Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Reincarnare vs Viata de Apoi

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Vezi rezultatele sondajului: Cred in:
reincarnare 5 16,67%
viata de apoi 14 46,67%
ambele 11 36,67%
Membri care au votat: 30. Nu poţi vota în acest sondaj

Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #31 (permalink)  
Vechi 13 mar 2012, 12:58:46
Mihaela1006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Reincarnare vs Viata de Apoi

[FONT="System"][COLOR="DarkGreen"][SIZE="2"]
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Buna Alynuta,

Stiu de la mama de aceasta "plecare" si imi este teama in vis cand sunt chemata.

Sa-ti spun sincer nu ma gandesc niciodata la ea, a facut mult prea multe rele, in mintea mea ea nu traieste, probabil de aceea nu ma lasa in pace.
Si mama mi-a spus sa dau de pomana ca sa nu imi mai apara in vis.


Ieri, in timp ce imi faceam pestele la cuptor si il verificam din cand in cand daca este gata, la un moment dat mi-a rasarit in cap urmatoarea imagine:
- pestele nu "stie" ca va fi prins intr-o zi si apoi va fi mancat
- si totusi este prins si mancat
- noi, oamenii, ne hranim (folosind gura) cu energie sub forma de diverse alimente
- moartea noastra si energia noastra (de data aceasta nu sub forma de alimente) oare nu este o "hrana" a cuiva/ceva

banuiesc ca la nastere, prin scanteia divina care ni se da fiecaruia preluam o parte infima dar suficienta pentru noi din energia universului - la moarte este ca si cum energia asta s-ar reintregi cu ceea ce dam inapoi. Nu stiu daca valoarea unei vieti, binele facut sau invers, raul, nu cresc, respectiv diminueaza cuantumul energiei unui om pe care o cedeaza in clipa mortii. Pe undeva se tinde catre un echilibru? Ca in legile fizicii?
Cred in existenta de dupa viata asta a spiritului dar nu inteleg (desi oarecum accept si pricep cuvintele) care este rostul moastelor sfinte - ele sunt o reprezentare in viata pamanteasca a unor oameni care desi nu mai sunt au dus o existenta exemplara in asa masura incat merita pomeniti de generatiile urmatoare? Ca un fel de "memento mori", ai grija cum traiesti ca nimic nu e intamplator? Si daca e asa, cum ne purtam cu moastele?
Am fost in Grecia si l-am vazut pe Sfantul Ioan Rus - este un corp intreg, foarte asemanator cu o mumie de faraon din Egipt, expus intr-o racla de sticla si mie mi s-a parut ca nu e lasat sa se odihneasca in pace, cu toata zarva din jurul lui. El macar e intreg... cati sfinti nu au fost impartiti in oscioare multe si trimisi prin manastiri crestin ortodoxe in toata lumea? Nu suntem cam lipsiti de respect fata de niste oameni care au oferit maximul posibil in timpul vietii? Este evident ca nu acest corp fragmentat al sfintilor va invia la momentul invierii descrise in Biblie ca se va intampla. Am ales doar un exemplu care arata ca nici biserica nu crede ca ramasitele pamantesti au importanta in cazul reinvierii. Deci dupa moarte tot ceea ce conteaza e imaterialul. Spirit. Suflet. Energie.
Asta a fost cam offtopic...


Inapoi la tema noastra: reincarnarea este o intoarcere a sufletului in corpul altui om la nastere pentru ca a avut o lectie de viata de insusit, neinvatata in nici o viata anterioara si care il poate ajuta sa evolueze ca spirit. Rar se intampla reincarnarea unui om in animal, este o "retrogradare" care se petrece cand omul a facut lucruri cu adevarat rele, infioratoare si inumane.

Viata de apoi cred ca se refera la cei care au trecut de faza reincarnarilor succesive si au evoluat ca spirite fara a mai fi necesare lectii suplimentare de invatat.

Revenind la energia universului, daca vreti sa simtiti o energie benefica mergeti in majoritatea bisericilor si asezati-va sub cupola, in fata altarului - este un loc cu o putere foarte mare. Si am mai avut acel sentiment de prezenta a energiei (si de atemporalitate) in Pestera Sfantului Andrei, doar ca mult mai intens...
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
Răspuns cu citat
  #32 (permalink)  
Vechi 14 mar 2012, 08:56:09
azra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 06 aug 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 37
Date: 169cm, 120kg
Mesaje: 7.611
Aprecieri acordate: 1.258
Am fost apreciat(a) de 1.431 ori in 912 mesaje
Implicit Re: Reincarnare vs Viata de Apoi

buna dimineata
sa va spun si eu ce am patit,la fel ca o parte dintre voi.
in 2010 a murit tatal meu,cred ca eu am fost cea mai afectata de situatie poate si pentru ca am fost preferata tatalui meu,si ca am stat acasa cu el in cele mai groaznice clipe si i-am fost alaturi la greu..de cand a murit numai eu l-am visat de fff multe ori,ba ma certa,ba imi cerea cate ceva..dar ceea ce m-a marcat ff mult a fost acum cand el a implinit un an de cand a trecut in lumea de dincolo si l-am visat in apropiere de casa in statia de tramvai cand aparuse din multime,nu mi-a vorbit dar plangea si isi ducea mana la gura si imi trimitea pupici,apoi mi-a facut cu mana la revedere si a inceput sa se departeze si a disparut,nu stiu ce a insemnat asta dar am ramas cu un sentiment greu de descris
__________________
jurnalul meu-slabuta in devenire

1.08.2012-1.12.2012 :105.5kg -85kg =-20.5kg (Dukan)

dacă ai totul nu trebuie să spui, să arăți, să epatezi, iar dacă nu ai nimic nimic, nu trebuie să fii trist, pentru că ai cel mai mare dar ... viața, prieteni, familie, lucruri mult mai importante
Răspuns cu citat
  #33 (permalink)  
Vechi 14 mar 2012, 09:08:34
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Reincarnare vs Viata de Apoi

Citat:
Anterior postat de azra Vezi mesajul
buna dimineata
sa va spun si eu ce am patit,la fel ca o parte dintre voi.
in 2010 a murit tatal meu,cred ca eu am fost cea mai afectata de situatie poate si pentru ca am fost preferata tatalui meu,si ca am stat acasa cu el in cele mai groaznice clipe si i-am fost alaturi la greu..de cand a murit numai eu l-am visat de fff multe ori,ba ma certa,ba imi cerea cate ceva..dar ceea ce m-a marcat ff mult a fost acum cand el a implinit un an de cand a trecut in lumea de dincolo si l-am visat in apropiere de casa in statia de tramvai cand aparuse din multime,nu mi-a vorbit dar plangea si isi ducea mana la gura si imi trimitea pupici,apoi mi-a facut cu mana la revedere si a inceput sa se departeze si a disparut,nu stiu ce a insemnat asta dar am ramas cu un sentiment greu de descris
Si eu am fost preferata tatalui si i-am fost alaturi in momentele grele(si ultimul telefon cand a mai putut sa-l dea ,atat mi-a spus,,maicuta,hai''),poate de-aceea cu toate c-au trecut 8 ani ,el e prezent in gandurile mele.
A fost cumplit dupa ce-a murit, nu-mi venea sa cred ,am suferit enorm.Poate de-aceea si visele mele sunt cam in genul alor tale,Nu le deslusesc, as vrea sa-l visez bine ,dar eu il visez tot bolnav
Cred ca te-a marcat si pe tine visul, poate dupa parastasul de 1 an , s- a desprins in sfarsit de voi si a plecat pe drumul lui.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #34 (permalink)  
Vechi 14 mar 2012, 09:16:55
azra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 06 aug 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 37
Date: 169cm, 120kg
Mesaje: 7.611
Aprecieri acordate: 1.258
Am fost apreciat(a) de 1.431 ori in 912 mesaje
Implicit Re: Reincarnare vs Viata de Apoi

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Si eu am fost preferata tatalui si i-am fost alaturi in momentele grele(si ultimul telefon cand a mai putut sa-l dea ,atat mi-a spus,,maicuta,hai''),poate de-aceea cu toate c-au trecut 8 ani ,el e prezent in gandurile mele.
A fost cumplit dupa ce-a murit, nu-mi venea sa cred ,am suferit enorm.Poate de-aceea si visele mele sunt cam in genul alor tale,Nu le deslusesc, as vrea sa-l visez bine ,dar eu il visez tot bolnav
Cred ca te-a marcat si pe tine visul, poate dupa parastasul de 1 an , s- a desprins in sfarsit de voi si a plecat pe drumul lui.
asa este,tot cu gandul la el zilnic sunt,cu toate ca le spun alor mei ca sunt bine,ca mi-am revenit si am trecut peste faza suferitului...
eram cu el in spital mi-a murit in brate,i-am auzit ultima suflare si am ramas marcata pe viata,pt ca eu credeam ca incepe sa-si revina cand de fapt ultimul sunet auzit a fost ca si-a dat sufletul.a fost ceva pe nepregatite nici noi familia nu am stiut si nici el ca va muri,toti doctorii si asisitentii ne-a spus ca operatia ii merge bine si ca in curand ii va da drumul acasa...
sa stii visul descris mai devreme a fost ultimul..de atunci nu l-am mai visat niciodata,si au trecut 4luni,pana atunci visandu-l saptamanal
__________________
jurnalul meu-slabuta in devenire

1.08.2012-1.12.2012 :105.5kg -85kg =-20.5kg (Dukan)

dacă ai totul nu trebuie să spui, să arăți, să epatezi, iar dacă nu ai nimic nimic, nu trebuie să fii trist, pentru că ai cel mai mare dar ... viața, prieteni, familie, lucruri mult mai importante
Răspuns cu citat
  #35 (permalink)  
Vechi 14 mar 2012, 09:21:25
Puffoasa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 165cm, 103.8kg
Mesaje: 1.997
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 243 ori in 137 mesaje
Implicit Re: Reincarnare vs Viata de Apoi

Ca tot vorbim despre tati decedati, sa va zic ce m-a lasat pe mine cu o durere-n suflet si nu stiu daca am sa mi-o pot ierta vreodata. Tata a fost operat pe 17 dec, pe 19 a venit acasa, seara i-a fost rau , a venit salvarea .. dar a refuzat internarea, eu am aflat abia a doua zi pentru ca nu locuiam cu ai mei, pe 20 noaptea am intrat de munca, urmand ca dimineata sa ma duc la ai mei acasa sa-l vad pe tata si sa-l cert ca a refuzat internarea Din pacate cand am ajuns la mine acasa i-am gasit pe ai mei deja in doliu. Ce a fost foarte dureros pt mine e ca mama mi-a povestit ca in seara pana sa moara s-a dus sa-l cheme la masa si cand a intrat in camera el vorbea cu mine si mama l-a intrebat ce face , i-a raspuns ca vorbeste cu mine, mama il intreaba unde sunt, si el ii spune uite-o aici in spatele meu. Cand i-a spus ca nu sunt acolo, a oftat greu a clatinat din cap si s-a ridicat sa mearga la masa. Acum nu stiu daca visase sau avea vedenii diniantea mortii

Ideea e ca intr-un fel ma acuz ca nu m-am dus sa-l vad imediat dupa externare, dar vorbeam cu el la telefon si era foarte bine. El defapt a murit de la un hematom care i-a oprit inima, a murit in somn, cu mama-n brate, ea nu a simtit nimic

Scuzati-mi greselile daca le-am facut , dar....
__________________
Jurnal Puffoasa
Daca schimbi calitatea gandirii, vei schimba obligatoriu si calitatea vietii
Puffoasa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2366 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1849 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #36 (permalink)  
Vechi 14 mar 2012, 09:27:56
azra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 06 aug 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 37
Date: 169cm, 120kg
Mesaje: 7.611
Aprecieri acordate: 1.258
Am fost apreciat(a) de 1.431 ori in 912 mesaje
Implicit Re: Reincarnare vs Viata de Apoi

eu sunt de parere ca ar trebui sa fii multumita ca a murit fara sa stie si fara sa sufere foarte mult.pe mine asta ma intareste mereu,pentru ca tata era un fricos si daca ar fi stiut ce il asteapta el ar fi murit inainte de vreme
__________________
jurnalul meu-slabuta in devenire

1.08.2012-1.12.2012 :105.5kg -85kg =-20.5kg (Dukan)

dacă ai totul nu trebuie să spui, să arăți, să epatezi, iar dacă nu ai nimic nimic, nu trebuie să fii trist, pentru că ai cel mai mare dar ... viața, prieteni, familie, lucruri mult mai importante
Răspuns cu citat
  #37 (permalink)  
Vechi 14 mar 2012, 09:30:38
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Reincarnare vs Viata de Apoi

Citat:
Anterior postat de azra Vezi mesajul
asa este,tot cu gandul la el zilnic sunt,cu toate ca le spun alor mei ca sunt bine,ca mi-am revenit si am trecut peste faza suferitului...
eram cu el in spital mi-a murit in brate,i-am auzit ultima suflare si am ramas marcata pe viata,pt ca eu credeam ca incepe sa-si revina cand de fapt ultimul sunet auzit a fost ca si-a dat sufletul.a fost ceva pe nepregatite nici noi familia nu am stiut si nici el ca va muri,toti doctorii si asisitentii ne-a spus ca operatia ii merge bine si ca in curand ii va da drumul acasa...
sa stii visul descris mai devreme a fost ultimul..de atunci nu l-am mai visat niciodata,si au trecut 4luni,pana atunci visandu-l saptamanal
Poate asta a si vrut ,.........sa-l lasi .
Nu e bine pt. ei sa suferim noi dupa ei.Ii ajutam mai mult rugandu-ne pt. ei.
Tata a fost bolnav 4 ani,si nu-mi iese asta din minte,am imaginea lui tot bolnav. Asa ar fi vrut sa mai traiasca , nu-mi vine sa cred cum isi accepa un om soarta pana la urma. Nu sti cum sa-l incurajezi cand de fapt el stie ca nu se mai face bine. Si eu am fost langa el cand si-a dat ultima suflare, m-am bucurat la momentul respectiv ca a scapat de suferinta, dar viata mea nu mai e la fel.
Dupa ce a murit cautam prin casa ceva de la el ,ii simteam mirosul inca in haine,cautam o scrisorica, un semn ,ceva.Parca astepta o scrisoare , sa-mi zica doar ca e bine acolo unde e.
Nu stiu daca ai citit mai sus de visul baiatului meu caruia i-a spus ,''sper sa ne intalnim acolo unde TREBUIE'' deci nu iad , nu rai ci acolo unde trebuie.
Stiu ca ti-e greu,dar eu zic sa te bucuri macar ca nu l-ai vazut suferind la pat.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #38 (permalink)  
Vechi 14 mar 2012, 09:34:21
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Reincarnare vs Viata de Apoi

Citat:
Anterior postat de Puffoasa Vezi mesajul
Ca tot vorbim despre tati decedati, sa va zic ce m-a lasat pe mine cu o durere-n suflet si nu stiu daca am sa mi-o pot ierta vreodata. Tata a fost operat pe 17 dec, pe 19 a venit acasa, seara i-a fost rau , a venit salvarea .. dar a refuzat internarea, eu am aflat abia a doua zi pentru ca nu locuiam cu ai mei, pe 20 noaptea am intrat de munca, urmand ca dimineata sa ma duc la ai mei acasa sa-l vad pe tata si sa-l cert ca a refuzat internarea Din pacate cand am ajuns la mine acasa i-am gasit pe ai mei deja in doliu. Ce a fost foarte dureros pt mine e ca mama mi-a povestit ca in seara pana sa moara s-a dus sa-l cheme la masa si cand a intrat in camera el vorbea cu mine si mama l-a intrebat ce face , i-a raspuns ca vorbeste cu mine, mama il intreaba unde sunt, si el ii spune uite-o aici in spatele meu. Cand i-a spus ca nu sunt acolo, a oftat greu a clatinat din cap si s-a ridicat sa mearga la masa. Acum nu stiu daca visase sau avea vedenii diniantea mortii

Ideea e ca intr-un fel ma acuz ca nu m-am dus sa-l vad imediat dupa externare, dar vorbeam cu el la telefon si era foarte bine. El defapt a murit de la un hematom care i-a oprit inima, a murit in somn, cu mama-n brate, ea nu a simtit nimic

Scuzati-mi greselile daca le-am facut , dar....
Nu-ti mai fa reprosuri, sunt convinsa ca te-ai fi dus urgent daca ai fi stiut ca e grav cu tatal tau.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #39 (permalink)  
Vechi 14 mar 2012, 09:51:11
kasty's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 ian 2012
Locaţie: Craiova, Romania
Dieta: nu stiu inca....
Date: 164cm, 68.60kg
Mesaje: 735
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 30 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Reincarnare vs Viata de Apoi

Buna fetelor.
Interesant subiectul....
Eu cred in ambele.... de fapt e greu de explicat
uneori cred ca oamenii TREBUIE sa creada ca exista ceva dupa... pt ca altfel ne-am simti pustii.... dar pe de alta parte.... am avut de atatea ori sentimentul de deju'vu incat.... despre locuri pe care nu le-am vazut niciodata inainte.... despre discutii care stiam dinainte cum va decurge desi niciodata nu le purtasem.... poate sunt paranoia dar chiar mi s-a intamplat
In legatura cu cei decedati... offffff sunt atatea intamplari hilare care imi intaresc convingerea ca intradevar ceva exista dupa... si apoi reincarnarea
poate o sa vi se para ciudat dar... cand se intampla ceva rau in familia mea eu si bunica avem vise...premonitii poate
bunicul din partea tatlui meu cand a murit eram la liceu si imi era atat de frica de "morti".... nu l-am visat niciodata si totusi intr-o noapte l-am visat ca venea de la fantana si mi-a spus sa nu-mi fie frica dar ii este f sete.... a doua zi am aflat ca una din fetele care ducea apa(asa e obiceiul la noi) se maritase si nu mai putea primi apa de la ea....de atunci nu l-am mai visat niciodata
acum imi pare rau ca imi era atat de frica si poate deasta nu l-am mai visat
sunt multe de spus....
__________________
jurnal kasty
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...sty-10962.html
Secretul vietii nu este sa ai tot ceea ce iti doresti, ci sa-ti doresti tot ceea ce ai.
Răspuns cu citat
  #40 (permalink)  
Vechi 14 mar 2012, 09:58:43
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Reincarnare vs Viata de Apoi

Citat:
Anterior postat de kasty Vezi mesajul
Buna fetelor.
Interesant subiectul....
Eu cred in ambele.... de fapt e greu de explicat
uneori cred ca oamenii TREBUIE sa creada ca exista ceva dupa... pt ca altfel ne-am simti pustii.... dar pe de alta parte.... am avut de atatea ori sentimentul de deju'vu incat.... despre locuri pe care nu le-am vazut niciodata inainte.... despre discutii care stiam dinainte cum va decurge desi niciodata nu le purtasem.... poate sunt paranoia dar chiar mi s-a intamplat
In legatura cu cei decedati... offffff sunt atatea intamplari hilare care imi intaresc convingerea ca intradevar ceva exista dupa... si apoi reincarnarea
poate o sa vi se para ciudat dar... cand se intampla ceva rau in familia mea eu si bunica avem vise...premonitii poate
bunicul din partea tatlui meu cand a murit eram la liceu si imi era atat de frica de "morti".... nu l-am visat niciodata si totusi intr-o noapte l-am visat ca venea de la fantana si mi-a spus sa nu-mi fie frica dar ii este f sete.... a doua zi am aflat ca una din fetele care ducea apa(asa e obiceiul la noi) se maritase si nu mai putea primi apa de la ea....de atunci nu l-am mai visat niciodata
acum imi pare rau ca imi era atat de frica si poate deasta nu l-am mai visat
sunt multe de spus....
Intr-adevar ar fi multe de spus,si visele astea ne lasa cateodata un gust amar, dar alteori ne bucuram de ele.Interesant si visul tau. La noi nu e acel obicei cu apa.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
apoi, calorii, dieta, discutii, off, reincarnare, sanatos, slabit, topic, viata, vs


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mod de viata sanatos BantiQ Alimentatia 4 16 ian 2011 15:42:49
Jurnal Magda - dietele din viata mea sau viata mea dieta magda23 Arhiva jurnale slabit 27 25 dec 2010 17:29:18
Fructoza vs glucoza vs zahar brun marya Alimentatia 1 29 nov 2010 15:06:31
Calorii vs. Grasimi vs. Zaharuri flexomatic Alimentatia 2 02 nov 2010 16:22:31
Body sculpting vs fitness vs aerobic vedrana Sport 13 24 mai 2010 20:32:05

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole