Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #4401 (permalink)  
Vechi 27 mai 2010, 00:01:29
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Citat:
Anterior postat de diamant2013 Vezi mesajul
OOOOOOOOOOO! Ce surpriza!!!! Abia acum am reusit sa ajung cu cititul la zi! Ma omorati! Si cand am vazut ce concluzii au tras fetele aici dupa postarea mea cu punctul meu de vedere visavis de cele 2 carti Monti...mi-am pus mana-n cap . Magda cel putin credea ca a aterizat pe alt jurnal . Nu mai stau mult ca mi-e cam somn. Termin tot, tot de citit si ma duc la nani.

hai mai dia ca nu s-a interpretat nimic gresit. toate care am citit am inteles ce ai vrut sa spui. E clar ca cea de-a doua carticica a lui este de "intretinere"...Nici nu ar fi facut sens pentru MOntignac sa scoata o a doua carte ca o imbunatatire la prima. Cea de-a doua este destinata mentinerii...asa un fel de Faza a II "expandata"..

iar Magda cred ca a glumit..ca e fata desteapta..cu siguranta intelesese ce se petrece.

deci..ne vedem pe Gasca fetelor III (slabutica are grija sa ne fie usor la deschiderea "sujectului" de discutat)
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #4402 (permalink)  
Vechi 27 mai 2010, 06:48:08
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Citat:
Anterior postat de rosalinda Vezi mesajul
Arata fenomenal ! Sambata pregatesc si eu.
Felicitari pentru cantar si pentru centimetrii. Pic cu pic ...
Au iesit tare frumosi de data asta,fata de data trecuta!Abia astept sa pap!
Citat:
Anterior postat de sunshine Vezi mesajul

magda, m-ai lasat paf! sunt fan dovlecei abia astept sa incerc si eu
Sa ii incerci ca ai mei..au mancat de s-au batut turcii la gura lor!

Citat:
Anterior postat de medeeams Vezi mesajul
Ai primit explicatii foarte bune de la sunshine.
Magada,toata lumea de aici tine monti faza 1,nu te ingrijora.A fost o discutie despre carti:prima:Mananc ,deci slabesc si a 2a Mananc,slabesc si ma mentin.
Exact,magda e k asa cum a fost pana acum,stai linistita.Am ex mai sus.
Da,era vorba despre mama mea.Avea glicemia mare 130 si i-au spus ca are diabet..i-au dat pastile si etc..Am pus-o pe Monti,fara pastilele acelea,si dupa o saptamana i-a scazut la 98(masx e 110)Deci e k,acum tt pe Monti e,de fapt asa va merge de acum inainte. Ai facut foarte bine,deoarece acesta este de fapt un program creat pt cei cu glicemia mare(pt diabetici).
Acum mama e tot pe monti si nu a luat nici o pastila recomandata,mai bea ceaiuri pt diabet de plante si ..va merge in curand sa-si vada iar glicemia si te tin la curent.Sanatate micutei!
Deci,eu am cartea Manac,slabesc si ma manetin>Este o carte si cu ilustrate si scrisa intr-un mod mult mai clar decat celelate de pana acum..Este impartita in 2: etapa de slabire rapida si cea de mentinere...Este mai permisiv in partea de slabire rapida,fata de editiile mai vechi,dar in mare contine aceleasi lucruri,doar ca sunt explicate mult mai pe inteles...Deci,cartea aceasta nu e de mentinere ,ci si de mentinere(te invata cum sa iti gestionezi abaterile,in cazul in care te hotarasti sa faci abateri,plus ca introduce chestia cu rezultanta glicemica a unei mese)
Ma bucur ca mama ta se simte bine cu Monti!
Citat:
Anterior postat de medeeams Vezi mesajul
Felicitari si din partea mea.Cred ca organismul nostru e foarte inteligent..stie el cand si cum sa se opreasca.
Multumesc!

Citat:
Anterior postat de diamant2013 Vezi mesajul

Bravo Magda! Felicitari! Un exemplu demn de urmat esti. Esti "ca la carte", pe bune!
Multumesc!

Citat:
Anterior postat de diamant2013 Vezi mesajul

Noapte buna Magdet si somn usor!!! La ora asta...cred ca deja te-ai intors o data pe cealalta parte
Sigur eram ca valiza in gara!
Citat:
Anterior postat de diamant2013 Vezi mesajul

OOOOOOOOOOO! Ce surpriza!!!! Abia acum am reusit sa ajung cu cititul la zi! Ma omorati! Si cand am vazut ce concluzii au tras fetele aici dupa postarea mea cu punctul meu de vedere visavis de cele 2 carti Monti...mi-am pus mana-n cap . Magda cel putin credea ca a aterizat pe alt jurnal . Nu mai stau mult ca mi-e cam somn. Termin tot, tot de citit si ma duc la nani.
Eu am fost uimita doar de faptul ca se spunea ca aici de fapt fetele tin Monti faza de mentinere,ceea ce nu mi se pare intocmai...Ca mai sunt si abateri,asta stiu,dar sunt recunoscute ca abateri,deci nu e vorba de "mentinere"...Si sincer,suntem deja ca o familie(eu asa simt) de ce sa spargem gasca?

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
hai mai dia ca nu s-a interpretat nimic gresit. toate care am citit am inteles ce ai vrut sa spui. E clar ca cea de-a doua carticica a lui este de "intretinere"...Nici nu ar fi facut sens pentru MOntignac sa scoata o a doua carte ca o imbunatatire la prima. Cea de-a doua este destinata mentinerii...asa un fel de Faza a II "expandata"..
iar Magda cred ca a glumit..ca e fata desteapta..cu siguranta intelesese ce se petrece.
deci..ne vedem pe Gasca fetelor III (slabutica are grija sa ne fie usor la deschiderea "sujectului" de discutat)
Eu nu am fost ironica sau rautacioasa(departe de mine gandul asta,chiar nu imi sta in fire),dar mie sincer mi-ar parea rau sa ne impartim in 2 tabere(slabire si mentinere)..ca pana la urma eu asa am inteles propunerea!Sau m-am sclerozat de tot?
  #4403 (permalink)  
Vechi 27 mai 2010, 08:03:34
LoLy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bari, Italia
Vârsta: 54
Dieta: Monti pers
Date: 171cm, 107kg
Mesaje: 5.366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Cartea mea este:``Dieta Montignac-Mancare cu gust fara ingrasare``

Am citit prima parte unde stiti si voi incepe cu bla,bla de ce ne ingrasam,explica hiperinsulinismul si darama teoria hipocalorica.Apoi zice sa punem totul in practica si explica cele 2 faze ale dietei
Prima faza:slabirea.la sf are f.frumos un tabel ca un rezumat si spune asa

Faza de slabire-reguli

1-nu sariti peste mese,in particular peste pranza.Mancati sa va saturati si uitati de calculul caloriilor.Consumati in fiec zi 3 mese echilibrate,la intervale regulate

2-formulele pt m.d.:sunt 2:formula pe baza de carboh si prot,cu paine bogata in fibre,dar cu excluderea grasimilor saturate si formula pe baza de prot si grasime,cu excluderea carboh.La m.d. pe baza de prot si grasime se consuma de 2 ori pe sapt pt ca are multe grasimi saturate

3-formule pt pranz si cina sunt 2:formula pe baza de prot si grasime asociata cu carboh ci IG<35 si formula pe baza decarbohidr bogati in fibre cu IG pana la 50,in acest caz sunt excluse grasimile saturate

4-consumati de 4 ori/sapt mese pe baza de carboh bogate in fibre si cu IG pana la 50 care nu au grasimi saturate

5-pranzul si cina sunt f.simile,dar cina treb sa fie mai lejera cu mai putina grasime si carne si mai multe legume (verdura) cu IG mic

6-eliminati zaharul sub toate formele,nu numai dulciurile,dar si alimentele ci IG mare care pot contine ``zahar ascuns``(bauturi,sosuri,marmelade,condimente,etc)

7-evitati bauturile cu cofeina pt ca aceasta substanta stimuleaza pancreasul sa produca insulina.Eliminati cafeaua,bauturile ca si cola,ceai negru.E mai preferibil:apa,ceaiuri legere si infuzii,cafea decofeinata,sau arabica

8-limitati alcoolul si evitati sa-l consumati pe stomacul gol.;a pranz sau la cina puteti sa beti 10 cl de vin sau bere,cu conditia ca deja ati consumat o buna parte din mancare sau o gustare pe baza de prot si grasime

9-nu asociati grasime saturata si carboh cu IG>35.Puteti sa va ingaduiti o cantitate mica de grasime mononesaturata (ex:ulei de masline) sau polinesaturata (ex:somon).Grasimea de la peste nu ingrasa
  #4404 (permalink)  
Vechi 27 mai 2010, 08:35:45
glambert's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: SB, Romania
Date: 161cm, 70kg
Mesaje: 209
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Buna dimineata.

Vin sa va spun ca mie mi-ar trebui cea mai mare matura posibila! Oricum, cozii de la matura i-ar sta cel mai bine pe spatele meu: pac-pac-pac. Am facut varza ziua de ieri.
Nu are rost sa va mai spun cu ce anume, dar cantarul m-a "rasplatit" in plus, in dimineata asta. Mi se pare si normal. Cat sa ma mai rabde?!
In concluzie: m-am hotarat sa nu mai pap ciocolata deloc, caci am impresia (poate falsa) ca de la ea ma starnesc inspre dulce. Trei saptamani, pana nu m-am atins de dulciuri, n-am avut nicio abatere, iar acum, in patru zile, am trei abateri. Mari.
Parca imi vine sa nu mai mananc nici gemul de Topoloveni, ca am citit ca si asta are zaharuri naturale, deci tot zahar, pana la urma. Mi s-a pus rau pata.

Totusi, azi am mancat wasa cu gem, iar la pranz o sa pap salata de varza cu piept de pui la gratar. Oricum, trebuie sa am mare grija, ca altfel o dau in bara rau de tot, recuperez tot ce-am slabit pana acum.

Va doresc o zi frumoasa si mie tineti-mi pumnii sa rezist tentatiilor.
Altfel, va astept cu maturile.

glambert, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1255 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4405 (permalink)  
Vechi 27 mai 2010, 09:57:32
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Buna dimineata, fetelor, o sa intru mai rar , doar pt meniu, ca sunt ocupata cu plecarea asta..As prefera matura aia decat avionul, ca tare mi-e frica de el
Sunt de acord si eu cu 3 mese pe zi..de azi am hotarat sa mai sar gustarile daca nu simt neaparat nevoia..
Ieri seara in loc de slata de ton am mancat numa migdale..ma durea capul si burta asa tare ca nu m-am putut misca dupa divan, asa ca mi-a adus sotul punga de migdale si am rontait..
Azi ma simt mai bine, si ma pun la punct si cu mesele si cu tot
oeste putin o sa iau Md-fulgi de ovaz cu iaurt
Pranz-ciorba de fasole cu carnat, salata verde cu telemea
cina-salata verde cu ton(trebuia sa o pap ieri da nu am putut)
va pup, o zi buna!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4406 (permalink)  
Vechi 27 mai 2010, 10:38:20
Ioana slaba's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Date: 163cm, 66.3kg
Mesaje: 2.026
Aprecieri acordate: 8
Am fost apreciat(a) de 39 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
da slaba ne tinem de mana si slabim impreuna!!!

ok..multumesc mult, mult de sfat..nu am sa mai pun iaurt peste ardeii umpluti.
Aseara m-am asezat pe citit iar Monti..dar am adormit cu hartiile in mana.

cum faci tu gemul?? spune-mi si mie..am vazut cateva retete..dar eu renunt repede ca sunt cu fructoza..aici nu am gasit fructoza..si nici nu m-am zbatut. Eu nu mai consum zahar asa in forma lui bruta de multi ani..nici la prajituri nu mai foloseam..desigur ca mai mancam "zahar" atunci cand mancam in oras sau la prieteni.. In general pentru indulcire eu folosesc siropul de agave!

pai si eu pun sirop de agave. 4 linguri de sirop peste capsunile zdrobite si pun la fiert la foc mic 45- 1 ora. depinde de cantitate eu fac cu borcanelul dar o sa cresc cantitatea ca mi-l papa sotul. nu iese super legata dar pe painica sau in iaurt e buna.
__________________
Dukan de 2013
19.10.2013 -- 67kg

Croaziera
22.10.-- 65,3 kg/ 29.10 -- 64,95
05.11 -- 64,40/12.11 -- 64/
19.11-- 63,35
26.11 -- 63,4
05.12 -- 62,4
12.12 -- 62,3
19.12 -- 62,2
25.12-- 62
  #4407 (permalink)  
Vechi 27 mai 2010, 10:41:15
Ioana slaba's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Date: 163cm, 66.3kg
Mesaje: 2.026
Aprecieri acordate: 8
Am fost apreciat(a) de 39 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Citat:
Anterior postat de slaba Vezi mesajul
Multumim de sfaturi Dia.

Si eu o sa ma intorc la cartea veche si o sa incerc sa reduc la cantitate si la felurile de mancarica.
Nu sa ma frustrez dar cred ca o las moale cu dulciurile conforme pana ajung la mentinere si o sa mananc paste si orez doar in luna iunie cat sunt in post.

Ma mai gandesc sa intensific salatele -- sa pap mai multa fibra.

Cred ca sunt in perioada de stagnare si trebuie sa ii dau de cap cu miscare si cu putin mai jos la calorii sper sa reusesc.

plec la o intalnire va pup si ma intorc dupa 14:30.

sa nu va faceti de cap fara mine

dupa ce am scris ca o las mai moale cu duciurile conforma .. am mancat o ingehetata neconforma. Mare figura
__________________
Dukan de 2013
19.10.2013 -- 67kg

Croaziera
22.10.-- 65,3 kg/ 29.10 -- 64,95
05.11 -- 64,40/12.11 -- 64/
19.11-- 63,35
26.11 -- 63,4
05.12 -- 62,4
12.12 -- 62,3
19.12 -- 62,2
25.12-- 62
  #4408 (permalink)  
Vechi 27 mai 2010, 10:45:19
Ioana slaba's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Date: 163cm, 66.3kg
Mesaje: 2.026
Aprecieri acordate: 8
Am fost apreciat(a) de 39 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Citat:
Anterior postat de medeeams Vezi mesajul
Ioana sunt deaccord cu tine.eu personal mananc bine la pranz pt a evita gustarile,am incercat,ins a imi eeste foame,deci..merg inainte cu gustarile:mere,migdale..
Pe tine te ajuta si bicicleta..poate voi incerca si eu.Teoretic asa e..gustarile numai daca iti e foame.

sarumana ..si o sa bag gustarile inapoi ca sa nu ma mai arunc la inghetata. Dar ieri a fost o zi cam stresanta psihic si am iesit de la intalnire era foarte cald si uscat afara aveam senzatia de vacanta si am simtit ca tb sa imi fac o placere -- inghetata si un frape fara zahar.

e prima abater grava de cand am inceput monti. ma asteptam sa ma arunc la paine sau paste nu la dulce
__________________
Dukan de 2013
19.10.2013 -- 67kg

Croaziera
22.10.-- 65,3 kg/ 29.10 -- 64,95
05.11 -- 64,40/12.11 -- 64/
19.11-- 63,35
26.11 -- 63,4
05.12 -- 62,4
12.12 -- 62,3
19.12 -- 62,2
25.12-- 62
  #4409 (permalink)  
Vechi 27 mai 2010, 10:50:14
Ioana slaba's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Date: 163cm, 66.3kg
Mesaje: 2.026
Aprecieri acordate: 8
Am fost apreciat(a) de 39 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Citat:
Anterior postat de rosalinda Vezi mesajul
Ti-am adus si tie

sa alegi .
Eu as prefera-o pe cea electrica, ca de, pleci in afara !







A mea e personalizata
daa aia electrica e de Viena sa nu ne facem de ras in UE
__________________
Dukan de 2013
19.10.2013 -- 67kg

Croaziera
22.10.-- 65,3 kg/ 29.10 -- 64,95
05.11 -- 64,40/12.11 -- 64/
19.11-- 63,35
26.11 -- 63,4
05.12 -- 62,4
12.12 -- 62,3
19.12 -- 62,2
25.12-- 62
  #4410 (permalink)  
Vechi 27 mai 2010, 12:16:50
LoLy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bari, Italia
Vârsta: 54
Dieta: Monti pers
Date: 171cm, 107kg
Mesaje: 5.366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

La capitolul:ZAHARUL scrie asa:e cel mai rau ``carboh rau``.E unul dintre alimentele cele mai periculoase care se pot introduce in organism.Atentie la zaharurile ascunse cu nume divers:zaharoza,dextroziu,maltz,sirop de porumb,melasa,miere

FRUCTOZA
Fata de zaharsi indulcitori artificiali,desigur are vantaje indubitabile.Fiind un zahar natural nu are ca si consecinta aceleasi probleme ca si indulcit.artif.Avand un IG mic(20) are efecte blande asupra pancreasului si asupra secretiei de insulina.In sfarsit,avand aceeasi constitutie ca si zaharul comun,poate fi uzat si la prepararea produsele coapte in cuptor si si a celor fierte.Totusi daca se consuma in cantitati mari,favorizeaza cresterea trigliceridelor in sange,deci cine are colesterolul ridicat treb s-o uzeze cu moderatie

MIEREA
Desi e un dulcificant natural si desi de multe ori este prezentata ca si o alternativa sanatoasa si acceptabila a zaharului,totusi ca si zaharul are IG f.ridicat si de aceea ridica si glicemia.In concluzie e doar o forma diversa a zaharului si de aceea are si toata efectele negative ca si acesta,deci oricum treb evitat

INDULCITORI ARTIFICIALI
Daca la inceput pot fi utili pt a se dezobisnui de zahar,folosind pt un timp indelungat deregleaza metabolismul.Gustul lor dulce induce organismul de a se pregati pt a digera carboh,care in realitate nu exista.Daca se consuma o doza mare de indulc.artif.in timpul zilei,de fiec data cand se va consuma carboh,in 24 h succesive,apare hiperglicemia,iar dupa aceea tipica hipoglicemie.Indulc.creaza ciclul hipo-hiperglicemia,care la randul sau contribuie la intensificarea senzatiei de foame si la acumulul grasimilor.Pe scurt,indulcit.artif.pot ingrasa
 

Informatii despre slabit
dieta, dieta montignac, indice glicemic, montignac, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Clubul Slabutelor care tin dieta cu fructe :D Slabuta Dieta cu fructe si legume 139 19 aug 2011 14:32:33
O luna fara dulciuri!!! Partea II anna maria Concurs "O luna fara dulciuri" 285 28 iun 2010 23:09:26
Dieta Michel Montignac - Faza II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 2 28 apr 2010 13:03:04
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole