Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Subiect închis
 
Opţiuni subiect
  #3501 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 12:55:06
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Am pus o poza cu blugii pe care mi-ar palcea sa-i port. Si acum intra pe mine , dar nu prea bine.
In poza sunt ok, dar eu simt ca nu prea vin bine.
Te-am vz si am comentat si acolo...exact la fel am patit si eu cu aia inchisi la culoare,din ultimele mele poze...la inceput i-am tars pe mine dar parca si pe picoare ma strangeau...dupa 2 sapt imi vin bine,merg,sed...deci 1kg dat jos e ok...
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3502 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 13:28:17
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

buna fetele...am intrat sa va salut...o zi linistita va doresc si un sfarsit de saptamana asa cum si-l doreste fiecare...ieri am pedalat 65 minute...azi 45...daca am timp mai pedalez pe seara....ca deobicei am multa treaba...as vrea sa merg maine sau duminica la cumparaturi..nu stiu daca reusesc...mancarea e terminata...am spalat..facut curatenie...ce bine e sa ai cate o zi libera de la servici...vreau sa spal papuci ce i-am purtat pana acum si sa-i pun la locul lor...sa pregatesc cei de primavara....o pereche de botine i-am trimis sa-mi puna flecuri ,nu in toamna cand sa le incalt nu pot...sa mai pun la gunoi ce nu mai e bun si sa dau ce nu am purtat si stau un dulapioare....poate dupa ora 5 daca am timp o sa pun morcovi,pastranac,patrunjel,telina,praz,mai pun spanac,salata....sa nu stea pamantul gol pana pun rasadurile...asta depinde daca vine un nene sa-mi are si sa discuie,daca nu totul ramane pe maine sau sapt.viitoare...eu sunt singura acasa,sotul e pe teren ca deobicei iar cea mare e la Arad ... si-a luat subiectul pt.lucrarea de dizertatie,<Turismul rural >... e de viitor dar sa vad ce bibliografie gaseste pt.asa ceva...a fost asa incantata,ea e inebunita dupa chestiile acestea defapt si masterul tot pe asa ceva il face...va pupacesc pe toate....Fulga vad ca nu a intrat si nici nu am reusit ieri sa vorbesc cu ea...nu am avut timp..

Ultima dată editat de angela av; 01 apr 2011 at 13:33:42.
  #3503 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 14:50:54
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
buna fetele...am intrat sa va salut...o zi linistita va doresc si un sfarsit de saptamana asa cum si-l doreste fiecare...ieri am pedalat 65 minute...azi 45...daca am timp mai pedalez pe seara....ca deobicei am multa treaba...as vrea sa merg maine sau duminica la cumparaturi..nu stiu daca reusesc...mancarea e terminata...am spalat..facut curatenie...ce bine e sa ai cate o zi libera de la servici...vreau sa spal papuci ce i-am purtat pana acum si sa-i pun la locul lor...sa pregatesc cei de primavara....o pereche de botine i-am trimis sa-mi puna flecuri ,nu in toamna cand sa le incalt nu pot...sa mai pun la gunoi ce nu mai e bun si sa dau ce nu am purtat si stau un dulapioare....poate dupa ora 5 daca am timp o sa pun morcovi,pastranac,patrunjel,telina,praz,mai pun spanac,salata....sa nu stea pamantul gol pana pun rasadurile...asta depinde daca vine un nene sa-mi are si sa discuie,daca nu totul ramane pe maine sau sapt.viitoare...eu sunt singura acasa,sotul e pe teren ca deobicei iar cea mare e la Arad ... si-a luat subiectul pt.lucrarea de dizertatie,<Turismul rural >... e de viitor dar sa vad ce bibliografie gaseste pt.asa ceva...a fost asa incantata,ea e inebunita dupa chestiile acestea defapt si masterul tot pe asa ceva il face...va pupacesc pe toate....Fulga vad ca nu a intrat si nici nu am reusit ieri sa vorbesc cu ea...nu am avut timp..
Pup iubita...vad ca treaba ai o gramada ca de obicei...
Un week-end placut,linistit si cu mult soare iti doresc....
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3504 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 14:58:15
manumanuela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: alcazar de san juan, Spania
Vârsta: 45
Date: 158cm, 73kg
Mesaje: 2.335
Aprecieri acordate: 5.559
Am fost apreciat(a) de 3.898 ori in 1.155 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Buna fete dragiIntru sa va urez un sfarsit de saptamana plin de soare si bucurii.Eu am treaba multa,imi pregatesc curtea ca de luni ma apuc de varuit.Azi am spalat peretii,am strans un raft metalic,am spalat cimentul ca se cam inverzise in unele locuri de la umezeala .Am aparat dela cu care speli cu presiune mare,s-a curatat foarte bine.Apoi le-am pregatit pranzul,si acum stau si eu un pic sa beau o cafea.Dupa amiza intru la Andrei in camera sa-i fac ordine,in special sertarele,ca are o manie sa stranga orice hartiuta neinsemnata.Pe 9 aprilie ii fac ziua si vreau sa termin de varuit pana atunci.Dupa,ma apuc de curatenia de Pasti.Ne-am suparat azi cu Andrei ca nu mananca deloc.Nu-i mai place nici un fel de mancare.Miercuri ma duc cu el la medic,ca atunci e pedriatul.Am sa-i cer sa-i fac un ecograf ,ceva,la burtica ,analize,nu stiu.Asa nu se mai poate.Pana atunci e pedepsit,fara playstation,calculator.A plans un pic dar i-a trecut.Poate mai intru un pic mai pe seara.Pup dulce
  #3505 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 16:27:17
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Uite asa eram eu azi de dimineata cind m-am suit pe cintar :68,800 cu rusi cu tot. Da Doamne sa fie asa ca am fost un de fata(ati vazut meniurile nu? )
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Ella ce meniu super...si prima gustare mi se pare yammmy,mar copt cu seminturi?
Te-am mai intrebat mai demult..Poate mi-ai raspuns,da cum intru eu in ultimul timp..La voi mananca si italienii urzici,ca aici in zona mea se uita crucisDe fapt cand i-m spus alui meu ca noi mancam primavara,si cat e de sanatos..s-a inchinat.Nici mort nu ar incerca..si eu nu pot sa inghit cicoarea lor
Pupicei,o zi frumoasa,merg sa iau cateva verdeturi si fructe,ca am ramas pe 0,altceva nu mai iau pana plec,sa termin carnea,pestele si congelatele de prin frigider
Nu maninca sau cel putin cei cu care am vorbit eu,dar au mincat altele mai dihai(patroana mea imi zicea ca atunci cind era mica a mincat carne de....pisica ca au si zicale pe tema asta:veronesi tutti matti,vicentini mangea gatti-adica cei din verona toti nebuni iar cei din vicenta mincatori de pisici).La cicoare nici eu nu ma bag tare dar...mai gust,iar spanacul eu il pregatesc(rar) ca pe urzici

Citat:
Anterior postat de amaria Vezi mesajul
Gata, am reusit sa va citesc! Eu daca nu am timp de nimic, pana va citesc s-a terminat pauza mea. Din pacate, stagnez, pentru ca nu ma pot misca din cauza spatelui. Azi m-am tarat pe unde am avut treaba; si cand merg ma chinuie durerile. Sunt foarte suparata, chiar imi refacusem abonamentul la sala si acu' nici nu ma pot misca
Sper sa-mi revin cumva si sa reiau de unde am ramas...V-am spus io ca am ceva cu 70.0 kg, cum trec de ele, fac io ce fac si tot acolo raman....
Cred ca eu te-as putea intelege cel mai bine din octombrie de cind m-am inscris am avut de toate.da' de toate(variola ,cazaturi de pe moto,inmormintari, dureri pe ici pe colo) acuu' multumesc lui Dumnezeu mi-e bine si daca e sa ma iau dupa cintar mi-e foarte bine Sanatate si sper sa-ti revii ca sa te duci la sala(eu nu stiu daca m-as duce-mi-e rusine )

Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul
Am pus 4 poze noi........
Ma duc si eu sa le vad

Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
Bun gasit dragele mele,ce ati mai facut? Eu am facut azi putina curatenie prin casa, am gatit painica integrala si cornuri cu fructe( abia astept sa mananc maine dimi cu lapte si scortisoara), briose cu spanac( super bune) si carne la grill cu salata de varza, pentru cina.Acum imi astept sotul sa vina de la servici. Am facut si sport in doua reprize, prima data o ora, iar dupa o pauza de 2 ore, inca 30 minute.
Merg sa va citesc din urma, pupici!
Buna Myha am facut si eu zilele trecute piinita dintr-un kil de faina si 300gr de tarite (am crezut ca se termina ingredientele) da m-a luat avintu si nu am facut si cu fructe.

Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
curatenia am terminat-o ..in sfarsit
dieta merge ..sper ca dnul C sa-mi arate luni in minus
Si eu sper

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Servus dragelor!
Eu ma simt mai bine. Azi am fost si la ginecolog. Mi-am facut o serie de analize.
Daca acum am luat antibiotic, am intrerupt alaptarea si am facut o usoara mastita.
Luni am programare si la eco mamara.
In rest toate sunt ok.
O seara frumoasa!
Maine o sa merg la scoala, iar am lucrare si luni la fel.
Noapte buna!
Ce sa zic sanatate si bafta la scoala,desi cred ca o sa faci totul bine ca de obocei
Citat:
Anterior postat de Ammelie Vezi mesajul
Buna, fetelor! Intru si aici sa va salut si sa va spun bine v-am regasit! M-am intors dupa 3 luni de absenta, cu forte proaspete si dornica de slabit .

Va imbratisez si va doresc mult spor!/QUOTE]
Si tie la fel

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
am pedalat 65 minute...acum la baie si somn de voie...noapte buna,somn usor...
Mài nu se lipeste deloc de mine bicicleta da' de zumba nu reusesc sa stau departe.De exemplu ieri nu am mai avut timp si azi imi pare rau mai ales ca au venit TOTI rusii(daca m-au avizat deja de saptamina trecuta ).Bravo Angela
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
fetelor am 2 vesti una buna si una rea , cu care sa incep?!
cu cea rea sa las o impresie finala buna si optimista ...
i-am cumparat azi lui fiul meu halva si sa mai zic ... sau doar sa scot la bataie? scuza e ca am mancat doar o feliuta cu o cana mare de lapte. supa care ... si acu vine vestea buna, am avut de gand sa pedalez 30 de min, dar m-am pedepsit o tzara si am pedalat 60 ... stiu ca nu e ok, dar am comis-o
Cum ne sperii tu mài Anes...sau ai vrut sa ne faci o gluma de 1aprilie.
.
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor!
Am citit azi mesajele cit mi se dezgheta pulpita de pui in cuptor era sa lesin de foame si ca sa nu o dau iar in strachini am luat o lingurita de inghetata in dorul bunatatilor tale

Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
De asta chiar am nevoie ca asa m-a luat o leneee de ma doare.Pupici iubita
Citat:
Anterior postat de biancatheo Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor.Nu am putut face sport acum, o sa fac pe la 10 ,fac o supa .M-am urcat pe cantar de dimi si aveam59,5-200 de g deci e bine .Schimb tikerul sa ma impulsioneze Ce mananc astazi:M.D300ml lapte cu paine graham ,480kal,Pranz:supa din legume proaspete ,luata de pe site ,acum e pe foc la facutcu ridichi si ceapa verde iar la cina o sa am piept de pui la gratar cu salata verde ,rosii ridichi ,ceapa verde si un pic de ulei de masline,ce ziceti e bine.O zi frumoasa va doresc Am cam 1100 kal astazi
Bravoooooooooo

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul

vai, anes, vrei să mor aici în chinuri? eu nu am găsit prin casă decât o bucăţică de caşcaval în dimineaţa asta, şi m-am şi trezit târziu
neaţa, fetelor!

Buna Zoe
uite-aci cornuri integrale





vaaaai, ce foame mi-e!
Daaa Anes vezi?

[QUOTE=VentoFreddo;601432]Neatza,fete dragi si iubite!Azi e o zi fantastica,e superb..QUOTE]Sa gasiti ceea ce va place la bani putini !!!

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Fetele scuzati ,am mai mancat din litere nu mie foamedar nu mai merge bine tastatura.Piciul meu a adormit ,merg sa fac o baie intru mai pe seara tuturor
Pooooop tie si lui piciulica
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Emy, nu o sa reiau alaptatul.
Are 1 an si 9 luni. Ajunge cat i-am dat.
O zi frumoasa !
Mda Era cit pe ce sa treaca direct la gagici(glumesc si vorbeste mai mult invidia ca io la a mea i-am dat tare putin-2 luni ca nu mincam decit mincare mai mult de post ca locuiam cu socrii si traiam din banii lor si cei de alocatie si imi era laptele tare slab desi mult iar pediatra dupa o luna de alaptat si 300gr pierduti mi-a zis s-o trec la inlocuitori ca imi bag copilu' in spital ).O zi frumoasa si tie

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul

sunt bine, mulţam de întrebare - şi eu n-am copchil!
mă rog, încă
experimentez ceva, să vedem dacă ţine. ieri nu prea m-am ţinut eu de experiment, dar încerc trei săptămâni - şi dacă iese ceva, vă spun ce-am încercat. deocamdată nu dau detalii, că poate e un mare fâs şi n-are rost să agit apele degeaba.
păi da, când vii aici bagă şi la concurs, că altminteri halvaua din brăila o să pândească după colţ!
şi gata, gata, nu mai punem lucruri bune în poze. din astea putem să punem?

Ce e? Ce e? M-ai facut curioasa

[QUOTE=leutz;601660]Salutare! AM spus, si-o s-o mai spun...de cand v-am cunoscut, mi s-au intamplat numai lucruri bune. O fi si de la faptul ca am botezat, na... Societatea a analizat cazul meu siiiiiiiiii, stupoare: dupa ce mi-au trimis prezvizul in posta, au gasit un post! Nu e pe studiile mele, e pe studii medii, da' am rabdare pana se transforma postul! Deci...sunt angajata!!!
Multumesc pentru sustinere si va imbratisez pe toate...la un loc!
In rest...ma mentin la greutatea dorita, si asta-i super bine! Tre' sa merg la cumparaturi, sa-mi iau pantaloni, ca numai o pereche imi mai vine!/QUOTE]


Ce bine iubita ca s-au aranjat treburile un pic mai bine.In septembrie ne-au spus si noua ca vor inchide( desi nu au facut-o-era o magarie la mijloc )si 3 luni am crezut ca imi pierd mintile ori decite ori ma gindeam.Lucram in acelasi loc si eu si sotul si fratele meu de 10-7 si 5 ani
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Pupicei si o zi superba!
Si tie iubita

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Am pus o poza cu blugii pe care mi-ar palcea sa-i port. Si acum intra pe mine , dar nu prea bine.
In poza sunt ok, dar eu simt ca nu prea vin bine.
Vreau si eu sa vaaad
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
buna fetele...am intrat sa va salut...o zi linistita va doresc si un sfarsit de saptamana asa cum si-l doreste fiecare...ieri am pedalat 65 minute...azi 45...daca am timp mai pedalez pe seara....ca deobicei am multa treaba...as vrea sa merg maine sau duminica la cumparaturi..nu stiu daca reusesc...mancarea e terminata...am spalat..facut curatenie...ce bine e sa ai cate o zi libera de la servici...vreau sa spal papuci ce i-am purtat pana acum si sa-i pun la locul lor...sa pregatesc cei de primavara....o pereche de botine i-am trimis sa-mi puna flecuri ,nu in toamna cand sa le incalt nu pot...sa mai pun la gunoi ce nu mai e bun si sa dau ce nu am purtat si stau un dulapioare....poate dupa ora 5 daca am timp o sa pun morcovi,pastranac,patrunjel,telina,praz,mai pun spanac,salata....sa nu stea pamantul gol pana pun rasadurile...asta depinde daca vine un nene sa-mi are si sa discuie,daca nu totul ramane pe maine sau sapt.viitoare...eu sunt singura acasa,sotul e pe teren ca deobicei iar cea mare e la Arad ... si-a luat subiectul pt.lucrarea de dizertatie,<Turismul rural >... e de viitor dar sa vad ce bibliografie gaseste pt.asa ceva...a fost asa incantata,ea e inebunita dupa chestiile acestea defapt si masterul tot pe asa ceva il face...va pupacesc pe toate....Fulga vad ca nu a intrat si nici nu am reusit ieri sa vorbesc cu ea...nu am avut timp..
Harnica,precum si tie la fel-sfirsitul de saptamina(tu te odhnesti vreodata ).Un weekend odihnitor
Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Buna fete dragiIntru sa va urez un sfarsit de saptamana plin de soare si bucurii.Eu am treaba multa,imi pregatesc curtea ca de luni ma apuc de varuit.Azi am spalat peretii,am strans un raft metalic,am spalat cimentul ca se cam inverzise in unele locuri de la umezeala .Am aparat dela cu care speli cu presiune mare,s-a curatat foarte bine.Apoi le-am pregatit pranzul,si acum stau si eu un pic sa beau o cafea.Dupa amiza intru la Andrei in camera sa-i fac ordine,in special sertarele,ca are o manie sa stranga orice hartiuta neinsemnata.Pe 9 aprilie ii fac ziua si vreau sa termin de varuit pana atunci.Dupa,ma apuc de curatenia de Pasti.Ne-am suparat azi cu Andrei ca nu mananca deloc.Nu-i mai place nici un fel de mancare.Miercuri ma duc cu el la medic,ca atunci e pedriatul.Am sa-i cer sa-i fac un ecograf ,ceva,la burtica ,analize,nu stiu.Asa nu se mai poate Pana atunci e pedepsit,fara playstation,calculator.A plans un pic dar i-a trecut.Poate mai intru un pic mai pe seara.Pup dulce
Uite asa suntem toate ca abia imi zice ca mi-a trims mesajul fug si eu la treaba.Spor in tot ceea ce afci si un weekend placut

Feteeeele toate ati plecat la treaba?? Bravo voua acu' plec si eu.Un weekend plin de bucurii si la cit mai putine calorii( na' ca acu is si poiata )
  #3506 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 16:47:45
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 16:29
Apa plata, 3000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Lapte 1.5%, Oke!, 20ml - 9 calorii, 0.6 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 0.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cafea 30% arabica, 70% robusta Crema e gusto, Lavazza, 20ml - 3 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ardei rosu gras, 100g - 31 calorii, 1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 6 carbohidrati, 2.1 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Mozzarella light, Santa Lucia, 120g - 196 calorii, 24 proteine, 10.8 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Rosie, 200g - 50 calorii, 2.2 proteine, 0.6 grasimi, 0 colesterol, 8.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 1, ora 16:31
Migdale, crude, 25g - 145 calorii, 5.3 proteine, 12.8 grasimi, 0 colesterol, 5 carbohidrati, 3 fibre, 0 sodiu, 1.3 zahar
Portocale, 400g - 188 calorii, 3.6 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 46.8 carbohidrati, 9.6 fibre, 0 sodiu, 37.6 zahar
Ceai de fructe cu aroma de zmeura si mure, Mayfair, 300ml - 6 calorii, 0.6 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 0.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cafea 30% arabica, 70% robusta Crema e gusto, Lavazza, 20ml - 3 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Lapte 1.5%, Oke!, 20ml - 9 calorii, 0.6 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 0.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Prânz, ora 16:30
Biscotti petit, 15g - 65 calorii, 1.2 proteine, 1.5 grasimi, 0.3 colesterol, 11.5 carbohidrati, 0.3 fibre, 60 sodiu, 3 zahar
Ciuperci trifolate, Bonta Viva, 180g - 324 calorii, 6.8 proteine, 29.7 grasimi, 0 colesterol, 7.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ceapa rosie, 60g - 24 calorii, 0.7 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 5 carbohidrati, 0.8 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Inghetata de ciocolata, 20g - 44 calorii, 0.8 proteine, 2.2 grasimi, 6.8 colesterol, 5.6 carbohidrati, 0.2 fibre, 15.2 sodiu, 5.1 zahar
Pui pulpe fara piele, gatite, 200g - 418 calorii, 52 proteine, 22 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cina, ora 16:30
Bors de vita cu legume, Maggi, 200ml - 26 calorii, 1.2 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 3.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1541 calorii, 101 proteine, (mult)81.4 grasimi, 7.1 colesterol, (mic)102.9 carbohidrati, 16 fibre, 75.2 sodiu, 47 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Aspirat, 30min - 121 calorii
Calcat rufe, 30min - 80 calorii
Curatenie, intens, 120min - 541 calorii
Spalat, vase, 20min - 52 calorii
Metabolism bazal - 1436 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2230 calorii
  #3507 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 18:17:47
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Am revenit si eu pt putin timp...Am fost dupa Darius,apoi curatenie si acum astept sa vina sotul,dupa care sa mergem la cumparaturi...Pana atunci beau cu ceai cu lapte si scortisoara si mai stau putin cu voi.
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3508 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 18:20:47
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Buna fete dragiIntru sa va urez un sfarsit de saptamana plin de soare si bucurii.Eu am treaba multa,imi pregatesc curtea ca de luni ma apuc de varuit.Azi am spalat peretii,am strans un raft metalic,am spalat cimentul ca se cam inverzise in unele locuri de la umezeala .Am aparat dela cu care speli cu presiune mare,s-a curatat foarte bine.Apoi le-am pregatit pranzul,si acum stau si eu un pic sa beau o cafea.Dupa amiza intru la Andrei in camera sa-i fac ordine,in special sertarele,ca are o manie sa stranga orice hartiuta neinsemnata.Pe 9 aprilie ii fac ziua si vreau sa termin de varuit pana atunci.Dupa,ma apuc de curatenia de Pasti.Ne-am suparat azi cu Andrei ca nu mananca deloc.Nu-i mai place nici un fel de mancare.Miercuri ma duc cu el la medic,ca atunci e pedriatul.Am sa-i cer sa-i fac un ecograf ,ceva,la burtica ,analize,nu stiu.Asa nu se mai poate.Pana atunci e pedepsit,fara playstation,calculator.A plans un pic dar i-a trecut.Poate mai intru un pic mai pe seara.Pup dulce
Si eu am avut problema asta cu Darius...am mers la dr.si nu mi-a dat nimic...apoi a venit mama prietenei mele din Ro si i-am zis sa-mi cumpere Picovit,sunt niste vit pt pofta de mancare la copii....a luat timp de o luna cate una pe zii si acum pot spune ca papa mai bine...inainte abia manca cate o jumatate de chifla...Acum la scoala mananca 2 una cu parizer si alta cu cascaval felii+o napolitana,castravete sau mar...acolo papa si la amaiaza mancare ce le da ei si el zice ca papa tot...seara mananca chiar bine cate o farfurie de ciorba,sau cartofi de oricare fel...inainte nici nu vroia sa guste...
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3509 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 18:51:52
gavris camy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 21 mai 2010
Locaţie: oradea, Romania
Vârsta: 47
Dieta: fara prajeli,fara dulciuri,fara mese dupa ora17.
Date: 167cm, 58kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 418
Am fost apreciat(a) de 183 ori in 62 mesaje
Smile Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Buna fetele ce mai faceti?cum stati cu kg?eu stagnez ,sper sa ma pot urni
gavris camy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 961 kcal/zi. Pentru a slăbi 5kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 187 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3510 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 18:55:38
gavris camy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 21 mai 2010
Locaţie: oradea, Romania
Vârsta: 47
Dieta: fara prajeli,fara dulciuri,fara mese dupa ora17.
Date: 167cm, 58kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 418
Am fost apreciat(a) de 183 ori in 62 mesaje
Smile Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul
Si eu am avut problema asta cu Darius...am mers la dr.si nu mi-a dat nimic...apoi a venit mama prietenei mele din Ro si i-am zis sa-mi cumpere Picovit,sunt niste vit pt pofta de mancare la copii....a luat timp de o luna cate una pe zii si acum pot spune ca papa mai bine...inainte abia manca cate o jumatate de chifla...Acum la scoala mananca 2 una cu parizer si alta cu cascaval felii+o napolitana,castravete sau mar...acolo papa si la amaiaza mancare ce le da ei si el zice ca papa tot...seara mananca chiar bine cate o farfurie de ciorba,sau cartofi de oricare fel...inainte nici nu vroia sa guste...
si eu am inca problema aceasta cu mica mea:nu are pofta de mancare,ia-m dat citeva tipuri de vitamine dar degeaba.ce sa mai fac?
gavris camy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 961 kcal/zi. Pentru a slăbi 5kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 187 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Subiect închis

Informatii despre slabit
30 ani, 40 ani, alimentatie, diete, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 6119 16 feb 2011 00:46:57
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole