Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Subiect închis
 
Opţiuni subiect
  #3511 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 20:12:22
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Buna fetelor ,m-am intors,merg sa vad ce ati mai facutcare ati gresit
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3512 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 20:22:32
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
buna fetele...am intrat sa va salut...o zi linistita va doresc si un sfarsit de saptamana asa cum si-l doreste fiecare...ieri am pedalat 65 minute...azi 45...daca am timp mai pedalez pe seara....ca deobicei am multa treaba...as vrea sa merg maine sau duminica la cumparaturi..nu stiu daca reusesc...mancarea e terminata...am spalat..facut curatenie...ce bine e sa ai cate o zi libera de la servici...vreau sa spal papuci ce i-am purtat pana acum si sa-i pun la locul lor...sa pregatesc cei de primavara....o pereche de botine i-am trimis sa-mi puna flecuri ,nu in toamna cand sa le incalt nu pot...sa mai pun la gunoi ce nu mai e bun si sa dau ce nu am purtat si stau un dulapioare....poate dupa ora 5 daca am timp o sa pun morcovi,pastranac,patrunjel,telina,praz,mai pun spanac,salata....sa nu stea pamantul gol pana pun rasadurile...asta depinde daca vine un nene sa-mi are si sa discuie,daca nu totul ramane pe maine sau sapt.viitoare...eu sunt singura acasa,sotul e pe teren ca deobicei iar cea mare e la Arad ... si-a luat subiectul pt.lucrarea de dizertatie,<Turismul rural >... e de viitor dar sa vad ce bibliografie gaseste pt.asa ceva...a fost asa incantata,ea e inebunita dupa chestiile acestea defapt si masterul tot pe asa ceva il face...va pupacesc pe toate....Fulga vad ca nu a intrat si nici nu am reusit ieri sa vorbesc cu ea...nu am avut timp..
Vai cata treaba Ma bucur pentru fetita ta,sasperam ca o sa fie mai bine in Romania noastra draga.Am primit mesaj azi de la Fulga ,e bine ,urma sa vorbesc cu ea dar nu am avut timp ,o sun maine


Citat:
Anterior postat de leutz Vezi mesajul
Salutare! AM spus, si-o s-o mai spun...de cand v-am cunoscut, mi s-au intamplat numai lucruri bune. O fi si de la faptul ca am botezat, na... Societatea a analizat cazul meu siiiiiiiiii, stupoare: dupa ce mi-au trimis prezvizul in posta, au gasit un post! Nu e pe studiile mele, e pe studii medii, da' am rabdare pana se transforma postul! Deci...sunt angajata!!!
Multumesc pentru sustinere si va imbratisez pe toate...la un loc!
In rest...ma mentin la greutatea dorita, si asta-i super bine! Tre' sa merg la cumparaturi, sa-mi iau pantaloni, ca numai o pereche imi mai vine!
Ma bucur mult!!!!!!!!!!!!!!!
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3513 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 20:26:10
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Fetele sunt franta ,merg sa termin mancarea ,gatesc ,ciorba de pasare cu taitei de casa si carne de pui la cuptor si orez cu legume pentru meine,ac acum caci maine e ziua surorii mele cele mai mari face 38 de ani si vin dimi si parintii asa ca nu am timp ,doar o sa sterg praful si o sa aspir dupa care ac o baie si am plecat la bairam
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3514 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 20:33:59
feelix's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 oct 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 47
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 5.228
Aprecieri acordate: 2.791
Am fost apreciat(a) de 2.518 ori in 916 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Fetele sunt franta ,merg sa termin mancarea ,gatesc ,ciorba de pasare cu taitei de casa si carne de pui la cuptor si orez cu legume pentru meine,ac acum caci maine e ziua surorii mele cele mai mari face 38 de ani si vin dimi si parintii asa ca nu am timp ,doar o sa sterg praful si o sa aspir dupa care ac o baie si am plecat la bairam
Spor la treaba iubita, baita placuta si petrecere frumoasa !
LA MULTI ANI SURORII TALE !!!!!!!!!!
__________________

feelix, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2106 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1589 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3515 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 20:37:19
feelix's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 oct 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 47
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 5.228
Aprecieri acordate: 2.791
Am fost apreciat(a) de 2.518 ori in 916 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul
Te-am vz si am comentat si acolo...exact la fel am patit si eu cu aia inchisi la culoare,din ultimele mele poze...la inceput i-am tars pe mine dar parca si pe picoare ma strangeau...dupa 2 sapt imi vin bine,merg,sed...deci 1kg dat jos e ok...
Eu mai vreau 2 kg si apoi o sa mai vad .
Medicul cand m-a vazut ieri a zis ca nu-i palce cum arat. Eram si dupa boala si la fatza aratam cam rau. Mi-a dat sa fac si analize de sange. Pana in toamna vreau sa ajung la 64.
Dar incet, ca nu ma grabeste nimeni.
__________________

feelix, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2106 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1589 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3516 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 20:40:07
feelix's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 oct 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 47
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 5.228
Aprecieri acordate: 2.791
Am fost apreciat(a) de 2.518 ori in 916 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Feli,normal ca ii ajunge,2 ani e f bineo sa-i fie lui dor,ca deacuma era obisnuinta..da e baiat mare,in curand merge la gradi
Da , e bine si atat. Dar mie mi-a parut rau ca i-as fi dat pana la 2 ani.
Nu am facut mastita cand aveam laptic mult si am facut acum. Bine, e o mastita usoara. Dar trebuie sa iau ceva medicamente pt oprirea lactatiei.
__________________

feelix, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2106 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1589 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3517 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 20:43:14
feelix's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 oct 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 47
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 5.228
Aprecieri acordate: 2.791
Am fost apreciat(a) de 2.518 ori in 916 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Angi, Manu,fete harnicutze. Bravooooo !
Ella, mai radeam eu ca o sa-i dau pana se insoara si apoi trece cu nasul in alt san.
__________________

feelix, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2106 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1589 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3518 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 20:46:50
feelix's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 oct 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 47
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 5.228
Aprecieri acordate: 2.791
Am fost apreciat(a) de 2.518 ori in 916 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Mergem la nani. O seara frumnoasa !
Somnic usor dragi slabute !!!!!

__________________

feelix, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2106 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1589 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3519 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 21:22:21
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Buna seara,fete iubite
Acu am venit,am papat in viteza o salata de ton cu rucola si ceapa,si am venit sa dau raportul.
Azi am umblat dupa case cu chirie,inca nu am gasit nimic pe plac,dar pazienza,e deabia prima zi.Maine dimi mergem la un targ sa luam valize noi,la pranz avem un amic invitat,dupamiaza poate iesim la mare,si sa cautam pe acolo apartamente
Sa pun si meniul:
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:54
Kiwi, 160g - 98 calorii, 1.8 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 23.5 carbohidrati, 4.8 fibre, 0 sodiu, 14.4 zahar
Lapte degresat, 300ml - 105 calorii, 10.2 proteine, 0.6 grasimi, 6 colesterol, 15.3 carbohidrati, 0 fibre, 156 sodiu, 15.3 zahar
Scortisoara macinata, 1g - 3 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.8 carbohidrati, 0.5 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ceai hibiscus, Karkadè, 400ml - 4 calorii, 0.8 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 0.4 carbohidrati, 0.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Paine, integrala, de secara, 80g - 200 calorii, 7 proteine, 2.5 grasimi, 0 colesterol, 38 carbohidrati, 5.2 fibre, 536.8 sodiu, 0.4 zahar
Gustare 1, ora 12:59
Mar Golden, 180g - 89 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 20.2 carbohidrati, 0.2 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Pere, proaspete, 160g - 93 calorii, 0.6 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 24.7 carbohidrati, 5 fibre, 1.6 sodiu, 15.7 zahar
Ceai hibiscus, Karkadè, 400ml - 4 calorii, 0.8 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 0.4 carbohidrati, 0.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Prânz, ora 16:00
Vin rosu sec, 120ml - 90 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 3.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ceapa, verde (intreaga), cruda, 50g - 16 calorii, 0.9 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 3.7 carbohidrati, 1.3 fibre, 8 sodiu, 1.2 zahar
Ridiche, 70g - 12 calorii, 0.5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 2.4 carbohidrati, 1.1 fibre, 27.3 sodiu, 1.3 zahar
Rucola, proaspata, 80g - 20 calorii, 2.1 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 2.9 carbohidrati, 1.3 fibre, 21.6 sodiu, 1.6 zahar
Rosie, 200g - 50 calorii, 2.2 proteine, 0.6 grasimi, 0 colesterol, 8.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ulei masline extravirgin, Picasol, 20ml - 180 calorii, 0 proteine, 20 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Spanac congelat, cuburi, Fidel, 20g - 7 calorii, 0.6 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 0.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Carne de pui, broiler sau fryer (pui intre 7 - 13 saptamani), piept, carne si piele, gatit, la cuptor, fript, 200g - 394 calorii, 59.6 proteine, 15.6 grasimi, 168 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 142 sodiu, 0 zahar
Otet balsamic, 16ml - 15 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.7 carbohidrati, 0 fibre, 3.7 sodiu, 2.4 zahar
Cina, ora 20:46
Ton in ulei de masline, Emi, 112g - 221 calorii, 32.5 proteine, 10.1 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Rucola, proaspata, 40g - 10 calorii, 1 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 1.5 carbohidrati, 0.6 fibre, 10.8 sodiu, 0.8 zahar
Ceapa, verde (intreaga), cruda, 30g - 10 calorii, 0.5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 2.2 carbohidrati, 0.8 fibre, 4.8 sodiu, 0.7 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1621 calorii, (mult)121.2 proteine, 52.4 grasimi, 174 colesterol, (mic)151.6 carbohidrati, 21.6 fibre, 912.6 sodiu, (mult)53.8 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1413 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1413 calorii

Ies acum,ma duc la dus si la somn,ca maine ne sculam mai dimi,targul e in alt oras si mergem vreo ora si ceva cu masina..
Va pupicesc,un weekend minunat si sa stati cat mai departe de abateri!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3520 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 21:52:47
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 55
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

[COLOR="Navy"][SIZE="3"]
Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul

....
daaa, unt şi dulceaţă are! şi cornurile alea cam par din făină albă şi cu unt pe deasupra - pentru că aşa sunt cornurile adevărate!
uite-aci cornuri integrale





vaaaai, ce foame mi-e!
Da unt si dulceata ... alea sunt de ornament, din plastic

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Cred ca tu nu ai vazut ca am eliberat animalele Fulgai Suun libere si umbla prin casuta ai grija sa nu te intalnesti cu ele


Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

.....
Hai ca esti comicaDa halva....mi-au iesit ochii din cap cand mi-am imaginatAici nu se gaseste..mai bineDa la Braila e la mama ei acasaDaca imi iese in cale..asa..intamplator..iau si eu o guraCred ca bucatica aia nu se depune,cu atata biciclitO zi frumoasa!
...
cu multi ani in urma am facut intoxicatie de la hakva. coagulantul cu care se prepara are in compozitie atropina ... si mi-a afectata pt 2 zile vederea. mancasem o halva intreaga intr-o zi rece de toamna, cand am chiulit de la faculta ... aveam 66 de kile pe atunci ... s-a retras de pe piata tot stocul. ce fraiare am fost ca nu i-am dat in judecata ... luam niste banutei de pe ei ... nah, dar nu m-am lecuit, imi place in continuare

Citat:
Anterior postat de leutz Vezi mesajul
Salutare! AM spus, si-o s-o mai spun...de cand v-am cunoscut, mi s-au intamplat numai lucruri bune. O fi si de la faptul ca am botezat, na... Societatea a analizat cazul meu siiiiiiiiii, stupoare: dupa ce mi-au trimis prezvizul in posta, au gasit un post! Nu e pe studiile mele, e pe studii medii, da' am rabdare pana se transforma postul! Deci...sunt angajata!!!
Multumesc pentru sustinere si va imbratisez pe toate...la un loc!
In rest...ma mentin la greutatea dorita, si asta-i super bine! Tre' sa merg la cumparaturi, sa-mi iau pantaloni, ca numai o pereche imi mai vine!
Leutz, te-am mai intrebat intr-un post, la Marfa muncesti? asa mi se pare ca am retinut

Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
....

Daaa Anes vezi?

....

vazt

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Fetele sunt franta ,merg sa termin mancarea ,gatesc ,ciorba de pasare cu taitei de casa si carne de pui la cuptor si orez cu legume pentru meine,ac acum caci maine e ziua surorii mele cele mai mari face 38 de ani si vin dimi si parintii asa ca nu am timp ,doar o sa sterg praful si o sa aspir dupa care ac o baie si am plecat la bairam
La multi ani surorii!!!

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul

Eu mai vreau 2 kg si apoi o sa mai vad .
Medicul cand m-a vazut ieri a zis ca nu-i palce cum arat. Eram si dupa boala si la fatza aratam cam rau. Mi-a dat sa fac si analize de sange. Pana in toamna vreau sa ajung la 64.
Dar incet, ca nu ma grabeste nimeni.
chiar crezi ca e necesar?!
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2434 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1917 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1401 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Subiect închis

Informatii despre slabit
30 ani, 40 ani, alimentatie, diete, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 6119 16 feb 2011 00:46:57
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole