Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Subiect închis
 
Opţiuni subiect
  #981 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 11:11:42
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Neata fetele..o zi linistita va doresc...la mine ninge viscolit si mi-e teama sa nu raman fara curent ca e durere,am centrala,apa...etc.
Emy carnatul il fac in casa,este de cumparat in magazine dar nu-ti recomand,e plin de toate E - urile posibile ca dealfel toate mezelurile...poate gasesti la targuri cu produse traditionale...azi cand ajung acasa pun si eu fasolea la cuptor...
Aly sa ne fereasca Dumnezeu sa ramanem fara servici in vremurile de azi...
Christa spor la cumparaturi
Anes ceaiul meu unde este?
Hai sa va spun cum incepe ziua mea ,cand ies din dormitor ma intampina Pupu cu un maauu de zici ca e sfarsitul lumi si directia bucatarie,ii pun o jumate de plic hrana umeda iar mie un ceai in fierbator,intru la baie ,cand ies Pupul e in fata la usa la baie intampinandu ma cu acelas mieunat...merg la bucatarie torn ceaiul in cana si-l hranesc din nou pe Pupu in dimineata aceasta a papat 6 rinichi de iepuras si credeti ma ca mai papa daca ii mai dadeam...in dimineata aceasta am papat 2 oua ochiuri cu castravete murat si ardei si o felie de painica...la mine am de ieri pomelo si 2 grefruit...acasa pap ciorbica facuta aseara si intre timp se face si fasolea pe care o pap cu muraturi asortate sau sfecla rosie si carnat de casa....o sa-mi fac din nou 2 litri ceai sa am daca imi este foame si cam atat...asa sa continui unde am ramas ,pana papa Pupu pap si eu dupa care il scot in zapada la inviorare...eu intru din nou la baie,dupa il poftesc pe Pupu in casa si eu ma inbrac si plec la servici...pana la ora aceasta am peste un litru de ceai si o cana de apa bauta...
Hai gata am inrosit pagina

Fely bafta la lucrare
Claudici cu ce papi tu nu se slabeste ti-o spun din proprie experienta si e tare greu sa de dezobisnuiesti fara ....
__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund
  #982 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 11:29:05
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Am uitat sa va spun am 66.5 kg in dimineata aceasta..nu mut cursorul il las asa sa vedem ce se intampla pana joia viitoare...duminica merg la socrela,azi e ziua nepoatei si duminica ziua socrelei si sigur o sa calc stramb...o sa manac poale-n brau...deja salivez...
__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund
  #983 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 12:08:48
feelix's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 oct 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 47
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 5.228
Aprecieri acordate: 2.791
Am fost apreciat(a) de 2.518 ori in 916 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Fely bafta la lucrare
Multumesc Angela! O zi cu spor!
__________________

feelix, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2106 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1589 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #984 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 15:28:13
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

fetele o sa ies si eu...pup si numai bine...
__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund
  #985 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 18:39:56
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Neata fetelor
M-am trezit si m-am gandit sa va astept cu, cafelutele aburinde habar n-am cate trebe, sper sa ajunga.
O zi excelenta tuturor!
Mersi,Anes,eu pot sa o beau si la ora asta,ca doar e virtuala
Eh, ca la orice inceput, pana te obisnuiesti e ceva mai greu.
Sper ca deacu o sa fie mai bine
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Buna dimi Anes, multumim de cafea !
Eu servesc cafelutza si apoi merg sa-mi duc fetita la gradi. Baiatul il tin acasa ca e racit.
Apoi o sa invat. Sunt ultimele lucrari din semestrul acesta(am doua azi)
pup fetele din casuta !
Sanatate la Razvi!Bafta la lucrari,oare ce ai facut?adica stiu raspunsul,tu mereu iei note mari
Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
ms
neata,anes,felysi fetelor ce vor intra
emy,la rina ai zi de carbo unde cina tb sa contina ceva dulce incerc sa fac cat mai dietetic ..dar nu-mi iese de fiecare data
citisem de niste cornuri ..miha le lauda ..ne poti da reteta sau unde o gasesc
o zi frumoasa
tin rina de pe 9 ian ..cateva zile am papat aiurea ..am fost plecata si ...asta e ....
Pai daca iti permite dieta..da-i nainte
Am cautat in tot forumul reteta,parca a disparutSigur nu mai stiu eu cum era denumirea,si nu iese la cautare
reteta e simpla:
juma kil de faina integrala,juma de cub de drojdie proaspata,putina sare,apa calduta.Inmoi bie drojdia in apa calduta,pun in mijlocul fainei,framant,pun si sarea,framant,iese un aluat f moale,am facut si mai tare si ieseau indesate cornurile.Cu mana de faina rupi coca gugoloi cat un pumn mareEU puneam pe un fund mare de lemn folie de celofan stropita cu faina,intindeam in mana coca aia ii dadeam forma rotunda,o pun pe folie (sa o pot rula),o umplu cu prune uscate,mere proaspete cuburi sau caise,stafide,rulez,ii dau forma de corn,o pun pe hartie pergament in tava,fara sa ung cu nimic,si o dau la cuptor la 180-200 de gr(depinde de cuptor),pana se rumenesc,cam 30 min.De obicei coca o lasam la crescut de la 10 seara pana dimineata,asa aveam cornuri calde la mdPoze cu cornurile la albumul meu de papa
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Neata fetele
Ieri 54.8 la cantar azi 53.2,maine sunt iar la 54.
Voi ce faceti?
Bravo,ALi,da poate ramane constant.
Azi am avut ceva treburi prin oras,am comandat un palet de peleti,maine dimi mi-l aduce,si cum sambata am un botez mi-am luat un plovaras dragut,un sutien asortat(sunt caramizii asa,da o culoare f placuta),si maine merg sa-mi iau si un pantalonPlus ca am facut aprovizionarea camarii,am lasat 150 lei la billutza
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Si la noi la servici ,s-a strans tare cureaua ,am pierdut contracte mari si mi-e teama ca se inchid portile curand(si lucram amandoi aici). Mai rau e ca nu prea avem alternative ,dar sper sa nu fie dracul chiar asa de negru.
In privinta kg. eu am invatat de la Emy ceva ,ca ultimile kg. depuse zboara repede caci nu sunt cimentate bine
Poate se remediaza situatia..
Da,e adevarat,si sper sa experimentez si pe mine asta
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Buna dimi fetele .Eram dincolo la fetele Rinanu va suparati nu va uit pe voin cele ce m-ati scos din oceanul inghetat si mi-ati oferit ajutor atunci cand aveam mai mare nevoie,dar nu prea stiu daca fac bine cu noua dieta si ma mai interesez de cate ceva ,daca e bine sau rau.Trebuie sa ies ,fac baie ca la 12 plec la cursuri pupicei
Nu-i bai,atat timp cat nu ne uitiCand o sa stii principiile bine te intorci in casutza,da?
Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
neata fetele!
mama ce s-a inverzit casuta EMYYYYYYYYYYYYYYY ce dor ma luase de tine, am vazut ca ai scos tu taurul , trebuie sa-i ia cineva locul FULGAI, pacat ca nu mai intra
sotul sper ca e mai bine, ce sa-i faci asa e in RO. vremea nu e ca-n ITALIA, , am citit ce ai patit cu,...... casa , pai ma EMY e RO ...... si cum zicea si ANGI asta ne ocupa tot timpul
naspa e ca trebuie sa mai dai si alti bani
lasa ma ca nici eu nu am cantar si nici nu vreau sa ma cantaresc, dar nu cred ca am pus mai mult de 1-2 kg, ma tin de bici si sa citez pe ANGI- e sfinta nu ma dezamageste niciodata
fetele eu am o gramada de treaba azi , trebuie sa plec la cumparaturi, si dupa sa caut in oras niste costume de carnaval, ca aici la noi incepe carnavalul si ai mei copii vor sa se duc asa ca nustiu daca am sa mai intru azi, poate diseara daca nu am musafiri, ca la mine mai tot timpul vine cineva pup si sa aveti o zi buna
Crista
Eh,problemele se rezolva ele,da mi-au iesit fire de par alb,serios vorbesc,nu aveam niciunul acu 2 ani,si anul trecut mi-au iesit vreo 5Deacu tot o sa iasa,cred
Ce frumos..carnavalul..mai ales daca ai copii mici,te bucuri cu ei odata
Bravo ca ai fost constiincioasa,si te mentii bine,mie de la bici imi trosneau genunchii si intepeneam de durere..dar ma reapuc de leslie,am adus computerul cu filmuletele ei in elMai dureaza insa pana mi-l instaleaza..sa-mi vina intai biroul.Pup!
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Neata fetele..o zi linistita va doresc...la mine ninge viscolit si mi-e teama sa nu raman fara curent ca e durere,am centrala,apa...etc.
SI mie tot de asta mi-e frica,Angi..poate tu mai ai vreo alternativa,vreo soba ceva,eu am doar semineul care nu ar face face la ce camera mare am..
Emy carnatul il fac in casa,este de cumparat in magazine dar nu-ti recomand,e plin de toate E - urile posibile ca dealfel toate mezelurile...poate gasesti la targuri cu produse traditionale...azi cand ajung acasa pun si eu fasolea la cuptor...
Yammy,poate la nau ma inveti si pe mine sa fac
Aly sa ne fereasca Dumnezeu sa ramanem fara servici in vremurile de azi...
Christa spor la cumparaturi
Anes ceaiul meu unde este?
Hai sa va spun cum incepe ziua mea ,cand ies din dormitor ma intampina Pupu cu un maauu de zici ca e sfarsitul lumi si directia bucatarie,ii pun o jumate de plic hrana umeda iar mie un ceai in fierbator,intru la baie ,cand ies Pupul e in fata la usa la baie intampinandu ma cu acelas mieunat...merg la bucatarie torn ceaiul in cana si-l hranesc din nou pe Pupu in dimineata aceasta a papat 6 rinichi de iepuras si credeti ma ca mai papa daca ii mai dadeam...
Ce mancacios pupu,cred ca e un dolofan
in dimineata aceasta am papat 2 oua ochiuri cu castravete murat si ardei si o felie de painica...la mine am de ieri pomelo si 2 grefruit...acasa pap ciorbica facuta aseara si intre timp se face si fasolea pe care o pap cu muraturi asortate sau sfecla rosie si carnat de casa....o sa-mi fac din nou 2 litri ceai sa am daca imi este foame si cam atat...asa sa continui unde am ramas ,pana papa Pupu pap si eu dupa care il scot in zapada la inviorare...eu intru din nou la baie,dupa il poftesc pe Pupu in casa si eu ma inbrac si plec la servici...pana la ora aceasta am peste un litru de ceai si o cana de apa bauta...
Hai gata am inrosit pagina

Fely bafta la lucrare
Claudici cu ce papi tu nu se slabeste ti-o spun din proprie experienta si e tare greu sa de dezobisnuiesti fara ....
Bine mai papi tu,Angi dragaApp,mi-am luat si eu azi ditai pomelo,m-ai facut tu curioasa,maine il incep ca azi mai am grefDa azi am mancat numa porcariiCum am fost in oras cu fratele meu(m-a dus el cu masina peste tot),am luat pranzul cu el..o pizzaMareeeAM socotit meniul,si se pare ca tin hipocaloricaca nu depasesc 1300..oricum,in seara asta detoxifiere cu ceai,miere si gref.Pana atunci am multi carbo si la cina vrand nevrand tre sa bag o felie de branza.
De azi dimi am inceput sa iau pt imunitate,pe stomacul gol picaturi de ulei de catina cu miere,cura tre sa tina 30 de zile,si sa se faca de 2-3 ori pe an.Am citit prospectul si se pare ca la anu pe vremea asta nu o sa mai am nici riduri,o sa fiu si slaba moarta si sanatoasa tun
O zi frumoasa,ANgi!
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Am uitat sa va spun am 66.5 kg in dimineata aceasta..nu mut cursorul il las asa sa vedem ce se intampla pana joia viitoare...duminica merg la socrela,azi e ziua nepoatei si duminica ziua socrelei si sigur o sa calc stramb...o sa manac poale-n brau...deja salivez...
Felicitari!Nu cred ca poalele alea in brau o sa te faca sa te ingrasi mai mult de un kilSI-l dai jos de numa..
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #986 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 19:30:17
myha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 nov 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa si sport
Date: 170cm, 66.8kg
Mesaje: 2.605
Aprecieri acordate: 5.736
Am fost apreciat(a) de 4.067 ori in 1.239 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Buna seara fetelor!
Emy, bine ai revenit iubita, tare dor imi era de tine!
Am citit ca te-ai mutat la casuta ta, chiar daca mai ai de facut unele retusuri, cred ca este super
Cu kilogramele vad ca stai " bine", la fel si eu, acum o saptamana aveam 64 dar nici nu prea fac numic sa scap de ele, sa stii ca nu esti singura care s-a " delectat" cu pizza azi, iote-ma si pe mine in clubul tau
Poate intr-o zi ne vom trezi si vom zice din nou "AJUNGE", patrea rea este cami s-a stricat bicicletaaaa, doar ea mai reducea din dezastru, acu incerc sa fac si eu ce pot ca miscare.

Anes bine ai revenit si tu draga mea, sa auzim numai de bine!


Va doresc o seara frumoasa si un somnic usor!
myha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2066 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1549 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #987 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 19:45:53
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
Buna seara fetelor!
Emy, bine ai revenit iubita, tare dor imi era de tine!
Am citit ca te-ai mutat la casuta ta, chiar daca mai ai de facut unele retusuri, cred ca este super
Cu kilogramele vad ca stai " bine", la fel si eu, acum o saptamana aveam 64 dar nici nu prea fac numic sa scap de ele, sa stii ca nu esti singura care s-a " delectat" cu pizza azi, iote-ma si pe mine in clubul tau
Poate intr-o zi ne vom trezi si vom zice din nou "AJUNGE", patrea rea este cami s-a stricat bicicletaaaa, doar ea mai reducea din dezastru, acu incerc sa fac si eu ce pot ca miscare.

Anes bine ai revenit si tu draga mea, sa auzim numai de bine!


Va doresc o seara frumoasa si un somnic usor!

Pup,Myha draga!Daa,e bine in casuta mea,desi-s mereu stresata ca se ia curentul si raman fara calduraPlus ca-s toate inca alandala,da le fac eu incet incet
Offf.si tu cu pizaa..mie deja imi pare rau,da asta e..incerc sa remediez in seara asta cumva,eu inca-s in faza in care imi predispun psihicul pentru dietaIn curand ma iau de treaba serios.EU fara sport nu fac cine stie ce..am observat asta,asa ca..Leslie sa traiasca la mine,si Billy boyPacat de bici,poate o repari repede
Al meu se simte iar neglijat,ieri toata ziua cu voi,azi juma de zi plecata fara el,si cealalata jumatate iar cu voiSi mai e si bolnavior..si e alintat cat cuprinde,ca toti barbatii..acceasi suferinta am avut-o si eu,de la revelion pana la jumatea lui ianuarie,de 2 ori antibiotice,rau mare si tare,da nu m-am vaitat cat se vaita elSI trebuie bagat in seama mereu..ca bebeii,daca ma vede ca fac altceva gaseste motiv sa ii dau atentie..."da-mi termometrul","as vrea un ceai da cine sa mi.-l faca".."unde-s pastilele"..
Acu tre sa ma duc sa-i aduc cinaSi sa mai fac o bardaca de ceai,si pt mine de data asta.
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #988 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 19:46:47
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Noapte buna,Miha,daca nu mai intri in seara asta
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #989 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 22:27:08
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Cu ce sa-ncep???Ca mi-e dor de voooi,tare,tare...ca ma bucur mult de tot ca se reintregeste casuta..ca le imbratisez pe fetele noi si ca le string tare la piept pe cele pe care le iubesc si ca-mi lipsesc cele care n-au mai venit pe-aici...si ca...mai stau un pic asa..in liniste...va citesc...in fiecare zi...dar nu stiu..ma simt..nu stiu cum ma simt...vreau mai mult de la mine..si pina atunci(imi doresc mult de tot sa nu dureze mult) o sa va citesc doar.....Pupicei la fiecare in parte...sunteti..inspiratia measiii va iubesc...dar voi stiti deja...pe curind
  #990 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 23:39:49
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Cu ce sa-ncep???Ca mi-e dor de voooi,tare,tare...ca ma bucur mult de tot ca se reintregeste casuta..ca le imbratisez pe fetele noi si ca le string tare la piept pe cele pe care le iubesc si ca-mi lipsesc cele care n-au mai venit pe-aici...si ca...mai stau un pic asa..in liniste...va citesc...in fiecare zi...dar nu stiu..ma simt..nu stiu cum ma simt...vreau mai mult de la mine..si pina atunci(imi doresc mult de tot sa nu dureze mult) o sa va citesc doar.....Pupicei la fiecare in parte...sunteti..inspiratia measiii va iubesc...dar voi stiti deja...pe curind
EllutzaTuu,veselia casutei,acu ce ti se intampla de esti depressa,draga mea?Nu-mi place..ia inapoi in rand,revino-ti si orice ar fi stii ca si noi te iubim tare mult,eu deabia asteptam sa ma intorc la voi,si vreu sa vii si tu ca inainte,ca altfel lipseste ceva de pe aici
Iti trimit o mare imbratisare,poate te simti mai bn dupa aia
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Subiect închis

Informatii despre slabit
10, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole