Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #5381 (permalink)  
Vechi 18 dec 2012, 10:05:49
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de anaralu29 Vezi mesajul
,eu abia m am trezit....Pup!!
Scumpa mea sa nu te superi pe mine ca nu am raspuns aseara,dar nu l-am auzit eram cu mamii in magazin si era galagie ,l-am vazut de abia acasa ,adica pe la ora 11 seara ,sper ca esti bine si nu s-a intamplat nimic rau ! O imbratisare calda de la mine si asa este frig afara !
Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Eu iar n-am avut somn, m-am culcat pe la 1 , trezit la 6, baut cafeaua. O sa fiu chiauna azi, dar asta e
Va pup o zi frumoasa.
Roxy ,de ce nu ai avut tu somn ,ma tu ai facut prostioare aseara si esti obosita ,ai multa treaba azi sau drumuri de facut ,daca nu ai in patut cu tine ,ti-am citit deja programul de sarbatori ,eu nu stiu nici ce fac maine ,pup dulce ,am vazut ca ai reusit cu avatarul .
Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul

Sper sa se rez problemele fratiorului si sa fie liniste si pace de sarbatori.....
Kamy iubita mea ,acum mi-ai vazut si ingerasul el nu a vrut sa pun poze ,oricum nu aveam decat alea ,impreuna nu avem ca nu prea iesim impreuna eu bolnaviara mereu ,il las pe el sa mearga ,sarbatorile mereu in familie ,dar poate anul asta il pacalesc sa facem cu fratiorul si iubita ,si eu sper sa se rezolve intre ei ,ca toata noaptea nu am dormit si am ochii umflati de la plans ,asa sensibila sunt cand este vorba de familie ,inainte nu era chiar asa ,adica acum nu patise ceva ,doamne fereste dar asa ma supar din orice si de fiecare data imi aduc aminte de tine prin ce ai trecut si cum ai rezistat tu ! Pupici ingerasilor !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Fulguta:
incognito (18 dec 2012)
  #5382 (permalink)  
Vechi 18 dec 2012, 10:15:00
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Scumpa mea sa nu te superi pe mine ca nu am raspuns aseara,dar nu l-am auzit eram cu mamii in magazin si era galagie ,l-am vazut de abia acasa ,adica pe la ora 11 seara ,sper ca esti bine si nu s-a intamplat nimic rau ! O imbratisare calda de la mine si asa este frig afara !

Roxy ,de ce nu ai avut tu somn ,ma tu ai facut prostioare aseara si esti obosita ,ai multa treaba azi sau drumuri de facut ,daca nu ai in patut cu tine ,ti-am citit deja programul de sarbatori ,eu nu stiu nici ce fac maine ,pup dulce ,am vazut ca ai reusit cu avatarul .

Kamy iubita mea ,acum mi-ai vazut si ingerasul el nu a vrut sa pun poze ,oricum nu aveam decat alea ,impreuna nu avem ca nu prea iesim impreuna eu bolnaviara mereu ,il las pe el sa mearga ,sarbatorile mereu in familie ,dar poate anul asta il pacalesc sa facem cu fratiorul si iubita ,si eu sper sa se rezolve intre ei ,ca toata noaptea nu am dormit si am ochii umflati de la plans ,asa sensibila sunt cand este vorba de familie ,inainte nu era chiar asa ,adica acum nu patise ceva ,doamne fereste dar asa ma supar din orice si de fiecare data imi aduc aminte de tine prin ce ai trecut si cum ai rezistat tu ! Pupici ingerasilor !
Frumos ingeras ai,sa- ti traiasca,sa se faca mai sanatos decum e acum si sa citi fericiti toata viata.....pana la adanci batraneti.... Asta e viata si cu bune si cu rele...trebuie sa rezistam....
Sper sa se rez sit fratiorului si ea s die mai buna cu el si fara gelozii....
Te pup si eu....
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5383 (permalink)  
Vechi 18 dec 2012, 10:21:33
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Fulgulecred ca-mi iau matura si vin la tine,sa-ti dau bataitaPai tu nu domi si plangi si ai ochii umflati pt nimicuri destea..?ai sa vezi ca ei se impaca..si tu ramai cu stresul si sechelele pt sanatatea ta..hai mai,fii mai tare,fii "barbata"Of..inimoaso..
Moaa..paine calda..pacat ca am stomacul inchis..eu cand sunt sub stres asa fac..
mno,si astia nu mai suna odata..

Camy,centrala e superbuna si super scumpa(in teorie cel putin),e de la edilkamin si e italiana..in Italia nu era problema,ca sunai si venea si o regla imediat,reparatori acolo sunt cu sutele ..eu cred ca aici romanii nostri nu au stiut sa o monteze si sa o seteze corect..ea din prima nu a mers,pe urma s-a stricat din nou la o luna si pe urma iar acuma,tot la o luna..
m-a costat 6500 euro,vorba lu mama,mai faceam o casa cu banii aia..da am zis ca dau un ban si stau in fata Da..de parca in Romania conteaza calitatea..
orice cadou ai primi,o sa te bucuri de el ca e facut cu drag si vine de la familia ta iubita..
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
incognito (18 dec 2012), Kamyy (18 dec 2012)
  #5384 (permalink)  
Vechi 18 dec 2012, 10:22:31
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

ma duc sa vad ingerasul chelios:Dse vede ca am sarit mesajul ala,ca nu stiam ca a pus poze
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui VentoFreddo:
Kamyy (18 dec 2012)
  #5385 (permalink)  
Vechi 18 dec 2012, 10:23:01
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Buna dragelor.Eu sunt foarte obosita si nu ma simt prea bine .Am dus-o pe Bia la o colega acasa ,s-a oparit fetita aceea si e prietena si colega cea mai buna a Biancai ,trece prin niste dureri si parintii sunt foarte afectati,fereasca Dumnezeu.
Vidiuta noastra ,sa-ti dea Dumnezeu multa putere de munca si sanatate din plin sa poti rezista perioadei aglomerate prin care treci acum ,multa grija de tine sa ai ,imbratisari si pupici febletei mele si printesei tale ca sunt asa cumintei si te asculta ,chiar nu stiu cum reusestieu ieri cedasem asa de repede ,sanatatea ma omoara pe zi ce trece ! In legatura cu fetita oparita, chiar ieri imi povestea fratele meu ca si mama iubitei lui acum cateva zile s-a oparit pe maini cand au taiat porcul si o sa vina in Bucuresti la spital ,cred ca este groaznic pentru micuta ce bine ca a mers Bia la ea ,sper sa se vindece frumos si sa nu-i lase urme pe toata viata !
Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
a ajuns sotul ...a adus carne si carnati afumatiyammmysi am baut o cana de vin fiertacum a plecat sa aduca un pachet din It ..a trimis socrela cate ceva
Lacra ce bine ca au venit carnatii si carnea eu inca nu stiu de unde sa cumpar sa fie buna,matusa ingerasului nu a adus decat sorici de la tara ,cica carnea a uitat-o in congelator ,asa ca o sa cumpar ,vin fiert nu beau dar as incerca si eu daca as avea de la tara norocoaselor ca aveti produse sanatoase .Sa le papati cu placere .
Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul

Am reuşit să ne mutăm, în sfârşit suntem bine , stăm şi ne relaxam la tv în salon pe canapea
Andrutule parca te vad cum stai la tv ,chiar meriti sarbatori linistite si fericite ,prin cate ai trecut si tu in ultimul timp ,sper ca anul care vine sa ne prinda pe toate sanatoase si vesele !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Fulguta:
andra_aly (18 dec 2012), lacra81 (18 dec 2012)
  #5386 (permalink)  
Vechi 18 dec 2012, 10:51:42
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Fulgulecred ca-mi iau matura si vin la tine,sa-ti dau bataitaPai tu nu domi si plangi si ai ochii umflati pt nimicuri destea..?ai sa vezi ca ei se impaca..si tu ramai cu stresul si sechelele pt sanatatea ta..hai mai,fii mai tare,fii "barbata"Of..inimoaso..
Moaa..paine calda..pacat ca am stomacul inchis..eu cand sunt sub stres asa fac..
mno,si astia nu mai suna odata..

Camy,centrala e superbuna si super scumpa(in teorie cel putin),e de la edilkamin si e italiana..in Italia nu era problema,ca sunai si venea si o regla imediat,reparatori acolo sunt cu sutele ..eu cred ca aici romanii nostri nu au stiut sa o monteze si sa o seteze corect..ea din prima nu a mers,pe urma s-a stricat din nou la o luna si pe urma iar acuma,tot la o luna..
m-a costat 6500 euro,vorba lu mama,mai faceam o casa cu banii aia..da am zis ca dau un ban si stau in fata Da..de parca in Romania conteaza calitatea..
orice cadou ai primi,o sa te bucuri de el ca e facut cu drag si vine de la familia ta iubita..
ufff naspa...asa de scumpa si nu te poti bucura de ea.....romanii nostrii.....
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5387 (permalink)  
Vechi 18 dec 2012, 10:52:50
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Am facut acum comanda de haine,cadourile de craciun...si era o obtiune acolo dc comand azi pana la ora 12 mi le aduce in 24 ore la reducere de la 8 euro la 3....deci vin sigur pana la craciun....
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Kamyy:
VentoFreddo (18 dec 2012)
  #5388 (permalink)  
Vechi 18 dec 2012, 10:56:41
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Fulgut,e frumos iubitul tauil stiam ca ai mai pus poze,cu el pe la munte,cand s-a dus singur si-si facea de cap
Impreuna as vrea sa va vad..cred ca sunteti un cuplu asa frumos..

Kamy,asta e,ce pot sa fac acuma..o sa umblu dupa gaz,anul trecut nu era acceptabil pretul ca nu aveam adresa si ne costa f f mult,sper anul asta..adica la anu,sa nea dea un deviz acceptabilCu gaze am rezolva tot..nu ar mai fi nevoie sa plecam ca tiganu cu cortu'
Uite ce neseriosi sunt..au zis ca suna pana in 10 jumate,si e 11..ii sun eu si nu prea mai am minute
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
incognito (18 dec 2012), Kamyy (18 dec 2012)
  #5389 (permalink)  
Vechi 18 dec 2012, 10:57:51
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul
Am facut acum comanda de haine,cadourile de craciun...si era o obtiune acolo dc comand azi pana la ora 12 mi le aduce in 24 ore la reducere de la 8 euro la 3....deci vin sigur pana la craciun....
super!sa faci pozepretul e f bun
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui VentoFreddo:
Kamyy (18 dec 2012)
  #5390 (permalink)  
Vechi 18 dec 2012, 11:00:50
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna dimineata slabutelor...sunt treaza de la 5...spalat un maldar de vase,a doua masina de haine la spalat,etc...
...ieri am avut o zi full doar dupa 7 jumate am ajuns acasa,ma trezisem tot la 5 si ieri dimineata,la 8 trebuia sa ajungem in Deva,drumul cu polei pe unele locuri...printre altele i-am cumparat la fata 3 bluze,o helanca,2 rochite,o pereche blugi,o pereche colanti un maieut si sosete foarte frumoase si de buna calitate...lucruri frumoase...vroia si o pereche de botine dar nu a gasit cum vroia...am vrut sa iau un ltelevizor :cg dar a zis sotul ca mai bine nu,sa-mi cumpar mie ce vreau...normal ca nu mi-am luat nimic,chiar nu am nevoie de nimic,vad eu prin ianuarie poate pana atunci il conving sa luam tv.,mi-e mi-a ramas gandul la el...
... din pacate toata sapt.o sa fie full,drumuri de facut,sa vedem cand pregatim pachetele pt.copiii de la scoli(azi sau maine)... pt.toate si spor in tot ce faceti...
Angi meu drag si scump ,azi ne-am sincronizat cu trezitul si treburile de dimineata ,harnicutele de noi ,in ultimul timp suntem asa de ocupate ca nu mai avem timp sa ne auzim ,asa este de sarbatori sunt treburi mai importante de facut ,avem noi timp de vorba tot anul care vine ,sa poarte cu placere fata toate hainutele ,tu esti ca mine mi-a zis al meu eu vreau telefon si ma duc sa-l iau tu ce vrei si eu zic nimic doar sanatate ,a zis bine si a fugit sa-si cumpere tel ,chiar ca nu imi trebuie nimic daca nu ai sanatate la ce iti folosesc celelalte sa ma uit la ele ,aici vorbesc strict la mine .Sa ai spor in tot ce faci ,frumos gestul cu pachete la scoli ,si eu vreau sa fac ceva asemanator ,al meu a luat banutii ieri si i-a dat si un salariu in plus si acela vreau sa cumpar ceva si sa merg la un centru de copiii ,sa vad daca si imi iese si nu mai apare ceva care sa ma incurce ! Pupicei
Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul
Fulgu vesti de la fratior?
Inca nu scumpa ,stii cum stau cu inima ca un purice prostanaca mai sunt ! Cred ca dupa amiaza se intalnesc .
Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul

Frumos ingeras ai,sa- ti traiasca,sa se faca mai sanatos decum e acum si sa citi fericiti toata viata.....pana la adanci batraneti.... Asta e viata si cu bune si cu rele...trebuie sa rezistam....Te pup si eu....
Multumesc frumos ,ai dreptate Kamy dar parca mai multe rele vin decat cele bune si parca nu meritam ,nu vreau sa ma laud dar chiar suntem, niste oameni cu suflet bun si niciodata nu am vrut raul nimanui ,invidiat...ne-am vazut de viata noastra ,lasa ca la anul o sa fie bine !
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Fulgulecred ca-mi iau matura si vin la tine,sa-ti dau bataitaPai tu nu domi si plangi si ai ochii umflati pt nimicuri destea..?ai sa vezi ca ei se impaca..si tu ramai cu stresul si sechelele pt sanatatea ta..hai mai,fii mai tare,fii "barbata"Of..inimoaso..
Moaa..paine calda..pacat ca am stomacul inchis..eu cand sunt sub stres asa fac..
mno,si astia nu mai suna odata..
Emy te astept cu drag ,dar cred ca ingheti si tu si matura pana la mine ,mi-ar trebui o mustruiala serioasa ,stai linistita ca nici eu nu pap painica ,mai ales ca este calda ,am facut 4 bucati azi din 2 kg de faina si am copt de 2 ori ,sunt diferite ,una susan,mac ,una de post si fara sare pentru mamii si una neagra cu tarate pentru ingeras ,azi am avut o surpriza placuta ingerasul a luat fructe la el azi ,in loc de ce cumparasem eu aseara ,destept baiat ! Iubita cu centrala m-ai dat gata ,citeam si imi inchipuiam ce frica mi-ar fi fost mie daca eram in locul tau ,eu de aceea nu am pus ,cand era fratiorul cu fosta nevasta au avut si ei ,si numai probleme aveau cu ea si era adusa din Germania ,venise cu ea de acolo ,cred ca ai nostri romani nu stiu sa le instaleze corect !
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
ma duc sa vad ingerasul chelios:Dse vede ca am sarit mesajul ala,ca nu stiam ca a pus poze
Daca gasesc pozele cu tot concursul le pun ca am vazut ca ai comentat la poza cu bicicleta ,bine zis ca ai vazut bicicleta tarziu daca era plina de noroi te cred ,nu mai putea de ciuda ca era murdara o iubeste rau .
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Fulguta:
incognito (18 dec 2012), VentoFreddo (18 dec 2012)
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole