Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul mamicilor 2011

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #5751 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 14:29:18
MIRUTZA's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Sfantu Gheorghe, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan, consolidare
Date: 159cm, 56.9kg
Mesaje: 3.047
Aprecieri acordate: 707
Am fost apreciat(a) de 890 ori in 422 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul


eu mi-am pus gradinita la somn ,pe la 16.00 vreau sa mergem afara ,trebuie sa ajung la banca ,sa donez ceva pt Diana si pt site!

o zi minunata!
Acum i-am trimis si eu niste banuti Dianei.
MIRUTZA, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
MIRUTZA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 842 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5752 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 14:36:57
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Buna dragelor!!!
Felicitari pentru scaderi!!! La cat mai multe kg pierdute!!!

Dora, si eu mai aveam stari de genul asta pana am inceput serviciul!
Eram nemultumita, stresata, tracasata, obosita, asta e din cauza ca stateam tot timpul cu Raisa, ca ma epuiza si nu mai aveam timp de altceva.
e important sa nu te inchizi in tine in perioadele stresante, chiar daca ti se pare aberant ce spui, spune oricui, uneori doar spunand iti dai seama ca gresesti sau interpretezi ceva gresit sau ca te stresezi peste masura ...
Stii ca si eu am avut niste caderi, ma simteam singura si nu mai puteam face fata, stiu cum e, incearca sa faci ceva si pentru tine, iesi din programul obisnuit, fa altceva, vezi alti oameni, alte locuri ... e ff important sa nu mai traiesti in acea monotonie pe care ti-o creiaza cresterea copilului mic!!!
__________________
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Nimeni nu e insarcinat cu fericirea ta. Doar tu!

Mami de Raisa - 6 ani 7 luni
Si de Matias - 4 ani si 2 luni
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5753 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 15:29:47
MIRUTZA's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Sfantu Gheorghe, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan, consolidare
Date: 159cm, 56.9kg
Mesaje: 3.047
Aprecieri acordate: 707
Am fost apreciat(a) de 890 ori in 422 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Simo sa stii ca te admir pentru ce ai facut...nu e usor sa cresti mai mult singura un copil... Eu m-am obisnuit sa ma ajute foarte mult si Cipri si uneori cand pleaca la fotbal sau cu treaba si raman cu micuta mai multe ore...ma gandesc la tine

Ce bine e ca acuma e totul bine si ca ai inceput serviciu.Raisa ce mai face nou?Se joaca in casuta sau casuta st acum pe post de decor?

Inainte sa am bebe, gandeam si eu ca alte persoane care inca nu au avut copii...si ma gandeam ca,ce fain ca mamica sta acasa cu bebe, se plimba cu bebe, ii da sa pape......imi inchipuiam altfel viata de proaspata mamica...o vedeam foarte idilica si chiar nu imi dadeam seama cat te poate epuiza/ obosi sa cresti un bebe...e foarte frumos sa cresti un bebe, dar e si solicitant ...si afli asta doar cand esti si tu la randul tau mamica.Sper ca se intelege ce am vrut sa zic
MIRUTZA, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
MIRUTZA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 842 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5754 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 17:58:55
meapasarica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

No salutare fetelor!

Am venit si noi de la control, aproape 10 kg cantareste printul nostru, 75 de cm lungime la 7 luni si i-am zis lui Eva ca e tot marait si nu prea vrea sa manance

L-a controlat la urechi si apoi in gat si urechile sunt ok, dar in gat era destul de umflat si probabil de aia maraie si nu prea vrea sa manance mancare...si a mai zis ca daca nu a facut febra atunci nu e rosu in gat ci e doar un virus probabil. Il urmarim si daca nu trece peste weekend mergem la pediatru sa faca investigatii mai departe.

Dorutzaoff, grea e viata asta cu copii, cum zici tu Mirutza, dinafara se vede tare idilica, dar cand ajungi sa o traiesti dispare toata dragalasenia, e mai dura decat pare: nopti nedomite, copii bolnavi, griji cat caru, copii maraiti etc, asta e partea mai putin frumoasa, sunt si clipe incomnensurabil de dulci cu ei

Nu pricep cum reusesc sa se descurce mamicile cu doi copii sau mai multi io as lua-o razna, sincer, nu mai vreau copii sub nici o forma, mi se pare foarte foarte greu, ajunge unul, sa reusesc sa-l cresc numai pe el si ma declar multumita

Acuma la faza cu puiul tau Dorutza, se rezo,va toate, o sa vezi, David va creste mare si puternic, nu mai traim in Evul Mediu cand mureau oamenii pe capete pentru ca nu exista nici unfel de stiinta despre ce si cum sa faca cu copiii, acuma exista medici, teste, acces la medicamente deci pana la urma se rezolva...schimba medicul si daca trebuie insista mult pana ii face toate testele posibile sa descopere care sunt carentele

Sotul ma numeste "politia" sunt cu ochii pe el cape butelie il controlez, fara sa vreau, sa vad tot ce face cu Viktor, nu tine lingurita asa, vezi ca nu mai vrea, vezi nu-l tine asa, la toate ii bag de vina...asta este, el nu se supara pe mine ci zice ca asa face orice mama grijulie

Ah si am uitat sa va zic, dupa ce venim din Romania, o sa vina Eva acasa la noi sa ii faca ceva teste lui Viktor si sa vada daca ne-am asigurat casa ca sa nu se intample accidente mai ales ca baiatul a inceput sa o ia la goana prin casa...avem de pus usita la scari, blocat sertare, dulaprui si prize, am primit o intreaga lista cu ce avem de facut pana la vizita ei..pfuu, stres, sper sa reusim sa rezolvam totul, altfel riscam sa ne dea pe mana serviciului social

gata, am scris si io mult, va urez o seara placuta si linistita
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5755 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 18:16:35
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Acum i-am trimis si eu niste banuti Dianei.
si eu am fost azi la banca!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5756 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 20:12:16
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

stau si ascult melodia noua de la smiley si fac abstractie de toate..
am fost la medic. david are putin rosu in gat+ dintii.
va mai povestesc mai tarziu
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5757 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 21:39:05
lisha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 nov 2011
Locaţie: alba, Romania
Date: 160cm, 69kg
Mesaje: 365
Aprecieri acordate: 15
Am fost apreciat(a) de 221 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
profit ca doarme bebe sa ma descarc unpic..
1. problema picaturilor de fier luate suplimentar... dupa cum am mai spus acuma facem pauza de la ele ca sa pot sa-i fac analizele... cand am inceput sa-i dau mi-a fost frica sa i le dau pana nu i-am facut analizele. pana la urma treptat treptat i le-am dat pana am ajuns la 10 pc pe zi... acuma iar mi frica ca nu i le dau.. ca poate are anemie.. (fetita unei cunostiinte a murit din cauza anemiei) asa ca mi foarte foarte frica de chestia asta.. of abia astept sa fac analizele alea odata.. apropo nicoles cum a iesit analiza lui Tavi?

2. ma enerveaza fontanela aia ca e mare si sunt foarte foarte suparata pe medic ca de 3 luni de cand e problema asta nu mi-a zis la nici un control ca sta pe loc ci doar ca e mare... deci treaba cu analizele putea fi facuta acum 2 luni fain frumos..

3. stiu ca nu trebuie comparati copiii dar il vad pe David ca ar vrea sa faca multe dar nu are putere, nu poate.. si ma gandesc ca poate si din cauza asta ca are lipsa de una alta in organism

4. sunt foarte suparata pe mine ca nu am inceput diviersificarea de la 4 luni chiar daca alaptam.. asa poate era mai bine ca-si lua ce avea nevoie din alimente.

5. simt ca ceva nu e in regula cu David mai ales acuma (fontanela, trebuie facute analizele, dintii, febra, vomitat), sunt foarte nelinistita. ma cert si cu sotul non stop. ma supar repede pe el, pe toata lumea... si sunt intr-o faza din aia in care ma inchid in mine si nu spun ca ce am sau de ce sunt suparata cum fac de obicei, ci nu mai vb cu nimeni decat cu puiu mic..

6. in ultima perioada am tot urmarit cum se comporta altii cu el cand raman cu el (cu david) si nu-mi place deloc, adica nu mai am incredere sa-l las cu altii, nici macar cu tatal lui uneori.. adica in continuu trebuie sa spun "ai grija la aia"," ai grija la cealalta" si le spun cu riscul de a parea sacaitoare pentru ca atunci cand am tacut s-a lovit david.. as sta numai eu cu el si nu as mai lasa pe nimeni ca sigur pateste ceva in timpul asta..

scuze pt postul lung..
de la cat timp ii dai fer?
mie mia dat sa ii dau deja de acum si are 2 luni...am inceput cu cate o picatura...e jale ...s-a constipat ff tare cateva zile mi-a urlat non stop....nu mai stiu ce sa-i fac i-am intreupt acum..si nu s-a reglat deloc...chia rnu mai stiu ce sa-i fac...

si inca o problema.....nu mai vrea sa-mi manance laptele praf...isi face greata....nu mai stiu ce sa fac eu de la mine nu ii mai dau de la 2 sapt am piertut tot atunci....

abea astept sa mai creasca sa incep diversificarea....offf
lisha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1628 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1111 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5758 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 21:51:02
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de lisha Vezi mesajul
de la cat timp ii dai fer?
mie mia dat sa ii dau deja de acum si are 2 luni...am inceput cu cate o picatura...e jale ...s-a constipat ff tare cateva zile mi-a urlat non stop....nu mai stiu ce sa-i fac i-am intreupt acum..si nu s-a reglat deloc...chia rnu mai stiu ce sa-i fac...

si inca o problema.....nu mai vrea sa-mi manance laptele praf...isi face greata....nu mai stiu ce sa fac eu de la mine nu ii mai dau de la 2 sapt am piertut tot atunci....

abea astept sa mai creasca sa incep diversificarea....offf
noua de la 6 luni ne-a recomandat medicul. tot asa treptat
teoretic prin carti spune ca bebelusii au rezerve de fier pana la 6 luni..
doar daca nu mananca sau nu ia in greutate sau pare asa ca ceva nu e in regula se face analiza sa se vada daca nu e anemic..
eu zic ca e prea devreme la 2 luni sa-i dai fier.. dupa cum zici ca s-a comportat nu cred ca-i trebuie fier..dar cel mai bine fa-i analiza daca esti in dilema.. asa e cel mai bine..
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5759 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 22:28:33
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

acuma seara alte peripetii..
a vomitat dupa ce a fost gata imbracat de culcare si ii dadeam doctoriile ..tot.. inclusiv ce a mancat la ora 6 + medicamentele (nurofen , vigantolul si cel de gat).. probabil si-a facut si greata de la ele
avea febra 38,1 asa ca i-am mai dat inca o data nurofenul care l-a vomitat, dar i-am dat in loc de 2,5 ml 1,5 ml. nu stiu daca am facut bine sau nu, dar am zis ca vine noaptea si sa nu faca febra mai mare..

asta vroiam sa va intreb.. daca ati patit sa va vomite medicamentele imediat ce le-ati dat i le mai dadeati inca o data sau nu?
anca mie dr mi-a zis ca daca trece de 38(in fund) atunci e incepem sa vb despre febra..
am mai discutat cu el despre fontanela, a zis ca are tonus muscular bun, e puternic, arata bine, e vesel, sta bine de tot in fund, are 4 dinti la 8 luni jumate si nu isi da seama din ce cauza nu se inchide (avanseaza) fontanela
sper sa iasa ceva la analize, ca sa putem trata

astazi noapte iar doarme bebe langa mine
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5760 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 23:48:58
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
acuma seara alte peripetii..
a vomitat dupa ce a fost gata imbracat de culcare si ii dadeam doctoriile ..tot.. inclusiv ce a mancat la ora 6 + medicamentele (nurofen , vigantolul si cel de gat).. probabil si-a facut si greata de la ele
avea febra 38,1 asa ca i-am mai dat inca o data nurofenul care l-a vomitat, dar i-am dat in loc de 2,5 ml 1,5 ml. nu stiu daca am facut bine sau nu, dar am zis ca vine noaptea si sa nu faca febra mai mare..

asta vroiam sa va intreb.. daca ati patit sa va vomite medicamentele imediat ce le-ati dat i le mai dadeati inca o data sau nu?
anca mie dr mi-a zis ca daca trece de 38(in fund) atunci e incepem sa vb despre febra..
am mai discutat cu el despre fontanela, a zis ca are tonus muscular bun, e puternic, arata bine, e vesel, sta bine de tot in fund, are 4 dinti la 8 luni jumate si nu isi da seama din ce cauza nu se inchide (avanseaza) fontanela
sper sa iasa ceva la analize, ca sa putem trata

astazi noapte iar doarme bebe langa mine
mie mi-a zis doctorita ca daca vomita dupa ce ii dau medicamentele ,sa nu repet doza!nu am cerut explicatii de ce ,am respectat ce mi-a zis!
si Radu are febra in seara asta sper ca de la dinti ,s-a nimerit cum e mai bine ,weekend prelungit+1 mai! dar nu imi fac probleme ,i-am dat nurofen + sosetute umede in picioare ,acum doarme ,nu pare sa aibe temperatura ,i-am pus mana pe frunte ,nu il mai stresez cu termometru!

sanatate copilasilor!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
2011, calorii, dieta, jurnalul, mamicilor, sanatos, sarcina, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mihaela1006 - Slabuta 2011 Slabuta Slabute 2011 5 03 sep 2011 00:15:22
Oferte litoral 2011 lacra81 Turism 13 07 aug 2011 12:15:38
Jurnal Berllina 2011 Berlllina Arhiva jurnale slabit 8 13 iun 2011 06:25:17
Mirese 2011 Daniela Anghel Jurnale slabit mirese 18 26 feb 2011 22:14:13
Slabute 2011 Slabuta Slabute 2011 18 11 feb 2011 16:13:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole