Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal "Slabuta"

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #5661 (permalink)  
Vechi 16 oct 2012, 14:15:51
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Ieheee!De-abia astept pm-ul
Mi-a parut asa bine sa te vad in interviul acela!M-am simtit ca si cand as fi luat si eu parte la interviu, ma simteam acolo,sunt asa mandra de tine!

Nuuuu, inca nu spun data nuntii, 2014 dar nu stim inca dataMai avem, mai strangem banuti,de fapt, parintii mai strang banuti, noi nici nu prea avem de unde sa facem economii....
Ai grija de tine!Numai bine!Iti doresc un weekend minunat si o seara de vineri asa cum iti place tie!
Buna Dienus.

Este in lucru mecanismul de validare (acordare drepturi de validare, etc), cred ca la sfarsit de saptamana o sa fie gata si o sa iti pot explica ce si cum.

Chiar ai luat parte, tot ceea ce am realizat aici, in comunitate, a fost posibil doar pentru ca am fost si suntem impreuna si continuam sa luptam pentru dreptul nostru la o viata sanatoasa. Oamenii responsabili sunt pe cale de disparitie in Romania,... nu am putut sa nu va mentionez in interviu.

Cum ai inceput saptamana?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5662 (permalink)  
Vechi 16 oct 2012, 14:18:13
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna Fulguta
Te pup si eu, si iti multumesc pentru vizita.
Sa ai o saptamana cat mai reusita
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5663 (permalink)  
Vechi 18 oct 2012, 09:10:29
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Marina, draga mea Te-am visat azi de dimi. cum imi era rau, m-am trezit de cateva ori, dar am adormit la loc. si in acest timp, te-am visat
Ca ai venit aici pe unde stau eu, nu f departe, ne-am intalnit la statia de autobuz. tu ziceai ca duci un telefon la reparat si apoi pleci inapoi ca ai facut vreo 2-3 ore pana aici
Mi se parea ca Roma e asa aproape de Bucuresti la cum vorbeai
Apoi eu am plecat ca aveam treaba, dar m-am intors inapoi , am zis ca ce stii cand ne mai intalnim si nu m-am mai dus unde trebuia.
Ne-am luat la povesti , ziceai ca ne stim de o viata si apoi....a sunat mama sa vada cum sunt deci m-am trezit
Asa frumos visam faceam planuri ce sa facem in ziua aceea caci seara trebuia sa te intorci. cu, trenul
Te pupic
ps: am vazut pozele din mini-vacanta ta. super si tuesti o scumpica:*
Buna Andra

In primul rand, imi cer scuze ca nu ti-am raspuns la telefon, am vazut apelul abia pe 14 octombrie, deci dupa 4 zile O sa iti trimit numarul celalalt pe care nu il uit niciodata acasa si la care sigur ne gasim

Ce vis interesant Daca ar fi fost Roma asa de aproape ce bine era

Vacanta a fost frumoasa si foarte relaxanta. Am revenit in Bucuresti cu forte proaspete, dar de 2 zile mi s-au stricat toate. La inceput de saptamana ma incerca o raceala, aveam si febra, am fost la farmacie si mi-a dat nurofen pentru raceala si gripa. Am luat 2 zile la rand, deja ma simteam mai bine, iar in a doua zi mi-a picat la 12 noaptea sa iau pastila, farmacista mi-a zis una la 8 ore. Si m-am culcat. La 5 dimineata m-am trezit cu dureri infernale de burta (ma dureau intestinele) si stomac (arsuri in cosul pieptului) si nu am mai dormit de atunci decat cate 1-2 ore cand ma mai lasa durerile. Am fost ieri la farmacista si mi-a zis sa nu mai iau nurofen, mi-a atacat mucoasa gastrica si mi-a dat nospa si redacib. Azi e a doua zi, stomacul nu ma mai doare, dar in continuare ma dor intestinele, nu pot sa imi ating burta, cand merg ma dor toate. Febra nu mai am, a ramas sa imi mai treaca si burta. Ah si bineinteles ca sa fie tabloul complet, dimineata cand m-am trezit din cauza durerilor m-au luat iar ametelile, iar stari de lesin, mi-am bagat fata sub apa rece, am iesit la balcon, la aer rece si mi-a trecut. Am fost la doctor saptamana trecuta, mi-a mai dat sa fac inca niste analize si abia astept sa vad rezultatul lor.

Ti-am umplut capul cu nevoile mele. Dar nu am cu cine sa vorbesc, am vrut sa o sun pe mama, dar nu vreau sa isi faca griji.

Tu cum mai esti?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5664 (permalink)  
Vechi 18 oct 2012, 09:33:16
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Buna Dienus.

Este in lucru mecanismul de validare (acordare drepturi de validare, etc), cred ca la sfarsit de saptamana o sa fie gata si o sa iti pot explica ce si cum.

Chiar ai luat parte, tot ceea ce am realizat aici, in comunitate, a fost posibil doar pentru ca am fost si suntem impreuna si continuam sa luptam pentru dreptul nostru la o viata sanatoasa. Oamenii responsabili sunt pe cale de disparitie in Romania,... nu am putut sa nu va mentionez in interviu.

Cum ai inceput saptamana?
Uh, buna dimineata draga Marina
De-abia acum vad mesajul, intarziata mai sunt
Saptamana a inceput relativ bine, important e ca o sa continue si mai bine de atat

Am inteles, nu-i problema, astept oricat, numai ca sunt entuziasmata sa stiu ca te pot ajuta pe tine si pe slabute!

Te pup si iti doresc o zi senina ca privirea ta!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5665 (permalink)  
Vechi 18 oct 2012, 10:28:14
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de bzzz Vezi mesajul
Am citi ce ai patit... doamne.... bine ai facut ca te-ai programat la medic.. nu e normal sa tii se intample asa ceva...M-ai socat..
Ma bucur tare ca iti faci timp sa te si relaxezi.. sa mergi la munte.. O sa-ti priasca cu siguranta
Si eu cred ca merg in acest weekend pe la mama la sat sa ma odihnesc..sa respiram aer curat Evident nu e ca aerul de la munte.. dar e multtt mai bun ca in oras

Am inceput sa ma organizez.. incet.. incet.. Nu am mai mancat porcarii.. Am cat de cat mese stabile.. Sunt pe drumul cel bun pana acum
Sunt in pana de idei.. nu am idei nici pt mine ce sa mananc.. Eu in ultimele zile am mancat muuulteeee mere golden verzi ..dar romanesti.. sunt extraordinar de bune... Ieri mi-am gatit o tocanita de legume.. a fost super super buna.. maine nu stiu ce o sa mai manac.. mere sigur, dar mancare vedem Ananas mai manac.. imi place ft mult..

Nu ne-am facut nici un plan Noi planurile de sarbatori le facem cu cateva zile inainte..sau maxim doua - 3 saptamani
Dar astept cu nerabdare o minivacanta in iarna.. un weekend la munte.. ceva Bine faci ca te gandesti la vacante.. meriti din plin..Ai nevoie si de odihna si relaxare

Tudor creste... e tot mai smecher..face ce vrea.. e super super frumos.. are 4 dintisori.. E un scump.. Mor de dragul lui.... al lor.. ca am doi nepotei.. unul si din parte surorii lui Cata, numai ca stau mai mult cu Tudor ca este mai aproape..

O sa-i transimit salutarile lui Cata, inca e la munca, la 22 scapa si de maine dupa o sa fie si el liber.. asa ca vom avea timp sa stam impreuna

Un weekend cat mai linistit iti doresc.. daca ajungi la munte sa te gandesti si la noi
Te imbratisez cu mult mult drag...
Buna Andreea

Cu siguranta este mai bine la sat decat in oras. Numai prin contrast ne dam seama cat de aiurea am ajuns. Aerul a devenit irespirabil, este un zgomot infernal...

Ma bucur ca ai reusit sa te organizezi mai bine din punct de vedere al alimentatiei. Nu cred ca faci rau, pentru asta avem toamna, ca sa profitam de fructele si legumele de sezon. Si eu am mancat multe mere, rosii si mai micute, nu stiu exact cum se numesc, dar sunt foarte dulci. Am cumparat 3 gutui si le-am dus la atelier, sa picteze copiii, dar asa pofta imi fac cand ma uit la ele, acum, oricum nu am voie, poate saptamana viitoare.

La cat mai multi dintisori! Copiii mici sunt foarte adorabili, de saptamana trecuta am si copii mici de 5-6 ani la cursurile de pictura si desen. Deci cand o sa ii am pe ai mei, deja voi avea experienta destula de la 5 ani in sus. Pana la 5 ani ma descurc eu

Am vrut zilele trecute sa te sun pe tine si pe Ema, dar cum au dat napastele peste mine, nu am vrut sa fiu o plangacioasa la telefon Sper sa imi treaca mai repede, nu suport pe Marina bolnava, imi vine sa o bat Da, noi suntem doua...

Te imbratisez draga Andreea
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5666 (permalink)  
Vechi 19 oct 2012, 08:50:45
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna, Marina!

Am citit ca nu te simti prea bine in ultima vreme, insa sper ca dupa investigatiile de care spuneai sa ti se dea, pe cat posibil, si un tratament, ceva care sa te ajute. Si eu am mai avut caderile de calciu de care spuneai la un moment dat, intotdeauna au fost asociate cu acea perioada a lunii.

As vrea sa-ti multumesc pentru noua optiune aparuta, cea cu "thanks", mi se pare o idee tare draguta, chiar utila de altfel.

Sanatate multa iti doresc si spor in toate!
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5667 (permalink)  
Vechi 19 oct 2012, 10:01:37
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna Marina, cat imi place noua optiunea "apreciez"... chiar vroiam de multe ori sa dau un soi de "like" unor mesaje, pur si simplu, fara a mai oferi un raspuns neaparat.
Ce imbunatatire bine-venita, ma bucur tare mult pentru ea!!
Te pup, sa ai o zi frumoasa!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5668 (permalink)  
Vechi 19 oct 2012, 16:36:04
bzzz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Buna Andreea

Cu siguranta este mai bine la sat decat in oras. Numai prin contrast ne dam seama cat de aiurea am ajuns. Aerul a devenit irespirabil, este un zgomot infernal...

Ma bucur ca ai reusit sa te organizezi mai bine din punct de vedere al alimentatiei. Nu cred ca faci rau, pentru asta avem toamna, ca sa profitam de fructele si legumele de sezon. Si eu am mancat multe mere, rosii si mai micute, nu stiu exact cum se numesc, dar sunt foarte dulci. Am cumparat 3 gutui si le-am dus la atelier, sa picteze copiii, dar asa pofta imi fac cand ma uit la ele, acum, oricum nu am voie, poate saptamana viitoare.

La cat mai multi dintisori! Copiii mici sunt foarte adorabili, de saptamana trecuta am si copii mici de 5-6 ani la cursurile de pictura si desen. Deci cand o sa ii am pe ai mei, deja voi avea experienta destula de la 5 ani in sus. Pana la 5 ani ma descurc eu

Am vrut zilele trecute sa te sun pe tine si pe Ema, dar cum au dat napastele peste mine, nu am vrut sa fiu o plangacioasa la telefon Sper sa imi treaca mai repede, nu suport pe Marina bolnava, imi vine sa o bat Da, noi suntem doua...

Te imbratisez draga Andreea
Hai ca m-ai facut sa rad cu" imi vine sa o bat"
Eu am mancat deja gutui..sunt extraordinar de bune... Super fain ca ai si copii micuti.. e bine ca stau si le place... ca au rabdare..
O sa te descurci tu ft ft bine si pana in 5 ani ai sa vezi
Insanatosire grabnica..asa ca sa uiti de Marina cea bolnava
Stai linistita ca nu ma suparam si nici nu ma plictiseam daca te plangeai la telefon Oricand simti nevoie si vrei sa vb.. cu mare drag
Un weekend minunat iti doresc.. Sunt libera si eu acest weekend.. si sunt happy tare
Te imbratisez cu mult mult drag.. Ai grija de tine..
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5669 (permalink)  
Vechi 20 oct 2012, 07:20:19
Ema55's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 01 mar 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 167cm, 70kg
Mesaje: 7.863
Aprecieri acordate: 5.648
Am fost apreciat(a) de 4.431 ori in 2.569 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

__________________



Răspuns cu citat
  #5670 (permalink)  
Vechi 20 oct 2012, 08:44:19
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
cantar, cura, cure de slabit, dieta, frumusete, jurnal, sanatos, slabire, slabit, slabit sanatos, slabuta, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal "Crok" Crok Jurnale barbati 153 07 apr 2010 09:05:31
Bun venit la Cafeneaua "Slabute"! Slabuta Discutii pe diverse teme 1980 23 sep 2009 11:37:57
Jurnalul unui nou inceput - "Shorty" Shorty Arhiva jurnale slabit 459 15 iul 2009 11:03:22
Dieta "Slabire Rapida" IV sau Regimul Marychny Slabuta Dieta Rapida 0 11 mar 2009 14:22:58
Dieta "Sacred Heart" brotacel Dieta Rapida 0 04 feb 2009 19:20:44

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole