Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #4041 (permalink)  
Vechi 09 iul 2012, 20:00:06
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Ok, declar aceasta zi incheiata. La munca nu fost super, sunt cateva lucruri cu semn de intrebare care ma fac sa ma intreb de ce m-am inhamat la asa ceva. Oricum, am avut noroc prea mare ca sa dau cu piciorul, deci o sa stau aici sa imi adun niste experienta, si cand s-o ivi (daca s-o ivi) o sansa mai buna si mai interesanta, bine...Pana atunci, mai sunt vreo 2 ani

M-am uitat, din pacate, la mastere, si nu e nimic care sa ma intereseze momentan, o sa ma mai uit odata pe ele, sa imi fac o idee mai clara.

Oricum, zi buna pentru dieta, mai mult sau mai putin - am bagat si niste turta dulce la pranz, dar trei guri, nu o punga/cutie intreaga

Deci: md- cana cu lapte, o punga de biscuiti belvita, g1 - ciocolata calda, pranz - mancare de linte cu morcovi si ceapa cu o feliuta de gratar de porc si salata de varza rosie, 3 guri de turta dulce, gustare - o nectarina dulce si buna, cina - cateva guri de mancare de linte si 4 furculite ( ) de branza de burduf.

Muuuulta apa (peste 2 l) si acum am venit cu sete dupa ZUMBAAAA! Da, mi-am facut avant si m-am dus si la sala. Nu sunt incantata de ce am facut azi, dar e mai bine decat nimic. Ma gandesc daca ma mai duc aici sau incerc si prin alta parte. Daca nu, promit ca maine sa continuu macar cu turbo fire daca nu ma duc propriu-zis la sala. Also, nu mi-a placut ca nu era aer conditionat acolo...

Ma declar FOARTE multumita de aceasta zi, mai ales acum, in retrospectiva, cand am scris totul pe hartie, suna mai bine decat ce era la mine in cap.

Dus, 2-3 episoade de ceva (Sau nu) insotite de multa apa, si apoi citit si in pat cu mine! Pupici!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4042 (permalink)  
Vechi 09 iul 2012, 20:57:38
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Ok, declar aceasta zi incheiata. La munca nu fost super, sunt cateva lucruri cu semn de intrebare care ma fac sa ma intreb de ce m-am inhamat la asa ceva. Oricum, am avut noroc prea mare ca sa dau cu piciorul, deci o sa stau aici sa imi adun niste experienta, si cand s-o ivi (daca s-o ivi) o sansa mai buna si mai interesanta, bine...Pana atunci, mai sunt vreo 2 ani

M-am uitat, din pacate, la mastere, si nu e nimic care sa ma intereseze momentan, o sa ma mai uit odata pe ele, sa imi fac o idee mai clara.

Oricum, zi buna pentru dieta, mai mult sau mai putin - am bagat si niste turta dulce la pranz, dar trei guri, nu o punga/cutie intreaga

Deci: md- cana cu lapte, o punga de biscuiti belvita, g1 - ciocolata calda, pranz - mancare de linte cu morcovi si ceapa cu o feliuta de gratar de porc si salata de varza rosie, 3 guri de turta dulce, gustare - o nectarina dulce si buna, cina - cateva guri de mancare de linte si 4 furculite ( ) de branza de burduf.

Muuuulta apa (peste 2 l) si acum am venit cu sete dupa ZUMBAAAA! Da, mi-am facut avant si m-am dus si la sala. Nu sunt incantata de ce am facut azi, dar e mai bine decat nimic. Ma gandesc daca ma mai duc aici sau incerc si prin alta parte. Daca nu, promit ca maine sa continuu macar cu turbo fire daca nu ma duc propriu-zis la sala. Also, nu mi-a placut ca nu era aer conditionat acolo...

Ma declar FOARTE multumita de aceasta zi, mai ales acum, in retrospectiva, cand am scris totul pe hartie, suna mai bine decat ce era la mine in cap.

Dus, 2-3 episoade de ceva (Sau nu) insotite de multa apa, si apoi citit si in pat cu mine! Pupici!
Pentru inceput e normal sa ti se para chestii grele, sa te impotmolesti pe ici, pe colo, dar important e sa nu te descurajezi. Nu ai experienta dar vei invata si in curand te vei descurca mai bine decat crezi. Asa a fost siin cazul meu. Eu zic sa stai acolo cuminte si sa nu iti faci ganduri negre ca nu te vei descurca sau mai stiu eu ce. Inceputul e mai greu, e nroaml sa nu fioe toate zilele bune si usoare.

Ma bucur ca ai facut si tu sport, se pare ca azi am fost constiincioase. Eu maine la 11 plec la tara, ma intorc poimaine, deci cand ajung acasa de la serviciu, bag repede un pic de lubenita la md, ca e usoara si pot sa fac sport imediat dupa si apoi plec la tara. Nu e cel mai bun md dar daca as manca ceva cereale ar trebui sa astept 2 ore pana la sport si as pierde autobbuzul. Ma duc la tara sa fac plinul de fructe, sa stau in gradina, la plaja, sa sar coarda in aer liber si sa imi oxigenez plamanii cu aer curat

Te pup, fata draga!Sa ai o seara frumoasa!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4043 (permalink)  
Vechi 09 iul 2012, 21:39:03
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Problema nu e ca mi se pare greu la munca...mi se pare prea simplu, prea automatizat, si prea fara finalitate. Sper sa gasesc si complexitate si un scop palpabil, altfel sunt doar un robotel...
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4044 (permalink)  
Vechi 09 iul 2012, 21:44:56
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Am venit sa iti spun si eu : Bine ai venit la Cluj!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4045 (permalink)  
Vechi 10 iul 2012, 01:42:22
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Jen Vezi mesajul
Am venit sa iti spun si eu : Bine ai venit la Cluj!
Mersi frumos, Jen!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4046 (permalink)  
Vechi 10 iul 2012, 19:34:53
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Oki doke...deeeci!

Raportez inca o zi buna. La munca a fost mult mai ok. In primul rand, pentru ca ma inteleg bine cu colegul meu, cu care, din cate am inteles, va trebui sa colaborez foarte mult si sa lucram propriu-zis ca o echipa. Exista asa-zise echipe in toata firma, insa nu prea multa lume ia relatia in serios. Mi-ar placea, in schimb, sa fim intr-adevar colegi, pentru ca e in interesul amandurora. Desigur, el e competitia mea cand vine vorba de promovari, deci suntem prieteni pana la un punct, dar momentan "viitorul suna bine" ca sa spun asa.

La capitolul dieta...cred ca voi incerca zilnic sa imi scriu meniul aici, poate ma mai responsabilizez. M-am gandit azi la un moment dat sa imi cumpar o cola zero, de exemplu, dar m-am gandit ca vin aici si iar scriu prostii, asa ca m-am abtinut Stiu, ar trebui sa am motivatii mai serioase, dar.. nu avem.

Md: iaurt cu colon help
g1: ciocolata calda
pranz: mancare de praz cu masline cu carnita de porc, o felie de paine, o clatita cu ciocolata (mica, 3 guri am luat eu si una o colega)
g2:o nectarina
cina (ora 18:30) : 2 felii de paine grau intreg, 30 g sunca curcan, cateva guri de branza de burduf.

Apa: peste 2 l, si mai adaug. Per total, stiu ca nu e un meniu stralucit, dar... nu am facut foamea, mi-am facut si poftele...eu ma simt bine. Da, puteam sa evit painea seara si sa renunt la clatita, sau la paine la pranz. Carnea de porc inca nu sunt pregatita sa o inlocuiesc, decat cu vita (cand gasesc sa arate bine) pentru ca in carnea de pui nu mai am niciun fel de incredere si mi se pare ca are un gust din ce in ce mai suspect.

De asemenea, mi-am mai micsorat un pic portiile, cum ar veni, pentru ca din aceeasi cantitate in care mancam la o singura masa mananc la doua, pentru ca mananc mai des in timpul zilei si incerc sa nu mai mananc dupa 7...si asta inseamna ca pot sa si gatesc mai rar. Ideea e ca inainte mancam portii prea mari pentru ca imi parea rau sa arunc mancare...si nu imi placea sa mananc din aceeasi mancare de pe o zi pe alta. Acum oricum nu am timp de gatit, deci o sa ma obisnuiesc si cu aceasta idee.

Sport: am stat pe ganduri daca sa ma reapuc de turbo fire, dar... parca nu ma atrage deloc, nu stiu de ce, deja ma saturasem de el mai demult. Astazi am facut un filmulet de 45 de minute, un fel de zumba. Se numeste SH'bam si tine tot de programul Les Mills, din cate am inteles, numai ca e mai mult pe dans. Maine o sa incerc, probabil si ceva de genul body attack or something. Am zis ca mai bine sa ma misc decat deloc...si pana ma repun pe picioare (desi vad ca m-am pastrat destul de in shape, nu am lesinat pe aici) fac ce imi vine la mana.

Pupici tuturor!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Animis23; 10 iul 2012 at 19:39:28.
  #4047 (permalink)  
Vechi 11 iul 2012, 06:39:26
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

M-am trezit si mi-am dat seama ca azi-noapte am visat ca fumam. Ceea ce, din nou, nu s-a mai intamplat de o gramada devreme. Mai am 2 luni si se face un an intreg de cand nu am mai fumat deloc...Si mi s-a parut foarte naspa sentimentul de vina si de dimineata, si de azi-noapte din timpul visului, cand fumam si imi dadeam seama ce prostie mare fac...
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4048 (permalink)  
Vechi 11 iul 2012, 07:36:16
Creatsa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 sep 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Dieta: Alimentatie sanatoasa + Sport
Date: 170cm, 76.9kg
Mesaje: 2.496
Aprecieri acordate: 571
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 251 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

__________________
A new meee

Creatsa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2087 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1570 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1313 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4049 (permalink)  
Vechi 11 iul 2012, 21:28:18
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Bun- azi not so good. Mancare cam multa, nu intru in detalii - am fost seara la o terasa, am baut o bere, am mancat niste carne, cu niste cartofi, si niste desert. Iubi nu termina cu licenta acum, certuri legate de planuri de viitor si iata asa o sa fiu eu singura la Cluj pentru inca ceva vreme, daca nu cumva for good...deci plans, discutii...si multa incertitudine si tristete. Revin maine, hopefully cu ceva rezolutii...
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4050 (permalink)  
Vechi 12 iul 2012, 07:26:46
rommyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Bun- azi not so good. Mancare cam multa, nu intru in detalii - am fost seara la o terasa, am baut o bere, am mancat niste carne, cu niste cartofi, si niste desert. Iubi nu termina cu licenta acum, certuri legate de planuri de viitor si iata asa o sa fiu eu singura la Cluj pentru inca ceva vreme, daca nu cumva for good...deci plans, discutii...si multa incertitudine si tristete. Revin maine, hopefully cu ceva rezolutii...
Imi pare rau pentru ziua proasta pe care ai avut-o si pentru niste decizii atat de drastice.
Parerea mea, fara a stii despre ce este vorba...Si spun asta ca o persoana care nu a reusit sa termine lucrarea de disertatie acum: nu cred ca iubi al tau este "less of a man" fiindca nu a reusit sa termine licenta acum. chiar nu cred ca cineva este al om sau ca valoreaza mai putin.
In al doilea rand: nu este sfarsitu lumii!!! Nu este un esec, un capat de tara. V-ati facut niste planuri...nu s-a intamplat-inca-totul conform planului: chiar este o drama asta?!?! Invat din proprie experienta ca fiecare moment mai putin fericit este o lectie si un pas inainte (chestia aia cu sutul in fund ). Cred ca trebuie sa pui foarte bine in balanta lucrurile, sa te detasezi un pic de situatie/tine si sa analizezi obiectiv intregul context...Poate ia in toamna, poate ia la anul...este alt om?!?! In momentele astea oamenii de langa noi-cei ce nu reusesc-au nevoie de sustinerea noastra, nu de o palma peste ceafa! Nu cred ca isi dorea mai putin sa fie langa tine sau altceva.
Daca omul acesta iti este menit si vei fi cu el pentru anii ce urmeaza, cum crezi ca vei privi acest conflict peste un an, 5 ani, 10 ani, 20 de ani?!?!? Si ce ar fi fost daca sotul meu s-ar fi suparat pe mine ca nu am terminat disertatia la timp, a doua oara?!?! Daca mi-ar spune: "Nu poti avansa profesional, nu vei lua salariu mai mare si nu vei dori sa faci copiii inca un an...nu te mai vreau!" Noi valoram mai mult decat diplome si situatii de moment, iar aceasta nu este doar legat de aceasta situatie, ci valabila si pentru tine si pentru toti...
Gata cu morala, not my buissness, dar vroiam sa-ti spun my point of view, daca tot ai pomenit
Zi frumoasa, plina de optimism si totul se rezolva, numai moartea it's a big issue, restul...neah
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


 

Informatii despre slabit
animis23, calorii, dieta, jurnale, jurnalul, ocupate, ro, sanatos, slabit, slabute, studentei


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Afumat sau nu?! Slabuta Aditivi Alimentari 5 01 aug 2012 13:19:32
Da sau nu carbohidratilor ? micutza1 Pregatirea pentru slabire 16 27 oct 2011 18:56:38
Sarmalele ingrasa sau nu? minouse Alimentatia 13 29 iun 2010 21:27:56
Votati sau nu? Sheba Discutii off-topic 5 06 dec 2009 19:01:42
Lecitina sau spirulina ingrasa? Sau nu? isza Suplimente 5 17 oct 2009 15:38:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole