Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1491 (permalink)  
Vechi 25 sep 2010, 20:52:25
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul
Desi azi am facut 70 de minute de aerobic, ma apuc imediat de alta jumatate de ora de sport, sunt atat, dar ATAT de plictisita incat ma vad obligata sa fac sport pentru a nu ma pune in pat la un film (momente in care rontaiala e obligatorie ).

Noapte buna, slabutelor!
Felicitari pentru sport .
Noapte buna!!!
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1492 (permalink)  
Vechi 26 sep 2010, 12:19:49
UluceanuAnaMaria's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mar 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Personalizata
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 761
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Buna dimi! E cam tarziu pentru astfel de urari, dar eu pana acum am stat in pat si am savurat micul dejun. Ma bucur de week-end Acelasi lucru sper ca-l faci si tu.. Felicitari pentru sport tine-o tot asa!
UluceanuAnaMaria, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
UluceanuAnaMaria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2090 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1573 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1493 (permalink)  
Vechi 26 sep 2010, 12:47:16
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Citat:
Anterior postat de UluceanuAnaMaria Vezi mesajul
Buna dimi! E cam tarziu pentru astfel de urari, dar eu pana acum am stat in pat si am savurat micul dejun. Ma bucur de week-end Acelasi lucru sper ca-l faci si tu.. Felicitari pentru sport tine-o tot asa!
Nu e tarziu deloc, ca nici eu nu m-am trezit prea devreme. Multumesc pentru cafea, chiar acum sorb dintr-una mare-mare. Multumesc pentru felicitari si da, nimic altceva nu am de gand sa fac azi in afara de a ma bucura de lenea de weekend, mai e si o vreme ploioasa afara, numai buna de stat sub paturi groase cu niste ceai si-un film bun.

Te pup, duminica frumoasa!
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1494 (permalink)  
Vechi 26 sep 2010, 17:49:52
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

E abia 7, eu am ajuns la a doua cafea, afara e intuneric, ai mei dorm, pisica doarme, bunica-mea doarme, strada doarme, s-a luat si curentul si ma agat de ultimele zeci de minute de baterie de laptop. Da, asta e o duminica tipica, mai lipsea doar ca eu sa ma consolez cu mancarea, dar mi-am dat seama ca nu am pentru CE sa ma consolez, totul e ok, e doar... duminica. Si mai presus de toate... mai e si toamna! O duminica de toamna in care totul pare inghetat in timp, nici soarele nu mai vrea sa se arate, nici sportul nu se face singur, dar nici de catre mine, iar zilele intre punctul A - Medias si punctul B - Bucuresti par infinite. Ma simt ca-n pictura lui Dali, totul se... scurge.


__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1495 (permalink)  
Vechi 26 sep 2010, 18:24:57
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Pun aici meniul (fara impartirea pe mese) cu care ma rusinez in ultimul hal, desi ma laudasem ca nu ma consolez azi cu mancare, am scapat in struguri si-am mancat aproape un kilogram, ba niste seminte de dovleac... asta adunat cu ce s-a mai strans in restul zilei = carbohidrati multi, multi MULTI si eu cu ei nu slabesc, ba ma ingras cu o vitezaaa. Asa ca sa-mi fie rusine! Ce face plictiseala din om...

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 19:12
Struguri, 600g - 414 calorii, 4.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 108 carbohidrati, 6 fibre, 0 sodiu, 93 zahar
Ciocolata amaruie 57% cacao, Primola, 25g - 135 calorii, 1.6 proteine, 8.4 grasimi, 0 colesterol, 12.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cafea, 500ml - 5 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 10 sodiu, 0 zahar
Hrean, preparat, 20g - 10 calorii, 0.2 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 2.3 carbohidrati, 0.7 fibre, 62.8 sodiu, 1.6 zahar
Orez brun, fiert, 50g - 56 calorii, 1.3 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 11.5 carbohidrati, 0.9 fibre, 2.5 sodiu, 0.2 zahar
Paine graham, paine cu faina dietetica graham, Galmopan, 15g - 37 calorii, 1.1 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 7.7 carbohidrati, 0.5 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Sfecla rosie fiarta, Hak, 200g - 74 calorii, 1 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 17.2 carbohidrati, 3 fibre, 0 sodiu, 15.2 zahar
Lapte de consum semidegresat 1,5%, Brenac, 300ml - 132 calorii, 8.7 proteine, 4.5 grasimi, 0 colesterol, 14.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Pere chinezesti, 300g - 126 calorii, 1.5 proteine, 0.6 grasimi, 0 colesterol, 32.1 carbohidrati, 10.8 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ou de gaina, 45g - 65 calorii, 5.7 proteine, 4.5 grasimi, 190.4 colesterol, 0.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Spanac din conserva, 400g - 76 calorii, 8.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 11.6 carbohidrati, 6.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Seminte de dovleac prajite fara sare, 40g - 179 calorii, 7.4 proteine, 7.8 grasimi, 0 colesterol, 21.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1309 calorii, (mic)41.6 proteine, (mic)26.7 grasimi, 190.4 colesterol, (mult)239.1 carbohidrati, 28.3 fibre, 75.3 sodiu, (mult)110 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Aerobica step, pas 15-20 cm, 42min - 471 calorii
Bicicleta stationar, intens, 30min - 416 calorii
Metabolism bazal - 1591 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2478 calorii
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1496 (permalink)  
Vechi 26 sep 2010, 18:28:25
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Deci de maine planul vine asa: maxim un fruct pe zi, eventual deloc o perioada, ca sa ma potolesc odata pentru totdeauna, si carbohidrati din cerealele mele de ovaz consumati exclusiv dimineata, nu mai mult de 40 de grame de cereale. Restul zilei legume, ton, branza slaba, supe. Amin.
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1497 (permalink)  
Vechi 26 sep 2010, 21:21:05
August's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 62kg
Mesaje: 597
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Citat:
Anterior postat de amy0404 Vezi mesajul
Noapte buna, Di! As citi ce scrii tu si daca ai adormii cu mainile pe tastatura (mi-am bagat nasul la Oana )

Haaaa! Te-am prins! Uite un nas!!!
  #1498 (permalink)  
Vechi 26 sep 2010, 22:00:53
MCS's Avatar
MCS MCS este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 165cm, 58kg
Mesaje: 537
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Te pup, draga mea, am trecut si pe la tine inainte sa cad la datorie in asternuturile portocalii. Ca maine Hans isi va face datoria la 6.00
Subscriu la meniul tau generic, ca unul detaliat nu am avut timp sa concep. Voi incerca si eu sa mai diversific micul dejun cu niste cereale, dei nu ma omor dupa ele. O singura data am gasit la plafar unele din tarate care mi-au placut grozav, poate am norocul sa le mai gasesc.
Vad ca ai facut ceva mai mult sport decat de obicei, bravo, asa ca nu te certam pentru scaparea in struguri. A fost duminica, ai avut voie la un rasfat, inchidem ochii
Noapte buna!
__________________
Noi nu trebuie sa slabim, noi trebuie sa ne schimbam stilul de viata!
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post308428

MCS, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #1499 (permalink)  
Vechi 26 sep 2010, 22:32:53
August's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 62kg
Mesaje: 597
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul
Deci de maine planul vine asa: maxim un fruct pe zi, eventual deloc o perioada, ca sa ma potolesc odata pentru totdeauna, si carbohidrati din cerealele mele de ovaz consumati exclusiv dimineata, nu mai mult de 40 de grame de cereale. Restul zilei legume, ton, branza slaba, supe. Amin.
AMIN!
Ma delectez in ultimul hal cu scrierile tale! Nu reiau firul discutiei anterioare, cand amandoua ne bagam reciproc in depresie!
Sa punctez niste observatii scurte: 1) ne facem fan club Dara (si eu i-am mirosit din prima potentialul, chiar daca nu m-am confruntat intocmai cu problemele ei); 2) m-ai nimerit si la Dali, soro! l-am mancat pe paine o perioada (le surrealisme, c'est moi!); 3) ma uit la tine si ma vad pe mine, in trecut.
Ceea ce ma determina sa-ti spun ca (alta schema, deci paranteza patrata): 1) pastreaza-ti spiritul tanar cat poti de mult, carcasa e doar aparenta. Incearca sa nu dezarmezi la esecuri.2) Uratul despre care discutam cu ardoare exista, fara indoiala, dar il putem combate, chiar prin florile puse frumos intr-un apartament la et.1 de deasupra unui cabinet stomatologic (regret mult faptul ca ai trecut prin nenorocirea aia, inteleg cum e sa-ti fie calcat sanctuarul, as fi simtit la fel de acut). Pune-ti cartile la loc, nu lasa sa intre pe geam decat soarele, iar zgomotul, uneori infernal, al strazii considera-l un zumzet placut, plin de viata. Viata e frumoasa in masura in care ti-o faci tu frumoasa. 3) oricat de minunate sunt cartile pentru spirit, ai grija ce citesti! (eu am inca prostul obicei sa ma confund in actiunea lor sau a filmelor si ies greu in lumea reala - cea mai tare sunt cand vad filme cu jolie sau penelope si ma cred ele); 4) inocenta nu mi-a disparut nici acum, la anii astia, inca mai sper ca pot face ceva, ceva cat de mic, dar mare pentru omenire (parafrazandu-l pe Neil Armstrong, nu ca am avea legatura). Nu pot eu contribui la pacea mondiala, dar macar simt nevoia sa ajut cumva, la nivelul meu micro. Poate vreodata.....Si 5) ma vad cautand un loc de munca, ma vad lipsita de pile, experienta, dar dornica sa rastorn lumea ( ce frustrant era sa stii ca ai de oferit si sa nu te vrea nimeni, din considerentele insirate de tine). Repet, nu dezarma! Uneori e o chestiune de noroc, dar norocul ti-l poti impulsiona si tu! E usor de zis, stiu, dar timpul le va rezolva pe toate.
A! Mai am un 6) si eu am avut un sprijin in iubitul meu de la acea vreme: Miku . E foaaaaarte important! El e un spirit foarte practic si ma aduce mereu cu picioarele pe pamant. Daca era dupa mine, mancam si azi ganduri bune sau rele. Am plecat asa, de manutza, in lupta cu viata, de cand eu eram studenta si el lucra la stat. Eram de varsta ta cand m-am maritat. Nu stiu cand au trecut anii, dar stiu ca problemele care au aparut in timp m-am schimbat. Dar el mi-a ramas sprijin mereu. Si uite asa, ne-am creat lumea noastra ideala, nu ne place sa se amestece nimeni in ea, nu ne amestecam nici noi in problemele altora. Nu avem nimic de demonstrat lumii, nu facem nimic de ochii lumii, avem un cerc restrans de prieteni ... Dar ia uite cum am ajuns sa insir lucruri despre mine de parca vreodata o experienta ar semana cu alta, sau tu ai avea cum sa urmezi drumul meu (chiar daca acum, la 21 de ani, semeni cu mine la 21 de ani, doar ca esti mai isteata). Iti doresc ca drumul tau sa fie cat mai lin, sa nu-ti pierzi calitatile de acum si lumea aia interioara bogata, sa nu te inraiesti cand dai de rautate, sa-ti urmezi calea fara sa te uiti stanga-dreapta-spate, sa-ti cantaresti bine actiunile, ca se cam rasfrang asupra ta, si sa fii fericita! Dara (cred ca) are dreptate: nu putem face decat ce putem face!

Ultima dată editat de August; 26 sep 2010 at 22:39:02.
  #1500 (permalink)  
Vechi 26 sep 2010, 23:45:17
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Citat:
Anterior postat de MCS Vezi mesajul
Te pup, draga mea, am trecut si pe la tine inainte sa cad la datorie in asternuturile portocalii. Ca maine Hans isi va face datoria la 6.00
Subscriu la meniul tau generic, ca unul detaliat nu am avut timp sa concep. Voi incerca si eu sa mai diversific micul dejun cu niste cereale, dei nu ma omor dupa ele. O singura data am gasit la plafar unele din tarate care mi-au placut grozav, poate am norocul sa le mai gasesc.
Vad ca ai facut ceva mai mult sport decat de obicei, bravo, asa ca nu te certam pentru scaparea in struguri. A fost duminica, ai avut voie la un rasfat, inchidem ochii
Noapte buna!


Mona, mai iau si de tine ca ai asternuturi pedeliste. Si-acum cat scriu eu asta tu te intorci pe partea cealalta, in timp ce Hans iti vegheaza somnul, ingerul tau pazitor cu pachetele pe abdomen in loc de aripi.

Eu sport fac in fiecare zi cam o ora, asa ca azi nu a fost o zi speciala, de fapt mint, a fost, ca am facut mult mai mult decat am scris in meniu - am cam luat-o razna pe bicicleta si am facut o ora si 20 de minute, pana mi-a aparut ca am ars 1100 calorii, asta pe langa aerobicul de dinainte. Deci da, am fost putin cam "pa" in legatura cu sportul. Dar strugurii aia trebuiau sa dispara, la 79 de kilograme nu trebuie sa existe sintagma "rasfat de weekend". Maine oricum iau o pauza, las muschii sa se formeze, lucrez doar abdomenul (zic abdomen pentru ca sunt sigura ca e pe acolo pe undeva si asa ceva, sub burta).
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, jurnal, motivatie, sanatos, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Regimul nr.7 al dr.Oshawa Slabuta Detoxifiere 60 20 iun 2013 18:11:43
“TRUCUL MAGIC” al lui Mihai Voropchievici andreyutza Alimentatia 4 05 mai 2012 02:33:22
Jurnalul Roz al lui Suzume Suzume Arhiva jurnale slabit 936 25 dec 2010 17:32:32
jurnalul de indreptare al meu,dya35 dya35 Arhiva jurnale slabit 71 19 iun 2010 00:41:18
Lecitina sau spirulina ingrasa? Sau nu? isza Suplimente 5 17 oct 2009 15:38:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole