Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1501 (permalink)  
Vechi 26 sep 2010, 23:53:55
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Citat:
Anterior postat de August Vezi mesajul
AMIN!
Ma delectez in ultimul hal cu scrierile tale! Nu reiau firul discutiei anterioare, cand amandoua ne bagam reciproc in depresie!
Sa punctez niste observatii scurte: 1) ne facem fan club Dara (si eu i-am mirosit din prima potentialul, chiar daca nu m-am confruntat intocmai cu problemele ei); 2) m-ai nimerit si la Dali, soro! l-am mancat pe paine o perioada (le surrealisme, c'est moi!); 3) ma uit la tine si ma vad pe mine, in trecut.
Ceea ce ma determina sa-ti spun ca (alta schema, deci paranteza patrata): 1) pastreaza-ti spiritul tanar cat poti de mult, carcasa e doar aparenta. Incearca sa nu dezarmezi la esecuri.2) Uratul despre care discutam cu ardoare exista, fara indoiala, dar il putem combate, chiar prin florile puse frumos intr-un apartament la et.1 de deasupra unui cabinet stomatologic (regret mult faptul ca ai trecut prin nenorocirea aia, inteleg cum e sa-ti fie calcat sanctuarul, as fi simtit la fel de acut). Pune-ti cartile la loc, nu lasa sa intre pe geam decat soarele, iar zgomotul, uneori infernal, al strazii considera-l un zumzet placut, plin de viata. Viata e frumoasa in masura in care ti-o faci tu frumoasa. 3) oricat de minunate sunt cartile pentru spirit, ai grija ce citesti! (eu am inca prostul obicei sa ma confund in actiunea lor sau a filmelor si ies greu in lumea reala - cea mai tare sunt cand vad filme cu jolie sau penelope si ma cred ele); 4) inocenta nu mi-a disparut nici acum, la anii astia, inca mai sper ca pot face ceva, ceva cat de mic, dar mare pentru omenire (parafrazandu-l pe Neil Armstrong, nu ca am avea legatura). Nu pot eu contribui la pacea mondiala, dar macar simt nevoia sa ajut cumva, la nivelul meu micro. Poate vreodata.....Si 5) ma vad cautand un loc de munca, ma vad lipsita de pile, experienta, dar dornica sa rastorn lumea ( ce frustrant era sa stii ca ai de oferit si sa nu te vrea nimeni, din considerentele insirate de tine). Repet, nu dezarma! Uneori e o chestiune de noroc, dar norocul ti-l poti impulsiona si tu! E usor de zis, stiu, dar timpul le va rezolva pe toate.
A! Mai am un 6) si eu am avut un sprijin in iubitul meu de la acea vreme: Miku . E foaaaaarte important! El e un spirit foarte practic si ma aduce mereu cu picioarele pe pamant. Daca era dupa mine, mancam si azi ganduri bune sau rele. Am plecat asa, de manutza, in lupta cu viata, de cand eu eram studenta si el lucra la stat. Eram de varsta ta cand m-am maritat. Nu stiu cand au trecut anii, dar stiu ca problemele care au aparut in timp m-am schimbat. Dar el mi-a ramas sprijin mereu. Si uite asa, ne-am creat lumea noastra ideala, nu ne place sa se amestece nimeni in ea, nu ne amestecam nici noi in problemele altora. Nu avem nimic de demonstrat lumii, nu facem nimic de ochii lumii, avem un cerc restrans de prieteni ... Dar ia uite cum am ajuns sa insir lucruri despre mine de parca vreodata o experienta ar semana cu alta, sau tu ai avea cum sa urmezi drumul meu (chiar daca acum, la 21 de ani, semeni cu mine la 21 de ani, doar ca esti mai isteata). Iti doresc ca drumul tau sa fie cat mai lin, sa nu-ti pierzi calitatile de acum si lumea aia interioara bogata, sa nu te inraiesti cand dai de rautate, sa-ti urmezi calea fara sa te uiti stanga-dreapta-spate, sa-ti cantaresti bine actiunile, ca se cam rasfrang asupra ta, si sa fii fericita! Dara (cred ca) are dreptate: nu putem face decat ce putem face!
Ca sa nu ma "depresez" prea tare inainte de somn (pentru mine asta e momentul critic, cand ma pun in pat si ma foiesc si-mi vin in cap toate, ca o cascada) iti spun doar ca o sa transform ce-ai scris acolo intr-un fel de mini-rugaciune pentru mine insami, zeita care inca nu e chiar zeita.
Eu sunt exact de aceeasi parere cu tine din cate mi-ai povestit, pana si relatia ta cu sotul tau pare cam izbitor de asemanatoare cu a noastra - de la omul pragmatic si femeia care isi mai ia din cand in cand zborul pe cerul idealismului (eu cand ma gandesc la noi doi, il vad pe el drept omul care tine in mana un zmeu - el cu picioarele pe pamant, eu cu capul in nori), pana la cercul restrans de prieteni, si motto-ul "live and let live". Asa ca asta e o veste excelenta oarecum, pentru ca te vad pe tine, vad cum ai ajuns si unde ai ajuns, si indraznesc sa cred ca poate voi fi si eu ceva mai impacata cu mine, cu ce e in jur, sau daca nu, macar voi incerca din rasputeri.

Urarile tale cred ca sunt cele mai faine auzite pana acum (si-am strans urari de zi de nastere, de an nou fericit, de zi de nume, de Craciun, de aniversari) si imi doresc ca fiecare dintre ele sa se implineasca. De fapt nu, nu imi doresc, asta nu ajunge, o sa le FAC sa se implineasca.

Multumesc Oana pentru ca-mi arati ca inca mai exista Oameni, cu "o" mare pus intentionat.
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1502 (permalink)  
Vechi 27 sep 2010, 00:15:13
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Dintr-o data mi-am dat seama cata liniste e in camera, Blaga stia sa o spuna mai frumos - "atata liniste-i in jur de mi se pare ca aud cum se izbesc de geamuri razele de luna". Si cum asta ma cam inspaimanta, o intrerup cu o melodie pe care o si pun mai jos pentru cine mai trece pe aici si gusta un "flamenco" mai trist, si-apoi cu un somn lung, sper eu, fara vise.
Somn usor sub razele de luna.

YouTube - Niña pastori - Cuando nadie me ve
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de CezaraCezarului; 27 sep 2010 at 00:25:02.
  #1503 (permalink)  
Vechi 27 sep 2010, 09:01:46
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Buna dimineata Diana....te "citesc" de ceva timp....imi place felul tau de a gandi, de a scrie...iti admir vointa...si vreau sa te felicit pentru rezultatele obtinute pana acum...
o zi minunata iti doresc!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1504 (permalink)  
Vechi 27 sep 2010, 09:14:39
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Neata Am trecut sa iti urez o saptamana frumoasa si multi pupici
  #1505 (permalink)  
Vechi 27 sep 2010, 09:25:06
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul
Buna dimineata Diana....te "citesc" de ceva timp....imi place felul tau de a gandi, de a scrie...iti admir vointa...si vreau sa te felicit pentru rezultatele obtinute pana acum...
o zi minunata iti doresc!
Buna dimineata, Mika! Desi cred ca era evident, si eu te tot citesc pe unde apuc, ba pe la tine, ba pe la Anca, ba pe la husky, sunt omniprezenta si omniscienta. Doar ca uneori mi-e "rusine" sa intervin, mai ales daca nu am ceva "solid" de zis, deh, unele complexe au ramas alaturi de mine si ma lupt sa ma scap de ele, inca nu sunt complet impacata cu ideea ca oameni ar putea sa fie de acord cu mine/sa ma placa.

Felicitari si tie pentru tot ce-ai realizat, si tu meriti toata admiratia.
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1506 (permalink)  
Vechi 27 sep 2010, 09:32:12
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Lumeeeee lumeeee. Va prezint meniul meu de azi, meniu ce va fi respectat la "sange", stiu ce-i pe-acolo, cam multe grasimi (nu enorm de multe), dar cu ceva trebuia umplut. Eu sunt mandra de el ca mult am stat sa ma caut prin frigider, prin dulapioare, sa vad ce am, sa le cantaresc, etc. Azi dupa cum am zis, nu mai e loc de sport, ca ieri am fortat cam tare corpul meu gingas si fragil ( ) si drept urmare lucrez doar 15 minute pentru abdomen, localizat.


Ah, si buna dimineata!

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:12
Fulgi de ovaz, Fortin, 40g - 147 calorii, 5 proteine, 2.8 grasimi, 0 colesterol, 25.3 carbohidrati, 2.2 fibre, 0 sodiu, 0.3 zahar
Lapte de consum semidegresat 1,5%, Brenac, 250ml - 110 calorii, 7.3 proteine, 3.8 grasimi, 0 colesterol, 11.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Miez de nuca crud, Alleano, 10g - 64 calorii, 1.4 proteine, 6.9 grasimi, 0 colesterol, 1.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 1, ora 10:15
Pere chinezesti, 250g - 105 calorii, 1.3 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 26.8 carbohidrati, 9 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 10:15
Rosii, 100g - 18 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.9 carbohidrati, 1.2 fibre, 5 sodiu, 2.6 zahar
Branza feta, Akadia, 100g - 230 calorii, 10 proteine, 19 grasimi, 0 colesterol, 5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ton in suc propriu, Rio Mare, 80g - 86 calorii, 20 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Supa crema de rosii, by Sunshine, 350g - 74 calorii, 2.5 proteine, 3.2 grasimi, 0 colesterol, 9.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 10:17
Iaurt 0%, Tnuva, 150g - 53 calorii, 5.7 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 7.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 10:18
Perlute de branza, Alpina, 175g - 170 calorii, 22.8 proteine, 7.5 grasimi, 0 colesterol, 2.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Magiun natural de prune fara zahar, Topoloveni, 20g - 50 calorii, 0.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 4.8 carbohidrati, 6.8 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1107 calorii, (mic)77.2 proteine, (mult)44.9 grasimi, 0 colesterol, (mic)98.2 carbohidrati, 19.2 fibre, 5 sodiu, 2.9 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Fitness, usor, 15min - 59 calorii
Metabolism bazal - 1591 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1650 calorii
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1507 (permalink)  
Vechi 27 sep 2010, 09:53:16
Adella's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Neata Di
Arata foarte bine meniulFelicitari ..tot asa si ajungi unde-ti doresti
Am inceput si eu azi usor sportulputin fitness pentru brate,coapse si abdomen..mai tarziu fac si bicicleta
Mult succes
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1508 (permalink)  
Vechi 27 sep 2010, 10:44:34
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul

Buna dimineata, Mika! Desi cred ca era evident, si eu te tot citesc pe unde apuc, ba pe la tine, ba pe la Anca, ba pe la husky, sunt omniprezenta si omniscienta. Doar ca uneori mi-e "rusine" sa intervin, mai ales daca nu am ceva "solid" de zis, deh, unele complexe au ramas alaturi de mine si ma lupt sa ma scap de ele, inca nu sunt complet impacata cu ideea ca oameni ar putea sa fie de acord cu mine/sa ma placa.

Felicitari si tie pentru tot ce-ai realizat, si tu meriti toata admiratia.
Ba chiar sa intervii Diana, ca uite-asa se leaga prietenii, se schimba impresii si se invata lucruri noi..
Complexe cred ca avem toate....iar eu sa iti spun sincer, toata viata am fost judecata in mod gresit de catre multe persoane...prima impresie...
complexe complexe complexe....s-ar putea sa zic o tampenie acum....eu cred ca e sanatos intr-o oarecare masura sa ai mici complexe...a avea un complex, in opinia mea, e un mod de a realiza ca nu esti niciodata perfecta....si de a tinde totusi mereu si mereu spre perfectiune....
multe dintre noi insa nu suferim de complexe sanatoase, ca sa zic asa....ba dimpotriva, ne otravim existenta cautand sa ne incadram cat mai bine in aceasta societate ...din ce in ce mai superficiala....
da, vrem sa fim sanatoase....dar sa recunoastem...suntem femei...vre sa fim admirate, laudate....sa fim apreciate nu numai pentru modul in care gandim, ci si pentru felul in care aratam
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1509 (permalink)  
Vechi 27 sep 2010, 18:54:33
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul


Ba chiar sa intervii Diana, ca uite-asa se leaga prietenii, se schimba impresii si se invata lucruri noi..
Complexe cred ca avem toate....iar eu sa iti spun sincer, toata viata am fost judecata in mod gresit de catre multe persoane...prima impresie...
complexe complexe complexe....s-ar putea sa zic o tampenie acum....eu cred ca e sanatos intr-o oarecare masura sa ai mici complexe...a avea un complex, in opinia mea, e un mod de a realiza ca nu esti niciodata perfecta....si de a tinde totusi mereu si mereu spre perfectiune....
multe dintre noi insa nu suferim de complexe sanatoase, ca sa zic asa....ba dimpotriva, ne otravim existenta cautand sa ne incadram cat mai bine in aceasta societate ...din ce in ce mai superficiala....
da, vrem sa fim sanatoase....dar sa recunoastem...suntem femei...vre sa fim admirate, laudate....sa fim apreciate nu numai pentru modul in care gandim, ci si pentru felul in care aratam
Eu am auzit candva la o emisiune radio o chestie, si mi-a tot ramas in cap de atunci "si complexul de superioritate este un complex". Mai buna decat ceilalti nu m-am simtit niciodata, desi mult mi-au spus ca asta las sa se vada, lucru cel putin ciudat. Desigur, tacerea poate fi interpretata in mii de feluri, eu cand intalnesc oameni noi primul instinct imi spune sa tac si sa stau in coltul meu, iar ceilalti vad asta drept un semn ca nu sunt interesata de ei. Asa ca noul meu motto e "comunicarea face tot", vorba multa mult aduce, si tot asa. Cum ai zis si tu, asa se leaga prietenii, asa se afla lucruri noi, am trait si intre 4 pereti ridicati de mine insami si nu mi-a placut DELOC acolo.
Eu imi recunosc si latura superficiala, am tot zis, binenteles ca in primul rand slabesc ca sa fiu sanatoasa, dar nu mi-ar strica sa ma simt frumoasa, sa ma simt admirata. Insa cel mai aspru critic din viata mea... sunt chiar eu, cand voi fi eu multumita voi sti ca e cazul sa ma opresc.
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1510 (permalink)  
Vechi 27 sep 2010, 19:11:28
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

BUna seara, scumpo, am venit sa ma intereses de conditiile schimbului aluia de apartamente..e visul meu sa stau deasupra unui..stomatolog
Am facut plinul de profund aici, in casuta ta, si ce mi-a placut ce ti-a ziiiiiisss OanaaaaDoamne, ma simt chiar mandra cand va citesc, asa, zic:"uite domne, ce fiinte deosebite cunosc eu"
Chiar daca tehnic nu e corect, nu va cunosc fizic, dar tare mi-ar place
O seara buna
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, jurnal, motivatie, sanatos, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Regimul nr.7 al dr.Oshawa Slabuta Detoxifiere 60 20 iun 2013 18:11:43
“TRUCUL MAGIC” al lui Mihai Voropchievici andreyutza Alimentatia 4 05 mai 2012 02:33:22
Jurnalul Roz al lui Suzume Suzume Arhiva jurnale slabit 936 25 dec 2010 17:32:32
jurnalul de indreptare al meu,dya35 dya35 Arhiva jurnale slabit 71 19 iun 2010 00:41:18
Lecitina sau spirulina ingrasa? Sau nu? isza Suplimente 5 17 oct 2009 15:38:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole