Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #491 (permalink)  
Vechi 15 sep 2010, 21:47:46
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik

Salutare Ciucik!!!
De ce nu vrei sa mai faci sport?Nu ai cu cine ?Ce zici de el?
Cu el ai face ceva sport?
Fata ,nu te gandi la ...............ce ma gandesc eu!!!! Vroiam sa iti propun sa iti fie profesor de sport!!!
pup
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #492 (permalink)  
Vechi 16 sep 2010, 08:54:49
Ciucik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 82.0kg
Mesaje: 692
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 89 ori in 67 mesaje
Implicit Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Buna seara ma asteptam sa vad ceva verzica in meniul tau astazi Ti-a trecut pofta?
'neatza, slabutzik!! Deci daca ma apucam sa-mi fac varza, la ce pofta aveam haleam o cratita intreaga Asa ca mi-am astamparat pofta cu alte chestii ca de obicei si in dimineata asta nu am mai avut pofta nici de varza, nici de carnat... Ma simt foarte balonata in ultimele zile...musafirii au plecat si totusi si cantarul e dat inca peste cap... azi o sa bag niste ceai de slabit, poate mai reduc din senzatia asta naspa...

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
Salutare Ciucik!!!
De ce nu vrei sa mai faci sport?Nu ai cu cine ?Ce zici de el?
Cu el ai face ceva sport?
Fata ,nu te gandi la ...............ce ma gandesc eu!!!! Vroiam sa iti propun sa iti fie profesor de sport!!!
pup
Dragutza, imi lipseste vointa... cu papa e ok, dar mi-am iesit din mana la miscare... incep incet-incet cu plimbari din ce in ce mai lungi (cobor cu 4-5 statii de tramvai mai departe de casa), plus ca de ieri am scos cuvantul "lift" din vocabularul meu... De saptamana viitoare bag si niste zumba ca sa fie tacamull complet pentru ca nu-mi place ce vad... ajunsesem la 66.9 si azi iar sunt la 67.3... ofofofofoff
Cat despre nea' caisa de mai sus.... Mi l-as trage antrenor personal si mama-mama ce de sport as mai face !!
  #493 (permalink)  
Vechi 16 sep 2010, 10:53:44
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik

Salve!!!Mersi de urari si bafta si tie in continuare
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #494 (permalink)  
Vechi 16 sep 2010, 11:51:10
Flori V.'s Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 14 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Mancatul cat mai sanatos si variat
Date: 164cm, 67.8kg
Mesaje: 2.048
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik

[QUOTE=Ciucik;329837][QUOTE=Flori V.;329601]
Citat:
Anterior postat de Ciucik Vezi mesajul
Vai Ciucik draga, multumesc pentru imbratisare! Nici nu as fi crezut ca ma neglijezi, cum sa spui asa ceva?
Ieri ca ieri, ai fost cuminte... dar azi?

Uite si azi... MENIU 15.09.2010:

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 07:00
Conopida cu pesmet, 120g - 131 calorii, 4.6 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 26.5 carbohidrati, 0.4 fibre, 18 sodiu, 0 zahar
Parizer din piept de pui, Carrefour, 40g - 101 calorii, 4.4 proteine, 8.8 grasimi, 0 colesterol, 1.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 1, ora 09:00
Cafea instant 3 in 1 Strong, Nescafe, 15g - 60 calorii, 0.3 proteine, 1.8 grasimi, 0 colesterol, 10.5 carbohidrati, 0.7 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 11:45
Snitel din piept de pui roxanika, 200g - 332 calorii, 42 proteine, 13.2 grasimi, 0 colesterol, 11.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Iaurt de baut cu cereale integrale si piersici, Activia, 130g - 81 calorii, 3.9 proteine, 1 grasimi, 0 colesterol, 13.8 carbohidrati, 1.2 fibre, 0 sodiu, 13.1 zahar

Gustare 2, ora 15:00
Mere verzi, 350g - 179 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 44.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 19:30
Fasole verde cu usturoi, 200g - 74 calorii, 3.8 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 16.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Sunca curcan, Campofrio, 100g - 117 calorii, 15 proteine, 5 grasimi, 0 colesterol, 3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 3, ora 21:00
Apa plata, 1500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1075 calorii, 74 proteine, 30.8 grasimi, 0 colesterol, 127.1 carbohidrati, 2.3 fibre, 18 sodiu, 13.1 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Mers, 15min/km, 35min - 99 calorii
Metabolism bazal - 1390 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1489 calorii


Hihi, e prima zi cand nu mi-a aratat la meniu nici "prea mic", nici "prea mult" la nici unul dintre indicatorii principali
Bravo! Ma bucur ca in sfarsit iti iese cum trebuie ! Sa fie asa in fiecare zi si sa slabim cat mai curand toate, ca si pe mine ma apuca disperarea !
Cred ca de la musafirii astia am starea pe care o am... nesuferita, nu gluma.

Citat:
Anterior postat de Ciucik Vezi mesajul

'neatza, slabutzik!! Deci daca ma apucam sa-mi fac varza, la ce pofta aveam haleam o cratita intreaga Asa ca mi-am astamparat pofta cu alte chestii ca de obicei si in dimineata asta nu am mai avut pofta nici de varza, nici de carnat... Ma simt foarte balonata in ultimele zile...musafirii au plecat si totusi si cantarul e dat inca peste cap... azi o sa bag niste ceai de slabit, poate mai reduc din senzatia asta naspa...



Dragutza, imi lipseste vointa... cu papa e ok, dar mi-am iesit din mana la miscare... incep incet-incet cu plimbari din ce in ce mai lungi (cobor cu 4-5 statii de tramvai mai departe de casa), plus ca de ieri am scos cuvantul "lift" din vocabularul meu... De saptamana viitoare bag si niste zumba ca sa fie tacamull complet pentru ca nu-mi place ce vad... ajunsesem la 66.9 si azi iar sunt la 67.3... ofofofofoff
Cat despre nea' caisa de mai sus.... Mi l-as trage antrenor personal si mama-mama ce de sport as mai face !!
Ti l-ai trage zici.... antrenor personal, nu ne gandim la altele
__________________
Jurnalul Flori

  #495 (permalink)  
Vechi 16 sep 2010, 12:23:26
Ciucik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 82.0kg
Mesaje: 692
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 89 ori in 67 mesaje
Implicit Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik

Deci de acum ma duc sa mananc in gradina la pranz... Imi facusem o salata frumusica din rosii, branzica,, shunkulitza si maslinutze si haleam amagindu-ma ca e ceafa in sange, cand....CE CREDETI??? A venit mancarea...Noi comandam de la o firma de catering care aduce mancare bunicica la preturi rezonabile.... si ce credeti, unde nu au inceput sa vina mirosurile, care mai de care: snitele cu cartofi prajiti, pulpe de pui prajite, si mai ales: CLATITE CU FINETTI!!!!! Deci sa mori incet si dureros, si alta nu!
Si eu cu amarata mea de salata........
In momente de astea regret eu ca am fost atat de delasatoare incat sa nu-mi schimb stilul de viata mai demult... Daca o faceam, nu eram si eu printre cei care se scobeau in dinti delectandu-se cu o ceafa cu cartofi prajiti??? Eram..... Of!
  #496 (permalink)  
Vechi 16 sep 2010, 12:29:57
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik

Citat:
Anterior postat de Ciucik Vezi mesajul
Deci de acum ma duc sa mananc in gradina la pranz... Imi facusem o salata frumusica din rosii, branzica,, shunkulitza si maslinutze si haleam amagindu-ma ca e ceafa in sange, cand....CE CREDETI??? A venit mancarea...Noi comandam de la o firma de catering care aduce mancare bunicica la preturi rezonabile.... si ce credeti, unde nu au inceput sa vina mirosurile, care mai de care: snitele cu cartofi prajiti, pulpe de pui prajite, si mai ales: CLATITE CU FINETTI!!!!! Deci sa mori incet si dureros, si alta nu!
Si eu cu amarata mea de salata........
In momente de astea regret eu ca am fost atat de delasatoare incat sa nu-mi schimb stilul de viata mai demult... Daca o faceam, nu eram si eu printre cei care se scobeau in dinti delectandu-se cu o ceafa cu cartofi prajiti??? Eram..... Of!
e greu sa rezisti tentatiilor...dar eu una cred k ar fi bine sa nu mai facem niciodata parte din cei care se delecteaza cu ceafa de porc si cartofi prajiti pt k altfel vom ajunge din nou de unde am plecat.....asa din cand in cand nu zic sa nu ne mai delectam cu mancaruri nesanatoase dar in nici un caz nu mai trebuie sa fac parte never ever din alimentatia noastra zilnica
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #497 (permalink)  
Vechi 16 sep 2010, 19:01:52
Ciucik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 82.0kg
Mesaje: 692
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 89 ori in 67 mesaje
Implicit Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik

MENIU 16.09.2010:

b]CALORII INGERATE[/b]
Micul dejun, ora 07:00
Paine dieta feliata, Titan, 40g - 87 calorii, 3.6 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 17.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Sunca Praga (vrac), Caroli, 70g - 80 calorii, 11.2 proteine, 2.8 grasimi, 0 colesterol, 2.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Margarina, Delma Sandvis, Delma, 10g - 18 calorii, 0 proteine, 2 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Lapte UTH degresat 0.1%, Fulga, 200ml - 64 calorii, 6.4 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 1, ora 09:00
Cafea instant 3 in 1 Strong, Nescafe, 15g - 60 calorii, 0.3 proteine, 1.8 grasimi, 0 colesterol, 10.5 carbohidrati, 0.7 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ceai, Silueta Perfecta, 150ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 12:00
Masline negre fara samburi, Neri, 35g - 62 calorii, 0.2 proteine, 5.9 grasimi, 0 colesterol, 2 carbohidrati, 1.6 fibre, 194.3 sodiu, 0 zahar
Telemea de vaca light 10,5%, Hochland, 75g - 148 calorii, 18.8 proteine, 7.9 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Sunca Praga (vrac), Caroli, 70g - 80 calorii, 11.2 proteine, 2.8 grasimi, 0 colesterol, 2.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Rosii, coapte, 350g - 63 calorii, 3.2 proteine, 0.7 grasimi, 0 colesterol, 13.7 carbohidrati, 4.2 fibre, 17.5 sodiu, 9.1 zahar

Gustare 2, ora 16:00
Iaurtul meu fin 0% grasime cu cereale, Tnuva, 180g - 110 calorii, 8.3 proteine, 1.8 grasimi, 0 colesterol, 15.3 carbohidrati, 0.9 fibre, 126 sodiu, 7.9 zahar

Cina, ora 19:00
Supa de pui a la Ciucik, 400ml - 202 calorii, 24 proteine, 6.4 grasimi, 0 colesterol, 11.2 carbohidrati, 0 fibre, 100.4 sodiu, 0 zahar

Gustare 3, ora 21:00
Ceai, Silueta Perfecta, 150ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Apa plata, 2000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 974 calorii, 87.2 proteine, (mult)32.7 grasimi, 0 colesterol, (mic)84.6 carbohidrati, 7.4 fibre, 438.2 sodiu, 17 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Mers, 15min/km, 30min - 85 calorii
Metabolism bazal - 1390 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1475 calorii
  #498 (permalink)  
Vechi 16 sep 2010, 19:26:32
Ciucik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 82.0kg
Mesaje: 692
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 89 ori in 67 mesaje
Implicit Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik

Si acum ca am dat raportul, hai sa va povestesc ce mi s-a intamplat in seara asta! Am plecat de la munca la 17.30, in masina unei colege care intamplator se indrepta catre Titan sa se tunda. Pe Dorobanti...incep sa simt ceva...parca-parca cei 2 litri de apa bauti incepeau sa dea navala spre iesire....ma rog, ma fac ca nu observ si continui sa imi urmez drumul in stilul binecunoscut de bucuresteni: 2 metri-1 stop-2 metri-1 stop-2 metri-1 stop (sa ridice mana cine nu cunoaste traficul din capitala ca sa va spun eu cum sta treaba....) Aglomeratia dracului!!! 20 minute pe un amarat de bulevard... dam coltul la Perla...deja incepe sa se ingroase treaba...dar ce sa fac? strang si eu din bucutze si merg inainte.... Ajung la Stefan cel Mare...cred ca eram rosie la fatza si nici nu mai indrazneam sa vorbesc de frica sa nu ma scap pe mine... La Obor zice ca o ia prin pasaj...ma gandesc cu groaza ca trebuie sa fie plin dar nu zic cu voce tare ca ma concentrez prea mult sa nu-mi instrainez bunurile prin masina altora. Iancului! Vai...se apropie Muncii si cobor!! Mai rau e ca se apropie si alte treburi mai rusinoase pe care nu vreau sa le detaliez aici Nu mai puteam, sincer...credeam ca explodez!!! La Muncii am zbughit-o atat de repede din masina ca nici aia cu TGVu' nu m-ar fi prins Norocul norocului a fost ca era tramvaiul in statie si a mers relativ repede, ca altfel........ Ma mai si bufnea rasul cand ma gandeam ce fata trebuie ca am Si pe mine daca ma bufneste rasul...e Jihad! In fine, dupa o ora jumate de la plecarea de la munca ajung si eu in sfarsit acasa, rosie la fata de concentrare si strangere din bucutze... Vai!!! In viata mea nu m-am mai simtit mai bine pe bideu ca in seara asta!! )))
Si da...uite asa o patii yo... si cine o face ca mine (adica sa nu se duca la toaleta inainte de apleca la drum lung), ca mine sa pateasca! Pam-pam!
  #499 (permalink)  
Vechi 16 sep 2010, 21:39:03
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik

Citat:
Anterior postat de Ciucik Vezi mesajul


'neatza, slabutzik!! Deci daca ma apucam sa-mi fac varza, la ce pofta aveam haleam o cratita intreaga Asa ca mi-am astamparat pofta cu alte chestii ca de obicei si in dimineata asta nu am mai avut pofta nici de varza, nici de carnat... Ma simt foarte balonata in ultimele zile...musafirii au plecat si totusi si cantarul e dat inca peste cap... azi o sa bag niste ceai de slabit, poate mai reduc din senzatia asta naspa...



Dragutza, imi lipseste vointa... cu papa e ok, dar mi-am iesit din mana la miscare... incep incet-incet cu plimbari din ce in ce mai lungi (cobor cu 4-5 statii de tramvai mai departe de casa), plus ca de ieri am scos cuvantul "lift" din vocabularul meu... De saptamana viitoare bag si niste zumba ca sa fie tacamull complet pentru ca nu-mi place ce vad... ajunsesem la 66.9 si azi iar sunt la 67.3... ofofofofoff
Cat despre nea' caisa de mai sus.... Mi l-as trage antrenor personal si mama-mama ce de sport as mai face !!
Vezi cum ma gandesc eu la tine???!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #500 (permalink)  
Vechi 16 sep 2010, 21:40:55
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik

Citat:
Anterior postat de Ciucik Vezi mesajul
Si acum ca am dat raportul, hai sa va povestesc ce mi s-a intamplat in seara asta! Am plecat de la munca la 17.30, in masina unei colege care intamplator se indrepta catre Titan sa se tunda. Pe Dorobanti...incep sa simt ceva...parca-parca cei 2 litri de apa bauti incepeau sa dea navala spre iesire....ma rog, ma fac ca nu observ si continui sa imi urmez drumul in stilul binecunoscut de bucuresteni: 2 metri-1 stop-2 metri-1 stop-2 metri-1 stop (sa ridice mana cine nu cunoaste traficul din capitala ca sa va spun eu cum sta treaba....) Aglomeratia dracului!!! 20 minute pe un amarat de bulevard... dam coltul la Perla...deja incepe sa se ingroase treaba...dar ce sa fac? strang si eu din bucutze si merg inainte.... Ajung la Stefan cel Mare...cred ca eram rosie la fatza si nici nu mai indrazneam sa vorbesc de frica sa nu ma scap pe mine... La Obor zice ca o ia prin pasaj...ma gandesc cu groaza ca trebuie sa fie plin dar nu zic cu voce tare ca ma concentrez prea mult sa nu-mi instrainez bunurile prin masina altora. Iancului! Vai...se apropie Muncii si cobor!! Mai rau e ca se apropie si alte treburi mai rusinoase pe care nu vreau sa le detaliez aici Nu mai puteam, sincer...credeam ca explodez!!! La Muncii am zbughit-o atat de repede din masina ca nici aia cu TGVu' nu m-ar fi prins Norocul norocului a fost ca era tramvaiul in statie si a mers relativ repede, ca altfel........ Ma mai si bufnea rasul cand ma gandeam ce fata trebuie ca am Si pe mine daca ma bufneste rasul...e Jihad! In fine, dupa o ora jumate de la plecarea de la munca ajung si eu in sfarsit acasa, rosie la fata de concentrare si strangere din bucutze... Vai!!! In viata mea nu m-am mai simtit mai bine pe bideu ca in seara asta!! )))
Si da...uite asa o patii yo... si cine o face ca mine (adica sa nu se duca la toaleta inainte de apleca la drum lung), ca mine sa pateasca! Pam-pam!
Eu nu stiu cum e traficul in Bucuresti!!! RIDIC MANA!!!

Nasoala intamplare ,ai grija data viitoare.ok???
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, dieta south beach, diete, jurnal, jurnale, relatii, sanatos, slabire, slabit, step, viata


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Prima zi...jurnal Ankh Ankh Arhiva jurnale slabit 61 05 mai 2010 07:14:06
O zi,din viata Animalelor!!! Sibel H Video-uri haioase 2 20 apr 2010 13:31:14
Prima zi de regim blanita Arhiva jurnale slabit 3 12 ian 2010 19:55:02
Vreau o dieta care sa nu ma tina frustrata zi de zi moni boni Am nevoie de ajutor! 5 06 ian 2010 21:41:50
Cum sterg complet un meniu din calculatorul de calorii pe o anumita zi? vadmin Calculator Nutritional 0 31 aug 2009 21:35:46

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole