Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #2931 (permalink)  
Vechi 20 iul 2011, 12:14:30
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Bine , eu i-am zis dinainte ca o sa fie greu, dar el are un stil din asta suspect gen "nu exista alte femei pe pamant, deci stiu ca din partea mea nu o sa se intample nimic". Si eu nu inteleg cum poate un baiat/barbat sa spuna ca o anumita tipa, care este evident super, nu este frumoasa/sexy, nu arata bine etc. In mod normal, poate ar trebui sa zic mers ca l-am gasit pe cel mai sfant dintre baieti, care ma iubeste extraordinar de tare si ar face orice pentru mine (si mi-a demonstrat asta de nenumarate ori).
Eu sunt mai free love asa - nu tine pe cineva langa tine doar pentru ca il iubesti, lasa-l sa fie fericit cu cine isi doreste, fa ceva daca simti nevoia sa faci ceva, chiar daca nu e conform regulilor etc. Si, astfel, principiile noastre se cam bat cap in cap si de aici provin toate disensiunile noastre...
In acelasi timp, il iubesc extraordinar de mult pentru ca e un om care a stat langa mine in ultimii ani. S-a indragostit de mine cand aveam aproape 80 de kg, m-a iubit si la 100 +, ma iubeste si acum. Nu stiu cati barbati din astia se gasesc ...si de-asta, oricat ne-am certa, iar ne impacam. Avem perioade si perioade
sincera sa fiu, eu cred ca exista astefl de barbati.multi zic ca sunt asa, ca nimeni altcineva nu ii atrage dar de fapt se intampla opusul.dar printre exceptii intra si iubitul meu.cum spuneai si tu,chiar mi-a aratat de prea multe ori ca ma iubeste si la 86 si la 70 de kg.aveam perioade urate de dperesie din cauza greutatii dar niciun moment nu m-a parasit,niciun moment nu a insinuat ca ar trebui sa slabesc sau sa fac ceva pentru ca il atrage altcineva.am avut mereu sustinere de la el si ma bucura enorm acest lucru.multe dete spun ca toti barbatii inseala.eu nu cred asta.poate o sa fie o proba contrarie,poate nu.sincera sa fiu,am incredere in el, o fi bine,o fi rau,nu stiu.nici eu nu imi explic cum nu il atrage nicio fata de-asta superslaba si super...fotomodealacu toate a el imi spune mereu ca nu il intereseaza deloc aspectul fizic si ca e de parere ca nu mai e alta fata cu caracterul meu si cu sufletul meu.si chiar daca ar fi nu il intereseaza
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2932 (permalink)  
Vechi 20 iul 2011, 12:19:31
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

sincera sa fiu, eu cred ca exista astefl de barbati.multi zic ca sunt asa, ca nimeni altcineva nu ii atrage dar de fapt se intampla opusul.dar printre exceptii intra si iubitul meu.cum spuneai si tu,chiar mi-a aratat de prea multe ori ca ma iubeste si la 86 si la 70 de kg.aveam perioade urate de dperesie din cauza greutatii dar niciun moment nu m-a parasit,niciun moment nu a insinuat ca ar trebui sa slabesc sau sa fac ceva pentru ca il atrage altcineva.am avut mereu sustinere de la el si ma bucura enorm acest lucru.multe dete spun ca toti barbatii inseala.eu nu cred asta.poate o sa fie o proba contrarie,poate nu.sincera sa fiu,am incredere in el, o fi bine,o fi rau,nu stiu.nici eu nu imi explic cum nu il atrage nicio fata de-asta superslaba si super...fotomodealacu toate a el imi spune mereu ca nu il intereseaza deloc aspectul fizic si ca e de parere ca nu mai e alta fata cu caracterul meu si cu sufletul meu.si chiar daca ar fi nu il intereseaza
Bine, am inteles ca genul lui nu e fotomodela pentru ca nu avea ce cauta cu mine. El e foarte slabut si cred ca il atrage intr-un fel ceva ce e oarecum opus corpului lui, si intotdeauna a fost incantat ca "are de unde sa apuce" Si face bancuri ca ma tine numai pentru corp, ca la personalitate mai scartai din cand in cand

Si eu am avut sustinere de la al meu, dar uneori si la extrem...adica, eu ii ziceam ca vreau sa tin dieta, apoi il puneam sa se duca sa ia ceva de la mac, sau sa faca comanda la chinezesc. Si el facea, daca asta ziceam eu ca vreau. Il inteleg ca nu voia sa ma supere sau sa ma jigneasca, dar poate ca daca ar fi pus piciorul in prag un pic si nu s-ar fi sinchisit si doar mi-ar fi amintit ce am zis eu, poate nu ajungeam chiar de 108...anul asta nu o sa stam impreuna, ca sa fiu sigura ca I break the habits pe care le aveam impreuna cat am stat 2 ani in bucuresti.

Si eu am incredere in el ca nu m-ar insela niciodata. Problema e la mine, ca tind sa imi fuga ochii. Uneori ma intreb daca nu cumva m-as intelege mai usor cu un barbat care ar fi la fel de..."distrat" ca mine. Eu ma uit dupa alti baieti, si imi place. Nu traiesc intr-un buncar Ce-i frumos si lui Dumnezeu ii place.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2933 (permalink)  
Vechi 20 iul 2011, 12:27:49
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Bine, am inteles ca genul lui nu e fotomodela pentru ca nu avea ce cauta cu mine. El e foarte slabut si cred ca il atrage intr-un fel ceva ce e oarecum opus corpului lui, si intotdeauna a fost incantat ca "are de unde sa apuce" Si face bancuri ca ma tine numai pentru corp, ca la personalitate mai scartai din cand in cand
apropo de asta,da cred ca e ochestie cu "am de unde sa apuc".iubitul meu spune ca arat bine si acum si ma admira ca am avut vointa dar era bine si atunci pentru ca eram moale si pufoasa)ma uit la el cu spranceana ridicata:cum sa iti placa asa o pufosenie?si macar sa fi fost alt fel de pufosenie,nu slanina)
Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Si eu am avut sustinere de la al meu, dar uneori si la extrem...adica, eu ii ziceam ca vreau sa tin dieta, apoi il puneam sa se duca sa ia ceva de la mac, sau sa faca comanda la chinezesc. Si el facea, daca asta ziceam eu ca vreau. Il inteleg ca nu voia sa ma supere sau sa ma jigneasca, dar poate ca daca ar fi pus piciorul in prag un pic si nu s-ar fi sinchisit si doar mi-ar fi amintit ce am zis eu, poate nu ajungeam chiar de 108...anul asta nu o sa stam impreuna, ca sa fiu sigura ca I break the habits pe care le aveam impreuna cat am stat 2 ani in bucuresti.
ah...noi nu am locuit impreuna.de fapt am locuit dar doar 2 luni cat a lucrat si el in Craiova.nu a mers bine la serviciu si a trebuit sa se intoarca acasa.
al meu nu neaparat ca punea piciorul in prag dar stie cat de mult am muncit si de fiecare data daca am pofta de ceva mai "interzis" sau fie vb de o inghetata ma intreaba daca sunt sigura ca vreau ceva-ul ala.sau altfel: imi spune mereu ca daca vreau sa mananc ceva ce poftesc rau rau sa manc fara grija,doar sa sar pe bicicleta si sa pedalez dupa,asa compensez
Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Si eu am incredere in el ca nu m-ar insela niciodata. Problema e la mine, ca tind sa imi fuga ochii. Uneori ma intreb daca nu cumva m-as intelege mai usor cu un barbat care ar fi la fel de..."distrat" ca mine. Eu ma uit dupa alti baieti, si imi place. Nu traiesc intr-un buncar Ce-i frumos si lui Dumnezeu ii place.
cat despre asta...nu am ce zice,imi place si mie sa vad ce e frumos.adica nu mi-e interzis si nici ca maicutele nu traiesc.da....am vazut baieti draguti pe strada sau se intampla sa discut cu prietenele si chiar cu iubitul de unul care e dragut.dar...atat.la mine mai mult de asta nu e.nu ma vad langa altcineva sub nicio forma.si desi poate suna ca o obsesie,nu e.doar il iubesc si simt ca langa el sunt eu,doar cu el pot fi eu 100%
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2934 (permalink)  
Vechi 20 iul 2011, 12:31:24
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul


cat despre asta...nu am ce zice,imi place si mie sa vad ce e frumos.adica nu mi-e interzis si nici ca maicutele nu traiesc.da....am vazut baieti draguti pe strada sau se intampla sa discut cu prietenele si chiar cu iubitul de unul care e dragut.dar...atat.la mine mai mult de asta nu e.nu ma vad langa altcineva sub nicio forma.si desi poate suna ca o obsesie,nu e.doar il iubesc si simt ca langa el sunt eu,doar cu el pot fi eu 100%
Foarte frumos! Nu stiu daca...sunt intr-o situatie din asta si sunt prea proasta ca sa realizez sau sunt prea pretentioasa sau inca nu m-am maturizat destul din punctul asta de vedere sau nu il iubesc destul si nu e el "the one", dar consider ca nu au intrat zilele in sac. Sper doar sa nu realizez ca nu e bine ce fac prea tarziu...
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2935 (permalink)  
Vechi 20 iul 2011, 12:38:04
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Foarte frumos! Nu stiu daca...sunt intr-o situatie din asta si sunt prea proasta ca sa realizez sau sunt prea pretentioasa sau inca nu m-am maturizat destul din punctul asta de vedere sau nu il iubesc destul si nu e el "the one", dar consider ca nu au intrat zilele in sac. Sper doar sa nu realizez ca nu e bine ce fac prea tarziu...
sunt convinsa ca nu au intrat zilel ein sac.iti dai seama ca daca nu o sa mearga sau se va intampla ceva neplacut si nu o sa mai fim impreuna,o sa ma calugaresc)no way!dar...eu asa il vad.si stiu ca asa ma vede si el pe mine.de cand ne-am cunoscut a fost asa...o ....chimie,o chestie intre noi.
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2936 (permalink)  
Vechi 20 iul 2011, 12:55:18
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

sunt convinsa ca nu au intrat zilel ein sac.iti dai seama ca daca nu o sa mearga sau se va intampla ceva neplacut si nu o sa mai fim impreuna,o sa ma calugaresc)no way!dar...eu asa il vad.si stiu ca asa ma vede si el pe mine.de cand ne-am cunoscut a fost asa...o ....chimie,o chestie intre noi.
Ce frumooos! Intre noi a fost o chimie foarte puternica, dar acum parca avem prea multe divergente - ce ne unea inainte acum parca ne desparte, dar descoperim lucruri noi. E ciudat si nasol, pentru ca am zile in care as vrea sa nu il mai vad niciodata si sa nu imi mai bat capul, si zile in care nu imi pot imagina viata fara el. Suntem mai cu nabadai
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2937 (permalink)  
Vechi 20 iul 2011, 12:58:11
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Ce frumooos! Intre noi a fost o chimie foarte puternica, dar acum parca avem prea multe divergente - ce ne unea inainte acum parca ne desparte, dar descoperim lucruri noi. E ciudat si nasol, pentru ca am zile in care as vrea sa nu il mai vad niciodata si sa nu imi mai bat capul, si zile in care nu imi pot imagina viata fara el. Suntem mai cu nabadai
nabadaiosilor da,e normal sa fie si divergente dar..important e sa treaca.de unit inca ne mai unesc chestii frumoasedar ne-am si schimbat,au fost multe lucruri care ne-au schimbat.ba in bine,ba in rau.rezolvari am gasit
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2938 (permalink)  
Vechi 20 iul 2011, 13:00:59
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

nabadaiosilor da,e normal sa fie si divergente dar..important e sa treaca.de unit inca ne mai unesc chestii frumoasedar ne-am si schimbat,au fost multe lucruri care ne-au schimbat.ba in bine,ba in rau.rezolvari am gasit
Sper sa fie asa si cu noi. Pentru ca atunci cand pun avantajele si dezavantajele in balanta, ma gandesc ca greu as mai gasi un barbat care sa imi fie alaturi pentru orice si care sa ma adore asa cum o face el, si care sa imi suporte toate aerele si toanele si ideile nebune si programul si obsesiile Si care sa faca toate astea cu zambetul pe buze, ca si cum i-ar face realmente placere
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2939 (permalink)  
Vechi 20 iul 2011, 13:02:34
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Sper sa fie asa si cu noi. Pentru ca atunci cand pun avantajele si dezavantajele in balanta, ma gandesc ca greu as mai gasi un barbat care sa imi fie alaturi pentru orice si care sa ma adore asa cum o face el, si care sa imi suporte toate aerele si toanele si ideile nebune si programul si obsesiile Si care sa faca toate astea cu zambetul pe buze, ca si cum i-ar face realmente placere
stii ca de obicei pretuim persoana abia dupa ce am pierdut-o...be careful
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2940 (permalink)  
Vechi 20 iul 2011, 13:04:56
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

stii ca de obicei pretuim persoana abia dupa ce am pierdut-o...be careful
Pai, am facut prostia sa il pierd de cateva ori, asa ca acum incerc sa imi reamintesc zilnic ca sunt o proasta daca mai gresesc, pentru ca el nu o merita si e un baiat de milioane.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta, dieta hipocalorica, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce va doriti cel mai mult de la viata? Slabuta Discutii off-topic 26 23 iun 2012 10:10:34
Fii mai frumoasa peste noapte! Roxana Ingrijire corporala 31 29 apr 2012 16:32:26
O noua viata - jurnal de sarcina Mailin mailin Sunt insarcinata 268 18 aug 2011 22:26:12
Viata noua...jurnal nou! - Dienusha dienusha Arhiva jurnale slabit 164 14 mar 2011 00:20:22
Jurnal Molive - Pentru o viata sanatoasa! molive Arhiva jurnale slabit 12 20 aug 2010 23:19:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole