Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Subiect închis
 
Opţiuni subiect
  #2801 (permalink)  
Vechi 05 mai 2012, 18:27:36
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Spor la munca
Mie imi cade netu si s-a facut si frig afara..intru la manichiura,maine ne vedem dupaamiaza,va pup si o duminica cat mai placuta!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2802 (permalink)  
Vechi 05 mai 2012, 22:33:02
claudici's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 03 mar 2011
Locaţie: craiova, Romania
Vârsta: 44
Dieta: orice dar putin
Date: 170cm, 64.9kg
Mesaje: 106
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

in sfarsit fetelor am avut calculatorul ars am crezut ca mor de frica sa nu pierd pozele din el mai ales cu cea mica stiti cum e faci mii de poze dar s-a rezolvat am scapat dupa pasti scapasem cu toata frica mea si dupa o luna aveam tot 70 dar cu lasatul de fumat si o foame de lup zilnic am luat 1,5 kg asa ca iar m-am apucat de fumat mi-am luat si o tigara electronica dar e groaznica sper sa le dau jos iar dupa 2 sap in care am fost zilnic la sala dupa pasti saptamana asta asta nu am fost deloc a murit tatal uneia dintre cele mai bune prietene si am stat cu ea zilnic de o luna mergem numai la inmormantari asta e a 3-a e groaznic cum moare lumea pe capete de luni iar o iau zilnic cu dusul la sala si salatele cred ca nu voi mai scapa de 70 de 2 luni numai aici ma invart nu am ce zice la cat am slabit in ultimul an dar targetul meu e varza nu l-am indeplinit si cred ca nici cu amanarea nu voi reusi
de miercuri am dus bebele la cresa e innebunita de drag momentan doar pana la 12 30 de acomodare insa nu are nici-o treaba ii place enorm si mananca tot acolo chiar si ce nu manca acasa sunt foarte fericita ca ii place mai ales ca doamnele pe care le cunosc chiar se ocupa de ea
si chiar daca sunt 3 zile numai se cunoaste deja vrea sa manance numai singura si parca incepe sa vorbeasca a spus cateva cuvinte cere sa bea cu cana ceea ce acasa nu am reusit daca mai face si la olita e super
Vidia esti tare felicitari
Emy esti o fericita
va pup fetele mai am de citit din urma
claudici, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1034 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2803 (permalink)  
Vechi 06 mai 2012, 07:15:16
anaralu29's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: WW
Date: 158cm, 60kg
Mesaje: 2.016
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 461 mesaje
Smile Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Munca te oboseste,Ralu?Cum mai e,acum ca ai trecut de perioada de acomodareDe salariuu esti multumita?
Cat despre ex..eu sunt de parere ca nu e buna ciorba reincalzita de n oriSi ca un vas crapat,chiar daca il lipesti bine,tot ramane fragil si dispus la alte crapaturiAsa ca,bine faci ca nu-i mai dai nas,cat despre bani,sa astepte pana o sa ai,si sa ii dai cat de repede poti,sa inchei acest capitol,ca altfel nu ai sa poti sa scrii unul nou
Fetele,ies,ca am consumat mult din stick si am numa 5 meganustiu ce pe luna,zice al meu ca nu o sa-mi ajunga in ritmul asta
Va pup,merg sa fac deale gurii,ne "vedem" maine!
Da Emisor ma oboseste serviciul..dar asta e..mergem inainte..
De salariu nu s multumita,taman fac calcule si nu mi ies,am datorii si trebuie sa ies din ele...,plus ca pana pe 15 o sa mor de foame...,nush ce sa fac...,sunt ingrijorata.
Iar ex ul,duca sa ..oricum e la mare...Mi a trimis ieri salutari de la Constanta..
Macar sa mi dea divortul.dar el nu vrea nici cu mine,nici fara mine..e ciudat.

Citat:
Anterior postat de cris17 Vezi mesajul

Iti tin pumnii sa rezolvi cat mai curand, cu banutii aia si sa poti sa uiti complet de trecut
Sarutmana Cris...
Apropo,noi nu prea am facut cunostiinta.
Te pup!!!Asa de cunostiinta noua..

Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
neata,fetelor
cpl,ralu
inapoiaza-i banii cat mai curand si rupe orice legatura cu el ..nu merita ..esti tanara,frumoasa ... acolo,undeva ,te asteapta cineva care o sa te aprecieze la adevarata valoare.
Multumesc Lacra pentru cuvintele frumoase spuse..
Esti o dulce,o scumpa...
Si ti mai multumesc si de incurajari..
Pup!!!
Neata fetelor..
Asa trebuia sa incep mesajul ...
Azi am dormit si eu mai mult..,si am visat frumos..
Fetele,pune ti pe mine batul,aseara am mancat cu 30 de minute inainte sa ma culc...mi era foame ,plus alune..
Sport,ioc..
Sa mi mai revin cu curatenia in casa si cu oboseala de la servici si as putea sa fac 3 zile pe saptamana sport...,as putea incepe de maine sa zicem sau chiar azi..
Dar ce sport??Da ti mi o idee..pls...
Poops!!!
__________________
TOTI SUNT PRIETENI CU CEI FERICITI...
anaralu29, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1883 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1366 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1367 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de anaralu29; 06 mai 2012 at 07:19:04.
  #2804 (permalink)  
Vechi 06 mai 2012, 07:39:57
feelix's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 oct 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 47
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 5.228
Aprecieri acordate: 2.791
Am fost apreciat(a) de 2.518 ori in 916 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Buna dimi !!!!!!!
O zi frumoasa !
Ralu, orice sport e bine venit . Daca nu ai chef, iesi la o plimbare lunga prin parc. Bafta in tot ceea ce faci !
Eu o sa fac acum bicicleta.
Emy, felicitari pt sport!Vacanta placuta si spor cu dieta !
Ella, tot cu munca . O zi linistita !
Claudici , cunosc sentimentul. Si eu ma cam invart pe langa 69-70 kg. Cateodata scade, cateodata urca. Adevarul e ca si mananc atunci cand am timp. Intre ora 12 si 20.00 nu am timp sa mananc, iar cand vin acasa ..... mai mananc si ce nu trebuie.
O s-o scoatem noi la capat.
Cris, unde esti ???????????
Nicoleta100, ai mai modificat tiker-ul ...in jos. Felicitari !
Azi am zi de fracut bici , apoi la biserica (sper sa ajung), apoi program cu copiii si am o lucrare maine. Trebuie sa si invat. Nu am nici un chef de invatat...
O zi asa cum va place !
__________________

feelix, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2106 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1589 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2805 (permalink)  
Vechi 06 mai 2012, 08:35:13
anaralu29's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: WW
Date: 158cm, 60kg
Mesaje: 2.016
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 461 mesaje
Smile Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Neata Feli...
M am hotarat...,o iau pe jos pana la biserica..
Indiferent ca merg mai mult de 30 de minute..,nu conteaza,conteaza sa mi fac eu ce mi am propus..
Pup!!!
O zi superba sa ai!!!!!!!
__________________
TOTI SUNT PRIETENI CU CEI FERICITI...
anaralu29, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1883 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1366 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1367 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2806 (permalink)  
Vechi 06 mai 2012, 08:36:43
feelix's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 oct 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 47
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 5.228
Aprecieri acordate: 2.791
Am fost apreciat(a) de 2.518 ori in 916 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Am terminat bici, 25 minute .
Fac dusuletul, apoi plec la biserica.
pa !
__________________

feelix, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2106 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1589 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2807 (permalink)  
Vechi 06 mai 2012, 14:45:36
anaralu29's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: WW
Date: 158cm, 60kg
Mesaje: 2.016
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 461 mesaje
Smile Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Si eu vin cu raportul....
50 de minute walking,mers usor...
Pup!!!
__________________
TOTI SUNT PRIETENI CU CEI FERICITI...
anaralu29, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1883 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1366 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1367 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2808 (permalink)  
Vechi 06 mai 2012, 20:14:37
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Buna,fetele,azi nu prea am stat pe acasa,in weekend vine de la Roma proprietarul casei cu prietena lui,si de obicei stam tot weekendul impreuna.Azi am fost la bar,eu cumintica am papat acasa 2 wasa si un castron de capsuni,asa ca la bar nu m-a tentat nica..am baut un capucino cu cafea fara cofeina,tip Monty.Pe urma am fost in vizita la niste amici ,am facurt ceva cumparaturi,i-am invitat la noi la pranz,am facut legume mediterane in wok,lor le-am facut si paste cu creveti,eu am mancat o mozzarella,ca pasta nu am voie la MOnty.S-au invatat cu mine,de 3 ani tot cu dietele
Dupa pranz am iesit la plimbare,la mare..a fost super vremea azi,desi dimineatza ploua.Am trecut la cinema sa vedem ce filme fac,era coada si nu am stat,merg maine cu al meu sa vad Hunger Games,pare interesant.
Acum al meu s-a dus sa cumpere pizzadeaia zic ca mai calc si stramb..dar o sa gust doar un triunghi mic,si gata cina.
Va pup,va urez o saptamana minunata ca voi!
Citat:
Anterior postat de claudici Vezi mesajul
in sfarsit fetelor am avut calculatorul ars am crezut ca mor de frica sa nu pierd pozele din el mai ales cu cea mica stiti cum e faci mii de poze dar s-a rezolvat am scapat dupa pasti scapasem cu toata frica mea si dupa o luna aveam tot 70 dar cu lasatul de fumat si o foame de lup zilnic am luat 1,5 kg asa ca iar m-am apucat de fumat mi-am luat si o tigara electronica dar e groaznica sper sa le dau jos iar dupa 2 sap in care am fost zilnic la sala dupa pasti saptamana asta asta nu am fost deloc a murit tatal uneia dintre cele mai bune prietene si am stat cu ea zilnic de o luna mergem numai la inmormantari asta e a 3-a e groaznic cum moare lumea pe capete de luni iar o iau zilnic cu dusul la sala si salatele cred ca nu voi mai scapa de 70 de 2 luni numai aici ma invart nu am ce zice la cat am slabit in ultimul an dar targetul meu e varza nu l-am indeplinit si cred ca nici cu amanarea nu voi reusi
Citat:
Anterior postat de claudici Vezi mesajul
de miercuri am dus bebele la cresa e innebunita de drag momentan doar pana la 12 30 de acomodare insa nu are nici-o treaba ii place enorm si mananca tot acolo chiar si ce nu manca acasa sunt foarte fericita ca ii place mai ales ca doamnele pe care le cunosc chiar se ocupa de ea
si chiar daca sunt 3 zile numai se cunoaste deja vrea sa manance numai singura si parca incepe sa vorbeasca a spus cateva cuvinte cere sa bea cu cana ceea ce acasa nu am reusit daca mai face si la olita e super
Vidia esti tare felicitari
Emy esti o fericita
va pup fetele mai am de citit din urma
Claufelicitari pt domnisoara,ca e cuminte si papa tot!Lasa ca scapi tu de kile,cum sa te invarti inca 2 luni la 70!?
Imi pare rau pentru prietena ts,condoleanteasa e,parca s-au scurtat zilele romanilor..
Stii ca ajunsesem sa vad cu 6 in fata..ei bine am pus la loc cu varf si indesat..si acu sunt iar in scadere,slava domnuluiMai calc si eu pe bec...dar incerc sa remediez imediat,si fac si sport,la tiker nu am umblat,ca sa vad unde vreau sa ajung..din nou
Te pup,o saptamana frumoasa!
Citat:
Anterior postat de anaralu29 Vezi mesajul
Da Emisor ma oboseste serviciul..dar asta e..mergem inainte..
Citat:
Anterior postat de anaralu29 Vezi mesajul
De salariu nu s multumita,taman fac calcule si nu mi ies,am datorii si trebuie sa ies din ele...,plus ca pana pe 15 o sa mor de foame...,nush ce sa fac...,sunt ingrijorata.
Iar ex ul,duca sa ..oricum e la mare...Mi a trimis ieri salutari de la Constanta..
Macar sa mi dea divortul.dar el nu vrea nici cu mine,nici fara mine..e ciudat.


Pup!!!
Neata fetelor..
Asa trebuia sa incep mesajul ...
Azi am dormit si eu mai mult..,si am visat frumos..
Fetele,pune ti pe mine batul,aseara am mancat cu 30 de minute inainte sa ma culc...mi era foame ,plus alune..
Sport,ioc..
Sa mi mai revin cu curatenia in casa si cu oboseala de la servici si as putea sa fac 3 zile pe saptamana sport...,as putea incepe de maine sa zicem sau chiar azi..
Dar ce sport??Da ti mi o idee..pls...
Poops!!!
Hello,Ralu,curaj ca iti revii tu cu toate si scapi si de datorii,bine ca ai servici,daca nu aveai ce faceai..
O sa ti se invete si corpul cu noul program de munca,cumva o sa le impaci pe toate,ca esti tanara si poti,bine ca nu mai ai si grija altuia sau ca nu ai facut repede vreun bebe
Despre sport..eu mereu recomand Start Walking cu Leslie Samson,e bun pentru orice categorie,eu am dat de el tocmai ca nu puteam sa fac nimic altceva,pt ca am scolioza si probleme cu genunchiul..dupa 3 luni de facut o zi da o zi nu,deja nu mai aveam dureri de genunchi,si spatele mai ma derajna putin.Plus ca e cardio si am si slabit bine,combinand cu filmuletul de aici ,ala pus de mine cu 8 minute abdomen perfect
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Buna dimi !!!!!!!
O zi frumoasa !
Emy, felicitari pt sport!Vacanta placuta si spor cu dieta !
Azi am zi de fracut bici , apoi la biserica (sper sa ajung), apoi program cu copiii si am o lucrare maine. Trebuie sa si invat. Nu am nici un chef de invatat...
O zi asa cum va place !
Multumesc,Feli
Spor la invatat si bafta multa maine la examen!
Citat:
Anterior postat de anaralu29 Vezi mesajul
Si eu vin cu raportul....
50 de minute walking,mers usor...
Pup!!!
Bravo!!!!si eu tot asta am facut azi..vreo 50 min mers usor de totpe malul marii
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2809 (permalink)  
Vechi 07 mai 2012, 05:20:23
anaralu29's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: WW
Date: 158cm, 60kg
Mesaje: 2.016
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 461 mesaje
Smile Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Neata fetelor...
M am trezit devreme azi,n am mai avut somn ca m am culcat devreme..
Azi vreau sa merg pe afara peste o ora cam 30 de minute si apoi sa pap peste o ora ..asa ca ma incadrez..
Vorba ta Emy,imi revin eu usor,usor si ma apuc de..am uitat cum i ai zis..era sa zic Billy..,era preferatul nostru..
Si tot usor,usor poate reusesc sa mananc mai devreme decat de obicei..
Pup!!!
O saptamana frumoasa sa aveti!!
__________________
TOTI SUNT PRIETENI CU CEI FERICITI...
anaralu29, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1883 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1366 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1367 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2810 (permalink)  
Vechi 07 mai 2012, 07:11:48
cris17's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 49
Dieta: hipocalorica si sport
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 2.152
Aprecieri acordate: 46
Am fost apreciat(a) de 117 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Neata!
Am prins cateva minute de liniste si am intrat sa vad ce mai spuneti


Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
[B]
Cris intradevar muncesc mult dar ma ajuta fata cea mare...singura nu as reusi...aseara mi-am plantat rosii si varza timpurie...azi vreau sa-mi scot florile din casa pe terasa din spate sa-mi pun o masa si scaune...apoi am scos niste carne de curcan sa fac ceva de mancare(inca nu stiu ce)...maine curatenie prin dulapuri,triat la haine ...azi sper sa-mi fac curatenia de unde scot florile...ziceam ca o sa duc un covor la curata,l-am curatat cu biocarpet si apoi l-am spalat cu furtunul la presiune mare si a iesit ca nou,daca se zvanta il pun in bucatarie...

[COLOR="rgb(153, 50, 204)"]Eu simt cum slabesc, citind cate faci toata ziua bine ca ai totusi un ajutor.
Dupa ce ca am devenit sedentara, m-a lovit si o noua pasiune sedentara crosetatul


In leg.cu kg.nu stiu ce sa mai zic...cand arata intre 62 si 63 asa arata ieri dimineata,zilele trecute oscila intre 64 , 65 kg....speram ca la sfarsitul lui iulie sa am 59 kg dar in ritmul asta nu stiu ce sa mai zic...de cateva zile nu am mai mancat paine...am periode daca manac paine am arsuri pe esofag...asa am patit doar cand eram gravida ,acum nu se pune problema de asa ceva...
[COLOR="rgb(153, 50, 204)"]Si nu dai mai usor jos cand nu mananci paine?!
Eu nici nu mai stiu ce sa mananc si ce nu. Tot timpul apar articole noi , despre alimentatie si afli ca de fapt corpul (celulele) au nevoie si de putin colesterol, ca sa activeze ok, ca trebuie ceva carbo pentru energie....si tot asa...
sa inteleg ca trebuie putin din fiecare ?!


Citat:
Anterior postat de anaralu29 Vezi mesajul
Da Emisor ma oboseste serviciul..dar asta e..mergem inainte..
De salariu nu s multumita,taman fac calcule si nu mi ies,am datorii si trebuie sa ies din ele...,plus ca pana pe 15 o sa mor de foame...,nush ce sa fac...,sunt ingrijorata.
Iar ex ul,duca sa ..oricum e la mare...Mi a trimis ieri salutari de la Constanta..
Macar sa mi dea divortul.dar el nu vrea nici cu mine,nici fara mine..e ciudat.


[COLOR="rgb(153, 50, 204)"]Uff...ce situatie stresanta
Citat:
Anterior postat de anaralu29 Vezi mesajul

Sarutmana Cris...
Apropo,noi nu prea am facut cunostiinta.
Te pup!!!Asa de cunostiinta noua..


[COLOR="rgb(153, 50, 204)"]Incantata
Inseamna ca am lipsit cam multisor de pe aici [/COLOR]


Fetele,pune ti pe mine batul,aseara am mancat cu 30 de minute inainte sa ma culc...mi era foame ,plus alune..
Sport,ioc..
Sa mi mai revin cu curatenia in casa si cu oboseala de la servici si as putea sa fac 3 zile pe saptamana sport...,as putea incepe de maine sa zicem sau chiar azi..
Dar ce sport??Da ti mi o idee..pls...
Poops!!!
[COLOR="rgb(153, 50, 204)"]Azi noapte la 12 faceam comanda de gogosi, a baietilor, desigur ca n-am rezistat fara sa pap
Sunt atatea variante de miscare....tu trebuie sa-ti gasesti, ce-i pe placul tau [/COLOR]

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Buna dimi !!!!!!!
O zi frumoasa !
Ralu, orice sport e bine venit . Daca nu ai chef, iesi la o plimbare lunga prin parc. Bafta in tot ceea ce faci !
Eu o sa fac acum bicicleta.
Emy, felicitari pt sport!Vacanta placuta si spor cu dieta !
Ella, tot cu munca . O zi linistita !
Claudici , cunosc sentimentul. Si eu ma cam invart pe langa 69-70 kg. Cateodata scade, cateodata urca. Adevarul e ca si mananc atunci cand am timp. Intre ora 12 si 20.00 nu am timp sa mananc, iar cand vin acasa ..... mai mananc si ce nu trebuie.
O s-o scoatem noi la capat.
Cris, unde esti ???????????
Nicoleta100, ai mai modificat tiker-ul ...in jos. Felicitari !
Azi am zi de fracut bici , apoi la biserica (sper sa ajung), apoi program cu copiii si am o lucrare maine. Trebuie sa si invat. Nu am nici un chef de invatat...
O zi asa cum va place !
[COLOR="rgb(153, 50, 204)"]Eu am fost prin gradina si am pus cateva straturi. Apoi am lenevit si am terminat de crosetat Strumfita . Ieri la un gratar...

Invata ..invata ! [/COLOR]


[COLOR="rgb(153, 50, 204)"]Emy, de mesterit nu se termina nici o data . Baietii merg foarte bine cu scoala, Ralu e o cocheta, a inceput sa-si schimbe singura hainele, de cateva ori pe zi (cu cine o fi semanand, ca masa-i o baietoaica )
O sa astept rabdatoare sa ajungi in tara ptr pozele cu dantelariile
Pana atunci, distractie placuta, pe unde va vor purta pasii! [/COLOR]
[/COLOR]
[/COLOR]
__________________

Ultima dată editat de cris17; 07 mai 2012 at 07:15:22.
Subiect închis

Informatii despre slabit
10, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole