Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #5501 (permalink)  
Vechi 21 iun 2012, 11:01:54
Polux's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de ana maria gindila Vezi mesajul
fetelor sunt disperata ma lasa nervii cedez nervos , de ce nu mai slabesc m-am saturat imi vine sa imi iau campii slabesc atat de incet mai rau ca melculpt cele care nu stiu mai scriu despre mn , ma numesc Ana si am 24 de ani , am problema cu sportul chiar daca fac de 2 ani am tinut si regim nu am reusit sa scad deloc in greutate , sa incep cu inceputul toata viata am fost un copil grasut ,pana la varsta de 17 ani am avut 72 de kg ,pana in momentul in care am realizat ca nu se mai poate si m-am pus pe salate nu faceam sport pe atunci intr-o luna slabisem 12 kg eram uimita m-am mentinut la greutatea de 60 +1-2 cativa ani dupa care m-am hotarat sa dau mai mult si deja aveam o alimentaie sanatoasa nu mai slabeam deloc si am redus la 500 max calorii pe zi in 4 luni jumate imi implinisem visul aveam 52 de kg care +3 kg adica 55 kg m-am mentinut 2 ani dupa care am luat nist nenorocite de pastile de slabit ca vroiam sa ajung iar la 52 care imi faceau atata rau incat am dat-o pe partea bulimiei mancam plase de dulciuri pana explodam dupa aceea aveam regrete ,voma ,diuretice ,laxative,sport 3 ,4 ore pe zi faceam asa odata la 2 saptamani pana ajunseasem zilnic ajunsasem la 63 de kg chiar daca faceam tot mai mult sport si foamea era mai groaznica dupa aceea tineam post negru cate 4 zile si o luam de la capat, dupa aceea am pus stop am doua luni si 2 saptamani de cand nu am mancat absolut nimic dulce nici macar cafea cu zahar fac si sport de 2 ori pe saptamana mananc decat carne slaba,iaurturi light mai precis dieta Dukan , fructe am renuntat si la ele de o luna si totusi nu mai reusesc sa scad in greutate nu inteleg de ce ??? chiar am tinut un jurnal la tot ce mancam si nu scadeam sub 1000 cal nici nu cresteam decat cu 100 acum am 58 si variaza de la o zi la alta unu plus sau minus ,am si o comformatie aiurea adica ma ingras in solduri in rest ma mentin cum as putea sa scad am facut bicicleta mult timp dar m-am marit de cand fac bicicleta asta e culmea am alergat ,am inotat ,merg foarte mult pe jos ,mi-am facut analize la glanda nu am absolut nimic , si celelate la fel le am toate scazute inclusiv glicemia , va rog sa ma sfatuiti ce sa fac ca am fost la nutritionista si mi-a zis ca sunt perfect normala dar totusi eu nu ma simt ok , ma simt foarte frustrata ca nu mai reusesc sa ajung la 52 de kg m-am izolat am impresia ca toti se uita cum m-am ingrasat desii daca ma uit in oglinda imi place ce vad sunt tonifiata doar soldurile sunt problema, deci plang de nervi a trecut ziua mea ,pastele ,inaltarea si nu mai stiu eu ce si eu nu am pus o bomboana i n gura nici zahar in cafea , cum scad un pic dau de un platouuuuuuuuuuuuu lung si greuuu cum sa mai slabesc ce sa fac mie foarte frica sa nu dau iar in bulimie si pierd si cat m-am chinuit pana acum oare nu imi merge mie dieta dukan sincer eu cu salate am slabit cel mai mult si nu imi era nici rau de la dukan as vomita si as dormii intr-una ,sunt la capatul puterilor si nu asta ma derajaza cel mai tare ci cei din jurul meu care ma preseaza sa arat foarte bine chiar daca eu ma simt bine in pielea mea ma blameaza ca nu sunt manechin , toti pun accent pe aspectul fizic asta e o realitate dura si sincer nu mai am nici succes la baieti ca atunci cand eram o schiloada , ce ma sfatuti ma simt un gunoi lumea din jur ma face sa ma simt oribil cu toate ca sunt constiienta ca sunt alte probleme mult mai mari in lumea asta nu pot sa nu ma gandesc la ale mele....

Draga Ana Maria,

In primul si in primul rand: arati foarte bine, ti-am vazut pozele si sunt obiectiva cand iti spun ca nu ai de ce sa iti faci probleme.
Cine te preseaza sa arati foarte bine? Ti-a zis cineva ca nu arati bine? Daca ti-a zis vreo femeie, e clar ca din invidie sau pura rautate.

In al doilea rand: sunt convinsa ca ai avea succes la baieti in continuare, esti frumoasa, dar conteaza mult parerea ta despre tine. Tu nu te placi si asta se transmite. Oricat de cliseic ar suna, e adevarat.

Daca vrei sa mai slabesti, trebuie sa ai rabdare, ti-ai supus corpul la multe incercari iar el incearca sa se stabilizeze. Nu stiu daca dieta Dukan e cea mai fericita alegere, e o dieta ff low carb si duce la frustrari tocmai din cauza asta.

Iti place sportul? Poti sa maresti numarul de sesiuni saptamanale, si mai ales cardio, ajuta la arderea grasimii si iti da o stare extraordinara de bine.

Irina are dreptate, ar trebui sa vorbesti cu un psiholog, ca sa iti redea increderea in tine!
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5502 (permalink)  
Vechi 21 iun 2012, 11:23:59
Andra D's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 feb 2011
Locaţie: Cluj Napoca, Romania
Vârsta: 34
Date: 162cm, 49.1kg
Mesaje: 2.398
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Draga Ana Maria Gindila.. iti scriu si eu un raspuns.. nu stiu ce au spus si celelalte fete, n-am apucat sa citesc, asa ca daca repet, imi cer scuze fetelor!

vad ca ai ajuns sa ai o obsesie cu slabitul...si nu e bine.. si eu am avut o perioada asa.. simteam ca orice fac nu e bine.. si-am facut si prostii..si eu am luat pastile de slabit..

eu sincer iti sugerez sa investesti in psihicul tau, in persoana ta mai mult. eu te-am vazut, esti frumoasa..si ai un corp frumos, vad ca iti place sa te aranjezi.. imi place cum arati si..tu trebuie sa ivneti sa te iubesti pe tine insati!

iti spun din proprie experienta ca si eu am avut asa o perioada.. si chiar ma gandeam sa apelez la un psiholog. dar pt ca n-am dat de unul sa-mi placa am citit singura pe net modalitati de a-ti imbunatati moralul.. pe youtube am cautat hipnize cu "love yourself" adica mesaje care iti spun: I like how I look, I look beautiful. e un mesaj care daca il asculti mult timp iti intra in subconstient

ai putea sa iti scrii pe o foaie ce iti place la tine. si atunci cand esti suparata sa citesti foaia aia...

sunt multe multe metode.. eu iti dau sfaturi legate de moral.. pt ca la tine aici e problema mare.. si asta iti va afecta si slabitul..

eu am renuntat la dieta cand aveam 50 kg... pt ca deja eram prea obsedata de cate calorii mananc si etc... si de-atunci am mai slabit.. stiu, numai 500 grame (deocamdata).. dar cu prajituri si pizza si etc! si fara stres..si n-am pus un gram pe mine... si n-am mai avut sub 50 kg de pe la 15 ani.. asa ca, e un progres.

iti tin pumnii, fii puternica.. si iti spun sincer, dar foarte sincer... esti frumoasa! chiar esti!
__________________
I am everything I want. Because I believe I can. It's all about believing.
  #5503 (permalink)  
Vechi 21 iun 2012, 11:29:30
Andra D's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 feb 2011
Locaţie: Cluj Napoca, Romania
Vârsta: 34
Date: 162cm, 49.1kg
Mesaje: 2.398
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de LOREDANA99 Vezi mesajul
alunele de pamant au multe calorii, cam 600 kcal/100 gr...ardeiul umplut la fel ca e cu carnita de porc...si eu nu prea fac sport, mai beau si vreo doua 3 in 1 la servici...chiar o sa mi slavez meniul sa vad cate kcal mananc...pup!!!
ceao vedeam discutii despre meniul tau
da, sa iti salvezi..sa vezi totusi cate calorii consumi... nu de alta, dar e f nasol sa scazi sub 1000..si 1000 e nesanatos.. nu ne dam seama acum pe moment.. dar pe viitor.. poate avea urmari nasoale.
__________________
I am everything I want. Because I believe I can. It's all about believing.
  #5504 (permalink)  
Vechi 21 iun 2012, 12:04:04
ramo0215's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2010
Locaţie: craiova, Romania
Vârsta: 33
Dieta: hipocalorica
Date: 168cm, 83kg
Mesaje: 3.685
Aprecieri acordate: 457
Am fost apreciat(a) de 433 ori in 347 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de ana maria gindila Vezi mesajul
multumesc mult fetelor de sfaturi nici nu stiti cat m-au ajutat, sunt constiienta ca e si din cauza psihicului ,am ajuns sa cer prea mult de la corpul meu si saracul l-am frustat prea tare ,de aceea acum o sa incep sa scriu in jurnal ca am ,dar nu ma gandisem ca o sa ma ajute prea tare , aveti dreptate cu ajutorul din partea altora dar din pacate ,mama nu intelege tatal e mort ,fratele e plecat , prietene ha, imi spun ca nu sunt in stare sa slabesc mai si rad de mine ca mi-am distrus metabolismul, iar la un psiholog sincer, nu imi vine sa arunc cu banii si poate nici nu ma ajuta nu sunt o fata bogata ,am tot citit carti despre dezvoltare pesonala ,despre increderea in sine parca m-au mai ajutat . Deci nu vreau sa ma credeti o fitoasa ,doar ca in spatele aparentelor simt ca nu mai duc sincer, v-o spun am avut atatea probleme in viata mea de foarte mica care m-au marcat profund a trebuit sa o iau de la capat de multe ori ,in situatii grele ,nu ma plang dar nici nu am avut pe cineva sa ma sprijine moral si in plus de cate ori ma indragosteam aveam numai de suferit gen" cine ma grasa aia sa stau eu cu ea"si am ajuns sa cred ca un barbat ar sta langa mn doar daca as fi slaba , am ajuns sa ii si urasc prin prisma asta ,stiu ca nu merita astfel de barbatii atentia nu reusesc sa ma detasez de fixatiile astea decat cand o sa revin la minim 55 kg .
cred ca te intelegem ce vrei sa spui..dar cele kre rad de tn k nu poti slabi..rad de invidie..tu arati f bine..iar barbatilor le plac femeile cu forme..trebuie sa ai incredere in tn..esti o fata f frumoasa..
__________________

Jurnal-ramo0215
ramo0215, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1867 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 834 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5505 (permalink)  
Vechi 21 iun 2012, 12:28:32
silviadm's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 30 mai 2011
Locaţie: bacau, Italia
Vârsta: 34
Dieta: personalizata/hipocalorica
Date: 164cm, 55kg
Mesaje: 3.744
Aprecieri acordate: 619
Am fost apreciat(a) de 763 ori in 553 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de coco23 Vezi mesajul
Julie: ce mai e ala "encephabol "? Bafta la bac, apropo, gagica fa-i praf!

Marinuta: hai bravo, pt diploma numai de bine.

Silvia: ma bucur sa vad ca esti bine, scumpa, de fapt, ma bucur sa va reaud si recitesc pe toate.

Eu mor de cald, efectiv, nu stiu ce sa mai fac, curg toate apele pe mine ....

Voi ce mai papati in perioada asta ca eu numai rosii si branza as manca?

Hey sun f bine da si aici e cald fffff tareeu + ca unde muncesc e cald de la cuptoarele alea ...e bar pizzerie deci mor cu zile si vin extenuata acasa


Ana nu se numesc prietene...deci nu tre s te plangi la ele
dar ele ce fac ca s slabeasca sau cum se mentin....nu mananca sau traiesc cu apa....ma supara cand aud ca sunt astfel de persoane...si pe mn m'au luat in ras cateva fete de pe aici ..nah e diferentza ele imi erau amice asa dar nu prietene...in finestiu ca e greu cu ele stai zii de zii si probabil si ele aduc poate mereu vb de corp de fizic si reusesc s te influienteze gresit...singurul meu sfat e s renunti s te mai implici in discutiile legate de aspect fizic si cum arati si s nu mai deschis nici u subiectul s nu le mai arati ceea ce nu'ti place indiferent despre ce e vbcredeme ca vei fii mult mai oke...orice neplacere ...da Jurnalul suntem si noi aici s te intelegem s vb
__________________
jurnal-silviadm
silviadm, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1932 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1415 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1674 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de silviadm; 21 iun 2012 at 12:33:12.
  #5506 (permalink)  
Vechi 21 iun 2012, 13:11:09
Sladkulea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2012
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 31
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 27
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Salutare tuturor!!
Sunt nou venita in comunitatea slabutelor,sper sa ma ajutati si sa ma sustineti in drumul meu spre a deveni o slabuta.
Sladkulea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1520 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1003 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5507 (permalink)  
Vechi 21 iun 2012, 13:15:03
ana maria gindila's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 dec 2011
Locaţie: valcea, Romania
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 51
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Silvia hai sa iti explic cam ce prietene am, gen care nu ar face sport niciodata bine ca se mentin slabe datorita genei de familie sau eu le consider slabe ca ele se ingrasa rau la burtica dar eu niciodata nu am vazut ca un exces de grasime ,mananca orice la orice ora si nu se ingrasa la picioare ,tocmai de aceea le e foarte greu sa se ingrase ,a doua categorie de prietene care sunt cu vre-o 10 ani mai mai ca mine sunt plinute mananca orice la orice ora si se ingrasa tot mai mult si rad de mine ca sunt o frustrata ,narcisista ca degeaba fac sport ca ele nu ar face nici in ruptul capului ,ca trece viata pe langa mine si nu stiu ce e bun "de mancat" astea ma enervau atat de tare incat am si rupt prietenia cu ele nu puteam sa vad atata delasare ,bine ca sunt constiienta ca in spatele acestor rautati e defapt invidia ca ele nu pot fi disciplinate cu sportul, mancarea ,viata sanatoasa ,oricum eu am facut chiar o placere maxima pt sport si indiferent ce spun ceilalti eu merg pe drumul meu o sa am toata viata un program se sport si mancare sanatoasa, nu doar cateva luni.
  #5508 (permalink)  
Vechi 21 iun 2012, 13:30:25
Sladkulea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2012
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 31
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 27
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Ma numesc Diana,am 19 ani si sunt originara din Republica Moldova.Ma confrunt deja de multi ani cu problema greutatii. O cauza a acesteia ar fi si genele rele,mostenite de la tatal meu. La ei in familie toti sunt mai dolofani,eu am mers pe calea lor,si nu pe linia de familie a mamei. Deja de citiva ani buni oscilez cu greutatea intre 60-65 de kg. cu toate ca in 2010 am reusit sa slabesc si am ajuns la 50 de kg.Nu am tinut o dieta anumita,ci incercam sa maninc sanatos si sa fac foarte mult sport. M-am mentinut la aceasta greutatea mai mujlt de jumatate de an,dupa care am inceput sa i-au din nou in greutate. Programul incarcat de la faculltate si mesele haotice m-au facut sa ajung din nou la greutatea de 65 kg. Nustiu deja ce sa mai fac sa revin din nou la 50 de kg. Acest lucru ma streseaza extrem de mult,si plus la asta nici nu mai incap in hainele de odiniora cu marimea S. Mama mea ma cearta in permanenta ca m-am ingrasat,ca numai arat bine.ce se intimpla cu mine, de ce nu slabesc. Chiar si prietenul meu a observat ca am luat mult in greutate,desi nu-mi reproseaza nimik,observ ca si-ar dori sa arat asa cum aratam inainte. Toate prietenele mele sunt extrem de slabe,desi manincca extrem de mult. ,pe cind eu nu maninc aproape nimik si tot nu slabesc. Ajutati-ma va rog,cu un sfat ceva. am nevoie foarte mult de sustinerea voastra
Sladkulea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1520 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1003 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5509 (permalink)  
Vechi 21 iun 2012, 13:30:36
silviadm's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 30 mai 2011
Locaţie: bacau, Italia
Vârsta: 34
Dieta: personalizata/hipocalorica
Date: 164cm, 55kg
Mesaje: 3.744
Aprecieri acordate: 619
Am fost apreciat(a) de 763 ori in 553 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de ana maria gindila Vezi mesajul
Silvia hai sa iti explic cam ce prietene am, gen care nu ar face sport niciodata bine ca se mentin slabe datorita genei de familie sau eu le consider slabe ca ele se ingrasa rau la burtica dar eu niciodata nu am vazut ca un exces de grasime ,mananca orice la orice ora si nu se ingrasa la picioare ,tocmai de aceea le e foarte greu sa se ingrase ,a doua categorie de prietene care sunt cu vre-o 10 ani mai mai ca mine sunt plinute mananca orice la orice ora si se ingrasa tot mai mult si rad de mine ca sunt o frustrata ,narcisista ca degeaba fac sport ca ele nu ar face nici in ruptul capului ,ca trece viata pe langa mine si nu stiu ce e bun "de mancat" astea ma enervau atat de tare incat am si rupt prietenia cu ele nu puteam sa vad atata delasare ,bine ca sunt constiienta ca in spatele acestor rautati e defapt invidia ca ele nu pot fi disciplinate cu sportul, mancarea ,viata sanatoasa ,oricum eu am facut chiar o placere maxima pt sport si indiferent ce spun ceilalti eu merg pe drumul meu o sa am toata viata un program se sport si mancare sanatoasa, nu doar cateva luni.
da si pt ca asa e lumea ...rea,invidioasa ,necunoscatoare etc ...nu mai are rost s insir aceste "insusiri"
bn faci ca uremezi drumul ales de tn,pt ca e drumul cel mai bun...eu una ma simt f.bn asa parca ma face s ma simt diferita ...
__________________
jurnal-silviadm
silviadm, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1932 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1415 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1674 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5510 (permalink)  
Vechi 21 iun 2012, 13:41:33
ana maria gindila's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 dec 2011
Locaţie: valcea, Romania
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 51
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Diana din pacate ai intrat intr-un conflict cu corpul tau ,acum refuza sa mai slabesca sa nu faci prostia sa te infometezi ca mai rau iti faci ,degeaba nu o sa slabesti un gram ti-o spun din proprie experienta ,rabdare si iar rabdare fa-ti 3 mese pe zi +2 gustari si mult sport eu am dublat acum am inceput sa fac doua ore pe zi ,cum depinde cat faceai tu inainte, eu la varsta ta slabeam foarte usor tu nu esti nevoita sa suporti infometari si urmarea infometarii iti scad si sanii total si nu o sa isi mai revina niciodata daca ai suportat pana acum greutatea asta ce mai conteaza cateva luni in plus si ti-o spun sincer fara sport nu o sa slabesti unde vrei si nu o sa te modelezi frumos si daca tie usor si la indemana manaca salate cu piept de pui slabesti destul de usor sunt sanatoase si satioase.
 

Informatii despre slabit
50, 60, am, calorii, dieta, grupa, iii, jurnal, kg, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (III) Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 5349 02 ian 2012 04:29:00
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (II) Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg 7018 02 ian 2012 04:26:15
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (I) Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg 10181 04 sep 2011 01:17:12
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (I) Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 5254 23 mar 2011 01:37:24
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg danyela Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg 3901 16 feb 2011 00:53:00

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole