Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal "Slabuta"

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #5341 (permalink)  
Vechi 04 iul 2012, 07:19:25
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de DanielaDa Vezi mesajul


Marina week-end -UL acesta te duci la Sulina? Și cât stai?
Eu mă duc în Vama. Am reușit să găsim cazare
Prietenul meu este din Tulcea. Poate prin august ajungeam și noi in delta pe la mila23 dar sa vedem

o zi frumoasa!
Te pup!
Citat:
Anterior postat de DanielaDa Vezi mesajul
Marina ne scriam una alteia în acelasi timp. Asta da sincronizare.
Chiar, ce sincronizare
Eu acum as fi mers la mila23 in locul Vamii.
Ma bucur ca ati gasit cazare
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5342 (permalink)  
Vechi 04 iul 2012, 07:29:48
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de bzzz Vezi mesajul
Multumesc pt toata sutinerea..... sper din suflet sa fie totul bine... sa nu avem parte de evenimente neplacute... mai ai putintica rabdare si vei vede si pozele
Oricat as incerca sa nu ma suprasolicit nu prea am cum... parca nu se mai termina..sunt atatea maruntisuri... astea sunt cele mai ... dar le rezolvam noi petoate.
te pup ..
O zi minunata.........
Neata Andreea

Mai sunt inca 3 zile Pe ultima suta de metri intotdeauna sunt o gramada de detalii, la inceput punem la punct lucrurile mari si zicem, lasa ca restul le facem mai pe la sfarsit ca sunt usoare, usoare dar muuulte

Macar, incearca sa te culci la ore decente, asa o sa mai compensezi din oboseala acumulata de peste zi.

Eu in weekend o sa fiu plecata la Sulina, imi iau si stick-ul de net, sper sa mearga, daca nu reusesc sa ma conectez si sa iti scriu in jurnal, macar sa reusesc sa iti trimit un mesaj, promit sa nu te deranjez cu telefoane. In concluzie, daca nu este o problema, te rog sa imi trimiti numarul tau de telefon

Te imbratisez draga mea, miresica Andreea
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5343 (permalink)  
Vechi 04 iul 2012, 07:35:40
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de anaralu29 Vezi mesajul
Buna Mary...
Multumesc de comentarii...
Nu stiu daca m am gandit bine in ce priveste pe sotul..cert e ca l iubesc.
E cam complicat ca ai lui nu stiu ca noi ne am impacat deoarece nu le convine ca el ba e acasa ba e la mine..
Eu i am zis cand se hotaraste sa vina de tot dar se pare ca nu s a hotarat...,nu stiu ce sa zic.
I am zis sa ma lase o perioada sa mi mai revin.
Partea naspa e ca ne cam certam si nu mi doresc sa ma dea peste cap.
Ieri a fost bine numai ca a venit cu pretentii..,ca daca vreau sa facem ceva sa l atrag mai tare si lucruri care eu nu le pot face mi a zis sa le fac...In fine...mai vorbim noi...
O zi splendida!!!(sa ai)
Buna draga Ana

Sa nu te superi pe mine, dar o sa iti pun cateva intrebari, nu e obligatoriu sa imi raspunzi, iti poti raspunde doar tie.

Tu te vezi cu el peste multi ani?
Il vezi ca un posibil tata pentru copiii tai?
Crezi ca te iubeste?
Crezi ca te va face fericita?
Crezi ca nu va repeta aceeasi prostie din trecut?

Crezi in suflete-pereche?

Nu vreau sa spun ce sa faci, nici nu este corect, este viata ta si tu trebuie sa decizi. De aceea, eu o sa imi pastrez pozitia de om care va pune intrebari, raspunsul il vei gasi tu
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5344 (permalink)  
Vechi 04 iul 2012, 07:52:04
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul


Marina, Marina, ce imi faci tu mie.....Cum asa?Ah, ce nerabdatoare sunt Tot incerc sa imi dau seama despre ce este vorba dar nu reusesc. Asa ca, draga mea iti spun un lucru: ai reusit sa ma pui pe jar!
Si ca sa vezi ca iti stiu de frica, ieri am facut sport 40 de minutele de bicicleta stationar Putinel fata de faceam eu, dar avand in vedere ce putorica am fost in ultimul timp, asta a fost exercitiu de redobandire a rezistenteiAzi servesc Les mills, mon amour!

Astept, astept

Buna dimineata!Te pup si iti doresc o zi minunata!
Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Seara buna, Marinush!
Hmmm, trebuie sa caut pe aici pe la tine sa aflu care-i treaba cu Sulina
Ai facut sport, 34 de minute, bravos!Tot Les Mills?Si eu tot asa, dar te-am luat, azi am facut 40. Am incercat sa continui dar nu am reusit. Deja mi se agitase foarte tare stomacul si ce mai e pe aici si incepusem sa ma simt rau si sa fac miscarile incorect. Am zis ca totusi, 40 de minute nu e rau. Dar pe langa aerobicul asta trebuie neaparat sa adaug exercitii pentru brate, pentru ca, la fel ca si tine, ma plang de brate. Sunt groase si urate, nu prea slabesc acolo. De fapt, mereu ma intreb de unde slabesc, daca merge in jos cantarul dar la cm nu observ mai nimic?Sunt multe kg pierdute dar ma uit la poze si parca am burta la fel d eumflata ca la 84, nu e prea mare schimbarea...Habar nu am cum merge treaba. Si o sa pun si o poza sa vezi ca am dreptate, o poza de la 84 si una de acum, in costum de baie.
Dar te felicit pe tine pentru pierderea din talie

Da,da, hai cu meniurile, ma mai inspir si eu. Ca nu mai am idee ce sa mananc si ce sa gatesc. Astazi nu ma laud cu un meniu tocmai stralucit, am mancat si alimente mai putin permise, ca sa zic asa, dar am incercat macar in limita caloriilor sa fiu. Am fost tura de noapte, asa explic pofta de ciocolata si arahide

Eu te pup si iti urez noapte buna!Ar fi fost bine sa ne raspunzi altadata la mesaje, acum sa mergi sa te odihnesti!
Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul


Alina, ce ascultatoare estiNe ia Marina la bataie daca nu suntem cuminti, ce zici?
Neata Dienus

Bravo!!! Aceasta este Diana noastra, cealalta era o impostoare Sa nu o mai lasi sa iti ia locul.

Da, va iau la bataie, sa vedeti ce bataie, am mana de fier

Tot, Les Mills, eu doar pe ei ii iubesc, in special pe tipa de acolo Ce declaratie de dragoste
Ai reusit sa faci 40 de minute fara pauze? Eu cred ca abia azi o sa fac 40 de minute si aceasta dupa aproape 3 saptamani de antrenament.

Nu are sens sa te fortezi, conteaza sa faci 40 de minute dar calitative, decat 60 de minute dar trase de par si cu miscari gresite, pana la urma trebuie sa fim eficiente si sa lucram cat mai corect. Nu cantitate, ci calitate.

Hai si cu meniurile, nu accept scuze
Uite ce bravo ai fost cu sportul, sigur poti sa te corectezi si la alimentatie.

Eu fac flotari pentru brate, se vad mai bine conturate acum, dar nu scad in dimensiune. Trebuie sa am rabdare
Nu-mi plac exercitiile cu greutati, ma plictisesc
Eu, daca nu am miscare, ritm nebun, muzica, nu ma simt bine Cand am facut dansuri sportive, eram ca un titirez la cele latino, iar la cele clasice dormeam pe mine si nici nu eram asa de buna ca la celelalte.

Deci, sa facem recapitulare: meniuri + sport
Sa ai o zi minunata Dienus

ps: astept pozisoara.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5345 (permalink)  
Vechi 04 iul 2012, 22:37:44
BornCrank's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 mai 2011
Locaţie: ..., Romania
Date:
Mesaje: 1.726
Aprecieri acordate: 14
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 33 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna


Marina, ma doare capul, iti raspund alta data la mesaj.

Dar vin cu tema, asa cum am promis.

Ok, o sa-l scriu, dar n-am salvat meniul pentru ca mereu am carbo, zaharuri sus si proteine pauza...

Ai dubii? Banuiesc ca te gandesti ca mananc putin. Sa stii ca nu mananc putin, am meniuri salvate in luna iunie.

Sa mai mananc ceva la MD? Ohhh, noooo! Asa mananc mult, azi am mancat jum de kg de cirese, deci nooooo. Asa e ffff mult. Trebuie sa reduc caloriile, la 1100 calorii e ok si slabesc, altfel nu.

Deci, meniu azi:

- MD: cirese
- G: 1 nectarina
- P: humus + salata
- C: ton (l-am mancat cu jumatate de h inainte de a manca peste) + o bucata mare de somon.

Sport: 50 min Tae Bo Insane Abs + 20 flotari

ps: e seara si nu vad meniurile salvate , inca astept....

Seara frumoasa!
BornCrank, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. BornCrank, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #5346 (permalink)  
Vechi 05 iul 2012, 13:55:29
cesi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 28 mar 2012
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 53
Date: 163cm, 56.9kg
Mesaje: 359
Aprecieri acordate: 19
Am fost apreciat(a) de 46 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna Marina!
Multumesc pt aprecierea piscotilor(3). Sa-ti dea Dumnezeu si tie copii sanatosi, cuminti si frumosi!
Eu slabuta atunci? Aveam bluza pe mine si colaceii nu se vedeau.... Oricum eram dupa 2-3 luni de cura. Acum cand ma intalnesc cu cineva care nu m-a vazut de pe la inceputul anului, zic: Aaaoooleuuuu, ce ai slabit asa? Esti bolnava? -aveam 70 kg cand am inceput cura
Eu sunt multumita ca acum ma simt f. bine !
Răspuns cu citat
  #5347 (permalink)  
Vechi 05 iul 2012, 16:54:58
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Dragele mele slabute,

Va sarut si va imbratisez pe toate si va spun cu o mare bucurie in suflet ca maine la 7 dimineata parasesc orasul aglomerat si prafuit ca sa ma intalnesc cu marea iubire - Sulina.

La 11.30 voi ajunge in Tulcea, iar de acolo peste fix 2 ore voi pleca cu vaporul spre destinatia de vis. Vom ajunge ~ in jurul orei 17-17.30 Deci maine trebuie sa fac fata unui drum foarte lung si obositor.

Abia astept sa revad orasul micut si cochet, casele parca rupte din alte vremuri, plaja insorita si curata, marea, vapoarele imense si apusul fermecator, pe care il voi admira de pe faleza.

Promit sa postez zilnic poze din paradisul indepartat, numai sa ma lase stick-ul de net

Inca mai am cateva hainute de strans si sunt gata de plecare.

Alina, eu am inceput serios de pe 18 iunie, de atunci am si masuratorile de inceput, de acolo am salvat meniurile, poate mi-a mai scapat o zi, 2 zile nu sunt salvate pentru ca nu le notasem si nu mai tineam minte ce am mancat Iti spun dupa aceea ce dubii aveam tu mai intai salveaza meniurile

Eu te astept cu raportul zilnic, am toata speranta ca imi va merge net-ul, asta inseamna ca eu seara voi fi aici

Diana pe unde esti, unde e raportul la sport?

Va imbratisez scumpelor
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii

Ultima dată editat de Slabuta; 05 iul 2012 at 16:58:01.
Răspuns cu citat
  #5348 (permalink)  
Vechi 05 iul 2012, 17:04:35
Ema55's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 01 mar 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 167cm, 70kg
Mesaje: 7.863
Aprecieri acordate: 5.648
Am fost apreciat(a) de 4.431 ori in 2.569 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna, draga Marina!
Ma bucur mult pentru tine ca vei reusi sa evadezi in paradis.
Iti doresc sa ai parte de relaxare si sa ai o vacanta mirifica!

__________________



Răspuns cu citat
  #5349 (permalink)  
Vechi 05 iul 2012, 18:52:21
DanielaDa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 881
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul




Chiar, ce sincronizare
Eu acum as fi mers la mila23 in locul Vamii.
Ma bucur ca ati gasit cazare
Da, dar noi plecam abia maine seara, dupa servici. E prea lung drumul pana la Mila. Asa in Vama ajungem mai usor. Daca aveam si noi mai multe zile...poate-poate.

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Dragele mele slabute,

Va sarut si va imbratisez pe toate si va spun cu o mare bucurie in suflet ca maine la 7 dimineata parasesc orasul aglomerat si prafuit ca sa ma intalnesc cu marea iubire - Sulina.

La 11.30 voi ajunge in Tulcea, iar de acolo peste fix 2 ore voi pleca cu vaporul spre destinatia de vis. Vom ajunge ~ in jurul orei 17-17.30 Deci maine trebuie sa fac fata unui drum foarte lung si obositor.

Abia astept sa revad orasul micut si cochet, casele parca rupte din alte vremuri, plaja insorita si curata, marea, vapoarele imense si apusul fermecator, pe care il voi admira de pe faleza.

Promit sa postez zilnic poze din paradisul indepartat, numai sa ma lase stick-ul de net

Inca mai am cateva hainute de strans si sunt gata de plecare.

Alina, eu am inceput serios de pe 18 iunie, de atunci am si masuratorile de inceput, de acolo am salvat meniurile, poate mi-a mai scapat o zi, 2 zile nu sunt salvate pentru ca nu le notasem si nu mai tineam minte ce am mancat Iti spun dupa aceea ce dubii aveam tu mai intai salveaza meniurile

Eu te astept cu raportul zilnic, am toata speranta ca imi va merge net-ul, asta inseamna ca eu seara voi fi aici

Diana pe unde esti, unde e raportul la sport?

Va imbratisez scumpelor
Distractie placuta la Sulina si drum usor maine.
Eu am net pe tel si chiar si cand plec pe undeva tot trag un ochi si pe aici, asa ca am sa astept cu nerabdare pozele tale

Te pup!
Sa ai un weekend asa cum il visezi
__________________
Jurnal DanielaDa
De unde procuram alimente cat mai naturale?



Masuratori
18.06 /
25.06 / 02.07 / 16.07
Brat:25cm / 25.5cm / 25.5cm / 25cm
Bust: 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm
Talie: 67cm / 65.5cm / 65cm / 64.5cm
Solduri: 92cm / 92cm / 92cm / 91cm
Coapsa: 53cm / 52cm / 51.5cm / 51.5cm
Burta: 79cm / 78.5cm / 77.5cm / 76.5cm
DanielaDa, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
DanielaDa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5350 (permalink)  
Vechi 05 iul 2012, 22:19:40
BornCrank's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 mai 2011
Locaţie: ..., Romania
Date:
Mesaje: 1.726
Aprecieri acordate: 14
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 33 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna Marina,

Ai terminat bagajul? Cate zile stai pe acolo?

Inseamna ca m-am uitat unde nu trebuia, o sa ma uit mai incolo sa vad ce mai mananci.

Iti doresc o vacanta minunata si clipe de neuitat!!! Asteptam poze, sa faci cat mai multe.

Eu azi am mancat fff caloric, asta e, toata ziua am fost pe drumuri, n-am vrut sa mananc vreun pincho sau mai stiu eu ce porcarie, asa ca am mancat alte porcarii mai ¨sanatoase¨ si pline de zahar ( datiles, afine ).

Meniu:

- MD: 1 banana + cirese
si restul am sa le scriu asa ca habar n-am cand, toata ziua am rontait.
- 1 nectarina, datiles, afine uscate si nuci de amazonia ( foarte multe )
- C: ton + salata, 4-5 linguri de guacamole

O sa le salvez de maine daca pot sa cantaresc la pranz sau de sambata ca sunt acasa, ok?

Sport: 0

in schimb am umblat toata ziua, nu se pune, dar n-am stat degeaba.

As face sport, dar n-am mult de cand am mancat si iar o sa-mi vina mancarea inapoi. Dar flotari tot fac. Maine recuperez.


Te pup si drum bun!
BornCrank, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. BornCrank, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
cantar, cura, cure de slabit, dieta, frumusete, jurnal, sanatos, slabire, slabit, slabit sanatos, slabuta, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal "Crok" Crok Jurnale barbati 153 07 apr 2010 09:05:31
Bun venit la Cafeneaua "Slabute"! Slabuta Discutii pe diverse teme 1980 23 sep 2009 11:37:57
Jurnalul unui nou inceput - "Shorty" Shorty Arhiva jurnale slabit 459 15 iul 2009 11:03:22
Dieta "Slabire Rapida" IV sau Regimul Marychny Slabuta Dieta Rapida 0 11 mar 2009 14:22:58
Dieta "Sacred Heart" brotacel Dieta Rapida 0 04 feb 2009 19:20:44

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole