Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Le journal de Kclaudyia - oh la la

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #451 (permalink)  
Vechi 31 mar 2012, 04:22:12
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Buna dimineata,honey!!
Trec pe la tine, usor, sa nu te trezesc, iti las si micul dejun, sa nu mai aud ca ai sarit iar peste

Sa ai o zi magnifica, draga mea!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #452 (permalink)  
Vechi 31 mar 2012, 08:06:24
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Neata Claudici scump

Ce frumos e afara Exact cum imi place mie...
Am vazut ca ai facut acolo multe exercitii fizice, bravo, si felicitari si pentru papatul de dimi, esti asa de ambitioasa
Felicitari pentru coronita de asemeneaIti vine are bine
Ti-am adus si un mic dejun dulce si energizant, ca tine

Te pup


__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #453 (permalink)  
Vechi 01 apr 2012, 07:57:32
mutulica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #454 (permalink)  
Vechi 02 apr 2012, 06:38:57
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la


Neata my Claudde!!!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #455 (permalink)  
Vechi 02 apr 2012, 08:12:24
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Unde esti Claudiciule
Te pup de buna dimineata si iti doresc o zi de luni perrrfecta!!!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #456 (permalink)  
Vechi 02 apr 2012, 09:03:38
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Claudici, bonjour!
Disparusi in ceata?
Te pup! Sa ai o saptamana frumoasa si usoara la munci
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #457 (permalink)  
Vechi 02 apr 2012, 14:42:17
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Georgii Vezi mesajul
Felicitari pt titlul cel nou! Nici mie nu imi place mielul .
La faza cu bunica ma regasesc si eu.. nu m-a vazut de 2 ani . Mi.e asa dor de ea, mai ales ca a trecut prin clipe ft grele cu moarte bunicului . De abia astept sa o vad!
Pt abdomen, daca ai, fa exercitiile de la turbo fire legate de abs, lucreaza superrr!
Hai ca m-am bagat si eu sa raspund la diferite fraze.. intelegi tu
Te pup!
Georgi nu gasesc link=ul catre jurnalul tau de mentinere!
De abia astept sa ajung si eu la mentinere!

Pe buni ai sa o vezi tu imediat, chiar mai e putin si vii in tara, nu?
Imi pare rau ptr bunicul tau..

Ptr abdomen fac niste exercitii de pilates si o data la doua zile fac Tae Bo.. Am sa incep sa fac exercitiile advanced.. Am facut vineri si am zis ca si crap Dupa 30 de minute nu mai aveam aer..
Dar incet incet am sa le fac eu cumva.. Turbo Fire nu am inca dar o sa le downloadez..

Te pup draguta!
Citat:
Anterior postat de Olime Vezi mesajul
Claudeeel...am venit sa spionez, sa vad ce mai faci tu
Deci concluzia e ca e f bine cand esti intr-o tara straina unde pastele ortodox nu exista...asa ca nu am cum sa mananc mai mult decat trebuie si nici chestii f traditionale.
O sa fac niste oute rosii (parca am vazut pe undeva vopsea) si o sa cumpar telemea cu ridichi si ceapa si niste panetone si gataaa!!!
Lasa ca e f frumos sa te aduni cu familia de sarbatori si chiar daca papi mai mult, faci putin mai mult sport sau pur si simplu mergi mai mult pe jos si aia e.
Noroc ca vine si mami si tati la o conferinta si ne vedem imediat dupa paste..IUHUUU
Deci cred ca o sa primesc niste pascuta si drob, yammmyyy!!!!

Un pupicel draga meaaaa!!!
Eheeei ce bine de tine ca nu are cine sa te indoape cu mancare..
Normal ca ma bucu enorm ca o sa fim cu totii, de abia astept.. si ce fericiti voi fi bunicii asa ma emotionez cand ii vad fericiti ca ne adunam toti la ei...
Nu am cuvinte si nici masura sa exprim cat de mult ii iubesc!!!!!!!

Chiar vroiam sa te intreb daca nu vii in tara de Paste, dar apoi am vazut ca vin ai tai
Kewl!!!
Pasca cu cioco (cum zicea si Codrina) ruleaza fiiiiin!

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Buna dimineata,honey!!
Trec pe la tine, usor, sa nu te trezesc, iti las si micul dejun, sa nu mai aud ca ai sarit iar peste

Sa ai o zi magnifica, draga mea!
Saru-mana Dienush!
Cearta-ma, ca nu am reusit sa ajung la tine in jurnal azi (
Acusi vin!

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Neata Claudici scump

Ce frumos e afara Exact cum imi place mie...
Am vazut ca ai facut acolo multe exercitii fizice, bravo, si felicitari si pentru papatul de dimi, esti asa de ambitioasa
Felicitari pentru coronita de asemeneaIti vine are bine
Ti-am adus si un mic dejun dulce si energizant, ca tine


Te pup



Ralu iti multumesc ptr cuvintele frumoase si ptr mic dejun, dar pot sa inlocuiesc laptele cu iaurt?
Ca eu nu pot manca lapte... nu imi place deloooooooc (
Cand eram mica mancat foarte mult lapte :d
Ma duceam la buncul cu cana si mulgea vaca direct in cana si asa il beam crud..
Nu stiu ce s-a intamplat cu organismul meu dar se pare ca nu mai suporta laptele, nu fac alergii sua mai stiu eu ce, doar ca nu imi place gustul si nici mirosul..
Sunt ciudata, I know

Si eu pup la tine de 1000 de ori si apasat, bineinteles
Citat:
Anterior postat de mutulica Vezi mesajul
sar;na

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul

Neata my Claudde!!!
E cam tarziu ptr cafea, dar nu-i bai o beau acuma.. ca e de la tine si nu s epoate refuza... mmmm ce buna eee
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #458 (permalink)  
Vechi 02 apr 2012, 14:46:33
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Unde esti Claudiciule
Te pup de buna dimineata si iti doresc o zi de luni perrrfecta!!!
Ralule aici sunt... cu treburi na, ca lunea..
In weekend nu am avut timp sa intru pe forum ca am fost pe drumuri..
Multumesc ptr urari si pupicii m-au uns la sufletel tu iubita mea!
Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Claudici, bonjour!
Disparusi in ceata?
Te pup! Sa ai o saptamana frumoasa si usoara la munci
Blondinooooo
Nu am disparut.. Cum sa dispar?
Ce credeti ca scapati de mine asa usor? Nie nie nie.. Nu mai plec de aici nici daca ma tarati
Cum ii ziceam si Ralucai, am avut niste zile mai agitate, dar I'm back o trak honey!

Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #459 (permalink)  
Vechi 02 apr 2012, 15:35:42
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Mnaziuaaaaaa!

Deeeeeeeeeci (da stiu, fara deci )
Ce am mai mesterit eu...

Hai sa o iau de sambata:
Dimineata m-am trezit la 7, si la 7 jumate a trebuit sa merg la sora lui nenea (aka potentiala viitoare cumnata ) ca sa stau cu cei doi copii, adica un baiat si o fetita ...
chiar mi-a placut sa stau cu ei, niste nebunei si jumatate, mai ales aia mica, de 4 ani.. Ne-am jucat cu papusile, cu masinile, i-am citi povesti, am invatat sa desenam.. Deci dadaca cu acte in regula ma pot face
Am stat jumatate de zi cu ei si m-am simtit foarte fain, chiar ma gandeam ce fel de mama as fi eu si cred ca as fi o mama "cool"

Am ajuns acasa pe la 14:00, am prajit cartofi cu ochiuri ptr nenea meu, ca de asta avea pofta (am luat doar doi cartofi, pe cuvant ) si am inceput sa ma pregatesc ptr o zi de nastere a unei prietene..
Da, da.. iar petrecere..
De mancat am mancat cat de cat ok.. Dimineata iaurt cu cereale, biscuiti SM si magiun dietetic..
La pranz am mancat doar o felie de pizza, la petrecerea respectiva ptr ca acasa nu am avut timp sa mananc si nici foame nu imi prea era.. A am mai mancat o gura de strudel cu mere de la copii Nu, nu le-am furat strudelul, ramasese o bucatica si am mancat-o eu
Am baut un vin alb, de tara, deci e ok.
Si cam atat...

Duminica ne-am trezit tarziu, am luat micul dejun si a trebuit sa mergem iar la cumnatica, de data asta am mers amandoi.

Dar hai ca urmeaza partea interesanta... Duminica am declarat ziua de "mananc ce vreau cand vreau, cat vreau" ) Asa am vrut eu sa ma premiez ptr rezultatele obtinute si sa imi dau frau liber la mancare..
Nu va zic ce am mancat ca va speriati.. Ca si calorii am sarit calul, nu f mult..
Azi dimineata m-am trezit umflata ca un balon si am o senzatie de disconfort la stomac dar si disonfort psihic.. Deci da, intr-adevar CONTEAZA CE MANANCI..!!!!!

Azi am continuat cu dieta as usual si recunosc ca am mancat putin de tot, pentru ca nu mi-e foame...
Bag sport dublu in seara asta, vreau sa fac tae bo advanced, dar de data asta sper sa reusesc sa fac toate cele 58 de minute..

Cam atat ptr azi, vom reveni la stirile de la ora 19:00 )

Later Edit: Sambata m-am cantarit seara si cand am venit de la petrecere si aveam 58.8 kg.. dar cred ca eram deshidratata, de la vin
Azi dimineata aveam 60.7 si eram umflata.. Ma cantaresc maine dimineata pentru rezultate mai "accurate"
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Kclaudyia; 02 apr 2012 at 15:38:08.
  #460 (permalink)  
Vechi 03 apr 2012, 06:52:29
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Mnaziuaaaaaa!

Deeeeeeeeeci (da stiu, fara deci )
Ce am mai mesterit eu...

Hai sa o iau de sambata:
Dimineata m-am trezit la 7, si la 7 jumate a trebuit sa merg la sora lui nenea (aka potentiala viitoare cumnata ) ca sa stau cu cei doi copii, adica un baiat si o fetita ...
chiar mi-a placut sa stau cu ei, niste nebunei si jumatate, mai ales aia mica, de 4 ani.. Ne-am jucat cu papusile, cu masinile, i-am citi povesti, am invatat sa desenam.. Deci dadaca cu acte in regula ma pot face
Am stat jumatate de zi cu ei si m-am simtit foarte fain, chiar ma gandeam ce fel de mama as fi eu si cred ca as fi o mama "cool"

Am ajuns acasa pe la 14:00, am prajit cartofi cu ochiuri ptr nenea meu, ca de asta avea pofta (am luat doar doi cartofi, pe cuvant ) si am inceput sa ma pregatesc ptr o zi de nastere a unei prietene..
Da, da.. iar petrecere..
De mancat am mancat cat de cat ok.. Dimineata iaurt cu cereale, biscuiti SM si magiun dietetic..
La pranz am mancat doar o felie de pizza, la petrecerea respectiva ptr ca acasa nu am avut timp sa mananc si nici foame nu imi prea era.. A am mai mancat o gura de strudel cu mere de la copii Nu, nu le-am furat strudelul, ramasese o bucatica si am mancat-o eu
Am baut un vin alb, de tara, deci e ok.
Si cam atat...

Duminica ne-am trezit tarziu, am luat micul dejun si a trebuit sa mergem iar la cumnatica, de data asta am mers amandoi.

Dar hai ca urmeaza partea interesanta... Duminica am declarat ziua de "mananc ce vreau cand vreau, cat vreau" ) Asa am vrut eu sa ma premiez ptr rezultatele obtinute si sa imi dau frau liber la mancare..
Nu va zic ce am mancat ca va speriati.. Ca si calorii am sarit calul, nu f mult..
Azi dimineata m-am trezit umflata ca un balon si am o senzatie de disconfort la stomac dar si disonfort psihic.. Deci da, intr-adevar CONTEAZA CE MANANCI..!!!!!

Azi am continuat cu dieta as usual si recunosc ca am mancat putin de tot, pentru ca nu mi-e foame...
Bag sport dublu in seara asta, vreau sa fac tae bo advanced, dar de data asta sper sa reusesc sa fac toate cele 58 de minute..

Cam atat ptr azi, vom reveni la stirile de la ora 19:00 )

Later Edit: Sambata m-am cantarit seara si cand am venit de la petrecere si aveam 58.8 kg.. dar cred ca eram deshidratata, de la vin
Azi dimineata aveam 60.7 si eram umflata.. Ma cantaresc maine dimineata pentru rezultate mai "accurate"

Ceau scumpa mea

Ce m-ai amuzat cu copilasii Uf... eu nu sunt o dadaca buna... nimeni nu as prefera sa apeleza la mine Nu... dar, adevarul e ca ma descurc mai putin bine cu ei... mai rar am intalnit sa ma inteleg cu ei... dar si cand ma inteleg, atunci sunt preferata lor. S-au infiltrat la corazon... pai e cu jale si dor Nu ti-au ars vreo peripetie?

Vaaai, cartofi cu ochiuri... barbateii astia nu stiu altceva?! Da, aproape mancarea lui Liviu pref...

Cum a fost la parciii? Te-ai simtit bine? Si la papat? Ai trecut cam repede si peste meniul aniversar si peste cel duminical.... nici un detaliu nimic, ai?

Sportiva mica... imediat voi reincepe si eu Tae-Bo-ul, mi-e un dor de Billy de numa Incet si cu treaba buna... eu la jumate de norma

Stirile... da, asta a fost tare buna

Claudici tu in ce zi te cantaresti, imi scapa. Cred ca luni, nu? Abia astept sa-mi zici cat arata azi cantarul... amenintat cu moartea de atatea ori saracul...

Deci asa cu lapticul... nu merge. Ce sa facem... fiecare avem chestiunile noastre interesante sau curioase cand vine vorba de un aliment... eu nu pot manca un fel de mancare, anume "ghiveciul" ala cu multe legume acolo, terciuite. Imi placea la nebunie cand eram mica, si mi-am cam facut plinul pana pe la 12 ani... de atunci... nici o sansa. Si si cu ciupercile champinion incep sa am deZgustari... cel putin la tigaie cu salata verde nu mai mananc anul asta... si poate si cativa dupa aia Chiar luna trecuta am patit-o, am si scris in jurnalel... uf... asa ca te inteleg

Te puuup, ai vazut ce matinala sunt, da? Trebuia sa fiu la invatat dar am vrut sa vad ce ai mai facut... Sunt aici
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, journal, jurnale, kclaudyia, oh, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mon journal - di3rvcil di3rvcil Arhiva jurnale slabit 825 06 feb 2015 11:32:44
Ce cadouri le-ati facut iubitilor/sotilor vostri la aniversarea voastra ? mvthebest Despre noi, ... femeile 24 01 apr 2011 11:15:36
Amy's journal amy0404 Arhiva jurnale slabit 877 27 mar 2011 13:57:13
Seniorasasha`s journal seniorasasha Arhiva jurnale slabit 16 17 mar 2011 17:07:56
Le journal d'Anca meapasarica Arhiva jurnale slabit 1964 10 sep 2010 21:22:31

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole