Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #11691 (permalink)  
Vechi 24 apr 2015, 22:23:59
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Ai exact aceleasi gusturi ca si mine!Nici mie nu-mi placea macroul,ii gaseam gustul foarte puternic si ” se usca”,fie ca-l prajeam,fie ca-l bagam la cuptor,era cumva atzos..,dar reteta pe care ne-a dat-o vanzatorul a fost perfecta,imi place f mult,si acum il facem de cate ori avem ocazia.
Se pune in tigaie cu putin ulei si se rumeneste pe ambele parti,pe urma al meu scurge uleiul rezultat si grasimea,pune passata de tomate,3 catei usturoi intregi,masline negre fara sambre,ardei iute,si lasa la foc mic pana scade bine sosul si e fiarta carnea,fara sa se imprastie.E delicios.Dar poate conteaza si ca e proaspat,adica nu congelat,sau decongelat.
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
Michelina (24 apr 2015), michellabfirst (25 apr 2015)
  #11692 (permalink)  
Vechi 24 apr 2015, 22:30:08
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Ai exact aceleasi gusturi ca si mine!Nici mie nu-mi placea macroul,ii gaseam gustul foarte puternic si ” se usca”,fie ca-l prajeam,fie ca-l bagam la cuptor,era cumva atzos..,dar reteta pe care ne-a dat-o vanzatorul a fost perfecta,imi place f mult,si acum il facem de cate ori avem ocazia.
Se pune in tigaie cu putin ulei si se rumeneste pe ambele parti,pe urma al meu scurge uleiul rezultat si grasimea,pune passata de tomate,3 catei usturoi intregi,masline negre fara sambre,ardei iute,si lasa la foc mic pana scade bine sosul si e fiarta carnea,fara sa se imprastie.E delicios.Dar poate conteaza si ca e proaspat,adica nu congelat,sau decongelat.

voi incerca reteta - singura forma in care il mancam eu era dat putin prin faina, prajit in tigaie si apoi pus la cuptor pe ceapa taiata julienne, morcov dat pe razatoarea mare, ardei si rosii taiate feliute . Cam 30-40 min.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Michelina:
VentoFreddo (24 apr 2015)
  #11693 (permalink)  
Vechi 24 apr 2015, 22:31:00
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Mai ales ca macroul marinat imi place - de exemplu.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
cristy28 (24 apr 2015), VentoFreddo (24 apr 2015)
  #11694 (permalink)  
Vechi 24 apr 2015, 22:34:38
cristy28's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Anglia
Vârsta: 49
Dieta: Montignac
Date: 156cm, 54.7kg
Mesaje: 248
Aprecieri acordate: 549
Am fost apreciat(a) de 532 ori in 235 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Fetelor,am scapat cu bine dintr-o maare provocare
Am iesit cu colegele in oras sa luam cina la un restaurant englezesc de data asta ;am avut apa in gura toata seara privind la platourile lor sfaraind...Eu am luat un piept de pui la gratar cu ciuperci,rosii si mazare si am baut apa plata cu lamaie.NU e cazul sa mai spun ce si-au luat la desert, care mai de care
Ideea e ca am fost super conforma,acu a trecut,sunt acasa,in afara oricarui pericol
Mai am un hop si maine seara cand merg in vizita la niste prieteni dar nu-mi fac griji,mi-e mai usor sa raman pe pozitii decat intr-un restaurant.
Am vazut ca mergeti pe principiul "nici o masa fara peste" si drept urmare maine va intra in cuptor macroul,cu ciupercute cu tot.
Va doresc somn usor si un weekend placut si conform!
cristy28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui cristy28:
Michelina (24 apr 2015), michellabfirst (25 apr 2015), Mihaela1006 (25 apr 2015), VentoFreddo (24 apr 2015)
  #11695 (permalink)  
Vechi 24 apr 2015, 22:38:36
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de cristy28 Vezi mesajul
Fetelor,am scapat cu bine dintr-o maare provocare
Am iesit cu colegele in oras sa luam cina la un restaurant englezesc de data asta ;am avut apa in gura toata seara privind la platourile lor sfaraind...Eu am luat un piept de pui la gratar cu ciuperci,rosii si mazare si am baut apa plata cu lamaie.NU e cazul sa mai spun ce si-au luat la desert, care mai de care
Ideea e ca am fost super conforma,acu a trecut,sunt acasa,in afara oricarui pericol
Mai am un hop si maine seara cand merg in vizita la niste prieteni dar nu-mi fac griji,mi-e mai usor sa raman pe pozitii decat intr-un restaurant.
Am vazut ca mergeti pe principiul "nici o masa fara peste" si drept urmare maine va intra in cuptor macroul,cu ciupercute cu tot.
Va doresc somn usor si un weekend placut si conform!
Si eu am maine un hop de trecut. Merg cu niste pensionari prieteni de-ai parintilor mei la cabana. De bautura scap usor - conduc. Dar cu mancarea.... vom face gratar - sigur si sper sa fie salata. Dar ei fac dulciuri o gramada si stau cu ochii pe tine sa vada ce zici cand savurezi.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
cristy28 (24 apr 2015), michellabfirst (25 apr 2015)
  #11696 (permalink)  
Vechi 24 apr 2015, 22:38:39
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Bravo,Cristy!Esti mai tare ca mineeu nu rezist..la provocari
Gata,mi-am calculat meniul pe azi,ies,noapte buna !
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui VentoFreddo:
cristy28 (24 apr 2015)
  #11697 (permalink)  
Vechi 24 apr 2015, 22:46:38
cristy28's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Anglia
Vârsta: 49
Dieta: Montignac
Date: 156cm, 54.7kg
Mesaje: 248
Aprecieri acordate: 549
Am fost apreciat(a) de 532 ori in 235 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

M-am tocmit cu ospatarul o gramada,ca tot insista cu meniurile lui apetisante si imi tot sugera mancaruri nepermise pana i-am zis ca sunt la regim si nu am voie sa mananc ca mi se face rau
Daca tot am luat-o pe drumu asta,macar sa stiu pentru ce ;dupa ce ajung la kg dorite mai vedem,nu? plus ca eu ma cunosc,sunt ca alcoolicii aia,e de ajuns o abatere ca sa fac 100 apoi
Succes maine,Michelina,iti tin pumnii si ma rog sa nu vezi dulciurile,gandeste-te ca le tii pe limba cateva secunde si apoi ramai cu sunculitele ;;



Vento,eu tre sa rezist, particip la concursu de slabit si cand ma gandesc ca imi tai singura craca,imi trece nebuneala
cristy28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui cristy28:
Michelina (25 apr 2015), michellabfirst (25 apr 2015)
  #11698 (permalink)  
Vechi 25 apr 2015, 08:30:16
michellabfirst's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 14 dec 2011
Locaţie: galati, Belgia
Vârsta: 48
Dieta: ma ghidez dupa principiile MM
Date: 158cm, 66.4kg
Mesaje: 659
Aprecieri acordate: 607
Am fost apreciat(a) de 810 ori in 442 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul




a fost bun pestele?
mancati cat puteti,pestele e nr unul in combaterea sclerozei creierului,la slabit,in lupta contra colesterolului si cate si mai cate.E drept ca poate contine mercur..dar eu ma gandesc ce D-zeu mai putem manca si sa fie perfect curat sau eco..pana si salata are nitrati,pesticide..Italienii mananca peste f f des si vad ca traiesc pana la 101-105 ani cu tot mercurul lor
A fost bun dar cum eu nu ma omor, nu m a dat pe spate.Ai mei au fost numai laude Dar am sa repet experienta.
Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul
Dorada e fff gustos. Mie nu-mi plac toti pestii. De exemplu macroul nu prea imi place. Sau nu stiu sa-l gatesc.
Dar pastrav, dorada, ton, somon - imi plac f mult.
Macroul si somonul sunt pe primul loc la preferintele mele in ce priveste carnea de peste.Si scrumbia la gratar
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Ai exact aceleasi gusturi ca si mine!Nici mie nu-mi placea macroul,ii gaseam gustul foarte puternic si ” se usca”,fie ca-l prajeam,fie ca-l bagam la cuptor,era cumva atzos..,dar reteta pe care ne-a dat-o vanzatorul a fost perfecta,imi place f mult,si acum il facem de cate ori avem ocazia.
Se pune in tigaie cu putin ulei si se rumeneste pe ambele parti,pe urma al meu scurge uleiul rezultat si grasimea,pune passata de tomate,3 catei usturoi intregi,masline negre fara sambre,ardei iute,si lasa la foc mic pana scade bine sosul si e fiarta carnea,fara sa se imprastie.E delicios.Dar poate conteaza si ca e proaspat,adica nu congelat,sau decongelat.
Am sa incerc si reteta asta, am vazut la pescarie macrou dar ieri era mai scump decat dorada.Macroul era la 9,50€ si dorada la 9€.
Citat:
Anterior postat de cristy28 Vezi mesajul
Fetelor,am scapat cu bine dintr-o maare provocare
Am iesit cu colegele in oras sa luam cina la un restaurant englezesc de data asta ;am avut apa in gura toata seara privind la platourile lor sfaraind...Eu am luat un piept de pui la gratar cu ciuperci,rosii si mazare si am baut apa plata cu lamaie.NU e cazul sa mai spun ce si-au luat la desert, care mai de care
Ideea e ca am fost super conforma,acu a trecut,sunt acasa,in afara oricarui pericol
Mai am un hop si maine seara cand merg in vizita la niste prieteni dar nu-mi fac griji,mi-e mai usor sa raman pe pozitii decat intr-un restaurant.
Am vazut ca mergeti pe principiul "nici o masa fara peste" si drept urmare maine va intra in cuptor macroul,cu ciupercute cu tot.
Va doresc somn usor si un weekend placut si conform!
Bravo pentru determinare Sa stii ca eu sunt mult mai ferma la un resto decat cu prietenii.
Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul


Si eu am maine un hop de trecut. Merg cu niste pensionari prieteni de-ai parintilor mei la cabana. De bautura scap usor - conduc. Dar cu mancarea.... vom face gratar - sigur si sper sa fie salata. Dar ei fac dulciuri o gramada si stau cu ochii pe tine sa vada ce zici cand savurezi.
Pai spunele din start ca esti la regim si chiar nu poti sa trisezi.Sunt convinsa ca vor accepta.Ca nu le va conveni... e alta poveste

Citat:
Anterior postat de cristy28 Vezi mesajul
M-am tocmit cu ospatarul o gramada,ca tot insista cu meniurile lui apetisante si imi tot sugera mancaruri nepermise pana i-am zis ca sunt la regim si nu am voie sa mananc ca mi se face rau
Daca tot am luat-o pe drumu asta,macar sa stiu pentru ce ;dupa ce ajung la kg dorite mai vedem,nu? plus ca eu ma cunosc,sunt ca alcoolicii aia,e de ajuns o abatere ca sa fac 100 apoi
Succes maine,Michelina,iti tin pumnii si ma rog sa nu vezi dulciurile,gandeste-te ca le tii pe limba cateva secunde si apoi ramai cu sunculitele ;;
Vento,eu tre sa rezist, particip la concursu de slabit si cand ma gandesc ca imi tai singura craca,imi trece nebuneala
Cata dreptate ai Asa ar trebui sa gandesc si eu, daca am luat o pe drumul asta macar sa ma tin de el.

Aseara ma apucase o pofta de dulce de simteam ca mor daca nu mananc ceva Asa ca am luat doua iaurturi, am pus stevia si un praf de scortisoara si m am mai calmat.Am zis ca pana luni nu bag ciocolata in gura.
Ar trebui sa o las mai usor cu mancatul seara, observ ca de multe ori mananc mai mult seara decat la pranz.O voi copia pe Emi si voi incerca sa mananc mai mult salate seara.
M am certat iar cu prietenul meu cantarul ca mi arata numai anapoda si am zis ca nu mai vb cu el pana luni.Poate se mai gandeste pana atunci si se arata mai prietenos
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1378744

Nu poti face totul intr o zi!!!
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui michellabfirst:
cristy28 (25 apr 2015), Mihaela1006 (25 apr 2015)
  #11699 (permalink)  
Vechi 25 apr 2015, 09:08:30
Mihaela1006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Deci datorita si din cauza concursului am reusit si eu sa fiu conforma, ca altfel daca nu mi-era rusine ca mananc si declar toate prostiile...

Am facut mancare buna si rapida, nu am avut timp de chestii complicate, am pus ulei la mancare cat era nevoie dar cu carbo mai putintel, doar ceva pumpernikel, fructe uscate si fulgi de ovaz si orz.

Am descoperit un lapte de soia care imi place mult la gust, l-am folosit de luni incepand si nu am mai mancat lactate de vaca, singurele lactate fiind branzele de capra, atat telemea proaspata, care nu prea e conforma pentru ca are zer mult, dar eu am scurs-o cat am putut, cat si branzica proaspata (gen branza de vaci). Imi lipseste mamaliga dar am voie un cheat meal si ma ocup de ea. As fi vrut in cheat meal si inghetata, dar nu le pot avea pe amandoua pentru ca vreau doar o inghetata anume (de la Chocolat) si mamaliga o vreau de acasa Nu pot impaca capra cu varza acum

Nu am mai raportat meniurile aici dar le am salvate in calculatorul de calorii. Primele zile abia-abia am facut 1200 de calorii, si observand ca tind sa mananc cam 1000 am sesizat ca am mancat gresit daca nu mi-am calculat caloriile de atata vreme. Pe de alta parte mi-e greu sa beau mai mult de 1.5 l apa, imi dau seama ca trebuie sa bag mai mult, dar nu stiu nici chestia cu 2 l cat e de ok.

Nu stiu cat am scazut, dar ma simt mai bine si mai energica
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Mihaela1006:
cristy28 (25 apr 2015), michellabfirst (25 apr 2015), rozica1965 (25 apr 2015)
  #11700 (permalink)  
Vechi 25 apr 2015, 09:25:55
michellabfirst's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 14 dec 2011
Locaţie: galati, Belgia
Vârsta: 48
Dieta: ma ghidez dupa principiile MM
Date: 158cm, 66.4kg
Mesaje: 659
Aprecieri acordate: 607
Am fost apreciat(a) de 810 ori in 442 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Mihaela1006 Vezi mesajul
Deci datorita si din cauza concursului am reusit si eu sa fiu conforma, ca altfel daca nu mi-era rusine ca mananc si declar toate prostiile...
Imi lipseste mamaliga dar am voie un cheat meal si ma ocup de ea. As fi vrut in cheat meal si inghetata, dar nu le pot avea pe amandoua pentru ca vreau doar o inghetata anume (de la Chocolat) si mamaliga o vreau de acasa Nu pot impaca capra cu varza acum
Eu nici nu a inceput bine concursul si am avut o abatere Tocmai pe acelasi motiv m am inscris si eu in concurs, ma ajuta sa merg pe drum drept ca de rusinea fetelor mi e mai greu sa o iau pe aratura
Eu am zis sa nu bag cheat meal pt ca Monti zice trei luni fara abateri si nimic de cheat meal.
Dar sa stii ca face bine la moral daca iti permiti o masa pe saptamana cand poti manca ceva ce ai pofta
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1378744

Nu poti face totul intr o zi!!!
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui michellabfirst:
cristy28 (25 apr 2015)
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IX VAmedeea Dieta Michel Montignac 4971 02 ian 2012 04:11:16
Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4048 19 iun 2011 10:02:48
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole