Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #9811 (permalink)  
Vechi 21 feb 2013, 08:37:12
cris17's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 49
Dieta: hipocalorica si sport
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 2.152
Aprecieri acordate: 46
Am fost apreciat(a) de 117 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna scumpele,uite-ma,Rozi
Mi-ati lipsit dar am avut nevoie de pauza asta,m-am tinut departe de net,am citit mult si am stat cu ale meu f mult..si cu familia.Asta din cauza ca am avu o perioada f urata,a venit randul meu sa am atacuri de panica..cel putin asta cred ca sunt,la medic nu am fost..si sa nu ma trimitetica nu ma duc
Da asa in gandul meu sper sa fie atacuri de panica decat vreo boala galopanta de inimapt ca ma ia noaptea,batai de inima accelerate..cateodata ma gandesc ca poate e si colesterolul ametitor,la cum am mancat luna asta...
Din urma nu am sanse sa citesc si nici nu prea am chefAm as ao stare de moleseala totala,sunt convinsa ca stiti despre ce vorbesc,eu iarna patesc asta,vara sunt la maxim de energie,fac sport,sunt activa..iarna parca-s leguma
Acuma,sper sa fiti toate bine,am citit pe sarite ultimele pagini si vad ca Vidi e mai bine,Fulga a facut rmn-urile si alte analize,scumpa ce sa-ti zic,tu stii ca esti in sufeltul meu si as vrea s-ti iau durerile cu mana daca as putea..nu ma asteptam sa citesc ca ai nevoie d eoperatie din cauza spondilozeiMulta multa sanatate tie si ingerasului,si tutror fetelor din casuta!
Cris,am vazut ca ai aparut si tuImi pare rau ca ati avut probleme..sper sa fi trecut acum..noi cam amandoua ne-am ingrasat si slabit in acelasi timp..asa ca..sper sa ne luam la intrecere intre noi
Asa..deci saptamana ast am incercat s ama relaxez cat mai mult si cred ca am r eusit..din pacate nu am iesit deloc la cumparaturi,asa ca am mancat ce am avut in frigi,si nu mereu de dieta....ca sa fiu sincera,dimpotriva..am avut episoade compulsive..
Vrobesc la trecut pt ca azi am facut piata si m-am pregatit cu mancare de dieta..pt a nspea oara..sper sa reusesc sa ma ridic iar ,ca la cantar nu ammai indraznit sa ma uit,dar vad pe haine ca ma strang si blugii noi cumparati inainte de sarbatori pocnesc pe mine,din pacate..Sa nu mai zic ca al meu mi-a zis clar ca m-a m rotunjit bine,dar s-a grabit sa adauge ca lui asa ii place..mincinosul...
Iubitele,va pup cu drag si va urez o noapte cat mai linstita si frumoasa!Sa nu va mirati daca nu o sa scriu chiar mult..trebuie sa-mi intru iar in ritm si inca nu ma simt in stare 100%
Emy , iti accept provocarea
Eu as vrea in primul rand sa ma tin de sport. Miscarea ma face sa vad lucrurile mai roz

Pai tot din alimentatie vine si staera asta nu trebuie sa-ti spun eu, ca esti mai experimentata ca mine in proprietatile alimentelor

Toate cele bune!
__________________
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui cris17:
david (21 feb 2013), Kamyy (21 feb 2013), lacra81 (21 feb 2013), VentoFreddo (21 feb 2013)
  #9812 (permalink)  
Vechi 21 feb 2013, 08:40:05
cris17's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 49
Dieta: hipocalorica si sport
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 2.152
Aprecieri acordate: 46
Am fost apreciat(a) de 117 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Rainbow - sarcina usoara si sanatate!

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul

M-am acomodat cu dieta dar inca nimic la cantar!
Alta dieta?!
Stiu ca ai slabit foarte mult, pe ce dieta ai mers?

O zi minunata!
__________________
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui cris17:
david (21 feb 2013)
  #9813 (permalink)  
Vechi 21 feb 2013, 08:45:29
cris17's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 49
Dieta: hipocalorica si sport
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 2.152
Aprecieri acordate: 46
Am fost apreciat(a) de 117 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
In seara asta am fost la dentist,nici acum nu mi-a trecut anestezia.Cica,cand trece,s-ar putea sa doara un picca mi-a scos nervul.Eu am avut un dentist tanarsi sotul,in cab celalalt,o domnisoara dentistNe-au repartizat bineAm luat cina destul de tarziu,un iaurt de fructe,cu putin ananas,mar si mandarina.Stiu ca nu e recomandat fructe seara,dar chiar n-aveam pofta de nici o salata .
Tanar si dragut?!
In fine, sper ca stie si meserie si ca nu ai avut dureri prea mari dupa ce a trecut anestezia

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Neata slabutelor
Draga mea , eu am avut ieri o criza de stomac , de a trebuit sa plec acasa de la servici. Abia m-am tarat pana acasa. Nu inteleg de unde vine durerea asta cumplita care se manifesta ca niste crampe puternice, o data sau de doua ori pe an.Nu-mi trece cu niciun medicament, doar in momentul in care ma intind pe pat.
Am tinut totusi zi de fructe cu exceptia unui coltisor de paineam scazut frumusel, dar pacat ca nu si raman acolo.Azi dimineata aveam 54.2 .Sper totusi sa fac putina ordine in alimentatie, eu sunt de la o extrema la alta, trebuie sa gasesc calea de mijloc.
Tu ai scazut ceva, chiar daca n-ai tinut-o suta la suta?
Off, off...
Imi pare rau ca ai durerile astea

Ai grija de tine!


O zi minunata sa aveti fetelor!
__________________
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui cris17:
Alynuta (21 feb 2013), david (21 feb 2013), Kamyy (21 feb 2013), lacra81 (21 feb 2013)
  #9814 (permalink)  
Vechi 21 feb 2013, 08:49:31
lacra81's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2010
Locaţie: ....., Romania
Date: 162cm
Mesaje: 8.719
Aprecieri acordate: 6.205
Am fost apreciat(a) de 4.486 ori in 1.918 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Neata slabutelor


Draga mea , eu am avut ieri o criza de stomac , de a trebuit sa plec acasa de la servici. Abia m-am tarat pana acasa. Nu inteleg de unde vine durerea asta cumplita care se manifesta ca niste crampe puternice, o data sau de doua ori pe an.Nu-mi trece cu niciun medicament, doar in momentul in care ma intind pe pat.
Am tinut totusi zi de fructe cu exceptia unui coltisor de paineam scazut frumusel, dar pacat ca nu si raman acolo.Azi dimineata aveam 54.2 .Sper totusi sa fac putina ordine in alimentatie, eu sunt de la o extrema la alta, trebuie sa gasesc calea de mijloc.
Tu ai scazut ceva, chiar daca n-ai tinut-o suta la suta?
neata,aly
n-am scazut extraordinar dar e perioada naspa si ............
ai grija ..poate e de la fructe

fug sa fac ordine ..las deschis
__________________
jurnal
Greutatea este incorecta. lacra81, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui lacra81:
david (21 feb 2013)
  #9815 (permalink)  
Vechi 21 feb 2013, 09:52:13
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

[FONT="Comic Sans MS"][COLOR="DarkRed"][SIZE="3"][QUOTE=anes;1226240]Salve fetele

De 3 zile e o nebunie la birou de numa'. Fel de fel de chestii de a trebuit sa ma imbrac la o tzara mai multe ace. Azi am fost incaltata cu neste toace de 8 ori 10 . Am fost tantosa (complimente cu duiumu) dar ma dooooor picioarele de moooor
Eu am izbucnit intr-un ras de m-a auzit fiimea din camera cealalta,ai facut furori sunt sigura.Eu numai pantofi din aia am

Fetele care vor programul Carmenei. Eu nu am gasit pe net exercitiile, am luat cartea cu CD. Le gasiti si se pot comanda pe net. E o tzara de investitie, dar parerea mea e ca merita. Acu de nu v-o placea, io-mi cer scuze ..... Sincer cartea nu m-a prea dat pe spate, dar setul de exercitii mi se pare complex, variat si ce e important, acopera toate grupele musculare.
Eu o vreau ,o sa o iau de pe net ,sper sa o gasesc



Citat:
Anterior postat de mirela elorica Vezi mesajul
Buna, fetelor! Si eu am peste 30 de ani, 32 ,mai exact, si m-am gândit să vă scriu. M-am îngrăşat în ultimul an cam 17 kg, de la 65 la 82 acum. Nu am fost in stare, din păcate, să mă menţin, am avut acu câţiva ani 100 kg şi am reuşit să slăbesc până la 64, dar acum m-am îngrăşat din nou ca o scrofiţă. M-am decis să adopt de luni, adică alaltăieri, un stil de viaţă mai sănătos, să mănânc ma puţin şi să evit, pe cât posibil, alimentele interzise.
Buna iubita si bine ai venit printre noi .Eu sunt Vidia si am curand 33 de ani ,2 copii minunati (David de 3 ani si o luna ,Bianca de 12 ani peste cateva zile ,harnica nu)si m-a mai pricopsit Dumnezeu si cu un sot Ma bucur ca ne-ai gasit si ca ai inceput sa mananci sanatos e un lucru minunat osa te simti ok

Citat:
Anterior postat de mirela elorica Vezi mesajul
Oare de ce noi, femiele, suntem aşa de rele! Şi ştiţi de ce zic asta... Eu lucrez într-un loc unde cam 90% din personal e format din femei şi mă îngrozesc în fiecare zi de răutatea multora, atâtea bârfe şi discuţii "pe la spate". Simt că nu mai rezist, nu mai suport. E f greu, mai eşti şi acuzat pe nedrept, că ai zis tu ceva, că ai făcut ceva, deşi eşti nevinovat, e frustrant, dar, ce să facem, viaţa merge înainte, cu bune şu cu rele.
Draga mea si eu acum multi ani am lucrat intr-un colectiv pot spune 99.9% femei ,rautacioase foc ,dar eu intepata cum sunt si nu ma las calcata in picioare ma impuneam si i-mi faceam dreptate singura si sefa tacea uneori in fata mea cand aveam dreptate ,sincer,eram om bun si munceam mult ,le stiam pe toate ,de aceea nu avea nimeni nimic de obiectat .I-ti spun eu rautati in lumea asta sunt la tot pasul ,tu fii puternica si actioneaza ca si cum esti deja ceea ce vrei sa fii ,optimista si vesela tot timpul ,bucura-te ca esti sanatoasa indiferent de cate kilograme ai ,orice femeie este frumoasa in felul ei ,iar cand spun asta nu ma refer la cea exterioara ca e trecatoare ,cea sufleteasca ramane pana la sfarsitul zilelor.Eu de fel sunt foarte vesela (in tineretile mele mi se spunea zambareata ,nimeni si nimic nu ma putea face sa fiu altfel ,atunci ,dar acum a venit la mine o depresie urata de care am scapat in mare parte ,caci de am trecut prin multe incercari ale vietii dar Dumnezeu a fost alaturi de mine si este in continuare cu mine ,te pup capul sus

Citat:
Anterior postat de cris17 Vezi mesajul
Na!
Ii faceam patul lu fimiu ala mic, si m-am impiedicat in cearceaf. Am cazut pe burta cat sunt eu de lunga si s-a zguduit casa la kilele mele Noroc cu niste ramasite de reflexe, din anii mei de sport
Acum sper ca osciorul meu sta bine acolo si se vindeca si nu l-am fortat prea tare


Citat:
Anterior postat de mirela elorica Vezi mesajul
Ce înţeleaptă eşti, Cris, da, aşa e, raul pare mai mare si mai puternic reprezentat. Ai un fiu? Super! Să te bucuri de el! Şi eu îmi doresc copii, încercăm de vreo 8 luni, dar nimic, nu a fost să fie încă, poate nu încercăm destul pt. că ne vedem doar în weekend.
Toate se intampla la timpul lor ,nu dipera cand vrea Dumnezeu se intampla

Citat:
Anterior postat de mirela elorica Vezi mesajul
Cris, tu eşti graviduţă...Ce minunat, abia acum am văzut la ticker şi am înţeles, sunt şi eu mai blondă, ce să fac.
Si eu sunt blonda dar as stii ca suntem femei inteligente ,nu ca-n bancuri,ai vazut Udrea si multe femei de succes sunt blonde


Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna scumpele,uite-ma,Rozi
Mi-ati lipsit dar am avut nevoie de pauza asta,m-am tinut departe de net,am citit mult si am stat cu ale meu f mult..si cu familia.Asta din cauza ca am avu o perioada f urata,a venit randul meu sa am atacuri de panica..cel putin asta cred ca sunt,la medic nu am fost..si sa nu ma trimitetica nu ma duc
Da asa in gandul meu sper sa fie atacuri de panica decat vreo boala galopanta de inimapt ca ma ia noaptea,batai de inima accelerate..cateodata ma gandesc ca poate e si colesterolul ametitor,la cum am mancat luna asta...
Din urma nu am sanse sa citesc si nici nu prea am chefAm as ao stare de moleseala totala,sunt convinsa ca stiti despre ce vorbesc,eu iarna patesc asta,vara sunt la maxim de energie,fac sport,sunt activa..iarna parca-s leguma
Acuma,sper sa fiti toate bine,am citit pe sarite ultimele pagini si vad ca Vidi e mai bine,Fulga a facut rmn-urile si alte analize,scumpa ce sa-ti zic,tu stii ca esti in sufeltul meu si as vrea s-ti iau durerile cu mana daca as putea..nu ma asteptam sa citesc ca ai nevoie d eoperatie din cauza spondilozeiMulta multa sanatate tie si ingerasului,si tutror fetelor din casuta!
Cris,am vazut ca ai aparut si tuImi pare rau ca ati avut probleme..sper sa fi trecut acum..noi cam amandoua ne-am ingrasat si slabit in acelasi timp..asa ca..sper sa ne luam la intrecere intre noi
Asa..deci saptamana ast am incercat s ama relaxez cat mai mult si cred ca am r eusit..din pacate nu am iesit deloc la cumparaturi,asa ca am mancat ce am avut in frigi,si nu mereu de dieta....ca sa fiu sincera,dimpotriva..am avut episoade compulsive..
Vrobesc la trecut pt ca azi am facut piata si m-am pregatit cu mancare de dieta..pt a nspea oara..sper sa reusesc sa ma ridic iar ,ca la cantar nu ammai indraznit sa ma uit,dar vad pe haine ca ma strang si blugii noi cumparati inainte de sarbatori pocnesc pe mine,din pacate..Sa nu mai zic ca al meu mi-a zis clar ca m-a m rotunjit bine,dar s-a grabit sa adauge ca lui asa ii place..mincinosul...
Iubitele,va pup cu drag si va urez o noapte cat mai linstita si frumoasa!Sa nu va mirati daca nu o sa scriu chiar mult..trebuie sa-mi intru iar in ritm si inca nu ma simt in stare 100%
Draga Emy ,eu am inteles ca ai un psiholog in casa ,nu amana ca ajungi mai rau stiu ce vorbesc ,pupici si mai lasa grijile ca nu ai de ce


App de bebe,e prietena noastra draga aici in casuta(are si album-Porumbita)a nascut saptamana trecuta o minune de baietel,si ea are 40 de ani..deci sa nu te aud ca la 32 de ani nu ai inca timp de bebe
Mi-ai luat-o inaine ,vroiam eu sa-i spun de Nico


Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
In seara asta am fost la dentist,nici acum nu mi-a trecut anestezia.Cica,cand trece,s-ar putea sa doara un picca mi-a scos nervul.Eu am avut un dentist tanarsi sotul,in cab celalalt,o domnisoara dentistNe-au repartizat bineAm luat cina destul de tarziu,un iaurt de fructe,cu putin ananas,mar si mandarina.Stiu ca nu e recomandat fructe seara,dar chiar n-aveam pofta de nici o salata .
Si cum a iesit otul tau de acolo ,cu zambetul pe buze
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui david:
Kamyy (21 feb 2013), mirela elorica (21 feb 2013), rainbow (21 feb 2013), VentoFreddo (21 feb 2013)
  #9816 (permalink)  
Vechi 21 feb 2013, 09:59:22
rainbow's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 sep 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 38
Date: 168cm, 103.5kg
Mesaje: 4.946
Aprecieri acordate: 6.039
Am fost apreciat(a) de 2.164 ori in 777 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna Cris!
Buna Vidia!
fetelor ce mai faceti de mancare?eu nu stiu ce sa mai mananc,mi se par toate mancarurile grele de cateva zile..nu stiu de ce...Azi fac pizza si papanasi,vine sor-mea din tari straine si asta vrea.In rest,mi s-a pus pata pe iaurt simplu,in care pun si putin zahar,asta e MD de ceva vreme la mine
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui rainbow:
david (21 feb 2013), Kamyy (21 feb 2013), lacra81 (21 feb 2013), VentoFreddo (21 feb 2013)
  #9817 (permalink)  
Vechi 21 feb 2013, 11:48:22
floricica0vesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de rainbow Vezi mesajul
neata fetele!!

Floricico!!tu ce faci???Ti-ai gasit de munca?daia nu mai dai nici o veste???
Am facut si cafeluta,daca tot sunt asa matinala.AZI

neata Cristina.

nu mi-am gasit inca, tot caut si intreb, si nimic.

azi am mai vorbit cu un prieten bun de-al lui vara-mea, mi-a adus ceva din tara, si mi-a zis ca el stie ceva fete care au lucrat la curatenie pana s-au facut masterul si ca poate ma pot ajuta ele cu ceva, a zis ca le suna pentru mine, macar cateva ore sa-mi pot face hartiile si sa pot merge la cursurile de limba pana imi gasesc cu norma intreaga.

sunt si eu cam deprimata, si am multe ganduri in cap care-mi misuna, asa ca mai rar si eu cu scrisul, ca numai m-as plange





Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Neata slabutelor


Sper sa fiu cumintica Fulg drag, si tie iti doresc sanatate multa si te apreciez pt. optimismul tau si puterea de a trece peste toate greutatile.Esti un exemplu pt. mine.

Bine ai venit intre noi ,si mult succes la slabit.Aici imbinam utilul cu placutulne incurajam reciproc , ne consolam una pe alta ,ne ridicam cand cadem,deci esti pe maini bune

Draga mea , eu am avut ieri o criza de stomac , de a trebuit sa plec acasa de la servici. Abia m-am tarat pana acasa. Nu inteleg de unde vine durerea asta cumplita care se manifesta ca niste crampe puternice, o data sau de doua ori pe an.Nu-mi trece cu niciun medicament, doar in momentul in care ma intind pe pat.
Am tinut totusi zi de fructe cu exceptia unui coltisor de paineam scazut frumusel, dar pacat ca nu si raman acolo.Azi dimineata aveam 54.2 .Sper totusi sa fac putina ordine in alimentatie, eu sunt de la o extrema la alta, trebuie sa gasesc calea de mijloc.
Tu ai scazut ceva, chiar daca n-ai tinut-o suta la suta?

Alinush, nu mai tine zile de fructe si cruditati numai pana nu iti rezolvi problemele cu stomacul, ca acidul sigur nu iti face bine daca deja ai probleme.

eu am avut inceput de ulcer si tot asa aveam crampe groaznice, si ameteli si a trebuit sa tin regim strict ca sa-mi revin, iar acuma nu mai pot manca numai cruditati o zi intreaga

mai bine vezi ce ai la stomac si vezi ce e de facut


Mirela, bine ai venit printre noi
Eu sunt Flory, am 26 de ani, si momentan imi caut de munca, sunt cam morocanoasa zilele astea


Emy, ce-s cu starile astea la tine?
stiu ca ti-e dor de Roxy, dar nici chiar asa

acuma serios, imi pare rau ca te simti rau, dar tu esti o femeie puternica, ai atatea persoane care te iubesc pe langa tine, si sunt sigura ca te pui repede pe picioare.
poae ti-ar face bine sa petreci vreo 2-3 zile cu David, sa te inveseleasca.

pana una alta, eu de azi l-am luat iar pe Monti cu mine, merg acuma sa pap, si azi vreau sa fac si 2 mile de start walking.
ne e dor de tine la Monti, cand te simti in stare te asteptam, poate daca ne citesti pe noi iti vine si tie cheful de papa bun.
plus ca tu ne aduci asa multe idei de mancarica, si ne lipsesti mult

o zi minunata la fete

nu va scriu la fiecare in parte, ca nici eu nu sunt in toane prea grozave.
da' nu ma las!!!!!!!
Răspuns cu citat
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui floricica0vesela:
Alynuta (25 feb 2013), david (21 feb 2013), lacra81 (21 feb 2013), mariana34 (21 feb 2013), rainbow (21 feb 2013), VentoFreddo (21 feb 2013)
  #9818 (permalink)  
Vechi 21 feb 2013, 11:52:40
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

nO,UITE CUM MI-am FACUT IAR NERVI..scrisesem megamesaj,cu citate,ca de obicei,eram bucuroasa ca raspunsesem tuturor,si cand i-am dat send..m-a dat afara..Speram sa fi luAT mesajul,am intrat din nou cu inima indoita..bineinteles ca nu era mesajul
asta e..de la 11 si ceva scriam la el
Nu mai reiau ca nu mai am timp
M-am trezit ca de obicei la 11,am facut o salata de fructe pt al meu si un amestec din iaurt,caise uscate,prune uscate,mar copt si scortrisoara pt mine.Acum il mananc,ca pana acuma am scris la mesaj
La pranz nici eu nu am idei si nici chef de gatit mai elaborat.Am ceva muschi de porc,o sa fac gratar si cu salata de castraveti si gata.Ieri am facutr cumparaturi de papa la lidl,iaurturi,oua,prosciutto,destea..da legume si fructe nu mi-au placut,azi mergem la carfur sa completez.Poate gasesc ciuperci..Nici vin rosu nu mai AM..a ramas doar alb.
Fetele,va pup pe toate,succes cu dieta si sportul,si multa sanatate voua si celor dragi!Mai vb deseara,o zi minunata sa aveti!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
david (21 feb 2013), floricica0vesela (21 feb 2013), Kamyy (21 feb 2013), lacra81 (21 feb 2013), mariana34 (21 feb 2013), rainbow (21 feb 2013)
  #9819 (permalink)  
Vechi 21 feb 2013, 11:57:28
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Florciel chiar ca-mi lipseste Roxy..da stiu ca e a o sa intre nu ne-a abndonat,doar ca are atatea pe cap acu si cu munca si cu cursul si cu casa..
Succes cu jobul,de undeva trebuie sa iasa si pt tineRabdare si tutun
Iubita,nu am incetat sa citesc la MOntyDoar nu scriu..am zis cand revin iar la dieta corect,acuma ce s afac acolo,doar sa ma plang..?Dar iubesc fetele de acolo la fel ca pe cele din casuta noastra..si le citesc in fiecare zi,asa ma bucur ca Ame e iar activa
te pup si pe tine,nu dispera,si succes cu toate proiectele pe care le ai
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
david (21 feb 2013), floricica0vesela (21 feb 2013), Kamyy (21 feb 2013)
  #9820 (permalink)  
Vechi 21 feb 2013, 12:06:55
floricica0vesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Emi, multumesc

si da, sa vii sa te plangi !!!! doar suntem acolo si la bine si la greu, nu doar cand suntem conforme saptamani intregi.
undeva trebuie sa te descarci si tu!
tu sa vii, sa scrii verde pe bej de ce ti-e greu si cum ti-e greu, noi te luam in brate si te sustinem, si uite asa, cu pasi mici, o sa ajungi si la prima zi conforma, apoi candva si la prima saptamana conforma.....si tot asa

o zi faina sa ai
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui floricica0vesela:
david (21 feb 2013), Kamyy (21 feb 2013), lacra81 (21 feb 2013), mariana34 (21 feb 2013), VentoFreddo (21 feb 2013)
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole