Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #3981 (permalink)  
Vechi 17 iun 2011, 02:39:56
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 48
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Buna ma numesc Cristina si am 2 zile fara abateri si fara cioco

M.D 2 felii de paine monti ( cam mult) + gem conform
P 2 picioruse de pui cu ardei+ ridichi + brinza de capra
C supa de perisoare + 2 chiftele de pui + ridichii

Buna ma numesc Cristina si am 3 zile fara abateri si fara cico

M.D 3 felii de paine monti + gem conform
G desert Monti ( caise + oua, crema15%, pireu de caise facut in casa, fructoza, totul la cuptor)
P mincarica de pastai cu piept de pui + salata ardei Kapia
C supa de perisoare + 2 chiftele de pui cu tocanita de legume
G ceai de menta rece.


TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2332 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1815 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1299 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3982 (permalink)  
Vechi 17 iun 2011, 06:36:02
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de valery Vezi mesajul
Acum o intrebare daca-mi permiteti , fasole uscata e voie in F1 ? daca da presupun ca fara grasime si cu salate care au IG-ul mai mic de 35 , daca gresesc va rooog sa ma urecheati , multumesc anticipat , va pup si va
doresc multa sanatate si spor la slabit .

Daca vrei masa glucidica,atunci e ok cum ai zis tu,dar fasolea o poti manca fara grija asociata cu carne,gasimi si legume...deci gatita cat se poate de normal,fara batai de cap,iar in acest caz masa va fi PL.Lintea,fasolea,nautul sunt chiar recomandate de Monti
Poate ne pui si o poza cu tine,ca tare suntem curioase unde ai grasimea de care vorbesti...Eu am 149 in inaltime(aveam 150) si tind spre 48-47 kg cel putin...si ma simt cel mai bine la acea greutate,atunci sunt supla fara a fi insa costelivaasa ca zau,la inaltimea ta si mie una mi se pare ca vrei cam putine kg!Nu te supara pe noi,dar vrem ca toate fetele care tin dieta sa fie nu numai slabute,dar si sanatoase!!!
Neata fetelor!!!O zi minunata!!!

Ultima dată editat de oanamagdalena; 17 iun 2011 at 06:42:47.
  #3983 (permalink)  
Vechi 17 iun 2011, 07:29:32
soggy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 dec 2010
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 41
Date: 169cm, 70.5kg
Mesaje: 1.065
Aprecieri acordate: 293
Am fost apreciat(a) de 379 ori in 151 mesaje
Smile Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Buna dimineata fetelor!
S-a scris asa mult de cand nu am mai intrat eu.
Voi incerca sa recuperez cu cititul.
Voiam sa intreb daca bananele sunt permise in dieta? As vrea sa-mi fac un shake. Poate imi dati si o reteta conforma. Va pup.
__________________

soggy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2167 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1650 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1134 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3984 (permalink)  
Vechi 17 iun 2011, 07:39:50
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de valery Vezi mesajul
Buna fetele :* am ras cu lacrimi , sotul meu nu stia ce am patit de stau cu nasul in monitor si rad aa cu pofta , o fi crezut ca am luat-o razna
si acuma sa va lamuresc in legatura cu inaltimea mea , pe la 20 de ani aveam 1,67 sigur ca nu ma preocupa sa ma tot masor , stiind inaltimea care o am atata am trecut ..e firesc , dar am stat de vb cu o prietena care se vaita ca incepe sa intre la apa ...eu nu am crezut-o si mi-a sugerat sa ma masoare ca sa-mi dovedeasca varsta incepe sa-si spuna cuvantul , acum am 164 , si cat despre grasime ...am destula sa stiti , ptr ca am oase subtiri si usoare dupa spusele medicilor , deci la greutatea oaselor mele am carne pe mine daca vreti va dau si voua din anumite parti ale corpului
- pe mine m-a speriat -VAmedeea- cand a spus ca e posibil ca sa ma ingrase regimul Monti nu vreauuuu , eu sperrrr sa nu fie pe invers la mine chiar totul voi ce parere aveti ?

VAmedeea --multumesc ptr raspuns esti o scumpa , imi pare tare rau ca si tu ai probleme de sanatate , sper din suflet sa treci cu brio peste si sa te faci ca noua , cat despre sanatatea mea ...ai intrebat ce probleme am , daca ar fi sa ma apuc sa-ti insir totul ..ar fi o poveste extrem de trista si fff lunga , in mare ...constipatie cronica , spasmofilie urata , dar am reusit in ani sa o tin sub control , bila e lenesa care ma chinuie si mi s-a interzis sa pap din ce mi-au permis medicii ...a ramas nimic ar mai fi multe , dar prefer sa ma opresc aici , sunt motive medicale nu personale de nu am voie sa ma ingras , nu e usor fac haz din necaz :te pup cu mult drag

Acum o intrebare daca-mi permiteti , fasole uscata e voie in F1 ? daca da presupun ca fara grasime si cu salate care au IG-ul mai mic de 35 , daca gresesc va rooog sa ma urecheati , multumesc anticipat , va pup si va
doresc multa sanatate si spor la slabit .
Despre fasole ti-a spus Magda!
Problemele mele de sanatate nu vor mai pleca, asa ca, "ca noua" nu voi mai fi. imi pare rau sa aud de ale tale. Te pup!
Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Hello hello

Am aparut... astazi mi-a facut ceai rece delicios sa va spun si voua cum am facut.
Am fiert 300 ml de apa dupa care am aruncat un plic ceai de menta (data viitoare fac cu ceai verde) am lasat 5 minute in apa. Am luat un bol mare ca sa am spatiu sa ma desfasor, am strecurat ceaiul , 5 linguri fructoza ( a fost cam dulce ) sucul de la o lamaie ( merge 2) si 1l apa rece rece, citeva frunze de menta pentru decor, bun rau de tot

Cami te inteleg si eu ma chinui imi ia timp sa ma urnesc cind m-am urnit apare o suparare sau mai stiu eu ce si iar cad, sau am senzatia ca ma simt bine cu kg de acuma dar nu este adevarat uite asa sint intr-o lupta cu mine pina obosesc si tot asa, dar nu ma las vreau sa vad 65kg.

Alla ma bucur ca esti bine nu ma bucur de "dieta" sper sa gasesti cit mai repede decizia buna.



Interesanta combinatie Cris! Mereu vii cu cate o idee buna! Felicitari pt cele 3 zile, se simtea nevoia de celebra fraza pe aici.
Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul
Daca vrei masa glucidica,atunci e ok cum ai zis tu,dar fasolea o poti manca fara grija asociata cu carne,gasimi si legume...deci gatita cat se poate de normal,fara batai de cap,iar in acest caz masa va fi PL.Lintea,fasolea,nautul sunt chiar recomandate de Monti
Poate ne pui si o poza cu tine,ca tare suntem curioase unde ai grasimea de care vorbesti...Eu am 149 in inaltime(aveam 150) si tind spre 48-47 kg cel putin...si ma simt cel mai bine la acea greutate,atunci sunt supla fara a fi insa costelivaasa ca zau,la inaltimea ta si mie una mi se pare ca vrei cam putine kg!Nu te supara pe noi,dar vrem ca toate fetele care tin dieta sa fie nu numai slabute,dar si sanatoase!!!
Neata fetelor!!!O zi minunata!!!
Magda, ce ma bucur sa te revad, pari ok, sau e doar de suprafata? Eu cred sincer ca in viata nimic nu e la voia intamplarii si ca lucrurile se aseaza, chiar daca nu imediat. Dar ce sa-i faci ca starile proaste nu le putem controla doar cu credinte.
Te pup!
[/COLOR]
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3985 (permalink)  
Vechi 17 iun 2011, 07:46:19
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Neatza,iubitele,uite ce matinala sunt azi,sa nu ma deochiDa m-a trezit constructorul,pe care aseara l-am tot asteptat sa intre pe netma rog...si asa am o groaza de treaba,mai bine sa incep cat e racoare
Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
Emi..asa-mi place cum aranjezi tu mancarica pe farfurii si pasiunea cu care spui despre ce papi..si cum transformi tu mazarea aia alaturi de creveti intr-o asa mancare apetisanta (care pana mai ieri mi se parea tare bleahh..pentru ca din intamplare am facut si eu ieri o mazare fiarte cu sos de rosii si creveti..e drept nu la gratar ci cu un pic de praz!! si taaaare m-am mai invartit in jurul lor sa ma atraga..)
Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul

ce sa zic..uite-asa descopar iar ca trebuie sa mananc ca sa traiesc ..in loc sa traiesc doar ca sa mananc! cinste tie frumusico!

!!

Eu le asez frumos?!!Cred ca ma confunzi cu Allasau cu Oanaca eu am aruncat crevetii aia in farfurie de nu s-au vazut,si mazarea aia,(beak!nici mie nu-mi place,deaia i-am acoperit gustul cu o tona de sos cu usturoi )numa prezentabila nu era,ca am cam uitat-o in microunde si s-a deshidratat,da mai bine,ca nu mai era asa dulceaga
Ms de complimente,esti dragutza tare,da de mazare anu asta nu mai ma ating
somnic usor!
Citat:
Anterior postat de valery Vezi mesajul
Buna fetele :* am ras cu lacrimi , sotul meu nu stia ce am patit de stau cu nasul in monitor si rad aa cu pofta , o fi crezut ca am luat-o razna
Citat:
Anterior postat de valery Vezi mesajul
si acuma sa va lamuresc in legatura cu inaltimea mea , pe la 20 de ani aveam 1,67 sigur ca nu ma preocupa sa ma tot masor , stiind inaltimea care o am atata am trecut ..e firesc , dar am stat de vb cu o prietena care se vaita ca incepe sa intre la apa ...eu nu am crezut-o si mi-a sugerat sa ma masoare ca sa-mi dovedeasca varsta incepe sa-si spuna cuvantul , acum am 164 , si cat despre grasime ...am destula sa stiti , ptr ca am oase subtiri si usoare dupa spusele medicilor , deci la greutatea oaselor mele am carne pe mine daca vreti va dau si voua din anumite parti ale corpului
- pe mine m-a speriat -VAmedeea- cand a spus ca e posibil ca sa ma ingrase regimul Monti nu vreauuuu , eu sperrrr sa nu fie pe invers la mine chiar totul voi ce parere aveti ?

VAmedeea --multumesc ptr raspuns esti o scumpa , imi pare tare rau ca si tu ai probleme de sanatate , sper din suflet sa treci cu brio peste si sa te faci ca noua , cat despre sanatatea mea ...ai intrebat ce probleme am , daca ar fi sa ma apuc sa-ti insir totul ..ar fi o poveste extrem de trista si fff lunga , in mare ...constipatie cronica , spasmofilie urata , dar am reusit in ani sa o tin sub control , bila e lenesa care ma chinuie si mi s-a interzis sa pap din ce mi-au permis medicii ...a ramas nimic ar mai fi multe , dar prefer sa ma opresc aici , sunt motive medicale nu personale de nu am voie sa ma ingras , nu e usor fac haz din necaz :te pup cu mult drag

Acum o intrebare daca-mi permiteti , fasole uscata e voie in F1 ? daca da presupun ca fara grasime si cu salate care au IG-ul mai mic de 35 , daca gresesc va rooog sa ma urecheati , multumesc anticipat , va pup si va
doresc multa sanatate si spor la slabit .
Buna;ValeBine ca nu e nimic grav cu oasele taleDa chiar diafane de-ar fi,tot cantaresc ceva..Ma alatur gastii care se minuneaza de greutatea mica pe care vrei sa o ajungi...da daca sotu tau nu zice nimic,banuiesc ca esti ok,ca al meu deja acu zice ca sa incetez ,ca nu vrea o scheletroasa langa elsi eu as mai avea vreo 5-6 kile pana la limita permisaDa inca 700 de gr si gata!
App de cresterea in greutate,eu am venit de la o disociata si hipocalorica,si numa in prima saptamana de MOnty am luat juma dekil parca...din a 2 deja am inceput sa scad..si frumos
,nu gluma.Dar asta pt ca aveam si ce..O zi frumoasa!
Eu am citit nu stiu ce carte de-a lu MOnty in care zicea ca fasolea e interzisa la faza 1,pe urma fetele cica a revenit si a recunoscut ca a gresit,si ca e necesara,dar vazand cati carbo are eu tot nu o combin cu nimica,decat cum ai zis tu,cu usturoi,suc de rosii,maxim o lingura ulei crud de masline,multe condimente,ciuperci..de obicei o fac cu sos de rosii si usturoi,yammy.
Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Hello hello

Am aparut... astazi mi-a facut ceai rece delicios sa va spun si voua cum am facut.
Am fiert 300 ml de apa dupa care am aruncat un plic ceai de menta (data viitoare fac cu ceai verde) am lasat 5 minute in apa. Am luat un bol mare ca sa am spatiu sa ma desfasor, am strecurat ceaiul , 5 linguri fructoza ( a fost cam dulce ) sucul de la o lamaie ( merge 2) si 1l apa rece rece, citeva frunze de menta pentru decor, bun rau de tot

Yammy,suna bine,e un fel de limonada cu menta,pt o zi sufocanta ..Data viitoare las-o mai fara fructoza,ca tot e bunaSi bravo pt zilele fara abateri,da de cioco aia nu-s de acord,ca poti sa papi cate-un cub..la tine nu sunt foite delea de la Perugina?EU ca sa nu ma arunc fara masura pe cioco iau delea,o foita are 8 gr,deci stiu clar masuraPupici,o zi frumoasa!
Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul
Daca vrei masa glucidica,atunci e ok cum ai zis tu,dar fasolea o poti manca fara grija asociata cu carne,gasimi si legume...deci gatita cat se poate de normal,fara batai de cap,iar in acest caz masa va fi PL.Lintea,fasolea,nautul sunt chiar recomandate de Monti
Poate ne pui si o poza cu tine,ca tare suntem curioase unde ai grasimea de care vorbesti...Eu am 149 in inaltime(aveam 150) si tind spre 48-47 kg cel putin...si ma simt cel mai bine la acea greutate,atunci sunt supla fara a fi insa costelivaasa ca zau,la inaltimea ta si mie una mi se pare ca vrei cam putine kg!Nu te supara pe noi,dar vrem ca toate fetele care tin dieta sa fie nu numai slabute,dar si sanatoase!!!
Neata fetelor!!!O zi minunata!!!

Oana draga,mersi e cafelute,ce ma bucur sa te gasesc verde!Cu serviciul ce ai mai facut?Vad ca ai "cancelat" tikerul,nu mai vrei sa-l vezi in fatza ochilorIii,ca m-ati facut curioasa,tre sa ma masor musai,te pominesti ca vad la inaltime 1,60
CUm e azi la Braila?Te pup,o zi buna si frumoasa!
Citat:
Anterior postat de soggy Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor!
S-a scris asa mult de cand nu am mai intrat eu.
Voi incerca sa recuperez cu cititul.
Voiam sa intreb daca bananele sunt permise in dieta? As vrea sa-mi fac un shake. Poate imi dati si o reteta conforma. Va pup.
[/COLOR]
Buna,Soggy
Nu.nu-s permise deloc..vezi lista cu ig mici la Ame la semnatura,si alege fructele de acolo sau de la ig mijlociu
O zi frumoasa!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de VentoFreddo; 17 iun 2011 at 07:58:02.
  #3986 (permalink)  
Vechi 17 iun 2011, 07:47:38
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de soggy Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor!
S-a scris asa mult de cand nu am mai intrat eu.
Voi incerca sa recuperez cu cititul.
Voiam sa intreb daca bananele sunt permise in dieta? As vrea sa-mi fac un shake. Poate imi dati si o reteta conforma. Va pup.
Bananele nu. Shake-ul il poti face din toate fructele pe care le gasesti cu IG mic (vezi lista) si lapte sau iaurt. Alte idei eu nu prea am pt ca nu prea fac shake-uri.
Pupici!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3987 (permalink)  
Vechi 17 iun 2011, 07:50:26
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Neata,Ame,te pup,am citit ca ai rezolvat cu biletele si plecarea,dar ca e cam stresanta calatoria asta..bine ca stai putin,si cand te intorci poti sa te odihnesti....iti dai seama cate fete fac la fel dar cand se intorc nimic odihna sau timp de recuperare
Ajungi si prin Braila?O zi frumoasa!
Fetele,azi ce mancati,ca poate-mi vin idei de la voi
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3988 (permalink)  
Vechi 17 iun 2011, 07:52:11
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul

Bananele nu. Shake-ul il poti face din toate fructele pe care le gasesti cu IG mic (vezi lista) si lapte sau iaurt. Alte idei eu nu prea am pt ca nu prea fac shake-uri.
Pupici!
uite prima idee pt mduff,ce lene mi-e sa caut ig cireselorSe pot combina cu lapte?chiar ma gandeam sa le arunc(ciresele) ca m-am saturat ieri de eleda un shake merge
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3989 (permalink)  
Vechi 17 iun 2011, 07:53:10
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Neata,Ame,te pup,am citit ca ai rezolvat cu biletele si plecarea,dar ca e cam stresanta calatoria asta..bine ca stai putin,si cand te intorci poti sa te odihnesti....iti dai seama cate fete fac la fel dar cand se intorc nimic odihna sau timp de recuperare
Ajungi si prin Braila?O zi frumoasa!
Fetele,azi ce mancati,ca poate-mi vin idei de la voi
Da Emi, aj o fuga! Nu am cum sa nu dau si pe acasa, iti dai seama. Va fi o cursa contracronometru vacanta asta.
Vezi ca Valery vb mai sus e fasolea verde, adica de pastai, care si in prima carte erau ok. Au IG mic.
La tine cum mai merg pregatirile cu casa? Stiu ca nu mai e asa mult si ca incet incet se aseaza toate. Oricum, proiectul e superb. Casa o faci in oras sau undeva pe langa?
Te pup!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3990 (permalink)  
Vechi 17 iun 2011, 07:54:33
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

uite prima idee pt mduff,ce lene mi-e sa caut ig cireselorSe pot combina cu lapte?chiar ma gandeam sa le arunc(ciresele) ca m-am saturat ieri de eleda un shake merge
Da, se pot! De ce sa le arunci? Si daca iti mai raman fa dulceata sau gem, iese extraordinar.
Eu aici nu gasesc asa ieftine ca pe la voi, inca sunt 4 euro kilogramul.
Pupici!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
cura, dieta montignac, diete, kilograme, michel montignac, montignac, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea VI Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3395 19 dec 2010 23:21:07
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole