Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Le journal de Kclaudyia - oh la la

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1091 (permalink)  
Vechi 28 mai 2012, 09:25:32
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Neatza si tie Daniela! O saptamana usoara!

Am facut si eu ieri fit test-ul, vai de capul meu..
Nu am reusit sa fac toate seriile, in special alea in care te pui in pozitie de flotare si iti indepartezi picioarele, eu nu pot sa fac flotari si gata! Am facut cam 5, dar nu m-am putut lasa pana jos
La numarul de serii am facut cam jumate din cate faceau aia.. Faza e ca nu am febra musculara, ceea ce e bine, doar muschii de la spate ma dor putin.
M-am uitat si pe celelalte filmulete si eu cred ca intr-o saptamana am sa fiu in stare sa ma tin dupa ei.. Faza e ca eu obosesc cam repede si simt ca nu mai am aer

Cat despre cele 1900 de calorii nu am cum sa mananc atat, am citit un pic in Nutrition Plan si intr-adevar nu iti poti permite sa mananci putin.. Dar sa mananci cu cap.. Trebuie deci sa ma duc la cumparaturi
Hai sa iti zic ce am patit eu ieri..
Am mancat la pranz o omleta dintr doua albusuri de ou, un ou intreg, ceapa verde si cas de vaca, plus o mica salata cu rosii si catraveti + jumate de felie de pizza facuta in casa (ne-a adus "cumnatica" si nu puteam refuza, dar nu era foarte calorica, ci cu multe legume). Mna si am stat 2 ore dupa care m-am apucat de fit test. Dupa, am mai facut 30 de min de exercitii ptr abdomen, talie si obliques.
Am stat cam o ora, timp in care am baut o bere cu lamaie si de-otata am simtit ca ma ia o foame de nestapanit.. Va zic sincer ca am inceput sa fac ca trenul in gara, aveam niste nervi de nedescris de foame Imi venea sa iau tot frigiderul si sa-l bag pe gat..
Am vrut sa fiu asa mai finuta sa nu mananc chiar toata pizza, si mi-am pus 3 felii.. Ce credeti ca m-am saturat?? Nuuu.. simteam ca inca mi-e foame.. Se bateau turcii la gura mea M-am dus si mi-am mai pus doua felii (erau mici), plus o felie de 100 de g de tort diplomat si o felie de paine cu cas de vaca
Doamne am zis ca nu e adevarat cat pot manca! M-am speriat rau..
Pana m-am culcat am mai mancat seminte si un pumn de cirese
Nu stiam ce se intampla cu mine, dar acum stiu ca e de la sport, am facut mult si am mancat putin la pranz.. adica sper ca e asta cauza

Deci Shaun are dreptate, trebuie sa mananci bine si corect ca sa poti tine pasul..

Azi ma apuc de studiat serios Nutrition Plan si sa incerc sa mananc ce zice el acolo..

Desigur draga mea ca iti pot trimite restul de filmulete. Cu mare placere
Trimite=mi pe privat mail=ul tau si ce filmuelete vrei sa iti trimit.
De la sport cred ca ti s-a tras. Trebuie sa ai grija cu alimentatia, sa fie sanatoasa si suficienta. Oricum tu esti la mentinere, si ar trebui sa ai un meniu corespunzator. Poate nu sa ajungi la 1900 de calorii, dar daca faci Insanity cred ca merge sa incepi cu un 1400-1500
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1092 (permalink)  
Vechi 28 mai 2012, 09:27:15
Polux's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Buna dimineata si o saptamana frumoasa la toata lumea!

Dupa cum ii spuneam si Danielei, aseara a afost prapad cu mancarea.. Ca si nr de calorii nu am depasit 1450.. O fi din cauza ca am inceput Insanity?
Deci nu am mai patit niciodata sa imi fie atat de foame
Adevarul e ca am zis ca si mor dupa fit test Nu am dat 100%, ptr ca fizic nu m-a tinut.. Am luat si pauze mai lungi de 1 minut sa imi revin Dar eu simt ca pot! Simt ca o sa reusesc sa ma tin de treaba!
Acum nu o sa pot face 100% ca in filmulete dar macar 80%.

Promit solemn sa ma tin de treaba, astfel incat ca dupa 60 de zile sa fiu "the bomb"

Haideti sa va povestesc ce nervi mi-a facut cantarul de dimineata.. Mare tampenia am facut ca l-am luat la tranta Daca duminica dimineata imi arata 56.4, azi dimineata am zis ca fac infarct... 57.6.. I mean c'mon wtf???? De la 55.9 la 57.6????? Cum dracu e posibil? Si nu am mancat mai mult decat am consumat.. Am fost chiar f activa weekend=ul asta.. Sambata curatenie, plus mancare, plus Tae Bo. Duminica Insanity + Abs & Obliques, plus un pic de agitat prin casa, adica nu am stat degeaba... Oare sa traga muschii la cantar?
Am decis ca maine dimineata sa ma masor, ca asa o sa stiu cel mai bine ce si cum...

Am sa caut aici articole despre cum trebuie s aiti masuratorile corect..

Mna cam asta am patit eu weekend-ul asta Minunat, nu?

Va puup!

Neata skinny Claudia!

Chiar voiam sa te intreb daca ti-ai luat masurile!

Sa stii ca aslea conteaza, cantarul nu e deloc relevant. Daca te-ai apucat de insanity, si ai mancat carbo multi zilele astea, s-ar putea sa iti arate un pic mai mult cantarul, dar doar un pic si e ceva temporar!

Mi-am luat si eu masurile de dimineata sa vad daca mancatul de saptamana trecuta a facut ceva ravagii. Mai mi le iau dupa ce scap de musafiri (care ca de obicei, se lasa asteptati mai rau ca Guns'n Roses la concerte)

Zici ca ti-a placut fit testul
Prima data cand l-am facut am zis ca oamenii aia nu sunt sanatosi la cap.

Dar de atunci imi si place de Shaun T, care ma enerva la Rockin Body si HHA ca se prosteste si fandoseste de zici ca e ***, vorba Dianei.

Insanity mi se pare super ca sport, iti forteaza limitele la greu, dar pe mine ma storcea de energie. Vreau sa ma reapuc in toamna de el, cand se leneveste iar metabolismul. Plus ca vreau sa fac o pauza de sportul high imapct, ca deja noaptea imi aud injuraturi de la articulatii

Iar am scris romana! Intrasem sa iti urez o saptamana extraordinara!
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1093 (permalink)  
Vechi 28 mai 2012, 09:29:24
Polux's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
A, inca o intrebare.. la calculatorul de calorii consumate, la 30 de min de Insanity moderat consumi doar 200 de calorii? Aveti idee?

Ce insanity moderat cunosti tu?

Ca mie nici preogramul lui doar de cardio nu mi se pare moderat

Vezi sa nu se confunde cu px90 insanity, eu stiam ca la insanity consumi cam 800-1000 cal pe ora.
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1094 (permalink)  
Vechi 28 mai 2012, 09:41:28
redeeadoo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 ian 2011
Locaţie: BUCURESTI, Romania
Vârsta: 34
Date: 168cm, 74kg
Mesaje: 862
Aprecieri acordate: 345
Am fost apreciat(a) de 469 ori in 317 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Neata Clau, iti scrisesem si eu pentru Insanity- doar ca vad ca nu imi apare mesajul, ma bucur ca ai gasit programul, eu recunosc ca nu m-am tinut intr-un totul de el, faceam de 2-3 ori pe saptamana apoi pauza, sau mai alternam cu Chalean Extreme.
Intr-adevar Insanity iti stoarce fiecare muschi , ce mai pot sa iti zic, sa ai mult spor si sa te tii de treaba
p.s. eu sunt din Targu Neamt , mama mea e de acolo, iar eu am crescut cu bunicii pe plai moldovean, chiar daca m-am nascut aici in Bucuresti
redeeadoo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2009 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1095 (permalink)  
Vechi 28 mai 2012, 10:33:36
Olime's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 31 aug 2010
Locaţie: Praga, Cehia
Vârsta: 39
Dieta: Monty
Date: 160cm, 82.8kg
Mesaje: 735
Aprecieri acordate: 136
Am fost apreciat(a) de 166 ori in 121 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Neata Honey
Nu te panica cu d-nul cantar!!...al meu e la fel de retard...imi arata fix aceasi greutate ca saptamana trecuta, asa ca ce sa mai zic...
Idea e sa mergi in continuare pe papat sanatos, sport si sa incerci sa nu calci pe langa prea des
Oricum esti o frumusica foc, asa ca relax ca o sa dai usor usor tot si o sa-l bati pe d-nul cantar!!
Sa ai o saptamana usoara honey!
__________________
Jurnal Olime
Olime, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2028 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1511 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1096 (permalink)  
Vechi 28 mai 2012, 13:37:30
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Claudici ,ce fc?la munca?
iti multumesc si aici pt comm minunate
uff sunt pe fuga o zi minunata
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1097 (permalink)  
Vechi 28 mai 2012, 14:01:14
mutulica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Buna Claudia
Iti doresc o zi minunata si o saptamina frumoasa si cu mult sport!!!!!!
pupici de la Cristina
mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1098 (permalink)  
Vechi 28 mai 2012, 14:10:29
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul


De la sport cred ca ti s-a tras. Trebuie sa ai grija cu alimentatia, sa fie sanatoasa si suficienta. Oricum tu esti la mentinere, si ar trebui sa ai un meniu corespunzator. Poate nu sa ajungi la 1900 de calorii, dar daca faci Insanity cred ca merge sa incepi cu un 1400-1500
Pai sanatoasa clar, nu cu pizza si tort Bine macar ca erau home made..
Am citit la Sophia in jurnal ca o repriza de Pylometric Cardio Circuit de ex arde in jur de 800, bine, acuma depinde si de intensitatea cu care lucrezi si de cate kg ai..
In Pure cardio se ard 1000 de calorii
Eu oricum nu o sa ard atatea, dar si 600 daca reusesc e beton!
Am sa incerc sa respect Nutrition Plan=ul lui Shaun-ica
Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Neata skinny Claudia!

Chiar voiam sa te intreb daca ti-ai luat masurile!

Sa stii ca aslea conteaza, cantarul nu e deloc relevant. Daca te-ai apucat de insanity, si ai mancat carbo multi zilele astea, s-ar putea sa iti arate un pic mai mult cantarul, dar doar un pic si e ceva temporar!

Mi-am luat si eu masurile de dimineata sa vad daca mancatul de saptamana trecuta a facut ceva ravagii. Mai mi le iau dupa ce scap de musafiri (care ca de obicei, se lasa asteptati mai rau ca Guns'n Roses la concerte)

Zici ca ti-a placut fit testul
Prima data cand l-am facut am zis ca oamenii aia nu sunt sanatosi la cap.

Dar de atunci imi si place de Shaun T, care ma enerva la Rockin Body si HHA ca se prosteste si fandoseste de zici ca e ***, vorba Dianei.

Insanity mi se pare super ca sport, iti forteaza limitele la greu, dar pe mine ma storcea de energie. Vreau sa ma reapuc in toamna de el, cand se leneveste iar metabolismul. Plus ca vreau sa fac o pauza de sportul high imapct, ca deja noaptea imi aud injuraturi de la articulatii

Iar am scris romana! Intrasem sa iti urez o saptamana extraordinara!
Skinny auzi la ea De unde atata skinny! As vrea eu
Eu vreau sa fiu fit, nu skinny
Am sa fiu eu fiti pe pace

Masurile nu mi le-am mai luat de mult si greseala a fost ca nu mi-am urmarit evolutia la cm.. Dar de acum asta am sa fac.. Maine dimineata first thing imi iau masurile si vin aici la raportel!

Tare aia cu musafirii si cu Guns'n'Roses Prietenii stiu de ce

Deci ai facut si tu Insanity.. E bine ca te apuci de el mai tarziu, cand se obisnuieste corpul cu efortul pe care il faci acum (parca TF faci, nu? )
eu am luat-o progresiv, cu Zumba, Hip Hop Abs (nici mie nu mi-a placut ), Turbo Jam, Turbo Fire, Tae Bo si acum trec la hard core!
Vreau sa se vada muschii conturati, nu mai vreau strat de slanina afumata

Cum e cu jurnalul? Il faci, da? Hai ca o sa te bat la cap pana nu mai poti
Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Ce insanity moderat cunosti tu?

Ca mie nici preogramul lui doar de cardio nu mi se pare moderat

Vezi sa nu se confunde cu px90 insanity, eu stiam ca la insanity consumi cam 800-1000 cal pe ora.
Pai la calc e trecut p90x.. nu stiu cum e ala.. e mai soft decat insanity?
Am scris si mai sus, noroc cu Sophia ca a scris la ea in jurnal cam cat se consuma..

Citat:
Anterior postat de redeeadoo Vezi mesajul
Neata Clau, iti scrisesem si eu pentru Insanity- doar ca vad ca nu imi apare mesajul, ma bucur ca ai gasit programul, eu recunosc ca nu m-am tinut intr-un totul de el, faceam de 2-3 ori pe saptamana apoi pauza, sau mai alternam cu Chalean Extreme.
Intr-adevar Insanity iti stoarce fiecare muschi , ce mai pot sa iti zic, sa ai mult spor si sa te tii de treaba
p.s. eu sunt din Targu Neamt , mama mea e de acolo, iar eu am crescut cu bunicii pe plai moldovean, chiar daca m-am nascut aici in Bucuresti
Ooo ce frumos, din Tg Neamt.. Imi place mult zona aceea.
Moldoveanca si tu Bun asa, tre sa facem un club

Pai si de ce te-ai lasat de Insanity? Nici eu nu sunt 100% sigura ca am sa pot face 6 zile din 7, dar macar incerc

Acum ce sport faci?
Citat:
Anterior postat de Olime Vezi mesajul
Neata Honey
Nu te panica cu d-nul cantar!!...al meu e la fel de retard...imi arata fix aceasi greutate ca saptamana trecuta, asa ca ce sa mai zic...
Idea e sa mergi in continuare pe papat sanatos, sport si sa incerci sa nu calci pe langa prea des
Oricum esti o frumusica foc, asa ca relax ca o sa dai usor usor tot si o sa-l bati pe d-nul cantar!!
Sa ai o saptamana usoara honey!
Buna scumpi!
Nu ma panichez, ca am mai intrebat pe ici pe colo si mai sunt fete care au crescut la cantar dupa Insanity si am fost sfatuita sa nu ma mai cantaresc ci sa ma masor, cum a zis si Polux.
Faza e ca eu nu as mai vrea sa mai dau nimic jos, deja 56 e ok zic eu.. Hai poate 55..
De-acum ma axez pe format muschi..
Chiar tu Olime, mi-am pus poze noi, tu nu stii ca daca tot absentezi, na )
Multam de urari!
Pup si take care!
Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
Claudici ,ce fc?la munca?
iti multumesc si aici pt comm minunate
uff sunt pe fuga o zi minunata
Lasa tu Niculici ca te inteleg.. eu frec menta acum ca sunt belgienii in concediu si nu prea am de treaba
Pupa mare! Si sa le pupi si pe buburuze!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1099 (permalink)  
Vechi 28 mai 2012, 15:27:37
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Buna, Claudia,

Nu te mai uita la cantar, nu-l mai lasa sa te streseze indiferent de variatiile pe care ti le arata, ca la tine nu e relevant pentru ceea ce vrei tu sa obtii, esti foarte supla deja, deci te poti relaxa pe partea asta, da-l incolo

P90X, ca programe, e mult mai mult axat pe forta decat Insanity, care are cardio mult si la care forta vine din lucrul cu greutatea corpului. Eu am facut Insanity inclusiv Max Intervals o perioada, insa nu am ajuns la faza in care sa simt ca se vedea ceva la muschi, eu cred ca trebuie ajuns la un stadiu in care sa poti face exercitiile foarte corect si foarte repede ca sa se contureze si muschii vizibil, altfel, in cazul meu, de exemplu, consider ca Insanity era mai mult cardio decat forta, ca ma grabeam sa le fac.

Poti lua in calcul -chiar daca nu neaparat azi-maine, daca vrei, sa faci o zi Insanity, o zi din P90X. Si in P90X e un antrenament pentru abdomen -Ab Ripper- considerat foarte bun.

O zi excelenta
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1100 (permalink)  
Vechi 28 mai 2012, 17:08:42
DanielaDa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 881
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul

Neatza si tie Daniela! O saptamana usoara!

Am facut si eu ieri fit test-ul, vai de capul meu..
Nu am reusit sa fac toate seriile, in special alea in care te pui in pozitie de flotare si iti indepartezi picioarele, eu nu pot sa fac flotari si gata! Am facut cam 5, dar nu m-am putut lasa pana jos
La numarul de serii am facut cam jumate din cate faceau aia.. Faza e ca nu am febra musculara, ceea ce e bine, doar muschii de la spate ma dor putin.
M-am uitat si pe celelalte filmulete si eu cred ca intr-o saptamana am sa fiu in stare sa ma tin dupa ei.. Faza e ca eu obosesc cam repede si simt ca nu mai am aer

Cat despre cele 1900 de calorii nu am cum sa mananc atat, am citit un pic in Nutrition Plan si intr-adevar nu iti poti permite sa mananci putin.. Dar sa mananci cu cap.. Trebuie deci sa ma duc la cumparaturi
Hai sa iti zic ce am patit eu ieri..
Am mancat la pranz o omleta dintr doua albusuri de ou, un ou intreg, ceapa verde si cas de vaca, plus o mica salata cu rosii si catraveti + jumate de felie de pizza facuta in casa (ne-a adus "cumnatica" si nu puteam refuza, dar nu era foarte calorica, ci cu multe legume). Mna si am stat 2 ore dupa care m-am apucat de fit test. Dupa, am mai facut 30 de min de exercitii ptr abdomen, talie si obliques.
Am stat cam o ora, timp in care am baut o bere cu lamaie si de-otata am simtit ca ma ia o foame de nestapanit.. Va zic sincer ca am inceput sa fac ca trenul in gara, aveam niste nervi de nedescris de foame Imi venea sa iau tot frigiderul si sa-l bag pe gat..
Am vrut sa fiu asa mai finuta sa nu mananc chiar toata pizza, si mi-am pus 3 felii.. Ce credeti ca m-am saturat?? Nuuu.. simteam ca inca mi-e foame.. Se bateau turcii la gura mea M-am dus si mi-am mai pus doua felii (erau mici), plus o felie de 100 de g de tort diplomat si o felie de paine cu cas de vaca
Doamne am zis ca nu e adevarat cat pot manca! M-am speriat rau..
Pana m-am culcat am mai mancat seminte si un pumn de cirese
Nu stiam ce se intampla cu mine, dar acum stiu ca e de la sport, am facut mult si am mancat putin la pranz.. adica sper ca e asta cauza

Deci Shaun are dreptate, trebuie sa mananci bine si corect ca sa poti tine pasul..

Azi ma apuc de studiat serios Nutrition Plan si sa incerc sa mananc ce zice el acolo..

Desigur draga mea ca iti pot trimite restul de filmulete. Cu mare placere
Trimite=mi pe privat mail=ul tau si ce filmuelete vrei sa iti trimit.
Claudia mie mi-erau cunoscute multe din miscarile din fit test. De fapt doar pe ala cu flotarile nu-l mai facusem niciodata, drept urmare la unele dintre ele am scos mai multe repetari decat ei (acum nu stiu daca le-am facut perfecte dar am fost undeva pe acolo).
Eu mancasem cu maxim o ora inainte si pana la culcare nu am mai bagat decat un pumn (20g) migdale.
Dar din ce descrii tu acolo faci sa para foarte mult dar ai zis ca totalul era pe la 1400kcal...eu am multe zile in care ajung la 1400 si nu mi se pare foarte mult. Daca tii cont ca metabolismul bazal consuma vre-o 1350 si mai faci si sport e chiar ok
M-am uitat aseara la filmuletul pe care trebuie sa-l fac azi si e o varianta cu mult mai horror decat ce faceam eu lunea la sala (pe vremea cand se inspira antrenoarea ). Cred ca am sa-mi dau sufletul rau de tot Sper sa rezist pana la final.
Eu am aruncat un ochi pe nutrition plan dar cand am vazut ca o tot da cu protein shake am lasat-o moarta...eu nu vreau sa-mi conturez abdomenul cu protein shake-uri (ca se desumfla la loc cand renunti la ele). Eu vreau sa fie o treaba pur naturala. Am sa mananc mai mult dar nu cu mult mai mult

Claudia cu cantarul asa patesc si eu. Dar ma tine 1 saptamana doua in sah si dupa aia scade brusc . Cred ca tine de prea multi factori ca sa fie luat prea in seama (tranzit, cantitatea de apa bauta, perioada luni, etc.)

Hai ca ti-am scris povesti aici...poate te ia somnul si nu mai faci sport

Eu ma bag la chin acum. Daca ma claxonezi pe skype si nu raspund inseamna ca inca ma lupt cu Shaun

Pup!
Vb. mai tarziu :*
__________________
Jurnal DanielaDa
De unde procuram alimente cat mai naturale?



Masuratori
18.06 /
25.06 / 02.07 / 16.07
Brat:25cm / 25.5cm / 25.5cm / 25cm
Bust: 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm
Talie: 67cm / 65.5cm / 65cm / 64.5cm
Solduri: 92cm / 92cm / 92cm / 91cm
Coapsa: 53cm / 52cm / 51.5cm / 51.5cm
Burta: 79cm / 78.5cm / 77.5cm / 76.5cm
DanielaDa, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
DanielaDa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, journal, jurnale, kclaudyia, oh, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mon journal - di3rvcil di3rvcil Arhiva jurnale slabit 825 06 feb 2015 11:32:44
Ce cadouri le-ati facut iubitilor/sotilor vostri la aniversarea voastra ? mvthebest Despre noi, ... femeile 24 01 apr 2011 11:15:36
Amy's journal amy0404 Arhiva jurnale slabit 877 27 mar 2011 13:57:13
Seniorasasha`s journal seniorasasha Arhiva jurnale slabit 16 17 mar 2011 17:07:56
Le journal d'Anca meapasarica Arhiva jurnale slabit 1964 10 sep 2010 21:22:31

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole