Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #3581 (permalink)  
Vechi 29 mai 2012, 14:53:03
Lala26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iul 2011
Locaţie: Rm Valcea, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Montignac
Date: 162cm, 55kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Maine vreau sa tin ziua de fructe-legume crude cu fetele din casutza mea..dar depinde cand vine al meu,daca mai gasesc magazinele deschise,ca nu am fructe deloc.doar sa mananc toata ziua portocale din pom
eci,Laurra..maine zi de post
mai e si miercuri, potrivire mai buna nu cred ca faceai !! suna foarte bine pentru detoxifiere, cat de des faci chestia asta?
__________________
Punish the sin, but love the sinner
Lala26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1928 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3582 (permalink)  
Vechi 29 mai 2012, 16:03:59
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Lala26 Vezi mesajul
mai e si miercuri, potrivire mai buna nu cred ca faceai !! suna foarte bine pentru detoxifiere, cat de des faci chestia asta?
Cam de 2 ori pe luna..dar o sa incerc sa vad daca reusesc in fiecare miercuri..
Maine o sa-mi fie usor,ca de dimi o sa fiu plecata la bazar,si nu o sa ma tenteze nimic..mananc ceva fructe cand plec.Si vin tocmai la pranz,cand sper sa ma multumesc cu o megasalata cu de toate..cu ulei de masline si migdale.

Fetele,voiam sa va intreb..pot sa pun tarata si peste branza,sau carne?
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3583 (permalink)  
Vechi 29 mai 2012, 16:21:25
GinaViesianu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 31 ian 2011
Locaţie: timisoara, Romania
Vârsta: 35
Date: 165cm, 57.3kg
Mesaje: 346
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Eu stiu ca da...ca au suficiente fibre...dar suna a fi o combinatie taaare ciudata...

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Cam de 2 ori pe luna..dar o sa incerc sa vad daca reusesc in fiecare miercuri..
Maine o sa-mi fie usor,ca de dimi o sa fiu plecata la bazar,si nu o sa ma tenteze nimic..mananc ceva fructe cand plec.Si vin tocmai la pranz,cand sper sa ma multumesc cu o megasalata cu de toate..cu ulei de masline si migdale.

Fetele,voiam sa va intreb..pot sa pun tarata si peste branza,sau carne?
__________________
We don't gain weight because we eat too much, but because we eat poorly.


http://forum.slabute.ro/sport/six-months-journey-01-11-2011-01-05-2012-a-10493-18.html

Răspuns cu citat
  #3584 (permalink)  
Vechi 29 mai 2012, 18:09:16
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

fetelor vin sa va storc putin creierii vreau sa va intreb ceva, si as vrea si cat mai multe raspunsuri.
ma intereseaza: sirop de artar (IG=65) sau fructoza (IG=20 sau cat are)??? ce ai alege tu?
sa-ti zic 2 vorbe despre siropul de artar...
Citat:
Descriere: Siropul de artar canadian este un produs 100 % ecologic.
Obtinut prin fierberea sevei recoltata primavara inainte de perioada de vegetatie. Este o sursa naturala de zaharuri sanatoase (comparativ cu cele din zahar).
Siropul canadian este renumit in toata lumea pentru calitatea deosebita si mediul nepoluat unde cresc artarii.
Se poate folosi ca indulcitor si aromatizant. Renumite sunt clatitele cu sirop de artar, dar poate fi folosit la o multime de alte delicatese.
quote-ul este luat de pe slabute, de la descrierea unui produs adaugat in calculatorul de alimente...
deci? care il alegi?

va pup, am fost cuminte azi cred
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #3585 (permalink)  
Vechi 29 mai 2012, 18:12:00
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
fetelor vin sa va storc putin creierii vreau sa va intreb ceva, si as vrea si cat mai multe raspunsuri.
Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
ma intereseaza: sirop de artar (IG=65) sau fructoza (IG=20 sau cat are)??? ce ai alege tu?
sa-ti zic 2 vorbe despre siropul de artar...
quote-ul este luat de pe slabute, de la descrierea unui produs adaugat in calculatorul de alimente...
deci? care il alegi?
va pup, am fost cuminte azi cred
Daca e sa ne luam dupa ig,atunci fructoza,desi din alte puncte de vedere as alege siropul de artar...dar mai bine uit de el si iau de agave,nu???
P.S.: sunt la munca asa ca am citit pe diagonala...Lala,in zilele in care ma trezesc la 8 nu iau mic dejun,ca deja la 11.30-12 servesc pranzul si atunci prefer sa mananc pe saturate ca sa imi tina de foame,iar daca mananc mic dejun nu imi mai e foame la pranz(am incercat) si doar ciugulesc,dupa care ma apuca foamea abia mai tarziu,cand nu mai sunt acasa si nu pot manca la fel ca la pranz...
V-am pupat!!!
Răspuns cu citat
  #3586 (permalink)  
Vechi 29 mai 2012, 18:36:49
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 48
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna albinutelor

FELICITARI pentru minus la cintar si pentru schimbarea de numar.

Ati scris foarte mult abea am ajuns la final, sfarsitul de saptamina a fost facut praf si asta pentru ca am mers la o colega sa lucram la un proiect, ce sa ii spun fetei eu maninc MOntignac.
Continuam, am vauzt ca ati vorbit de spuma de capsuni, sint nebunita dupa ea dar daca manic spuma de albus ma balonez intr-o clipa oare daca am sa bat spuma pe aburi se schimba ceva.
Ma duc sa pap am sa va vizitez mai tarziu.
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2332 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1815 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1299 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3587 (permalink)  
Vechi 29 mai 2012, 18:45:04
RaluR's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 86.9kg
Mesaje: 258
Aprecieri acordate: 132
Am fost apreciat(a) de 224 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Pasy Vezi mesajul
Totusi, azi e luni

Sa ai o seara minunata
Se vede ca sunt in concediu de cresterea copilului de un an jumate, nu mai am notiunea timpului!

Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul

Uite un exemplu de meniu de post cu caractere Monty
Suna super!!! Eu am mare nevoie de varietate in mancare asa ca in post o sa-ti urmaresc meniurile!

Citat:
Anterior postat de oaname Vezi mesajul
Buna seara , fetelor!!!

In fine pana la urma ca sa ne simtim bine dupa atatea nenorociri pe ziua de azi am fost cu mama la piata si ne-am luat iar cirese, caise si rosii bune bune si am fost la supermarket si ne-am facut plinul de branzeturi. Asa de bine arata toate branzeturile astea la ele de mai mai as incerca si eu chit ca stiu ca nu o sa imi placa...asa ca ne-am luat si noi brie dar iaks tot nu imi place chit ca e dragut ambalajul.Ne-am mai luat si un extract de ginkgo pt memorie si o rochita sweet.
Stiu cat de frustrant e sa simti rasismul pe pielea ta... Imi pare rau ca ai de-a face cu mojici de-astia. E bine ca ai fost si la medic si ca gasesti remedii pentru problemele tale de sanatate. TE INVIDIEZ foarte tare pentru branzeturile la care ai acces! Eu, cand imi aduce sora-mea din Franta cateva feluri de branza, le tin cu saptamanile, mananc cat o vrabiuta, din fiecare, sa imi ajunga cat mai mult! Si crede-ma, cu cat sunt mai mirositoare cu atat sunt mai gustoase! Alea, cele mai urate, mucegaite, alea-s cele mai rafinate!

Citat:
Anterior postat de oaname Vezi mesajul
Stiu ca e din cauza lor! Aici e full de rommi, sunt peste tot, la gara stau in mijlocul strazii cu catrafusele imprastiate, plozii in brate, cercesc si " donnez moi 1 euro" . Eu nici nu le vorbesc si cand trec cu mama si vorbim romaneste ii zic sa taca ca nu vreau sa ne auda. Odata m-am legat de una ca " du-te la munca ce stai si cersesti, altii cum muncesc si gasesc si tu nu? " si aia vai nu ca nu gasesc...Eu incerc sa demonstrez pe unde merg ca nu suntem ca ei...adica vorba aia eu merg la facultate, sunt bine imbracata, nu cersesc, imi permit sa imi cumpar un meniu la pranz la facultate, am si masina si mai si vb fraceza, engleza si spaniola pe cand francezii nu stiu decat limba lor. Sa nu ma compare pe mine cu tiganii astia nespalati. Grea e viata!
Caaaat??? Un euro????? Ce nesimtiti!!!! Offf... Cat de idioti sunt oamenii care nu vad diferenta strigatoare la cer intre un om decent si un cersetor-hot! Fratilor! Sunteti orbi???? Surzi???? Eu in Germania am ajuns dupa un an sa vorbesc de nici nu stiau ca sunt straina, si la o petrecere vorbeam cu unii in franceza, cu altii in engleza... ca voiau oamenii sa mai exerseze. Si vine unu' la mine: Vorbeste, tu, pe imba ta, ce te tot maimutaresti? Si am ras si i-am zis ceva in romana si s-a uitat crucis la mine: ce limba mai e si asta? Romana, limba mea, am raspuns. M-a masurat din cap pana-n picioare si a plecat asa... parca scarbit... Nu l-am impresionat...

Citat:
Anterior postat de oaname Vezi mesajul
Macar atata e bine la ei la piete ca au carne ieftina si mai buna decat in magazine, carne halal adica ii este taiat capul la pui nu este electrocutat cum se face cu aia din magazine. Si eu sunt de acord cu taiatul gatului pt ca este mai sanatos asa sa curga sange.

Pupici fetelor!!
Halal inseamna in limba araba PERMIS (am studiat si araba, by the way ))) ) si inseamna - in cazul carnii - ca animalul (este sacrificat printr-o taierea rapida a carotidei cu un cutit ascutit, cu fata spre Mecca, in numele lui Dumnezeu. Apoi e atarnat cu capul in jos ca sa curga tot sangele. Sigur, este cea mai safe metoda pentru sanatatea noastra.

Citat:
Anterior postat de buburuzze Vezi mesajul
Buna fetelor wow cat de vorbarete sunteti
Eu am ajuns de cand am inceput monti de la 69 la 72 de kg (ahaha) iar astazi m-am cantarit si in sfarsit am inceput sa scad .Am ajuns la 69,7 kg.
Acum 2 zile am avut o abatere niste gogosi aburinde si putina ciocolata de casa(ehh putina )
E bine ca nu te lasi descurajata de efemera crestere in greutate. Sunt convinsa ca daca lasi asta la o parte, te simti mult mai in forma, mai energica si mai tonifiata!

Citat:
Anterior postat de buburuzze Vezi mesajul
Ce minunat sa poti avea gradina ta de legume ...visez de copil la asa ceva.O casuta cu o gradina mare de legume,3 pomi fructiferi ,zmeur si flori
Sa-ti povestesc ceva: cand eram in facultate visam sa am o casa cu caprifoi si lacramioare in gradina (mana Maicii Domnului si margaritar pentru cele care-s familiarizate cu aceste denumiri). Si am trait cu convingerea ca eu o sa ma marit cu un parlit de artist care n-are nici dupa ce bea apa, ca asta este felul meu de a fi... Si ca cine stie cand si prin ce minune om fi in stare sa ne luam macar vreo garsoniera, daramite o casa cu gradina? Ok, nu m-am maritat cu un bogatan, din contra, insa ghici ce? La nici 2 ani dupa ce am terminat facultatea, l-am cunoscut pe actualul sot, care m-a dus acasa la mama lui, la tara. Cand am ajuns in curte m-a bufnit plansul: avea caprifoi si mi-a spus ca primavara ies si lacramioare.
Morala: Daca nu visezi, nu te astepta ca visele sa devina realitate. Si daca visezi, vei fi surprins de calea prin care ti se vor implini.

Citat:
Anterior postat de GinaViesianu Vezi mesajul
ma simt ca un c**r...
Am fost frumusel la sala, am facut tot felul de exerciti, pillates...
Si la 3 noaptea am mancat piscoturi in pana mea...cum sa fac sa nu mai mananc noaptea???? Uneori nici nu imi amintesc diminata ca am facut asta...oare e normal??...
Va, rog, o maturare ca la carte, sa ma invat minte... Si un remediu magic pt night eating sindrome...
Azi..de la pranz, din nou conforma... diseara sport..si sper ca maine voi fi mai optimista...
Nu am fost atenta ce si cum mananci, sper sa nu vorbesc aiurea, spun si eu asa... din carti: incearca sa mananci o vreme mai multe glucide si sa mananci in cantitati mai mari in prima parte a zilei, sa fii satula! Ajuta.

Citat:
Anterior postat de buburuzze Vezi mesajul

Uite am gasit ceva intr-un articol pt tine
Bun articolul!!!!

[QUOTE=buburuzze;1053979]Apoi, daca-ti vine sa mananci ceva inainte de somn, fugi repede la baie si spala-te imediat pe dinti. Va actiona principiul „dintii se spala dupa masa“, iar dorinta de a rontai va disparea de la sine. [/QUOTE]

Asta mi se pare cea mai tare! Am s-o practic si eu!


Fetelor, ma simt ca batuta. Cred ca ma paste o raceala. Am luat 2 pastile de antinevralgic si am baut un ceai de musetel si sper sa o fentez de data asta.
Meniul meu pe azi nu e foarte diferit de ieri, fiindca a iesit in sfarsit putin soarele asa ca m-am bagat in cizme si am purces la smuls buruieni din gradina. E prea moale pamantul, stiu, dar sunt buruieni agatatoare si amenintau sa-mi acopere trandafirii, si macar am reusit sa scot multe din ele cu tot cu radacina. Sper sa nu ma imbolnavesc prea rau, ca e jale... Nu ca sotul meu n-ar fi harnic, dar m-au napadit si rufele si vasele, la care el nu se baga. Da Doamne sa nu cad la pat... nu suport.

Deci:

MD: tot ovaz cu lapte si scortisoara
G: tot caise (doar 2)
P: spanac cu ochiuri (in tigaie ceramica, fara ulei)
G: tot 15 migdale plus un ceai de musetel cu miere, sper ca nu e grav, m-am gandit ca ma ajuta sa previn boala.
C: supa de pui

Pup! Seara buna!
RaluR, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2153 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 862 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3588 (permalink)  
Vechi 29 mai 2012, 19:07:29
Plecatalaplaja's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 dec 2010
Locaţie: N/A, Canada
Vârsta: 42
Dieta: Montignac
Date: 158cm, 64kg
Mesaje: 373
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
fetelor vin sa va storc putin creierii vreau sa va intreb ceva, si as vrea si cat mai multe raspunsuri.
ma intereseaza: sirop de artar (IG=65) sau fructoza (IG=20 sau cat are)??? ce ai alege tu?
sa-ti zic 2 vorbe despre siropul de artar...
quote-ul este luat de pe slabute, de la descrierea unui produs adaugat in calculatorul de alimente...
deci? care il alegi?

va pup, am fost cuminte azi cred
Din pacate mie siropul de artar original mi se pare prea puternic la gust si atunci il mancam pe cel 'fake' ca sa zic asa. Care cred ca era de fapt zahar cu un foarte mic procent de sirop adevarat. Acuma depinde la ce vrei sa il folosesti. Probabil as alege fructoza, si la clatite sirop de agave.
Răspuns cu citat
  #3589 (permalink)  
Vechi 29 mai 2012, 20:29:19
floricica0vesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

buna fetelor
am intrat doar sa va salut si sa va transmit o multime de ganduri bune
nu am net acasa, asa ca nu prea pot intra sa va citesc


eu sunt bine, astept vara
regim nu am mai tinut, ultima data cand m-am cantarit aveam aveam 3 kg in plus fata de ticker
dupa un an de desfrau, eu zic ca e minunat
daca tin cont ca lucrez noaptea, dorm pana tarziu si in fiecare noapte beau sucuri, uneori alcool, mananc chips-uri si alune si in rest doar iau cina la 5 dimineata, ma declar chiar fericita

oricum am sa fac mici schimbari in program, mi-am neociat cu seful pauza de masa la 1-2 noaptea, ca sa iau o cina normala
asa ca am sa trec pe salate la cina, si sunt sigura ca incet incet se vor duce aripioarele mele, ca sunt singurele care ma supara momentan
Răspuns cu citat
  #3590 (permalink)  
Vechi 29 mai 2012, 20:42:50
oaname's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 oct 2009
Locaţie: Marseille, Franta
Vârsta: 31
Dieta: Montignac
Date: 165cm, 57.8kg
Mesaje: 267
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna seara , fetele dragi!

Da Raluca stiam eu ceva de genu cu halalul ala...oricum mi s-a parut mai sanatos decat electrocutat asa ca mai bine iau de la ei carne chiar daca sunt niste nespalati etc...
Cat despre rasism... ce sa ii faci!...Ori traim in Romania , ori ne incercam norocul il alta parte. Eu am preferat sa sufar putin acum si sa imi fie putin mai usor pe viitor cand voi avea o viata mai buna aici. In romania cat am stat un an singura cu bacul cu tot au uitat toti de mine, toate rudele care inainte ne pupau peste tot cand aveam masina si mama ii ajuta la spital cu controale, prietenii asa zisi la fel...am ramas pana la urma singura si am ajuns la concluzia ca nici nu merita sa plang dupa ei daca si ei nu au plans dupa mine cand de craciun nu aveam nimic de mancare si stateam singura cuc in fata televizorului. Nu mai zic ca am stat in curte cu un nebun cu acte in regula care cand era mama facea scandal toata ziua si cand a plecat ea mi-a fost frica sa nu se lege si de mine , cu tot cu bautura lui la cap. Acum mie ciuda doar de masina mea dar caut sa o inmatriculez in franta chit ca e scump etc.

Cat despre branzeturi nu stiu mie nu imi prea plac astea mirositoare si cu mult mucegai. Mi-ar placea si mie sa imi placa dar nu pot

Eva si eu as alege tot siropul de agave sau fructoza.

Meniul meu pe azi:
Md: cirese si jumate caisa, dupa jumatate de h putina salata de vinete pe ardei gras si o bucata branza de capra (15 g)
P: frigarui cu multe legume si putina carnita de vitel, vinete in loc de pireu, branza de capra, 4 patrate cioco neagra 72%
G: chipsuri de mere
C: cirese, dupa o ora o frigaruie, salata vinete , multa branza de capra ( cam 60 grame) , un fromage frais cu sirop de agave.

Pupici, o seara frumoasa la toate!
__________________
Dick-catelusul meu si inima mea:X

16 martie 2012: 63.9 kg
23 martie 2012: 62.5 kg
26 aprilie 2012: 60.5 kg
11 mai 2012: 59.5 kg

greu greu , dar sigurrr:X
oaname, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2008 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1491 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IX VAmedeea Dieta Michel Montignac 4971 02 ian 2012 04:11:16
Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4048 19 iun 2011 10:02:48
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole