Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #14491 (permalink)  
Vechi 10 feb 2014, 17:09:42
mutulica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Draga Dia, nu dispera, si nu te duce iar la cealalta extrema, de la mincat orice la dieta...nu prea e corect si asta nu face sa renuntam la un moment dat. Incearca sa maninci normal, asa ca sa nu-ti fie foame, si in primul rind FARA DIETA..tu nu esti la dieta..ci incerci sa fii sanatoasa si sa arati bine. Iar sportul trebuie sa-l faci din placere si nu din obligatie. Lasa sa treaca zile, saptamini fara sa le numeri ca uite nu ai mincat fainoase sau dulce sau altceva, asta ne oboseste psihic, e un chin.
Si asculta corpul, el mereu stie ce mai bine pentru noi, vrei ceva dulce maninca dar nu exagera, vrei paine, maninca dar iarasi de care si cita. Nu trebuie sa renunti ci trebuie sa ai limita.
Da tu stii toate lucrurile astea. O sa reusesti, inceputul e greu, si ce e cel mai greu ca de la anumita virsta sa slabeste mult mai greu, dar trebuie sa avem rabdare, si tu si eu.
Baftaaaaa
mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui mutulica:
CCristina D (10 feb 2014), diana87 (11 feb 2014), happygirldiana (10 feb 2014), lucia ely (10 feb 2014)
  #14492 (permalink)  
Vechi 10 feb 2014, 17:17:53
CCristina D's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 oct 2012
Locaţie: Sighisoara, Romania
Vârsta: 36
Dieta: RINA...the end
Date: 165cm, 74.6kg
Mesaje: 4.034
Aprecieri acordate: 5.220
Am fost apreciat(a) de 3.436 ori in 2.551 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Dia draga, noi te sustinem!! Sunt aici cu tine, cu o vorba, cu un sfat...cu orice ai nevoie
Nu fi deprimata, capul sus, ambitie si sunt sigura ca o sa fii o mireasa superba
Si eu am cam luat-o raza in ultimul timp....am cam abuzat de dulce si carbi , dar nu toti de aia sanatosi si se vede...azi dimi aveam 76.9, e foarte usor sa cresc, dar nu mai vreau...stau si ma uit in oglinda si zic singura, NU mai vreau sa arat ca inainte si iau atitudine.
Mi-am facut si timp de 30 min sport azi, am mancat 99% sanatos si merg inainte, important e sa fim sanatoase cum zici si tu, nu neaparat sa fim fotomodele.
De azi am zis ca incep din nou Rina, cat pot si-mi permite serviciul, dar trebuie macar sa ma disciplinez ca daca nu e jale. Deocamdata sunt bine, chiar nu am senzatia aia ca as tot baga ceva in gura , mai ales dulce...chiar am auzit la tv zicand ca dulcele atrage dulce, deci si deaia pofta mea nebuna de dulce

Eu iti doresc succes si por in toate!!!
__________________
Jurnal Criss C
CCristina D, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
CCristina D, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2230 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1713 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui CCristina D:
happygirldiana (10 feb 2014), mutulica (10 feb 2014)
  #14493 (permalink)  
Vechi 10 feb 2014, 17:27:00
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

exact la asta ma gandeam. nu am de gand sa numar saptamani, sa numar zile, sa imi fac ganduri. mi-am stabilit cat de cat un target, ca sa am un ticker, sa am de unde sa scad. dar nu vreau sa ma panichez. as vrea sa o iau asa, usor, usor, ca si prima data. am zis ca, totusi, daca o sa am 74 pana la 1 iunie, o sa arat cat de cat ok, adica stiu cum arat la 74-75. si ar fi in regula si nici nu as fi o mireasa frustrata. apoi, dupa nunta, imi voi continua drumul.
daca eram atenta, perseverenta, pana in februarie, de cand am stabilit nunta, eram mai slabuta oleaca. numai ca ..... m-am culcat pe o ureche si nu am mai tinut cont de nimic.
chipsuri, paine multa multa multa, sucuri zi de zi, uneori doar sucuri, seminte multe, croissante, dulciuri, mancare grasa, sunca de porc si multe alte porcarii, sedere si atat. cum sa nu ajung aici?
eu zic ca e totusi un target realizabil, 12 kile in 3 luni si jumatate. sa vedem daca sunt in stare.....oi fi?nu oi fi?
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui happygirldiana:
diana87 (11 feb 2014)
  #14494 (permalink)  
Vechi 10 feb 2014, 18:52:18
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 15:31
Cafea cu lapte si zahar, 250ml - 147 calorii, 1 proteine, 3 grasimi, - colesterol, 30.3 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Prânz, ora 15:28
Ciorba legume, mayya, 350g - 123 calorii, 2.5 proteine, 6 grasimi, - colesterol, 15.8 carbohidrati, 2.5 fibre, 12.3 sodiu, 2.5 zaharuri
Salata rosii, castraveti, ceapa, That, 200g - 39 calorii, 1.6 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 9 carbohidrati, 1.8 fibre, 4.4 sodiu, 3.8 zaharuri
Carnat de casa, prajit, 20g - 65 calorii, 3.6 proteine, 5.4 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 2, ora 15:31
Cafea cu lapte, fara zahar, 150ml - 34 calorii, 0.6 proteine, 3 grasimi, - colesterol, 0.9 carbohidrati, - fibre, - sodiu, 0.9 zaharuri

Cina, ora 16:46
Cartof, copt, miez si coaja, fara sare, 230g - 214 calorii, 5.8 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 48.6 carbohidrati, 5.1 fibre, 23 sodiu, 2.7 zaharuri
Carne de pui, broiler sau fryer (pui intre 7 - 13 saptamani), pulpa de pui, carne macra, gatita, la cuptor, fripta, 180g - 344 calorii, 48.7 proteine, 15.2 grasimi, 169.2 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 163.8 sodiu, 0 zaharuri
Smantana 12%, Arla, 20ml - 28 calorii, 0.6 proteine, 2.4 grasimi, 0 colesterol, 0.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Ridiche neagra de iarna, 100g - 26 calorii, 1.3 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 4.9 carbohidrati, 1.6 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1020 calorii, (mic)65.7 proteine, (mult)35.6 grasimi, 169.2 colesterol, (mic)110.2 carbohidrati, 11 fibre, 203.5 sodiu, 9.9 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Gimnastica, 30min - 186 calorii
Metabolism bazal - 1662 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1848 calorii
fara mic dejun pt ca m-am trezit tarziu. initial m-a trezit muzica vecinului devreme, pe la 3 fara ceva, azinoapte. apoi, pe la 8 am adormit si m-am trezit tarziu, asa ca am baut cafeaua si am mancat direct pranzul
carne+cartofi, nu o sa fac asta zilnic
cam asta e.
fug la dus.
maine am drum la Craiova cu nasa, sorela si iub, ne cumparam verighetele
o seara buna!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
diana87 (11 feb 2014), LOREDANA99 (10 feb 2014), mutulica (10 feb 2014)
  #14495 (permalink)  
Vechi 20 feb 2014, 17:36:56
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Alerta de gradul 1! Stagnez!
Asta as spune daca as sti ca de-a lungul timpului am fost cuminte si constanta in ce priveste alimentatia si sportul. Dar cum stiu ca nu am fost asa, tac si inghit, merg mai departe. Mananc curat si incerc sa imi pastrez pozitivismul. Determinata sunt, avand in vedere faptul ca ma vad tot mai grasa si stiu ca trebuie sa imi pun lacat la gura.
Ce e drept, poate daca imi dadeam silinta mai mult decat am facut-o, poate nu stagnam, dar desi sunt acasa zi de zi, de cand nu mai am serviciu, timpul e inca limitat, trebuie totusi sa ma impart intre mai multe activitati. Deocamdata sa zicem ca ma descurc.
Bun, sa trecem la alte chestii. Azi am baut pentru prima data suc de sfecla cu morcov. Nici prea bun dar nici prea rau. Merge. Dar e foarte satios. Ma simt plina si am mancat de pranz la ora 14.
La md am baut 2 pahare de apa cu psyllium si am mancat ovaz cu lapte, apoi am mancat 3 saratele de casa. De pranz am mancat varza calita cu ceva kaizer si o felie de paine apoi am rontait seminte la un film. Am baut acum o jum de ora sucul mai sus numit si am mai baut o cafea, pe langa cea de azidimineata. Beau cafea dupa patru zile in care facusem pauza gandidu-ma ca nu dorm noaptea din cauza ei. Nu e din cauza ei.....Dorm 2-3 ore pe noapte, si alea foarte agitate. De regula de la 3:20 nu mai dorm dar am avut cazuri in care am dormit pana la 1 jum si atat. Ma rog, asta e alta discutie.
Cina nu stiu din ce va fi formata. Am si sport in program, continui cu 30 days shred si stepper plus ceva squats sa vedem cat ma tin muschii
Cam atat.....
Am luat verighetele, o parte dintre voi cred ca le-ati vazut pe facebook.Suntem asa incantati.....Le probam zi de zi "sa nu cumva sa ne ramana mici")
Am gasit si rochia, la inceputul lunii mai o voi cumpara
Cat despre seviciu...nimic nou sub soare. DOar legat de fostul seriviciu. I-am reclamat la ITM. Poveste lunga in ceea ce priveste controalele de care au avut ei parte si amenintarile de care am avut eu parte. Inca nu e totul rezolvat, mai am de dat cateva telefoane. Sper sa rezolv pana luni cel tarziu pt ca am nevoie de bani urgent.
EU va las, fetelor, ma bag la un film, inainte de sport
Va pup!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
Anca22 (20 feb 2014), LOREDANA99 (20 feb 2014), niculina04 (20 feb 2014), rozica1965 (20 feb 2014)
  #14496 (permalink)  
Vechi 20 feb 2014, 17:59:55
Anca22's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2012
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sanatoasa
Date: 163cm, 72.8kg
Mesaje: 488
Aprecieri acordate: 445
Am fost apreciat(a) de 424 ori in 298 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Salut Diana!
E tare greu atunci cand d-l cantar se incapataneaza dar tu continua drumul si vor aparea si rezultatele.In ceea ce priveste nunta, iti spun din proprie experienta ca in acea zi ai o stare atat de placuta incat nici prin gand nu-ti va trece de kg sau altele.Important e sa iti iei rochia visata si sa te simti bine in ea(la asta sa nu faci nici un compromis). Cand citesc ce mai scrii retraiesc si eu emotiile de dinaintea nuntii si tare mult ma bucur pentru voi.
O seara placuta
__________________
Anca22, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2404 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1887 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Anca22:
happygirldiana (20 feb 2014)
  #14497 (permalink)  
Vechi 20 feb 2014, 18:17:12
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Anca22 Vezi mesajul
Salut Diana!
E tare greu atunci cand d-l cantar se incapataneaza dar tu continua drumul si vor aparea si rezultatele.In ceea ce priveste nunta, iti spun din proprie experienta ca in acea zi ai o stare atat de placuta incat nici prin gand nu-ti va trece de kg sau altele.Important e sa iti iei rochia visata si sa te simti bine in ea(la asta sa nu faci nici un compromis). Cand citesc ce mai scrii retraiesc si eu emotiile de dinaintea nuntii si tare mult ma bucur pentru voi.
O seara placuta
Stiu ca vor aparea.... Nu prea m-am confruntat eu cu prea multe stagnari....Prima stagnare am avut-o dupa ce am slabit vreo 14-15 kile dar imediat s-a deblocat. Numai ca atunci eram una acum sunt alta
Rochia mult visata am gasit-o, nici nu ma asteptam sa intre pe mine cand am vazut-o, e superba! De-abia astept sa o iau! Culmea,cand am imbracat-o nu m-am mai vazut um ma vad zilnic, urata, grasa si nu mai stiu cum
E ceva si cu miresele astea, dom'le
Te pup, Ancuta!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
Animis23 (20 feb 2014), LOREDANA99 (20 feb 2014), rozica1965 (20 feb 2014)
  #14498 (permalink)  
Vechi 20 feb 2014, 19:30:32
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Gata cu sportul. Imi trag sufletul oleaca si merg la dus sa ma revigorez pentru cand imi vine mandrul acasa.
O seara buna!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #14499 (permalink)  
Vechi 20 feb 2014, 20:18:42
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Dienuta.......dar cum de nu mai ai servici? S-a intamplat ceva acolo? I-ai reclamat ca nu v-au dat salariile de nu stiu cate luni?
In rest,ma bucur ca esti fericita!!!
__________________
  #14500 (permalink)  
Vechi 20 feb 2014, 20:21:48
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Dienuta.......dar cum de nu mai ai servici? S-a intamplat ceva acolo? I-ai reclamat ca nu v-au dat salariile de nu stiu cate luni?
In rest,ma bucur ca esti fericita!!!
Rozel, pentru salarii i-am reclamat si pentru inca alte o suta de mii de motive Bine, nu reclamatia e motivul pentru care nu mai lucrez. Am plecat eu, de bunavoie, dupa ce au umplut hotelul de zvonuri ca ne dau pe amandoi afara pentru ca nu facem nunta la ei. Plus ca aveam 3 luni neplatite. Si daca mai stateam ce faceam?Strangeam 4-5-6 luni de neplata?I-am reclamat si bine ar face sa ma plateasca curand.....pana la nunta,daca nu gasesc ceva de lucru, m-oi descurca eu cumva. Apoi dupa nunta...directia Anglia cu sotul, sorela si iubitul ei.
Te pup,Rozel!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
LOREDANA99 (20 feb 2014), rozica1965 (20 feb 2014)
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta, dieta hipocalorica, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce va doriti cel mai mult de la viata? Slabuta Discutii off-topic 26 23 iun 2012 10:10:34
Fii mai frumoasa peste noapte! Roxana Ingrijire corporala 31 29 apr 2012 16:32:26
O noua viata - jurnal de sarcina Mailin mailin Sunt insarcinata 268 18 aug 2011 22:26:12
Viata noua...jurnal nou! - Dienusha dienusha Arhiva jurnale slabit 164 14 mar 2011 00:20:22
Jurnal Molive - Pentru o viata sanatoasa! molive Arhiva jurnale slabit 12 20 aug 2010 23:19:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole