Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #11531 (permalink)  
Vechi 08 apr 2015, 16:14:45
cristy28's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Anglia
Vârsta: 49
Dieta: Montignac
Date: 156cm, 54.7kg
Mesaje: 248
Aprecieri acordate: 549
Am fost apreciat(a) de 532 ori in 235 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Salut toate fetele ambitioase si suple;felicitari pentru rezultate,
cred ca sunteti si mai motivate acum, ca vine vremea buna.
Avem mare incercare cu venitull verii- ba o terasa, ba la plaja, tentatii
fel de fel.Noi insa vom fi frumoase,slabute si ne vom simti bine in
blugii din dulap. Va pup pe toate si va doresc o zi luminata si linistita.
cristy28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui cristy28:
Alynuta (09 apr 2015), VentoFreddo (08 apr 2015)
  #11532 (permalink)  
Vechi 08 apr 2015, 18:57:53
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Asa e,Cristy
Fetele,si eu am un blug de referinta,luat acum 2 ani din Spania si inca am eticheta pe el il car dupa mine in jurul lumii,cu speranta ca doar doarDar ala imi va veni cand ajung la 65 de kile.

Gata,am scapat de ziua neconforma,f bune pastele cu calmari de la pranz,pasta era de grano duro,fara ou.Oricum,neconforme.Am reusit sa nu mananc desertul!(inghetata Tartuffo).

Ma pregatesc sa imi fac sportul,astept sa plece al meu de acasaPrima zi!mi-e cam teama de durere,ca stiu ca nu scap usor.Mi-am cumparat azi si doua sticle de apa minerala de juma de kil,sa le folosesc drept greutati.O sa incep usurel,cu 2 mile,daca reusesc sa ajung la sfertul de ora azi sunt cineva.
O seara buna!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
cristy28 (09 apr 2015), Michelina (08 apr 2015)
  #11533 (permalink)  
Vechi 08 apr 2015, 19:21:56
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

fetele,ce ziceti de pasca asta fara aluat? e Monty?
-500g ricotta bivolita
-2 oua
-100g goji sau merisoare uscate
-150g smantana Albalact 12%
-20g psyillium
-indulcitor stevie

Se amesteca toate, se pun in tava de chec, pe hartie de copt, la cuptor.

m-am inspirat din pasca fara aluat by Tina.
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
Alynuta (09 apr 2015), Michelina (08 apr 2015)
  #11534 (permalink)  
Vechi 08 apr 2015, 20:44:05
cristy28's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Anglia
Vârsta: 49
Dieta: Montignac
Date: 156cm, 54.7kg
Mesaje: 248
Aprecieri acordate: 549
Am fost apreciat(a) de 532 ori in 235 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
fetele,ce ziceti de pasca asta fara aluat? e Monty?
-500g ricotta bivolita
-2 oua
-100g goji sau merisoare uscate
-150g smantana Albalact 12%
-20g psyillium
-indulcitor stevie

Se amesteca toate, se pun in tava de chec, pe hartie de copt, la cuptor.

m-am inspirat din pasca fara aluat by Tina.
Ai grija cu ricotta, intelesesem ca nu e indicata ,daca nu chiar nepermisa;nu vreau sa spun prostii dar stiu sigur ca nu e ok. Eu fac pasca fara aluat,care e ok,dar folosesc un fel de branza proaspata.Restul ingredientelor sunt conforme.
Ai mai folosit stevia indulcitor in prajituri? Schimba gustul,e chiar antipatica.
Tu ai cerut o parere,eu ti-am zis ce cred, poate mai stiu fetele cum e mai bine.
cristy28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui cristy28:
Michelina (08 apr 2015), VentoFreddo (09 apr 2015)
  #11535 (permalink)  
Vechi 08 apr 2015, 20:53:40
cristy28's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Anglia
Vârsta: 49
Dieta: Montignac
Date: 156cm, 54.7kg
Mesaje: 248
Aprecieri acordate: 549
Am fost apreciat(a) de 532 ori in 235 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Meniul meu de azi a fost varza, si la propriu si la figurat
Dimineata am baut doar o cafea,apoi m-am apucat de facut nucile(o serie ptr mine,conforme,..alta ptr baieti si bineinteles doua tipuri de crema). Am degustat cateva si asa a trecut pranzul,am terminat treaba pe la 5 p.m. ca am
mai copt si faguri ,umplut,etc.
Ptr cina am avut piept pui cu putina mazare fiarta si salata de...varza.
Sper sa nu se supere cantaru ala pe mine ca a fost o zi anapoda cu mancatul.
Poate voi sunteti mai ordonate,ca eu am un program haotic in vacanta asta.
Seara buna tutror si ne auzim pe maine.
cristy28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui cristy28:
Alynuta (09 apr 2015), Michelina (08 apr 2015), VentoFreddo (09 apr 2015)
  #11536 (permalink)  
Vechi 08 apr 2015, 21:53:12
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul


Si eu am intrat ieri destul de bine intr-o pereche de blugi care nu au deloc elasticitate si nemernicii cum pun cateva sute de grame cum nu mai intra

Sa dea putin caldura ca mai am o pereche in care nu am mai intrat de cand aveam 50 kg. Diseara ii probez sa vad cat de departe sunt.
Sunt ffff departe
Chiar si unii care imi erau lejeri la 52 kg sunt departe

De suparare am fost si mi-am cumparat 3 fuste sexy si largi

Azi am fost fff cuminte - nu am mancat nici o gustare - exact cum mi-am propus. Sa vedem maine ce zice cantarul. Dupa sesiunea de probat blugii desi eram lesinata de foame nu-mi venea sa mai inghit nimic.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
cristy28 (09 apr 2015), VentoFreddo (09 apr 2015)
  #11537 (permalink)  
Vechi 09 apr 2015, 08:58:45
RaluR's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 86.9kg
Mesaje: 258
Aprecieri acordate: 132
Am fost apreciat(a) de 224 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Stai calma ca nu ai cum sa iei in greutate daca esti conforma!Poate esti umflata de la ceva,ai retineri,ai mancat sarat sau vin ”rusii”.Eu te admir foarte mult pentru ca ,desi esti asa de stresata,reusesti sa tii dieta!EU cand am probleme si stres nu reusesc,recunoscTu esti tare!Continua cu dieta ca e posibil sa ai si stagnari,ce sa faci,asta e,rabdare multa!Si cu sportul..parca suntem gemeneTrebuie sa descarc filmuletele cu Leslie,sunt singurele cu care mai reusesc sa ma misc..
Asa e, nu am luat, mi s-a parut. De fapt habar nu am.Si la cum sta carnea pe mine (mai bine), m-am gandit ca nu e bun cantarul. Nu se poate ca Mara de 8 luni sa nu ia in greutate. Asa ca aseara mi-am cumparat cantar electronic. Nu va pot descrie ce-am simtit cand am vazut ca am cu 3,2 kg mai mult decat imi arata vechiul cantar!!!
Dar ma consolez cu gandul ca poate aveam si mai mult si nu vedea cantarul ca am slabit, iar de acum o sa stiu exact cum stau. Trebuie sa resetez si tickerul... sunt foarte suparata. Sunt cea mai grasa de aici. La maaaare distanta!! Horror....

Citat:
Anterior postat de cristy28 Vezi mesajul
Ralu, nu te cunosc dar m am gandIt la vorbele tale azi
Nu esti grasa ci esti frumoasa si esti unica
Asta tre sa- ti intre bine in cap
Mai ai si un copil , ceea ce te face si mai si;hai, o sa fie bine,
nu te demoraliza singura;cat despre barbati...bleah, nu poti
conta pe ei(LOL)
Multumesc tare mult! :*

Citat:
Anterior postat de Pasy Vezi mesajul
Ralu, nu te mai tot stresa, ce puii mei, macar faci ceva, o sa slabesti poate mai incet, dar o sa slabesti am vazut si la mine, urmatoarele ture de monti nu au acelasi rezultat ca prima tura, dureaza muuulllttt mai mult rabdare, atata tot chestia asta cu greutatea in plus e generata si de disconfortul psihic, asa ne gasim noi linistea si punem si kg in plus, si ne stresam sa le dam jos apoi, si iar ne stresam si de aia nu merge si tot asa
Am intrat intr-un cerc vicios din care numai minusul la cantar ma va mai scoate

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul


Vremea se face curand mai frumoasa - niste plimbari lungi in ritm alet poate te vor binedispune!
N-am cum cu copilul dupa mine. Sper in vacanta. Chiar si saptamana viitoare.
Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul


Ce ma bucur sa vad ca exista cineva la care Monti chiar functioneaza.
La mine inca nu da nici un fel de rezultate.

Poate nu sunt eu atenta si mai fac cate ceva in neregula. O sa casc ochii si mai mari la ce bag in gura.

MD - 3 felii de pomelo si o felie (80 g) paine slabesti mancand
Pranz - salata verde cu ardei, rosii, castraveti - aceto balsamico si ulei demasline - portie mare si 100 g ementaler si 1 ou fiert
Cina - pulpa de pui cu legume gratinate cu sos soia si susan-

Gustari - migdale 30 bucati si 1 lingura de goji
Desi sunt in starea asta momentan, iti confirm ca functioneaza!!! Am slabit cu Monti 11 kg in 3 luni si desi nu am mai tinut regimul, m-am mentinut un an jumate. Ce s-a intamplat dupa.... pun pe seama altor probleme.
Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul


Ma enerveaza celulita de pe picioare, fund si burta. Si faptul ca picioarele s-au cam ingrosat. Si la mine se cunoaste si cand pun 1 kg si cand il dau jos.
Ai dreptate cu abaterile din faza 2 - deschizi putin usa si navalesc tentatiile. Si zici - lasa ca merge asta ca nu e mare abatere, si inca una si tot asa.
Citat:
Anterior postat de cristy28 Vezi mesajul
Cat despre celulita mda, de cand am renuntat la masaj se vede.
Las' c- o scoatem noi la capat si cu asta.Sigur ii venim de hac cumva
si celulitei,nu?Totusi eu nu aveam cand mergeam in fiecare
sambata la masaj.Cred ca e o metoda super-daca nu cumva singura?
Fetele, eu la prima tura de Monti plus frecat la fiecare dus cu zat de cafea si crema anticelulitica dupa dus am ajuns ca nu se mai vedea nimic! O aveam, dar era ascunsa.

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

A,voiam sa va intreb,am vazut agar agar la un magazin,8 euro o punguta de 80 gr,o fi buna pt budinca de ciocolata in locul gelatinei?Nu mai tin minte daca e ok pt Monty..As face cu cioco,albus si stevia.
Tot pe-aici am auzit la fete ca nu prea incheaga bine. Eu n-am incercat.

Citat:
Anterior postat de michellabfirst Vezi mesajul
Stiti ca francezii in marea majoritate, mananca branza la desert.Si el spune ca in loc de desert, sa fie branza.Dar trebuie sa fac precizarea (am gresit in postul anterior) ca branza la desert sa fie numai la masa PL.Sau cum ii zice in noua carte "Meniu Gourmand".Si altfel, prioritar ar fi iaurtul 0% dar si acesta sa fie unul pe zi(daca am retinut bine).
Ce mai zice diferit fata de ce stiam (asta am vazut la meniurile ce le da in carte) la sfarsitul mesei, la desert salata de fructe
Cred ca iau cartea de la inceput si cand vad ceva altfel decat stiam, va scriu.
Daca va intereseaza, va pot da meniurile din carte care sunt pe doua saptamani, facute pe zile si mese (am zis bine?)
Si am o intrebare, dupa parerea voastra, merge salata de icre cu wasa 29%? Salata de icre e din comert, avea la magazinul romanesc si n am rezistat.
Multumim tare mult!! Eu as vrea meniul ala pe 2 saptamani. Poti sa faci si poze la carte, eu inteleg. Eu zic ca e perfect ok wasa cu icre, daca pe eticheta nu vezi nimic suspect.

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul


Mi-am luat si sirop de agave si pastilute de stevie(imi indulcesc cafeluta), are parca un alt dulce, fructoza si siropul de agave e mai pe gustul meu. Am sa incerc si stevie praf, cred c-am vazut la Kaufland,e mult mai scumpa
E bine ca te descurci cu invitatia la masa, sa vedem ce faci cu Tiramisu
Inca putin si intri in blugi, am si eu o pereche care ma cam strang, tot evit sa-i port in speranta ca -i imbrac cand imi vor fi mai lejer,se demodeaza pana atunci
Eu iau stevie picaturi, e cea mai ok. ALeia praf ii creste IGul prin procesare. La fel si la fructoza. Eu pun stevie in bauturi si agave la inghetata si budinci. Mi se pare idealul.

Eu am mancat dimineata humus, la pranz ciorba radauteana si vreo fripturica, ceva, diseara taitei mung cu legume chinezesti.

Succes!
RaluR, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2153 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 862 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui RaluR:
Alynuta (09 apr 2015), cristy28 (09 apr 2015), Michelina (09 apr 2015), VentoFreddo (09 apr 2015)
  #11538 (permalink)  
Vechi 09 apr 2015, 10:19:19
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna fetelor, ce faceti?

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
fetele,ce ziceti de pasca asta fara aluat? e Monty?
-500g ricotta bivolita
-2 oua
-100g goji sau merisoare uscate
-150g smantana Albalact 12%
-20g psyillium
-indulcitor stevie

Se amesteca toate, se pun in tava de chec, pe hartie de copt, la cuptor.

m-am inspirat din pasca fara aluat by Tina.
Emy si eu mi-am listat 2 retete de pasca ,
pasca ta e 100% monty,o listez si pe asta si apoi ma hotarasc asupra careia o fac.

Citat:
Anterior postat de RaluR Vezi mesajul
Eu iau stevie picaturi, e cea mai ok. ALeia praf ii creste IGul prin procesare. La fel si la fructoza. Eu pun stevie in bauturi si agave la inghetata si budinci. Mi se pare idealul.

Eu am mancat dimineata humus, la pranz ciorba radauteana si vreo fripturica, ceva, diseara taitei mung cu legume chinezesti.

Succes!
Am vrut sa cumpar ieri stevie dar nu avea numai la pliculet. Am citit de fructoza ca desi are ig mic , are incarcatura glicemica mare.
Era la plafar,indulcitor din mesteacan , din cocos(ig30). Sunt bune astea? sau voi volositi doar stevie si agave. Siropul de agave imi place mai mult la gust ca stevia. Poate pastilutele de stevie nu sunt asa bune, sau ar trebui sa pun doar una.
E bun humusul, m-am gandit sa fac si eu niste piftele de naut
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Alynuta:
VentoFreddo (09 apr 2015)
  #11539 (permalink)  
Vechi 09 apr 2015, 10:22:07
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Am incercat si eu hummus - dar inca nu am gasit vreo versiune care sa-mi placa. Mi se pare ca nu are nici un gust si e inecacios. De altfel mie nici iahnia nu-mi place iar asta mi se pare ca seamana cu o iahnie doar ca e si mai inecacioasa.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
Alynuta (09 apr 2015), cristy28 (09 apr 2015), VentoFreddo (09 apr 2015)
  #11540 (permalink)  
Vechi 09 apr 2015, 10:36:40
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul
Am incercat si eu hummus - dar inca nu am gasit vreo versiune care sa-mi placa. Mi se pare ca nu are nici un gust si e inecacios. De altfel mie nici iahnia nu-mi place iar asta mi se pare ca seamana cu o iahnie doar ca e si mai inecacioasa.
Nici eu nu ma dau in vant dupa hummus, dar cred ca piftelele le-as accepta mai usor. Incercam din toate dupa care selectam si ramanem cu ce preferam.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Alynuta:
cristy28 (09 apr 2015), VentoFreddo (09 apr 2015)
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IX VAmedeea Dieta Michel Montignac 4971 02 ian 2012 04:11:16
Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4048 19 iun 2011 10:02:48
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole