Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

9 months to go!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #761 (permalink)  
Vechi 29 mar 2012, 09:26:51
iki's Avatar
iki iki este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: personalizat
Date: 164cm, 74.4kg
Mesaje: 137
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: 9 months to go!

Stef ma bucur ca ti-ai arajnat totul pentru nastere si ca o sa ai conditii super, ca la privat. Si mai ales ma bucur pt bebele tau care e bine si seamana cu tine, la cei 56 de cm e deja inalt.
In legatura cu "onorariile" te-ai gandit (sau informat) cat dai la doctor si la anestezist?
Ai grija de tine pana pe 4apr, ca sa te poti reface cat mai repede dupa aia
iki, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2164 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1647 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1131 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #762 (permalink)  
Vechi 29 mar 2012, 09:33:20
costina89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 34
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de iki Vezi mesajul
'Neata !
azi ma alatur clubului nedormitelor. Azi noapte am pierdut vreo 3 ore de somn. M-am trezit sa merg la toaleta apoi nu am mai putut adormi din cauza unor dureri. Am avut niste dureri ca de menstruatie, insotite de un fel de presiune in zona rectala si parca si burta in zona de sus amortita. Trebuie sa recunosc ca, sunt din ce in ce mai stresata, chiar daca incerc sa ma calmez, din cauza faptului ca sunt inca la oradea. Plecarea spre bucuresti e programata pe duminica floriilor, adica cu o saptamana intarziere fata de planul initial. Ziua nu imi fac griji si nu ma gandesc la cum as naste eu pe drum, da' se pare ca noaptea o cam iau razna. Azi vreau sa ma apuc sa imi fac bagajul, ca trebuie sa imi iau haine pentru 2 anotimpuri si 2 marimi. Apoi tre' sa sortez si pt bebe. Am o valiza de lucrusoare bune cam pana la un an... si ar trebui sa i le iau doar pe cele mai mici. Dar asta o sa imi placa, ca tare mi-e drag sa fac inventarul in hainutele de bebe
Imi aduci aminte de mine cu hainutele Iki,si eu cand am plecat la bucuresti aveam ditamai geanta,plina cu hainute de bebelusi,pt mine erau asa cateva,deh bebe era important
Eu nu vroiam sa plec la Bucuresti cand am nascut-o pe Anisia,nu atunci pe 20 dec,vroiam dupa Craciun pt ca stiam ca voi naste pe 29 decembrie,doar ca la noi sotul era asa de stresat ca voi naste aici in Buzau incat mi-a facut el bagajul si am trimis la mama,parca vroia sa scape de mine.DPN imi amintesc ca o aveam in ianuarie pe 10-12,dar fiind fetita stiam ca va veni mai devreme,cum de ma stiut ca voi naste pe 29,simplu,mam trezit intro dimineata cu gandul la numele de Teodora,am descis calendarul si am vazut ca pe 30 dec era Sf Teodora si Mc Anisia,atunci miam zis ca cu siguranta voi naste pe 29 pt ca pe fetita sa o cheme Anisia.Sotul cand a ajuns acasa a zis ca nu sunt intreaga la minte si sa nu ma mai incred atat in vise,vis,nevis eu pe 29 am nascut.Si la prima fetita am patit ceva asemanator ,o fi sau nu coincidenta Dumnezeu stie....eu ma incred in EL pt ca stiu ca ma va ajuta.
Răspuns cu citat
  #763 (permalink)  
Vechi 29 mar 2012, 10:05:46
iki's Avatar
iki iki este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: personalizat
Date: 164cm, 74.4kg
Mesaje: 137
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de costina89 Vezi mesajul
Imi aduci aminte de mine cu hainutele Iki,si eu cand am plecat la bucuresti aveam ditamai geanta,plina cu hainute de bebelusi,pt mine erau asa cateva,deh bebe era important
Eu nu vroiam sa plec la Bucuresti cand am nascut-o pe Anisia,nu atunci pe 20 dec,vroiam dupa Craciun pt ca stiam ca voi naste pe 29 decembrie,doar ca la noi sotul era asa de stresat ca voi naste aici in Buzau incat mi-a facut el bagajul si am trimis la mama,parca vroia sa scape de mine.DPN imi amintesc ca o aveam in ianuarie pe 10-12,dar fiind fetita stiam ca va veni mai devreme,cum de ma stiut ca voi naste pe 29,simplu,mam trezit intro dimineata cu gandul la numele de Teodora,am descis calendarul si am vazut ca pe 30 dec era Sf Teodora si Mc Anisia,atunci miam zis ca cu siguranta voi naste pe 29 pt ca pe fetita sa o cheme Anisia.Sotul cand a ajuns acasa a zis ca nu sunt intreaga la minte si sa nu ma mai incred atat in vise,vis,nevis eu pe 29 am nascut.Si la prima fetita am patit ceva asemanator ,o fi sau nu coincidenta Dumnezeu stie....eu ma incred in EL pt ca stiu ca ma va ajuta.
As vrea si eu un vis cu un indiciu. Dar numai sa nu visez un oras dintre oradea si bucuresti
iki, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2164 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1647 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1131 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #764 (permalink)  
Vechi 29 mar 2012, 20:02:36
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de costina89 Vezi mesajul
Wow Stef 4 aprilie....ce putin mai ai.
Ma bucur ca pana la urma iti fac cezariana,soacra mea si-a pierdut vederea de tot cam la 2 ani dupa nastere si din ce am aflat era exact ca in cazul tau.
Da, mai am fosrte putin! Abia astept sa il vad pe printisor.
Imi pare rau sa aud de soacra ta. E bine ca in ziua de azi poti afla inainte care sunt riscurile si le poti evita.
Sper sa ai un somn bun la noapte.!



Citat:
Anterior postat de iki Vezi mesajul
'Neata !
azi ma alatur clubului nedormitelor. Azi noapte am pierdut vreo 3 ore de somn. M-am trezit sa merg la toaleta apoi nu am mai putut adormi din cauza unor dureri. Am avut niste dureri ca de menstruatie, insotite de un fel de presiune in zona rectala si parca si burta in zona de sus amortita. Trebuie sa recunosc ca, sunt din ce in ce mai stresata, chiar daca incerc sa ma calmez, din cauza faptului ca sunt inca la oradea. Plecarea spre bucuresti e programata pe duminica floriilor, adica cu o saptamana intarziere fata de planul initial. Ziua nu imi fac griji si nu ma gandesc la cum as naste eu pe drum, da' se pare ca noaptea o cam iau razna. Azi vreau sa ma apuc sa imi fac bagajul, ca trebuie sa imi iau haine pentru 2 anotimpuri si 2 marimi. Apoi tre' sa sortez si pt bebe. Am o valiza de lucrusoare bune cam pana la un an... si ar trebui sa i le iau doar pe cele mai mici. Dar asta o sa imi placa, ca tare mi-e drag sa fac inventarul in hainutele de bebe
Citat:
Anterior postat de iki Vezi mesajul
Stef ma bucur ca ti-ai arajnat totul pentru nastere si ca o sa ai conditii super, ca la privat. Si mai ales ma bucur pt bebele tau care e bine si seamana cu tine, la cei 56 de cm e deja inalt.
In legatura cu "onorariile" te-ai gandit (sau informat) cat dai la doctor si la anestezist?
Ai grija de tine pana pe 4apr, ca sa te poti reface cat mai repede dupa aia
Spor la facut bagaje!
Eu m-am pus pe impachetat in ziua in care ua venit ai mei sa ma ia la Bucuresti. Stiam ce trebuie pus in bagaje, dar nu le impachetasem.
Spre sa te deplasezi cu masina de la Oradea la Bucuresti si nu cu trenul (stiu ce inseamna pentru o gravida sa circule cu trenul, mai ales cu cele din ziua de azi care sunt extrem de incomode).
Eu m-am interesat si in legatura cu "onorariile", iar valoarea lor nu-i foarte mare: 2500 lei pentru toata lumea (medic, anestezist, asistente etc.).
Asta in conditiile in care la Drobeta sumele plecau de la 3000 - 3500 lei, iar conditiile sunt extrem de jalnice (daca ma pot exprima asa).
Azi am fost cu tata sa cumparam vopsea lavabila pentru camera unde vom sta cu bebe (am ales culoarea pentru pereti), iar vopseaua este cu ioni de argint (asa spun ei). Apoi am fost cu sotul sa vedem o saltea speciala pentru patut (cam scumpa, dar foarte buna), iar sambata vom merge sa o achizitionam (asta daca nu se ofera altcineva sa o cumpere pentru noi ).

O seara buna tuturor!
Stefania
Răspuns cu citat
  #765 (permalink)  
Vechi 29 mar 2012, 21:24:31
Laura's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 36
Dieta: 1700 calorii
Date: 168cm, 59.9kg
Mesaje: 3.843
Aprecieri acordate: 2.890
Am fost apreciat(a) de 1.927 ori in 960 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de StefaniaXtr Vezi mesajul
Da, mai am fosrte putin! Abia astept sa il vad pe printisor.
Imi pare rau sa aud de soacra ta. E bine ca in ziua de azi poti afla inainte care sunt riscurile si le poti evita.
Sper sa ai un somn bun la noapte.!







Spor la facut bagaje!
Eu m-am pus pe impachetat in ziua in care ua venit ai mei sa ma ia la Bucuresti. Stiam ce trebuie pus in bagaje, dar nu le impachetasem.
Spre sa te deplasezi cu masina de la Oradea la Bucuresti si nu cu trenul (stiu ce inseamna pentru o gravida sa circule cu trenul, mai ales cu cele din ziua de azi care sunt extrem de incomode).
Eu m-am interesat si in legatura cu "onorariile", iar valoarea lor nu-i foarte mare: 2500 lei pentru toata lumea (medic, anestezist, asistente etc.).
Asta in conditiile in care la Drobeta sumele plecau de la 3000 - 3500 lei, iar conditiile sunt extrem de jalnice (daca ma pot exprima asa).
Azi am fost cu tata sa cumparam vopsea lavabila pentru camera unde vom sta cu bebe (am ales culoarea pentru pereti), iar vopseaua este cu ioni de argint (asa spun ei). Apoi am fost cu sotul sa vedem o saltea speciala pentru patut (cam scumpa, dar foarte buna), iar sambata vom merge sa o achizitionam (asta daca nu se ofera altcineva sa o cumpere pentru noi ).

O seara buna tuturor!
Stefania
Buna Stefania
Mie mi se pare tare mult 2500 lei.
La noi din cate stiu onorariul pentru medic la cezariana e undeva la 100-150 euro, 100 lei pentru anestezist, 50 pentru moasa, si cate 10 lei la asistente.Undeva la 1000 lei maxim e pe aici. Conditiile sunt foarte bune si la noi, este mai mic orasul(Campia Turzii), dar vin si din alte orase mai mari aici. Saloanele sunt renovate, totul arata foarte bine, si se ocupa si personalul destul de bine.
__________________
Gardianul de care am nevoie - jurnalul meu.

Răspuns cu citat
  #766 (permalink)  
Vechi 29 mar 2012, 21:49:33
lisha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 nov 2011
Locaţie: alba, Romania
Date: 160cm, 69kg
Mesaje: 365
Aprecieri acordate: 15
Am fost apreciat(a) de 221 ori in 94 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

sa va povestesc cum a stat treaba cu onorarile la mine...

m-am interesat si am aflat ca daca chemi moasa de acasa dai mai mult daca nascti cu cea de garda...cam 50 euro, moasa cu care am vb sa nasc nu era in zona asa ca am nascut cu cea de garda si am dat doar atata....la medic nu am dat, medicul meu nu putea veni si cel de garda a venit nechemat, nu erau porbleme dar e un doctor nou si am inteles ca se ocupa altfel...oricum a fost un mare domn, nu am dat nimic dar a venit in fiecare zi sa vada ce fac si cum sunt, iar dr. meu care mi-a urmarit sarcina nici macar odata nu a venit...in fine acum tr sa merg al control si o sa merg la dr cu care am nascut nu are cabinet ptivat dar merg la spital saptamna viitoare...si pt ca s-a purtat exemplar cu mine ii dau ceva acum...

in rest aveam planuri sa dau la dr. de copii, la asistente , infirmiere....si nu am dat un leu pt ca mi-a fost prea ciuda ca se purtau urat....cand am vazut cum astepta sa le dau asa m-am amboitionat si nu am dat nimic...adevarul e ca nu prea am avut nevoi speciale si am putut face asta,,,fetita a fost bine, eu bine....


in rest sunt cheltuieli destule...nu mai zic de medicamente....am farmacie acasa...si alte lucuri care trebuiesc

mi se pare ca am scapt ieftin....
lisha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1628 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1111 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #767 (permalink)  
Vechi 30 mar 2012, 10:23:21
kristinna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 apr 2010
Locaţie: BUCURESTI, Romania
Vârsta: 39
Dieta: personalizata(numar caloriile)
Date: 163cm, 69kg
Mesaje: 45
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de lisha Vezi mesajul
sa va povestesc cum a stat treaba cu onorarile la mine...

m-am interesat si am aflat ca daca chemi moasa de acasa dai mai mult daca nascti cu cea de garda...cam 50 euro, moasa cu care am vb sa nasc nu era in zona asa ca am nascut cu cea de garda si am dat doar atata....la medic nu am dat, medicul meu nu putea veni si cel de garda a venit nechemat, nu erau porbleme dar e un doctor nou si am inteles ca se ocupa altfel...oricum a fost un mare domn, nu am dat nimic dar a venit in fiecare zi sa vada ce fac si cum sunt, iar dr. meu care mi-a urmarit sarcina nici macar odata nu a venit...in fine acum tr sa merg al control si o sa merg la dr cu care am nascut nu are cabinet ptivat dar merg la spital saptamna viitoare...si pt ca s-a purtat exemplar cu mine ii dau ceva acum...

in rest aveam planuri sa dau la dr. de copii, la asistente , infirmiere....si nu am dat un leu pt ca mi-a fost prea ciuda ca se purtau urat....cand am vazut cum astepta sa le dau asa m-am amboitionat si nu am dat nimic...adevarul e ca nu prea am avut nevoi speciale si am putut face asta,,,fetita a fost bine, eu bine....


in rest sunt cheltuieli destule...nu mai zic de medicamente....am farmacie acasa...si alte lucuri care trebuiesc

mi se pare ca am scapt ieftin....
Draga Lisha,


Foarte bine ai facut ca nu le-ai dat. Din pacate, toti asteapta pentru cel mai mic deranj o atentie. Eu nu am avut incotro, a trebuit sa dau in stanga si dreapta pentru ca-mi era frica ca nu o sa se ocupe de bebe cum trebuie. Si am stat ceva in spital, 14 zile din care 5 zile am stat la salonul cu plata, ca daca nu aveai copilul cu tine in camera, (al meu era sub observatie impreuna cu ceilalti prematuri) te trimitea intr-o aripa a spitalului vai de mama ei si cu tot felul de mamici "dubioase". Asadar, eu recunosc ca am dat si inca destul de mult, dar acum nu mai conteaza...

Te pup!
Răspuns cu citat
  #768 (permalink)  
Vechi 30 mar 2012, 10:31:06
kristinna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 apr 2010
Locaţie: BUCURESTI, Romania
Vârsta: 39
Dieta: personalizata(numar caloriile)
Date: 163cm, 69kg
Mesaje: 45
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Buna mamicilor si multumesc pentru felicitarile si gandurile voastre frumoase!

Puteti sa-mi spuneti daca vreuna dintre voi s-a confruntat cu probleme in alaptare. Ca mie de vreo doua zile, mi-a scazut lactatia si nu stiu care este motivul. De mancat, mananc, lichide beau...Sa fie oare de vina lipsa somnului?

Pana acum ma mulgeam cu pompa electrica si ii dadeam lui bebev (vroiam sa ma asigur ca mananca suficient si ii dadeam mai intai sanul, iar cand obosea ii dadeam la biberon ), dar de azi il hranesc exclusiv la san, cica suptul regleaza lactatia..sper sa fie asa ca

Va pup si daca aveti sfaturi si sugesti le primesc cu draga inima !
Răspuns cu citat
  #769 (permalink)  
Vechi 30 mar 2012, 12:05:52
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul

Buna Stefania
Mie mi se pare tare mult 2500 lei.
La noi din cate stiu onorariul pentru medic la cezariana e undeva la 100-150 euro, 100 lei pentru anestezist, 50 pentru moasa, si cate 10 lei la asistente.Undeva la 1000 lei maxim e pe aici. Conditiile sunt foarte bune si la noi, este mai mic orasul(Campia Turzii), dar vin si din alte orase mai mari aici. Saloanele sunt renovate, totul arata foarte bine, si se ocupa si personalul destul de bine.

Stiu ca pare mult, dar asa am auzit ei ca s-ar da, desi cred ca pot da si mai putin, undeva pe la 1000 - 1500 lei, asta depinde de cum se vor intampla lucurile sau poate ca o sa fac cum a facut lisha si sa nu dau nimic.
Oricum medicul meu vine indiferent dece se intampla, iar azi cand au inceput sa apara durerile de spate si pe sub burta, ceva mai intense, l-am sunat si mi-a spus sa sa iau o aspirina si sa stau in pat, iar daca incepe sa ma doara mai taer burta, sa mi se intareasca si sa simt crampe puternice atunci sa vin imediat la spital, fara sa mai dau ceva.
Nici Drobeta nu-i un oras mai mare, dar conditiile de acolo si personalul te faceau sa te intrebi pe ce iti cer 3000 de lei.
Asa ca prefer sa dau aici cat trebuie dat, dar sa stiu ca stau in conditii normale si sunt tratat cum trbeui nu in bataie de joc.


Citat:
Anterior postat de kristinna Vezi mesajul
Buna mamicilor si multumesc pentru felicitarile si gandurile voastre frumoase!
Puteti sa-mi spuneti daca vreuna dintre voi s-a confruntat cu probleme in alaptare. Ca mie de vreo doua zile, mi-a scazut lactatia si nu stiu care este motivul. De mancat, mananc, lichide beau...Sa fie oare de vina lipsa somnului?
Pana acum ma mulgeam cu pompa electrica si ii dadeam lui bebev (vroiam sa ma asigur ca mananca suficient si ii dadeam mai intai sanul, iar cand obosea ii dadeam la biberon ), dar de azi il hranesc exclusiv la san, cica suptul regleaza lactatia..sper sa fie asa ca
Va pup si daca aveti sfaturi si sugesti le primesc cu draga inima !
Din cate imi amintesc Lisha a avut ceva probleme cu lactatia.
Ai grija de tine si incearca sa nu te stresezi.

Pupici!
Răspuns cu citat
  #770 (permalink)  
Vechi 30 mar 2012, 15:35:17
rainbow's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 sep 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 37
Date: 168cm, 103.5kg
Mesaje: 4.946
Aprecieri acordate: 6.039
Am fost apreciat(a) de 2.164 ori in 777 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Buna ziua viitoare mamici si mamici!!
am si eu o intrebare la voi..ca mai am pana merg la dr si sa pot sta linistita!mi-a dat dr sa fac in Z23 a CM ,progesteronul si prolactina.la progesteron mi-a iesit 47.33 si prolactina 254.sunt valori bune?ca nu am facut niciodata analizele astea...
multumesc!
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
9, calorii, dieta, go, insarcinata, months, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Let's say hellow to our new life - Jurnal Strawberry strawberry Arhiva jurnale slabit 22 13 sep 2012 19:11:29
A walk to remember (2002) iwhipmyhair Filme 11 31 aug 2011 17:05:57
Cinderella Pact sau Lying to Be Perfect goia Filme 8 29 nov 2010 17:52:45
Learning to love myself! [*pinguin*] Simonne Arhiva jurnale slabit 16 23 mai 2010 13:50:51
The show must go one! paris.hilton Arhiva jurnale slabit 6 06 nov 2009 15:03:48

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole