Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Rallara

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1451 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 21:27:59
Almi Ingerash's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 23 feb 2012
Locaţie: Navodari, Romania
Vârsta: 37
Dieta: ~1300 calorii, Dieta Hipocalorică Personalizată
Date: 169cm, 77.2kg
Mesaje: 274
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

ralu meu din ce am citit pe ultima pagină am dedus că ai niște problemuțe de sănătate sper din suflet să afli care sunt acestea și să vii cu vești cât mai bune despre tine
__________________
Almi Ingerash, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2496 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1463 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1452 (permalink)  
Vechi 28 apr 2012, 06:25:18
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1453 (permalink)  
Vechi 28 apr 2012, 07:36:08
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Buna dimi..Ralu frumooos...sper sa ne auzim azi dupaamiaza..ca siiigur tre sa ies..ma duc la munci...tu iubita ,insa,bucura-te de simbata asta minunata..la mine e soare..la tine?..Sa ai un weekend minunat draguta
  #1454 (permalink)  
Vechi 28 apr 2012, 08:15:55
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Neatza pisoi mic si dragalas!

Vad ca ai facut deja ochi? Profiti ca doarme Liviu?

Sa stii ca eu sunt de acord cu Slabuta si fetele care te-au trimis la doctor! Ca nu e ok sa te doara inima daca faci un pic de efort!
Ce misti in rest?
Ti puuuuuup fata draga inimii mele!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1455 (permalink)  
Vechi 28 apr 2012, 08:21:56
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de vio30 Vezi mesajul
he,he,he,cum ne botezi tu pe toate,esti tare haioasa!!!ma amuz singura cd citesc mesajele tale....esti ...criminala!!!
nu ma gandesc la gropi deloc......d'ale in colo!azi am evitat o groapa,si am luat o...bordura.... din lac in put!!ceva de genul!!!inca o zi grea,ce-a de luni,si gata,sper sa o lalai macar o saptamana!!!dupa care...o luam de la capat!!!!
si chiar trebuie sa fiu barbata,stapana pe situatie,raman...capul familiei!!of ..of....cat astept sa se incheie scoala,sa fie vacanta.....macar pt copii,,pt mine e suficient!!!!inca 2luni......
tu cum stai cu invatatul????ceva progrese?esti multumita??timpul trece......pup,pup!!
Ceau gaza mica

Da, va dau nume pe moment ca imi sunteti asaaa de dragi
Daca ai avea jurnal as veni sa-ti pun imaginea asta



Criminala ei? Ma bucur daca te inveselesc tu scumpa mica... Si tu m-ai amuzat pe mine, am si ras tare cu bordura, asa cum ai povestit Uff... stai... pe la inceputul soferiei mele... am luat un sens giratoriu Bine tot bordura... dar na, era inalta Cine stie ce au zis ceilalti soferi din trafic...

Scumpa tu ai 2 baieti parca, asa? cati ani au? si sa-ti traiasca

Cu invatatul... ma apuc in focuri de miercuri dimi... ma duc ca la servici de la 8-16 la biblio... si daca mai uit pe pereti jumatate de ceas, dupa aceea tot trebuie sa ma apuc Ca aici... ma apuc de Slabute sau cate altele

Te puuup
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Rallara; 28 apr 2012 at 08:23:57.
  #1456 (permalink)  
Vechi 28 apr 2012, 08:29:26
Alina190's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2012
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Personalizată
Date: 164cm, 70kg
Mesaje: 38
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Bună dimineaţa, Ralucel.

Îţi urez mult spor la treabă şi un week-end frumos

Te pup.
Alina190, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2180 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1663 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1457 (permalink)  
Vechi 28 apr 2012, 08:49:20
vio30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: dieta disociata
Date: 167cm, 82kg
Mesaje: 916
Aprecieri acordate: 50
Am fost apreciat(a) de 64 ori in 37 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

[QUOTE=Rallara;1026128]

Ceau gaza mica

Da, va dau nume pe moment ca imi sunteti asaaa de dragi
Daca ai avea jurnal as veni sa-ti pun imaginea asta



Criminala ei? Ma bucur daca te inveselesc tu scumpa mica... Si tu m-ai amuzat pe mine, am si ras tare cu bordura, asa cum ai povestit Uff... stai... pe la inceputul soferiei mele... am luat un sens giratoriu Bine tot bordura... dar na, era inalta Cine stie ce au zis ceilalti soferi din trafic...

Scumpa tu ai 2 baieti parca, asa? cati ani au? si sa-ti traiasca

Cu invatatul... ma apuc in focuri de miercuri dimi... ma duc ca la servici de la 8-16 la biblio... si daca mai uit pe pereti jumatate de ceas, dupa aceea tot trebuie sa ma apuc Ca aici... ma apuc de Slabute sau cate altele

Te puuup
[/QUO
buna buna!!!!am ''2''baieti cu tot cu sotcopii...doar unul!ciprian de 9 ani!!e suficient.....pt moment!nu am inca ganduri pt un al doilea copil!!
iti urez bafta la invatat!ai nevoie,vremea asta frumoasa nu te indeamna la asa ceva!!!
...dar ce se aude cu inimioara ta?care-i treaba de te sufera?stii ceva concret sau urmeaza sa afli??
jurnal..am avut la un moment dat,mai este ,il gasesti,dar ....nu se mai poate posta in el.....pt ca s-a dezactivat.....din lipsa de ..scris in el!!!nu-i problema,le aveti voi pe ale voastre..scriu la voi!!
te pup,iti doresc o zii frumoasa!!
ps:azi dimineata cantarul mi-a aratat din nou 65 kg!asa cum era inainte de pasti!!!la tine cum mai arata????
vio30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1789 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1272 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 498 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1458 (permalink)  
Vechi 28 apr 2012, 08:57:36
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

neatza madame R ,ce fc?matinala mai estisi eu la fel as fi vrut sa dorm pana la 11 azi dar de unde la 7h clok (adica ora mea de trezire) a zis hopa sus ca dc nu visezi numai prostii( ca in fiecare dimineata)
o sambata frumoasa iti doresc frumoasa nostra fata misterioasa!
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1459 (permalink)  
Vechi 28 apr 2012, 09:05:39
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
Salutari de peste mari si tari!

Ralu, acum serios, nu stiu ce probleme ai, daca ai vreun diagnostic sau nu, daca ai verificat tiroida sau nu... dar uite, cauta pe net si citeste despre "acetil - L - carnitina" (sau acetyl-L-carnitin) si vezi ce efecte cardioprotectoare are... cum te ajuta sa-ti cresti rezistenta, mai ales daca tu faci sport mult si multe alte efecte benefice! efecte negative nu are decat in overdose...

PS: nu incerc sa vand nimic
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Nu ar trebui sa mearga la un doctor si sa investigheze problema pe care o are?

Sau adoptam autodiagnosticul si automedicatia?
Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
carnitina nu este un medicament. este un supliment, care se vinde la liber, este un aminoacid format din alti 2 aminoacizi, lizina si metionina, care ajuta organismul in plus fata de ce stie singur sa faca. se gaseste natural in plante (mai putin) si in carnea de vita in special.
are multe efecte benefice printre care: pierderea in greutate, cresterea rezistentei cardiovasculare, protectie cardiaca si renala, efecte impotriva infertilitatii masculine, se imbunatateste metabolismul glucozei deci ajuta diabeticii, este un foarte puternic antioxidant deci intareste sistemul imunitar si ofera protectie cerebrala, protejand impotriva bolilor degenerative ca alzheimer, pierderi de memorie etc. dozele recomandate sunt inofensive!
nu are nicio legatura cu "automedicatia". autmedicatia se refera la clase sau grupe de medicamente ca : antibiotice, antiinflamatoare, anagezice etc, luate de pacienti fara avizul medicului.

nu i-am dat o reteta ci i-am recomandat sa citeasca despre suplimentul cu pricina!
Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
Slabuta, stiu ce zici tu! Stiu ce mesaj incerci sa comunici si apreciez enorm si sustin efortul tau prin a intari si eu ori de cate ori am ocazia ca abuzul de medicamente, de oricare ar fi ele, ar trebui sa fie izolat, lasat numai si numai pentru medic.
Este foarte adevarat ca oamenii in general pentru fiecare raceala si in general pentru orice banalitate incep cu ceaiuri, vitamine si culmineaza cu antibiotice si alte clase medicamentoase!

Eu in ultima vreme am citit f mult despre sport, despre fiziologia sportivului, despre nutritia sportivului. Nu pentru ca as face eu sport zi si noapte, ci pentru ca incet incet imi doresc ca sportul sa devina o rutina in viata mea si ma preocupa schimbarile fiziologice care apar si nevoile si necesitatile unui organism antrenat. Asa am aflat ca suplimentele care le iau sportivii sunt mai mult decat justificate. Exista medicina sportiva, exista medici de medicina sportiva.
In fine, rezumand, ca sa nu ma intind exagerat de off-topic in jurnalul fetei, carnitina este un supliment inofensiv, mai inofensiv decat banalele multivitamine, si reprezinta pentru corpurile antrenate, pentru cei ce fac sport zilnic, ca un fel de "sare in bucate".. si chiar cei ce fac sport spun ca este un supliment slab. Dar este un supliment slab pentru cei care fac sport de performanta, nu pentru amatori.

Cat despre farmaciile care elibereaza fara reteta antibiotice, fara niciun misto ar trebui reclamate. Abuzul de antibiotice este o treaba serioasa. Se moare in spitale pe capete din cauza rezistentei bacteriilor la antibiotice, medicii uitandu-se practic neputinciosi, neavand cum sa lupte cu stari infectioase grave, ca sepsisul. Pt cei care nu stiu, rezistenta bacteriana la antibiotice se formeaza tocmai prin consumul, prin automedicatia, cu antibiotice, luate 3 zile sau si mai rau cate o zi doua, la ce ora doreste fiecare. (antibioticele trebuie luate minim 5 zile)

In acelasi timp insa, adresabilitatea la medic nu trebuie exagerata. Durerea de cap nu este un simptom pentru care sa te adresezi medicului, sau o durere, orice durere, decat daca persista cateva zile, daca este intensa, etc. Sunt oameni cu adevarat bolnavi pe lumea asta. Oameni care mor zilnic de bolnavi ce sunt! Spitalele si cabinetele medicilor ar trebui sa fie cat mai goale nu cat mai pline!

PS: Raluca, imi cer scuze ca fix in jurnalul tau s-a gasit discutia asta
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Stiu ce este l-carnitina.
Eu incurajam mersul la doctor. Poate chiar doctorul ii va recomanda acest supliment si doza adecvata, dar il va recomanda in baza unor analize si investigatii.

Automedicatia se refera si la suplimente alimentare (se poate cauta pe internet sau jurnalele medicale "self-medication with dietary supllements", acestea au ajuns sa fie folosite din ce in ce mai mult pentru tratarea diferitelor probleme, colesterol marit, hipocalcemie, etc). Tocmai ai recomandat pentru probleme de inima sau poate nu inima (inca nu se cunoaste cauza exacta) sa citeasca despre l-carnitina. Tot mai multi oameni aleg sa nu mearga la doctor si sa isi caute rezolvarea pe internet. Si pe mine m-a durut intr-o zi capul de credeam ca innebunesc, intr-adevar, la recomandarea Iuliei am luat 2 pastile de aspirina, pentru ca efectiv nu puteam misca capul, ma durea la fiecare schimbare de pozitie si trebuia sa ajung cumva la doctor, unde mi-am investigat problema.

In farmaciile din Romania iti poti cumpara si antibitioc si analgezic la liber, prin urmare, nu este un criteriu de "unda verde".

Fetelor ce dragi imi sunteti, multumesc din suflet ca imi dati sfaturi.

In legatura cu medicamentul asta, nu stiam de el... acum stiu.
Eu nu cred ca il voi lua totusi... si asta pentru ca nu ma incred in nici un supliment alimentar prea tare... nu stiu ce sa zic... mi se pare ca indiferent cat de naturale sunt, tot medicamente sunt... si le evit pe cat posibil. Voi ce ziceti, suplimentele gen vitamine A-Z si mierale sunt sanatoase? Oare nu au si efecte secundare? Adica nu trebuie sa ne luam noi vitaminele din ceea ce mancam? Chiar sunt reticenta in privinta lor... si poate mi-ar prinde bine sa stiu... poate sa iau cu calciu sau fier... etc... Am auzit ca mai cresc apetitul de mancare... care imi e destul de mare, nu il vreau mai mare de atat. Mi-am luat de multe ori, si am sfarit sa nu le mai consum pana la urma... mai trebuie luate si 3-6 luni la rand unele... Nu imi surade ideea deloc. Va astept cu sfaturi.
Asa ca prefer sa-mi iau ceaiuri, medicinale, sanatoase, si care am observat ca chiar au efect. (Apropo de asta, si cu ceaiurile am o problema... pana si in ele sunt puse E-uri... incredibil... bine, ma refer la cele plic cu arome de cirese, fruce de padure, lamaie... rusine sa le fie...)
Si mi-a recomandat inca un ajutor vanzatorul (le iau de la un magazin naturist), anume tincturile... de pus in ceai... inca nu am incercat dar cum am nivelul de colesterol ridicat si ele ajuta mai mult, le voi testa in curand. Recomandati, voi ce parere aveti?

Asa... acum cu mersul la doctor. Sa stiti ca am fost, va dati seama ca nu as sta asa, sunt o slabuta responsabila doar. Ei si am fost, in limbajul comun diagnosticul a fost o bataie a inimii in plus, de la un efort sustinut si oboseala inimii. Mi-a recomandat sa nu beau cafea, ceea ce nici nu fac (si asa rar o faceam, ce bine ca nu sunt dependenta) si sa o las balta cu sportul in exces. Despre cafelute, eventual beau un strop cu lapte daca sunt chiar molesita tare... dar o data pe luna probabil
Acum... care e problema... atunci (vara trecuta) nu mi-au facut investigatii amanuntite, (nici nu ma gandeam sa le fac daca nu as resimti inima la putina miscare, sau mai ales la perioadele cand se schimba vremea... acum cand a venit primavara mai ales ) asa ca ma gandeam sa merg vara asta pentru ele... cu toate ca sincer "nu ma trage inima" Da, cu spitalele si doctorii sunt putin cam asa: +... deci... nu ma duc cu drag... dar am sa merg pana la urma, insista si cei dragi mie prea tare pentru ca sa nu o fac.

Va multumesc de grija si sfaturi, sunteti nemaipomenite
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1460 (permalink)  
Vechi 28 apr 2012, 09:16:39
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
Ralucel nebunel ,ce fc?vad aca esti ocupata tare,si ff hotarata,bravo tie ,doar ca ....timpul te cam preseaza,eu o sa-mi i-au gandul de la slabit probabil si de la contracep asimilez mai multa apa sau nu stiu de unde o fi.......bafta tie ,dar si mie,sunt franta ,mai vb cand ai timp ca esti ocupata vad de asta searaai grija la corazon.........o seara frumoasa si nu prea linistita stii de ce nu?doar esti isteata

Ce m-a mai distrat ultima fraza... vai ce nevinovata e Esti o scumpa... l-am amuzat aseara si pe Liviu cu ea
Da, am fost ocupee, si cu toate astea nu am terminat-o chiar pe toata treaba... mai mi-am lasat si pentru azi.Mai raspund umpicut si am zbuchit-o, ca trebuie sa vina si Liviu de la birou.
Iar in legatura cu slabitul... uff... vedem ce putem face, imi dau toata silinta Da-de ies castigatoare Da, avem grija, multu tu scumpel de grija.


Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
draga mea cu gura mare azi mi_am trecut menuiul ,nu am cantitatile chiar corecte dar m-am incadrat in 1350
Ce ma bucur Dar nu e chiar pe la 1350... e mia putin umpicut, ei? Acolo scrie 1208... deci mai putea papa un ceva mic
"Draga mea cu gura mare"... Vai ce bine m-am distrat, esti o scumpa


Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
neatza madame R ,ce fc?matinala mai estisi eu la fel as fi vrut sa dorm pana la 11 azi dar de unde la 7h clok (adica ora mea de trezire) a zis hopa sus ca dc nu visezi numai prostii( ca in fiecare dimineata)
o sambata frumoasa iti doresc frumoasa nostra fata misterioasa!
Neata neataaa ce ma bucur ca tot ai venit sa imi scrii
Trec si eu imediat pe la tine sa vad ce ai mai invartit

Chiar? Te-ai trezit la 7? Ai si tu treaba azi deci... ca nu cred ca te-ai trezit ca sa nu visezi prostii... Ti-ai fi asumat tu riscul asta...

Te pup cel mai dulce...
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnal, jurnale, rallara, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole