________
The difference between reaching your goal and not reaching your goal is equal to the difference between doing and trying.

"If you fail to plan,you are planning to fail"
Benjamin Frenklin
Răspuns cu citat
  #3420 (permalink)  
Vechi 05 feb 2013, 14:37:22
mara_merkel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: den haag, Olanda
Vârsta: 35
Dieta: dieta personalizata
Date: 167.5cm, 67.7kg
Mesaje: 440
Aprecieri acordate: 165
Am fost apreciat(a) de 225 ori in 165 mesaje
Implicit Re: Clubul Atkins

Citat:
Anterior postat de mateod Vezi mesajul
mhhhh, zici tu ceva,iau in calcul varianta, nu e rea, dar sa vad... ce mai visez azi .... Habar n-am ce sa mananc, ca sa ma incadrez in 500-600 kcal..am simulat un meniu, dar nu ma va satura deloc.........
Carbohidratii, chiar nu vreau sa ii cresc brusc, pt ca ar fi un soc prea mare pt organism, iau lucrurile incetisorr...
Multumesc mult draga mea,
Teo, mai am o varianta pt tine:

Pranz: omleta cu ciupeci si 2 felii de sunca presata de pui

Cina: piept de pui cu legume.

Nu cred ca depasesti 50 de grame de carbo cu meniul asta.

Poti manca 85 grame proteine+ 50 grame carbo= 540 kcal

Daca mai scazi din proteine poti manca si putine grasimi

60g proteine+ 50 g carbo=440 kcal...Pana la 600 kcal completezi cu grasimi
__________________
The difference between reaching your goal and not reaching your goal is equal to the difference between doing and trying.

"If you fail to plan,you are planning to fail"
Benjamin Frenklin
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
atkins, dieta, dieta atkins, sanatos, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Clubul Weight Watchers, come in!!! Slabuta Dieta Weight Watchers 3968 26 feb 2015 12:10:10
Clubul birou-istelor :D Slabuta Sport 9 13 sep 2010 09:56:49
Clubul iubitoarelor de pisici :) Slabuta Alimentatie si Sport animale de companie 38 09 aug 2010 21:41:50
Exemplu de meniu Atkins brotacel Dieta Atkins 1 11 ian 2010 23:36:40
Dieta Atkins brotacel Dieta Atkins 0 04 feb 2009 17:47:59

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole