Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 24 mar 2011, 10:27:28
Alexandra Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 32
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers

Buna Eve!! Uite ca poposesc si eu pe aici prin casutza ta! Si iti aduc un suc de fructe, si te sfatuiesc sa bei si tu unl in fiecare dimineatza pe stomacul gol, deoarece iti da energiefff multa! Apoi astepti 15-20 min si iei micuk dejun!

Ca sa nu mai bei acel Cappucino, de ce nu il inlocuiesti cu un ceai verde, sau negru?


O zi minunata si spor in tot ceea ce ti-ai propus!
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 24 mar 2011 at 13:40:21.
  #22 (permalink)  
Vechi 24 mar 2011, 10:31:49
Monica17's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 11 dec 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 64kg
Mesaje: 3.193
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers

Buna dimi Eve!
__________________
Jurnal Monica17

"Gesturile marunte, neimportante sunt acelea care fac viata suportabila.
Un zambet, o atingere, un cuvant, putina atentie, o privire ingrijorata.."
  #23 (permalink)  
Vechi 24 mar 2011, 11:04:14
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers

Citat:
Anterior postat de Alexandra Andreea Vezi mesajul
Buna Eve!! Uite ca poposesc si eu pe aici prin casutza ta! Si iti aduc un suc de fructe, si te sfatuiesc sa bei si tu unl in fiecare dimineatza pe stomacul gol, deoarece iti da energiefff multa! Apoi astepti 15-20 min si iei micuk dejun!
Ca sa nu mai bei acel Cappucino, de ce nu il inlocuiesti cu un ceai verde, sau negru?


O zi minunata si spor in tot ceea ce ti-ai propus!
Buna dimineata, Alexandra Ma bucur tare mult pentru vizitaSi chiar m-ai facut sa salivez cu suculetul asta... Am luat micul dejun mai devreme astazi, insa tot o sa ma duc imediat sa imi storc niste portocale, ca tare mi-ai facut pofta...Iar de maine o sa-ti urmez sfatul
De astazi, am zis ca nu mai beau Cappuccino, si am baut un ceiut verdeInsa parca nu ma trezeste delocO sa incerc si ceaiul negruSi nessul de cereale, sau am mai vazut o reclama pe la mine la Tv, despre cafea verde O sa le probez pe toate, si apoi sa raman la o varianta dintre astea
Iti doresc si tie o zi la fel de minunata, si te mai astept pe la mine!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!

Ultima dată editat de Slabuta; 24 mar 2011 at 13:40:09.
  #24 (permalink)  
Vechi 24 mar 2011, 11:07:39
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers

Citat:
Anterior postat de Monica17 Vezi mesajul
Buna dimi Eve!
Buna dimineata, Monicuta!
Cum te-ai trezit astazi??
Eu m-am trezit mai obosita decat eram aseara.. Imi vine sa ma pun la loc sa dorm, dar mi-e ca nu ma mai trezesc pana pe la 2, si dupa aia nu mai fac nimic.. E si o vreme asa de urata la mine..
Tot ma chinui sa inteleg combinatiile de carbohidrati, insa astazi creierul meu se pare ca dezvolta doar functiile minime.. Sper sa se mai trezeasca pe parcurs
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
  #25 (permalink)  
Vechi 24 mar 2011, 11:21:07
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers

Fetelor, daca nu va suparati pe mine..Deci astazi imi este imposibil sa asimilez vre-un fel de informatieImi poate explica cineva care este treaba cu combinatiile "nocive" de carbohidrati?
Eu am citit ceva pe forum, dar ori sunt eu astazi prea inceata la minte, ori informatiile se contrazic putin intre ele...Ori n-am dat peste subiectul corect
Deci o sa citez unele din posturi ale slabutelor care nu-mi sunt prea clare:
Scris de slabuta ali_lumi in topicul "Carbohidratii in general ne fac rau...siluetei?"
"Carbohidrati buni
  • Cerealele integrale
  • Painea integrala
  • Fructele
  • Legumele
  • Orezul brun
  • Turtele si biscuitii de ovaz
  • Orzul
  • Fasolea
  • Lintea
  • Cartofii
Carbohidrati nu prea buni
  • Cerealele rafinate
  • Painea alba
  • Gogosile
  • Biscuitii
  • Prajiturile
  • Bauturile acidulate
  • Crispurile
  • Chipsurile
  • Pastele fainoase
  • Siropurile din dulceata"Bun, pana aici am inteles. In acelasi topic, citez de la DrIulia2010:

"In primul rand trebuie stiut, sunt doua categorii de carbohidrati:simpli si complecsi.
Carbohidratii buni : fructe(mere,pere,caise,mure,afine,citrice,etc)legu me(vinete,praz, lintea, spanacul, gulia, dovlecel,ciuperci,conopida,broccoli)
Carbaohidrati"rai" care trebuie consumati limitat:cereale,paine,paste fainoase,pesmet,amidon,banane,papaya,prajiturile in general."
Deci din acest post, sa inteleg ca painea, cerealele, pastele, fie ele si integrale, sunt "carbohidrati rai"?
Urmatoarea.Am inteles ca combinatia carbohidrati+proteine, carbohidrati+grasimi, nu merge. Acum citez tot din acelasi post, tot de DrIulia2010 scris:
"Daca se face miscare fizica,la masa de dupa antrenament trebuie sa se consume carbohidrati si proteine pentru a reface nivelul de glicogen din muschi."
Deci la masa de dupa sport, se pot consuma carbo+proteine?
Si poate cineva imi poate da niste exemple de combinatii buneca sa ma pot ghida macar azi, cand merg in reluare
Poate imi poate raspunde cineva

__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
  #26 (permalink)  
Vechi 24 mar 2011, 11:23:48
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers

Ah, si va mai rog sa imi scuzati expresiile si cacofoniile..Dorm cu ochii deschisi
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
  #27 (permalink)  
Vechi 24 mar 2011, 11:32:01
Alexandra Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 32
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers

Citat:
Anterior postat de EveEve Vezi mesajul
Bun, pana aici am inteles. In acelasi topic, citez de la DrIulia2010:
Citat:
Anterior postat de EveEve Vezi mesajul
[/COLOR]
Citat:
Anterior postat de EveEve Vezi mesajul
[/LIST]"In primul rand trebuie stiut, sunt doua categorii de carbohidrati:simpli si complecsi.
Carbohidratii buni : fructe(mere,pere,caise,mure,afine,citrice,etc)legu me(vinete,praz, lintea, spanacul, gulia, dovlecel,ciuperci,conopida,broccoli)
Carbaohidrati"rai" care trebuie consumati limitat:cereale,paine,paste fainoase,pesmet,amidon,banane,papaya,prajiturile in general."
Deci din acest post, sa inteleg ca painea, cerealele, pastele, fie ele si integrale, sunt "carbohidrati rai"?
Urmatoarea.Am inteles ca combinatia carbohidrati+proteine, carbohidrati+grasimi, nu merge. Acum citez tot din acelasi post, tot de DrIulia2010 scris:
"Daca se face miscare fizica,la masa de dupa antrenament trebuie sa se consume carbohidrati si proteine pentru a reface nivelul de glicogen din muschi."
Deci la masa de dupa sport, se pot consuma carbo+proteine?
Si poate cineva imi poate da niste exemple de combinatii buneca sa ma pot ghida macar azi, cand merg in reluare
Poate imi poate raspunde cineva

Deci nu stiu de unde ai luat dar sunt multe prostii pe acolo!

In primul rand haide sa iti explic ca carbohidratii RAI provin din zahar, faina alba ( care nu mai are fibre) , cartofi si mai sunt si altele, dar astea sunt principalele! Si toate combinatiile din acestea gen foietaje, prajituri etc!

Bun, cei BUNI sunt: fuctele, legumele prospete si congelate, painea neagra (care are fibre, dar trebuie consumata doar dimineatza) si ma mai gandesc daca mai vrei exemple si o s ti le dau!

Acum combinatia : carbo (glucide) + Proteine! haide sa iti explic ce se intampla in stomacul nostu cand manca de ex carne+cartofi/paine/fasole/paste/orez etc. Noi manca, stomacul secreta suc acid pentru carne si suc alcalin pentru glucide! Si aceste sucuri se neutralizeaza unele pe altele, iar mancarea ramane nedigerata! Astfel, se duce in intestin, nu se elimina, ramane acolo si putrezeste! Pe tot parcursul putreziciunii, se ransmit toxine in organism, si cu timpul ne imbolnavim! Dar in acelasi timp organsmul incearca saracul sa le digere, si sa le elimine...si iti consuma fff multa energie! Si de aceea ne simti obositit toata ziua! Si tot asa....este unc erc vicios!!

Acum o sa zici ca si legumele au carbbo....da au! Dar legumele se digera in orice suc gastric!

De aceea trebuie sa combini asa:
1.Proteine +legume
2.Carbo (glucide)+ legume
3.Amidonoase ( cartofi, orez etc.) + legume / grasimi bune (ulei masline etc)

Mai sunt si altele dar le gasesti pe pagina principala a slabutelor!

Si ceea ce e scris mai sus ca inainte de sport sa se manance carne+carbo, este cea mai mare prostie!!!! Citeste ce am scris mai sus! Glicogenul muscular se ia din toata alimentatia noastra...nu trebuie sa ii dam noi special!! orice nelamurire ai, sunt aici! Sper ca ai inteles! [/SIZE][/COLOR][/FONT]
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #28 (permalink)  
Vechi 24 mar 2011, 12:03:09
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers

Citat:
Anterior postat de Alexandra Andreea Vezi mesajul


Deci nu stiu de unde ai luat dar sunt multe prostii pe acolo!

In primul rand haide sa iti explic ca carbohidratii RAI provin din zahar, faina alba ( care nu mai are fibre) , cartofi si mai sunt si altele, dar astea sunt principalele! Si toate combinatiile din acestea gen foietaje, prajituri etc!

Bun, cei BUNI sunt: fuctele, legumele prospete si congelate, painea neagra (care are fibre, dar trebuie consumata doar dimineatza) si ma mai gandesc daca mai vrei exemple si o s ti le dau!

Acum combinatia : carbo (glucide) + Proteine! haide sa iti explic ce se intampla in stomacul nostu cand manca de ex carne+cartofi/paine/fasole/paste/orez etc. Noi manca, stomacul secreta suc acid pentru carne si suc alcalin pentru glucide! Si aceste sucuri se neutralizeaza unele pe altele, iar mancarea ramane nedigerata! Astfel, se duce in intestin, nu se elimina, ramane acolo si putrezeste! Pe tot parcursul putreziciunii, se ransmit toxine in organism, si cu timpul ne imbolnavim! Dar in acelasi timp organsmul incearca saracul sa le digere, si sa le elimine...si iti consuma fff multa energie! Si de aceea ne simti obositit toata ziua! Si tot asa....este unc erc vicios!!

Acum o sa zici ca si legumele au carbbo....da au! Dar legumele se digera in orice suc gastric!

De aceea trebuie sa combini asa:
1.Proteine +legume
2.Carbo (glucide)+ legume
3.Amidonoase ( cartofi, orez etc.) + legume / grasimi bune (ulei masline etc)

Mai sunt si altele dar le gasesti pe pagina principala a slabutelor!

Si ceea ce e scris mai sus ca inainte de sport sa se manance carne+carbo, este cea mai mare prostie!!!! Citeste ce am scris mai sus! Glicogenul muscular se ia din toata alimentatia noastra...nu trebuie sa ii dam noi special!! orice nelamurire ai, sunt aici! Sper ca ai inteles!
Wow, Alexandra, ce bine documentata esti!!
Adevarul este ca explicatia ta e foarte clara, si am inteles-o mai bine Multumesc!
In legatura cu mancarea nedigerata din cauza carbohidratilor+proteine...Poate de aia am aproape intotdeauna probleme cu digestia si "iesitul afara"... O sa fac tot posibilul de acum incolo sa evit aceasta combinatie
Mai am o intrebare... Migdalele in ce categorie ar intra? Pot fi combinate cu proteine si legume?
Intreb asta ptr ca, cred ca o sa am un pranz in stil chinezesc...Tocmai m-a sunat iubitul, si m-a invitat pe la el pt ca, cica a invatat sa faca pachetele de primavara vegetale si pui cu legume chinezesti si migdale
M-am gandit ca, din pachetelele de primavara as putea manca doar continutul, muguri de soia, si ce mai are el, o sa-l intreb cand ma duc pe la el ingredientele exacte, si sa las la o parte foitajul sau ma rog..cum se numeste aluatul ala in care este impachetat. Si cat despre bucatelele alea de pui..Chiar sunt curioasa, pt ca imi place mult combinatia cu migdale Insa daca nu functioneaza, le pot da la o parte.
In rest, nu cred ca o sa foloseasca multa grasime la preprare, pt ca si lui ii plac mancarurile mai light.
Iti multumesc din nou ptr raspuns
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
  #29 (permalink)  
Vechi 24 mar 2011, 12:07:15
Alexandra Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 32
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers

Citat:
Anterior postat de EveEve Vezi mesajul
Wow, Alexandra, ce bine documentata esti!!
Adevarul este ca explicatia ta e foarte clara, si am inteles-o mai bine Multumesc!
In legatura cu mancarea nedigerata din cauza carbohidratilor+proteine...Poate de aia am aproape intotdeauna probleme cu digestia si "iesitul afara"... O sa fac tot posibilul de acum incolo sa evit aceasta combinatie
Mai am o intrebare... Migdalele in ce categorie ar intra? Pot fi combinate cu proteine si legume?
Intreb asta ptr ca, cred ca o sa am un pranz in stil chinezesc...Tocmai m-a sunat iubitul, si m-a invitat pe la el pt ca, cica a invatat sa faca pachetele de primavara vegetale si pui cu legume chinezesti si migdale
M-am gandit ca, din pachetelele de primavara as putea manca doar continutul, muguri de soia, si ce mai are el, o sa-l intreb cand ma duc pe la el ingredientele exacte, si sa las la o parte foitajul sau ma rog..cum se numeste aluatul ala in care este impachetat. Si cat despre bucatelele alea de pui..Chiar sunt curioasa, pt ca imi place mult combinatia cu migdale Insa daca nu functioneaza, le pot da la o parte.
In rest, nu cred ca o sa foloseasca multa grasime la preprare, pt ca si lui ii plac mancarurile mai light.
Iti multumesc din nou ptr raspuns
Nu ai pentru ce...cu mare placere!! Pai sa stii ca migdalele au grasimi bune in ele, deci nu cred ca iti pot face rau cateva migdale! De cele mai multe ori se mananca ca gustare!

Dar sa stii ca pachetelele de primavara se prajesc in ulei! Deci nu te sfatuiesc sa le mananci! Roaga-l sa iti faca tie altceva! Daca tot foloseste pui...un pui la aburi/fiert/pe gratar cu legume si/ori salata e perfect!!

Distractie placuta si pofta buna!
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #30 (permalink)  
Vechi 24 mar 2011, 12:42:24
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers

Hihihih Ce ma bucur in privinta migdalelor:X Oricum, nu o sa fac abuz de ele, ca sa ma pot incadra si in punctele dietei
Am stabilit din nou cu el, ca legumele din pachetele sa mi le faca pe gratar, si eventual o sa adaug putin sos de soia. Iar puiul si legumele chinezesti tot pe gratar. I-am taiat putin elanul, dar trebuie sa plateasca si el un pret pentru a se mandri cu mine vara asta la plaja
Iti doresc si tie distractie placuta la plimbare.. Din pacate in Madrid ploua, deci nu pot avea parte si eu de o plimbarica, dar o sa-mi iau revansa cand o sa se faca frumos
Ma pun sa fac putin sport, ca dupa aia nu mai apuc
:*
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
 

Informatii despre slabit
dieta weight watchers, familie, greutate, jurnal, kilograme, meniuri weight watchers, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Cum se slabeste cu dieta Weight Watchers? dyya Dieta Weight Watchers 2 23 feb 2011 22:48:04
Dieta Weight Watchers vs Dieta Hipocalorica dyya Diete 3 17 feb 2011 15:57:16
Dieta Weight Watchers Slabuta Dieta Weight Watchers 48 04 feb 2011 18:40:53
Rezultate cu dieta Weight Watchers dyya Dieta Weight Watchers 7 26 ian 2011 23:36:05
Shadow20-Dieta weight watchers shadow20 Arhiva jurnale slabit 5 17 mai 2010 11:05:37

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole