Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul mamicilor 2011

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1641 (permalink)  
Vechi 05 dec 2011, 16:44:20
MIRUTZA's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Sfantu Gheorghe, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan, consolidare
Date: 159cm, 56.9kg
Mesaje: 3.047
Aprecieri acordate: 707
Am fost apreciat(a) de 890 ori in 422 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Buna mamici!
Am reusit si eu sa intru.Am si scris 2 mesaje la pagina de concurs.

Anca, fetita papa mai bine. Ea papa intr-o vreme 700-750 ml/zi si apoi a scazut brusc la 400ml/zi si acuma a inceput sa manance mai bine ...adica a urcat de la 400 la 600.Nu e genul de bebe mancacios si e si lenesa la supt.Dar in schimb e tare dulce si cuminte si doarme noaptea legat de la 11 la 6 sau 7 dimi. Nu avem noroc cu mancarea, dar avem noroc in alte privinte

A venit sora mea la mine in vizita, asa ca va trebui sa ies in curand.

Pupici!
MIRUTZA, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
MIRUTZA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 842 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #1642 (permalink)  
Vechi 05 dec 2011, 16:44:47
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Salutare fetele

A trecut ceva vreme de cand nu am mai dat buna ziua rusine mie.
Legat de diversificare, si eu am mers pe cea clasica. Am inceput cu suc de mere, cate o lingurita, doua, apoi tot mai mult. Cand s-a obisnuit cu gustul si nu mi-a reactionat urat la aliment, i-am dat Anei si mar razuit. Apoi incet incet am introdus piersica, pere, prune, fructe de vara (eu am prins diversificarea vara, si am avut din ce alege). Dar toate date pe blender si introdus un singur aliment o data, in cantitati crescande.
Ulterior i-am dat cereale cu lapte, biscuiti cu mere sau lapte si piureuri de legume. Carnea am introdus-o ultima, dar Anei nu prea ii placea pieptul de pui, pentru ca e foarte sec si la blender tot ii mai ramaneau cateva firisoare. Si daca prindea unul, isi facea greata si nu mai vroia. Asa ca i-am dat pulpa de pui si a fost mai ok.

Acum de 2-3 saptamani observ ca mananca in bucati mai mari. I-a dat sotul orez de la noi. Mi-am facut griji ca isi va face greata daca ii raman boabele in gat, dar atata le invarte in gura si le paseaza cu limba pana ajung la consistenta dorita de ea. Nu are nici un dinte in gura, dar mananca bucati mari La fel mi-a luat acum recent painea de pe masa. Pana acum nu ii dadeam ca se inneca de la firmituri, dar acum ii place si o mananca bine de tot. Ii mai dau clementine taiate in jumatate si ea sta si mesteca si suge pe ele pana lasa numai coaja

Oricum, orice aliment i se da copilului trebuie tinut mereu sub observatie pentru ca se poate oricand inneca si cu orice.
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #1643 (permalink)  
Vechi 05 dec 2011, 20:34:43
Fl0r3ntina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 19 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta dukan
Date: 172cm, 87.4kg
Mesaje: 1.655
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

eu i-am facut suc: mere, mere+morcov,mere+pere+morcov, mere+mango, mar razuit (pe razuitoare de sticla) dar nu stie sa inghita...sucul dupa ce se pictiseste cu lingurita ii dau cu seringa
si i-am mai dat para de la mine si suge, banana si o sa ii dau clementine(am cump azi)
Răspuns cu citat
  #1644 (permalink)  
Vechi 05 dec 2011, 21:25:41
Fl0r3ntina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 19 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta dukan
Date: 172cm, 87.4kg
Mesaje: 1.655
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
florentina nu stiu daca e asa cum zici tu...dar se aseamana
tu acuma cum procedezi????
apropo eu am un maieu care se poate trage in jos si deaupra o bluza de pijama pe care am taiat-o in fata pe mijloc si apoi am sulfilat-o..vine in V foarte utila... asa nu-mi ajunge frigul la spate..
n-am avut probleme de astea pana acuma decat izolate, si nu 3 zile la rand..
ii dadeam sa pape, adormea si apoi il mutam in patut si dormea.. asta noaptea... dimineata de la 6 fac asa cu el ca-l pun langa mine ca sa mai putem dormi ceva ca altfel ne da trezirea

ziua nu dorm langa el.. nu-l pot adormi decat in carucior sau in scoica..ii dau sa pape si apoi il pun acolo...si-l leagan... maraie se agita, dar pana la urma adoarme, si nu simte nevoia sa fiu langa el...
suzeta nu vrea nici cum.. plange cand i-o bag in gura...
si nu mi-a adormit niciodata singur.. sa zici ca sta si sa uita la carusel sau se joaca cu nu stiu ce si adoarme.... nici vorba

problema e ca tati trebuie sa doarma, si nu prea pot sa-l las sa planga mut...
ideea e ca dupa ce i-am scos tzzatza din gura (noaptea) nu o mai vrea, nu mai vrea nimic.. doar maraie..

p.s ma plang si eu la voi ca nu am la cine altcineva, la sot degeaba ma plang ca el stie prin ce trec sau trecem...

ce bine de mamicile care au bebe somnorosi..
asta e de actualitate...
seara ii fac baita ii dau sa pape...apoi pun muzica il tin in pozitia de dormit si ii dau suzeta si se culca..dar cum vreau sa il pun in patutz ..maraie...si il pun in pat..ii bag iar tatza in gura si se culca...plec de langa el si in 30 min se tezeste...deci pana nu ma culc cu el nu se culca...ma dispera...in fiecare seara tb sa ma culc cu el...nu mai pot sa fac alte lucruri prn casa
daca nu vreau sa ma culc cu el...se trezeste si il iau in sufragerie..si sta treaz 23, 0, 1 noaptea...cand vreau eu sa ma culc nu mai vrea el
Răspuns cu citat
  #1645 (permalink)  
Vechi 05 dec 2011, 21:45:11
Fl0r3ntina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 19 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta dukan
Date: 172cm, 87.4kg
Mesaje: 1.655
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

dorutza de unde i-ai luat costumul de mos craciun si cati bani?
Răspuns cu citat
  #1646 (permalink)  
Vechi 05 dec 2011, 23:55:11
MIRUTZA's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Sfantu Gheorghe, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan, consolidare
Date: 159cm, 56.9kg
Mesaje: 3.047
Aprecieri acordate: 707
Am fost apreciat(a) de 890 ori in 422 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Fetele, nu stiu daca ati observat sau nu dar suntem printre grupurile fruntase( pentru a vedea cat au slabit celelalte grupuri trebuie dat click pe grupuri si in partea de jos scrie fiecare membru cat a slabit) Noi impreuna am dat multe kg jos...deci FELICITARI
MIRUTZA, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
MIRUTZA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 842 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de MIRUTZA; 05 dec 2011 at 23:59:26.
Răspuns cu citat
  #1647 (permalink)  
Vechi 06 dec 2011, 00:37:54
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
florentina nu stiu daca e asa cum zici tu...dar se aseamana
tu acuma cum procedezi????
apropo eu am un maieu care se poate trage in jos si deaupra o bluza de pijama pe care am taiat-o in fata pe mijloc si apoi am sulfilat-o..vine in V foarte utila... asa nu-mi ajunge frigul la spate..
n-am avut probleme de astea pana acuma decat izolate, si nu 3 zile la rand..
ii dadeam sa pape, adormea si apoi il mutam in patut si dormea.. asta noaptea... dimineata de la 6 fac asa cu el ca-l pun langa mine ca sa mai putem dormi ceva ca altfel ne da trezirea

ziua nu dorm langa el.. nu-l pot adormi decat in carucior sau in scoica..ii dau sa pape si apoi il pun acolo...si-l leagan... maraie se agita, dar pana la urma adoarme, si nu simte nevoia sa fiu langa el...
suzeta nu vrea nici cum.. plange cand i-o bag in gura...
si nu mi-a adormit niciodata singur.. sa zici ca sta si sa uita la carusel sau se joaca cu nu stiu ce si adoarme.... nici vorba

problema e ca tati trebuie sa doarma, si nu prea pot sa-l las sa planga mut...
ideea e ca dupa ce i-am scos tzzatza din gura (noaptea) nu o mai vrea, nu mai vrea nimic.. doar maraie..

p.s ma plang si eu la voi ca nu am la cine altcineva, la sot degeaba ma plang ca el stie prin ce trec sau trecem...

ce bine de mamicile care au bebe somnorosi..
stiu cum e sa nu ai la cine te plange!!!
asa ca linistita poti sa te plangi!
noi intelegem!
Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
referitor la diversificare eu o sa merg pe varianta clasica

nicoleta tu cand ii dau suc la bebe? dimineata sau cand? si cat ii dai? mai vrea si tzitzi? eventual descrie-mi o zi de papa pls

si tu florentina pls...

nicoles tu ii dai ceva suc la bebe?

eu ii dadeam de portocala dar nu-l mai vrea.. asa ca am facut o pauza de la el
noi ne trezim dimineata la 9.00-9.30-10.00papam ,apoi mai papam tot la 4 ore pana seara ,nu ma uit la ceas expre dar asa se intampla de obicei!
la suc nu imi facusem o rutina ,dar imi voi face!ii dau fie dimineat intre 2 mese ,fie dupaamiaza!!
Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
eu i-am facut suc: mere, mere+morcov,mere+pere+morcov, mere+mango, mar razuit (pe razuitoare de sticla) dar nu stie sa inghita...sucul dupa ce se pictiseste cu lingurita ii dau cu seringa
si i-am mai dat para de la mine si suge, banana si o sa ii dau clementine(am cump azi)
sa ai grija la banana!e usor alergenica si mi se pare ca e cam devreme pt ea!! parerea mea ,sa nu te superi!
Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Fetele, nu stiu daca ati observat sau nu dar suntem printre grupurile fruntase( pentru a vedea cat au slabit celelalte grupuri trebuie dat click pe grupuri si in partea de jos scrie fiecare membru cat a slabit) Noi impreuna am dat multe kg jos...deci FELICITARI
super!!!!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #1648 (permalink)  
Vechi 06 dec 2011, 09:29:31
gioya's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 22 nov 2011
Locaţie: suceava, Romania
Vârsta: 37
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 4
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

durutza si toata mamele care au somnul agitat...ganditi-va ca doar e o perioada si va trece...pot fi dintisorii,burtica sau alintul dar daca e alint" tot ce are un invat are si un dezvat" se zice in popor,nu?eu am patit asa cu primul copil ....e greu o noapte doua...dar tb sa fiti ferme pe voi si sa le aratat ica nu mai este ceea ce cautau....cautati alte metode...suzeta, o jucarie ce cinta,legantaul usor,cintatul..dar nu mai stati cu tzatza in gura la bebei cate 2 3 ore pe noapte ca o sa fie f greu sa-i dezobisnuiti de ea si mai ales sa-i intarcati....faceti programe stricte si ritualuri sanatoase ca sa va fie bine si voua si lor bineinteles!!!pupici
gioya, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1594 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1077 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #1649 (permalink)  
Vechi 06 dec 2011, 09:30:23
sandural's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 sep 2011
Locaţie: emden, Germania
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 158cm, 76kg
Mesaje: 273
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Buna dimineataaa

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul

votat!!!

ps:ieri am vazut poze cu tine si familia ta ,esti o frumoasa !!!!! si ai 2 copii minunati!!! sa va dea Dumnezeu sanatate si fericire sa ii cresteti mari !!!!!(de tati nu zic nimik ca nu se cade)
merci frumos eee nici tati nu se lasa mai prejos,oricum,nu?

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
iar am avut a noaptea grea.
nu stiu ce+s cu fazele astea
prima trezire 2:30.. papa, adoarme il pun in patut peste 10 minute se trezeste si nu mai vrea sa doarma fara tzitzi in gura. cand o scot, maraie.. asa ca dormim cumva (is rupta iar de spate)) pana pe la 5 jumate... cand ii scot tzitzi din gura ca nu mai pot, si se trezeste de tot.. si nu mai il pot adormi pana la 7... am incercat de toate ceai, suzeta, tzitzi, vb incet, cantat incet, tinut n brate, leganat... le-am tot luat la rand pana in cele din urma la 7 a acceptat tzitzi si a adormit...am mai dormit pana la 10 jumate...
macar daca ar dormi ziua as intelege... dar ieri cumulat a dormit 1 ora jumate
muci nu mai are, febra nu are.. ziua e vesel... si chiar si noaptea cand e treaz
ai mei nu au dormit cu mine,i-am pus in patut,indiferent de situatie,dupa ce am stiut ca s-a saturat bebele,daca se trezea ii bagam sticluta cu ceai cald in gurita,in nici un caz nu l-am scos din patut sa il iau in brate,copiii mei nu pot dormi in alta parte decat in patut,cleo atipeste langa adi,se trezeste,se da jos ametita,se baga la ea in patut si adoarme,are patut cu fermoar intr-o parte sa se poata da jos cand vrea,o perioada am pus patutul ei lipit de al nostru si intindeam mana pana la ea si o tineam de manuta pana adormea,asta cand incepuse sa mearga de-a busilea,sa se simta ea in siguranta...o lasam singura in camera in patut cu jucarele si vorbeam singura prin casa sa ma auda,sa stie ca sunt acolo chiar daca nu ma vede,Robi ma exaspera,pana intr-o seara cand adi l-a infofolit bine...Cleo dormea dezvelita si el in 3 paturi...dar asa dormea el pana dimineata,e mai friguros,cred...linisteste-te putin,calmeaza-te,ca stiu,crede-ma,cum e sa nu dormi noaptea,te apuca niste nervi de abia te mai controlezi...si gandeste-te,pe viitor vrei sa ai tot nopti albe?ca nu il mai dezveti dup-aia de dormit cu mami si cu tati...invata-l singur in patut,asa il feresti si de frica de intuneric sau de monstrii de sub pat,de singuratate...nu o sa te poti duce nicaieri,mie asa bine imi prinde,fac mancare,curatenie,ei sta cumintei,chiar daba Robi doarme,cleo ori se uita la desene,ori se joaca in legea ei,ma striga doar sa ii schimb desenele daca nu ii place vre unu sau sa ii mai dau vreo jucarie..

Citat:
Anterior postat de nicoles23 Vezi mesajul
neatza mamici...

ne-am trezit si noi, papat, baut cafea si acuma ne pregatim sa iesim putin afara pana prin piata.

Tavi al meu a dormit ed la 9 aseara pana azi dimi la 6:50 am fost foarte bucuroasa. A fost prima noapte in care i-am pus pe amindoi in aceiasi camera. Mai teama mi-a fsot ca ala mare sa nu trezeasca pe bebe decat invers dar a fost bine.

Voi cum sunte-ti?
Raluca frumoase poze, frumoasa familie, sa te bucuri de ei.

Fetele din concursul de slabit succes in continuare, la cat mai multe kg si cm pierdute
multumesc,ma bucur in fiecare moment de ei

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
florentina nu stiu daca e asa cum zici tu...dar se aseamana
tu acuma cum procedezi????
apropo eu am un maieu care se poate trage in jos si deaupra o bluza de pijama pe care am taiat-o in fata pe mijloc si apoi am sulfilat-o..vine in V foarte utila... asa nu-mi ajunge frigul la spate..
n-am avut probleme de astea pana acuma decat izolate, si nu 3 zile la rand..
ii dadeam sa pape, adormea si apoi il mutam in patut si dormea.. asta noaptea... dimineata de la 6 fac asa cu el ca-l pun langa mine ca sa mai putem dormi ceva ca altfel ne da trezirea

ziua nu dorm langa el.. nu-l pot adormi decat in carucior sau in scoica..ii dau sa pape si apoi il pun acolo...si-l leagan... maraie se agita, dar pana la urma adoarme, si nu simte nevoia sa fiu langa el...
suzeta nu vrea nici cum.. plange cand i-o bag in gura...
si nu mi-a adormit niciodata singur.. sa zici ca sta si sa uita la carusel sau se joaca cu nu stiu ce si adoarme.... nici vorba

problema e ca tati trebuie sa doarma, si nu prea pot sa-l las sa planga mut...
ideea e ca dupa ce i-am scos tzzatza din gura (noaptea) nu o mai vrea, nu mai vrea nimic.. doar maraie..

p.s ma plang si eu la voi ca nu am la cine altcineva, la sot degeaba ma plang ca el stie prin ce trec sau trecem...

ce bine de mamicile care au bebe somnorosi..

si pe cleo o mai culcam din cand in cand in scoica... si am facut la vergeturi de pot da si la altu multe si groase,degeaba m-am dat eu cu crema...ultima sarcina am avut-o asa de grea...facusem varice la dansa,am stat legata cu fulare la burta ca era greu,burta se lasase in jos,oasele bazinului erau deplasate de la cleo...vai,daca era si prima sarcina asa,nu il mai faceam pe al doilea,dar a trecut,si rezultatele sunt pe masura asteptarilor.

Ultima dată editat de sandural; 06 dec 2011 at 09:43:40.
Răspuns cu citat
  #1650 (permalink)  
Vechi 06 dec 2011, 09:47:49
sandural's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 sep 2011
Locaţie: emden, Germania
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 158cm, 76kg
Mesaje: 273
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

si,doruta,al meu daca nu ma ia in brate are scandal,asa sunt eu,mai lipicioasa,imi place pupata,alintata...
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
2011, calorii, dieta, jurnalul, mamicilor, sanatos, sarcina, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mihaela1006 - Slabuta 2011 Slabuta Slabute 2011 5 03 sep 2011 00:15:22
Oferte litoral 2011 lacra81 Turism 13 07 aug 2011 12:15:38
Jurnal Berllina 2011 Berlllina Arhiva jurnale slabit 8 13 iun 2011 06:25:17
Mirese 2011 Daniela Anghel Jurnale slabit mirese 18 26 feb 2011 22:14:13
Slabute 2011 Slabuta Slabute 2011 18 11 feb 2011 16:13:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole