Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #5341 (permalink)  
Vechi 06 mai 2010, 10:05:40
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
si eu is experta in astea . dar acum cu fibrele s-a rezolvat
Eu nu am probleme ,poate de ce mananc multe fructe,il folosesc numai daca ma simt umflata sau daca trebuie sa plecam undeva si nu-mi vine chiar atunci.Cand am fost cu cortul ,clar ca acolo n-am facut si pana am ajuns acasa mi-o trecut,am rezolvat cu o clisma
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5342 (permalink)  
Vechi 06 mai 2010, 10:16:39
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Anes.am zis cand voi ajunge la 56,ma voi rasplati cu o portie de spaghete.Asa dor mi-e si de o mamaliga cu branza si cascaval la cuptor,de o portie de cartofi frantuzesti.Saracii ai mei ,si ei sunt privati de ele.N-as putea rezista ,sa le fac numai lor si eu sa stau deoparte.
Sa stii ca asta o sa fac si eu sambata ca ma duc la mamii meu iar ! Si nu stau sa gatesc fac repede atunci pe loc cand vin seara ,el oricum mananca la mine a acasa !
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
E f.bine Anes,cand m-am inscris eram disperata,m-am cantarit pe un cantar de marfa si nu m-am uitat bine si eram convinsa ca am 68 ,pana m-a cantarit un coleg care mi-a explicat ca nu ma uit unde trebuie.Oricum 63 aveam imbracata cu haine de iarna,abia acum de cand mi-am luat cantar ma cantaresc la pielea goala dimineata.
Ce-ti mai place la pielea goala ! Sa ma vezi pe mine cand ma cantaresc,tot dau jos.Ne omoara cantarul asta si eu astept ziua de luni ,dar fiind pe ...dar tot ma cantaresc
Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Neata fete dragi !
Cine-mi da si mie o cafeluta, sa ma trezesc ?
Eu tot constipata sunt..asa ca rezultatele sunt cu semnul intrebarii... E posibil sa am mai putin, dar asa arata cantarul.
Azi zi de lactate.
Ideea e ca joia trecuta aveam 56...azi am 55.2.
E de bine. Si va multumesc pentru sustinere. Sa vezi ca alaturi de voi, o sa-mi ating scopul mai repede .
Merg sa beau o cafea si revin,sper..
Sincer eu pana la ora asta nu am baut ,mancat nimic,nu intra deloc am la pastile in burta ! Acum ma duc sa beau 2 canii de ceai de galbenele !
Felicitari si tie Roxy ! Si sa stii ca asa se intampla daca nu ai iesire,cred ca ai mai putin !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5343 (permalink)  
Vechi 06 mai 2010, 10:30:52
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Ui la ea,terorista ca mie nu-mi scrie nimic.Eu nu merit felicitari,invidioasa
Ba meriti cel mai mult ! Dar daca te laud o sa ti-o iei in cap !
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Vai tu Fulguta mica ,cum poti suporta asemenea dureri,cat mai ai pana la injectie?
Normal ar fii trebuit luna asta,dar am inteles ca doctorul de acolo intra in concediu de la jumatea lunii si fratimiu nu mai vrea sa se intoarca deloc ,asa ca o sa ma duc singura,nu ca ar fii pentru prima oara,dar ma rupe cu autocarul 2 zile,cu avionul nu merg nici daca mor de dureri ! Am o frica !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5344 (permalink)  
Vechi 06 mai 2010, 10:39:49
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Fetele eu ies ca nu mai rezist ! Pup dulce toate fetele ! Va doresc
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5345 (permalink)  
Vechi 06 mai 2010, 11:39:59
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
neata fetelor,

m-am cantarit si......am slabit 1.1kg intr-o saptamana..Sincer se vedea pe mine asa ca parca sunt mai slaba dar sunt si mirata ptc am tot sbarcit-o in ultimul timp.Intr-adevar nu f mult dar am muscat din cascaval de multe ori.Doar de sport m-am tinut si am facut aproape zilnic.Cred ca asta ma scoate--sportul Deci schimb tickerul de la 75.7 la 74.6kg!!!!Fulguta stia

Vaii, ce bine imi pare, bravo
Emi insa cu pariul nostru cu sotul tau mai trebuie sa amanamAzi noapte iar m-am sculat pe la 2.30 ( deci trecuse ziua de fructe caci asa am gandit) si am mancat putina brz sarata si pate de ficat .Doar amanam ptc nu ma las.Asa cum am stat toata luna martie fara sa mananc noaptea de am zis --gata am reusit---asa o sa pot si acum.Doar am reusit sa nu mai mananc dulciuri eu aia drogata dupa ele.Emi doar amanam victoria, da?
Ok, amanam dar nu uitam..eu nu ma las pana nu reusim
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
Eu de cand am facut o iritatie de la detergentul de vase spal numai cu manusi.E greu la inceput dar te obisnuiesti..aaa si mi-am luat si masina de sp vase asa ca spal combinat--eu si masina

Eu nu pot sa spal cu manusi..daca nu simt eu vasele la mana parca nu le spalMa dau insa cu crema dupa aia si pana acum nu am avut probleme


Emi asta e alt semn de ....bebe
Pai deabia am terminat cu rusii ieri..da ie mi-ar pare bine, nu zic ca incerc sa raman, inca ma protejez, dara daca o fi sa fie..
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
Fetelor hai ca am ajuns la zi cu cititul.Azi o sa plec mai devreme de la birou , am sedinta la scoala la aia mica..iar maine mi-am luat liber ca merg tot cu aia mica la concurs muzica si dans si dupa masa merg la club cu ea, acolo unde repeta.Nu va zic, sambata este alt spectacol intr-un parc in Buc cu muzica, iar merg..Ce sa mai , duc VEDETA de colo colo...Asa mai stau si eu cu ea ca altfel 3 ore pe zi..e putin
Asa ac nu prea cred ca o sa mai am timp sa intru, si imi pare asa rau,o sa raman in urma
va pup
lasa Crina ca noi tot aici suntem, visele copilei sunt pe primul locPupici si bafta!
Citat:
Anterior postat de nanei Vezi mesajul
Fetele buna dimineata!!!!!!Ce ati facut ieri cu ziua de fructe.Mie cred ca imi vine ca ma doare burta groaznic si tot am si asa 68.2Kg.Uraaaaaaaaaaaaaa.Sunt super fericita.M aduc sa modific.va pupacesc si mai intru cand ajung al servici.
Vaiii, ce vesti bune,felicitari si tie, Oana
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
'neata
ti-am vazut meniul ... sincer iti zic ca nu mi se pare ca asta nu ar fi meniu de regim. da, e drept ca sunt aproape 1500 de kcal, dar daca te uiti cam atata trebuie sa consumi pt o activitate usoara, iar tu ieri ai fost fost foarte activa.
Asa ma consolez si eu, Anes..Am avut grasimi mai multe dar de obicei am carbo, asa ca cred ca e ok
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Acum merg sa-mi schimb tickerul .Sa stiti ca am intrat si in cealata pereche de blugi.Ma stramg putin dar merge.Asa bine-mi vin.Mai am perechea noua,la care nu vreau sa renunt sub nicio forma ,sa-i arat colegei care insista ca nu voi mai intra in ei,sa-i arat ca nu are dreptate .Cu toate ca trebuie munca multa sa mai intru in ei. Trebuia sa-i port cand mi-au fost buni.
fetelor numa vesti bune azi..Felicitari, Aly
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
fetelor pec la fizioterapie ... si dupa aia sa ma tund
Pup, Anes, sa pui poze cu noua tunsoare
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Fetele eu ies ca nu mai rezist ! Pup dulce toate fetele ! Va doresc
Saracuta Fulguta, uite un ceiuc cald pt tine, stai la caldurica si sa vezi ca trece
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5346 (permalink)  
Vechi 06 mai 2010, 11:48:49
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
le zice FIBRE ... ii o cutie cu 30 tablete, de Tishon Corp USA
Imi notez si o sa caut. Multumesc !
Dar vreau sa va zic ca am baut un iaurt natur in care am amestecat ultimele 2 lingurite din plicul ala cu fibre de la rommac...si surpriza...succes x2..cred ca de la aia..nu stiu ..dar ma bucur.
Problema e ca nu ies niciodata dimineata, ca sa ma pot cantari si eu ca lumea, pe stomacul gol.
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
Eu acum o am pe soacra-mea la mine pentru o perioada, asa ca gateste ea, eu doar fac fite...adica nu mananc mancarea gatita facuta de ea.Eu sper ca intelege ca vreau sa slabesc....Asa ca aici am noroc..Sincer , preferam sa gatesc eu decat sa stau cu socrii cateva luni de zile( pana rezolva cu vanzarea apart. si cumpararea altui nou..)Dar nu e chiar asa rau, doar eu sunt REA
Ei na, nu esti rea...oricat de ok ar fi socrii...tot mai bine e cand sunt doar cei 2 in cauza acasa..adica doar voi doi.
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
deci felicitari si tie....Bravo
Multumesc. Ma simt bine. A mai scazut utin si burtica...dar cum nu am muschi acolo...tot se vede urat daca ma aplec.
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Eu nu vreau sa razi de mine ,dar sa sti ca eu chiar cand nu puteam face,imi faceam o clisma .eu nu ma mai chinui,mi-am luat un irigator mic si cand sunt probleme il pun in aplicare.
Nu rad deloc Aly. Te cred. Mi-a trecut si mie prin gand. Dar am zis ca asta e ultima solutie...
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Lasa Aly ca avem timp si eu acum nu prea pot sta in fund de dureri,toata noaptea m-am plimbat prin casa ! Am adormit un pic dimineata de la 6.30 dupa ce a plecat al meu!
Vai Fulguta...ce nasol... Stai in pat si nu fa efort.
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
fetelor pec la fizioterapie ... si dupa aia sa ma tund
Pa Anes...sa ne arati si noua cum te-ai tuns.
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Eu nu am probleme ,poate de ce mananc multe fructe,il folosesc numai daca ma simt umflata sau daca trebuie sa plecam undeva si nu-mi vine chiar atunci.Cand am fost cu cortul ,clar ca acolo n-am facut si pana am ajuns acasa mi-o trecut,am rezolvat cu o clisma
Si eu cand plec de acasa undeva am si mai mari probleme...
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Sa stii ca asta o sa fac si eu sambata ca ma duc la mamii meu iar ! Si nu stau sa gatesc fac repede atunci pe loc cand vin seara ,el oricum mananca la mine a acasa !
Cel mai bine e la mami acasa!!!
Ce-ti mai place la pielea goala ! Sa ma vezi pe mine cand ma cantaresc,tot dau jos.Ne omoara cantarul asta si eu astept ziua de luni ,dar fiind pe ...dar tot ma cantaresc
Dar ce e luni Fulguta? Mie nu mi-au venit musafirii. Ma enervez , ca de cand am lasat pastilele , din decembrie, imi tot vine aiurea ..si de 5 ani stiam exact cand venea.
Sincer eu pana la ora asta nu am baut ,mancat nimic,nu intra deloc am la pastile in burta ! Acum ma duc sa beau 2 canii de ceai de galbenele !
Dar nu e tocmai bine sa stai cu stomacul gol, mai ales daca iei pastile!
Felicitari si tie Roxy ! Si sa stii ca asa se intampla daca nu ai iesire,cred ca ai mai putin !
Multumesc!Asa cred si eu,ar nu am cum sa verific ..ca nu am succes niciodata la prima ora.

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Ba meriti cel mai mult ! Dar daca te laud o sa ti-o iei in cap !
Dar merita ! Felicitari Aly!!!

Normal ar fii trebuit luna asta,dar am inteles ca doctorul de acolo intra in concediu de la jumatea lunii si fratimiu nu mai vrea sa se intoarca deloc ,asa ca o sa ma duc singura,nu ca ar fii pentru prima oara,dar ma rupe cu autocarul 2 zile,cu avionul nu merg nici daca mor de dureri ! Am o frica !
Dar de ce ai frica de avion? Ajungi mai repede asa...si mai comod.
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Fetele eu ies ca nu mai rezist ! Pup dulce toate fetele ! Va doresc
Bine Fulguta draga. Ai grija de tine. Te pup.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5347 (permalink)  
Vechi 06 mai 2010, 11:53:12
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Servus Emy
Ce faci? Cum te mai simti? A fost greu aseara cu mutatul?

(Eu mi-am luat costumul de zumba(nu stiu daca e de zumba , dar eu asa ii zic )..si ma pregatesc de programul de 20 de min.
Sunt solo acasa..yupiii.
Faza nasoala, e ca si al meu simte cat sunt de incordata..si nu-i place , ca stie de ce sunt asa. SI din pacate , ne cam racim unul fata de celalalt , ne cam sarim la beregata (cica in gluma) ..de fiecare data cand vine cpuilu aici e asa. Si nu vreau sa ma cert sau supar cu el..) Am inchis paranteza. Nu mai spun nimic despre asta..ca nici nu vreau sa ma mai gandesc la problema.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de incognito; 06 mai 2010 at 11:57:56.
  #5348 (permalink)  
Vechi 06 mai 2010, 11:59:13
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Servus Emy
Ce faci? Cum te mai simti? A fost greu aseara cu mutatul?

(Eu mi-am luat costumul de zumba(nu stiu daca e de zumba , dar eu asa ii zic )..si ma rpegatesc de programul de 20 de min.
Sunt solo acasa..yupiii.
Faza nasoala, e ca si al meu simte cat sunt de incordata..si nu-i place , ca stie de ce sunt asa. SI din pacate , ne cam racim unul fata de celalalt , ne cam sarim la beregata (cica in gluma) ..de fiecare data cand vine cpuilu aici e asa. Si nu vreau sa ma cert sau supar cu el..) Am inchis paranteza. Nu mai spun nimic despre asta..ca nici nu vreau sa ma mai gandesc la problema.
Bravo pt sport, Roxy, a fost greu cu mutatul si mai urmeaza si azio tura..si pe urma trebuie sa le gasesc locul in casa..ca acum sunt tot in cutii si saci peste totdar greul a trecut.
De copil ce sa zic..te inteleg, al meu are 2 fete, sunt mari , se apropie de 30 si poate si din cauza asta nici nu au vrut sa auda de relatia noastra, au trecut anii dar ele au rupt detot relatiile, Sufar pt al meu dar asta e, viata merge inainte.Pe de o parte poate e mai bine asa, ca sunt libera si fac ce vreau fara sa se introduca nimeni in relatia noastra, suna egoist dar e adevarat.
Tie iti trebuie doar rabdare..
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5349 (permalink)  
Vechi 06 mai 2010, 12:08:25
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Bravo pt sport, Roxy, a fost greu cu mutatul si mai urmeaza si azio tura..si pe urma trebuie sa le gasesc locul in casa..ca acum sunt tot in cutii si saci peste totdar greul a trecut.
De copil ce sa zic..te inteleg, al meu are 2 fete, sunt mari , se apropie de 30 si poate si din cauza asta nici nu au vrut sa auda de relatia noastra, au trecut anii dar ele au rupt detot relatiile, Sufar pt al meu dar asta e, viata merge inainte.Pe de o parte poate e mai bine asa, ca sunt libera si fac ce vreau fara sa se introduca nimeni in relatia noastra, suna egoist dar e adevarat.
Tie iti trebuie doar rabdare..

Am fost si la tine in casuta ...
Spor sa ai si o zi usoara Emy draga!

Da, ma bucur ca ma intelegi. Stii copilu n-are nici o vina. Poate ca daca era mai mic, ma puteam apropia de el. Dar asa, face 14 imediat, e si la varsta cu probleme...f obraznic, dezordonat...cand vine, imi da totul peste cap...Asta e. Rabdare si tutun. Adevarul e ca fumez ca turcul cand e aici..asa de nervi.
Dar acuma sunt ok...am fost pe la piata iar, copilu e la scoala, barbatul in oras.. eu acasa ..liniste...aud pasarele, vorbesc cu voi, ma relaxez ..fac ceva zumba si e mai bine.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5350 (permalink)  
Vechi 06 mai 2010, 12:34:38
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Gata cu zumba -20 min. Ma duc sa fac un dus..Poate apare toata lumea..pana atunci.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, forum, jurnal, jurnale, masca ten mixt, slabire, slabire 30 ani, slabit, slabit 30 ani, slabute, slabute 40 ani, slabute 50 ani, tratamente riduri, ulei de masline, ulei de ricin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce inaltime ai vrea sa ai? Slabuta Despre noi, ... femeile 42 08 iun 2013 09:46:18
Hai sa ne cunoastem mai bine :) Luna Jocuri pe forum 283 04 iul 2012 21:49:59
Vreau sa slabesc 30 kg anonima Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 30 - 40 (kg) 68 01 iun 2011 17:12:57
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole