Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #7811 (permalink)  
Vechi 06 dec 2012, 10:46:30
LOREDANA99's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Neata! Multumim de cafeluta!
Eu sunt cafegioaica inraita!

Cum a fost Mosu fetelor? Darnic?

Eu am scris scrisoare Mosului: vreau o silueta cu 3 kg si cate 2 cm de peste mai subtire! De hainele cu o masura mai mica ma ocup eu mai tarziu!
la mn a venit cu multa ciocolata si 300 gr in plus
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1794 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1277 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 761 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7812 (permalink)  
Vechi 06 dec 2012, 11:49:13
Polux's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de LOREDANA99 Vezi mesajul
la mn a venit cu multa ciocolata si 300 gr in plus

Ei, daca ai mancat ciocolata dietetica sau neagra neagra, alea 300 g se duc imediat!

Sunt de acord cu Roberta, mai bine o ciocolata cu 85-90% cacao si cu putin zahar, decat Milka diet cu fructoza, mai ales la Dukan! mie imi place mult Lindt cu 85%, are mai putine grasimi decat Heidi.
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Polux:
LOREDANA99 (06 dec 2012), WhiteAngel (06 dec 2012)
  #7813 (permalink)  
Vechi 06 dec 2012, 14:18:35
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de LOREDANA99 Vezi mesajul
Neata fetelor!!! Am adus o cafeluta...

vaai, ce fir subtire si frumoos arata demential =p~

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Buna Roberta!

Dr de familie nu iti poate da trimitere pentru analize mai amanuntite si radiografie?
Doar asa pe vazute si discutate e greu sa isi dea seama de la ce e.

Nu ti-ai fortat calcaiul la sport, nu? Ma gandesc ca e destul de greu sa te doara calcaiul de sport, dar nu imposibil. Ginko stiu si eu ca e f. buna pentru circulatie, dar efectele se vad in timp.

Sanatate si sa ne anunti si pe noi cad mergi la medic!
Pup!
imi poate da .. dar ele doua, in special bunicamea, cunosc multi doctori ... pt fiecare specializare in parte au pe cate cineva la care se duc, si e mai bine sa vorbeasca cu ei inainte .. apoi, in caz ca e necesar, imi iau o trimitere de la dr de fam
cu analizele mai greut acum, s`a dus plafonul pt luna asta .. si abia dupa sarbatori din ianuarie in colo mai pot sa prind

nup nu cred ca este de la sport pt ca pe mine m`a luat durerea din senin .. nicidecum in timpul antrenamentului sau dupa .. pur si simplu stateam in picioare si a inceput sa ma doara daca trec cu degetul mai tare in zona aceea se simte cum se misca osul gen cum se misca rotula .. trozneste asa ..

cred ca dupa sarbatori apuc sa fac ceva in legatua cu asta .. problema mai este si aceea ca doctorii probabil imi vor da antiinflamatoare .. care distrug stomacul .. iar eu mai am si tratamentul cu anticonceptionale .. deci deja prea multe !

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Neata! Multumim de cafeluta!
Eu sunt cafegioaica inraita!

Cum a fost Mosu fetelor? Darnic?

Eu am scris scrisoare Mosului: vreau o silueta cu 3 kg si cate 2 cm de peste mai subtire! De hainele cu o masura mai mica ma ocup eu mai tarziu!
ooo, asta da scrisoaree placee ! ) nu m`am gandit la asa ceva pana acum !

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Ei, daca ai mancat ciocolata dietetica sau neagra neagra, alea 300 g se duc imediat!

Sunt de acord cu Roberta, mai bine o ciocolata cu 85-90% cacao si cu putin zahar, decat Milka diet cu fructoza, mai ales la Dukan! mie imi place mult Lindt cu 85%, are mai putine grasimi decat Heidi.
exista un supermarket anume in care gasesti acea ciocolata lindt?
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Acest membru apreciaza mesajul lui WhiteAngel:
LOREDANA99 (06 dec 2012)
  #7814 (permalink)  
Vechi 06 dec 2012, 15:26:29
Polux's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
vaai, ce fir subtire si frumoos arata demential =p~

imi poate da .. dar ele doua, in special bunicamea, cunosc multi doctori ... pt fiecare specializare in parte au pe cate cineva la care se duc, si e mai bine sa vorbeasca cu ei inainte .. apoi, in caz ca e necesar, imi iau o trimitere de la dr de fam
cu analizele mai greut acum, s`a dus plafonul pt luna asta .. si abia dupa sarbatori din ianuarie in colo mai pot sa prind

nup nu cred ca este de la sport pt ca pe mine m`a luat durerea din senin .. nicidecum in timpul antrenamentului sau dupa .. pur si simplu stateam in picioare si a inceput sa ma doara daca trec cu degetul mai tare in zona aceea se simte cum se misca osul gen cum se misca rotula .. trozneste asa ..

cred ca dupa sarbatori apuc sa fac ceva in legatua cu asta .. problema mai este si aceea ca doctorii probabil imi vor da antiinflamatoare .. care distrug stomacul .. iar eu mai am si tratamentul cu anticonceptionale .. deci deja prea multe !



ooo, asta da scrisoaree placee ! ) nu m`am gandit la asa ceva pana acum !



exista un supermarket anume in care gasesti acea ciocolata lindt?
Neaparat sa te duci in ianuarie daca nu te lasa!
Din pacate, majoritatea doctorilor prescriu antiinflamatoare care sunt foarte nocive pentru organism, dar tot trebuie sa vezi ce iti zice dr.

Cioco se gaseste in carrefour, auchan, cred ca si la mega image am vazut. Se mai gaseste si in benzinarii, dar e mai scumpa. Mie imi place ca are putini carbs, dar nu e gretoasa ca Heidi 85%, are mai putine grasimi si implicit calorii.

Te pup!
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7815 (permalink)  
Vechi 07 dec 2012, 11:32:37
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Hey girls!
Voi ati auzit despre dieta dash? Ce stiti despre ea?
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7816 (permalink)  
Vechi 07 dec 2012, 12:03:35
LOREDANA99's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)



O zi buna fetelor! Jen, acum aud prima data..habar nu am...
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1794 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1277 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 761 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7817 (permalink)  
Vechi 07 dec 2012, 13:56:51
ADINAadinutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2011
Locaţie: Satu Mare, Romania
Vârsta: 33
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 52.5kg
Mesaje: 344
Aprecieri acordate: 158
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de Jen Vezi mesajul
Hey girls!
Voi ati auzit despre dieta dash? Ce stiti despre ea?
E un regim antihipertensiv, asociat de obicei cu obezitatea. Se reduce sodiul, se vor consuma predominant alimente bogate in magineziu si potasiu.
Iar acum, iti arat ceva ce am gasit pe internet.
Legume

Legumele permise: rosii, morcovi, mazare, varza, broccoli, spanac, fasole verde, soia, cartofi dulci dar si zarzavaturile.
O portie de legume consta in: un bol de legume crude cu frunze verzi (mai exact predominanta in zarzavaturi), o jumatate de bol de legume preparate, 200 ml suc de legume (un pahar mic). Se pot consuma pana la 4-5 potii pe zi.

Cereale integrale

Cerealele integrale reprezinta o sursa de vitamine din complexul B, de fibre si glucide cu absorbtie lenta. Se recomanda produse ca: paine integrala, paine neagra, paine de secara, paine cu germeni de grau, paste din faina integrala, cereale, covrigi si biscuiti nesarati. O portie consta in: o felie de paine recomandata, o jumatate de bol de cereale, o jumatate de bol cu orez gatit sau paste. Se pot consuma pana la 7 portii pe zi.
Fructe

Fructe recomandate: Bananele, caisele, sucul natural de mere, avocado, portocalele, perele, stafidele, pepenele rosu. O portie consta in: 1 fruct de marime medie, 200 ml suc de fructe, un sfert de cana de fructe uscate, o jumatate de cana de fructe conservate, congelate sau confiate.
Produse lactate degresate

Sunt permise produse precum: lapte degresat (1%), iaurt dietetic, branza dietetica. Puteti consuma si produse lactate nedegresate fara a va face griji cu privire la grasimi. Trebuie sa atragem atentia ca produsele dietetice si cele degresate au un continut mai mare de zahar! Produsele lactate reprezinta sursa majora de calciu si proteine din dieta. Desi sunt zvonuri in zilele noastre cum ca aceste produse ar predispune la cancer de san sau la osteoporoza, totusi nu au fost efectuate studii de specialitate, randomizate care sa ateste acest aspect.
Mai mult decat atat se fac asocieri de genul: populatia europeana consuma lapte si femeile prezinta cancer de san, populatia galbena nu consuma lapte si are o incidenta foarte scazuta a cancerului de san. Aceasta asociere nu este relevanta atat timp cat rasa galbena prezinta un stil de viata diferit din foarte multe puncte de vedere, astfel incat nu este lipsa consumului de lapte singura diferenta intre stilul de viata al populatiei europene si cel al asiaticilor. O portie consta in: 250 ml lapte, o cana de iaurt, 50 grame branza. Sunt recomandate 2-3 portii pe zi.

Carnea

Este recomandata carnea usoara, slaba, de pui, peste sau curcan, rar si de vita. Carnea de pasare este recomandata fara piele. Organele de pasare sunt de asemenea permise.
O portie consta in: 100 g peste gatit sau carne gatita, insa nu prajeli (se recomanda fiarta, la cuptor, la gratar). Sunt permise maxim doua portii pe zi.

Fructe oleaginoase: Nuci, alune, seminte

Fructe oleaginoase reprezinta o bogata sursa de energie, magneziu, potasiu, proteine si grasimi de buna calitate. Fructe oleaginoase permise: alune, nuci, arahide, migdale, seminte de floarea-soarelui.
O portie consta in: 20 g seminte, 50 g alune. Sunt permise 4-5 portii pe saptamana.
Grasimi

Grasimi permise: ulei vegetal (floarea-soarelui, porumb, masline), sosuri pentru salate cu cat mai putina grasime, grasimile din carne, in special cea de peste. Grasimile joaca un rol important in mentinerea siluetei chiar, atunci cand sunt de buna calitate pentru ca mobilizeaza grasimile depozitate, pe principiul „cui pe cui se scoate”. De aceea este foarte important sa consumam peste care prezinta un continut bogat in acizi grasi omega 3 si omega 6. De asemenea grasimile intervin in sanatatea sistemului nervos, in productia unor elemente ale organismului, pot reprezenta sursa de energie etc.
O portie consta in: o lingurita ulei vegetal, doua linguri cu sos pentru salate. Sunt permise doua portii pe zi.

Dulciuri

Acestea nu trebuie sa fie combinate cu grasimi, cum sunt prajiturile, ciocolata, torturile, inghetata etc. De asemenea este recomandat pe cat posibil sa nu combinati dulciurile cu proteine animale, de exemplu cu carne sau oua. Puteti folosi zahar, dulceata, gem, serbet, sucuri racoritoare.

O portie consta in : o lingura cu zahar, o lingura cu dulceata, 250 ml suc. Sunt permise maxim cinci portii pe saptamana, ceea ce inseamna ca nu trebuie sa mancati zilnic dulciuri.




Dieta poate fi tinuta timp indelungat, permitand consumul unei game largi de alimente astfel inca asigura toata plaja de vitamine, minerale si substante necesare sanatatii. Se recomanda sa nu consumati mai mult de un fel de mancare la o masa, iar desertul sa reprezinte o masa separata de celelalte ci nu incheierea mesei.
__________________
Jurnal- Ein neues Leben http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ben-12741.html
  #7818 (permalink)  
Vechi 07 dec 2012, 14:50:06
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Multumesc!
Am tot citit despre ea, doar lucruri bune si se spune ca e cea mai sanatoasa dieta.
Nu pare a fi foarte restrictiva.
Ma gandeam sa o incerc.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7819 (permalink)  
Vechi 07 dec 2012, 15:12:54
ADINAadinutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2011
Locaţie: Satu Mare, Romania
Vârsta: 33
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 52.5kg
Mesaje: 344
Aprecieri acordate: 158
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Cu placere draga mea si eu imi tot caut de ieri una intr'una ceva dieta.. cred k ma voi apuca de disociata pe zile. Azi am inceput cu ziua de fructe, dar sincer e mai mult decat groaznica.. parca am o senzatie de foame continua desi pana acum am ingerat vreo 700 si cv de calorii. maine voi fi la lactate, sper sa fie mai bine tu ce dieta ai tinut pana acum jen? :*
__________________
Jurnal- Ein neues Leben http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ben-12741.html
  #7820 (permalink)  
Vechi 07 dec 2012, 15:36:55
Polux's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de Jen Vezi mesajul
Multumesc!
Am tot citit despre ea, doar lucruri bune si se spune ca e cea mai sanatoasa dieta.
Nu pare a fi foarte restrictiva.
Ma gandeam sa o incerc.

Buna Jen, ce mai faci?

Nu am mai vorbit de mult!

Mi se pare o dieta de mentinere, sanatoasa si cu de toate!

Tu oricum ai nevoie doar sa te mentii, in niciun caz sa mai slabesti!

Pup!
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
50, 60, am, calorii, dieta, grupa, iii, jurnal, kg, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (III) Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 5349 02 ian 2012 04:29:00
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (II) Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg 7018 02 ian 2012 04:26:15
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (I) Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg 10181 04 sep 2011 01:17:12
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (I) Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 5254 23 mar 2011 01:37:24
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg danyela Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg 3901 16 feb 2011 00:53:00

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole