Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

9 months to go!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #751 (permalink)  
Vechi 28 mar 2012, 10:50:35
costina89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 35
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de kristinna Vezi mesajul
Buna fetelor!

Deja am doua saptamani de cand nu am mai intrat pe forum, dar azi m-am pus la curent cu tot ce ati facut in timpul cat am lipsit de aici.
Trebuie sa va spun ca asa cum presimteam, bebelusul meu s-a grabit sa ne cunostem si s-a nascut la 34 de saptamani. Din fericire, chiar daca este prematur si la nastere a avut doar 2300 de grame, suntem sanatosi si dupa doua saptamani de monitorizare in spital, de ieri suntem acasa.
Nasterea ne-a prins intru totul nepregatiti...nu semnasem contractul pt celule stem, am fost nevoita sa nasc cu alt medic obstetrician si la un alt spital,deoarece fiind prematur se pare ca doua spitale din Bucuresti sunt specializate in astfel de cazuri, Polizu si Maternitatea Giulesti. Asadar, am nascut la Polizu, fara epidurala pe care mi-o doream, pentru ca cica nu ar fi fost bine pentru copil sa o fac, dar cu toate astea nu ma pot plange de profesionalismul lor (chiar daca a trebuit sa fiu atenta cu toata lumea cu care am intrat in contact, de doar e Romania si medicii nu castiga ca in Germania). Cum nu cumparasem absolut nimic pt bebe, nici macar cateva hainute, toate achizitile le-am facut online din spital si pana am ajuns acasa totul a fost pregatit.

Oricum, multumita lui D-zeu, baietelul meu este bine...papa lapte de mama si doarme toata ziua.

Sa auzim numai de bine si nastere usoara celor care se pregatesc de marea zi!

Sa avem bebei frumosi, cuminti si sanatosi!

Va pup mamicilor!

Kristinna felicitari
Răspuns cu citat
  #752 (permalink)  
Vechi 28 mar 2012, 10:55:38
Laura's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 36
Dieta: 1700 calorii
Date: 168cm, 59.9kg
Mesaje: 3.843
Aprecieri acordate: 2.890
Am fost apreciat(a) de 1.927 ori in 960 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Felicitari Kristina Sa fiti amandoi sanatosi si sa cresca mare si cuminte. Si mie imi era frica sa nu patesc la fel, eu vreau cezariana, si la spitalul unde voiam sa nasc nu era medic anestezist permanent, venea doar de 2 ori pe saptamana, si-mi era frica sa nu vina bebe mai repede de cat vom planifica noi si sa trebuiasca sa nasc in alt spital si cu alt medic. Din fericire acum este medic anestezist tot timpul, si nu mai am pe cap si problema asta.
Costina si eu am dormit foarte rau, m-a luat o durere azi noapte, si nu stiu ce e. E contractie?....habar nu am, dar m-a durut toata noaptea burta, o durere suportabila, dar indeajuns sa o simtesc tot timpul, si sa nu pot dormii cum trebuie. Si acum ma doare dar mai putin. E o durere de burta-stomac, parca se intind muschii, nu stiu cum sa o descriu......azi nu o sa mai lucru nimic, doar o sa invat si o sa fac un proiect...mi-e tare frica sa nu fie ceva rau, ca si asa e tare jos sarcina
Iki si eu am gradina, dar anul asta nu o sa fac nimic....pun pe altii sa se ocupe, ca sa am si eu ce sa adun la toamna....la mine inca nu se vede burtaam 16s1z)m-am ingrasat 2 kg, dar cred ca le-am pus pe picioare, acolo ma ingras prima data.
Bebe nr 2.......nu stiu nici eu inca, dar probabil cand bebelina se va apropia de 2 ani o sa ne punem pe treaba. Daca raman la fel de usor insarcinataca si acum, atunci din prima luna o sa fie alt bebe pe vine
Stefania sa fie totul bine, sa ne aduci vesti bune, si indiferent de cum vei naste, sa fiti amandoi sanatosi
__________________
Gardianul de care am nevoie - jurnalul meu.

Răspuns cu citat
  #753 (permalink)  
Vechi 28 mar 2012, 11:26:28
meapasarica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de costina89 Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor....cum va simtit astazi?
eu nu prea sunt in toane bune,am visat urat azi noapte de dimineata cand m-am trezit aveam lacrimi pe fata.Am dormit si foarte prost pentru ca cea mica nu stiu ce a avut dar a planssss asa rau,Doamne am crezut ca innebunesc,nu mai stiam ce sa ii fac am intorso pe toate partile si ea tot urla
Bebele meu se misca foarte mult noaptea,sper sa nu stea foarte mult treaz noaptea si dupa ce se naste .
baiatul meu tot la fel, avea o activitate noaptea de nu era adevarat...acuma are 6 luni si printul inca e un fatait nevoie mare toata noaptea...deci te cam poti astepta sa ai nopti grele cu bebe

sarcina usoara si copii cuminti
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #754 (permalink)  
Vechi 28 mar 2012, 13:13:58
iki's Avatar
iki iki este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: personalizat
Date: 164cm, 74.4kg
Mesaje: 137
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: 9 months to go!

Kristinna felicitari ! sa fiti sanatosi si voiosi. Ma bucur ca bebele tau e bine sanatos. Nu a mai avut rabdare sa astepte pana la inceputul lui mai... sper ca al meu sa aiba
Costina, asa de rau sa dorm sa ma scol plansa nu am patit, dar somnul meu nu mai e ce a fost de mult. Eu ma bucur ca nu sunt rea de somn si pot functiona in continuare. Azi am incercat sa mai dorm putin pe la ora 10, dar degeaba, am tot stat in pat pana pe la 12 si nu a venit nici un mos pe la gene
Si eu ma tot gandesc daca are vreo legatura miscatul lui bebe din burta cu ce va fi dupa, dar din cate am auzit la alte mamici nu are. Deci nu e neaparat daca e zvapaiat in burta noaptea sa ramana asa si dupa nastere
Laura nu fi supa' ca nu se vede burta, iti recomanda o burtoasa Eu, stiind acum ce inseamna o burta mare as fi preferat sa fie si a mea mai mica. Singurul avantaj al burtii mari e ca se vede si ai parte de o atentie un pic mai altfel din partea oamenilor din jur. Dar in rest numai dezavantaje: obosesti si respirand, nu te mai poti incalta singura, spala pe picioare calumea, taia unghiile de la picioare...trebuie sa te controlezi constant ca sa mergi cat de cat normal si nu ca o rata. Poate nu suna chiar a tragedie nimic din ce am spus, dar cu cat e mai scurta perioada in care ti se intampla aceste lucuri ciudate, cu atat zic eu ca e mai bine. Eu am deja o luna de cand ma simt ca o baba nepuntincioasa.... si daca bebe nu se grabeste mai am o luna.
Stai linistita ca o sa iti creasca burta la timpul potrivit
Sunt tare curioasa ce o fi facut Stefania....
iki, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2164 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1647 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1131 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #755 (permalink)  
Vechi 28 mar 2012, 14:17:29
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de kristinna Vezi mesajul
Buna fetelor!
Deja am doua saptamani de cand nu am mai intrat pe forum, dar azi m-am pus la curent cu tot ce ati facut in timpul cat am lipsit de aici.
Trebuie sa va spun ca asa cum presimteam, bebelusul meu s-a grabit sa ne cunostem si s-a nascut la 34 de saptamani. Din fericire, chiar daca este prematur si la nastere a avut doar 2300 de grame, suntem sanatosi si dupa doua saptamani de monitorizare in spital, de ieri suntem acasa.
Nasterea ne-a prins intru totul nepregatiti...nu semnasem contractul pt celule stem, am fost nevoita sa nasc cu alt medic obstetrician si la un alt spital,deoarece fiind prematur se pare ca doua spitale din Bucuresti sunt specializate in astfel de cazuri, Polizu si Maternitatea Giulesti. Asadar, am nascut la Polizu, fara epidurala pe care mi-o doream, pentru ca cica nu ar fi fost bine pentru copil sa o fac, dar cu toate astea nu ma pot plange de profesionalismul lor (chiar daca a trebuit sa fiu atenta cu toata lumea cu care am intrat in contact, de doar e Romania si medicii nu castiga ca in Germania). Cum nu cumparasem absolut nimic pt bebe, nici macar cateva hainute, toate achizitile le-am facut online din spital si pana am ajuns acasa totul a fost pregatit.
Oricum, multumita lui D-zeu, baietelul meu este bine...papa lapte de mama si doarme toata ziua.
Sa auzim numai de bine si nastere usoara celor care se pregatesc de marea zi!
Sa avem bebei frumosi, cuminti si sanatosi!
Va pup mamicilor!

Felicitari Kristina si un bebe cat mai mancacios si sanatos!


Citat:
Anterior postat de costina89 Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor....cum va simtit astazi?
eu nu prea sunt in toane bune,am visat urat azi noapte de dimineata cand m-am trezit aveam lacrimi pe fata.Am dormit si foarte prost pentru ca cea mica nu stiu ce a avut dar a planssss asa rau,Doamne am crezut ca innebunesc,nu mai stiam ce sa ii fac am intorso pe toate partile si ea tot urla
Bebele meu se misca foarte mult noaptea,sper sa nu stea foarte mult treaz noaptea si dupa ce se naste .

Eu ma simt minunat.
Am mers de dimineata la spital, l-au masurat, cantarit si monitorizat pe bebe si au spus ca nu-i gata placenta, sa revin peste 1 saptamana (adica pe 4 aprilie), cand imi vor face cezariana. S-a decis! Nu ma lasa nimeni sa nasc normal, e riscul prea mare. Asa ca o sa ma supun deciziei majoritatii.


Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Felicitari Kristina Sa fiti amandoi sanatosi si sa cresca mare si cuminte. Si mie imi era frica sa nu patesc la fel, eu vreau cezariana, si la spitalul unde voiam sa nasc nu era medic anestezist permanent, venea doar de 2 ori pe saptamana, si-mi era frica sa nu vina bebe mai repede de cat vom planifica noi si sa trebuiasca sa nasc in alt spital si cu alt medic. Din fericire acum este medic anestezist tot timpul, si nu mai am pe cap si problema asta.
Costina si eu am dormit foarte rau, m-a luat o durere azi noapte, si nu stiu ce e. E contractie?....habar nu am, dar m-a durut toata noaptea burta, o durere suportabila, dar indeajuns sa o simtesc tot timpul, si sa nu pot dormii cum trebuie. Si acum ma doare dar mai putin. E o durere de burta-stomac, parca se intind muschii, nu stiu cum sa o descriu......azi nu o sa mai lucru nimic, doar o sa invat si o sa fac un proiect...mi-e tare frica sa nu fie ceva rau, ca si asa e tare jos sarcina
Iki si eu am gradina, dar anul asta nu o sa fac nimic....pun pe altii sa se ocupe, ca sa am si eu ce sa adun la toamna....la mine inca nu se vede burtaam 16s1z)m-am ingrasat 2 kg, dar cred ca le-am pus pe picioare, acolo ma ingras prima data.
Bebe nr 2.......nu stiu nici eu inca, dar probabil cand bebelina se va apropia de 2 ani o sa ne punem pe treaba. Daca raman la fel de usor insarcinataca si acum, atunci din prima luna o sa fie alt bebe pe vine
Stefania sa fie totul bine, sa ne aduci vesti bune, si indiferent de cum vei naste, sa fiti amandoi sanatosi

A fost totul bine, mai putin partea cu preluat sange, 4 fiole au fost cam multe pentru mine, am stat cam 20 de minute dupa recoltare pe scaun sa imi revin cat de cat si sa ma pot intoarce in salon.
Laura cu dureri in genul descrise de tine m-am confrunta si eu in ultima vreme, dar era de asteptat, deoarece trebuie sa iasa bebe. Aceste dureri sunt un fel de contractii false si apar cand bebe preseaza foarte tare pe ovare si vezica (asta mi-a spus mie medicul cand l-am intrebat ce-i cu ele). Trebuie sa stai in pat cu picioarele ridicate (cu o patura sau chiar 2 puse sub picioare, iar bazinul mai jos, si 1 perna moale sub cap) ca sa se mai ridice sarcina.

Citat:
Anterior postat de iki Vezi mesajul
Kristinna felicitari ! sa fiti sanatosi si voiosi. Ma bucur ca bebele tau e bine sanatos. Nu a mai avut rabdare sa astepte pana la inceputul lui mai... sper ca al meu sa aiba
Costina, asa de rau sa dorm sa ma scol plansa nu am patit, dar somnul meu nu mai e ce a fost de mult. Eu ma bucur ca nu sunt rea de somn si pot functiona in continuare. Azi am incercat sa mai dorm putin pe la ora 10, dar degeaba, am tot stat in pat pana pe la 12 si nu a venit nici un mos pe la gene
Si eu ma tot gandesc daca are vreo legatura miscatul lui bebe din burta cu ce va fi dupa, dar din cate am auzit la alte mamici nu are. Deci nu e neaparat daca e zvapaiat in burta noaptea sa ramana asa si dupa nastere
Laura nu fi supa' ca nu se vede burta, iti recomanda o burtoasa Eu, stiind acum ce inseamna o burta mare as fi preferat sa fie si a mea mai mica. Singurul avantaj al burtii mari e ca se vede si ai parte de o atentie un pic mai altfel din partea oamenilor din jur. Dar in rest numai dezavantaje: obosesti si respirand, nu te mai poti incalta singura, spala pe picioare calumea, taia unghiile de la picioare...trebuie sa te controlezi constant ca sa mergi cat de cat normal si nu ca o rata. Poate nu suna chiar a tragedie nimic din ce am spus, dar cu cat e mai scurta perioada in care ti se intampla aceste lucuri ciudate, cu atat zic eu ca e mai bine. Eu am deja o luna de cand ma simt ca o baba nepuntincioasa.... si daca bebe nu se grabeste mai am o luna.
Stai linistita ca o sa iti creasca burta la timpul potrivit
Sunt tare curioasa ce o fi facut Stefania....

Draga Iki, iti aduc vesti tare bune, bebe inca nu iese, mai sta pana pe 4 aprilie, deoarece nu-i placenta gata.
Are, dupa ultima masuratoare 38 de saptamani si 4 zile, iar medicul a decis ca poate sa mai stea. Nu mi-a spus greutatea lui, doar lungimea aproximativa (56 de cm).
Oricum pe 4 aprilie va fi vorba de cezariana din motiv de consult oftalmologic (nu vor sa riste la faza cu retina subtire)
Burtica mea n-a crescut exagerat de mult, iar ceea ce spui tu cu imposibiloitatea de a ma incalta sau de a-mi face pedichiura nu mi s-a intanmplat. Inca ma mai pot incalta, epila si spala singura pe picioare. Mai greu cu imbracatul (nu mai am echilibru cand tb sa imi pun colantii pee mine si cu pedichiura (reusesc sa imi tai unghiile, dar intr-un timp mult mai lung).
Tot azi mi-am oprit si o rezerva pentru dupa operatie, unde il voi avea pe bebe langa mine, frigider, tv si alte facilitati, iar pretul este rezonabil. Conditiile din spital sunt super. Totul este sterilizat si curatat, inclusiv lenjeria de pe pat si pijamalele lor (cu care te echipeaza obligatoriu). Eu va tb sa ma duc doar cu papucii si buletinul.
Pentru bebe tb sa am doar pampersii si crema pentru fundulet, iar hanute abia la externare.
Cam astea sunt informatiile pana acum.
Ai grija de tine!

Pupici!

Stefania
Răspuns cu citat
  #756 (permalink)  
Vechi 28 mar 2012, 14:59:45
lisha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 nov 2011
Locaţie: alba, Romania
Date: 160cm, 69kg
Mesaje: 365
Aprecieri acordate: 15
Am fost apreciat(a) de 221 ori in 94 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Feliciatari Kristina!! sa ai un bebe cuminte si sanatos.

Laura stai linistita nici la mine nu se vedea pana pe la 5 luni, nu se vedea mai nimic...mai ales ca purtam haine groase.....am recuperat eu dupa...in ultima vreme devenisem ratusca ....dimineata era cum era dar sera nu ma mai puteam incalta...noroc ca unghile de la picioare imi cresc incet ca de nu er aun cosmar

cand era in burtica bebelina era aprope tot timpul in miscare.....mai ales dimineata de pe la 5, 6...asa e si acum dimineata in jur de orele astea se trezeste si adoarme numai pe la 8...in rest e potolita vedem noi cand mai creste cum e.

imi aduc aminte ca in spital statea asa de cuminte si ma tot gandeam daca e cea din burtica....

de cateva zile am o pofta de dulciuri fff mare....oare am ceva lipsuri...cred ca tr sa fac ceva analize....de o sapt si eva ma doare piciorul drept cand il pun in pamant ma doare spatele, undeva in partea dreapta, abea astept sa treaca cele 6 sapt sa stau si eu ca oameni, sa sed...

Stef...numai sa o mai duci pana sapt viitoare....pe mine cand m-a controlat joia la monitorizare a zis ca o mai duc pana duminica cel putin....si vineri dimineata am nascut...

iki cam ca tine eram eu pe ultima suta de metri....sarcina usoara in continuare...
lisha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1628 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1111 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de lisha; 28 mar 2012 at 15:02:00.
Răspuns cu citat
  #757 (permalink)  
Vechi 28 mar 2012, 18:36:54
rainbow83's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: wuppertal, Germania
Vârsta: 41
Date: 168cm, 70kg
Mesaje: 642
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 8 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de kristinna Vezi mesajul
Buna fetelor!

Deja am doua saptamani de cand nu am mai intrat pe forum, dar azi m-am pus la curent cu tot ce ati facut in timpul cat am lipsit de aici.
Trebuie sa va spun ca asa cum presimteam, bebelusul meu s-a grabit sa ne cunostem si s-a nascut la 34 de saptamani. Din fericire, chiar daca este prematur si la nastere a avut doar 2300 de grame, suntem sanatosi si dupa doua saptamani de monitorizare in spital, de ieri suntem acasa.
Nasterea ne-a prins intru totul nepregatiti...nu semnasem contractul pt celule stem, am fost nevoita sa nasc cu alt medic obstetrician si la un alt spital,deoarece fiind prematur se pare ca doua spitale din Bucuresti sunt specializate in astfel de cazuri, Polizu si Maternitatea Giulesti. Asadar, am nascut la Polizu, fara epidurala pe care mi-o doream, pentru ca cica nu ar fi fost bine pentru copil sa o fac, dar cu toate astea nu ma pot plange de profesionalismul lor (chiar daca a trebuit sa fiu atenta cu toata lumea cu care am intrat in contact, de doar e Romania si medicii nu castiga ca in Germania). Cum nu cumparasem absolut nimic pt bebe, nici macar cateva hainute, toate achizitile le-am facut online din spital si pana am ajuns acasa totul a fost pregatit.

Oricum, multumita lui D-zeu, baietelul meu este bine...papa lapte de mama si doarme toata ziua.

Sa auzim numai de bine si nastere usoara celor care se pregatesc de marea zi!

Sa avem bebei frumosi, cuminti si sanatosi!

Va pup mamicilor!
felicitari pt bebe! sa creasca mare si sanatos. ii multumesc totusi lui Dumnezeu ca a asteptat macar pana la 35 de saptamani si nu a avut nici o pb, in 3 zile am plecat acasa. stiu ca la 35 de saptamani este cam la muchie, voi ati avut mult noroc. va iubeste Doamne-Doamne mult
si eu am patit la fel, bebe nascut prematur, nu aveam nimic pregatit, dar totul a fost ok. eu am nascut cu medicul meu la maternitatea privata la care am vrut in constanta. erau pregatiti pt orice, stiam ca au grija si de prematuri. eu m-am bucurat ca nu a trebuit sa stau cu teancul de bani in buzunar sa incep sa impart. acum cred ca voi naste in germania, daca ne va ajuta Dumnezeu, aici am asigurare si nu platesc absolut nimic, de conditii nu mai vb
rainbow83, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1907 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1390 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 874 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #758 (permalink)  
Vechi 28 mar 2012, 20:50:30
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de lisha Vezi mesajul
Feliciatari Kristina!! sa ai un bebe cuminte si sanatos.
Stef...numai sa o mai duci pana sapt viitoare....pe mine cand m-a controlat joia la monitorizare a zis ca o mai duc pana duminica cel putin....si vineri dimineata am nascut...

Doamne ajuta sa ajunga pana saptamana viitoare.
Oricum din ce a zis medicul atat ar mai dura sa se maturizeze si placenta.
Eu nu am nici o durere mai accentuata si inca simt ca ma pot misca in voie, desi ma pazesc ai mei si sotul ca pe ou.
Azi, dupa ce am "scapat" de spital m-am pus asa bantui prin casa, sa o ajut pe mam acu stransul rufelor si alte trebuir gospodaresti, dar ea nu m-a lasat, ma tot punea sa stau in pat.
Oricum nici eu nu am exagerat, cum am simtit ca nu mai am spor cum am dat fuga in motul patului.
Eu sper sa fie totul bine si sa ajung cu sarcina pana pe 4 aprilie.
Pupici!
Răspuns cu citat
  #759 (permalink)  
Vechi 29 mar 2012, 07:47:26
costina89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 35
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

buna dimineata fetelor
Daca ieri seara nu am dormit pt ca am visat urat,azi noapte nu am dormit pt ca cea mica a avut chef de plimbat prin tta casa,era 3 dimineata si noi faceam prezenta fiecarui membru de familie,daca la noapte nu reusesc sa dorm va fi jale mare vineri,nici nu cred ca o sa ma mai pot da jos din pat

Citat:
Anterior postat de StefaniaXtr Vezi mesajul

Doamne ajuta sa ajunga pana saptamana viitoare.
Eu sper sa fie totul bine si sa ajung cu sarcina pana pe 4 aprilie.
Pupici!
Wow Stef 4 aprilie....ce putin mai ai.
Ma bucur ca pana la urma iti fac cezariana,soacra mea si-a pierdut vederea de tot cam la 2 ani dupa nastere si din ce am aflat era exact ca in cazul tau.
Răspuns cu citat
  #760 (permalink)  
Vechi 29 mar 2012, 09:11:02
iki's Avatar
iki iki este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: personalizat
Date: 164cm, 74.4kg
Mesaje: 137
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: 9 months to go!

'Neata !
azi ma alatur clubului nedormitelor. Azi noapte am pierdut vreo 3 ore de somn. M-am trezit sa merg la toaleta apoi nu am mai putut adormi din cauza unor dureri. Am avut niste dureri ca de menstruatie, insotite de un fel de presiune in zona rectala si parca si burta in zona de sus amortita. Trebuie sa recunosc ca, sunt din ce in ce mai stresata, chiar daca incerc sa ma calmez, din cauza faptului ca sunt inca la oradea. Plecarea spre bucuresti e programata pe duminica floriilor, adica cu o saptamana intarziere fata de planul initial. Ziua nu imi fac griji si nu ma gandesc la cum as naste eu pe drum, da' se pare ca noaptea o cam iau razna. Azi vreau sa ma apuc sa imi fac bagajul, ca trebuie sa imi iau haine pentru 2 anotimpuri si 2 marimi. Apoi tre' sa sortez si pt bebe. Am o valiza de lucrusoare bune cam pana la un an... si ar trebui sa i le iau doar pe cele mai mici. Dar asta o sa imi placa, ca tare mi-e drag sa fac inventarul in hainutele de bebe
iki, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2164 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1647 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1131 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
9, calorii, dieta, go, insarcinata, months, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Let's say hellow to our new life - Jurnal Strawberry strawberry Arhiva jurnale slabit 22 13 sep 2012 19:11:29
A walk to remember (2002) iwhipmyhair Filme 11 31 aug 2011 17:05:57
Cinderella Pact sau Lying to Be Perfect goia Filme 8 29 nov 2010 17:52:45
Learning to love myself! [*pinguin*] Simonne Arhiva jurnale slabit 16 23 mai 2010 13:50:51
The show must go one! paris.hilton Arhiva jurnale slabit 6 06 nov 2009 15:03:48

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole