Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Le journal de Kclaudyia - oh la la

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1781 (permalink)  
Vechi 19 iul 2012, 12:48:37
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Daca tinzi spre perfectiune, nu mai ai nevoie de critici, ca stii deja singura ce ai de facut

La mine merge ok, am marit putin timpul antrenamentelor si stilul in care fac. Imi mersese o data tare bine cu Turbo Jam -cand eram mai mic copil, asa - si am zis sa-l reincep cu greutati la maini, ca e mai static si imi lucrez asa core-ul si bratele mai mult timp . Alternez o zi Turbo Fire, una Insanity, pe langa TJ. Dupa ce fac TJ si dau jos greutatile de maini, la Turbo Fire parca-s un fulg

Si vad ca merge, cantarul zice fix ca tickerul si abdomenul e tot mai plat. Acuma, no, trag eu mai tare pana la concediu, insa dup-aia sper sa fie ok chiar daca n-o sa pot pastra mereu acelasi ritm, cand n-am timp

Hai ca acum vad si ultimul tau mesaj -lasa ca tot aici ne gasesti, spor la treburi si zile cat mai reusite
Ptr mine criticile sunt mereu binevenite.. Nu din alea cu "esti prea slaba" ... cum fac "prietenele mele".. chiar ma gandeam.. ca ma simt atat de bine cu voi, si stiti mereu ce sa spuneti, cuvinte de lauda, de incurajare.. In schimb cand ma intalnesc cu prietenele mele imi spun mereu ca sunt prea slaba, incep sa faca mistouri..
In weekend ne-am adunat la o shueta si mi-am ridicat tricoul sa vada abdomenul, deh ma mandream si eu cu ce am realizat.. Si ma asteptam sa zica si ele, bravo, f bine, in schimb au inceput sa rada, ca nu se vede nici un patratel, ca-s numai oase, ba chiar una dintre ele (care slabise si ea la un moment dat si facea sport dar acum a pus pana la apropae 80 de kg) a zis ca la fel se vede si ea, doua dugi sub stratul de grasime..
Eh asta e! Asa se poarta la noi in grup.. facem mistouri unii de altii....

Cu Turbo Jam mi-a mers si mie bine, dar acum parca nu imi mai vine sa ma apuc de el.. Prefer HIIT-urile de la TF.. Greutati.. fain ca ai din alea, eu nici in ziua de azi nu mi-am luat!

Sunt curioasa cum arati acum, tu de ce nu pui poze cu evolutia ta? Smechero
Foarte misto arata ticker-ul tau, si pun pariu ca e in scadere. Cand pleci in concediu ai sa fii beton, nu ca acum n-ai fi!
Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
La Multi Ani tatalui tau! Si nu cred ca trebuie sa fii chiar "atenta maxim", sunt unele ocazii care nu se intampla zilnic si merita sa ne bucuram de moment fara sa mai tinem cont de mancare -nu zic sa te pierzi total in ea, just live the day

Numai bine ca ai mancat mai putin ieri, azi un pic mai mult, maine mai putin, e bine sa variezi si sa nu inveti corpul cu acelasi nr de calorii zilnic.

Have fun!
Multumesc frumos Ancutz!

Nici nu ma gandesc sa imi ofer zi de rasfat azi, cu ziua tatalui, no way Jose! Am zis ca pana la mare nu fac concesii.. In weekend sa zic ca am calcat doar putin de tot stramb ca am baut bere si am mancat vreo doi mici, dar nu s-a simtit f tare la cantar.
Am sa gust probabil vreo 20 de g de tort and that's it!
Oricum nu a facut mancare grasa mama: mi-a facut mie separat salata de vinete cu iaurt si f putina ceapa, salata greceasca, cas, rosii, icrele alea, dar am sa gust doar. Si pulpele la cuptor sunt cu putin ulei, ofc am sa dau pielita la o parte.
Sper sa nu trec de 1250 de calorii.

Yep ai dreptate, cu cat variezi mai mult caloriile cu atat e mai bine ptr a slabi
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1782 (permalink)  
Vechi 19 iul 2012, 12:52:49
DianaIulia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iun 2012
Locaţie: galati, Romania
Date: 169cm, 60kg
Mesaje: 290
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Clau iar am schimbat tickerile iar am gresit? astept parerea ta....
__________________
~Sa ne distram slabind~
  #1783 (permalink)  
Vechi 19 iul 2012, 13:03:14
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Buna

Chiar ca putin! Macar la 1100 sa ajungi!
Deci, vreau sa iti spun ca m-am indragostit de corpul tau! 55-56 am eu si nu arat nici pe departe asa bine si slabuta ca tine! Imi plac picioarele tale, sunt super! Iar love handles, ce sa zsic? Poate doar love, baby, ca handles nu exista!
Cat ai peste love handles (eu ala aia ziceam colac)

Am vazut la tine in meniu 100 g pepene, cum ai reusit? Unitatea de masura la pepene pentru mine e 500 g

Ce e 10 min Express Calorie Blaster? L-ai descarcat de undeva?

Am vazut ca ziceai de cardio axe de la BBL, e boring intr-adevar, dar daca faci corect miscarile alea simti fundul si abdomenul cum lucreaza. Ce e misto de la BBl e BUM BUM (iti rupe fundul si picioarele), Tummy Tuck (cel mai bun program de abdomen) incercat pana acum si High and Tight. Sculptul e eficient in sensul ca lucreaza simultan f. multe grupe de muschi, ca si Body Sculpt de la Rockin Body.


In alta ordine de idei, m-am facut blonda! Un blond miere deschis! Lumea e inca socata pe aici

Pup si o zi frumoasa! Cand pleci in concediu?
Buna domnisoara.. aa adica doamna

Multumesc mult de tot ptr aprecieri!
Mai sunt sa stii, un pic dar mai e ceva acolo, mai ales in partea din spate.. Dar oricum pe mine nici conformatia nu ma ajuta ca sunt lata in solduri..
La colac/burta am 78 Am sa ma mai masor o data sapt viitoare sa vad daca am mai dat ceva jos.

Pepene eu imi tai doar o felie subtire, si cand sunt la munca il impart si cu colegii. Oricum nu pot sa zic ca sunt fan pepene, imi place mai mult cel galben, mai ales ca miroase demential!
Dar din pacate ala e si mai caloric.

Uite aici Express Calorie Blaster Express Calorie Blaster - 10 Minute Toning & Cardio Workout - YouTube
E scurt dar eficient. Consumi cam 100 de calorii in 10 min.

BBL n-am mai facut de mult, in afara de tentativa de Cardio Axe. Cred ca maine daca nu am timp de Insanity, am sa fac High & Tight, doar ca eu nu am nici banda din aia, nici greutati ptr picioare. Si Tummy Tuck arata bine de tot, poate bag repede in seara asta pana ma duc la ai mei Nu e decat 20 de min. Gata asa fac
Sculpt il las pe sapt viitoare, arata bine de tot.

Iti dai seama ca fara poze nu scapi.. Neaparat vreau sa vad cum iti sta!!!
Te rooooooooog!

Si eu am idei socante, vreau pierce in buric Imi fac de cap acuma la aproape 30 de ani Dar ma gandesc ca poate nu mai pot face sport cateva zile, pana se vindeca
Am vb la un salon de aici din oras si mi s-a zis ca 3 zile n-am voie sa dau apa pe acolo, acuma nush ce sa fac.. M-as duce in seara asta.. Am innebunit clar!

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
La multi ani tatalui tau!
Multmeeeeeeesc
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1784 (permalink)  
Vechi 19 iul 2012, 13:03:50
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de DianaIulia Vezi mesajul
Clau iar am schimbat tickerile iar am gresit? astept parerea ta....
Unde sa gresesti? Ca nu inteleg
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1785 (permalink)  
Vechi 19 iul 2012, 13:05:10
DianaIulia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iun 2012
Locaţie: galati, Romania
Date: 169cm, 60kg
Mesaje: 290
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Unde sa gresesti? Ca nu inteleg
Cu slabitul rapid (scuze nu am fost foarte clara) mi-am stabilit un nou nr de kg de dat kos intr-un alt timp.Iar pe saptamana as slabi 600 de grame.Ce zici e bine?
__________________
~Sa ne distram slabind~
  #1786 (permalink)  
Vechi 19 iul 2012, 13:17:03
rommyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
[ ... ] Si eu am idei socante, vreau pierce in buric Imi fac de cap acuma la aproape 30 de ani Dar ma gandesc ca poate nu mai pot face sport cateva zile, pana se vindeca
Am vb la un salon de aici din oras si mi s-a zis ca 3 zile n-am voie sa dau apa pe acolo, acuma nush ce sa fac.. M-as duce in seara asta.. Am innebunit clar!
Multmeeeeeeesc
Cu dedicatie speciala pentru domnisora "batrana"
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


  #1787 (permalink)  
Vechi 19 iul 2012, 13:19:19
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Ptr mine criticile sunt mereu binevenite.. Nu din alea cu "esti prea slaba" ... cum fac "prietenele mele".. chiar ma gandeam.. ca ma simt atat de bine cu voi, si stiti mereu ce sa spuneti, cuvinte de lauda, de incurajare.. In schimb cand ma intalnesc cu prietenele mele imi spun mereu ca sunt prea slaba, incep sa faca mistouri..
In weekend ne-am adunat la o shueta si mi-am ridicat tricoul sa vada abdomenul, deh ma mandream si eu cu ce am realizat.. Si ma asteptam sa zica si ele, bravo, f bine, in schimb au inceput sa rada, ca nu se vede nici un patratel, ca-s numai oase, ba chiar una dintre ele (care slabise si ea la un moment dat si facea sport dar acum a pus pana la apropae 80 de kg) a zis ca la fel se vede si ea, doua dugi sub stratul de grasime..
Eh asta e! Asa se poarta la noi in grup.. facem mistouri unii de altii....

Doream sa zic, cu criticile, ca tu ai deja o imagine in cap legat de cum ai vrea sa arati si spre ce anume tinzi. De-aia, daca deja ti-ai facut-o si vrei sa o atingi, nimic nu ar trebuie sa te influenteze, gen parerile oamenilor care nu au aceleasi obiective.

Ca sincer iti spun, si eu daca as arata ca tine si as sti ca vreau si mai mult, nu as lua deloc in considerare parerile celor care spun ca "esti prea slaba etc etc".

Deci, inteleg si perspectiva ta legata de critici, te referi la critici constructive, cu mentiunea ca e important daca oamenii care ti le fac au aceleasi obiective ca tine sau cel putin ti le inteleg.
Ca da, eu vad acele love-handles, nu-o sa-ti spun ca nu exista daca le vad. Vad si ca mai poti lucra picioarele pentru a le da o alta forma. Ajuta insa si perspectiva cuiva din afara, ca sa nu cazi nici in extrema si sa ti se para ca lucrurile pe care vrei sa le corectezi sar in ochi, ca in cazul tau nu e deloc asa.
As zice ca spui ca ai nevoie de niste confirmari care sa te mentina in echilibru mereu si e foarte bine, ca asa inveti sa nu pleci urechea la orice, dar nici sa te culci pe-o ureche.

N-am facut progress pics ca mereu mi se pare ca n-o sa vad niciun progres, ca mai am de munca pana sa se vada -ceea ce de fapt stiu ca nu-i deloc bine, din contra, poate m-ar motiva mai mult -incerc sa corectez asta...soon, I hope
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1788 (permalink)  
Vechi 19 iul 2012, 13:26:28
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de DianaIulia Vezi mesajul
Cu slabitul rapid (scuze nu am fost foarte clara) mi-am stabilit un nou nr de kg de dat kos intr-un alt timp.Iar pe saptamana as slabi 600 de grame.Ce zici e bine?
E perfect! Ti-am zis si la tine in jurnal, sanatos e pana la 1 kg pe sapt. Dar trebuie si sport!
Citat:
Anterior postat de rommyna Vezi mesajul

Cu dedicatie speciala pentru domnisora "batrana"
)) Da sunt o domnisoara batrana
Multumesc Rominel!
Adevarat.. trebuie sa cautam mereu sa facem lucruri noi, experiente noi, sa cunoastem oameni noi, nu sa ne plafonam, eu cateidata mor de nervi ca mereu fac aceleasi lucruri, job, casa, mancare, sport, calculator,.. si ma frustreaza chestia asta..
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1789 (permalink)  
Vechi 19 iul 2012, 13:28:31
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Doream sa zic, cu criticile, ca tu ai deja o imagine in cap legat de cum ai vrea sa arati si spre ce anume tinzi. De-aia, daca deja ti-ai facut-o si vrei sa o atingi, nimic nu ar trebuie sa te influenteze, gen parerile oamenilor care nu au aceleasi obiective.

Ca sincer iti spun, si eu daca as arata ca tine si as sti ca vreau si mai mult, nu as lua deloc in considerare parerile celor care spun ca "esti prea slaba etc etc".

Deci, inteleg si perspectiva ta legata de critici, te referi la critici constructive, cu mentiunea ca e important daca oamenii care ti le fac au aceleasi obiective ca tine sau cel putin ti le inteleg.
Ca da, eu vad acele love-handles, nu-o sa-ti spun ca nu exista daca le vad. Vad si ca mai poti lucra picioarele pentru a le da o alta forma. Ajuta insa si perspectiva cuiva din afara, ca sa nu cazi nici in extrema si sa ti se para ca lucrurile pe care vrei sa le corectezi sar in ochi, ca in cazul tau nu e deloc asa.
As zice ca spui ca ai nevoie de niste confirmari care sa te mentina in echilibru mereu si e foarte bine, ca asa inveti sa nu pleci urechea la orice, dar nici sa te culci pe-o ureche.

N-am facut progress pics ca mereu mi se pare ca n-o sa vad niciun progres, ca mai am de munca pana sa se vada -ceea ce de fapt stiu ca nu-i deloc bine, din contra, poate m-ar motiva mai mult -incerc sa corectez asta...soon, I hope
Fac o plecaciune in fata ta si iti multumesc!
Stii tu de ce
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1790 (permalink)  
Vechi 19 iul 2012, 13:37:25
rommyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul

E perfect! Ti-am zis si la tine in jurnal, sanatos e pana la 1 kg pe sapt. Dar trebuie si sport!


)) Da sunt o domnisoara batrana
Multumesc Rominel!
Adevarat.. trebuie sa cautam mereu sa facem lucruri noi, experiente noi, sa cunoastem oameni noi, nu sa ne plafonam, eu cateidata mor de nervi ca mereu fac aceleasi lucruri, job, casa, mancare, sport, calculator,.. si ma frustreaza chestia asta..
Nu vroiam sa te jignesc sau supar , sper ca nu am facut-o Si nici sa-ti atrag atentia ca faci aceleasi lucruri, doar ca nu esti niciodata prea mare sau prea batrana ca sa faci ceva. Doar daca ne dam voie suntem prea mari sau prea batrani pentru lucruri noi.


Tot ce vrem sa schimbam in viata noastra sta in mainile noastre: noi putem schimba mediul, putem intalni oameni noi sau schimba rutina. Decide sa schimbi ceva si apuca-te de treaba: cunoaste oameni noi, merge in locuri noi, fa ceva ce ai vrut sa faci de mult...Doar tu poti, viata ta este in mainile tale.


Ai inceputut cu slabitul, continua cu restul. Iti trebuie curaj sa te evaluezi, sa vezi ce schimbari poti face si cum le poti face.
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, journal, jurnale, kclaudyia, oh, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mon journal - di3rvcil di3rvcil Arhiva jurnale slabit 825 06 feb 2015 11:32:44
Ce cadouri le-ati facut iubitilor/sotilor vostri la aniversarea voastra ? mvthebest Despre noi, ... femeile 24 01 apr 2011 11:15:36
Amy's journal amy0404 Arhiva jurnale slabit 877 27 mar 2011 13:57:13
Seniorasasha`s journal seniorasasha Arhiva jurnale slabit 16 17 mar 2011 17:07:56
Le journal d'Anca meapasarica Arhiva jurnale slabit 1964 10 sep 2010 21:22:31

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole