Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Alina82

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #4061 (permalink)  
Vechi 02 iun 2011, 19:47:29
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Ti-am zis ... primele 10 zile, apoi totul incepe sa fie mai usor!
Felicitari ... si iti tin pumnii in continuare!
Sa mi-i tii si tu cu dieta
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4062 (permalink)  
Vechi 02 iun 2011, 20:59:46
ancad26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 19 feb 2011
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 43
Dieta: -
Date: 167cm, 124.1kg
Mesaje: 2.350
Aprecieri acordate: 153
Am fost apreciat(a) de 129 ori in 58 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Bine te-am regasit Alina draga !
Bien ai revenit pe la cauta ta cu slabutele care te-au asteptat asa mult , ma numar printre ele.
Am citit ce super distractii ai tras pe acasa si mai ales vad ca Alina are planuri mair pe care direct le si aplica ! adica si slabuta si nefumatoare ! Bravo ! Bravo ia trimite te rog putina vointa si amitie si la sotul meu ca nu vrea sa se lase in fel si chip.

Asa cum ai reusit lupta cu kg o vei reusi pe asta pt ca esti o amitioasa si mai ales foarte perseverenta !

te
__________________
Jurnal Anculica http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...26-8248-2.html
ancad26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2962 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2445 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4063 (permalink)  
Vechi 03 iun 2011, 11:43:06
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Ti-am zis ... primele 10 zile, apoi totul incepe sa fie mai usor!
Felicitari ... si iti tin pumnii in continuare!
Sa mi-i tii si tu cu dieta
Deci as mai avea 5 zile de chin...hmmm let's hope so...mda scuzele mele k nu am mai zis nik de dieta si alte cele...nu ma pot concentra pe altceva akm decat pe nefumat si mancat in limite normalepfuuu cine naiba m-o fi pus pe mine sa vreau eu sa demonstrez k eu pot oricek asa bn imi era fumatoare
Citat:
Anterior postat de ancad26 Vezi mesajul
Bine te-am regasit Alina draga !
Bien ai revenit pe la cauta ta cu slabutele care te-au asteptat asa mult , ma numar printre ele.
Am citit ce super distractii ai tras pe acasa si mai ales vad ca Alina are planuri mair pe care direct le si aplica ! adica si slabuta si nefumatoare ! Bravo ! Bravo ia trimite te rog putina vointa si amitie si la sotul meu ca nu vrea sa se lase in fel si chip.

Asa cum ai reusit lupta cu kg o vei reusi pe asta pt ca esti o amitioasa si mai ales foarte perseverenta !

te
Salve Anca!!!
In momentul asta nu as da nimanui vointa sau ambitie...am prea multa nevoie eu de ele...pt a nu mancanu ai zice k akm m-am lasat de fumat ci k akm am inceput dietapt k mor de foame si de pofte efectiv...si pe langa asta ma trezesc noapte de vreo 5000000 de ori...habar nu am de ce...dar noaptea e groaznik...dak inainte odata ce adormeam dormeam k un prunc...akm adorm mai usor decat inainte...si ma perpelesc toata noaptema simt obosita non stophabar nu am cum de spun altii k odata ce s-au lasat de fumat se simteau plini de energiemi-e mi-a disparut energia si mi s-au accentuat si cearcanele...plus k imi simt tot timpul ochii obositi...k si cand as citi f mult zilnicasa k in momentul asta as spune tuturor fumatorilor...NU VA LASATI k e groaznic si nefumatori sunt niste mari mincinosi pt k beneficii nu exista...e doar un chin...o proba de vointa si nik mai mult
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #4064 (permalink)  
Vechi 03 iun 2011, 13:03:28
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Dear diary,
a 5 a zi de nefumatoare...si pare k devine din ce in ce mai greu...park trebuia sa devina mai simplu pe masura ce trece timpulam apucat totusi sa citesc pe net si sa aflu k oboseala,somnul agitat si starea de usoara ameteala...sunt ceva normal atunci cand te lasi de fumat...k si foamea de altfelahhh si am aflat k tre sa nu mai beau cafele multe k cik alea pun gaz pe foc...dar eu aveam impresia k ma ajuta...as mai fi citit despre ce se intampla cand te lasi de fumat prin organismul nostru...dar nu ma mai tin nervii...orice articol legat de lasat de fumat incepe cu m-am ingrasat x nr de kg...chiar si medicii spun k e normal sa te ingrasi vreo 3.8kg la an cand te lasi de fumatnumai eu ma incapatanez sa demonstrez k se poate sa te lasi de fumat si sa nu te ingrasisi ce ma amuza cel mai tare e k nici eu nu stiu de ce ma chinui atatnu am gasit nici o motivatie f puternik...adik sanatatea...ehh v-am mai zis eu k nu imi pot imagina k o sa fiu bolnava...banii...hmmm nici astia nu sunt asa o mare problema k nu fumam 5 pachete pe zi...dar cred k stiu de ce m-am fixat asa k vreau sa ma las...pt k iubi s-a lasat...si cum adik sa fie el mai cu mot k minestiu k e stupid...dar repet nici eu nu stiu de ce am decis sa ma las...chiar nu imi vine un motiv real,palpabil in minte akm...incerc sa ma duc de nas cu sanatatea...si cu faptul k toata lumea vrea sa se lase de fumate clar...e f grava situatia pt k aberez prea mult si prea prost...hmm mai bn ma bag sub pat k sa nu mai spun prostii
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......

Ultima dată editat de Alina82; 03 iun 2011 at 13:11:07.
  #4065 (permalink)  
Vechi 03 iun 2011, 13:50:45
tea cris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: principii dieta Mihaela Bilic - adaptata
Date: 168cm, 69.3kg
Mesaje: 819
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Buna Ali,

Mai, imi pare rau ca te chinui in halul asta. Sa stii ca eu tot ce-am zis a fost adevarat: faptul ca m-am simtit mai plina de energie, mai optimista, ca mi-a venit dintr-o data mai usor sa fac exercitiile de la sala, ca nu mai suflam ca locomotiva cand urcam scarile, ca mi s-au transformat gustul si mirosul... N-am zis doar asa ca sa ma dau mare sau ca sa aiba unii impresia ca e super usor sa te lasi de fumat. Evident sa nu toti reactionam la fel. Eu n-am avut probleme cu somnul, nu m-a durut nik, cearcane... n-am fost atenta , dar daca nu le-am observat, inseamna ca n-au fost asa grave.
Problemele mele ti le-am zis, dar au aparut mai tarziu.

In ultimele zile mi-a crescut si mie pofta de mancare, dar m-am invatat sa mananc de 5 ori pe zi cate putin, si in felul asta ma descurc. Plus multe lichide, apa si ceai. A, si foarte eficient pentru orice pitic de pe creierul meu e sportul. Sportul e exterminator de pitici.

Cred ca tu te lovesti de toate problemele astea, tocmai pentru ca nu ai vrut cu adevarat sa te lasi, ca ai luat-o ca pe o corvoada, ca pe un exercitiu de ambitie, ca pe ceva ce trebuie, nu ca pe ceva ce iti doresti. La mine a reusit sa se declanseze acel ceva care ma face acum sa nu-mi mai doresc absolut deloc sa fumez si sa ma bucur realmente de faptul ca nu mai fumez. Deci, ma gandesc ca, pana la urma, totul tine de greieras.

Motivatiile logice sunt absolut convinsa ca nu functioneaza (gen sanatate, bani etc). N-as putea sa-ti spun exact motivul meu magic, insa cred ca principalul la mine a fost o nevoie sincera de libertate personala. Ma simteam sclavul tigarilor la propriu si faptul ca m-am eliberat de dependenta m-a facut sa ma simt extraordinar, sa ma simt mai puternica si mai putin ingradita.
Dar, ti-am zis, fiecare om e diferit si reactioneaza diferit, deci nu pot furniza sfaturi si solutii garantate 100% pentru nimeni.
tea cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4066 (permalink)  
Vechi 03 iun 2011, 14:04:07
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de tea cris Vezi mesajul
Buna Ali,

Mai, imi pare rau ca te chinui in halul asta. Sa stii ca eu tot ce-am zis a fost adevarat: faptul ca m-am simtit mai plina de energie, mai optimista, ca mi-a venit dintr-o data mai usor sa fac exercitiile de la sala, ca nu mai suflam ca locomotiva cand urcam scarile, ca mi s-au transformat gustul si mirosul... N-am zis doar asa ca sa ma dau mare sau ca sa aiba unii impresia ca e super usor sa te lasi de fumat. Evident sa nu toti reactionam la fel. Eu n-am avut probleme cu somnul, nu m-a durut nik, cearcane... n-am fost atenta , dar daca nu le-am observat, inseamna ca n-au fost asa grave.
Problemele mele ti le-am zis, dar au aparut mai tarziu.

In ultimele zile mi-a crescut si mie pofta de mancare, dar m-am invatat sa mananc de 5 ori pe zi cate putin, si in felul asta ma descurc. Plus multe lichide, apa si ceai. A, si foarte eficient pentru orice pitic de pe creierul meu e sportul. Sportul e exterminator de pitici.

Cred ca tu te lovesti de toate problemele astea, tocmai pentru ca nu ai vrut cu adevarat sa te lasi, ca ai luat-o ca pe o corvoada, ca pe un exercitiu de ambitie, ca pe ceva ce trebuie, nu ca pe ceva ce iti doresti. La mine a reusit sa se declanseze acel ceva care ma face acum sa nu-mi mai doresc absolut deloc sa fumez si sa ma bucur realmente de faptul ca nu mai fumez. Deci, ma gandesc ca, pana la urma, totul tine de greieras.

Motivatiile logice sunt absolut convinsa ca nu functioneaza (gen sanatate, bani etc). N-as putea sa-ti spun exact motivul meu magic, insa cred ca principalul la mine a fost o nevoie sincera de libertate personala. Ma simteam sclavul tigarilor la propriu si faptul ca m-am eliberat de dependenta m-a facut sa ma simt extraordinar, sa ma simt mai puternica si mai putin ingradita.
Dar, ti-am zis, fiecare om e diferit si reactioneaza diferit, deci nu pot furniza sfaturi si solutii garantate 100% pentru nimeni.
Akm nu lua si tu de buna tot ce spun eu...vb foamea in locul meu...dar nah asa citisem si eu pe net k cik ar fi trebuit sa ma simt mai energica bla bla bla...ma simt pe dracu...is bleaga k o curca...si imi curg balele k dupa mancare...sportul...mda si pe mine ma ajuta...dar sincer mie imi vine mai greu decat inainte sa il facbn poate si pt k a coincis cu intoarcerea din vacantza si cu faptul k 1sapt in ro nu am facut sport...akm nush...si cu motivatia...pai am tot cautat mai motive...reale...dar nu am gasit...pe bune k nu am gasitadik da realizez asa k o fiintza rationala k nu e sanatos...dar asa cum am spus si cu mancarea...dak nu eram grasa nu mi-ar fi pasat nici cat negru sub unghie de ce manancstiu k suna a ignorantza...dar asta e adevarul...imi placea sa mananc....si nu puteam sa imi imaginez k o sa fiu vreodata bolnavasclava a tigarilor nu m-am simtit niciodata....adik nush pe mine nu m-a deranjat niciodata sa merg in vizite la nefumatori...sau deh nu mi-am organizat deciziile,viata functie de tigari...deci nici asta cu sclavia nu sta in picioare...unicul motiv real e gandul k intr-o buna zi voi avea un bebe si k nu vreau k bebelul meu micut sa inhaleze fumul meu...pt k deh oricat m-as spala k si fumator tot mirosi a fum...iar plamnii lui curati si micuti nu tre sa simt astfel de mirosuri...dar cum bebe asta e asa o chesti de viitor...akm sunt cam asasi ma gandesc da ce draq mi-o fi venit mie piticul asta cu lasatul de fumatk akm e k naiba...adik dupa ce am trambitat in 7 mari si 7 zari k m-am lasat de fumat...cum sa ma duc sa imi iau tigari...as crapa de rusine si m-as simti inferioara si incapabila...asa k strang din dinti si merg inainte....dzeu stie de cek sa demonstrez eu k se poate...si oare cui dracu ii pasa de demonstratiile mele
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #4067 (permalink)  
Vechi 03 iun 2011, 14:10:22
vera37's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 30 nov 2010
Locaţie: Calarasi, Romania
Vârsta: 50
Dieta: o alimentatie sanatoasa
Date: 164cm, 86kg
Mesaje: 21.470
Aprecieri acordate: 1.528
Am fost apreciat(a) de 1.304 ori in 950 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

ooofffff asa sunt taurii uneori vor sa demonstreze ca ei pot totul si cand se impiedica ii apuca toti
dar ce sa zic acum, eu ca fumatoare sa iei o tigara........nuuuuu....... cred ca mi-ar sari toate in cap mie
vera37, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1773 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1256 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 999 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4068 (permalink)  
Vechi 03 iun 2011, 14:18:48
tea cris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: principii dieta Mihaela Bilic - adaptata
Date: 168cm, 69.3kg
Mesaje: 819
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Stii ce zic eu... fa o lista cu ce ai de castigat daca te apuci din nou de fumat si una cu ce ai de pierdut. Dar fii sincera cu tine. Si daca iti da ca ai mai mult de castigat decat de pierdut, apuca-te de fumat din nou. Stiu ca par paranoica, mai ales ca mi-as dori f mult sa nu te reapuci, dar mai cred si ca nu are rost sa actionezi impotriva ta si a convingerilor tale.
A, si recomandarea mea e sa nu te chinui pt ce parere au altii, ca intr-adevar, nu merita.
tea cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4069 (permalink)  
Vechi 03 iun 2011, 14:19:16
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de vera37 Vezi mesajul
ooofffff asa sunt taurii uneori vor sa demonstreze ca ei pot totul si cand se impiedica ii apuca toti
dar ce sa zic acum, eu ca fumatoare sa iei o tigara........nuuuuu....... cred ca mi-ar sari toate in cap mie

Da poti sa zici soro...k dam amandoua cu parul dak e cazulmai e usor de spus ia o tigara...si am gandit de vreo cateva ori treaba asta...dar neahhh...m-as simti super naspa...adik ce motiv am akm dupa 5 zile sa fumez?momentan nu m-am cantarit deci nush dak m-am ingrasat ori ba...astept ziua de duminik...si am spus k am rabdare si imi adun toate fortele vreo luna de zile in care sper eu sa se mai atenueze foamea...pt k practic asta e marea mea problema...adik dupa cum vezi nu urlu k as fuma...ci urlu pt k as manca...de fumat nu as fuma...nu am nici o treaba...dar stiu k foamea,oboseala,somnul agitat,cearcanele si usoara stare de nervozitate se datoreaza lipsei tigarilor...dar sper eu k dak am destula ambitie treburile astea vor disparea si odata disparute ma voi putea declara invingatoare
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #4070 (permalink)  
Vechi 03 iun 2011, 14:41:16
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de tea cris Vezi mesajul
Stii ce zic eu... fa o lista cu ce ai de castigat daca te apuci din nou de fumat si una cu ce ai de pierdut. Dar fii sincera cu tine. Si daca iti da ca ai mai mult de castigat decat de pierdut, apuca-te de fumat din nou. Stiu ca par paranoica, mai ales ca mi-as dori f mult sa nu te reapuci, dar mai cred si ca nu are rost sa actionezi impotriva ta si a convingerilor tale.
A, si recomandarea mea e sa nu te chinui pt ce parere au altii, ca intr-adevar, nu merita.
Nu e vb de parerea altora...e vb de cum m-as simti eu fata de ceilalti...pt k sincer marea majoritate a cunocsutilor fiind fumatori nici makr nu mi-ar zice nik...dar EU m-as simti prost pt k nu imi place sa pierd si accept foarte greu infrangerile...prefer sa indur orice chinuri dar sa castigstiu suna a paranoia...dar sunt taur...si e o scuza destul de bunaLista asta...pai nush...f sincer iti spun k in afara de sanatate si bani altceva nu imi vine in minte k as pierde....iar de castigat...pai in momentul asta mi-ar trece foamea,presupun k m-as simti si mult mai energica si ar disparea si starea de nervozitate...si uite in timp ce scriu mi-a venit in minte un motiv pt care ar trebui sa continui corvoada astapt k o sa ma simt tare bn in pielea mea atunci cand o sa reusesc...o sa fiu atat de mandra de mine...si o sa ma simt invincibilaadevarul e k nu am motive valide nici pt a fuma...nici pt a ma lasa de fumatmisto situatie nu??iti vine sa crezi k eu nu m-am simtit niciodata prost datorita faptului k fumam?nu am avut niciodata sentimentul ala de invidie fata de un nefumator...nu mi-a pasat niciodatanesimtita mai sunt...si poi amicii mei,familia si cunoscutii...in mare majoritate sunt fumatori...deci nu m-am simtit nicicand aiurea,nelalocul meu cu tigarea in guradin contra la noi se simteau aiurea nefumatoriichiar si fata de bebelusi spre ex...eu mereu am avut grija sa ma spal inainte de a pune mana pe un bebel...si ma simteam deja ok....pt k parintii bebeilor...nici nu se mai sinchiseau...ba chiar odata ajunsi la varsta de 1-2ani max si fumau de fata cu copilul...deci eu care ma duceam si ma spalam pe maini inainte de a lua bebele in brate si nu ii suflam fumul in nari...eram deja mai buna decat parintiicred de fapt k asta e marea problema...faptul k traiesc intr-un mediu in care nimeni nu se gandeste la cat de rau face fumatul,mancatul nesanatos etc...akm in vacantza o singura data am incercat sa explic cum sta treaba cu mancatul asta sanatos si lumea m-a privea cam cu mila asasi atunci am schimbat subiectul...dar cum spuneam vreau sa fiu eu aia cu motaia care sa manance relativ sanatos...care sa nu fumeze...care sa faca sport...de ce sa raman la fel k cei din jurul meu?doar mi-a placut mereu sa epatez...asa k strang din dinti...mai bag niste apa...si mai ma lupt cu foamea...atata timp cat nu ma ingras nu ma dau batuta nici de-a naibi
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
 

Informatii despre slabit
cura slabit, dieta, jurnal, kilograme, regim, sanatos, sicilia, slabire, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole