Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #2481 (permalink)  
Vechi 22 mar 2012, 09:22:14
salexandre's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2011
Locaţie: Strøby, Danemarca
Vârsta: 44
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 70kg
Mesaje: 570
Aprecieri acordate: 18
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Neata

Serviti o cafea cu mine?



Aseara dupa ce am mancat ghiveciul de legume si piureul de mere mi s-a facut foame asa ca am bagat si 3 felii de salmon afumat.

Rainbow la ce ora mananci tu cina de obicei? Eu in jur de 18.00 dar cred ca daca as munci mi s-ar face foame. Legume multe poti sa iei cu tine, seminte crude, fructe uscate. Sau iti faci o salata mai consistenta de acasa dar nu pui ulei si otet, iei o sticluta mica cu tine si pui acolo cand mananci ca altfel nu se pastreaza proaspata salata.

Meniul de azi:

MD 3 mere
G un pumn de migdale
P piept de pui la cuptor cu rosii si castraveti iar le desert piure de mere
G branza si castraveti
C chiftele de ton cu salata

O zi buna si conforma
__________________
Răspuns cu citat
  #2482 (permalink)  
Vechi 22 mar 2012, 09:26:37
rainbow's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 sep 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 37
Date: 168cm, 103.5kg
Mesaje: 4.946
Aprecieri acordate: 6.039
Am fost apreciat(a) de 2.164 ori in 777 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de salexandre Vezi mesajul
Neata

Serviti o cafea cu mine?



Aseara dupa ce am mancat ghiveciul de legume si piureul de mere mi s-a facut foame asa ca am bagat si 3 felii de salmon afumat.

Rainbow la ce ora mananci tu cina de obicei? Eu in jur de 18.00 dar cred ca daca as munci mi s-ar face foame. Legume multe poti sa iei cu tine, seminte crude, fructe uscate. Sau iti faci o salata mai consistenta de acasa dar nu pui ulei si otet, iei o sticluta mica cu tine si pui acolo cand mananci ca altfel nu se pastreaza proaspata salata.

Meniul de azi:

MD 3 mere
G un pumn de migdale
P piept de pui la cuptor cu rosii si castraveti iar le desert piure de mere
G branza si castraveti
C chiftele de ton cu salata

O zi buna si conforma
neata!!beau si eu cafea,dar numai putina,mai incolo vrea sa dorm putin sa ma pregatesc pt diseara..
cina o iau cam pe la 18-19,cam asa.salata pot sa mi-o fac la munca..deci ramane salata!sper sa rezist pana dimineata
zi frumoasa si conforma si tie
Răspuns cu citat
  #2483 (permalink)  
Vechi 22 mar 2012, 09:44:02
aleka008's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 165cm, 104.5kg
Mesaje: 480
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Fetelor! Slabuta Diana are nevoie de noi! Hai sa contribuim fiecare cu ce poate pentru a o ajuta sa se bucure de fetita ei inca nenascuta!: Jurnalul mamicilor 2011

"Ciao fetele,

Nu am mai intrat de ceva timp pentru ca trec printr-o perioada ff grea.
Saptamana trecuta am fost la morfologia de trim 2 vesela sa o vad pe bebelina, dar cand au privit mai bine inimioara ei au gasit o problema. Am refuzat sa cred ca este ceva in neregula si am inceput disperata sa alerg la cat mai multi medici sa ma linisteasca.
Insa din pacate toti 3 medicii s-au uitat si au dat acelasi diagnostic, bebe are o malformatie la inima, se numeste transpozitie de vase mari. Iar pentru ca bebelina sa aiba o sansa trebuie operata imediat dupa nastere iar acest lucru este posibil doar in Germania unde un doctor cu suflet mare si experienta poate rezolva totul.
Deja am inceput sa ma informez si sa urmez pasii pe care trebuie sa ii fac pentru a putea pleca acolo ( si pentru a putea beneficia de formularul care v-a suporta cheltuielile de operatie si de spitalizare). Va trebui sa plec inainte cu cateva saptamani de nastere pentru ca nasterea va fi acolo iar bebe va fi preluat imediat dupa nastere de catre cei de la clinica de cardiologie.
Ce pot sa zic de joi de cand am aflat sunt fara cuvinte iar sufletul imi e in bucati dar sunt optimista pentru ca am auzit ca suntem norocoase ca am aflat inainte de a se naste si putem face ceva ca apoi fata mea sa vina acasa cu noi si sa aiba o viata normala. E adevarat ca in fiecare zi ma gandesc de ce fetita mea scumpa dar ma rog ca Dzeu sa ne dea putere multa noua si ei si sa trecem cu bine peste incercarea aceasta.
Tot ce pot sa va rog e sa fiti alaturi de noi , sa va rugati pentru fetita mea si daca puteti sa ne ajutati cu cat de putin ca sa putem sa realizam acest lucru).
Important acum este sa fiu optimista si sa am grija ca bebe sa creasca bine ca sa suporte operatia cu brio.
Va imbratisez pe toate si imi pare rau daca v-am intristat. "

"Va multumesc din suflet la toate , inseamna ff mult ca va ganditi la noi si ne trimiteti ganduri bune.
Azi am fost si la un cardiolog pediatru care a confirmat diagnosticul si ne-a spus sa comunicam cu cei din Germania.

Va voi lasa si un numar de cont cine poate sa ne ajute cu cat de putin e binevenit, noi ne-am apucat incet incet sa gasim modalitati si sa strangem banisorii necesari ca sa putem pleca acolo si sa ne sustinem o luna de zile.

Contul este deschis la Banca Transilvania pe numele Tanase Marius:
RO46 BTRL 0440 1201 G942 25XX

Va multumesc din suflet "
Răspuns cu citat
  #2484 (permalink)  
Vechi 22 mar 2012, 10:45:16
Ancky's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 iun 2010
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 64kg
Mesaje: 134
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de aleka008 Vezi mesajul
Fetelor! Slabuta Diana are nevoie de noi! Hai sa contribuim fiecare cu ce poate pentru a o ajuta sa se bucure de fetita ei inca nenascuta!: Jurnalul mamicilor 2011

"Ciao fetele,

Nu am mai intrat de ceva timp pentru ca trec printr-o perioada ff grea.
Saptamana trecuta am fost la morfologia de trim 2 vesela sa o vad pe bebelina, dar cand au privit mai bine inimioara ei au gasit o problema. Am refuzat sa cred ca este ceva in neregula si am inceput disperata sa alerg la cat mai multi medici sa ma linisteasca.
Insa din pacate toti 3 medicii s-au uitat si au dat acelasi diagnostic, bebe are o malformatie la inima, se numeste transpozitie de vase mari. Iar pentru ca bebelina sa aiba o sansa trebuie operata imediat dupa nastere iar acest lucru este posibil doar in Germania unde un doctor cu suflet mare si experienta poate rezolva totul.
Deja am inceput sa ma informez si sa urmez pasii pe care trebuie sa ii fac pentru a putea pleca acolo ( si pentru a putea beneficia de formularul care v-a suporta cheltuielile de operatie si de spitalizare). Va trebui sa plec inainte cu cateva saptamani de nastere pentru ca nasterea va fi acolo iar bebe va fi preluat imediat dupa nastere de catre cei de la clinica de cardiologie.
Ce pot sa zic de joi de cand am aflat sunt fara cuvinte iar sufletul imi e in bucati dar sunt optimista pentru ca am auzit ca suntem norocoase ca am aflat inainte de a se naste si putem face ceva ca apoi fata mea sa vina acasa cu noi si sa aiba o viata normala. E adevarat ca in fiecare zi ma gandesc de ce fetita mea scumpa dar ma rog ca Dzeu sa ne dea putere multa noua si ei si sa trecem cu bine peste incercarea aceasta.
Tot ce pot sa va rog e sa fiti alaturi de noi , sa va rugati pentru fetita mea si daca puteti sa ne ajutati cu cat de putin ca sa putem sa realizam acest lucru).
Important acum este sa fiu optimista si sa am grija ca bebe sa creasca bine ca sa suporte operatia cu brio.
Va imbratisez pe toate si imi pare rau daca v-am intristat. "

"Va multumesc din suflet la toate , inseamna ff mult ca va ganditi la noi si ne trimiteti ganduri bune.
Azi am fost si la un cardiolog pediatru care a confirmat diagnosticul si ne-a spus sa comunicam cu cei din Germania.

Va voi lasa si un numar de cont cine poate sa ne ajute cu cat de putin e binevenit, noi ne-am apucat incet incet sa gasim modalitati si sa strangem banisorii necesari ca sa putem pleca acolo si sa ne sustinem o luna de zile.

Contul este deschis la Banca Transilvania pe numele Tanase Marius:
RO46 BTRL 0440 1201 G942 25XX

Va multumesc din suflet "

Of,mititica de ea,sa ii dea Dumnezeu sanatate si viata lunga!

Citat:
Anterior postat de Plecatalaplaja Vezi mesajul
Cand te aud vorbind de copii, dus la scoala, mi-e dor si mie de vremea cand lucram ca si babysitter. Asa viata frumoasa si relaxata ca atunci nu am avut cred ca niciodata.

Felicitari pentru ca ai reusit sa te abtii de la paine.
A mea sincer prea relaxata nu e,compensez din greu linistea de dimineata cu treburi in casa.
Multumesc pentru felicitari.
Am "rasfoit" aseara cartea si am vazut ca nucile nu sunt permise in Faza1,deci voi ramane la morcovi cruzi.Pot sa spun ca dupa 3 zile fara fructe si cereale,si 30 minute Pilates pe zi (am inceput de 2 zile dar n-am vrut sa ma laud pana nu am vazut cel putin un rezultat ) cantarul meu s-a mai miscat cu 1 kg in jos,mai mult cu cat sunt in perioada nefasta a lunii .Deci..happy day for me!
Ancky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2321 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1804 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #2485 (permalink)  
Vechi 22 mar 2012, 11:02:04
St3fyk's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 78kg
Mesaje: 160
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de aleka008 Vezi mesajul
Fetelor! Slabuta Diana are nevoie de noi! Hai sa contribuim fiecare cu ce poate pentru a o ajuta sa se bucure de fetita ei inca nenascuta!: Jurnalul mamicilor 2011

"Ciao fetele,

Nu am mai intrat de ceva timp pentru ca trec printr-o perioada ff grea.
Saptamana trecuta am fost la morfologia de trim 2 vesela sa o vad pe bebelina, dar cand au privit mai bine inimioara ei au gasit o problema. Am refuzat sa cred ca este ceva in neregula si am inceput disperata sa alerg la cat mai multi medici sa ma linisteasca.
Insa din pacate toti 3 medicii s-au uitat si au dat acelasi diagnostic, bebe are o malformatie la inima, se numeste transpozitie de vase mari. Iar pentru ca bebelina sa aiba o sansa trebuie operata imediat dupa nastere iar acest lucru este posibil doar in Germania unde un doctor cu suflet mare si experienta poate rezolva totul.
Deja am inceput sa ma informez si sa urmez pasii pe care trebuie sa ii fac pentru a putea pleca acolo ( si pentru a putea beneficia de formularul care v-a suporta cheltuielile de operatie si de spitalizare). Va trebui sa plec inainte cu cateva saptamani de nastere pentru ca nasterea va fi acolo iar bebe va fi preluat imediat dupa nastere de catre cei de la clinica de cardiologie.
Ce pot sa zic de joi de cand am aflat sunt fara cuvinte iar sufletul imi e in bucati dar sunt optimista pentru ca am auzit ca suntem norocoase ca am aflat inainte de a se naste si putem face ceva ca apoi fata mea sa vina acasa cu noi si sa aiba o viata normala. E adevarat ca in fiecare zi ma gandesc de ce fetita mea scumpa dar ma rog ca Dzeu sa ne dea putere multa noua si ei si sa trecem cu bine peste incercarea aceasta.
Tot ce pot sa va rog e sa fiti alaturi de noi , sa va rugati pentru fetita mea si daca puteti sa ne ajutati cu cat de putin ca sa putem sa realizam acest lucru).
Important acum este sa fiu optimista si sa am grija ca bebe sa creasca bine ca sa suporte operatia cu brio.
Va imbratisez pe toate si imi pare rau daca v-am intristat. "

"Va multumesc din suflet la toate , inseamna ff mult ca va ganditi la noi si ne trimiteti ganduri bune.
Azi am fost si la un cardiolog pediatru care a confirmat diagnosticul si ne-a spus sa comunicam cu cei din Germania.

Va voi lasa si un numar de cont cine poate sa ne ajute cu cat de putin e binevenit, noi ne-am apucat incet incet sa gasim modalitati si sa strangem banisorii necesari ca sa putem pleca acolo si sa ne sustinem o luna de zile.

Contul este deschis la Banca Transilvania pe numele Tanase Marius:
RO46 BTRL 0440 1201 G942 25XX

Va multumesc din suflet "
Uofff Doamne! Multa sanatate micutei,iar mamica sa aibe incredere ca totul va fii bine!



[/QUOTE] A mea sincer prea relaxata nu e,compensez din greu linistea de dimineata cu treburi in casa.
Multumesc pentru felicitari.
Am "rasfoit" aseara cartea si am vazut ca nucile nu sunt permise in Faza1,deci voi ramane la morcovi cruzi.Pot sa spun ca dupa 3 zile fara fructe si cereale,si 30 minute Pilates pe zi (am inceput de 2 zile dar n-am vrut sa ma laud pana nu am vazut cel putin un rezultat ) cantarul meu s-a mai miscat cu 1 kg in jos,mai mult cu cat sunt in perioada nefasta a lunii .Deci..happy day for me! [/QUOTE]


Felicitari de scadere! Cred ca de luni incep si eu fara fructe si fainoase sa vad ce se intampla,macar o saptamana.
St3fyk, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2354 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1837 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1063 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #2486 (permalink)  
Vechi 22 mar 2012, 11:02:49
Plecatalaplaja's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 dec 2010
Locaţie: N/A, Canada
Vârsta: 42
Dieta: Montignac
Date: 158cm, 64kg
Mesaje: 373
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Ancky Vezi mesajul
Of,mititica de ea,sa ii dea Dumnezeu sanatate si viata lunga!



A mea sincer prea relaxata nu e,compensez din greu linistea de dimineata cu treburi in casa.
Multumesc pentru felicitari.
Am "rasfoit" aseara cartea si am vazut ca nucile nu sunt permise in Faza1,deci voi ramane la morcovi cruzi.Pot sa spun ca dupa 3 zile fara fructe si cereale,si 30 minute Pilates pe zi (am inceput de 2 zile dar n-am vrut sa ma laud pana nu am vazut cel putin un rezultat ) cantarul meu s-a mai miscat cu 1 kg in jos,mai mult cu cat sunt in perioada nefasta a lunii .Deci..happy day for me!
Felicitari! 1kg e ceva!

Cand zic relaxata, nu ma gandesc la nebunia cu copiii, ci la faptul ca nu aveam alte griji de genul trebuie platita chiria, si cheltuielile, si platite impozite, si bani de mancare si oare imi ajung banii de aia sau aia? Cand ma gandesc la perioada aia, tot timpul ma gandesc cu drag la ea.

Dar daca esti babysitter aici in Romania (cred), nu te gandesti sa pleci afara si sa faci asta?
Răspuns cu citat
  #2487 (permalink)  
Vechi 22 mar 2012, 11:09:42
St3fyk's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 78kg
Mesaje: 160
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Neata fetelor! Eu tocmai am savurat o bucatica de negresa acum jumatate de ora..si acum ma pregatesc sa fac putina miscare(adica fac curat in casa)

Meniul meu de astazi:
MD: negresa
P: varza calita cu afumatura
G: poate o para
C: ciorba de perisoare

Fetele va doresc o zi minunata! va pupic
St3fyk, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2354 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1837 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1063 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #2488 (permalink)  
Vechi 22 mar 2012, 11:38:53
salexandre's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2011
Locaţie: Strøby, Danemarca
Vârsta: 44
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 70kg
Mesaje: 570
Aprecieri acordate: 18
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Felicitari si la cat mai multe Ancky!!!

Diana multa sanatate fetitei, va fi in rugaciunile mele.
__________________
Răspuns cu citat
  #2489 (permalink)  
Vechi 22 mar 2012, 12:38:20
RaluR's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 86.9kg
Mesaje: 258
Aprecieri acordate: 132
Am fost apreciat(a) de 224 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de oaname Vezi mesajul
nu ai voie sa amesteci glucide cu proteine, iar carnea e proteica, mozzarela la fel.daca faci blatul din 2:2 faina si tarate e ok dar asa nu.
daca nu ai citit cartea montignac iti recomand sa o citesti . asa vei intelege mai bine principiile monti

o zi buna
Eu am citit ca nu ai voie sa amesteci LIPIDE cu GLUCIDE. Asta e primul principiu Montignac. Si ca proteinele si fibrele ar fi neutre!!! Nici eu nu am citit bine cartea? Ori mai am alte carti de citit in care scrie ce spui tu?
RaluR, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2153 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 862 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #2490 (permalink)  
Vechi 22 mar 2012, 12:43:55
Ancky's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 iun 2010
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 64kg
Mesaje: 134
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Plecatalaplaja Vezi mesajul
Felicitari! 1kg e ceva!

Cand zic relaxata, nu ma gandesc la nebunia cu copiii, ci la faptul ca nu aveam alte griji de genul trebuie platita chiria, si cheltuielile, si platite impozite, si bani de mancare si oare imi ajung banii de aia sau aia? Cand ma gandesc la perioada aia, tot timpul ma gandesc cu drag la ea.

Dar daca esti babysitter aici in Romania (cred), nu te gandesti sa pleci afara si sa faci asta?
Nu,sunt in Spania,da as fi relaxata daca nu as avea un sot de intretinut Din pacate el nu isi gaseste nimic de munca aici,daca nu cunosti pe nimeni sa te bage undeva ca barbat,degeaba incerci sa pleci inafara,de asta ne gandim ca dupa vacanta sa ne relocam in Anglia daca tot nu gaseste,ca e super greu cu un singur salariu,chiar si aici .
Da,1 kg e ceva dupa o saptamana de stagnare,ma gandeam ca intepenesc cu alea 7 pe care le dadusem initial,si de nervi m-am apucat de sport Buni la ceva nervii astia ai mei cateodata,azi am inceput sa fac si tae-bo dimineata,nu am rezistat la un exercitiu intreg de 27 minute,m-am impotmolit la 15,dar nu vreau sa fortez corpul care a lancezit atata timp,asa ca incep incet incet
Ancky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2321 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1804 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Ancky; 22 mar 2012 at 12:49:35.
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IX VAmedeea Dieta Michel Montignac 4971 02 ian 2012 04:11:16
Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4048 19 iun 2011 10:02:48
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole