Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #15801 (permalink)  
Vechi 02 aug 2013, 15:10:57
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de sherpika Vezi mesajul
Rozelu'!

Sunt si e prea putin spus! Mai, nene, cat de nesimtit poti sa fii sa arunci tot felul de rahaturi (gen mucuri de tigara, ambalaje, resturi de paine etc.) pe geam? Si fix la mine in balcon! Mor de nervi pe nesimtitii astia care n-au invatat sa-i respecte pe cei din jur, niste jegosi cu pretentii de mari doamne/domni de capitala europeana! Nu pricep si pace buna!
Ohooooo!!!!!!!!! Stai blanda.......sa vezi cum e sa arunce cu cojile de lubenita pe geam.......asa , ca vecinii mei......sau sa scuture scrumiera cu totul....nu doar un muc de tigara,doua........
Sa vezi patanie odata cu o vecina de deasupra mea.....eu stand la etajul 1 ,ea la 4.....
S-a apucat femeia sa goleasca burdufurile de perne care erau umplute cu pene.....Pana aici ok......numai ca le golea pe geam.......si era vara.......Eu eram in bucatarie si cand imi arunc ochii pe geam,ce sa vezi? Cum ningea afara,asa ningea!!!!!Ramasesem muta........cum D-zeu sa ninga in plina vara?Ma uitam de la chiuveta,nu eram langa fereastra......si chiar credeam ca ninge!Pana la urma m-am dus la geam sa vad daca s-a si asternut zapada..... ...de unde?Cand ma uit in sus,vecina scutura de zor burdufurile de perna!!!!!!!!Acum rad........dar atunci i-am zis vre-o doua cu trimitere la zona de unde se mutase in blocul meu!!!!!!!!!
__________________
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui rozica1965:
claudia22 (02 aug 2013), sherpika (02 aug 2013), VentoFreddo (02 aug 2013)
  #15802 (permalink)  
Vechi 02 aug 2013, 15:19:39
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna,scumpici,ce faceti?
azi la mine e a doua zi de cumintenie(dieta),am stat pana acuma de am gratarit niste legume,mult a durat si s-a facut si cald in bucatarie,cu ocazia asta am facut si sauna
dar f bune au fost legumele(dovlecei,vinete,ardei capia),cu usturoi,ume si patrunjel,am mancat si 3 wasa si gata pranzul meu.Am in gradina puzderie de legume,acuma au inceput sa se faca multe,maine sa vad ce fac cu pastai dinacelea lungi la metru..si am si rosiile de cules,ieri am smuls fir cu fir iarba din gradina,asa febra am facut la fund si pulpesi mai am 2 gradinute de curatat,maine o chem pe mama sa facem in 2 si mai stam si vorba cu ocazia astaTrebuie sa mut si niste flori,sa adun seminte de telina,patrunjel cret si normal si seminte de floricele
a,si trebuie sa merg sa-mi fac testamentul
Mi-a dat Floricel mai demult o informatie cum sa scap de taxa de mediu care e enorma pt toyota mea..vreo 3000 de euro..maine ma duc sa ma interesez la notari si pt asta,o trec pe numele fratelui,si prin partaj se reuseste sa se inmatriculeze cu o suma modica..Uite asa ne fac guvernantii nostri sa ocolim legea,daca fac legi absurde..si tot ei pierd
Va pup fetele,ma duc sa recuperez daca e ceva de recuperat,o zi frumoasa!
Gata,iar a venit weekendul
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
claudia22 (02 aug 2013), rozica1965 (02 aug 2013), sherpika (02 aug 2013)
  #15803 (permalink)  
Vechi 02 aug 2013, 15:41:00
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Rozi ce tare..da cel putin fulgii aia erau ecologiciin sensul ca nu miros urat,se descompun fara urmari..ai noroc cu asa vecina,uite eu si Serpi ce patimim..
Citat:
Anterior postat de sherpika Vezi mesajul
Pupici, Emi! Tu cum esti cu raceala, alergia? Toate bune? Hai ca poate se rezolva lucrurile si nu o sa fie nevoie sa te batzai prea mult . Cum se impaca nepotelul cu noua bicicleta?
multumesc de intrebari,iubitasunt f binenu mai am nica..
Vai,nepotelul e scump tare,ii place bici si se urca pe ea,merge la plimbare cu mamaie,doar ca e invatat cu aia mica ce a avut-o.si da din pedale si inainte si inapoi..mori de ras,merge in sughituri,asa..da merge,se prinde el pana la urma ca tre sa dea din pedale numai inainte..Pe mine ma terorizeaza cata energie poate sa aiba un ghindoc de 3 anisori..eu nu ii fac fatza..chiar acu o sa ies si merg la ei,ca e singur cu mama si nu mai poate saraca sa ii faca fatza,mai joc eu fotbal cu el,asa imi fac si sportul
voi gata,v-ati linistit acasa,mitzulina a reintrat in posesia casei?
Citat:
Anterior postat de claudia22 Vezi mesajul
angy spor la treburi si eu vreau sa ma apuc de conservaraie
da emy abia astept sa merg dar incerc sa nu ma gandesc mi-e frica de raspunsul negativ
ema sanatate multa
rozi sper sa fie bine eu cred ca e bine cu chirurgia eu nu am pierdut foarte multe kg si deja se vede o fusta mini de burta ce atarna
serpi spor si tie
restu fetelor vacanta placuta oriunde ati fi
eu o tin din necaz in necaz am pe cineva care im cimentuieste la beci (il am in bucatarie beciul)acu trei zile a venit cumnatu cu gagica care gagica a cazut in beci azi o venit baiatu vecinului a cazut si el nici nu va imaginati ce sperietura am tras s-au ales doar cu zgarieturi
ms,Clau
ai grija cu accidentele alea,ca daca astia te da in judecata esti buna de plata..bine ca nu au patit altceva,da ma intreb chiar erau chiori si nu vedeau pe unde merg..
sper sa ai raspunsurile dorite,si bafta cu treburile!
Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
buna la fete

Rozy, eu te inteleg ca e greu, vad la mine cum nu am energie si vointa pentru 10 nenorocite de kg, insa a recurge la chirurgie mi se pare o solutie extrema, doar cine a avut probleme cu stomacul iti poate spune cat de rau doare si cat te poate freca o mica rana sau problema, orice complicatie.
ia si asta in calcul, ca s-ar putea sa nu iasa perfect operatia, si crede-ma, e nasol sa tragi cu stomacul.
eu din punctul asta de vedere iti scriam, scumpa.
stiu ca ti-e greu........dar sunt convinsa ca ai sa mai gasesti putere in tine sa mergi mai departe.

Angy, sa ne zici despre nepotelul tau

la noi noutati inca nu sunt.
tatei ii trebuie tratamentul ala, se pare ca nu toate spitalele sunt autorizate sa-l faca, perfuziile sunt foarte scumpe, asa ca saptamana viitoare il interneaza iar la Cluj, alta solutie nu e
deci inca o saptamana pierduta

eu maine plec la munte, sper sa nu ma lase stick-ul in pana, ca doar in oras l-am testat.
sper sa aiba si acolo semnal.
daca dispar, sa stiti de ce
azi sunt obosita tare, batranica mea s-a ranit la picior acum 3 zile si de atunci am fost tot la urgente, farmacii, medici bla bla bla.
apoi dupa-amiaza cu treaba ce nu am apucat sa o fac la timp, plus pregatirile de mutat la munte, curatenie, ca azi a ajuns fiica batranei......sunt rupta.
dar in weekend am sa fiu mai lejera, dar zi libera saptamana asta nu am
Pupicei,Flori,sper si eu sa ai net unde mergi..sa vezi ce bine o sa-ti fie la munte,racoare,placut..pacat ca s-a ranit batranica ta,banuiesc ca acuma tre sa stea in casa pana se face bine..si tu cu ea..
Mereu citesc cu sufletul la gura noutatile despre tatal tau,tot sper sa vii cu vesti bune..sanatate multa ii doresc!
Citat:
Anterior postat de claudia22 Vezi mesajul
floricica odihna placuta si sanatate tatalui
rozi ce sunt astea ori te transformasi in sarpe vii sa ne ispitesti
va las fetele ca ma duc sa imi iau reteta de la medicul de familie apoi am de curatat copacii in atatia ani de zile au devenit f stufosi si imi fac umbra la gradina aseara am plantat restul de varza si am pus fasole fideluta si ridichi iar saptamana viitoare e randul spanacului
ai ceva de munca..se mai fac daca le plantezi acuma,nu e tarziu?ca as mai pune si eu..da sa nu ma chinui degeaba..
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
... ziua buna...e vineri
.. pe cel mic il cheama Ianys Gabriel,am fost ieri si l-am vazut,o mogaldeata mica si frumoasa mereu somnoroasa...la fata am mers mereu la spital si i-am gatit...si ieri le-am dus mancare si prajituri...hainute nu i-am luat,acum are,mai incolo cand creste,i-am luat ambele caruturi,scaun masina,patut,scoica(asa zicea Emy,ca-i zice)si alte chesti necesare,prietena mea i-a luat cadita...
... aseara am reusit sa fiu in pat pe la 11 ,demult nu am mai avut asemenea rasfat...
azi vreau sa coc niste vinete....
o zi frumoasa va doresc la toate si multa multa sanatate...
v-am citit dar nu am timp sa mai raman
si pe toate
Superbe nume! sa fie sanatos pricvhindelul
Vaii,Angi,da i-ai luat chiar tot..inteleg c o faci de dragul copilului,dar parca prea ii alinti pe fata si sotul ei,asa nu isi dau seama ce greu e sa cresti un copil si sa-i asiguri tot ce e necesar..
pupici si tie,si spor la treburile nenumarate!
Citat:
Anterior postat de sherpika Vezi mesajul
Rozelu'!

Sunt si e prea putin spus! Mai, nene, cat de nesimtit poti sa fii sa arunci tot felul de rahaturi (gen mucuri de tigara, ambalaje, resturi de paine etc.) pe geam? Si fix la mine in balcon! Mor de nervi pe nesimtitii astia care n-au invatat sa-i respecte pe cei din jur, niste jegosi cu pretentii de mari doamne/domni de capitala europeana! Nu pricep si pace buna!
of..ti-a venit si tie randul sa te plangi..eu mereu ma descarc aici cu voi,nesimtirea e maxima,nici eu nu inteleg ce greutate o fi sa pui la gunoi toate celea..vecinii mei mai ma si intoxica cu fum nociv,ca dau foc la peturi si cauciucuri..odata m-am certat rau cu ei,toata lumea imi zice sa-i las in pace,ca-s violatori recunoscuti,satuli de puscarie,ultima data ala cu care m-am certat a fost in puscarie pt ca a violat un baietel de 8 ani..eu i-as impusca

Rozelu,ce ne-ai rasfatat azidimiapa aia tare ma atrage pe mine..eu de felul meu sunt ratza,nu imi place s ama prajesc la soare da din apa nu as mai iesi
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
claudia22 (02 aug 2013), rozica1965 (02 aug 2013), sherpika (02 aug 2013)
  #15804 (permalink)  
Vechi 02 aug 2013, 15:44:51
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

fetele,ma duc la nepotel,ne citim deseara ,pupici si un weekend cat mai fain sa aveti!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
claudia22 (02 aug 2013), Ema55 (03 aug 2013), rozica1965 (02 aug 2013), sherpika (02 aug 2013)
  #15805 (permalink)  
Vechi 02 aug 2013, 15:50:44
sherpika's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: hipocalorica personalizata
Date: 161cm, 92.6kg
Mesaje: 7.555
Aprecieri acordate: 13.670
Am fost apreciat(a) de 8.482 ori in 3.525 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Emi!

Mai, mi s-a pus piticu' , pe bune! Eu sunt o persoana cu bun simt si rezonabila, zic eu, dar nesimtirea si jegurile ma scot din sarite!

Uite de aia n-are natia asta nici o sansa, toti se vor sefi, nu pune nimeni mana sa faca ceva, iar bunul simt e doar o expresie de dictionar. Putinii oameni din tara asta nu pot face fata unor creaturi de felul asta!

Rozelu' , nu mai spun ca m-am trezit cu mancare pe masina , piele de la pui, oase, rosii, tocanita ... Pe cuvantul meu, daca l-as depista pe vreunul, m-as duce la el in casa si i-as turna oala cu mancare in mijlocul case, sa vad cum e! Dar la nesimtirea lor, nu cred ca ar percuta, mai rau ar face.
__________________


sherpika, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sherpika, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1870 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui sherpika:
claudia22 (02 aug 2013), rozica1965 (02 aug 2013)
  #15806 (permalink)  
Vechi 02 aug 2013, 16:49:44
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Rozi ce tare..da cel putin fulgii aia erau ecologiciin sensul ca nu miros urat,se descompun fara urmari..ai noroc cu asa vecina,uite eu si Serpi ce patimim..

multumesc de intrebari,iubitasunt f binenu mai am nica..
Vai,nepotelul e scump tare,ii place bici si se urca pe ea,merge la plimbare cu mamaie,doar ca e invatat cu aia mica ce a avut-o.si da din pedale si inainte si inapoi..mori de ras,merge in sughituri,asa..da merge,se prinde el pana la urma ca tre sa dea din pedale numai inainte..Pe mine ma terorizeaza cata energie poate sa aiba un ghindoc de 3 anisori..eu nu ii fac fatza..chiar acu o sa ies si merg la ei,ca e singur cu mama si nu mai poate saraca sa ii faca fatza,mai joc eu fotbal cu el,asa imi fac si sportul
voi gata,v-ati linistit acasa,mitzulina a reintrat in posesia casei?

ms,Clau
ai grija cu accidentele alea,ca daca astia te da in judecata esti buna de plata..bine ca nu au patit altceva,da ma intreb chiar erau chiori si nu vedeau pe unde merg..
sper sa ai raspunsurile dorite,si bafta cu treburile!

Pupicei,Flori,sper si eu sa ai net unde mergi..sa vezi ce bine o sa-ti fie la munte,racoare,placut..pacat ca s-a ranit batranica ta,banuiesc ca acuma tre sa stea in casa pana se face bine..si tu cu ea..
Mereu citesc cu sufletul la gura noutatile despre tatal tau,tot sper sa vii cu vesti bune..sanatate multa ii doresc!

ai ceva de munca..se mai fac daca le plantezi acuma,nu e tarziu?ca as mai pune si eu..da sa nu ma chinui degeaba..

Superbe nume! sa fie sanatos pricvhindelul
Vaii,Angi,da i-ai luat chiar tot..inteleg c o faci de dragul copilului,dar parca prea ii alinti pe fata si sotul ei,asa nu isi dau seama ce greu e sa cresti un copil si sa-i asiguri tot ce e necesar..
pupici si tie,si spor la treburile nenumarate!

of..ti-a venit si tie randul sa te plangi..eu mereu ma descarc aici cu voi,nesimtirea e maxima,nici eu nu inteleg ce greutate o fi sa pui la gunoi toate celea..vecinii mei mai ma si intoxica cu fum nociv,ca dau foc la peturi si cauciucuri..odata m-am certat rau cu ei,toata lumea imi zice sa-i las in pace,ca-s violatori recunoscuti,satuli de puscarie,ultima data ala cu care m-am certat a fost in puscarie pt ca a violat un baietel de 8 ani..eu i-as impusca

Rozelu,ce ne-ai rasfatat azidimiapa aia tare ma atrage pe mine..eu de felul meu sunt ratza,nu imi place s ama prajesc la soare da din apa nu as mai iesi
Si eu la Dunare tot asa fac...99% din timp stau in apa.........
__________________
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui rozica1965:
claudia22 (02 aug 2013)
  #15807 (permalink)  
Vechi 02 aug 2013, 16:50:19
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
fetele,ma duc la nepotel,ne citim deseara ,pupici si un weekend cat mai fain sa aveti!
Alergare placuta dupa minge!
__________________
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui rozica1965:
claudia22 (02 aug 2013)
  #15808 (permalink)  
Vechi 02 aug 2013, 16:52:09
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de sherpika Vezi mesajul
Emi!

Mai, mi s-a pus piticu' , pe bune! Eu sunt o persoana cu bun simt si rezonabila, zic eu, dar nesimtirea si jegurile ma scot din sarite!

Uite de aia n-are natia asta nici o sansa, toti se vor sefi, nu pune nimeni mana sa faca ceva, iar bunul simt e doar o expresie de dictionar. Putinii oameni din tara asta nu pot face fata unor creaturi de felul asta!

Rozelu' , nu mai spun ca m-am trezit cu mancare pe masina , piele de la pui, oase, rosii, tocanita ... Pe cuvantul meu, daca l-as depista pe vreunul, m-as duce la el in casa si i-as turna oala cu mancare in mijlocul case, sa vad cum e! Dar la nesimtirea lor, nu cred ca ar percuta, mai rau ar face.
Eu le-as turna-o in cap,nu in mijlocul camerei.........i-as urmarii si le-as turna-o de pe geam!
__________________
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui rozica1965:
claudia22 (02 aug 2013)
  #15809 (permalink)  
Vechi 02 aug 2013, 17:30:31
sherpika's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: hipocalorica personalizata
Date: 161cm, 92.6kg
Mesaje: 7.555
Aprecieri acordate: 13.670
Am fost apreciat(a) de 8.482 ori in 3.525 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Instigatoare mica ce esti! Eu tot raman la parerea mea ca poporul roman n-o sa se civilizeze decat cu masuri drastice, caci cu vorba buna se pare ca nu are nici o sansa. Pana nu te infingi in ciuful aluia care face prostii, nu pricepe neam!
__________________


sherpika, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sherpika, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1870 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui sherpika:
claudia22 (02 aug 2013), rozica1965 (02 aug 2013)
  #15810 (permalink)  
Vechi 02 aug 2013, 17:55:33
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de sherpika Vezi mesajul
Instigatoare mica ce esti! Eu tot raman la parerea mea ca poporul roman n-o sa se civilizeze decat cu masuri drastice, caci cu vorba buna se pare ca nu are nici o sansa. Pana nu te infingi in ciuful aluia care face prostii, nu pricepe neam!
Aruncatul oalei cu mancare in cap e o masura drastica,sa fii sigura!!!!!!!
__________________
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui rozica1965:
claudia22 (02 aug 2013), sherpika (02 aug 2013)
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole