Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Sexy si skinkky in bikini - Concurs de slabit 27.05 - 22.07.2013

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #761 (permalink)  
Vechi 14 iun 2013, 19:25:02
stripmymind's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2009
Locaţie: Nordhausen, Germania
Vârsta: 33
Dieta: hipocalorica
Date: 171cm, 70.3kg
Mesaje: 330
Aprecieri acordate: 89
Am fost apreciat(a) de 108 ori in 70 mesaje
Implicit Re: Sexy si skinkky in bikini - Concurs de slabit 27.05 - 22.07.2013

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:00
Ou de gaina, 45g - 65 calorii
Mustar iute, 365, 15g - 6 calorii
Pasca din grau integral, Carrefour, 52g - 172 calorii
Apa plata, 500ml - 0 calorii
Gustare 1, ora 11:00
Ceai negru, 200ml - 2 calorii
Indulcitor, utilizare la masa, aspartam, pachete, 1.02g - 4 calorii
Apa plata, 500ml - 0 calorii
Lapte semi-degresat UHT, 365, 50ml - 24 calorii
Prânz, ora 11:46
Pasca din grau integral, Carrefour, 39g - 129 calorii
Telemea/branza de capra, moale, 100g - 268 calorii
Gustare 2, ora 13:00
Cafea, 200ml - 2 calorii
Zahar, 9g - 35 calorii
Lapte semi-degresat UHT, 365, 50ml - 24 calorii
Cina, ora 16:49
Ardei rosu iute, 10g - 4 calorii
Usturoi, 3g - 5 calorii
Sare de/pentru masa, 0.5g - 0 calorii
Brocoli congelat, 152g - 28 calorii
Couscous fiert, 170g - 180 calorii
Friptura de miel (pulpa, cotlet, muschi), fara os, carne si grasime, 114g - 268 calorii
Gustare 3, ora 17:49
Apa plata, 1000ml - 0 calorii
Indulcitor, utilizare la masa, sucraloza, pachete, Splenda, 2g - 7 calorii
Esenta de rom, 4g - 10 calorii
Amidon de porumb, 8g - 31 calorii
Lapte semi-degresat UHT, 365, 125ml - 59 calorii
Cirese, 285g - 180 calorii
Arahide cu coaja prajite uscat sarate, 365, 17g - 118 calorii
Seminte de dovleac, crude, nesarate, 32g - 168 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1789 calorii
ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, general, 60min - 390 calorii
Spalat, vase, 5min - 11 calorii
Metabolism bazal - 1409 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1810 calorii
stripmymind, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2244 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1727 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1986 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #762 (permalink)  
Vechi 14 iun 2013, 20:06:31
bellajane's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 13 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: stil de viata sanatos
Date: 172cm, 54.8kg
Mesaje: 2.402
Aprecieri acordate: 224
Am fost apreciat(a) de 263 ori in 197 mesaje
Implicit Re: Sexy si skinkky in bikini - Concurs de slabit 27.05 - 22.07.2013

Meniu' de azi 14.06.2013
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 20:55
Cafea, 200ml - 2 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 4 sodiu, 0 zaharuri
Lapte Cedra 1,5% grasime, Napolact, 40ml - 18 calorii, 1.2 proteine, 0.6 grasimi, - colesterol, 1.8 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Iaurt de baut Activia Natur, Danone, 174g - 61 calorii, 5.4 proteine, 1.6 grasimi, 0 colesterol, 6.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 6.3 zaharuri
Musli cu 30% fructe, SanoVita, 40g - 161 calorii, 3.9 proteine, 3.3 grasimi, - colesterol, 28.6 carbohidrati, 1.6 fibre, - sodiu, - zaharuri
Smochine uscate, 30g - 75 calorii, 1 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 19.2 carbohidrati, 2.9 fibre, 0 sodiu, 14.4 zaharuri
Caise uscate, 15g - 37 calorii, 0.5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 9.4 carbohidrati, 1.1 fibre, 1.5 sodiu, 8 zaharuri

Gustare 1, ora 20:58
Inghetata de ciocolata Balleto, Betty Ice, 60g - 85 calorii, 2.1 proteine, 3.6 grasimi, 0 colesterol, 17 carbohidrati, 0.3 fibre, 27 sodiu, 12.7 zaharuri

Prânz, ora 20:58
Baton Fibrobar-R, Redis, 60g - 278 calorii, 10 proteine, 13.7 grasimi, - colesterol, 28.6 carbohidrati, 6.1 fibre, - sodiu, - zaharuri

Cina, ora 21:00
Pastrav la gratar By Mihaela, 70g - 70 calorii, 12.6 proteine, 2.1 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 0 zaharuri
Salata telina, 100g - 32 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 6.9 carbohidrati, 1.2 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Salata de morcov, 100g - 87 calorii, 1 proteine, 7 grasimi, - colesterol, 5 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Ulei extravirgin de masline, Monini, 10ml - 83 calorii, 0 proteine, 9.2 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Paine integrala cu tarate, mayya, 30g - 56 calorii, 2.8 proteine, 0.5 grasimi, - colesterol, 11.9 carbohidrati, 2.9 fibre, 120 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 3, ora 21:02
Cirese, 250g - 158 calorii, 2.8 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 40 carbohidrati, 5.3 fibre, 0 sodiu, 32 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1203 calorii, (mic)44 proteine, (mult)42.5 grasimi, 0 colesterol, (mult)174.7 carbohidrati, 21.4 fibre, 152.5 sodiu, (mult)73.4 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1344 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1344 calorii

Azi am fost plecata, si la Dr. si la banca, si nu am avut timp sa iau pranzul, si mi-am luat pe drum un fibrobar...stiu ca nu e ok, dar se putea si mai rau daca nu mancam fibrobar-ul

Sport : 40 min Cardio party + 20 min ex pt picioare
Răspuns cu citat
  #763 (permalink)  
Vechi 14 iun 2013, 20:18:23
costina89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 35
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: Sexy si skinkky in bikini - Concurs de slabit 27.05 - 22.07.2013

Citat:
Anterior postat de mara_merkel Vezi mesajul
Off...Draga mea, te inteleg ca nu iti place cum arati.Te rog eu sa nu iti mai faci rau singura cu atata zahar.Trebuie sa te gandesti ca toate problemele pleaca de la prea mult zahar(cola, miere,nesquik). Zaharul provoaca dependenta ,ingrasa, te face depresiv, te prosteste din cauza starii de euforie care ti-o provoaca si multe alte lucruri naspa...
Roaga-l si pe sotul tau sa inceteze cu cola. Nu ii face nici lui bine si va obisnuiti si copii sa bea Cola.
Elimina pe cat posibil zaharul din casa. Cauta retete dulci sanatoase pentru copii...
Solutii sunt multe, trebuie doar tu sa vrei sa faci schimbarea. Si nu doar tu , si sotul tau sa te sprijine.E foarte important sa mergeti toata familia in aceeeasi directie. Nu unul sa manance Junk si altul numai mancare healthy.

Am scris un roman.
Sper sa te ajute cu ceva mesajul asta!

Pupici
Voi incerca sa renunt la zahar pe cat posibil,promit....iar cand voi pune gura pe el,mai mult de o linguita nu voi lua....cat despre miere...off si de asta trebuie sa ma las,mananc cate jumatate de borcan odata,sotul se mira mereu,tot timpul ma intreaba daca nu mi-e rau,cum sa imi fie rau de la asa bunatate.
Sotul meu nu v-a renunat la cola decat daca ii spune dr sa nu mai bea ca moare,el mananca ce ii dau eu,nu face nazuri niciodata,rar mancam cate o pizza in comert,copii mei nu beau sucuri din comert(le numesc otrava),dulciuri foarte putine(le fac in casa prajituri,ce vor ele) si mai nou nu mai mananca iaurt cu fructe ca m-a auzit pe mine zicandu-i sotului intr-o seara ca au colorante....atat i-a trebuit ficamii ca nu mai pune gura pe iaurt cu fructe,lucru bun daca ma intrebati pe mine.
Puteai sa scrii si mai mult nu ma supar,citesc si ma trezesc la relitate,imi face bine daca cineva ma trage de urechi,din cauza asta as fi dorit sa ne monitorizeze cineva meniurile,pt astfel de scapari,pe mine trebuie sa ma tina cineva in frau 3 sapt apoi sunt cea mai cuminte.


Citat:
Anterior postat de silviadm Vezi mesajul
Costina s scapi de viciile acestea tre s fii fff hotarata...sufleteste vreau s zic ,dar si cu...creierul mai ales,caci de aici pleaca totul...cat de colege te cred ca poate iti fac pofta poate te ispitesc...si eu stau cu pizza snaksuri coca cola cornuri de toate felurile ...inghetza etc sub nas si nu ma ating decat de maslinesau vre'un suc natural...
sefa ,mea ne slaba , cand se stie,si mananca cate o pizza d aia mare+ suc+inghetatasi la ore tarzii dimineata mananca corn cu ciocolata si alte bazaconii
dar ss reusesc sa'mi intrec poftele....si s ajung sa'mi cred sg minciuna refuzam categoric + ca'mi iau mancarea mea...faceam gen la ea cand ma intreba dak vreau pizza"eu la ora asta nu mananc pizza nici daca imi pui bani pe masa si radeam " sau , cum nu'i nimic hrana practic in barul acela , "eu ma hranesc cu salata"si tot felul de replici de genul...poate pofteam dar vborbind asa ma incurajam din start imi trecea....nu spun ca nu am cazut de multe ori "ispitei"dar in general caut s mananc cat mai oke,incerc s ma gandesc mereu ca ceea ce mananca aia nu e hrana
ma chinui de jumatate de an s dau vreo 3-4 kg jos,deci poate nu o s ti se para ca sunt cea mai buna de dat un sfat dar poate totusi am reusit s te ambizionez pe tn mai mult
eu mananc prosti cand sunt singura acasa,prostii.....daaaa.....infulec ce gasesc
Am si eu cunosinte care baga in ele numai mancare nesanatoasa,bai si nu pun un gram..,cum e si sotl meu,poti sa ii dai numai pizza si shaorma si tot nu se ingrasa

Citat:
Anterior postat de JC1 Vezi mesajul
Încearcă să nu te mai gândeşti la kg, contează să trăieşti mai sănătos apoi să pierzi kg!
din pacate pentru mine acum in momentul de fata e mai important sa pierd 10kg,asa vad eu acum....

Citat:
Anterior postat de JC1 Vezi mesajul
Gândeşte-te că nu merită să laşi munca pe care ai început-o neterminată!
Adică ai slăbit mai mult de un sfert pe cât mai trebuie! De ce ai începe acum să renunţi! Dacă ai o zi proastă treci peste şi nu o face şi pe următoarea proastă! Succes şi drum bun!
multu,maine sper sa fie o zi mai buna,oricum azi ma simt ingrozitor,sunt balonata,ma simt plina rau.....trebuie sa ma golesc.


fetelor sa va zic ceva
Aveti grija la castraveti astia romanesti,sunt plini de agenti de crestere,baga tarani in ei numai prosti,eu voi cumpara numai import pt ca macar aia baga cu masura si nu imi fac rau deloc,asta de la noi m-au terminat la stomac si burta....credeti-ma ca stiu ce zic,vecina mea s-a dat de gol singurica dupa ce 2 ani se batea cu palma in piept ca sunt naturali,pune azot in ei,ar nu cu masura,pune acolo sa se faca mari,nu o intereseaza ca jumatate de sat e bolnava dupa ce a cumparat de la ea,sa nu mai puneam si saraci oameni care au cumparat de la taraba.

va pup fetelor si va multumesc
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui costina89:
JC1 (16 iun 2013), mara_merkel (15 iun 2013)
  #764 (permalink)  
Vechi 14 iun 2013, 20:39:30
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Sexy si skinkky in bikini - Concurs de slabit 27.05 - 22.07.2013

Citat:
Anterior postat de alinutzik Vezi mesajul
Fetele eu nu stiu de greutate, si asa slabesc greu .. dar, ca sa ma laud si eu un pic, de ceva timp nu am mai avut niciun binge !!!! Eu, care o data la o saptamana-doua, mancam pana explodam.. Si, de cand cu concursul, am avut si cheat meal saptamanal. Inainte daca puneam gura pe o portie de prajitura sau ceva dulce, toata ziua o tineam in porcarii.
Bravooo, dragutaa E mare lucru sa faci asta si te felicit. Nu te da batuta!
M.am gandit acum la tine si am zis sa.ti scriu.
Astazi am prima data Gameday si Overtime, amandoua si l.am terminat pe primul deocamdata. Sunt leoarca si ma batea gandul sa.l las pe maine Overtime.ul, dar mai rezist eu inca putin.
The thing is acum cand l.am deschis, cica " if you didn't get enough workout in your last workout"...I was like... ARE YOU FREAKIN' KIDDIN' ME??? )
God, this man is totally insaaaaane!
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Adina14:
alinutzik (14 iun 2013)
  #765 (permalink)  
Vechi 14 iun 2013, 21:41:07
alinutzik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Mancare sanatoasa si sport
Date: 157cm, 57.2kg
Mesaje: 1.049
Aprecieri acordate: 150
Am fost apreciat(a) de 418 ori in 292 mesaje
Implicit Re: Sexy si skinkky in bikini - Concurs de slabit 27.05 - 22.07.2013

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul

Bravooo, dragutaa E mare lucru sa faci asta si te felicit. Nu te da batuta!
M.am gandit acum la tine si am zis sa.ti scriu.
Astazi am prima data Gameday si Overtime, amandoua si l.am terminat pe primul deocamdata. Sunt leoarca si ma batea gandul sa.l las pe maine Overtime.ul, dar mai rezist eu inca putin.
The thing is acum cand l.am deschis, cica " if you didn't get enough workout in your last workout"...I was like... ARE YOU FREAKIN' KIDDIN' ME??? )
God, this man is totally insaaaaane!
Hey Adina! :*

Eu nu imi amintesc sa fi facut vreodata Overtime.. asta pentru ca eram obosita dupa Gameday si pentru ca parca avea niste miscari mai dubioase..

De luni sunt alaturi de tine cu Asylum 2 :*
__________________
Jurnal ALINUTZIK
alinutzik, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1944 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1427 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1170 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui alinutzik:
Adina14 (14 iun 2013)
  #766 (permalink)  
Vechi 14 iun 2013, 21:59:49
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Sexy si skinkky in bikini - Concurs de slabit 27.05 - 22.07.2013

Citat:
Anterior postat de alinutzik Vezi mesajul


Hey Adina! :*

Eu nu imi amintesc sa fi facut vreodata Overtime.. asta pentru ca eram obosita dupa Gameday si pentru ca parca avea niste miscari mai dubioase..

De luni sunt alaturi de tine cu Asylum 2 :*
Da, a fost cam greu si nu pot sa fac triceps push ups decat din genunchi. Cred ca am pierdut mai mult timpul cu ala, dar ...ma rog
Uuuu super tare Asta inseamna totusi no kangoo for this month?
Răspuns cu citat
  #767 (permalink)  
Vechi 14 iun 2013, 22:33:08
alinutzik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Mancare sanatoasa si sport
Date: 157cm, 57.2kg
Mesaje: 1.049
Aprecieri acordate: 150
Am fost apreciat(a) de 418 ori in 292 mesaje
Implicit Re: Sexy si skinkky in bikini - Concurs de slabit 27.05 - 22.07.2013

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul

Da, a fost cam greu si nu pot sa fac triceps push ups decat din genunchi. Cred ca am pierdut mai mult timpul cu ala, dar ...ma rog
Uuuu super tare Asta inseamna totusi no kangoo for this month?

Exact, nu Kangoo.. Poate mai merg asa..o data pe saptamana, nu stiu. Ti-am zis ca o sa ma si angajez la inceputul lui iulie.. si nu stiu cum o sa am programul si daca apuc sa ma duc la sala, de asta vreau sa fac ceva acasa.

Trebuie sa recunosc ca am ceva emotii pentru luni, sunt curioasa cum ma mai descurc lucrand cu Shaun. Sper sa fie bine
__________________
Jurnal ALINUTZIK
alinutzik, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1944 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1427 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1170 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui alinutzik:
Adina14 (14 iun 2013)
  #768 (permalink)  
Vechi 15 iun 2013, 01:03:57
mara_merkel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: den haag, Olanda
Vârsta: 35
Dieta: dieta personalizata
Date: 167.5cm, 67.7kg
Mesaje: 440
Aprecieri acordate: 165
Am fost apreciat(a) de 225 ori in 165 mesaje
Implicit Re: Sexy si skinkky in bikini - Concurs de slabit 27.05 - 22.07.2013

Citat:
Anterior postat de JC1 Vezi mesajul
Şi eu am formă de pară când şi ce ar trebui să pap? sau mai bine decât să scrii romane nu îmi poţi da un pont unde pot găsi aceste informaţii?
Nu cred ca exista o reteta care sa se potriveasca formei de para. eu doar am spus ce am observat la mine.Fiecare om e diferit . Nu m-am luat dupa nici o informatie.
__________________
The difference between reaching your goal and not reaching your goal is equal to the difference between doing and trying.

"If you fail to plan,you are planning to fail"
Benjamin Frenklin
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui mara_merkel:
JC1 (16 iun 2013)
  #769 (permalink)  
Vechi 15 iun 2013, 01:21:43
mara_merkel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: den haag, Olanda
Vârsta: 35
Dieta: dieta personalizata
Date: 167.5cm, 67.7kg
Mesaje: 440
Aprecieri acordate: 165
Am fost apreciat(a) de 225 ori in 165 mesaje
Implicit Re: Sexy si skinkky in bikini - Concurs de slabit 27.05 - 22.07.2013

Meniu 14 iunie:

MD: 1 rice cake,1 morcov, 3 LG humus, 100 ml iaurt,25 g cocos
G: cafea cu lapte
P: 2 felii pizza cu macrou afumat(conform),150 ml iaurt
G:mini aperitive + ~500 ml vin rosu
C:1 rice cake,1 morcov,2 felii sunca curcan,1 castravete,50 ml iaurt,50 g macrou afumat

Total ~ 2000 kcal
Sport 30 min Bootcamp

O sa notez meniul asta cu 0 puncte din cauza vinului neconform.
__________________
The difference between reaching your goal and not reaching your goal is equal to the difference between doing and trying.

"If you fail to plan,you are planning to fail"
Benjamin Frenklin
Răspuns cu citat
  #770 (permalink)  
Vechi 15 iun 2013, 07:57:48
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Sexy si skinkky in bikini - Concurs de slabit 27.05 - 22.07.2013

Neatza dragelor!

Scriu meniul de ieri si fug la treburi.. Va pup si va urez un weekend frumos cu soare!

MENIU 14.06
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 13:29
Banane/Banana, 60g - 54 calorii
Paine alba, obisnuita, 10g - 27 calorii
WPI Whey Protein Isolate, Pro Nutrition, 25g - 94 calorii
Cirese, 65g - 41 calorii
Capsuni, 65g - 21 calorii
Lapte batut integral, 100ml - 62 calorii

Prânz, ora 13:33
Piept de pui cu legume, mayya, 350g - 423 calorii

Gustare 2, ora 13:34
Seminte de in, 8g - 43 calorii
WPI Whey Protein Isolate, Pro Nutrition, 25g - 94 calorii
Esenta de rom, 4g - 10 calorii
Cacao, continut scazut de grasimi (11% unt de cacao), Dr. Oetker, 5g - 12 calorii
Fructe Goji deshidratate, fara zahar, 10g - 38 calorii
Albus de ou, crud, proaspat, 100g - 48 calorii
Ciocolata Heidi Dark Extreme 85%, 8g - 51 calorii

Cina, ora 13:37
Ciorba (bors) de fasole alba, by Sunshine, 500g - 250 calorii
Branza oi, 50g - 138 calorii
Ceapa, verde (intreaga), cruda, 45g - 15 calorii
Pastrama afumata porc, Campofrio, 50g - 70 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1491 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Fitness, intens, 40min - 206 calorii
Metabolism bazal - 1300 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1506 calorii

SPORT: 40 min: 35 min Bulk Back + 5 min exercitii cu greutati ptr fund si abs (bulgarian squats, weighted squates, sit-ups, plank, etc)
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
05, 07, 2013, 22, 27, bikini, calorii, concurs, concursuri, dieta, in, sanatos, sexy, skinkky, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Am slabit 22 kg cu dieta Catalin Crisan, cum ma mentin? gigibeb Diete Vedete 13 30 iun 2016 14:04:08
Mireasa si (sper!) gravidutza in 2013! dienusha Inainte de sarcina 31 10 sep 2012 19:32:31
Regulament Concurs slabit sanatos (18.07-10.10) - Slabute la Toamna! Slabuta Concurs de slabit sanatos - Slabute la toamna! 627 06 nov 2011 12:19:33
Grupul Sexy Bikini - Concursul Slabute la Toamna, 2011 Slabuta Concurs de slabit sanatos - Slabute la toamna! 415 11 oct 2011 22:22:37
Rezultate Concurs de slabit sanatos (09.05-04.07) - Slabute la vara! Slabuta Concurs de slabit sanatos - Slabute la vara! 32 11 iul 2011 17:51:40

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole