Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Subiect închis
 
Opţiuni subiect
  #961 (permalink)  
Vechi 15 feb 2012, 15:04:32
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
aha deci e vorba de vitamine...Vidia azi este pe carbo daca nu ma insel...
Maine dimineata urc pe cantar sa vad cum stau cu kg.nu-mi place deloc cu oxcilatile astea de greutate...nu sunt sanatoase pt.organism...mi-am facut analizele ...in general bune...glicemia la limita inferioara,trigliceridele 223 fata de 160 destul de mari si limfocitele 41,2 fata de 40...in rest in limite normale,colesterolul mi-a iesit 156 maxim 200 deci bun...nu inteleg de ce trigliceridele sunt mari...le-am avut si peste 450 dar atunci aveam si colesterolul marit...
__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund
  #962 (permalink)  
Vechi 15 feb 2012, 15:04:37
lacra81's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2010
Locaţie: ....., Romania
Date: 162cm
Mesaje: 8.719
Aprecieri acordate: 6.205
Am fost apreciat(a) de 4.486 ori in 1.918 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

poate la vitamine s-a referit ..ca altfel
va las ..fug la bucatarie ...fac varza la cuptor cu mamaligasunt lihnita
o zi faina
__________________
jurnal
Greutatea este incorecta. lacra81, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #963 (permalink)  
Vechi 15 feb 2012, 15:43:02
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Pofta buna Lacra...ies si eu ...pup fetele
__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund
  #964 (permalink)  
Vechi 15 feb 2012, 16:00:50
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Aness dar am vazut ca esti foarte ocupata...eu azi mi-am luat zi de respiro desi am de lucru...si cand sunt foarte ocupata nu reusesc sa vorbesc nici la mobil...si nu am vrut sa te deranjez...acum ma ierti...nu?
In caz ca n-am timp , am posibilitatea de a refuza apelul ... Poti fi convinsa ca uzez de varianta asta daca trebe
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #965 (permalink)  
Vechi 15 feb 2012, 16:06:23
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Eu am inceput Rina de luni si sunt la Carbo azi si am la pranz paste integrale cu rosii si ulei de maslinePun pozele imediat
o sa ma duc imediat sa le vad,deabia astept.Yamy pastele tale,le faceam si eu la Monty,puneam si ciuperci dar doar o lingura de ulei de masline..si usturoi
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Emy eu am gatit ieri,azi o sa fac doar rondele de peste langa pilaf ...l-am sunat pe sotul sa-mi puna niste fasole uscata in apa sa se umfle,sa vad fac ciorba sau am gasit o reteta la dieta Rina,se face la cuptor...daca o fac la cuptor (scazuta)pe langa maine fac carnat de casa langa...si o sa fac ciorba de dovlecel murat cu ardei murat,castravecior murat,morcov,pastranac,gulie,patrunjel,fasole verde,conopida,leostean si dreasa cu smantana si galbenus de ou...eu o manac simpla...o sa mai scot carnita de iepuras sa se dezghete,sa aiba Pupu si mai fac si inabusita,dar asta o s-o fac doar maine...
Sambata am facut chec cu cacaoo si un tort cu mere,a iesit tortul super bun...am curatat merele si am scos cotorul dar nu de tot,in locul ramas gol am pus zahar cu scortisoara,le-am asezat intr-o tava si le-am dat la cuptor,intre timp am batut 4 oua cu 2 ling.apa 6 zahar,un 2 plicuri zahar vanilat,dupa ce au fost batute bine(prima data se bat albusele,se pune apa se bat din nou apoi zaharul si dupa ce sunt pufoase se pun galbenusele)apoi 6 linguri faina si un praf copt,se scoate tava cu mere si se toarna compozitia de mai sus..se da la cuptor circa 35 40 minute..eu am pus hartie de copt in tava,iar tava a fost din cea care se dezasambleaza...pana seara nu mai a fost o bucatica...cred ca la fel de bun o sa iasa si cu pere din cele care nu sunt foarte tari...o sa incerc curand...
Emy daca vrei iti dau reteta si la fasole la cuptor...
NUma bunatati gatesti...ce fericit e Pupu cu carnitza de iepure,eu as manca intr-una,mai ales vanatoresc,reteta alui meu,cu masline,usturoi,vin
AM copiat reteta de tort,si vreu si de fasolicaMs!
Lacra,tu tii Rina de mult?
SI eu o voiam,da daca se mananca asa des...prefer tot Monty,pana acum a fost cea mai permisiva,3 mese si 2 gustari (daca vrei gustarile,nu e musai).DOar ca la Rina poti manca si dulce cu zahar,nu?La monty numa cu indulcitor sau cu fructe dulci...
Ane,gata munca?Ti-a fost greu cu noul servici,sau te-ai descurcat din prima?
Ma duc sa o vad pe Vidia
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #966 (permalink)  
Vechi 15 feb 2012, 19:39:01
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Emy reteta pe care am gasit-o la Dieta rina e putin modificata de mine..
ai nevoie de 500 gr.fasole mare alba(a mea si acum fierbe),500gr.ceapa foi de dafin, piper,sare cimbru(e indicat verde)si putin chimin cat ei in 2 degete...
pui fasolea la amoi in apa rece ,e bine sa stea de pe o zi pe alta,cand e umflata o pui la fiert tot in apa rece...
pregatesti o tava in care pui un rand de fasole,unul de ceapa bineinteles condimentele ,din nou fasole si apoi ceapa si ultimul strat sa fie de fasole...se toarna 300 ml.apa si se da la cuptor...asta e originala ...eu pun apa mai putina si ceapa la fel si pun si usturoi iar cand e aproape gata fasolea pun suc de rosii cu ardei ,am facut toamna trecuta ,o mai las 10 minute sa fiarba si o scot din cuptor,ea o sa fie mai apoasa dar daca o lasi ceva tim fasolea o sa traga tot sosul sau aproape tot...tu o faci cum vrei...ti-am spus ca langa fasole fac carnati de casa,traditional e reteta cu carnati prajiti(carnatul trebuie sa fie uscat) cu ceapa,pui ceapa la incins in ulei cand e aurie ceapa tai feliute de carnaciori si pui peste ceapa pui un pic de apa si lasi sa se patrunda gusturile...asta nu merge la dieta...eu am carnat proaspat in congelator il fierb si pap langa fasole ,carnat doar de gust...
Azi cand am ajuns acasa am papat orez si nu am mai stat sa prajesc chestile din peste,mi-am taiat carnat uscat cateva felii si am mancat,sa stiti ca e sanatos ca a papat si mofturosul de Pupu...am mancat si orez fiert cu lapte ,mai mult lapte..
Ciorba de dovlecei murarti e gata,fasolea fierbe si acum...iepurasul l-am scos din congelator si am scos o punga cu ficat,inimioare,rinichi...sa vad ce gatesc si din ele maine...
fetele va las ...fac o baie...un film si la somnic...
Noapte buna...
__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund
  #967 (permalink)  
Vechi 15 feb 2012, 20:06:12
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Ms de reteta,Angi,o salvez si pe asta langa cea cu tortul,si o fac ca tine,si mie imi place cu sos de rosii si usturoiChimen nu am mai folosit in mancare,o sa-l incerc.
In Italia mancam des carnat uscat,era bun pt dieta pt ca nu avea decat carne tocata si sare,condimente naturale,suuuperbunAici nu stiu daca gasesc..tu il cumperi sau il faci in casa?
Vizionare placuta si somn usor!

Fetele,aici nu mai scrie nimeni meniul?EU il scriu..cu rele si bune,azi de ex am dat-o in bara cu fanta,ca am fost la niste vecini si mi-a fost rusine sa refuz si cu 2 bomboane cu menta,ca ma ia si pe mine gatul
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:00
Lapte semidegresat, Pascual, 200ml - 92 calorii, 6 proteine, 3.2 grasimi, 0 colesterol, 9.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Franzela alba feliata, Cukys, 23g - 62 calorii, 2 proteine, 0.2 grasimi, - colesterol, 12.9 carbohidrati, 0.5 fibre, - sodiu, - zaharuri
Miere de albine, 14g - 43 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0.1 colesterol, 10.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Gustare 1, ora 13:31
Fanta, McDonalds, 300ml - 132 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 32.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 32.4 zaharuri
Prânz, ora 14:05
Usturoi, 3g - 5 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1 carbohidrati, 0.1 fibre, 0.5 sodiu, 0 zaharuri
Ulei extravirgin de masline, Clever, 4.4ml - 37 calorii, 0 proteine, 4 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Rosie, 15g - 4 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 0.6 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Ardei rosu gras, 250g - 78 calorii, 2.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 15 carbohidrati, 5.3 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Franzela alba feliata, Cukys, 69g - 184 calorii, 5.9 proteine, 0.6 grasimi, - colesterol, 38.6 carbohidrati, 1.4 fibre, - sodiu, - zaharuri
Sunca Curcan, Ifantis, 55g - 57 calorii, 8.3 proteine, 1.1 grasimi, - colesterol, 3.3 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Carnati uscati, Kupfer, 35g - 135 calorii, 9.5 proteine, 10.5 grasimi, - colesterol, 0.4 carbohidrati, 0.1 fibre, 525 sodiu, 0.4 zaharuri
Cartofi, copti, miez, cu sare, 230g - 214 calorii, 4.5 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 49.6 carbohidrati, 3.5 fibre, 554.3 sodiu, 3.9 zaharuri
Gustare 2, ora 16:35
Bomboane cu menta, Cipi, 3g - 12 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 3 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Cina, ora 20:38
Cascaval afumat Vidraru, Milli, 60g - 179 calorii, 12 proteine, 13.2 grasimi, 0 colesterol, 3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Ardei rosu gras, 200g - 62 calorii, 2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 12 carbohidrati, 4.2 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Gustare 3, ora 21:39
Ceai de macese, 300ml - 3 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 0.3 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Lamaie, 15g - 5 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.4 carbohidrati, 0.4 fibre, 0 sodiu, 0.4 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1304 calorii, (mic)53.4 proteine, (mic)33 grasimi, 0.1 colesterol, (mult)193.4 carbohidrati, 15.5 fibre, 1079.8 sodiu, 37.1 zaharuri
ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1454 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1454 calorii

Va pup,noapte buna!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #968 (permalink)  
Vechi 15 feb 2012, 22:14:55
oniram's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 12 mai 2010
Locaţie: cluj napoca, Romania
Dieta: hipocalorica...dar cu sport, calcul calorii
Date: 164cm, 85.7kg
Mesaje: 17
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Stiu cum e..Pai doar tu singurica poti sa te ajuti..Eu sunt de parere insa ca daca tii o dieta ca la carte(nu stiu tu ce tii ) atunci o abatere la zile de sarbatoare nu se vede la cantar..important e ca urmatoarele 5-6 zile sa tii dieta ta,sau sa mananci cat mai putini carbo rai..Ia incearca sa o tii pe varza calita,salate de cruditati,nuci si migdale cate un pumn(altfel vitaminele din verdeturi nu intra in organism,le trebuie o molecula de grasime care sa le "transporte" in sange),peste cat mai gras(paradoxal ala ajuta la slabit,ca si nucile),cate un fruct in prima parte a diminetii..si o sa-ti surada cantarul sapt viitoare
Mulţumesc, e bun sfatul tau. Ma tin din nou. E doar hipocalorica. Ce imi recomanzi? Doar îmi vezi profilul.
oniram, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1888 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1371 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 855 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #969 (permalink)  
Vechi 15 feb 2012, 22:30:53
claudici's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 03 mar 2011
Locaţie: craiova, Romania
Vârsta: 44
Dieta: orice dar putin
Date: 170cm, 64.9kg
Mesaje: 106
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

buna fetelor scuze nu am mai intrat ca nu a mai mers tastatura dar gata am luat alta saptamana asta imi e frica de cantar am fost numai in pizza gogosi si am mai facut si tiramisu nu am mai numarat caloriile zilnice ca ma ingrozeam de nesimtirea mea insa sper sa recuperez saptamana viitoare in legatura cu masajul a inceput sa dea rezultate celulita e tot acolo dar arata mult mai bine inainte ma ingrozeam daca strangeam carnea cu mana acum e mult mai bine eu ma tin de treaba
claudici, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1034 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 16 feb 2012 at 15:53:53. Motiv: Marci comerciale pana in 30 de mesaje
  #970 (permalink)  
Vechi 15 feb 2012, 23:35:29
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de oniram Vezi mesajul
Mulţumesc, e bun sfatul tau. Ma tin din nou. E doar hipocalorica. Ce imi recomanzi? Doar îmi vezi profilul.
Nu ma uitasem,azi am fost tot intr-o fuga
La hipo varza e reginaSI ce am scris sus e valabil,doar cantitatile le aranjezi tu sa nu depasesti caloriile
Citat:
Anterior postat de claudici Vezi mesajul
buna fetelor scuze nu am mai intrat ca nu a mai mers tastatura dar gata am luat alta saptamana asta imi e frica de cantar am fost numai in pizza gogosi si am mai facut si tiramisu nu am mai numarat caloriile zilnice ca ma ingrozeam de nesimtirea mea insa sper sa recuperez saptamana viitoare in legatura cu masajul a inceput sa dea rezultate celulita e tot acolo dar arata mult mai bine inainte ma ingrozeam daca strangeam carnea cu mana acum e mult mai bine eu ma tin de treab
Sa-mi notez si eu denumirea,cat costa?am si eu probleme cu celulita,asta-i primul an cand mi-a aparut,din cauza ca am mancat in ultimele 5 luni exact ce ai scris tu acoloSper sa nu fie iremediabil
Si eu cred ca daca tii urmatoarea saptamana dieta,nu se depun dar nici scadere nu o sa ai.,..
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 16 feb 2012 at 15:52:45. Motiv: Marci comerciala pana in 30 mesaje
Subiect închis

Informatii despre slabit
10, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole