Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ati putea avea o relatie cu un barbat casatorit?

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 04 aug 2010, 15:26:22
Sabine_28's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.609
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Ati putea avea o relatie cu un barbat casatorit?

Citat:
Anterior postat de marasquin Vezi mesajul
Ufff....Toate aveti mare reptate...Am discutat cu el si pana acum mi-a spus ca nu poate sa divorteze pt ca deocamdata nu are bani sa se mute in alta parte. El sta in casa socrilor...si are o rata imensa la un apartament pe care o plateste numai el. Nu poate sta in apartament pt ca e inchiriat ca sa mai scoata bani...In octombrie mi-a promis ca se muta cu chirie, dar imi e mila de el pt ca eu il presez si are multe probleme, inclusiv la serviciu...A spus ca asta ar fi motivul... La mine nu se poate muta ca stau cu ai mei...si tot asa....
Acum ca m-am angajat ne vedem si mai rar...De obicei mergem la hotel daca vrem sa stam impreuna...dar si acolo costa destul...
Eu cred ca ma minte...
Buna,
Gandeste-te asa: de cate ori mergeti la hotel? Daca are bani sa mergeti de 3-4 ori pe luna, are bani si de chirie, deci sigur te minte. In octombrie...ce se intampla in octombrie de va avea bani atunci?
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2417 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #22 (permalink)  
Vechi 04 aug 2010, 15:34:28
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Ati putea avea o relatie cu un barbat casatorit?

Citat:
Anterior postat de marasquin Vezi mesajul
Ufff....Toate aveti mare reptate...Am discutat cu el si pana acum mi-a spus ca nu poate sa divorteze pt ca deocamdata nu are bani sa se mute in alta parte. El sta in casa socrilor...si are o rata imensa la un apartament pe care o plateste numai el. Nu poate sta in apartament pt ca e inchiriat ca sa mai scoata bani...In octombrie mi-a promis ca se muta cu chirie, dar imi e mila de el pt ca eu il presez si are multe probleme, inclusiv la serviciu...A spus ca asta ar fi motivul... La mine nu se poate muta ca stau cu ai mei...si tot asa....
Acum ca m-am angajat ne vedem si mai rar...De obicei mergem la hotel daca vrem sa stam impreuna...dar si acolo costa destul...
Eu cred ca ma minte...
Marasquin, puteti sta cu chirie. Banii de hotel se pot da pe o chirie modesta. Tu daca muncesti, vei putea ajuta la plata
Intr-adevar, va va fi greu la inceput, dar daca iubesti treci peste toate greutatile. Si el daca iubeste, va trebui sa faca anumite sacrificii.

Nu imi pot da seama de sinceritatea sentimentelor lui, de aceea nici nu ma arunc in a-ti da sfaturi de genul: paraseste-l sau ramai cu el. Tu esti singura care stie ce se intampla intre voi doi. Singurul sfat e sa discutati pe aceasta tema si sa luati cat mai curand o decizie.

Meriti si tu sa fii fericita! Si daca fericirea ta e in alta parte nu merita sa fii mereu in umbra.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #23 (permalink)  
Vechi 04 aug 2010, 16:04:18
rodica2010's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 12 iun 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 56
Date: 156cm, 66.6kg
Mesaje: 2.853
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 42 ori in 33 mesaje
Implicit Re: Ati putea avea o relatie cu un barbat casatorit?

Iubita, vrei sa ajungi ca Iuliana Marciuc cu Adrian Enache? Sa-l astepti pana impletesti cosite albe? Cred ca ar trebui sa te iubesti intai pe tine! TREZESTE-TE !!!!!!
rodica2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1656 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1139 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #24 (permalink)  
Vechi 05 aug 2010, 15:12:23
marasquin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 37
Date: 165cm, 66kg
Mesaje: 29
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Unhappy Re: Ati putea avea o relatie cu un barbat casatorit?

Daca ma despart de el nu stiu unde o sa mai cunosc pe altcineva...Prietene nu am ca sa ies, deci o sa raman fata batrana...De la birou acasa, de acasa la birou.....Plus ca nu mai am incredere in mine si imi e teama ca sunt prea vulnerabila din punct de vedere sentimental....si nu cred ca voi mai gasi pe cineva care sa ma iubeasca asa cum sunt fara sa isi bata joc de mine...
marasquin, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1618 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1101 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #25 (permalink)  
Vechi 05 aug 2010, 21:07:30
nathusyk's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 mar 2010
Locaţie: Albufeira, Portugalia
Dieta: dukan
Date: 164cm, 73kg
Mesaje: 204
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ati putea avea o relatie cu un barbat casatorit?

pai dar nu inteleg de ce si-ar bate cinev joc de tine, pari o fata destul de desteapta si interesanta. deci ai incredere in tine, si pentru proba iesi si tu cu cineva din colegele de lucru la o cafea si incearca sa vezi cum te simti. trebuie sa mai iesi in lume si fara da iubi al tau, nu de alta dar oricum vei ramine fata batrina alaturi de el, de fapt in umbra lui. fii mai isteata.
nathusyk, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2409 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1892 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 601 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #26 (permalink)  
Vechi 05 aug 2010, 21:12:01
nathusyk's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 mar 2010
Locaţie: Albufeira, Portugalia
Dieta: dukan
Date: 164cm, 73kg
Mesaje: 204
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ati putea avea o relatie cu un barbat casatorit?

si sa nu mai aud asa prostii din gura ta. nu esti o baba, nu esti o mama soltera, deci nu ai asa de mari obligatii, dar ai serviciu, colegi, afara e cald si bine, iesi seara si de plimba, singura, mai stai la o terasa si bea ceva racoritor singura, si vei vedea ca se vor apropia barbatii si de tine. depinde doar de tine ,nu mai fi la disppozitia lui mereu cind are el timp. mai fati putin de cap. totodata ai sa testezi si profunzimea relatiei voastre.
nathusyk, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2409 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1892 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 601 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #27 (permalink)  
Vechi 05 aug 2010, 22:24:56
cristiniq's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Dieta: South Beach
Date: 167cm, 49kg
Mesaje: 366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Ati putea avea o relatie cu un barbat casatorit?

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul

Cristiniq, sunt cazuri si cazuri.
Nu vreau sa se inteleaga ca incurajez astfel de relatii, dar totusi as lasa o portita pentru cei care chiar se iubesc si divorteaza nu doar pentru a mai schimba decorul.

Intr-adevar multe dintre ele se incheie tragic, dar sunt si situatii cand s-au schimbat radical vietile lor si eu cunosc astfel de cazuri. Conditia obligatorie - iubirea.

In rest sunt aventuri sau petrecerea mai picanta a timpului liber

Eu am cunoscut un tip, un fost coleg de munca, care era insurat, avea fiica de 6 anisori si cum lucra mai departe de casa(Germania), le impuia capetele bietelor fete cu "relatia lui care era pe butuci" si culmea e ca ele il credeau. Daca poti crede, avea o relatie"stabila" cu o tanara din grup, alte doua relatii mai putin stabile si inca una cu o tipa care mi-a devenit mai propiata si care-mi spunea cum el i-a jurat ca va divorta, ca vroia sa se alature familiei ei, chiar studia asta si i-a turnat altele asemenea...Pe de alta parte, eu ii eram lui "cel mai bun prieten", efectiv ma tratat ca pe unul din baieti, era foarte competitiv cu mine si trebuia sa ma ridic la nivelul unui barbat, reuseam adesea, de aceea aveam acest gen de relatie. Mi se confesa, stiind ca sunt de-a lui si, nu vrei sa sti ce zace in mintea unui astfel de exemplar masculin. Sunt niste genii ale prefacatoriei, incredibili!
Răspuns cu citat
  #28 (permalink)  
Vechi 05 aug 2010, 22:30:29
cristiniq's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Dieta: South Beach
Date: 167cm, 49kg
Mesaje: 366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Ati putea avea o relatie cu un barbat casatorit?

Citat:
Anterior postat de marasquin Vezi mesajul
Daca ma despart de el nu stiu unde o sa mai cunosc pe altcineva...Prietene nu am ca sa ies, deci o sa raman fata batrana...De la birou acasa, de acasa la birou.....Plus ca nu mai am incredere in mine si imi e teama ca sunt prea vulnerabila din punct de vedere sentimental....si nu cred ca voi mai gasi pe cineva care sa ma iubeasca asa cum sunt fara sa isi bata joc de mine...
AI 23 DE ANI!!!! Esti foarte, scuze, mult prea tanara pentru astfel de ganduri! Iti propun sa te inscrii la un curs de ...ceva, vezi si tu: dans, limbi straine, etc.
Vei gasi pe acel cineva care sa te iubeasca, bataie de joc se cheama o astfel de relatie care nu iti poate face cinste!
Daca tu ai ajuns sa gandesti astfel, cred ca, intr-un fel, ti-a fost indusa aceasta gandire, scuze repetitia! Eu nu renunt la ideea ca daca divorteaza ptr tine, o va face si pentru o alta! Simplifica-ti existenta!
Răspuns cu citat
  #29 (permalink)  
Vechi 05 aug 2010, 22:36:52
jolye79's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Ati putea avea o relatie cu un barbat casatorit?

Citat:
Anterior postat de nathusyk Vezi mesajul
eu cred ca acesta e un subiect cu doua fete, deci doar tu singura poti hotari ce e mai bine pentru tine in primul rind. apoi atunci cind iubesti ierti totul si speri mereu, deci e de inteles ca inca esti cu el, in pofida situatiei complicate. dar intradevar, tu esti pe locul secund in viata lui, chiar daca el spune ca te iubeste enorm. el oicum se duce acasa, cu ea iese in ospete, pe ea o prezinta si prietenilor, rudelor colegelor de serviciu, tu esti doar cealalta, cu toate ca el poate intradevaar te iuvbeste enorm. in rimul rind ar trebui sa afli de ce nu pune capat acestei situatii, luind o hotarire sau alta, ce il tine in acea casnicie, si asa vei intelege cit de importanta esti tu in viata lui. dar daca il iubesti atit incit itit este greu sa renunti la el sau sa il pui in situatia sa aleaga intre voi doua, riscind sa ramii pe dinafara, atunci accepta situatia sa cum este si nu pune intrebari mult nici celorlalti nici tie si in primul rind nu te simti vinovata, fiidca la sigur , in aceasta situatie sunt cel putin trei vinovati si nu doar unul. capul sus
Foarte bine punctat.
Intr-o astfel de relatie decizia o ia el si pentru ca este foarte sigur de tine, nu se grabeste. Stiu foarte bine ce simti, cate umilinte poti indura cand se ridica din patul tau si se indreapta catre cel al sotiei, cum iti pui un milion de intrebari (oare ce face el acum? oare i-a spus ceva despre noi sotiei? oare maine va fi ziua cea mare?) la care nici macar el nu cunoaste raspunsul si cum ti-e imposibil sa pui piciorul in prag de teama sa nu-l pierzi definitiv.
Daca intr-adevar te iubeste, el este intr-o situatie mult mai tragica decat a ta, pentru ca el trebuie sa puna capat unei relatii, el trebuie sa treaca printr-un divort, el trebuie sa suporte isteriile celeilalte femei. Si nu-i deloc usor. In plus, el si sotia lui au foarte multe in comun, nu neaparat care ii leaga foarte tare, dar sunt lucruri care trebuie impartite, lamurite...famile, prieteni comuni, oarece bunuri materiale...pana si obisnuinta de a fi cu femeia respectiva este un obstacol foarte puternic. Mai ales ca...viitorul langa ea este extrem de sigur. Nu neaparat confortabil, dar sigur. In plus sta si cu socrii....alt scandal! Trebuie sa divorteze si de ei!!!
Pune-te putin in locul lui, incearca sa te imaginezi casatorita cu un tip de 6-7 ani pe care l-ai iubit odata (altfel nu-l luai!), cu a carui mama te intelegi admirabil si faceti niste prajituri dementiale impreuna; imagineaza-ti ca aveti prieteni cu care iesiti in fiecare sambata la gratar si o data pe saptamana la un restaurant sau un suc, ca ai o nepoata din partea unei verisoare a sotului de 4-5 anisori pe care pur si simplu o adori; ca ai promis cumnatei tale insarcinata in 10 saptamani ca o ajuti sa-si decoreze camera puiului care se va naste peste sapte luni si ea abia asteapta s-o faceti impreuna! Si tot asa, veri, unchi, matusi, prieteni, care unii te plac, altii nu, dar care toti te respecta si te cunosc ca fiind sotia lui X....Imagineaza-ti acum ca intr-o buna zi, din cauza unei iubiri....extraconjugale trebuie sa le spui tuturor acestor oameni...PA! Cam dificil, nu?
Sfatul meu e sa ai o rabdare de beton. Si sa nu cumva sa folosesti la fiecare intalnire tonul plangaret prin care ii ceri pentru a mia oara sa-si paraseasca....viata din prezent pentru tine. Fa-l sa se simta exceptional cu tine (fii dulce, blanda, calma, iubitoare....exact cum nu este o sotie aflata in punctul de a fi parasita) si sa-si doreasca el sa plece pentru ca este mult mai bine langa tine, si nu pentru ca il presezi sa o faca. Pe de alta parte, ai putea si sa te joci putin cu el: poti incepe prin a iesi mai des cu alti prieteni (in niciun caz cu un alt iubit, e riscul prea mare) si poti incepe sa-i refuzi cate o intalnire (nu foarte des, cam una la doua saptamani) pe motiv ca ai apucat sa-i promiti lui Y ca mergi cu el/ea la film/mall/suc. Schimba-ti putin aspectul fizic (tunde-te, vopseste-ti parul, ia-ti cateva hainute mai sexy, renunta la cateva kilograme ) - o sa-i dea de gandit. Pune odata o prietena, cand esti cu el, sa te sune de pe numar privat, sa stea putin in telefon si sa-ti inchida (iar tu, cu un aer nevinovat, sa-i spui ca iar suna cineva si nu vrea sa vorbeasca...). Dar sa nu faci toate astea odata, ca il sperii! Toatea astea le faci in timp (3-4 luni), treptat, cu rabdare.
Pe scurt, fa-l sa-si dea seama ca nu e unic in univers si ca ar exista posibilitatea sa cunosti pe cineva...mai bun ca el! Ca ii aluneci putin printre degete. Asta o sa grabeasca putin procesul. Daca te iubeste cu adevarat........in maxim 6 luni e langa tine. Daca nu...macar ti-ai imbunatatit aspectul fizic!
Multa bafta! Mai urmaresc subiectul asta sa vad ce-ai mai facut!
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #30 (permalink)  
Vechi 05 aug 2010, 22:39:53
jolye79's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Ati putea avea o relatie cu un barbat casatorit?

Citat:
Anterior postat de cristiniq Vezi mesajul

AI 23 DE ANI!!!! Esti foarte, scuze, mult prea tanara pentru astfel de ganduri! Iti propun sa te inscrii la un curs de ...ceva, vezi si tu: dans, limbi straine, etc.
Vei gasi pe acel cineva care sa te iubeasca, bataie de joc se cheama o astfel de relatie care nu iti poate face cinste!
Daca tu ai ajuns sa gandesti astfel, cred ca, intr-un fel, ti-a fost indusa aceasta gandire, scuze repetitia! Eu nu renunt la ideea ca daca divorteaza ptr tine, o va face si pentru o alta! Simplifica-ti existenta!
Este foarte posibil sa se intample asta, dar este la fel de posibil sa nu se intample! Sunt cazuri si cazuri. Eu una sunt pro-iubire, si daca doi oameni se iubesc, ce mai conteaza starea civila? Eu am fost in situatia ei si sunt un caz fericit. Deci...se poate!
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
barbat casatorit, barbati, copii, cuplu, divort, femei, relatii, sotie


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gelozia in relatie Slabuta Despre noi, ... femeile 52 09 sep 2011 16:41:39
Diferenta de varsta intr-o relatie lory Despre noi, ... femeile 22 20 sep 2010 10:14:16
Monotonia intr-o relatie ... viktoria Despre noi, ... femeile 16 16 sep 2010 09:18:40
Dormi suficient pentru a avea un metabolism echilibrat? tanya Medicina despre slabit 10 20 iul 2010 15:21:33
Cum as putea posta un film pe site? alexa.stan Forum 3 04 ian 2010 23:33:19

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole