Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #2551 (permalink)  
Vechi 24 mar 2012, 11:14:23
zelda's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Date: 165cm, 58kg
Mesaje: 21
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Bonjour , dragelor !

Ma alatur si eu voua si sper sa ma primiti cu bratele deschise
Sa va spun asa in mare despre mine , sa incercam sa ne cunoastem , si poate invatam ceva impreuna . Am tinut Montignac anul trecut, incepusem tot cam pe vremea asta , cateva luni ( sincer, nici nu mai stiu cat am tinut conform 100%, fiindca imi placea atat de mult incat nu am mai numarat lunile ) , am slabit ceva, de la 67 pe la 58-59 . Dupa care, vazandu-ma cu "sacii in caruta" , am inceput usor usor sa renunt la ea, desi mi-au ramas niste principii sanatoase .. desi nu am mai tinut Montignac , in ultimul an nu am mancat deloc de la fast food, nu mai exista McDonalds sau shaorma pt mine , am renuntat complet la Cola , iar sucuri am baut foarte, foarte rar. Am inlocuit orezul normal cu cel Basmatti , am renuntat la prajeli, cartofi prajiti .. si toate astea nu fiindca imi interziceam , dar chiar mi se face rau cand le vad, prefer oricand o salata buna
In schimb am reintrodus zaharul in alimentatie si nu am mai combinat alimentele corespunzator, asa ca peste iarna , m-am ingrasat, pana la 63 . Am reinceput Montignac de vreo 3 - 4 saptamani ,simt ca am slabit, se vede la haine, dar acum m-am cantarit si vad ca am 62 Insa nu e panica si va recomand si voua sa nu va luati dupa cantar, fiindca grasimea este usoara, si inseamna ca slabim cum trebuie si sanatos.

Dar destul despre mine, voi ?
zelda, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1533 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1016 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #2552 (permalink)  
Vechi 24 mar 2012, 11:36:38
Ancky's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 iun 2010
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 64kg
Mesaje: 134
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna zelda,bine ai venit si spor la slabit.

Eu n-am reusit sa fac faina de naut acasa,asa ca daca stiti vreo alta metoda inafara de rasnita de cafea v-as fi recunoascatoare daca mi-ati spune
In schimb am cumparat tarare,faina integrala si gem,si voi face batonase si paine wassa,si normal voi vontinua cu sportul care in acest moment nu ma lasa nici sa scriu,am o febra de zile mari Sunt in a 4-a zi fara cafea si desi am niste dureri de cap cam ciudate pe moment nu renunt,nu ma las pana nu ajung la 60 kg
Meniul meu de azi:

MD-lapte cu cacao
Gustare-8 feliute salam uscat
Pranz-ciorba conforma
G- seminte
C-orez integral cu fructe de mare
Ancky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2321 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1804 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #2553 (permalink)  
Vechi 24 mar 2012, 13:19:27
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Laurra,intru de la laptopul sotului,dar stii cum e: una e cand ai calc. tau si nu te bate nimeni la cap sa te dai de acolo,si alta e sa stai cu "taraita"
Fetelor noi: nautul,fasoloea,mazarea,lintea nu sunt pentru faza 2,ci dimpotriva sunt recomandate cu multa caldura in faza 1.Insa e adevarat ca in prima lui carte Monti le-a cam pus la colt,dupa care a revenit si a zis ca intre timp a mai studiat si a constatat ca sunt chiar benefice organismului...Cel putin lintea si nautul sunt in top!

Fetelor,sa stiti ca si voi mi-ati lipsit mult.V-am mai citit in fuga,pt. ca asa cum spuneam,calc. meu inca nu e rezolvat...Efectiv nu am avut timp de el si tare rau e fara...
Răspuns cu citat
  #2554 (permalink)  
Vechi 24 mar 2012, 14:13:53
maietutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Montignac
Date: 165cm, 67.2kg
Mesaje: 122
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Zelda bine ai venit alaturi de noi! Spor la slabit! Ma bucur ca ai venit si ca ne-ai povestit despre tine, ca asa pot realiza ca daca te lasi de dieta( o iei mult pe aratura) kg revin!

Eu am o perioada in care as manca si pietre de moara.
Cum sa fac sa nu mai imi fie asa de foame?? Sfaturi ceva!!

Din ianuarie de cand am inceput, nu am avut aceasta problema, sa fie un raspuns al organismului?? Am avut si 2 saptamani in care nu m-am odihnit cum trebuie( asta ar fi un motiv) plus ca acum sunt racita( ca de am luat de la copil!)
Sper sa ma sustineti cumva ca nu vreau sa cad prada ispitelor, am fost mai devreme sa-mi fac un ceai si parca as fi mancat din biscuitii copilului.
Răspuns cu citat
  #2555 (permalink)  
Vechi 24 mar 2012, 14:35:45
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.892
Aprecieri acordate: 3.749
Am fost apreciat(a) de 3.924 ori in 2.166 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de RaluR Vezi mesajul
Cred ca are loc aici urmatorul fenomen. Noi, fetele astea noi, in faza 1, ne inspiram din discutiile, meniurile si retetele postate aici si nu facem diferenta intre faza 1 si faza 2. Cred ca eu mai rau m-am dezorientat acum si ca trebuie sa citesc din nou cartea.
Am depistat deja alimente nerecomandate in faza 1 pe care le-am cumparat sau consumat, cum ar fi nautul.

Pun pe seama asta faptul ca de mai bine de o saptamana nu mai slabesc, desi nu am avut abateri, fac mai mult efort si beau mai multe lichide. Nici nu ma infometez dar nici nu ma umflu.
Nu stiam ca nautul nu e de faza I. Eu mananc tocanita de naut in cantitati industriale. Si eu stagnez de 3 saptamani, ba mai mult am si pus cele 2kg pe care le dadusem jos la loc. Ieri cantarul arata 62kg ca la inceput si m-am suit pe cantarul cel mai sever (am 2 ; cantarul celalalt e mai dragut arata intotdeauna cu 3-4kg mai putin). Dar astazi bucurie mare: mi-a zambit cantarul si mi-a aratat 61. Nu sunt in perioada delicata dar ieri am facut exercitii si la pranz si seara.
Chiar daca stagnez si imi vine sa plang uneori datorita frustrarii ptr ca ma doare cand ma gandesc ca am renuntat la feluri de mancare care imi plac, fac si sport si organismul meu nu vrea sa colaboreze si parca imi face in ciuda.
Dar nu ma las invinsa! Mergem inainte cu dieta si nu ma opresc in primul tort sau cozonac pe care il gasesc.

Citat:
Anterior postat de maietutza Vezi mesajul
Cristina de unde ai luat varianta romaneasca la tae-bo? Eu am facut ceva exercitii de pe net dar sunt scurte de 5-6 minute si apoi ma opream sa pun altele.. Se gaseste un dvd ceva??
Am un dvd pe care l-am cumparat acum 3 ani cu Luminita Nicolescu(are in jur de 60 de ani si la corp arata ca Andreea Raicu; este antrenoarea "vedetelor") si Andreea Raicu. Eu l-am cumparat cu o revista de gatit si am dat 5 sau 6 Ron pe dvd. Acum 1 an a scos si un dvd cu Valentina Pelinel care se gaseste in magazinele de specialitate dar am inteles ca e in jur de 40 de Ron.
Am mai spus ca in 6 saptamani de tae-bo cu Luminita Nicolescu si dieta Rina (aveam voie sa mananc cartofi rantaliti ) am slabit 8kg. In cazul meu a dat rezultate foarte bune, nu am aratat atat de bine niciodata (corp tonifiat, coapse subtiate, super), desi e mai scazut in intensitate decat Billie Blanks. Cand am trecut de la Luminita la BB nu a fost amuzant. Ora Luminitei ajunsesem sa o fac cu placere si lejer fara sa ma mai gandesc "offff mai e mult?" si cand am trecut la BB dupa 35 min aratam ca un saint bernard cu limba de un cot.
Eu recomand dvd-ul cu Luminita pentru ca fiind o varianta mai soft te face sa iti placa sportul. Eu am fost scutita la sport din clasa a V-a pana in clasa a XII-a si acum fac sport cel putin o ora pe zi.
Daca incepi cu BB din prima s-ar putea sa renunti cand vei vedea ca nu iti reusesc miscarile sau cand vezi ca dupa 10 min abia te mai tin picioarele.

[/QUOTE]
Eu ma vait ca nu slabesc, pai cum sa dau jos cand am facut o bunatate de Briose de post!
Nu am poze sa va arat, fac data viitoare.. ca briosele au disparut( sa nu va ganditi ca le-am mancat eu, nu , a mancat sotul, mi-a zis ca la dieta se mananca mai bine[/QUOTE]

Deja imi e pofta si vreau si eu niste briose!

Citat:
Anterior postat de oaname Vezi mesajul
cristina parca tu spuneai ca nu ai dat asa mult jos de cand ai inceput monti cu toate ca ai facut si sport. incearca sa elimini totusi o perioada batoanele alea de la micul dejun ca nici nu te satura cine stie ce mult bine acum nu stiu cat de mari sunt batoanele tale. dar cred ca daca mananci mai degraba lapte cu cereale e mai eficient pt ca batoanele sunt totusi aluat ....nu stiu spun si eu.
incearca asa o saptamana sa vezi cum e.nu mai fa deloc batoanele ca sa nu te tenteze si vezi cum merge. pup
Oana am terminat batoanele ieri si nu mai fac o saptamana. Sport fac 30 min sau 45 min (depinde de filmulet) cardio la pranz si 35 min exercitii cu greutati seara (si muncesc intens ca ma cam dor omoplatii). Mama face batoanele micute si rar face unele mai normale (ca un marker de exemplu). Saptamana asta alternez omleta cu fulgii de ovaz cu iaurt. Sa vedem ce rezultate avem! multumesc si te pup.

Citat:
Anterior postat de RaluR Vezi mesajul
Deci teoretic, soia, care are proteine dar nu lipide, s-ar putea combina cu glucide? Am tot intrebat dar nimeni nu-mi raspunde.
Multumesc de raspuns!
Teoretic daca soia nu are lipide ar putea fi combinata cu glucide. Nu stiu ce sa zic ptr ca nu am incercat. Ce reteta vrei sa faci?

Md: fulgi de ovaz si iaurt
G: 10 samburi migdale
P: chiftelute in tigaia la abur si pastai cu usturoi + 2 bucatele cioco 85%
C: o salata verde cu putina telemea cred; inca nu sunt sigura

Fetelor eu ma gandesc sa fac o combinatie de Monti cu Rina 90 in sensul sa am o zi de proteine, una de carbo si una de legume - fructe (ziua doar de fructe la Rina nu mi-a iesit niciodata ptr ca ma durea capul de foame) si excluzand bineinteles ziua de amidon (cartofii mei rontaliti ). Voi ce ziceti? Cum vi se pare ideea?

Oana mai demult ai zis ca e mai buna cioco de 90% si eu mi-am inchipuit ca e mai amara decat cea de 70%. Am luat si eu Heidi de 85% si mi se pare ca e mai dulce decat cea de 70%. Ciudat nu-i asa?

Zelda bine ai venit printre noi si spor la slabit!
Oana abia asteptam sa iti repari calculatorul si sa fii mai des alaturi de noi!
Am scris cam mult fetelor dar imi era dor de voi.
Va pup si sa aveti un weekend superb!
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416

Ultima dată editat de Q88; 24 mar 2012 at 14:50:35.
Răspuns cu citat
  #2556 (permalink)  
Vechi 24 mar 2012, 15:41:48
St3fyk's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 78kg
Mesaje: 160
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Ce fac fetele?

Vin si eu cu meniul meu de astazi:
MD: negresa(ultima felie)
P: piept de pui cu smantana + salata de varza si coliva(neconform stiu),dar mi-a fost tare pofta, mi-a dat o vecina ca a facut parastas si imi place la nebunie
C:cred ca ciorba de pui a la grec


Va pupicesc!
St3fyk, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2354 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1837 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1063 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #2557 (permalink)  
Vechi 24 mar 2012, 17:59:25
oaname's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 oct 2009
Locaţie: Marseille, Franta
Vârsta: 31
Dieta: Montignac
Date: 165cm, 57.8kg
Mesaje: 267
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

da Cristina mi s-a parut mai buna decat aia de 85 sau de 70 de la alte firme. bine buna era si aia de 70 dar parca asta de 90 era mai putin amara decat aia de 85 iar cand m-am uitat la ingredienta avea vanilie extract deci de aici avea gustul ala asa bun. oricum nu imi mai iau de 90% pt ca totusi e preaaa grasa...are o tona de cacao. aia de 85 mananc numai 2 patrate cand mananc la fel pt ca e grasa. numai aia de 70 imi place prea mult ca sa mananc numai 2 patrate asa ca pap 4.

eu sunt fericita fetelor ca am fost la cumparaturi si mi-am luat o masina de facut inghetata si maine incerc sa vad cum iese. deocamdata am pus la racit bolul la congelator.supeer

meniul meu de azi pana acum:
MD: lapte cu ovaz si tarate de ovaz
G: niste nuci caju, 150 g de zmeura
P: o salata dintr-un avocado, o rosie si jumate piept de pui, 3 patrate cioco 85%

la cina nu stiu inca pt ca am mancat acum la 4 jumate...vroiam sa fac ficatei cu bacon la cuptor ca imi e pofta de cateva zile dar ies iar in oras si nu stiu daca mai am timp.

va puuup:*:*:*
__________________
Dick-catelusul meu si inima mea:X

16 martie 2012: 63.9 kg
23 martie 2012: 62.5 kg
26 aprilie 2012: 60.5 kg
11 mai 2012: 59.5 kg

greu greu , dar sigurrr:X
oaname, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2008 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1491 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #2558 (permalink)  
Vechi 25 mar 2012, 11:12:49
Pasy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 dec 2011
Locaţie: Tg. Mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Montignac, o combinatie personalizata pt vegetariene :)
Date: 173cm, 92kg
Mesaje: 687
Aprecieri acordate: 382
Am fost apreciat(a) de 350 ori in 182 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna dimineata fetelor dragutelor

Eu azi am papat pt prima data germeni de plante doamne buni pot sa fie....ce sa mai zic de atata sanatate.... Stati leji ca nu m-am bagat eu la germinare, de asta nu am papat pana acu ca imi era groaza de germinare am cumparat o cutie cu un mix de 7 germeni, contine asa:
GERMENI DE LUCERNA
Germenii de lucerna sunt cei mai bogati si mai completi germeni. Conform traditiei, primii care au cultivat lucerna au fost arabii, in urma cu 2.000 ani si ei au numit-o “parintele tuturor alimentelor”. In medicina populara, acest remediu natural s-a intrebuintat in tratamentul colitelor. Sunt bogati in 8 enzime importante pentru digestie si compusi importanti precum fitohormoni, saponine, acid L-succinic, clorofila. Sunt o importanta sursa de vitamine A, C, B12, D, E, K si minerale Ca, P, Mg, Mn. Nici un fruct si nici o planta nu contine atatea enzime indispensabile digestiei. Stimuleaza secretia lactata la femeile care alapteaza. Datorita continutului sau de acid de chihlimbar ajuta la mentinerea elasticitatii tesutului conjuctiv. Contin si o cantitate mare de proteine (35%). Mai contin toti aminoacizii esentiali.
GERMENI DE MUSTAR
Germenii de mustar ajuta la detoxifierea ficatului si a rinichilor si sunt benefici in cazul problemelor de digestie, constipatie, balonare. Au efect impotriva tumorilor, in primul rand contra celor de tesut epitelial, ajuta circulatia si au efect impotriva problemelor articulatiilor. Stimuleaza transpiratia, ceea ce reduce febra, respectiv vindeca raceala si gripa si reduc nivelul colesterolului si al trigliceridelor. Sunt un puternic antiviral si deparazitant. Contin o enzima aparte ce ajuta la dezvoltarea placentei in timpul sarcinii. Se pot consuma pe toata durata sarcinii, dar sunt recomandate numai cateva fire pe zi.
GERMENI DE RAPITA
Germenii de rapita au continut ridicat de omega-3 si omega-6, imbunatatesc cirulatia sangelui in ochi. Au efect direct asupra functionarii inimii si redau elasticitatea peretilor arteriali si impiedica scleroza arterelor coronariane. Contin multe vitamine K, E si D. Cresc nivelul globulelor rosii ale sangelui, reduc nivelul colesterolului si ajuta impotriva bolilor splinei. Mentin in echilibru retinerea de apa a organismului, deci infrumuteaza, precum si ajuta productia de colagen, din acesta cauza se schimba elasticitatea pielii, este incetinit procesul de imbatranire a tenului.
GERMENI DE RIDICHE
Au efect de epurare a ficatului si rinichilor, slab efect diuretic si de detoxifiere a organismului. Pe langa continutul in vitamina B, sunt si o importanta sursa de minerale Fe, K, P. Necesitatea prezentei acestui aliment in meniul zilnic este justificata prin continutul in compusi valorosi, cum ar fi fosfatii. Datorita continutului de sorg, sunt bogati in flavonoide si fito-antioxidanti. Componentii cei mai importanti ai germenilor sunt enzimele, respectiv flavonoidele, care actioneaza sinergic, prin potentare reciproca a actiunii.
GERMENI DE CEAPA ROSIE
Germenii de ceapa rosie contin nutrienti care ajuta la dezvoltarea celulelor si sunt un antibiotic natural, curata sangele, ficatul si distrug parazitii monocelulari. Fiind bogati in clorofila, innoiesc sangele. Ajuta ficatul prin dizolvarea grasimilor depuse in acesta. Rezista la mucegai si la micoze, vindeca gripa. Sunt antivirali, antimicotici, antiparazitari, antimicrobieni si sudorifici. Ajuta la eliminarea secretiei din plamani – expectorant. Reduc nivelul colesterolului si pe cel al trigliceridelor, ajuta circulatia limfatica, curata arterele si tenul, curata vezica biliara, caile biliare, precum si splina. Mai ajuta sistemul osos si vindeca glandele bolnave. In cazul tumorilor musculare ajuta la indepartarea toxinelor.
GERMENI DE TRIFOI ROSU
Au efect antispasmodic, expectorant, antiinflamator. Contin toate substantele minerale care sunt necesare pentru buna functionare a glandelor si sunt recomandati impotriva reumatismului si bolilor articulatiilor. Hranesc, intaresc si curata sangele. Pot dizolva grasimile depuse in ficat. In cazul deformarilor maligne trifoiul rosu poate fi o planta eficienta. Celulele canceroase nu se impaca cu plantele vii, nu se pot dezvolta, nu se pot hrani cu ele.
GERMENI DE VARZA ROSIE
Ajuta la inmultirea globulelor rosii, au efect in primul rand impotriva celulelor canceroase cu mai multe tesuturi. Contin vitamina U, mentinand sanatatea tenului. Lupta impotriva celulelor canceroase datorita iodului continut. Reduc nivelul colesterolului si al trigliceridelor, au enzime care blocheaza dezvoltarea tumorilor. Incetinesc imbatranirea si ajuta la regenerarea celulara si datorita continutului de minerale curata vasele cerebrale. Reprezinta un antiinflamator foarte puternic. Contin foarte mult fier, au nivel ridicat de vitamina C, fiind un antioxidant puternic. Ajuta functiile ficatului, la eliminarea toxinelor din articulatii, iar in cazul glaucomului, ajuta vederea.

Deci..... fara cuvinte... de acum vor fi zilnic pe masa mea germenii pot fi consumati ca atare, pe sandvisuri sau in salate. Au gust de salata si sunt o minunatie, sper ca v-am virusat si pe voi

Ultima saptamana nu m-am omorat cu scrisul cred ca meditam la documentarele pe care le-am vazut sapt asta, foarte interesante, vi le recomand si voua, e bine sa fie vazute in ordinea de mai jos:
Pur si simplu crud (Simply Raw)
Trebuie sa stiu (Dying To Have Known)
Miracolul Gerson (The Gerson Miracle)
Frumosul adevar (The Beautiful Truth)
Mancarea conteaza (Food Master)

Le gasiti toate pe net, mai am cateva de vazut zilele astea, mie personal mi=au schimbat perspectiva asupra alimentatiei, sper sa va fie de folos toate informatiile astea, nu puteam sa le tin doar pt mine am simtit ca trebuie sa dau mai departe.

Va pup si sa aveti un wekend minunat
Răspuns cu citat
  #2559 (permalink)  
Vechi 25 mar 2012, 11:30:40
Pasy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 dec 2011
Locaţie: Tg. Mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Montignac, o combinatie personalizata pt vegetariene :)
Date: 173cm, 92kg
Mesaje: 687
Aprecieri acordate: 382
Am fost apreciat(a) de 350 ori in 182 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Ma bucur ca sunt fete noi printre noi si le urez bun venit

Celor cu minusuri le acord un binemeritat
si va informez ca si eu am depasit 10 kg cu minus alturi de monti de acum drumul e tot mai scurt, dar clar ca niciodata nu voi mai avea acelasi stil de viata ca inainte.

Fetelor nerabdatoare sa slabeasca toate suntem asa dar .... le spun sa aiba rabdare si sa isi acorde o sansa, pt ca, asa cum am ajuns la atat de multe kg in plus in luni si luni sau ani de zile (banuiesc ca nu sunt prea multe care sa spuna ca au pus 3 kg intr-o luna), asa avem nevoie de acelasi timp sa le dam jos. Si inca ceva, ganditi-va ca atunci cand slabesti brusc, sa zicem mai mult de 4-5 kg intr-o luna(poate chiar am exagerat un pic) organismul e dat peste cap si se apuca sa elimine nu grasime ci mai ales muschi, deci slabim din muschi si ganditi-va ca si inma e un muschi, si multe alte organe, asa ca mai bine cu multa rabdare, atentie la alimentatie, si cine poate si sport, macar mers pe jos ca tot e vreme buna.

Am vazut ca multe fete se plang de stagnare, am patit-o si eu si poate faceam aceleasi greseli la inceput, acum dupa aproape trei luni am invatat pe propria piele ca atata timp cat mananci dulciuri zilnic(o data pe saptamana, max de doua ori e ok, dar nu zilnic) la micul dejun sau in timpul zilei (gen negreasa, tarte, inghetate, batoane, etc) chiar daca sunt conforme, nu poti decat sa stagnezi sau sa slabesti foarte greu, asa ca mi=as dori sa invatati din experienta mea si a fetelor cu vechime, eu mi-am insusit lectia, spre ex. in prima luna am slabit foarte bine in jur de 5 kg parca, ei vazand eu asta m-am cam culcat pe o ureche si mi-am permis bunatati conforme, rezultatul doar 2 kg intr-o luna si si alea greu frate..... normal ca acu in a treia luna am trecut inapoi la ce faceam in prima luna, am introdus pe langa multa hrana cat mai cruda si iaca rezultatul, pana acum un minus de 3.3 kg si inca nu e gata luna Si inca ceva, cele care fac sport si totusi nu vad minusuri unul din motive ar fi ca le creste masa musculara care e mult mai grea decat grasimea dar asta nu inseamna ca nu slabesc, doar iar mai multa rabdare. Acuma astea sunt doar niste sfaturi fiecare face cum crede si cum simte, eu asta am invatat.

Magda ma bucur ca te-ai reantors, sper sa poti intra mai des, ne lipsesti mult, si tu si toate fetele vechi, dar fiecare cu prioritatile lui

Va pup iar si sa aveti o zi senina de iubire plina


PS. stiu ca pofta de dulce e inevitabila si e pana la urma fireasca, v-as recomanda in astfel de cazuri sa serviti dulciuri facute cat mai crud, raw, am pus si eu cateva retete, si gasiti pe net o multime, astea chiar nu ingrasa si pot fi mancate si in timpul zilei, sau macar sa evitati dulciurile cu faina in ele.

Ultima dată editat de Pasy; 25 mar 2012 at 11:34:28.
Răspuns cu citat
  #2560 (permalink)  
Vechi 25 mar 2012, 11:38:10
Ancky's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 iun 2010
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 64kg
Mesaje: 134
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna dimineata fetelor,Pasdy,felicitari pentru stilul de viata adoptat.Eu fan inrait carne nu sunt,branzeturi nici atat,dar cred ca mi-ar fi greu sa renunt la oua,lapte si iaurturi.

Aseara pana la urma am inlocuit orezul cu 2 oua,ii era pofta sotului.Am facut si eu batonase,mi-au iesit o minunatie,cu gem si prune uscate,am facut si paine wassa,care ce sa zic,prefer sa nu mai mananc decat sa o mananc,nu prea imi place,are o consistena prea grunjoasa parca,asa ca o sa o termin pe cea facuta si cam atat cu painea in cursul zilei :d Sunt in a 5-a zi fara cafea si se pare ca totul merge okay,iar pentru saptamana viitoare am programat asa : MD -batonase cu ceai,P-carne+ legunme,C-iaurt cu fructe,chiar daca Montignac nu recomanda seara fructe trebuie neaparat sa mananc ceva mai lightmdatorita sefilor cinez la 9-9 si jumatate,si oricat de usor ar fi pestele sau omleta eu simt ca se depune.Voi vedea cum suplimentez putin gustarea de la 6 ca sa nu mor de foame pana la 12 cand ma ia somnul.

Meniul de azi:

MD-Batonase
P-Musaca de dovlecei si vinete
C-ciorba de legume

O duminica faina sa aveti!
Ancky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2321 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1804 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IX VAmedeea Dieta Michel Montignac 4971 02 ian 2012 04:11:16
Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4048 19 iun 2011 10:02:48
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole