Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal MCS - 34 ani

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 20 aug 2010, 10:04:56
MCS's Avatar
MCS MCS este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 165cm, 58kg
Mesaje: 537
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal MCS - 34 ani

De mare folos...ma motiveaza...iti multumesc tare mult.
Asa m-am gandit si eu: daca nu le convine ca vin cu mancare de acasa, nu au decat sa imi asigure ei mancare de regim
Asa ca de luni ma prezint cu caserola.
In week-end o sa am timp sa-mi stabilesc si meniul pentru saptamana viitoare si sa nu ma abat de la el.
Pe mine tare ma tenteaza dieta disociata, mi se pare cea mai accesibila ca organizare zilnica a meniului si chiar nu am o problema sa mananc o zi intreaga acelasi lucru. Sunt insa un pic derutata pentru ca am vazut mai multe variante de dieta disociata si nu stiu care ar fi cea mai buna...?
MCS, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #12 (permalink)  
Vechi 21 aug 2010, 02:15:31
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal MCS - 34 ani

Citat:
Anterior postat de MCS Vezi mesajul
De mare folos...ma motiveaza...iti multumesc tare mult.
Asa m-am gandit si eu: daca nu le convine ca vin cu mancare de acasa, nu au decat sa imi asigure ei mancare de regim
Asa ca de luni ma prezint cu caserola.
In week-end o sa am timp sa-mi stabilesc si meniul pentru saptamana viitoare si sa nu ma abat de la el.
Pe mine tare ma tenteaza dieta disociata, mi se pare cea mai accesibila ca organizare zilnica a meniului si chiar nu am o problema sa mananc o zi intreaga acelasi lucru. Sunt insa un pic derutata pentru ca am vazut mai multe variante de dieta disociata si nu stiu care ar fi cea mai buna...?
Multe slabute asa fac, isi fac mancarica, o pun in caserola si la servici cu ea

Cea mai buna "disociata", de fapt e mai mult o dieta personalizata, este pe grupe de alimente
Adica eviti anumite combinatii de alimente.
Mai multe citeste aici: Combinare alimente - Slabute.ro
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #13 (permalink)  
Vechi 21 aug 2010, 09:50:23
MCS's Avatar
MCS MCS este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 165cm, 58kg
Mesaje: 537
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal MCS - 34 ani

Suuuper....exact asta vroiam sa aflu - care sunt combinatiile gresite....multumesc frumos
MCS, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #14 (permalink)  
Vechi 25 aug 2010, 21:57:37
MCS's Avatar
MCS MCS este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 165cm, 58kg
Mesaje: 537
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal MCS - 34 ani

Buna seara tuturor,
Revin dupa ceva zile in care am fost mai tacuta, nu pentru ca am chiulit. Am fost aici si...am citit si am tot citit...
Am optat initial pentru dieta disociata si m-am si apucat de ea sambata si duminica. Insa ceva nu se lega, ceva nu era bine in capul meu... Si tot citind si sfaturile voastre si jurnalele mi-am dat seama ca de fapt ... eu nu am nevoie de dieta . Eu am nevoie de disciplina in alimentatie, e de fapt singurul lucru pe care nu-l fac. Asa cum ati remarcat si voi, de mancat mananc foarte putin, dar si cand o fac combinatiile sunt "ucigatoare". Deci...Ordine si Disciplina!
Oricum, genial motto-ul Slabutei, m-a inspirat maxim si o sa cer permisiunea sa-l preiau (cand o sa reusesc sa-mi pun si eu o semnatura):
Noi nu trebuie sa slabim, noi trebuie sa ne schimbam stilul de viata!
Inspirata am fost si de scrierile si sfaturile date de DrIulia si de cele ale Slabutei (la jurnalul ei mai am inca de citit ca deh, din 2009 pana acum a postat ceva
Asta si vreau sa fac si sunt convinsa ca va aduce rezultate.
Asa ca saptamana asta nu am tinut o dieta anume, dar am facut cateva mici schimbari:
- Mananc dimineata ! asta e chiar notabil in ceea ce ma priveste, ca eu, asa cum am spus la inceput, doar cafea si atat. Nu pot sa spun ca ma simt grozav, mai degraba imi vine sa ma culc la loc decat sa plec la birou dupa ce mananc, dar probabil ma voi obisnui in timp.
- Nu mai mananc paine. Asta imi cam lipseste, mancam doar din cea neagra cu seminte, dar pana dau ceva kg jos renunt la ea. Am gasit azi in supermarket galete din orez, nu am mai mancat niciodata dar chiar nu sunt rele. Vad ca au ca ingrediente doar orez integral si sare de mare, iar ca si calorii 380kcal/100g ( o bucata are aprox. 13.5g). Asta intra la carbohidrati, sa vedem cu ce le combin...
- La pranz la serviciu incerc sa mananc de bine de rau in fiecare zi ceva (pescuiesc bucatelele de carne din sosul in care plutesc, le scurg bine si le mananc cu salata de varza, de exemplu; supe sau ciorbe nu mananc ca sunt pline de vegeta si nu am voie); incerc sa ma obisnuiesc si cu cele 2 gustari, care constau in cate 1 mar. Mi-am achizitionat si caserola pentru planul B cu mancare de acasa, dar inca nu l-am pus in aplicare, am zis sa vad cum ma descurc asa.
- Seara - luni am mancat 1 iaurt, ieri seara o salata de varza. Problema e ca in continuare voi manca seara destul de tarziu ajungand dupa 21.00 acasa.
- Nu am mai mancat nici un fel de dulciuri (desi tare ar merge o ciocolata cu crema de capsuni sau menta, astea sunt singurele care imi plac ).
Ma intrebase cineva de zahar in cafea. Nu, de ani de zile folosesc miere, o lingurita la o cana. Iar in oras, zahar brun sau fara.
Cam asta am reusit sa fac deocamdata. Azi s-a intamplat sa ajung mai devreme si am mai prins supermarket-ul deschis, drept care am umplut sacosa cu legume, fructe, iaurt si branza de vaci, sa am toata saptamana.
Sunt cam suparata cu sportul, din cauza programului foarte incarcat nu mai reusesc sa ajung seara la sala, doar sambata am fost. Imi si expira abonamentul acum la sfarsitul lunii si in conditiile astea nici nu stiu daca mai merita sa dau atatia bani ca sa merg o data pe saptamana.
Ma tenteaza foarte tare sa-mi iau un stepper si sa ma batzai pe el acasa; indiferent la ce ora ajung, pot sa fac macar 30 min. zilnic ca si exercitiu cardio. Dar din ce am citit pe aici fetele nu sunt prea extaziate de stepper. Bicicleta nu-mi place, ma plictiseste. Ce mi-ar place mie ar fi o banda de alergat, dar una buna e si foarte scumpa si foarte mare si nu am loc in casa. Stepper-ul e mic, il pot baga sub pat; cel lateral ar lucra exact zonele care ma intereseaza pe mine...deci...?
Pe lista de achizitii cand mai ajung prin vreun magazin sunt si un cantar si un centimetru.
A, nu am mentionat SPA-ul de acasa din fiecare seara (aici o citez pe Puffy, am indragit-o tare mult, dar vad ca nu a mai dat nici un semn): scrub, anticelulitic, impachetare, masaj. Acum in timp ce scriu deja mi-a luat fundul foc

Atat deocamdata, va pup si spor la toate!
MCS, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #15 (permalink)  
Vechi 25 aug 2010, 22:19:14
MCS's Avatar
MCS MCS este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 165cm, 58kg
Mesaje: 537
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal MCS - 34 ani

Uite si un modus vivendi care nu imi displace deloc, citat din Fulguta si adnotat de mine:

Nu mananc deloc prajeli,mezeluri,produse de patiserie. OK fara probleme
Mananc fructe separat de masa cu 3 ore inainte sau dupa. OK
Fructele sunt dulciurile mele preferate ,mai ales visine,capsuni,cirese,fructe de padure. OK, desi eu prefer alte fructe
Nu ma ating de conserve si zahar deloc. OK nici eu
Mananc zilnic legume proaspete indiferent de anotimp. OK
Nu rontai intre mese,regula mea nr unu. OK
Beau doar apa plata,sucuri facute in casa si ceaiuri numai din frunze,de multe ori chiar mama le usuca pe ziar OK, ceaiuri mai rar, desi ar fi o idee buna sa mai inlocuiesc cateva cafele cu ceai verde
Nu am fumat niciodata - Eh, aici avem o problema...
nu consum alcool decat de Revelion si ziua mea ,adica sampanie - Poate mai mult decat de 2 ori pe an, dar oricum ocazional, nu pot sa zic nici macar o data pe luna
Cafea am baut fara cofeina ,dar nu mai beau deloc .- Eu beau si destul de multa, vreo 3 pe zi
Sport zilnic pentru ca imi place la nebunie si ma face sa ma simt bine. OK
Dulciuri foarte rar 1 data pe luna ,dar recunosc ca imi este greu sa rezist . Idem
La capitolul carne stau tare prost,pentru ca eu nu mananc mancare gatita deloc,chiar daca gatesc zilnic . Idem desi eu nu gatesc
Nu stiu ce sa-ti mai zic ! Eu in general mananc totul crud ! Mai ma pacalesc 1 data pe luna cu un pic de painica pe care o fac eu in casa,dar de multe ori nu pap deloc ,luni la rand ! OK desi mie imi place painea dar nu cea din supermarket
In ultimul timp am incercat batoane si cereale dar o sa renunt la ele . Nu consum
Corpul meu s-a obisnuit doar cu cruditati si greu vrea sa mai primeasca ceva ! OK si eu ador cruditatile
Laptele beau numai crud si din cel 0,1 %. Nu suport laptele, doar derivatele
Miere foloseam ,dar acum nu imi mai prieste,ma baloneaza foarte rau si cum eu am probleme cu balonarea din cauza colonului iritabil,am decis sa o evit. Eu folosesc, doar la cafea ca dulciuri nu prepar niciodata.


Daca poate fi luat drept un exemplu de alimentatie sanatoasa, nu sunt departe.
Dar, din nou...combinatiile
MCS, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #16 (permalink)  
Vechi 26 aug 2010, 12:02:01
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal MCS - 34 ani

Citat:
Anterior postat de MCS Vezi mesajul
Buna seara tuturor,
Revin dupa ceva zile in care am fost mai tacuta, nu pentru ca am chiulit. Am fost aici si...am citit si am tot citit...
Am optat initial pentru dieta disociata si m-am si apucat de ea sambata si duminica. Insa ceva nu se lega, ceva nu era bine in capul meu... Si tot citind si sfaturile voastre si jurnalele mi-am dat seama ca de fapt ... eu nu am nevoie de dieta . Eu am nevoie de disciplina in alimentatie, e de fapt singurul lucru pe care nu-l fac. Asa cum ati remarcat si voi, de mancat mananc foarte putin, dar si cand o fac combinatiile sunt "ucigatoare". Deci...Ordine si Disciplina!
Oricum, genial motto-ul Slabutei, m-a inspirat maxim si o sa cer permisiunea sa-l preiau (cand o sa reusesc sa-mi pun si eu o semnatura):
Noi nu trebuie sa slabim, noi trebuie sa ne schimbam stilul de viata!
Inspirata am fost si de scrierile si sfaturile date de DrIulia si de cele ale Slabutei (la jurnalul ei mai am inca de citit ca deh, din 2009 pana acum a postat ceva
Asta si vreau sa fac si sunt convinsa ca va aduce rezultate.
Asa ca saptamana asta nu am tinut o dieta anume, dar am facut cateva mici schimbari:
- Mananc dimineata ! asta e chiar notabil in ceea ce ma priveste, ca eu, asa cum am spus la inceput, doar cafea si atat. Nu pot sa spun ca ma simt grozav, mai degraba imi vine sa ma culc la loc decat sa plec la birou dupa ce mananc, dar probabil ma voi obisnui in timp.
- Nu mai mananc paine. Asta imi cam lipseste, mancam doar din cea neagra cu seminte, dar pana dau ceva kg jos renunt la ea. Am gasit azi in supermarket galete din orez, nu am mai mancat niciodata dar chiar nu sunt rele. Vad ca au ca ingrediente doar orez integral si sare de mare, iar ca si calorii 380kcal/100g ( o bucata are aprox. 13.5g). Asta intra la carbohidrati, sa vedem cu ce le combin...
- La pranz la serviciu incerc sa mananc de bine de rau in fiecare zi ceva (pescuiesc bucatelele de carne din sosul in care plutesc, le scurg bine si le mananc cu salata de varza, de exemplu; supe sau ciorbe nu mananc ca sunt pline de vegeta si nu am voie); incerc sa ma obisnuiesc si cu cele 2 gustari, care constau in cate 1 mar. Mi-am achizitionat si caserola pentru planul B cu mancare de acasa, dar inca nu l-am pus in aplicare, am zis sa vad cum ma descurc asa.
- Seara - luni am mancat 1 iaurt, ieri seara o salata de varza. Problema e ca in continuare voi manca seara destul de tarziu ajungand dupa 21.00 acasa.
- Nu am mai mancat nici un fel de dulciuri (desi tare ar merge o ciocolata cu crema de capsuni sau menta, astea sunt singurele care imi plac ).
Ma intrebase cineva de zahar in cafea. Nu, de ani de zile folosesc miere, o lingurita la o cana. Iar in oras, zahar brun sau fara.
Cam asta am reusit sa fac deocamdata. Azi s-a intamplat sa ajung mai devreme si am mai prins supermarket-ul deschis, drept care am umplut sacosa cu legume, fructe, iaurt si branza de vaci, sa am toata saptamana.
Sunt cam suparata cu sportul, din cauza programului foarte incarcat nu mai reusesc sa ajung seara la sala, doar sambata am fost. Imi si expira abonamentul acum la sfarsitul lunii si in conditiile astea nici nu stiu daca mai merita sa dau atatia bani ca sa merg o data pe saptamana.
Ma tenteaza foarte tare sa-mi iau un stepper si sa ma batzai pe el acasa; indiferent la ce ora ajung, pot sa fac macar 30 min. zilnic ca si exercitiu cardio. Dar din ce am citit pe aici fetele nu sunt prea extaziate de stepper. Bicicleta nu-mi place, ma plictiseste. Ce mi-ar place mie ar fi o banda de alergat, dar una buna e si foarte scumpa si foarte mare si nu am loc in casa. Stepper-ul e mic, il pot baga sub pat; cel lateral ar lucra exact zonele care ma intereseaza pe mine...deci...?
Pe lista de achizitii cand mai ajung prin vreun magazin sunt si un cantar si un centimetru.
A, nu am mentionat SPA-ul de acasa din fiecare seara (aici o citez pe Puffy, am indragit-o tare mult, dar vad ca nu a mai dat nici un semn): scrub, anticelulitic, impachetare, masaj. Acum in timp ce scriu deja mi-a luat fundul foc

Atat deocamdata, va pup si spor la toate!
Salutare

Bravo pentru documentare, ai facut foarte bine
Uite aici se fac editarile de semnatura
http://forum.slabute.ro/profile.php?do=editsignature

Eu zic ca esti pe drumul cel bun, dorinta de a schimba lucrurile exista, deci primul pas facut, iti mai ramane sa le pui pe toate in aplicare.

Legat de stepper il poti inlocui cu pilates pe care il poti face cu succes acasa

Intr-adevar, nu merita sa iti iei un abonament daca te duci doar o data pe saptamana.

Eu astept primul tau meniu "nou" frumos organizat, echilibrat si sanatos (fara ciocolata cu crema de capsuni sau menta).

Sa ai o zi frumoasa.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #17 (permalink)  
Vechi 26 aug 2010, 21:19:06
MCS's Avatar
MCS MCS este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 165cm, 58kg
Mesaje: 537
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal MCS - 34 ani

Ha...iar Pilates? Deci stiu: e o conspiratie mondiala impotriva mea! Nu mai pot cu Pilates...
Tocmai am venit de la sala unde am facut ghici ce....Pilates!
Nu stiu de ce, dar pe mine nu m-au entuziasmat deloc clasele de Pilates.
Merg pentru ca prietena mea e fan Pilates, frecventam aceeasi sala dar multa vreme mergeam la antrenamente diferite. In ultimele luni, ca sa mergem impreuna, o tarai cu mine la antrenamentele mele de unde iese lesinata, ii tremura picioarele, iar eu ii fac damblaua si merg cu ea la clasa de Pilates. Mereu fac misto de ea si zic ca mergem la ora de balet
Poate pentru ca eu fac kick box, body combat, ABT si uneori body mix, care sunt antrenamente foarte solicitante, Pilates chiar mi se pare foarte usor. Imi lipseste tutu-ul roz .
Oricum, mi-am reinnoit abonamentul pe urmatoarele 3 luni. Asa imi mai disciplinez programul sa ajung mai devreme acasa, muncesc prea mult. Cu stepper-ul nu faceam eu mare branza...
Ma duc sa-mi fac SPA-ul zilnic si revin sa vad ce mai faceti.
MCS, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #18 (permalink)  
Vechi 27 aug 2010, 15:44:12
MCS's Avatar
MCS MCS este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 165cm, 58kg
Mesaje: 537
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal MCS - 34 ani

Daaa....am adormit aseara asa impachetata cum eram...nu am mai citit/scris nimic...
Deci...sa incerc sa reconstitui meniurile ultimelor zile, sper sa imi aduc aminte. Cu promisiunea sa le postez de acum inainte in fiecare seara, ca altfel nu mai tin minte.

Miercuri
mic dejun - cafea, iaurt cu colonhelp, grapefruit
pranz - bucatele de carne de vita fiarta (pescuite din vita Stroganoff) cu salata de varza, cafea
gustare - mar
cina - salata de varza

Joi
mic dejun - cafea, 2 galete de orez cu iaurt mancate in fuga spre masina (m-am trezit foarte tarziu, nu am mai avut timp decat sa ma imbrac si sa fug )
pranz - orez chinezesc, cafea
gustare - mar
cina - 3 felii de galete de orez cu zacusca, 1/2 mar

Vineri
mic dejun - cafea, branza de vaci cu marar, 2 galete de orez, 1 ou fiert
pranz - 1 pulpa de pui la cuptor cu castraveciori in otet
gustare - mar
cina - salata de varza sau pepene (l-am cumparat aseara cand am iesit de la sala, dar era cald cum a stat in soare si nu l-am macat; acum numai bine s-a racit)

A...si am inceput sa beau ceai. Un ceai chinezesc antilipemic dat de medicul homeopat care sta de cateva luni prin sertar si m-am gandit ca poate ar fi bine sa...Rau nu are ce sa-mi faca, e din vreo 4 feluri de ceai verde, Gynostemma, seminte de casia...

Si mai nou am racit, mi-e rau si ma dor toate...Ii tot dau cu vitamina C, sper sa scap repede.
MCS, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #19 (permalink)  
Vechi 29 aug 2010, 10:34:43
MCS's Avatar
MCS MCS este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 165cm, 58kg
Mesaje: 537
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal MCS - 34 ani

Sambata
Mic dejun - cafea, branza de vaci cu marar, 2 galete de orez, o felie de pepene galben
Pranz - Piept de pui la gratar cu salata verde
Gustare - o felie de pepene rosu
Cina - salata verde cu broccoli, rucola, avocado, castraveti, ceapa
__________________
Noi nu trebuie sa slabim, noi trebuie sa ne schimbam stilul de viata!
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post308428

MCS, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #20 (permalink)  
Vechi 29 aug 2010, 19:35:13
MCS's Avatar
MCS MCS este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 165cm, 58kg
Mesaje: 537
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal MCS - 34 ani

duminica
mic dejun - cafea, iaurt cu colon help, pepene galben
pranz - peste cu legume facute la wok
gustare - ma
cina - 2 felii de pepene rosu
1 L de ceai
__________________
Noi nu trebuie sa slabim, noi trebuie sa ne schimbam stilul de viata!
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post308428

MCS, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
 

Informatii despre slabit
corp, dieta, femei, jurnal, kilograme, modelare corp, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole