Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Dadutz*

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #111 (permalink)  
Vechi 19 iul 2010, 08:21:54
justbelieve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 22 ian 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viata sanatos+Sport
Date: 158cm, 48kg
Mesaje: 4.302
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Dadutz*

Citat:
Anterior postat de Dadutz Vezi mesajul
ce faceti fetelor?
eu acum am term YouTube - Aerobic - Abdomen(1) si YouTube - Aerobic - Abdomen(2). plus seria pt talie si spate si ma bag la un dus.
Buna dimineata
Dar ce harnica esti,nu stiu cum ai energie la ora 12 noaptea
__________________

"Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti."

  #112 (permalink)  
Vechi 19 iul 2010, 13:47:03
Dadutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 13 iun 2010
Locaţie: Valcea, Romania
Dieta: hipocalorica, personalizata
Date: 160cm, 64.2kg
Mesaje: 228
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dadutz*

Citat:
Anterior postat de justbelieve Vezi mesajul
Buna dimineata
Dar ce harnica esti,nu stiu cum ai energie la ora 12 noaptea
hey ms ms
nici eu nu stiu...probabil dorinta de a arata odata cum vreau si eu...ma aduce la disperare si gasesc si energie ..
dar ce ma enrveaza e ca nu se vad rezultate si iar ma demoralizez...
adica...se vad cat de cat asa la aspect...dar la kg deloc
azi m-am cantarit la farmacie(caci al meu s-a stricat) si am tot atat...acum nu tsiu cat de bun e cantarul ala k ma enerveaza k are si masuratoare si uneori imi arata 1,60 alteori 1,62 alteori 1,58 si tot asa...cu aceeasi incaltaminte...
offff....si eu care voiam cand incepep scoala sa ii las pe toti masca


mi s-a luat de sunca asta...X(
__________________
Jurnalul Meu

O luna fara dulciuri


And after...


  #113 (permalink)  
Vechi 19 iul 2010, 14:11:06
riky's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dadutz*

Citat:
Anterior postat de Dadutz Vezi mesajul
hey ms ms
nici eu nu stiu...probabil dorinta de a arata odata cum vreau si eu...ma aduce la disperare si gasesc si energie ..
dar ce ma enrveaza e ca nu se vad rezultate si iar ma demoralizez...
adica...se vad cat de cat asa la aspect...dar la kg deloc
azi m-am cantarit la farmacie(caci al meu s-a stricat) si am tot atat...acum nu tsiu cat de bun e cantarul ala k ma enerveaza k are si masuratoare si uneori imi arata 1,60 alteori 1,62 alteori 1,58 si tot asa...cu aceeasi incaltaminte...
offff....si eu care voiam cand incepep scoala sa ii las pe toti masca


mi s-a luat de sunca asta...X(
poate n-am fost atenta si ai scris mai sus dar te mai intreb , nu-i bai: cati ani ai?.....ca si varsta implica multe.....pana in 18 , 19 ani mai ales la alimentatia noastra si la sedentarismul nostru in floare, grasimea face urmatoarele: se pune repede si se da jos greu.....dar nici cure drastice si slabiri rapide si cu multe kg in minus nu-i bine.....cauta echilibru in toate...alimentatie , sport ( ca daca nu e sport, cam degeaba e dieta, pt ca efectul nu-i ce-l scontat) ...si mai sutn 2 luni....sau ma rog una jumate daca esti inca la liceu...in care ai tot timpul din lume sa tragi de o dieta echilibrata si sanatoasa si muuuult sport...uite du-te la bazin ca tot te topesti acasa, sau la inot, inoata 1 ora 2 pe zi/ sau fa o activitate cel putin o ora pe zi gen bicicleta, inot, alergat....dar zilnic minim o ora.... si tine o dieta personalizata ( ca sa nici nu ai frustrari ca nu ai voie aia , sau ailalta)
si in felul asta esti aasigurata ca doamnele kg nu se mai intorc ( asta daca nu faci ca mine si incepi sa bagi pizza cioco, pepsi la greu inclusiv noaptea ) si cand incepe scoala....o sa-i dai gata pe toti respectiv toate ( invidia, deh) ...deci nu-ti trebuie decat vointa, un program bine stabilit (pt ca unde nu-i disciplina nu sunt "succesuri" )si mai e si ajutorul nostru al slabutelor....reusita e doar la un pas
mutt succes si ne mai auzim
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #114 (permalink)  
Vechi 19 iul 2010, 17:38:55
Dadutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 13 iun 2010
Locaţie: Valcea, Romania
Dieta: hipocalorica, personalizata
Date: 160cm, 64.2kg
Mesaje: 228
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dadutz*

Citat:
Anterior postat de riky Vezi mesajul
poate n-am fost atenta si ai scris mai sus dar te mai intreb , nu-i bai: cati ani ai?.....ca si varsta implica multe.....pana in 18 , 19 ani mai ales la alimentatia noastra si la sedentarismul nostru in floare, grasimea face urmatoarele: se pune repede si se da jos greu.....dar nici cure drastice si slabiri rapide si cu multe kg in minus nu-i bine.....cauta echilibru in toate...alimentatie , sport ( ca daca nu e sport, cam degeaba e dieta, pt ca efectul nu-i ce-l scontat) ...si mai sutn 2 luni....sau ma rog una jumate daca esti inca la liceu...in care ai tot timpul din lume sa tragi de o dieta echilibrata si sanatoasa si muuuult sport...uite du-te la bazin ca tot te topesti acasa, sau la inot, inoata 1 ora 2 pe zi/ sau fa o activitate cel putin o ora pe zi gen bicicleta, inot, alergat....dar zilnic minim o ora.... si tine o dieta personalizata ( ca sa nici nu ai frustrari ca nu ai voie aia , sau ailalta)
si in felul asta esti aasigurata ca doamnele kg nu se mai intorc ( asta daca nu faci ca mine si incepi sa bagi pizza cioco, pepsi la greu inclusiv noaptea ) si cand incepe scoala....o sa-i dai gata pe toti respectiv toate ( invidia, deh) ...deci nu-ti trebuie decat vointa, un program bine stabilit (pt ca unde nu-i disciplina nu sunt "succesuri" )si mai e si ajutorul nostru al slabutelor....reusita e doar la un pas
mutt succes si ne mai auzim
am 17 ani.
multumesc mult de raspuns.
o sa tin cont
sper sa reusesc!!bafta si tie
__________________
Jurnalul Meu

O luna fara dulciuri


And after...


  #115 (permalink)  
Vechi 20 iul 2010, 13:51:38
Dadutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 13 iun 2010
Locaţie: Valcea, Romania
Dieta: hipocalorica, personalizata
Date: 160cm, 64.2kg
Mesaje: 228
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dadutz*

ce faceti fetelor?
de azi mi-aam propus sa nu mai pun gura pe dulciuri pana pe 7 august.
sper sa reusesc...ca m-am saturat de kg
sa va zic..ieri a venit prietena mea din italia si ea e foarte slaba mai slaba ca anul trecut si muuuult mai slaba ca acum 3 ani cand se ingrasase si ea..
si ma simt asa de aiurea cand toata lumea ii zice k a slabit...si ea zice ca sa nu ii mai zica, iar eu ii zic sa taca, caci ce n-as da eu sa mi se zica asa, si atunci imi spun si mie asa..ca arat si eu bine...si mi se pare ca e mai mult din mila sau poate e nebunia mea din cap....
mi-a manacat viata sunca asta...am atatea complexe legate de felul cum arat...si tare mi-e ca iar ma apropii de depresie...ieri seara plangeam din orice,..ma uitam la mine si plangeam...nu vreau sa ma ingras iar pe sistem nervos si mai mult...mai ales acum cand cica,...am mai slabit...desi cantarul arata la fel
o sa va revin cu meniul meu de azi...


PS:ma scuzati daca am scris prea mult...
__________________
Jurnalul Meu

O luna fara dulciuri


And after...


  #116 (permalink)  
Vechi 20 iul 2010, 14:02:49
Dadutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 13 iun 2010
Locaţie: Valcea, Romania
Dieta: hipocalorica, personalizata
Date: 160cm, 64.2kg
Mesaje: 228
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dadutz*

meniul meu de pana acum

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:30
Rosii, 100g - 18 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.9 carbohidrati, 1.2 fibre, 5 sodiu, 2.6 zahar
Branza grasa de vaca, 75g - 117 calorii, 9.8 proteine, 6.8 grasimi, 0 colesterol, 3.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Iaurt integral, 100g - 61 calorii, 3.5 proteine, 3.3 grasimi, 13 colesterol, 4.7 carbohidrati, 0 fibre, 46 sodiu, 4.7 zahar
Paine alba, obisnuita, 15g - 40 calorii, 1.1 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 7.6 carbohidrati, 0.4 fibre, 102.2 sodiu, 0.6 zahar
Apa plata, 250ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 1, ora 13:00
Apa plata, 350ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 236 calorii, (mic)15.3 proteine, (mult)10.8 grasimi, 13 colesterol, (mic)19.6 carbohidrati, 1.6 fibre, 153.2 sodiu, 7.9 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 10min - 34 calorii
Citit, stat jos, 20min - 31 calorii
Lucru la PC, 150min - 267 calorii
Mers, 10min/km, 45min - 164 calorii
Mers, 15min/km, 10min - 28 calorii
Stat in picioare, 15min - 27 calorii
Metabolism bazal - 1402 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1953 calorii





iar acum merg sa pap de pranz ciorbica de dovlecei...
__________________
Jurnalul Meu

O luna fara dulciuri


And after...


  #117 (permalink)  
Vechi 20 iul 2010, 14:03:26
riky's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dadutz*

Citat:
Anterior postat de Dadutz Vezi mesajul
ce faceti fetelor?
de azi mi-aam propus sa nu mai pun gura pe dulciuri pana pe 7 august.
sper sa reusesc...ca m-am saturat de kg
sa va zic..ieri a venit prietena mea din italia si ea e foarte slaba mai slaba ca anul trecut si muuuult mai slaba ca acum 3 ani cand se ingrasase si ea..
si ma simt asa de aiurea cand toata lumea ii zice k a slabit...si ea zice ca sa nu ii mai zica, iar eu ii zic sa taca, caci ce n-as da eu sa mi se zica asa, si atunci imi spun si mie asa..ca arat si eu bine...si mi se pare ca e mai mult din mila sau poate e nebunia mea din cap....
mi-a manacat viata sunca asta...am atatea complexe legate de felul cum arat...si tare mi-e ca iar ma apropii de depresie...ieri seara plangeam din orice,..ma uitam la mine si plangeam...nu vreau sa ma ingras iar pe sistem nervos si mai mult...mai ales acum cand cica,...am mai slabit...desi cantarul arata la fel
o sa va revin cu meniul meu de azi...


PS:ma scuzati daca am scris prea mult...
Dadutz, ia fii tu atenta aici......unu la mana lasa depresia...depresia e cand moare cineva, iar grasimea sau faptul a ai colaceii aia inestetici si kg in plus nu is mortale...ci dimpotriva se poate rezolva usor daca ai vointa....foarte bine ca ai renuntat la dulciuri....iar prietena ta slaba las-o asa cum e ea, nu ea e problema ci corpul tau....nu te mai gandi ca vai ce n-as da sa fiu ca altele, ci gandeste-te: voi arata si mai bine ca altele.....gandirea pozitiva e cheia spre succes, m-a invatat asta si pe mine OitaVesela(Ralu)
iar cantarul e cam inamicul nostru in unele cazuri, de ce? foarte simplu, prin sport se tonifica masa musculara, deci vei cantari la fel, desi stratul de grasime e aproape inexistent.....aliatii tai sunt hainele si centimetrul de croitorie....masoara-te o data pe saptamana, fixeaza-ti o zi, si noteaza undeva.....iar la tine vreau sa aud ca faci sport mult, ai timp esti in vacanta, pune mana si da-i bice la balaceala, alergatorice cardio.....chiar? ce sport faci? mi-ai mai zis si m-au tampit pe mine examenele, sau ??...
uite, fixeaza-ti un program, de maine faci o ora de mers pe jos combinat cu jogging, dimineata ( de exemplu) nu mai mananci dulciuri sau alte "cah-uri" si fixeaza-ti ore precise de servit mesele noteaza-le pe ceva si pune-ti mobilul pe alarma in caz de uiti sa papi la ora respectiva, usor usor te vei obisnui....iti trebuie disciplina alimentara si activitate intensa...si lasa-le pe altele....ocupa-te de propriul corp...., si cand mai ai nevoie de incurajari, scrie pe forum, sa vezi ce te ciufulim si iti vine imediat cheful de dieta si sport
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #118 (permalink)  
Vechi 20 iul 2010, 14:06:35
riky's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dadutz*

Citat:
Anterior postat de Dadutz Vezi mesajul
meniul meu de pana acum

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:30
Rosii, 100g - 18 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.9 carbohidrati, 1.2 fibre, 5 sodiu, 2.6 zahar
Branza grasa de vaca, 75g - 117 calorii, 9.8 proteine, 6.8 grasimi, 0 colesterol, 3.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Iaurt integral, 100g - 61 calorii, 3.5 proteine, 3.3 grasimi, 13 colesterol, 4.7 carbohidrati, 0 fibre, 46 sodiu, 4.7 zahar
Paine alba, obisnuita, 15g - 40 calorii, 1.1 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 7.6 carbohidrati, 0.4 fibre, 102.2 sodiu, 0.6 zahar
Apa plata, 250ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 1, ora 13:00
Apa plata, 350ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 236 calorii, (mic)15.3 proteine, (mult)10.8 grasimi, 13 colesterol, (mic)19.6 carbohidrati, 1.6 fibre, 153.2 sodiu, 7.9 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 10min - 34 calorii
Citit, stat jos, 20min - 31 calorii
Lucru la PC, 150min - 267 calorii
Mers, 10min/km, 45min - 164 calorii
Mers, 15min/km, 10min - 28 calorii
Stat in picioare, 15min - 27 calorii
Metabolism bazal - 1402 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1953 calorii





iar acum merg sa pap de pranz ciorbica de dovlecei...

foarte bine, e aproape perfect md-ul tau.....cu exceptia painii albe....uita de ea, ia-ti paine integrala, eventual d-aia feliata, casa o poti proportiona bine, si mananca cel mult 5 felii de paine integrala pe zi...sa vezi atuncea rezultate, asa am slabit eu imediat acum 4 ani cand am renuntat la painea alba si am inlocuit-o cu cea integrala, ca sa nu mai vb ca nu mai puneam gura pe dulciuri sucuri si cartofi de orice fel...ajunsesem la 46 de kg....deci incearca sivezi ce ii convine organismului tau, dar lasa painea alba, mult prea multi carbohidrati are...
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #119 (permalink)  
Vechi 20 iul 2010, 14:33:59
Dadutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 13 iun 2010
Locaţie: Valcea, Romania
Dieta: hipocalorica, personalizata
Date: 160cm, 64.2kg
Mesaje: 228
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dadutz*

Citat:
Anterior postat de riky Vezi mesajul
Dadutz, ia fii tu atenta aici......unu la mana lasa depresia...depresia e cand moare cineva, iar grasimea sau faptul a ai colaceii aia inestetici si kg in plus nu is mortale...ci dimpotriva se poate rezolva usor daca ai vointa....foarte bine ca ai renuntat la dulciuri....iar prietena ta slaba las-o asa cum e ea, nu ea e problema ci corpul tau....nu te mai gandi ca vai ce n-as da sa fiu ca altele, ci gandeste-te: voi arata si mai bine ca altele.....gandirea pozitiva e cheia spre succes, m-a invatat asta si pe mine OitaVesela(Ralu)
da stiu ca trebuie sa gandesc pozitiv..dar aici e buba..reusesc sa o fac doar cand vad rezultate...mai astept ca poate vor aparea


Citat:
iar cantarul e cam inamicul nostru in unele cazuri, de ce? foarte simplu, prin sport se tonifica masa musculara, deci vei cantari la fel, desi stratul de grasime e aproape inexistent.....aliatii tai sunt hainele si centimetrul de croitorie....masoara-te o data pe saptamana, fixeaza-ti o zi, si noteaza undeva.....iar la tine vreau sa aud ca faci sport mult, ai timp esti in vacanta, pune mana si da-i bice la balaceala, alergatorice cardio.....chiar? ce sport faci? mi-ai mai zis si m-au tampit pe mine examenele, sau ??...
cred ca asta s-a intamplat si la mine .. cu masa musculara..
da fac sport..m-am apucat de slim in 6 (in ult 2 zile nu am facut ca nu am avut timp si de asta ), in schimb de 3 zile fac Abdomen frumos (fara 8minabs) si am mai facut si niste exercitii pentru picioare din aceeasi serie + 1 ex pt abdomen pe care il facea N.Luciu (am incercat sa postez dar nu a mers)
mai fac tae-bo, mai joc tennis, volei dar in ultimul timp am cam rarit-o ca nu am cu cine acum...
intr-un timp alergam, dar vreau sa ma reapuc
mai sar coarda uneori, mai joc un fotbal,(sau handbal in timpul scolii)

acum..imi doresc sa reinvat sa merg pe role...pentru ca nu am mai mers de mult si acum nu stiu ce am patit, cand mi le-am pus iar in picioare m-a cuprins frica...



Citat:
uite, fixeaza-ti un program, de maine faci o ora de mers pe jos combinat cu jogging, dimineata ( de exemplu) nu mai mananci dulciuri sau alte "cah-uri" si fixeaza-ti ore precise de servit mesele noteaza-le pe ceva si pune-ti mobilul pe alarma in caz de uiti sa papi la ora respectiva, usor usor te vei obisnui....iti trebuie disciplina alimentara si activitate intensa...si lasa-le pe altele....ocupa-te de propriul corp...., si cand mai ai nevoie de incurajari, scrie pe forum, sa vezi ce te ciufulim si iti vine imediat cheful de dieta si sport
o sa incerc sa imi fixez ore fixe de luat masa, precum si de somn (vreau sa reusesc si eu sa dorm 8 ore pe noapte)
acum sa vedem daca pot sa rezist fara dulciuri, ca poate acolo e problema cea mare
iar cel mai urgent trebuie sa-mi dau un "refresh" la psihic , ca daca nu nu reusesc nimic....trebuie sa scap de obsesia asta ca nu arat bine, ca orice fac nu reusesc sa slabesc, si ca (aproape)tot ce nu se intampla cum vreau eu e din cauza asta...


multmesc mult riky pt sfaturi si incurajari
chiar ma bucur ca va am alaturi si ma ciufuiti cand gresesc


Citat:
foarte bine, e aproape perfect md-ul tau.....cu exceptia painii albe....uita de ea, ia-ti paine integrala, eventual d-aia feliata, casa o poti proportiona bine, si mananca cel mult 5 felii de paine integrala pe zi...sa vezi atuncea rezultate, asa am slabit eu imediat acum 4 ani cand am renuntat la painea alba si am inlocuit-o cu cea integrala, ca sa nu mai vb ca nu mai puneam gura pe dulciuri sucuri si cartofi de orice fel...ajunsesem la 46 de kg....deci incearca sivezi ce ii convine organismului tau, dar lasa painea alba, mult prea multi carbohidrati are...
multumesc
de obicei nu prea manac paine alba dar in dimi asta nu mai aveam graham sau neagra (creca de maxim 5 ori pe an se intampla asta), si m-as fi dus sa iau dar nu stau in oras si cel mai apropiat magazin e la 30 min de mn si nu aveam timp sa merg. oricum nu e asta o scuza. vina mea

multumesc de sfat. o sa incerc sa proportionez asa
mult succes si tie
__________________
Jurnalul Meu

O luna fara dulciuri


And after...


  #120 (permalink)  
Vechi 20 iul 2010, 15:06:44
Dadutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 13 iun 2010
Locaţie: Valcea, Romania
Dieta: hipocalorica, personalizata
Date: 160cm, 64.2kg
Mesaje: 228
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dadutz*

hey am si eu o mica problema si nu stiu unde sa scriu ..
azi la pranz am mancat ciorba de dovlecei.. si nu am gasit asa ceva printre alimente pt calculatorul de calorii.
asa arata reteta in carte:

6-8 dovlecei tinerei
patrunjel (si marar dar noi nu am pus pentru ca nu suport mararul )
2 cepe
4 leg ceapa verde
4 rosii
4 ardei

dovleceii decojiti se taie in bucati mici si se pun la fiert cu apa rece, ceapa taiata marunt si sare, iar cand sunt aproape fierti, se adauga rosiile, ardeiul, ceapa verde taiata marunt si verdeata. se poate servi cu unt, ulei, ou, smantana si zeama de lamaie.






daca ma poate ajuta cineva, multumesc
__________________
Jurnalul Meu

O luna fara dulciuri


And after...


 

Informatii despre slabit
abdomen, adolescente, aerobic, carbohidrati, fitness, jurnal, slabire, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole