Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #10761 (permalink)  
Vechi 17 mar 2013, 16:23:14
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna fete dragi si scumpe va citesc in fiecare zi dar o sa va scriu un pic mai rar si daca nu intru cateva zile sa nu va speriati o sa fiu ok ,sunt la tara la matusa ingerasului si o sa raman aici pana aflu rezultatul de la casa de asigurari simt nevoia de liniste,fara telefon,laptop....mi-am adus cu mine 40 de carti pe care le-am gasit prin casa si am de gand sa ma relaxez ,sa lucrez in gradina,sa citesc si sa invat sa dorm ziua ,am simtit ca am nevoie de timp numai pentru mine si asta dupa ce am vazut filmul postat de Angi ,pot spune ca este adevarat ,da mi-a schimbat viata un pic si am de gand sa duc la bun sfarsit ce mi-am propus ,mamii meu a ramas sa-i faca mancare ingerasului ca socrela zice ca nu are timp si dupa filmul vizionat mi-am dat seama ca nu sunt furioasa si suparata pe soacra de fapt sunt pe mine ca ea nu este cum mi-am dorit eu ....si ca eu nu sunt in stare de multe lucruri ,asa ca mi-am impus sa nu ma mai afecteze nimic ce vine din partea ei ....Va pup dulce pe toate si nu uitati ca va iubesc mult si ma gandesc in fiecare zi la voi chiar daca nu scriu .Am uitat cu mancarea stau foarte bine ,pap din toate dar nu le amestec ...si imi este bine si la burtica .Gata ies ca vrea sa intre matusa si aici nu am internet pe tel am facut schimb cu ingerasul i-am lasat lui abonamentul cu internet . Pupicei dulci pentru toate fetele .
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 10 membri au apreciat mesajul lui Fulguta:
david (18 mar 2013), Ema55 (18 mar 2013), Kamyy (18 mar 2013), lacra81 (18 mar 2013), manumanuela (17 mar 2013), mariana34 (19 mar 2013), rainbow (17 mar 2013), rozica1965 (17 mar 2013), sherpika (17 mar 2013), VentoFreddo (17 mar 2013)
  #10762 (permalink)  
Vechi 17 mar 2013, 16:27:04
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

am papat,gradinaritul face o foameeacu savurez ciocoBuna a fost mncarica mea azi..o salata calda de pui(cu mazare,pastai,ceapa,brocoli,ardei capia,patrunjel verde,un catel usturoi,ardei iute,si bineinteles pulpa de pui degresata,taiata bucatele mici,am fript tot in tefal,in farfurie am pus ulei de masline abundent si zeama de lamaie,si am papat cu praz) alaturi de un pahar de vin rosu..dupa ce ca era gustos mai arata si f bine cu amestecul ala de culori..pun deseara poze la monty cand dau raportul
Ralu,chiar ca am avut pofta,multumesc!
Ema,o seara cat mai frumoasa sa ai!
Andru,of..cat ai asteptat banda asta si nu ai avut parte de ea...bine ca ai alternative,billy,insanity si ce mai faci tu acolo..ma uit la pozele tale mereu,asa dulce esticred ca la vara o sa arati beton pe plaja
Iar mi-e somn..dupaa pranz ma apuca..si cica nu e bine sa dormi cu stomacul plin..
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
anaralu29 (17 mar 2013), david (18 mar 2013), lacra81 (18 mar 2013), manumanuela (17 mar 2013), rainbow (17 mar 2013), rozica1965 (17 mar 2013)
  #10763 (permalink)  
Vechi 17 mar 2013, 16:30:25
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna,Fulgut,ce bine ca ai decis sa te relaxezi si tu un pic
Fulga,40 de carti..carti sau e-bookuri?unde au incaput atatea in masina daca sunt carti de hartie
si eu cat am fost lipsa de aici am citit o groaza de carti..simteam nevoia sa evadez in alte realitatimie imi place la nebunie sa citesc,am mai zis eu aici,cat eram mica cred ca asta m-a salvat de casa de nebuni
Scumpa mea,ai semnal?ca stiu ca povesteai ca te urci nu stiu unde sa ai ai grija de tine si lasa gainile matusii in pacecine stie cunoaste..
te pup si te ubesc(asa zice David),multa sanatate!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
david (18 mar 2013), manumanuela (17 mar 2013)
  #10764 (permalink)  
Vechi 17 mar 2013, 16:45:44
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna,Fulgut,ce bine ca ai decis sa te relaxezi si tu un pic
Fulga,40 de carti..carti sau e-bookuri?unde au incaput atatea in masina daca sunt carti de hartie
si eu cat am fost lipsa de aici am citit o groaza de carti..simteam nevoia sa evadez in alte realitatimie imi place la nebunie sa citesc,am mai zis eu aici,cat eram mica cred ca asta m-a salvat de casa de nebuni
Scumpa mea,ai semnal?ca stiu ca povesteai ca te urci nu stiu unde sa ai ai grija de tine si lasa gainile matusii in pacecine stie cunoaste..
te pup si te ubesc(asa zice David),multa sanatate!
Ultimul mesaj si ies ,a vb matusa un pic la telefon cu soacra si am fost sa vad pozele tale cu papa si ale Marianei,cartile sunt de hartie au incaput ca nu sunt asa de groase sunt vechi ,erau ale tatalui ingerasului si nu a vrut al meu sa le arunc cand am facut curatenie si le-am pus in lada patului si acum 4 zile nu mai stiiam unde le-am pus si eu le pun bine de uit de ele ,stai linistita Emysor ca nu le omor decat le alerg un pic fac miscare cu ele sa nu se ingrase ,sunt cateva dolofane rau in schimb are 1 cocos nebun ma alearga mereu ,pisicile ma supara un pic ca sunt obisnuite sa se suie pe masa ....dar le dresez eu cat stau aici in rest stau mult cu cateii are 4 ,ultima data avea 2 dar tare frumosi sunt si nu sunt de rasa saptamana care vine vreau sa pap oua de prepelita sau sa fac cura cu ele ies scumpa mea .Pup .
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 8 membri au apreciat mesajul lui Fulguta:
david (18 mar 2013), Kamyy (18 mar 2013), lacra81 (18 mar 2013), manumanuela (17 mar 2013), myha (17 mar 2013), rainbow (17 mar 2013), sherpika (17 mar 2013), VentoFreddo (17 mar 2013)
  #10765 (permalink)  
Vechi 17 mar 2013, 16:49:31
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Ultimul mesaj si ies ,a vb matusa un pic la telefon cu soacra si am fost sa vad pozele tale cu papa si ale Marianei,cartile sunt de hartie au incaput ca nu sunt asa de groase sunt vechi ,erau ale tatalui ingerasului si nu a vrut al meu sa le arunc cand am facut curatenie si le-am pus in lada patului si acum 4 zile nu mai stiiam unde le-am pus si eu le pun bine de uit de ele ,stai linistita Emysor ca nu le omor decat le alerg un pic fac miscare cu ele sa nu se ingrase ,sunt cateva dolofane rau in schimb are 1 cocos nebun ma alearga mereu ,pisicile ma supara un pic ca sunt obisnuite sa se suie pe masa ....dar le dresez eu cat stau aici in rest stau mult cu cateii are 4 ,ultima data avea 2 dar tare frumosi sunt si nu sunt de rasa saptamana care vine vreau sa pap oua de prepelita sau sa fac cura cu ele ies scumpa mea .Pup .
zapacita mica ce esti
iti faci d elucru cu toate animalele atunci spor la citit si odihna placuta,saluta matusa din partea mea!ne vedem cand mai ai timp,printre picaturi
P.S.Super cura cu oua de prep,si eu as vrea da s aiau d ela magazin nu imi convine,nu stiu sursa..daca as sti pe cineva de incredere sa iau..cica sunt usor de crescut,cine stie in viitor,cand nu oi mai fi pe drumuri,imi fac crescatorie
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
david (18 mar 2013), lacra81 (18 mar 2013), manumanuela (17 mar 2013), rainbow (17 mar 2013)
  #10766 (permalink)  
Vechi 17 mar 2013, 17:11:16
floricica0vesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul

Da........asa e...nu am meniuri salvate...........nu cantaresc nimic........deci nu pot salva!
Uite,iti pot zice ce am mancat azi:
md.....ness cu un pic de lapte,fara zahar, o pulpita de pui facuta la cuptor,goala
g- doua mere golden
p-doua pulpite inferioare cu gogonele asortate
g2-cred ca tot mar
c-cred ca ciorba de aripioare si vre-o pulpita iar......
O pulpita de pui nu-i mic dejun, ori pune o salata langa ea, ori mananca macar 2.
3 mere sunt prea multe, mai bine in loc de al de dupa amiaza o mana de nuci, alune, migdale sau 20 g ciocolata cu 80% cacao
la pranz iar e prea putin, mai pune macar o ciorba sau o tocanita de legume, ceva
seara e ok, daca pui 2 gogonele si langa pulpa aia.


Rozi, serios acuma, 4 ciocanele de pui si 3 mere nu-i mancare sanatoasa.
unde sunt legumele? fibrele? pune mana si baga cate o salata de varza cu morcov, cate o conopida fiarta, fasole, naut, mazare, pastai.


Emy, tu cred ca ai incurcat mesele.
daca ai mancat masa glucidica la 10, la 13 poti manca deja lipide.
dupa MD lipidic trebuie sa astepti 5 ore ca sa poti manca alimente cu IG mediu


Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui floricica0vesela:
david (18 mar 2013), manumanuela (17 mar 2013), rainbow (17 mar 2013), rozica1965 (17 mar 2013), VentoFreddo (17 mar 2013)
  #10767 (permalink)  
Vechi 17 mar 2013, 17:16:35
rainbow's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 sep 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 37
Date: 168cm, 103.5kg
Mesaje: 4.946
Aprecieri acordate: 6.039
Am fost apreciat(a) de 2.164 ori in 777 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna fetele
recuperez mai tarziu ce ati scris pe aici..eu sunt obosita moarta,din nou
Ieri am fost la un curs pt la munca,dupaia de abia am ajuns acasa,am dormit putin si m-am trezit sa ma pregatesc pt botez.De la botez am ajuns pe la 2 acasa,pana m-am fatait,s-a facut 3..la 8 dim trezirea,iar plecat la curs..si am ajuns de abia pe la 16:30 acasa.Acum am mancat si nu mai pot,mi se inchid ochii..
Emy,ma bucur ca ti-a placut poza ..eu imi zic"balena ucigasa".Trebuia sa fac poza si din profil sa vedeti cat mi-a crescut burta...si m-am umflat si la fata...nu-mi place deloc asta..dar na...vb sotului.."da ce vrei sa ai burta lipita de spate si cand esti gravida?"
pt toate!!duminica frumoasa in continuare
Răspuns cu citat
Urmatorii 7 membri au apreciat mesajul lui rainbow:
david (18 mar 2013), lacra81 (18 mar 2013), manumanuela (17 mar 2013), myha (17 mar 2013), rozica1965 (17 mar 2013), sherpika (17 mar 2013), VentoFreddo (17 mar 2013)
  #10768 (permalink)  
Vechi 17 mar 2013, 18:19:26
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

..buna din nou slabutelor...
Rozy,e bunica la prietenul fetei,e in alta localitate...vroiam sa merg azi la inmormantarea fetei de 37 de ani,din pacate nu ma pot teleporta...
.. Fulgule intradevar dupa ce vezi filmul ,ramai putin pe ganduri..l-a mai vazut vreuna?
... am mancat cand am ajuns acasa,am pus lintea si ciorba pt.maine la fiert..
mancarea mea pe maine
dimineata: 4 linguri fulgi ovaz cu iaurt si 15 mignale,2 lingurite semunte in macinate si puse in iaurt
gustare : grefruit
pranz : pastrav la gratar cu brocoli fierte si sos de usturoi(sosul nu era trecut)
gustare broschete 2 feli paine secara unse cu ulei masline,usturoi si rosii tocate marunt
cina : ciorba legume,eu am pasat legumele la blender...
tinand cont ca e deja tarziu si abea am mancat,diseara cred ca manac doar gustarea pe post de cina si ceai..
... Emy ,nu mai retin ce m-ai intrebat..
..eu o sa ies,am intalnire cu Bruma si sa-mi termin mancarea pe maine...
Ralu maine raspund la mesaj,trebuie sa fiu linistita si acum nu am starea necesara...
Anes te-am tot intrebat cum stai cu cm.pierduti...eu cred ca am slabit si din kg..daca nu m-am cantarit vineri las pana vinerea viitoare..
si numai bine la toate ...
__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund
Răspuns cu citat
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui angela av:
david (18 mar 2013), lacra81 (18 mar 2013), manumanuela (17 mar 2013), rainbow (17 mar 2013), rozica1965 (17 mar 2013), VentoFreddo (17 mar 2013)
  #10769 (permalink)  
Vechi 17 mar 2013, 18:21:39
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de rainbow Vezi mesajul
Buna fetele
recuperez mai tarziu ce ati scris pe aici..eu sunt obosita moarta,din nou
Ieri am fost la un curs pt la munca,dupaia de abia am ajuns acasa,am dormit putin si m-am trezit sa ma pregatesc pt botez.De la botez am ajuns pe la 2 acasa,pana m-am fatait,s-a facut 3..la 8 dim trezirea,iar plecat la curs..si am ajuns de abia pe la 16:30 acasa.Acum am mancat si nu mai pot,mi se inchid ochii..
Emy,ma bucur ca ti-a placut poza ..eu imi zic"balena ucigasa".Trebuia sa fac poza si din profil sa vedeti cat mi-a crescut burta...si m-am umflat si la fata...nu-mi place deloc asta..dar na...vb sotului.."da ce vrei sa ai burta lipita de spate si cand esti gravida?"
pt toate!!duminica frumoasa in continuare
.. sa ai grija de tine si de bebel...
__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui angela av:
david (18 mar 2013), rainbow (17 mar 2013)
  #10770 (permalink)  
Vechi 17 mar 2013, 18:48:51
myha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 nov 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa si sport
Date: 170cm, 66.8kg
Mesaje: 2.605
Aprecieri acordate: 5.736
Am fost apreciat(a) de 4.067 ori in 1.239 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

of cate ai de facut..parca ma simt vinovata ca eu am dormit atata..Bun meniul pt pomana..a trecut timpul,sotul cum mai este..oricum,e greu de voi,dureaza ani pana cand nu mai simti durerea aia in stomac cand te gandesti la o persoana draga..
sper ca ai avut spor la toate
..da Emy. am avut spor, multumesc!...ce sa facem...mergem inainte...toti trecem prin astea, mai devreme sau mai tarziu, sotul este
o fire mai inchisa, nu se exteriorizeaza

dah,e ciudat ..dar sa stii Angi ca eu cred si in supranatural..nu credeam deloc dar acum 10-11 ani mi s-a intamplat ceva mie personal care m-a pus pe ganduri...nu mai sunt Toma necredinciosul..
frumos meniul,dar eu carne la microunde nu pot sa inchit,parca are un gust sau miros aiurea..am si eu o bucata de muschi in congelator ,de cand zic sa o fac cu legume la cuptor,da dureaza si o las balta mereu pupicei,noapte buna!

eu nu te cert,daca ai face asa in fiecare zi te-as certa,dar azi e exceptia de la regula si nu cred ca-ti dauneaza..se mai curata organismul,greful e f bun
Buna,scumpa,o seara frumoasa si tie!
sunt curioasa,la voi cum e vremea?
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna fete dragi si scumpe va citesc in fiecare zi dar o sa va scriu un pic mai rar si daca nu intru cateva zile sa nu va speriati o sa fiu ok ,sunt la tara la matusa ingerasului si o sa raman aici pana aflu rezultatul de la casa de asigurari simt nevoia de liniste,fara telefon,laptop....mi-am adus cu mine 40 de carti pe care le-am gasit prin casa si am de gand sa ma relaxez ,sa lucrez in gradina,sa citesc si sa invat sa dorm ziua ,am simtit ca am nevoie de timp numai pentru mine si asta dupa ce am vazut filmul postat de Angi ,pot spune ca este adevarat ,da mi-a schimbat viata un pic si am de gand sa duc la bun sfarsit ce mi-am propus ,mamii meu a ramas sa-i faca mancare ingerasului ca socrela zice ca nu are timp si dupa filmul vizionat mi-am dat seama ca nu sunt furioasa si suparata pe soacra de fapt sunt pe mine ca ea nu este cum mi-am dorit eu ....si ca eu nu sunt in stare de multe lucruri ,asa ca mi-am impus sa nu ma mai afecteze nimic ce vine din partea ei ....Va pup dulce pe toate si nu uitati ca va iubesc mult si ma gandesc in fiecare zi la voi chiar daca nu scriu .Am uitat cu mancarea stau foarte bine ,pap din toate dar nu le amestec ...si imi este bine si la burtica .Gata ies ca vrea sa intre matusa si aici nu am internet pe tel am facut schimb cu ingerasul i-am lasat lui abonamentul cu internet . Pupicei dulci pentru toate fetele .
...Draga mea sa ai parte de zile cat mai frumoase si sa te odihnesti...sa-ti incarci bateriile, pupici!

Buna iubitele!
Eu sunt bine, am treminat cu treburile, acum ma odihnesc.
Maine sunt de serv.
Azi si ieri nu prea am mancat bine, fiind ocupata, abia am avut timp sa mananc ceva.... in graba....nu mult...dar nici ce trebuie, de maine imi revin....
Va pup pe toate si va doresc o seara linistita si odihnitoare!

__________________
myha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2066 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1549 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 7 membri au apreciat mesajul lui myha:
david (18 mar 2013), lacra81 (18 mar 2013), manumanuela (17 mar 2013), rainbow (17 mar 2013), rozica1965 (17 mar 2013), sherpika (17 mar 2013), VentoFreddo (17 mar 2013)
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole