Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Almara

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #201 (permalink)  
Vechi 06 apr 2016, 21:57:46
kartika's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 mai 2011
Locaţie: teramo / mures, Italia
Dieta: Rina 90
Date: 170cm, 90kg
Mesaje: 1.668
Aprecieri acordate: 1.530
Am fost apreciat(a) de 1.878 ori in 1.097 mesaje
Implicit Re: Jurnal Almara

Citat:
Anterior postat de Almara1 Vezi mesajul
Gasita pe net la retete de post, dar cred ca poate fi folosita si de vegetarieni.


"Vă propunem o rețetă de drob din legume: gustoasă, sățioasă și sănătoasă. Este o mâncare pe care o putem prepara nu doar în posturi, ci oricând, deoarece este o rețetă foarte reușită. Cu siguranță veți face acest drob de mai multe ori.

În funcție de preferințe, puteți renunța la ciuperci sau la spanac. Orezul este obligatoriu, însă îl puteți înlocui cu soia sau miez de nucă.


Ingrediente


• 2 morcovi
• 1 țelină
• 4 cepe
• 3 căței de usturoi
• 3 cartofi
• 1 cană de orez
• 200 g de ciuperci
• 100 g de măsline
• 1 legătură de pătrunjel
• 1 legătură de mărar
• 1 legătură de spanac
• 50 g de pesmet
• sare, piper, oregano, boia dulce


Preparare


Mai întâi, pregătim două cratițe. Într-una punem la fiert cartofii în coajă (bine spălați înainte), cu apă cât îi cuprinde, iar în cealaltă, orezul. La 1 cană de orez, se pun 2 căni de apă. După primele clocote, se pune capacul peste orez, și se lasă 10 minute, fără să ridicați capacul, apoi se închide focul și se mai lasă 10 minute, cu capacul acoperit. În acest interval, orezul va absorbi apa rămasă, și va fi bine fiert.


Între timp, se curăță ceapa și usturoiul, se toacă fin, și se călesc în puțin ulei. Se adaugă și ciupercile tăiate mărunt. Se călesc 15 minute.


Spanacul se spală bine și se opărește scurt. Morcovii și țelina se dau pe răzătoare. Măslinele se taie feliuțe. Pătrunjelul și mărarul se spală bine și se toacă mărunt.


După ce s-au răcorit puțin, cartofii se curăță de coajă, și se pasează, ca la piure.


Într-un vas încăpător, se amestecă toate ingredientele: piureul de cartofi, orezul fiert, ceapa, usturoiul și ciupercile undite, pătrunjelul și mărarul, pesmetul și condimentele. Amestecați bine, pentru a obține o compoziție cât mai omogenă.


Pentru a coace drobul, puteți folosi două tăvi de chec, o tavă rotundă, sau o tavă dreptunghiulară sau pătrată, în funcție de cum doriți să arate drobul. Tava aleasă se tapetează cu hârtie de copt, și în ea se pune compoziția. Nivelați bine deasupra, pentru a obține o suprafață netedă. Puteți așeza deasupra felii de roșii sau fâșii de gogoșar roșu. Coaceți drobul în cuptorul preîncălzit circa jumătate de oră, sau până când se rumenește.


După ce scoateți drobul din cuptor, lăsați-l să se răcorească bine, apoi dați-l la frigider 3-4 ore, apoi serviți-l. Se va închega mult mai bine. Nu-l tăiați cald, deoarece se va sfărâma."

Tot neinvitata si eu...ca patzitu nu-i nici unu,deci...tzelina sa fie de marime medie spre mica,3/4 cartofi,oregano daca este verde se pune putin,in aceasta perioada este foarte aromat,orezul..aia cu doua cani de apa,fiert,lasat la repaus...ii valabila cu orezul prefiert.Pesmetul poate fi inlocuit cu linte sau naut fierte apoi pasate cu o furculita.
__________________
Jurnal kartika
Sa nu intorci fata ta de la izvorul lacrimilor mele,Fecioara,care ai nascut pe Hristos,Cel ce a sters lacrima de pe fata tuturor!






Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui kartika:
Almara1 (10 apr 2016), corinnef (07 apr 2016)
  #202 (permalink)  
Vechi 06 apr 2016, 22:38:15
kartika's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 mai 2011
Locaţie: teramo / mures, Italia
Dieta: Rina 90
Date: 170cm, 90kg
Mesaje: 1.668
Aprecieri acordate: 1.530
Am fost apreciat(a) de 1.878 ori in 1.097 mesaje
Implicit Re: Jurnal Almara

In aceasta perioada ciolomada o fac din:varza alba,varza rosie,morcov,dovlecel,ardei iute,ceapa.Dovlecelul taiat in felii mai grosute,altfel se topeste.Verdeturile taiate le amestec cu sare si le las sa "doarma"de seara pana dimineata.Dimineata scurg apa lasata de verdeturi,o pun intr-o oala cu otet,sare,zahar,boabe de mustar,boabe de piper+un pahar de apa,se pun la fiert cateva minute,apoi se pune in borane peste zarzavat.Daca cantitatea de ardei iute si de boabe de mustar este suficienta,nu este necesar conservant.Retetele sunt multe,apoi na fiecare face dupa gustul sau,nu?
__________________
Jurnal kartika
Sa nu intorci fata ta de la izvorul lacrimilor mele,Fecioara,care ai nascut pe Hristos,Cel ce a sters lacrima de pe fata tuturor!






Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui kartika:
Almara1 (07 apr 2016), corinnef (07 apr 2016)
  #203 (permalink)  
Vechi 10 apr 2016, 12:53:05
Almara1's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2016
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 65
Date: 157cm, 63.8kg
Mesaje: 545
Aprecieri acordate: 1.713
Am fost apreciat(a) de 956 ori in 486 mesaje
Implicit Re: Jurnal Almara

Nu stiu daca resusesc -daca am voie- sa pun un link aici.
Daca nu, va recomand sa cautati pe site-ul Eugeniei Voda, la Emisiuni, interviul cu dl Gheorghe Mencinicopschi.
P.S. Nu e voie, deci dati cautare dupa inregistrarea interviului.
E vorba de alimentatie sanatoasa.
Almara1, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1764 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1247 kcal/zi. Pentru a slăbi 2-3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1248 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Almara1:
corinnef (12 apr 2016), rozica1965 (10 apr 2016)
  #204 (permalink)  
Vechi 12 apr 2016, 10:26:53
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal Almara

Citat:
Anterior postat de Almara1 Vezi mesajul
Nu stiu daca resusesc -daca am voie- sa pun un link aici.
Daca nu, va recomand sa cautati pe site-ul Eugeniei Voda, la Emisiuni, interviul cu dl Gheorghe Mencinicopschi.
P.S. Nu e voie, deci dati cautare dupa inregistrarea interviului.
E vorba de alimentatie sanatoasa.
Imi placea si mie de el inainte........dar de cand s-a apucat de facut reclame la paine, parca nu prea mai imi place! Alimentatie sanatoasa........si tu faci reclama la paine?
__________________
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui rozica1965:
Almara1 (12 apr 2016), corinnef (12 apr 2016)
  #205 (permalink)  
Vechi 12 apr 2016, 22:09:44
Almara1's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2016
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 65
Date: 157cm, 63.8kg
Mesaje: 545
Aprecieri acordate: 1.713
Am fost apreciat(a) de 956 ori in 486 mesaje
Implicit Re: Jurnal Almara

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul


Imi placea si mie de el inainte........dar de cand s-a apucat de facut reclame la paine, parca nu prea mai imi place! Alimentatie sanatoasa........si tu faci reclama la paine?
Precizeaza in interviu ca este impotriva consumului de faina alba, intens procesata (trei nule cred).
Habar n-am din ce fel de faina e facuta marca aia de paine la care facea el reclama.
Imi amintesc insa ca noi acasa la tara aveam niste lădoaie cu diverse tipuri de faina si cereale, in șură.
Făina albă, trei nule, nu se făcea prea multă. Compartimentul ei de la lădoi era cel mai mic, Făina uzuala era cea integrala, din care maica-mea facea mereu paine, placinte, etc.
Faina aia alba o folosea doar de cateva ori pe an, cand facea cozonac ori prajitura.
Restul, paine, placinte, palanețe, clătite, reteșe, tăiței se faceau toate din faina aia mai inchisa la culoare (dar nu atat de inchisa cum arata azi ceea ce se numeste faina integrala).
Almara1, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1764 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1247 kcal/zi. Pentru a slăbi 2-3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1248 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Almara1:
corinnef (26 mai 2016), rozica1965 (13 apr 2016)
  #206 (permalink)  
Vechi 13 apr 2016, 07:24:01
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal Almara

Citat:
Anterior postat de Almara1 Vezi mesajul

Precizeaza in interviu ca este impotriva consumului de faina alba, intens procesata (trei nule cred).
Habar n-am din ce fel de faina e facuta marca aia de paine la care facea el reclama.
Imi amintesc insa ca noi acasa la tara aveam niste lădoaie cu diverse tipuri de faina si cereale, in șură.
Făina albă, trei nule, nu se făcea prea multă. Compartimentul ei de la lădoi era cel mai mic, Făina uzuala era cea integrala, din care maica-mea facea mereu paine, placinte, etc.
Faina aia alba o folosea doar de cateva ori pe an, cand facea cozonac ori prajitura.
Restul, paine, placinte, palanețe, clătite, reteșe, tăiței se faceau toate din faina aia mai inchisa la culoare (dar nu atat de inchisa cum arata azi ceea ce se numeste faina integrala).
Eu am testat si painea neagra.........si integrala.....si de secara.....Toata painea ingrasa!
__________________
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui rozica1965:
Almara1 (14 apr 2016), corinnef (26 mai 2016)
  #207 (permalink)  
Vechi 14 apr 2016, 15:33:40
Almara1's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2016
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 65
Date: 157cm, 63.8kg
Mesaje: 545
Aprecieri acordate: 1.713
Am fost apreciat(a) de 956 ori in 486 mesaje
Implicit Re: Jurnal Almara

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul


Eu am testat si painea neagra.........si integrala.....si de secara.....Toata painea ingrasa!
Asa este.....
Almara1, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1764 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1247 kcal/zi. Pentru a slăbi 2-3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1248 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Almara1:
corinnef (26 mai 2016), rozica1965 (05 mai 2016)
  #208 (permalink)  
Vechi 03 mai 2016, 17:41:17
Almara1's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2016
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 65
Date: 157cm, 63.8kg
Mesaje: 545
Aprecieri acordate: 1.713
Am fost apreciat(a) de 956 ori in 486 mesaje
Implicit Re: Jurnal Almara

Un articol interesant.
Mi-a amintit de apa vie si apa moarta, din basmele copilariei.
Ce-or fi stiut stramosii nostri de foloseau expresiile astea, oare?
Dati cautare dupa o parte din textul urmator, veti nimeri un articol publicat in Formula As, despre descoperirile lui Henri Coanda.
Se pare ca nu a avut preocupari doar in domeniul aviatic Mare om!
"Cu putin inainte sa moara, Henri Coanda i-a dezvaluit unui confrate mai tanar, american, marea descoperire a vietii sale: "apa vie" O apa deosebita, cu un potential urias asupra sanatatii umane, pe care savantul roman o cautase calatorind in diferite zone geografice ale lumii, populate de oameni ce traiau peste 100 de ani. Secretul varstei lor era simplu: apa pe care o beau provenea din ghetari. Convins ca formula ei putea fi recreata in laborator, savantul roman i-a incredintat aceasta misiune stiintifica asistentului sau, Patrick Flanagan, care dupa o munca de 30 de ani, desfasurata alaturi de sotia sa, a reusit sa creeze doua produse de exceptie identice cu apa ghetarului Hunza din Pakistan (una din zonele vizitate de Coanda). Asa s-au nascut Active-H si Crystal Energy, cele doua "ingrediente-minune" care asigura tineretea eterna. Ascultati-le povestea, relatata chiar de creatorul lor"
M-am interesat de subiectul acesta deoarece am aflat ca o clinica privata din Cluj, trateaza diverse afectiuni, printre care si pietrele la fiere, fara operatie, elimina parazitii daunatori din corp, un soi de dezintoxicare, cu regim alimentar cu sucuri de fructe si legume si salate, pe langa ceva .... pliculete cu prafuri, tinute secret -cred ca va inchipuiti de ce si cu apa purificata.
Almara1, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1764 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1247 kcal/zi. Pentru a slăbi 2-3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1248 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Almara1:
corinnef (26 mai 2016), orhidee (03 mai 2016), rozica1965 (05 mai 2016)
  #209 (permalink)  
Vechi 03 mai 2016, 18:33:00
orhidee's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal Almara

Citat:
Anterior postat de Almara1 Vezi mesajul
Un articol interesant.
Mi-a amintit de apa vie si apa moarta, din basmele copilariei.
Ce-or fi stiut stramosii nostri de foloseau expresiile astea, oare?
Dati cautare dupa o parte din textul urmator, veti nimeri un articol publicat in Formula As, despre descoperirile lui Henri Coanda.
Se pare ca nu a avut preocupari doar in domeniul aviatic Mare om!
"Cu putin inainte sa moara, Henri Coanda i-a dezvaluit unui confrate mai tanar, american, marea descoperire a vietii sale: "apa vie" O apa deosebita, cu un potential urias asupra sanatatii umane, pe care savantul roman o cautase calatorind in diferite zone geografice ale lumii, populate de oameni ce traiau peste 100 de ani. Secretul varstei lor era simplu: apa pe care o beau provenea din ghetari. Convins ca formula ei putea fi recreata in laborator, savantul roman i-a incredintat aceasta misiune stiintifica asistentului sau, Patrick Flanagan, care dupa o munca de 30 de ani, desfasurata alaturi de sotia sa, a reusit sa creeze doua produse de exceptie identice cu apa ghetarului Hunza din Pakistan (una din zonele vizitate de Coanda). Asa s-au nascut Active-H si Crystal Energy, cele doua "ingrediente-minune" care asigura tineretea eterna. Ascultati-le povestea, relatata chiar de creatorul lor"
M-am interesat de subiectul acesta deoarece am aflat ca o clinica privata din Cluj, trateaza diverse afectiuni, printre care si pietrele la fiere, fara operatie, elimina parazitii daunatori din corp, un soi de dezintoxicare, cu regim alimentar cu sucuri de fructe si legume si salate, pe langa ceva .... pliculete cu prafuri, tinute secret -cred ca va inchipuiti de ce si cu apa purificata.
Interesant!
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui orhidee:
Almara1 (03 mai 2016), corinnef (26 mai 2016)
  #210 (permalink)  
Vechi 03 mai 2016, 19:34:39
Almara1's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2016
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 65
Date: 157cm, 63.8kg
Mesaje: 545
Aprecieri acordate: 1.713
Am fost apreciat(a) de 956 ori in 486 mesaje
Implicit Re: Jurnal Almara

Citat:
Anterior postat de orhidee Vezi mesajul

Interesant!
Da, am mai gasit intr-un loc, in aceeasi traducere, dar mai mult decat aici. Nu pot punelink, dar dau un text dupa care sa dati cautare, o sa ajungi pe pagina unui domn dr Florin Micliuc (la urma semneaza traducerea), numele paginii este ceva cu "florin heimat eu" cu punct intre ele.
"Unul din cele mai bune lucruri pe care le putem face este sa ne procuram un filtru de apa, cu carbune, sau un aparat de purificare a apei prin osmoza inversa sau prin distilare. Beti daca este posibil apa care a fost demineralizata. Continutul mineral al apei schimba totul, de ex. s-au facut studii si s-a stabilit ca apa dura, este foarte buna pentru boli de inima, dar ceea ce ei nu au aratat, este diferenta intre doua feluri de minerale care fac apa dura. Este vorba despre carbonat de calciu si carbonat de magneziu. Carbonatul de magneziu este bun, pentru ca organismul are nevoie de el, aproape fiecare dintre noi are un deficit de magneziu. Eu si sotia mea Gael bem apa purificata prin osmoza inversa, combinata cu "Crystal Energy", si luam magneziu ca supliment, un gram pe zi. Daca apa este dura de la calciu, nu este bine pentru inima, pentru ca calciul in exces fara suficient magneziu, duce la migrarea calciului din oase catre tesuturile moi, care se calcifica si avem muschi duri si asa mai departe. Cand avem suficient magneziu in corp, se declanseaza un raspuns hormonal ce conduce la migrarea inversa a calciului, din tesuturile moi inspre oase. Avem un prieten care a cercetat acest aspect si reuseste sa reversibilizeze osteoporoza cu magneziu. El a reusit sa creasca densitatea osoasa cu 1,5% in 6 luni. In general medicii incearca sa incetineasca osteoporoza, in loc sa o faca reversibila. "
Almara1, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1764 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1247 kcal/zi. Pentru a slăbi 2-3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1248 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Almara1; 03 mai 2016 at 19:42:05.
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Almara1:
rozica1965 (05 mai 2016)
Răspunde

Informatii despre slabit
50, almara, ani, calorii, dieta, jurnal, jurnale, peste, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole